Dusanbe

komentáre

Dusanbe

niečoho škaredého, ten súčasný starosta.
A je jasné, že sproste klame.
Dokonca sa drzo oháňa budúcou žiadosťou voči ruskému konzulátu o ďalšie peniaze na údržbu hrobov.
Po tom, čo cintorín zničil.
Po tom, čo klamal, že ruské veľvyslanectvo pred zásahom kontaktoval.
Po tom, čo vyhlásil, že vlastne ani netušil, že je to cintorín ruskýcb vojakov.
Hnusný klamár.

https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/640752-starosta-ladomirovej-vojen...

Dusanbe

to bolo výborné !

Dusanbe

v záležitosti samovražedných sankcií a dodávok zbraní pre Ukrajinu je predsa zrejmý a viditeľný aj z informácií v bežných masových médiách určených pre ovčanov.
Nemusia "unikať" žiadne zvláštne či "tajné" materiály.
To isté v alternatívnych médiách už predsa dávnejšie hovorili priamo aj niektorí americkí autori.
Čo sa deje v zákulisí - to podstatné, skutočné metódy a spôsoby - môžeme si pravdaže len predstaviť a domyslieť.
Viď napr. list nejakého poskoka z US ambasády adresovaný svojho času Blahovi - ktorý Blaha na obrovské prekvapenie oplechovanej ambasády zverejnil, za čo ho zaradili na zoznam anti-sionistov a cez svojich poskokov v Slovenskom parlamente zabezpečili, aby sa Blaha už nikdy nemohol dostať do žiadnej parlamentnej funkcie. Zatiaľ, pravdaže.
Od začiatku bola aktivita a ciele intenzívnej americkej a britskej politickej kampane na zavlečenie EU do tejto situácie jasne viditeľné.
Následky krokov, ktoré Nemecko a celá EU pod týmto tlakom urobila, si predsa vie spočítať aj šikovnejší žiak druhého stupňa ZŠ, ktorý už zvláda úlohy s trojčlenkou, prípadne so spoločnou prácou.
Postačovalo by mu len dostatočne presné zadanie.
Mimochodom - vízie EU odstrihnutej od ruských energonosičov a dovážajúcej tieto z USA tu predsa boli intenzívne prezentované pár rokov dozadu, ešte za Trumpa !

Nemeckí politici neprejavujú dostatočne protiruské nadšenie /dával so to tu/, ale ani nemeckí špióni nie sú podľa gusta CIA:

https://cz24.news/americka-cia-nemecke-tajne-sluzby-su-neschopne-a-k-rus...

Nuž, niekto zvyknutý riadiť zabijákov či komandá smrti niekde v Strednej Amerike, sa len ťažko uspokojí s európskym charakterom a mentalitou, aj keď príslušníkov tajnej služby !

Dusanbe

Niektoré typy potkaních pováh vyliezajú von a prejavujú sa, keď zacítia vhodné podmienky.
A tie sa tu nastolili po voľbách, keď prišlo k moci to čo tu máme.
(Aby sme neurážali potkanov - to je samozrejme opäť len ľudská projekcia a personifikácia ľudských vlastností.)

Tu je foto aj z roku 2014 - podľa neho to bolo generálne všetko spravené vtedy - aj obruby hrobov.

https://t.me/LubosBlahaSmer/330?single

Betón môže bez problémov výrazne zdegradovať aj za 8 rokov - ak ho napr. robí švagrova firma, alebo obecná partia povaľačov na aktivačných prácach a podobne.
Žiadny problém - nedostatočné či dokonca žiadne armovanie, zlý štrk, málo cementu /zišiel sa viac inde alebo sa prepil v krčme/, zlá, lajdácka príprava zmesi - a výsledok je prvým aj druhým rokom pre laika krásny a funkčný - a časom začne praskať a degradovať čoraz väčšou rýchlosťou.
Ak v tom má nebodaj starosta prsty - kto zabezpečoval a zodpovedal za tú rekonštrukciu v 2014 roku ? - tak je urýchlená tichá likvidácia nepodareného diela najlepším spôsobom ako sa zbaviť zodpovednosti a dôkazu.
Ale to len špekulujem.

