Dusanbe

komentáre

Dusanbe

"môj" pán primár, neurológ, čo už o živote naozaj niečo vie, hovorí: "Nebojte sa, bude horšie !".
Ale keď vravìš, že lepšie - tak bodaj by !

Dusanbe

riešením bude Pentagon ochotne súhlasiť:
"Nepochybuj o tom, že ak európska armáda vznikne, jej velenie bude za veľkou mlákou."

Čo súhlasiť - sám ho bude iniciatívne presadzovať, :-)

K ďalšiemu - zdá sa mi to nejaké nie celkom jasné - kto rokoval, na akej úrovni - akú medzinárodnú polohu a podporu má ten materiál nemeckého prezidenta aj čo je presne obsahom.
Takže uvidíme.

Dusanbe

odoslané dôsledne v obálke zo susednej dediny na Malinovej adresu - ešte taká krepá bola, že si to radšej sama poslala, aby si nemusela vybavovať nové preukazy !
Aj to jej prešlo !
Najprv telefonovanie v maďarčine a potom, keď sa ukázalo, že nie je evidovaný žiadny hovor, tak to bolo radenie maďarským turistom, história s odpadnutou a znovu prilepenou známkou, ktorá "vysvetľovala" jej vlastné sliny na obálke a známke, atď...
Koľko stoviek policajtov snorilo po celom Nitrianskom okrese za "identitypmi" ktoré si vyfabulovala tá krava...

Polícia mala na videokazete už nahrané jej priznanie - ale keďže to polícia procesne po.rala, tak to Kvasnica ktorý sa chytil prípadu dotiahol veľmi rýchlo do zlikvidovania nahrávky a uhral to nakoniec až na remízu so Slovenskou republikou /nakoniec bola nejaká dohoda o stiahnutí žaloby z jednej strany a zastavení vyšetrovania z druhej - moc sa to už v médiách nerozmazávalo/.

Americké veľvyslanectvo jej za to,čo urobila Hedviga Slovensku a hlavne Ficovej vláde, udelilo vyznamenanie.

Najsmutnejšie na celom prípade je, koľko ľudí z celého Slovenska vtedy, ale ešte aj dnes by bolo ochotných dať aj ruku do ohňa za Hedvigu Malinovú - napriek všetkým jednoznačným faktom.
Ľudia sú debili, nechoďme dlho okolo toho...

Dusanbe

viem, v konvenčných zbraniach armády západoeurópskych štátov početne výrazne prevyšujú možnosti ruskej armády na európskom kontinente. Aj bez washingtonských jednotiek v Nemecku a Poľsku.
Na NEvzniknutí nejakej jednotnej armády Európskej únie má zásadný záujem Washington - a vie si to presadzovať, aby táto myšlienka zakapala v zárodku.

Dusanbe

to si musím zopakovať klasiku, vidím.
To som už zabudol.

Ale viem, že Hliník má v Humpolci pomník
https://www.i60.cz/clanek/detail/9085/moje-leto-2014-setkani-v-humpolci?...

No jo, Jára Cimrman a spol.

Dusanbe

nemusí sledovať hyperzvukové rakety.

Bude podľa mňa skôr súčasť toho Pentagonom vysnívaného jednotného integrovaného inteligentného internetového imbecilného bojiska - keď bude všetko, ale úplne všetko v americkej armáde pripojené on-line na servery velenia a taktiež prepojené navzájom.
Čiže nejaká ďalšia "misia" bude na generálnom štábe prebiehať ako počítačová akčná bojová hra.
V ktorej môže taktiku a okamžité reakcie dokonca určovať "umelá inteligencia".
Pretože pre Rusov nie je problém dať dole niekoľko komunikačných či špionážných satelitov nepriateľa - ale ak bude mať vesmírna komunikačná sieť 7 500 či 35 000 uzlov - vyradiť ju z činnosti nad územím bojiska už možné zrejme nebude.

Pre Pentagon nie je problém zašmajchlovať akcie, ktoré by svetovej verejnosti príliš klali oči pod nejakú podnikateľskú adventúru - viď prípad Glomar Explorer, kedy sa bohatý miliardár "rozhodol" ťažiť podmorské konkrécie. Vypadalo to na fantastický biznis, dodnes si pamätám článok o tomto perspektívnom novom odvetví, ktoré otvára excentrický boháč Howard Hughes v časopise Technický magazín, aj s ilustráciami.
Už sa dokonca ja delilo morské dno - aby sa niečo ušlo aj vnútrozemským štátom...