Ak to bolo ešte nedávno úplne v poriadku, ako píšeš, tak primárny motív môže byť nejaký iný.
Podľa tej fotky z linku vyššie, to nevypadalo zvlášť náročné na údržbu.

Dusanbe

Okolo hrobov boli postavené betónové "obrubníky" - citujem starostu, ktoré už boli vo veľmi zlom stave.

Tak ich dal starosta odstrániť - na to je predsa najlepší buldozér, pravdaže.
Pred 8 rokmi prešiel cintorín veľkou renováciou, ktorú platila ruská ambasáda.

Možnosti:
a) "obrubníky" boli pred 8 rokmi postavené v rámci veľkej renovácie cintorína nejakou miestnou stavebnou firmou v obvyklej low-costovej kvalite, ktorá po 8 rokoch zabezpečila, že betón je "vybývaný".
Faktúra, bola pravdaže za prvotriednu kvalitu - veď to platila zahraničná ambasáda.
Oprava hrobov je hodne drahá záležitosť, kto s tým prišiel do činenia, vie, že s ohľadom na pietu a úctu k nebožtíkom, sa pozostalým účtujú riadne mastné sumy.
Tak to starosta pragmaticky vyriešil ich vybuldozérovaním.

b)betónové okraje hrobových miest sú oveľa, oveľa staršieho dátumu, pri renovácii cintorína sa im nevenovala pozornosť a v súčasnej dobe sa už naozaj oprávnene rozpadali ...zvyšok rovnaký ako v možnosti a)

V každom prípade, je viac než chrapúnske, keď ide starosta "opravovať" takéto pamätné a pietne miesto buldozérom a nijako to dopredu neskonzultuje s ambasádou, ktorá sa podieľala na renovácii cintorína.
Ale veď, ako píšeš - ide len o ruský cintorín, nech sú radi, že v súčasnej vlne likvidácií pamätníkov na čokoľvek "ruské", tam vôbec niečo ostalo !

Dusanbe

s angažovanosťou Nemecka v účasti na americkej vojne na Ukrajine:

https://www.rt.com/news/562894-us-patience-germany-thin-ukraine/

Teda, hovorí:
"Nie že by Nemecko nespravilo, čo sme mu prikázali, ale nepáči sa nám pomalá rýchlosť s ktorou pristupuje k plneniu našich požiadaviek a tiež máme dojem, že k plneniu nepristupuje s dostatočným nadšením, ktorého prejavenie očakávame od svojich "partnerov" !"

Dusanbe

sa do toho chce vopchať:
"Евросоюз ставит целью вытеснить Россию из Закавказья и бесцеремонно пытается вклиниться в трехстороннюю работу Москвы с Баку и Ереваном, заявил РИА Новости директор 4-го департамента стран СНГ российского МИД Гончар"

Dusanbe

"Блинкен пообещал Пашиняну содействие США в прекращении военных действий на армяно-азербайджанской границе и политическом урегулировании, призвал Алиева к немедленному прекращению военных действий на границе."

Dusanbe

https://youtu.be/9QvfygAc3EA

Pážatá v hlbokom predklone vzdávajú česť pamiatke svojej kráľovnej.

Dusanbe

Aha:
https://www.kp.ru/online/news/4914683/

Poliaci chcú prizvať k rokovaniam o vojnových reparáciách od Nemecka - Izrael !!!
Pšonci vychcaní - vedia veľmi dobre, koho prizvať do spolku, keď ide o to, ozbíjať Nemecko o 1,3 trilióna Eur !

Toto už nie je len poľský politický folklór.
Poliaci chcú nakupovať haldy amerických zbraní.
Obrovské množstvá všetkého možného.
Najnovšie 96 kusov bojových vrtuľníkov.
Od USA a hlavne proti Rusom !
Odkiaľže by na to mohli vziať peniaze ?
A komu to vyhovuje ?
Odpoveď sa, myslím, pomaly, pomaličky kryštalizuje...
Takže, tak to asi bude.
Izrael a USA pustia Nemecku zase žilou - Židia vytlčú od Nemecka ďaľšie ponorky a miliardy, USA sa nabalí na dodávkach zbraní Poľsku - a zaplatí to všetko Nemecko !
To už predsa zapadá krásne do mechaniky súčasného sveta, či nie ?!?

Dusanbe

to bol len obvyklý poľský politický treťoligový folklór.
Kto vie, či a ako od tej vyčíslenej škody odpočítali hodnotu nemeckých území a miest, ktoré Poliaci po 2.sv.vojne dostali na úkor porazeného Nemecka.
Ja tipujem - že určite nie, :-))

Dusanbe

A je to tu !
Na september avizované zverejnenie sumy požadovanej za škody spôsobené v 2.svetovej vojne je vonku !

https://t.me/casusbellichat/391142

"Suma, ktorá bola prezentovaná ako náklady na škody, je 6 biliónov 200 miliárd zlotých (približne 1,3 bilióna dolárov)," povedal Kaczynski, šéf poľskej vládnej strany Právo a spravodlivosť (PiS), pri prezentácii správy o vojnových stratách Poľska.

Podľa Kaczynského je táto suma "pre Nemecko úplne prijateľná". Nevylúčil však, že by sa v budúcnosti mohol zvýšiť.

Podľa Kaczynského "Nemecko ešte nezaplatilo za svoje zločiny proti Poľsku." Pohoršoval sa nad tým, že mnohí nacistickí zločinci neboli potrestaní a niektorí dokonca „zastávali vysoké funkcie“ v povojnovom Nemecku.

Šéf PiS uviedol, že predloženie správy o reparáciách bolo "rozhodnutím nastoliť túto otázku na medzinárodnej scéne, a najmä v poľsko-nemeckých vzťahoch". Povedal, že Poľsko chce "odškodnenie za všetko, čo nemecký štát a nemecký ľud urobili Poľsku v rokoch 1939-1945".
"To je náš cieľ, ktorý zapadá do koncepcie obnovenia normálneho fungovania poľského štátu," zdôraznil Kaczynski.

V Poľsku sa pred niekoľkými rokmi otvorila otázka, že Nemecko by malo republike zaplatiť reparácie za škody spôsobené počas druhej svetovej vojny, a bola zriadená osobitná parlamentná komisia, ktorá mala túto sumu vypočítať. Nemecká vláda opakovane vyhlásila, že nemá v úmysle platiť Poľsku: Berlín sa domnieva, že už zaplatil dostatočné reparácie a nie je dôvod spochybňovať odmietnutie reparácií Poľskom v roku 1953.

https://ria.ru/20220901/reparatsii-1813728451.html

Americké základne - čím viac, tým lepšie, 1 000 tankov, 50 kusov F-35 /to zrejme len na začiatok/, kĺzavé bomby, budovanie najsilnejšej armády v EU, otvorené volanie po zlikvidovaní NS2, spochybňovanie vlastníctva Kaliningradu a teraz biliónová požiadavka voči Nemecku - toto všetko sú črty smerovania novej poľskej politiky - trójskeho koňa Fašingtonu v Európe.
Amerika tak má v Poľsku ďalší ochotný nástroj na lepšie chytenie Nemecka pod krkom - aby sa hospodársky príliš nerozbehlo a aby sa politicky nesnažilo vymaniť spod amerického diktátu.

Toto určite nebudú posledné požiadavky Poliakov - pri takej silnej a nákladnej armáde /aj keď, zdá sa - náklady bude hradiť Nemecko/ a pri dejinne potvrdenej avanturistickej povahe Poliakov - prídu požiadavky ďalšie, zapadajúce do "koncepcie obnovenia normálneho fungovania poľského štátu " - ako povedal Kaczynski.

Takže, je celkom možné, že niečo sa v budúcnozti ujde aj južným susedom Poľska.

Črtá sa nová tvár európskej politickej reality.

Dusanbe
Dusanbe

sa už minuli dokonca aj v Holywoode.
Teraz musí európskym vazalom postačiť pocit zomknutia sa proti spoločným nepriateľom "slobody a demokracie" alebo, ak by to bolo to málo - rovno hrubý politický nátlak až vydieranie.

Dusanbe

nás opustili 2 ks slovenské Mig-29, odlet smer Poľsko, zrejme na konečné zošrotovanie...