Išlo o vytiahnutie potopenej ruskej ponorky a prístup k šifrovacím kódom a ruským jadrovým raketám:
https://en.wikipedia.org/wiki/Glomar_Explorer

Nestavil by som ani deravý groš na to, že akcia Starlink neskrýva aj takéto možné využitie Muskových satelitov.

Dusanbe

zväčša neuvádza v nadšených ódach na Muskov súkromný vesmírny bussines, že dostal nejakých 5 miliárd dolárov od štátu na prvých asi 5 skúšobných letov !
Boeing detto, len o niečo menej.
Takže také je to súkromné podnikanie.
A teľce už nadšene kvičia o obrovskom zlacnení letov na ISS, oproti ruskému Sojuzu, keď zožerú čísla starostlivo pripravené Muskovým Public relations and marketing oddelením....

Dusanbe

si aj myslel, že to tu už bolo, len tá pointa v závere - že je to kolónia na Marse, ma motivovala dať to k téme.
Hrdobec preložiť ako hovnivál - geniálne - význam slov sa čase naozaj mení, obávam sa, že prichádzajúca doba bude naozaj smerovať stále viac k tejto interpretácii prekladu.

Dusanbe

tie jednotlivé základne:
https://www.youtube.com/watch?v=8HZ4DnVfWYQ

Inak, na celej tej Elonovej Marťanskej fantasmagórii je asi najzaujímavejšie to množstvo relatívne technicky zdatných "entuziastov", ktorí to berú úplne vážne...

Dusanbe

to píšu naozaj o situácii v našej krajine ?
Čím sme si preboha, zaslúžili takú vládu:

https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/slovensko-koronavirus-kolaps-nemo...

Dusanbe

ďaleko by si musela ísť...

Po tom všetkom, čo som už v nemocniciach zažil, by mi arogantne sa prejavujúce ego a už vôbec nie ukecanosť u lekára nevadili, pokiaľ by:

a) vedel
a za
b) chcel

Myslím - liečiť, pomôcť. Rozličných osobnostných kombinácií, v ktorých chýba jedno alebo druhé, či dokonca obidvoje, sú bohužiaľ obrovské počty.

Dusanbe

prešpekulovane - "zrušíme liečebne, bude viac chorých" to pravdaže nebolo myslené, :-)
Chorých je stále dosť, práveže až moc - ale peňazí v systém je stále málo.
A málo je čiastočne aj preto, že časť z nich musí byť odvedená zo systému zdravotného poistenia pre "podnikateľov v zdravotníctve a investorov".
Preto sa škrtá, likviduje, zatvárajú oddelenia, rozpredáva, atď. Už dlhodobo.

A keď sa ešte jedná o "lukratívnu investičnú možnosť" - vzájomne výhodná dohoda je istá.

Z prírody robia zdevastované zastavané sídliská - celé doliny zabité hnusnými stavbami bez ladu a skladu.
Vrcholom developerskej arogancie sú "apartmánové domy" - 90% roka prázdne.
Ale to je už trochu mimo témy detských ozdravovní.
Vlastne - bývalých detských ozdravovní. Už žiadne neostali.
Decká sa môžu ozdravovať spolu s rodičmi v strediskách J&T, Kolára a podobne, ak na to majú.

Dusanbe

dôvodom na likvidáciu detských ozdravovní a ďalších zdravotníckych zariadení je tento systém samotný.
Ak by sa deti liečili pobytmi v Železnom a inde, neostalo by 15 % z výberu zdravotného poistenia pre Pentu /Gorila a Ficova kola/, neostalo by na tučné marže a úplatky všetkým tým pijaviciam napojeným na slovenské zdravotníctvo.
Že sa niektoré objekty hodia na podnikanie je /až na výnimky/ druhotná vec - prečo výhodne nekúpiť, keď štát bude aj tak predávať, keďže nemá na prevádzku, no nie ?
Ono, stále je to málo - myslím tie zrušené ozdravovne - je veľmi pravdepodobné, že sa za tejto vlády dočkáme toľko sľubovaného členenia zdravotnej starostlivosti na tú pokrytú z poistenia - "nárokovateľnú" a tú druhú - platenú.