Dusanbe

bude optimálne vhodné na kúrenie počas zimy 2024/2025 - to je dobre, že máš taký optimistický pohľad do vzdialenej budúcnosti...

Všetci čakáme, že sa niečo musí stať - že nárast cien energií na 10-násobok predsa nie je možný !
No, uvidíme.
Niečo sa určite stane.
Osobne si myslím, že celý tento mediálny cirkus okolo šialených nezaplatiteľných cien za plyn aj s tým súvisiacu elektrinu - je možno len príprava verejnosti na príchod skvapalnených "molekúl slobody" z USA.
Ktoré budú stáť len 3x viac než ruský plyn - čo sa bude po všetkých týchto katastrofických burzových grafoch a strašení verejnejnosti médiami - javiť ako férová cena a výborné východisko z núdze.
Lebo o toto tu predsa ide od začiatku, toto je to najhlavnejšie - odstavenie Európy od ruských energií a predaj amerického skvapalneného plynu Európanom !
Spustenie NordStream II zrejme z Fašingtonu nedovolia - to by bola jasná kapitulácia a taktiež - zimu a drahotu budú mať Európania, amerických voličov sa to nebude dotýkať.
Uvidíme, ako veci dopadnú v Bulharsku. Tam sa to celkom dosť otočilo - po proamerických bábkach tam zdá sa, začali vládnuť rozumní ľudia:

"Nový ministr energetiky Bulharska Rossen Hristov provedl ve velmi rychlém sledu překvapivé kroky, které jsou přesným opakem kroků vlády Petkova, která Bulharsko odpojila od ruského plynu.

Hristov nejprve nechal zastavit “pro administrativní nesrovnalosti” výstavbu plynovodu do Řecka, kterou Bulharsku vnutily USA za předchozí vlády Petkova. Američané chtěli do Bulharska přes Řecko dodávat svůj zkapalněný plyn.
Hned po té Hristov zrušil kontrakty na dodávky plynu LNG, který se měl přes turecké a řecké přístavy dopravovat loděmi do Bulharska podle smluv uzavřených Petkovem – jako důvod zrušení smluv Hristov uvedl “ceny, které si Bulharsko nemůže dovolit”.
A do třetice Hristov oznámil, že dodávky ruského plynu do Bulharska jsou nevyhnutelné, a obvinil předchozí vládu Petkova, z úmyslného poškozování dobrých vztahů s Ruskem, a požádal Rusko o pomoc v boji proti energetické chudobě v nadcházející zimě."

Dusanbe

Už sa to asi môže hovoriť nahlas, keď to píše Dag Daniš na Trende:
https://www.trend.sk/nazory-a-komentare/sankcie-otacaju-europskej-unii-h...

"Skutočným motívom Rusov je však pritlačiť na otvorenie nového rusko-nemeckého plynovodu Nord Stream II. Jeho odstavenie oznámil americký prezident Joe Biden vo februári vo Washingtone. Nemecký kancelár Scholz pri ňom vtedy bezmocne postával a zmätene, miestami neochotne prikyvoval. Na otázky novinárov, či Nemecko odstaví Nord Stream II, reagoval diplomaticky a vyhýbavo. Jednoznačné a kategorické odpovede však dodával americký prezident.

Bol to smutný obraz, no veľmi výpovedný. Ukázal, kto v skutočnosti rozhoduje o „európskych“ sankciách. A kto má znášať ich bolestivé náklady."

Nakoniec mal ten ukrajinský "diplomat" - ctiteľ Banderu a podobných nacistov - pravdu, keď
Scholza diplomaticky označil za "jaternicu" !

Dusanbe

tlačiť ďalej a ďalej, to bolo zrejmé od začiatku. Salámovou metódou to dovedú nakoniec až do priameho zapojenia príslušníkov armád vazalských krajín, pravdaže.
Napínajú strunu viac a viac - ale raz to môže prasknúť.
Pocit, že to majú pod kontrolou, je veľmi klamlivý.

Dusanbe
Dusanbe

grázna bázeň - to sa bude budúcim novým Európanom dobre recitovať - zvolili sme si politikov hlupákov, vedú nás do debilných časov - toto bude nová európska realita, nie Schiller či Goethe !

Dusanbe

ale nikdy, žiadnym "politikom" nebol !
Neprešiel žiadnym politickým výberom, žiadnym politickým predvolebným bojom - nemá za sebou ani len symbolickú doložiteľnú podporu voličov o ktorú by sa uchádzal svojim programom.
Je to len servilný oportunistický sluha cudzích záujmov.
Politický rozmer jeho osobnosti nedosahuje veľkosť ani toho najmenšieho gýčovitého záhradného trpazlíka.
Ako taký - nemá ako "odísť z politiky" !
Za všetky škody, ktoré osobne zapríčinil - by mal byť raz - najlepšie priamo z funkcie - odvedený rovno do cely predbežneho zadržania.
Len zatvorenie a zrušenie civilného letiska Sliač - to sú spáchané mnoho desiatok-miliónové škody a zmarené dlhodobé investície na majetku štátu, samosprávy a taktiež aj znehodnotenie investovaných prostriedkov EÚ.
Spôsob, akým ignoroval pripomienky zástupcu štátnej prokuratúry v procese prípravy zmluvy o americkej základni, v akom znení ju arogantne, nasilu a proti mienke väčšiny obyvateľstva pretlačil - určite napľňa zas znenia iných, nemajetkových trestných činov voči Slovenskej republike.
Len nech ostane - nech ho nemusia neskôr hľadať, :-)

Dusanbe

prišiel niečo ponúknuť.
Zistili, že slizký had Naď je teraz nákupčí zbraní s neobmedzenou rukou aj peňaženkou, tak prečo neskúsiť predať niečo z produkcie britského vojenského priemyslu ?!?
Môj tip !

Dusanbe

neexistuje - ďalší dobrý článok od Chmelára
https://noveslovo.sk/c/Slovenska_politika_neexistuje

Dusanbe

Nemecký Bundestag možno nie je ešte úplne mŕtvy orgán - dokázali prijať vyhlásenie dôrazne odsudzujúce týranie Juliana Assangea a útok na slobodu slova !

http://casopisargument.cz/?p=43812

Možno sa zobudia aj s "protiruskými" sankciami, najmä keď im začne byť zima.

A čo naši slovenskí luxusne platení pajáci ?

Dusanbe

a v našich slovenských médiách: "Putin nám odstavuje dodávky plynu a ropy a chce nás vydierať !"
Je to zrejme súčasť centrálnej psychologickej kampane na ovčanov - ešte prídu časy, keď budú mrznúť a nebudú mať na chlieb - tak ich už teraz musia naučiť, na koho budú nadávať: - Na Putina !
Je to tak neuveriteľne arogantné a priehľadné klamstvo, ale áno - ovčianska spoločnosť si to pokojne nechá tlačiť do hláv a dokonca - mnohí tomu skutočne aj veria !

Dusanbe

je nárečie s vlastným územím a armádou.
Toto ukrajinčina spĺňa.
Zatiaľ.

Dusanbe

že sa s Tebou bavila po rusky a nechcela len po ukrajinsky,
Asi to nebola zarputilá Azováčka, :-)
Kto by kedysi bol povedal, na čo sa mu bude hodiť znalosť povinného, nie veľmi obľúbeného predmetu - ruského jazyka.
Ešte sa nám môže zísť v obchode, krčme, autobuse, u lekára, zubára, dokonca v domove dôchodcov, atď. Doma, na Slovensku pravdaže. Lebo nemusíme cestovať do sveta - svet prišiel k nám.
Nie len na Sliač a do Kuchyne.
Ja by som pri takej vzácnej konverzačnej príležitosti skúsil využiť získané solídne znalosti ruského jazyka a odviesť rozhovor na v mojich "ruštinárskych" časoch veľmi obľúbené témy: "Slovakia, strana krasot" z Passobije po stranovedeniam, alebo na "Drevnije russkije skazky" z ruskej literatúry.
Najmä tá posledná téma, keďže zahŕňa aj "Kyjevskije i Novgorodskije bogatyria" by mohla byť pre ukrajinských Rusov, či ruských Ukrajincov - blízka.
Zase máme obrovskú výhodu, oproti súčasnej modernej, progresívnej mládeži, ktorá nepozná ani len bukvy azbuky !