Človek sa musí hýbať - život je pohyb, nemám nič proti tomu, ak niekomu vyhovuje posilovňa a umelý - gumenný bežecký pás - osobne sa ale radšej pohybujem v lesoch a na horách.
Nebudem preto priať nič zlého luďom typu nebohý Laco Kulanga či Viktor Beránek z Chaty pod Rysmi /tiež "podnikatelia" v turistickom ruchu/, ktorí majú hory radi, alebo rôznym malým rodinným penziónom či chatám.
Podnikanie v turistickom ruchu je otázka primeranosti - to čo robí z Tatier a Demänovskej doliny J&T - lunapark pre snobov - je nechutné barbarstvo voči prírode s jediným cieľom - maximalizácia zisku a v tom súhlasím s tvojim názorom - nech skrachujú.
Bohužiaľ, v praxi to častokrát dopadne naopak - pretože prístup k finančným zdrojom, k dotáciám a kompenzáciám, atď.

Dusanbe

vystihnuté.
Táto vila, čo si našla /pravdaže po čerstvej rekonštrukcii, náhodou/ nového majiteľa,
je jedným z mnohých podobných zariadení, ktoré podstúpili rovnakú, alebo podobnú cestu.
"Rieši" sa to pomocou úradníkov na ministerstve.
Toto asi nepoznáte - Železné, v horách zastrčená veľká detská ozdravovňa, resp. Železnô. Ešte pred pár rokmi vás na odbočke k areálu vítal prísny zákaz vjazdu autom - kvôli znečisteniu vzduchu deťom na ozdravnom pobyte.
Už sa tam môžete ubytovať:
http://zelezno.sk/
Ako cez kopírak:
https://rkmagazin.sk/detska-ozdravovna-zelezno-konci-poistovne-nechcu-na...

97 rokov sa tam v čistom horskom vzduchu liečili deti - tento systém nemá na prevádzku a údržbu prostriedky.

Liečebný ústav tuberkulóznych a pľúcnych chorôb Kvetnica - potichu cez neziskovku a nastrčenú s.r.očku prevedené na Pentu za ÚČTOVNÚ zostatkovú hodnotu !
Veľká 4 či 5 poschodová hlavná budova s hektármi pozemkov v blízkosti Popradu.
"Sprivatizované" /to nebola privatizácia, ale podvod - preto v úvodzovkách/ aj s priľahlými veľkými historickými vilami - jednu vraj dostal za odmenu ministerský úradník, čo to celé dopomohol zrealizovať.
Odborné pracovisko pravdaže zrušené , personál rozprásený.
Dlhoročného nájomcu jednej vily - domov dôchodcov s predkupným právom - vykopli...

Kúpele Korytnica, choďte sa tam pozrieť cestou cez Donovaly - uvidíte, ako bude vypadať postapokalyptický svet, keď si to nejaká novšia mutácia vìrusu alebo tá AI vybaví s touto civilizáciou.

Živoriace a chátrajúce Kúpele Sliač, rozpadajúce sa Kúpele Brusno, zdevastovaný liečebný dom Helios Strbské pleso, a tak ďalej - len vymenovávať by sme mohli na niekoľko strán.
Ak by Norman každému takémuto prípadu venoval jednu glosu - mal by "redakčný plán" zaplnený na dva roky.
Liečebné a kúpeľné objekty a areály, ktoré začali budovať ešte za Rakúsko-Uhorska, potom ich zveľaďovala buržoázna Československá republika, prežili vojnu - často krát liečili zranených vojakov,
zažili ďaľší rozvoj a výstavbu za socializmu, mnohé aj s historickou a architektonickou jedinečnou hodnotou - sú teraz zbavované pôvodného účelu a vystavené nehanebnému chátraniu a kšeftovaniu.