Dusanbe

s pravdepodobnosťou hraničiacou s istotou, by pri pristávaní vydával pilotovi rozkazy podnapitý súčasný "kapitán" poľskej politiky a dopadlo by to rovnako ako pri Kaczínskom.
Bolo by to určite lepšie, ako keď tam vedie celé Poľsko.
A u nás, pravdaže, rovnako.

Dusanbe

sme takéto zbrane vyrábali na Slovensku - BVP v rozličných generáciách, modifikáciách.
Zásoby boli obrovské, stačilo modernizovať navádzacie a komunikačné systémy a spravilo by to to isté, ak nie viac - sú to dobré stroje.
Predpokladám - opravte ma, ak sa mýlim, že agent Nagy kupuje bez akéhokoľvek podielu a zapojenia slovenských firiem a že vybral niečo, do čoho budeme ešte aj muníciu musieť kupovať zo zahraničia.

Gripeny pre Slovensko zrušila švédom oplechovaná ambasáda, tak im na oplátku podhodila túto tučne obrastenú kosť. Povedali si - škoda nevyužiť príležitosť, keď majú v Slovenskej vláde poslušné nesvojprávne bábky.

Dusanbe

vybudovať z Bulharska normálnu európsku rusofóbnu a Rusku nepriateľskú krajinu, boli zákerne zmarené Bulharským parlamentom.
Vraj za to môže Putin a jeho agenti, ktorými je bulharský zákonodarný zbor celý prelezený.
Po odhlasovaní najprv "STOP" ďalšej dodávke zbraní na Ukrajinu, bol následne tento premiér hlasovaním zbavený dôvery volených poslancov.
Demokrat sa ale nikdy nevzdáva - Petkov vyjadril presvedčenie, že demokrati čoskoro pošlú takýto parlament do zabudnutia a úspešne zrealizujú svoje ďalšie plány:

https://www.rt.com/news/557651-bulgaria-government-falls-ukraine-economy/

Dusanbe

začnú ostreľovať ruské pozície presnými raketami zo vzdialenosti 70 km - bude to zas nový faktor v konflikte.
Budú to musieť nejako riešiť, Rusi.
Princípom Ameriky je ťahať konflikt ďalej a dlho.
Nejaká väčšia, voči civilom z podstaty veci krutá operácia v obývanom meste /napr. tá Odesa/- to by bol túžobne očakávaný tromf pre americkú propagandu a politickú mašinériu - ich snahou je udusiť a uškrtiť Rusko - takúto vec by využili ako ďalší "morálny argument" vo zvyšujúcom sa tlaku na Čínu, Indiu a ďalšie krajiny, ktoré zatiaľ ich vydieraniu nepodľahli.

Dusanbe

veľmi opevnená a má rozsiahlu sieť podzemných chodieb a priestorov.
Nevieme, aké sú prevládajúce nálady medzi obyvateľstvom - to môže byť podstatné.
Čo som čítal, Odesa nie je ukrajinská ale ani ruská.
Ovládnutie hrubou vojenskou silou by vypadalo ako boje o Mariupol - zničenie mesta.
To Rusko nechce.
Nie sú ako Američania, ktorí nemajú škrupule a kobercovými náletmi zrovnajú so zemou akékoľvek historické mesto.
Ono, nejaké pozorovateľné zmeny sa na fronte určite v blízkej dobe udejú - Pindosy aktuálne pretláčajú dodávky ďalekonosných a presných rakiet Ukrajine. Tak, ako najprv hovorili o krátkom dolete a nenavádzaných raketách, tak teraz spravili ďalší krôčik.
Salámovou metódou, postupne vždy viac, vždy o kúsok ďalej.
Ruská armáda bude nútená zareagovať a silne pochybujem, že je pripravená stiahnuť sa a ustupovať.