Ústav tuberkulóznych a pľúcnych chorôb Vyšné Hágy - taktiež postavený za prvej Československej republiky - v čase výstavby najväčšia budova v republike - ešte funkčný, ale budova sa využíva možno tak na 50 %.
Prečo sa napr. čast týchto zariadení nepripravila na riešenie prichádzajúcich problémov s akútnym nedostatkom lôžok pre ťažké prípady kovidu ?
Už teraz nastal stav, že lekári musia vyraďovať menej "perspektívnych" pacientov z liečby a posielať ich domov zomrieť - pretože nemajú lôžka, personál.
A to sa väčšina ostatných - normálnych činností nemocníc minimalizovala, odsunula - čo budú v konečnom dôsledku ďaĺší mŕtvi.
Čína postaví za 3 týždne obrovskú funkčnú nemocnicu a u nás sa čo spravilo, okrem naťahovačiek a kšeftov okolo nezmyselného testovania a dramatických Matovičových plačoviek ?
Kdeže postaviť poľnú nemocnicu - tu nie sú prostriedky ani na fungovanie tých terajších.
Tu máme totiž demokraciu - vyberáme si v slobodných voľbách medzi Matovičom, Sulíkom a Remišovou.

Niekde je naozaj systémová chyba, dobre si to zhodnotil Norman.

Dusanbe

- už z toľkých strán sa mi donieslo /a nie len sprostredkovane/, že v otázke zlodejín ide len o zmenu účtov, že mám bohužiaľ naozaj opodstatnené pochybnosti o Tvojom názore.

Sulíkove nákupy, fond hmotných rezerv - všetko beží po starom, SME rodina chce meniť zákon o verejnom obstarávaní - dosiahnuť podstatné zvýšenie limitu ceny pre priame zadanie - bez verejného výberu !
Matovičove testy...

Hromadná a arogantná výmena všetkých lukratívných pozícií a dosadzovanie hlava-nehlava neodborných ľudí - ale hlavne a jedine svojich.
Však oni robia všetko úplne naopak ako sľubovali vo voľbách, a robia to nehanebne spôsobom, aký by si SMER nikdy nedovolil - pretože bol pod drobnohľadom a paľbou médií !

Dusanbe

sa chce, ale hlavne aj vie - tak sa dá:

https://spravy.pravda.sk/svet/clanok/577301-srbsko-v-ockovani-predbehlo-...

Keď to čítam - ako to zvládajú v Srbsku - pripadám si trochu, ako keby som žil v rozvojovej krajine !

Dusanbe

sa to oveľa ľahšie a jednoduchšie uplatňujú mafiánske spôsoby vzťahov, vládnutia aj korupčného konania, keď si presvedčený o správnosti svojho konania a výnimočnosti a vyvolenosti seba aj príslušníkov skupiny.
Keď ti dokonca "zakladajúca listina" tvojho spolku hovorí - "nezapletaj sa do ničoho s tými, čo nie sú v tvojej grupe, drž sa radšej čo najďalej od nich, nie sú Ti rovní, Ty si výnimočný - nešpiň si s nimi ruky".

Mafiáni sú si vedomí, že porušujú spoločenské zákony - ale príslušníci takýchto skupín sú presvedčení, že stoja nad spoločenskými zákonmi, že oni sú zákon.

Dusanbe

To som nevedel, že "Jurek keruj" a "kobyla ma maly bok" sa volá palindróm.

Koncovka "mab" bola povinná - monoclonar anti bodies, začiatok dali tiež dobre - len ten stred slova už nezvládli - asi sa nevedeli dohodnúť v správnej rade....

"sa správal ako cár" - Krajčí tým zrejme myslel, že sa mu dostatočne nepodlizoval a nepchal do zadku.
Tuším vo všetkých štátnych nemocniciach a ústavoch Krajčí vyhodil vedenie a dosadil tam svojich ľudí.

Riaditeľ nemocnice hutnícky manager - najlepšie vysvetlenie: "Potrebujú celý ten tím zdravotníkov ZOCELIŤ."
Ale má dobré skúsenosti - šefoval aj hokejovému klubu HC košice.

Len neviem čo má Krajčí za lubom v Národnom ústave detských chorôb - tam odvolal celé vedenie aj riaditeľa a nahradil ho lesníkom...

Dusanbe

zhrnul to všetko jasne a jednoznačne.
Smradi sa zmohli sa len na obvyklé habkanie "Lebo Fico..." alebo na otvorené vyhrážky "nebojte sa !"

Škoda, že sa teraz môžu skrývať pod maskami - bolo by potešenie sledovať ich tváre počas prejavu.
Blaha naozaj na to má - neverím, že nespravia všetko preto, aby ho "nejako"=v prípade tejto bandy "akokoľvek", odstavili.

Dusanbe

Dusanbe

Žeby toto mohol byť dôvod odvolania profesora Sabola riaditeľa VUSCH v Košiciach ?
Nefutroval dostatočne pacientov Remdesvirom a toleroval prednostovi propagáciu lacného Ivermektínu a kritiku Krajčího ?
Ale to určite nieee.....

Novým hitom je ale monoklonálny liek bamlanivimab - už ho objednáva Babiš !
Zatiaľ stihli spraviť 3 štúdie - prvá nepreukázala štatisticky žiadny účinok, druhá ešte neskončila a tretia bola počas testovania zrušená...
Liek NIE JE určený pre ťažké a akútne stavy ochorenia - len pre ľahké a mierne.
Možno bude najviac účinkovať názov lieku - možno je to zaklínadlo v nejakom starom indiánskom nárečí.
Nevadí, Babiš objednal, dávka po nejakých 1 000 $.

Dusanbe

"Výrusy nie sú hlúpe." - zaujímavá veta, :-)
V podstate zložitejšie molekuly - a aké chytré !
Neustávajúci evolučný selekčný automat vytvára ich nové a nové "životaschopnejšie" verzie.
Je to teda prírodný výber, sily stojace aj za vznikom súčasných foriem života - inými slovami: "Pokrok nezastavíš !"

Dusanbe

to snáď nemyslíš vážne s 3. cestou.
To by Západ - ekonomické a politické kruhy, Havlisti a podobná háveď ( majetky Barandov, zámok a lesy hrabĕte Schláfenberga) a najmä kádre v riadiacich funkciách žhavé po sprivatizovaní štátneho majetku nedopustili.
Určite to mohlo prebiehať trochu odlišne, menej deštruktívne.
Dovtedy bolo centrum moci v Moskve - to sa samé úplne zrušilo a dobrovoľne dokonca zlikvidovalo aj RVHP - zbúrali sa existujúce obchodné vzťahy a rozrušili trhy pre podniky ktoré ešte existovali a vyrábali a mysleli si, že budú existovať a rozvíjať sa aj naďalej.
To by to musel niekto riadiť - nejaký politický orgán s dostatočnou reálnou mocou, s naozaj schopnými jedincami a racionálnym cieľom a víziou za ktorou by riadil a smeroval vývoj systému - asi niečo ako Ústredný výbor komunistickej strany Činy, :-)
Ale v Moskve sedel Gorbačov - hlásateľ glasnosti a perestrojky a hlavne strojca absolútne naivnej slniečkárskej politiky voči ekonomickým a vojenským supom z USA.
Ideologické riadenie z Moskvy bolo odrazu preč a väčšina politických aj riadiacich kádrov v Československu bola komunistami len na oko, boli to v skutočnosti oportunisti a prospechári najvyššieho rangu, povedané vtedajším slovníkom.
Tých ani nenapadlo riešiť nejakú 3. cestu - pozerali skôr ako čo najlepšie vyťažiť z blížiaceho sa pádu systému.
Inak o 3.ceste v tých časoch radi rozprávali aj mladí Američania, ktorí tu boli vo veľkom počte rozlezení snáď po všetkých mestách, inštitúciách a väčších podnikoch ako lektori Education For Democracy - určite veľká časť z nich nepracovala aj pre špeciálne služby USA a mysleli to úprimne.
A keď už spomínaš z vtedajšej politickej džungle vyčnievajúcu prehnitosť SZM, určite len nedopatrením Ti uniklo jedno meno predsedu podnikového výboru SZM a čakateľa na vstup do KSČ - Andreja Kisku.

Dusanbe

veď aj had Naď začínal kariéru nejako cez Smer, či nie ?
Oportunisti a kariéristi, ukážkové kusy.
Rektorka chce byť aj ďalej rektorkou, tak sa snaží...
Kam až toto všetko dospeje, mám vážne obavy.

Dusanbe

Mato--fašistov:
Už robia čistky, je to presne obraz ich úrovne a predstavy o demokracii:
https://dennikstandard.sk/22930/chmelara-vyhodili-z-policajnej-akademie/

Dusanbe

neviem, mne sa to na mobile pozerá úplne v pohode, povedal by som že bezproblémovo a v pohode, samozrejme nedá sa naraz vidieť celá stránka.
Zle sa píše, ale to je na mojej strane, nie na strane WEB-u, :-)

V PC funguje aj《CTRL》 + 《+》 a 《-》, asi vo väčšine prehliadačov.
Nemal by to byť problém.