Dusanbe

zastavil ďaľšie dodávky zbraní Ukrajine

https://vz.ru/politics/2022/6/9/1162346.html

Dusanbe

o čom diskutovať.
"Tu" - je pravdaže myslené v tomto absurdistane a tejto vytvorenej situácii, nie tu na Nadhľade.
Slová su zbytočné.
Došli.
Všetko už bolo povedané.
Ba aj zopakované.
Kto len trochu chcel a nemá v hlave len slamu /"Slama Ukraine !/, mohol pochopiť.
Tu už naozaj musí prísť poriadna cez papulu a narazenie do tvrdého múru prichádzajúcej novej reality, aby sa "veselí progresívci" zobudili.
A ono to už je viacmenej isté, že nám ju blázni, ktorých sme pustili k politickému kormidlu, prinesú.
Ako to opisuješ.
Treba sa pripravovať.

Dusanbe

už dávnejšie sme sa, tamtiež, predsa dozvedeli, že má strašnú smrteľnú chorobu a nepomôže mu ani to, že je najbohatším mužom na svete !

No dobre - ALE kto potom naďalej núti Rusko viesť vojnu - keď je Putin mŕtvy !!!

Všetci predsa z dobre informovaných anglosaských mediálnych zdrojov vieme, že vojna je len dielom toho šialeného krvilačného jedinca - netvora Putina !
Jedine že - riadi to naďalej aj zo záhrobia !
To by šlo.
Čítajme už v zajtrajšom vidaní najčítanejšieho mienkotvorného ostrovného denníka "Sunday drísty".

Dusanbe

vraj hory prenáša - ale spoločná nenávisť k Rusku a Rusom je zrejme v prípade
Zelenského a Dudu sila ešte väčšia.
Ukrajinci a Poliaci odrazu akí navzájom prítulní.
Ako keby staršia aj nedávna minulosť plná vzájomného neľudského nacionalistického násilia, zabíjania a bojov o ovládnutie územia - ani neexistovala.
Ale to je len na chvíľu, pravdaže.
Z história vieme, ako to na tomto svete chodí.

Dusanbe

jedinečná.
Je proste krásnym príkladom, ako "slobodný" trh najlepšie vyrieši problémy spoločnosti.
Pár rokov dozadu tam jeden výrobca inzulínu kúpil druhého.
Pretože boli len dvaja výrobcovia, musel to schváliť monopolný úrad, ale keďže to pekne zdôvodnili sľubmi o zvýšení výroby a zlepšení dostupnosti a podobne, tak to bolo odklepnuté.
Výsledkom je, že cena išla raketovo hore a inzulín stojí v USA asi 6 či 10-násobne viac /presné číslo už nepamätám, kdesi je ten článok odložený, ale nemám čas hľadať /, ako v Európe.
A že si ho tam množstvo pacientov musí platiť z vlastného vrecka - tak to cítia ešte viac.
Také jednoduché úspešné podnikanie v intenciách morálky pripisovanej jednému ázijskému etniku.

Dusanbe

žijúci v spoločenstvách na určitom území, z času na čas podnikajú skupinové "trestné výpravy" na susediace územia.
Ak sa im pri tom podarí chytiť osamoteného príslušníka susednej tlupy - veľmi surovo ho mučia, dobijú a zlynčujú.
Bez akéhokoľvek dôvodu, či získania nejakej výhody.
V prípade, že natrafia na viac jedincov - stiahnu sa bez útoku.

Agresivita a s ňou spojené emócie v "homo sapiens" vychádzajú z vnútra ľudskej psychiky,
z jeho zvieracej podstaty.
Premietnutie na nejaké "dôvody" či "príčiny" ich praktického prejavenia je už len druhotné.

Dusanbe

nakoniec ako púťová atrakcia.
Aj tú filmovú a rovnako tú druhú - politickú rolu prezidenta, hrá na úrovni béčkových seriálov.
Celkom nerozumiem, ako ho mohol národ zvoliť - zrejme tam musela byť silná, odborne vedená a dobre financovaná volebná kampaň - práca profesionálov ?
Samozrejme, v kampani hovoril čo chceli voliči počuť - o.i. že zastaví konflikt a boje na Donbase, aby po zvolení plnil vôľu tútorov - presný opak.