Dusanbe

sú zatvorené - takže ostáva šlapať, ski-alp, turistika alebo bežky.
Parkoviská v menších strediskách sú väčšinou plné - ľudia sa chodia vyvetrať s deťmi, niekde je to masové až príliš, vzhľadom na riziko prenosu vírusu...

Dusanbe

Tak toto mnohé vysvetľuje - Adam Johnson, zjavný Putinov agent, odnáša kľúčový prvok amerického demokratického politického systému - kecátko hovorkyne kongresu Nancy Pelosi.

https://www.rt.com/usa/512027-pelosi-lectern-capitol-riot-arrest/

Preto ten oheň a síra z úst Nancy Pelosi a ďalších na Putina.
Adam Johnson bol zaistený a zatvorený ale osud milovaného kecátka nie je známy.

Dusanbe

Ti držím palce a želám skoré a úplné uzdravenie, Ľubov.

Dusanbe

je to podobné ako očkovanie proti chrípke - malo by zabezpečiť ľahší priebeh, pravdaže len štatisticky.
Individuálne to nemusí zabrať vôbec a môže v niektorých prípadoch dokonca vyvolať naopak ťažšie ochorenie.
Logicky to nemôže zabrániť infekčnosti nakazeného, len štatisticky rýchlejším a ĺahším priebehom môže byť množstvo vylučovaných vírusov nižšie a kratšie trvajúce.
Čo to spraví so šírením a priebehom choroby v celej spoločnosti - neviem či niekto
dokáže zodpovedne odborne predpovedať.
Zato predpovede ďalších a stále ďalších kôl očkovania tu už sú - kvôli obmedzenému času získanej imunity, či novým a novým mutáciám vírusu...
Zdá sa, že farma- lobby sa tentokrát chystá na neprovnateľne väčší biznis ako pri vtáčej chrípke.

K vakcínam - hoci je to všetko napísané o Pfajzer vakcíne pravda, počul som zaujímavý odborný názor na metódu mRNA v provnaní s tými staršími spôsobmi vakcinácie - paradoxne, je to vraj čistejšia metóda s menším množstvom potenciálne nepredpovedateĺných možných dlhodobých následkov.

Dusanbe

V Kremli vraj Putin tancuje od radosti kazačok:
https://www.rt.com/russia/511966-capitol-storming-putin-gift/

Ani neviem ako nazvať týchto amerických "politikov" a "novinárov", demagogických smradov hnusných obmedzených...

Dusanbe

Áno, daj konečne niečo na Fica - ale hodnoverné, nie nejaké Dzurindove a Miklošove diamantové bane !
Nevyšla talianska stopa, nevyšla objednávka vraždy Kuciaka /napriek tomu musel Fico odstúpiť !/,
Gorilu mám zmáknutú, takže nevyťahuj Kolu s Haščákom - to je dobré pre teenegerov.
Ale niečo ozajstné po čom rozvášnený dav aj "demokratická tlač" tak prahne !
Sem s tým, pravda ak to nechceš radšej predať Matovičovi - ten ti za to určite dá toľko, že budeš musieť denne vykázať najazdených aj viac ako 600 km, aby si neplatil k.revské dane tomuto štátu, veď ti poradí.
Už sa na to teším.
Nepíš ale, že Fico je rovnaký hajzel ako 99% politikov - ja si ho neidealizujem
Stále sa ale neviem dozvedieť nejaké jeho svinstvá - čo ja viem, napr. odkupovanie ukradnutých pozemkov od mafie cez nastrčené kone, alebo nejaké dokázateľné korupcie za ktoré by bol priamo zodpovedný a mal z nich nejaký úžitok, alebo niečo podobné.
Keď to nevedeli dať do médií ani spoza plota
oplechovanej ambasády a na odstavenie Fica museli vymyslieť Kuciaka a nasadiť Šeligu a ďalších, aby sa dostali k vláde ľudia ako Naď a Korčok, tak neverím že Ty niečo podstatné vieš.
Ale skús, keď si sám navrhol.

Dusanbe

Áno, to je ono !