Dusanbe

ani "standing ovations" , ako v parlamente Slovenskej republiky ?!?
Či to už publikum stojí ?

Dusanbe

nech je akýkoľvek -Železiarne a s nimi široké okolie sa držia hlavne vďaka nemu.
Je o ňom známe, že je veľmi prísny a náročný na seba, ale aj na ostatných ľudí zo svojho okolia.
Až tak, že vlastný syn nedokázal ustáť tieto požiadavky zo strany otca a na strednej škole spáchal samovraždu, vraj práve kvôli tomu.
Soták má gule povedať pravdu.

Dusanbe

keď sa začnú biť "blonďáci" - že sem mohlo prísť aj ukrajinské podsvetie je veľmi pravdepodobné.
To potom ešte len bude sranda.

Dusanbe

to by sa predsa dalo spraviť množstvom iných, pre Rusko ďaleko menej bolestných spôsobov.
Ja som za každú konšpiráciu - ale, že ruské elity sú dohovorené s americkými a takýmto spôsobom /vojna na Ukrajine/ riešia znižovanie spotreby fosílnych palív v Európe - chýbajú mi v tom Vesmírni ľudia a Aštar, :-)
Putin - nech je aký chce - by neposielal tisícky občanov Ruska na smrť na Ukrajine, len aby sa vyhol zodpovednosti za zatvorenie kohútikov - aby to komik Zelenskij spravil za neho !
To určite nie.
Rusko to bude predávať Číne - pravdaže je potrebné postaviť nejaké tisícky kilometrov potrubí, ale ak sa do toho Čína pustí - za dva roky to prepoja.
Rusko predávať ropu a plyn chce - veď preto stavali Severný potok 2.

Že aj ruské zásoby energonosičov sú konečné je samozrejme pravda.
Pravda je aj to, že vzniknutá situácia zmení rýchlosť a smerovanie čerpania ruských zásob fosílnych palív - ale to bude pre Rusko nechceným dôsledkom, nie cieľom.
A pravda je aj to, že Európa dopadne podobne ako Popinjey v Hlave XXII., na vojenskom súde:

"Máte otca na ministerstve, Popinjey ?"
"Nie, pane !"
"Tak ste v riti !"
"Je váš otec senátorom alebo kongresmanom, Popinjey ?!?"
"Nie, pane !"
"Tak potom ste už úplne v riti !!!"

Dusanbe

že Rusko nemalo žiadny záujem na rozvrate Európy a likvidácii vzájomných obchodných vzťahov - profitovalo na nich Rusko aj Európa.
Tak to bolo a toto dávalo dlhodobo najavo ruské politické vedenie.
Ale keď sa EU začala správať ako posledná nesvojprávna pobehlica a plniť zvrhlé chúťky zaoceánskeho pasáka - vzťah Ruska k Európe sa zákonite musí meniť.

Dusanbe

obyvatelia Petržalky si na zvyškoch nábytku spoločne pripravujú obed:
https://t.me/swodki/92882

Dusanbe

priamo vyhlásili, že ak Rusko neznížii dodávky o 1/3, tak na výstupe z Ukrajiny tá tretina aj tak neodíde !

Dusanbe

plynovodov cez Ukrajinu:
https://t.me/investigativnyblogSK/11504

Nebola tam zjavne žiadna zmena v ovládaní územia, žiadny fors mejdžr,
iba ak by sme tak nazvali príkaz Zelenskému od jeho bábko-vodičov.
Keď "nevie" Ukrajina udržať transport plynu v zmluvných objemoch - bude jej potrebné krátiť dodávky "reverzným tokom" z Európy !

Dusanbe

naozaj "asertívny", myslím, že 99% bežných ľudí, bez profesionálneho právneho vedomia a skúseností právnika, by mu tie okuliare nakalibrovalo priamo na jeho ksichte.

Chybou bolo, že sa zastavili tí dôchodcovia - veteráni. Práve tí mali kráčať ďalej, aby ich Nvotovej čvarga začala fyzicky ohrozovať - tak ako Harabína.
Toto malo byť zachytené na kameru - to je totiž presný obraz toho, čo sa tu momentálne deje !

Dusanbe

takto to naozaj mohlo byť.

Stránky