Alebo, ako zvykne vravieť jednotka medzi slovenskými urbex youtubermi: "Pozerajte !":
https://m.youtube.com/watch?v=MG-uxSuPJLQ

Dusanbe

Chovateľ tigrov od Brezna.
Mimochodom - vedeli ste, že za tigrí bujón sa vÁzii platia neskutočné peniaze ?
Praktický chlapec, ten Černák - veď aj tých tigrov je zapotreby najprv niečim vykŕmiť...
PS:
PF 2021

Dusanbe

nájdeš v Národnej stratégii... potvrdených/kontrahovaných cca 9,5 miliónov vakcín pričom niektoré vyžadujú len 1 kolo, ďalšie sú označené ako v jednaní - spolu cca 6 druhov vakcín.

Áno naša - 18 000 000 dávok - iba ak by som špatne počul ,čo asi nie.
Česi chcú dosiahnuť 65 - 70 % preočkovanosť.

Tú Národnú stratégiu... je celkovo zaujímavé pozieť si - okrem iného napr. taký detail - pred očkovaním musí byť vykonaný test - Matovičove AG testy nevyjdú na zmar.

Dusanbe

plánuje /prehnane optimisticky, podĺa mňa/ zaočkovať 3,3 milióna Slovákov.
Vie niekto, načo objednáva naša vláda 18 miliónov očkovacích dávok ?
To sa počíta, že sa do každého očkovaného človeka PRIEMERNE vrazí vakcína 6 krát ?!?

Zachytil ste niekto nejaké vysvetlenie či zdôvodnenie či nebodaj odpoveď na otázku zvedavého presstitúta ?
Alebo ide vari aj v tomto prípade o klasické % provízie z objemu objednávky !?!

Dusanbe

ktorí sa nechali zaočkovať proti chrípke a do toho schytali Kovid mali veĺmi ťažký priebeh ochorenia, aj s následkami
Presne taký prípad je aj v mojom okolí.

"Matička příroda je dĕvka !", hovorí jeden zmutovaný kmeň Murphyho prísloví - často krát sú súvislosti a následky dopredu neodhadnuteľné. A v takýchto oblastiach je to skôr pravidlom, ako náhodou.
Mali sme v rodine prípad, keď pred pár rokmi vyvolalo očkovanie proti chrípke u dôchodcu veľmi ťažké chrípkové ochorenie.
Dnes som sa dozvedel o podobnej udalosti tiež spred pár rokov - v domove dôchodcov dali zaočkovať všetkých klientov - následne im 5 zomreli.
Je dosť pravdepodobné, že mohlo ísť o ten istý rok. Zrejme boli mimoriadne aktívni zástupcovia pharmabussinesu - a tomu nepriamo úmerná bola kvalita vakcíny.
Ten "náš dôchodca" podľahoĺ intenzívnemu tlaku obvodnej doktorky /následne k nej odmietol chodiť/ - podobne mohol vzniknúť nápad preočkovať celý domov dôchodcov.
Neviem, či tiež prestali "chodiť" k svojej doktorke - ale tí 5 určite.
Už je oficiálne potvrdených 3% veľmi ťažkých reakcií na Pfajzer vakcínu, potvrdená aj aj v niektorých prípadoch život ohrozujúca alergická reakcia práve na materiál z ktorého sú tie super high-tech nanočastice, je pravdepodobné, že sa objavia ešte ďalšie netušené súvislosti /napr. ako píšeš v dôsledku mutácií corona vírusu/ - aby nakoniec ešte nebolo potrebné narýchlo otvárať "Pfajzer oddelenia" v nemocniciach...

Dusanbe

ale lokál-patrioti, :-)
Fakt tam nikto neostal - ani len Marcel z malééého mesta ?

Ozaj - zatvorili naozaj Rakúšania zjazdovky, ako sa chystali, alebo nie ?
Lebo ak áno, tak to muselo v dnešný krásny deň byť na Donovaloch a Jasnej kruté - keď sa Blaváci nemohli ísť šmýkať do Álp.

Dusanbe

Vitajte na palube raketoplánu !

Život ohrozujúce alergické reakcie od vakcíny Pfizer:

"Severe allergy-like reactions in at least eight people who received the COVID-19 vaccine produced by Pfizer and BioNTech over the past 2 weeks may be due to a compound in the packaging of the messenger RNA (mRNA) that forms the vaccine’s main ingredient, scientists say. A similar mRNA vaccine developed by Moderna, which was authorized for emergency use in the United States on Friday, also contains the compound, polyethylene glycol (PEG).

PEG has never been used before in an approved vaccine, but it is found in many drugs that have occasionally triggered anaphylaxis—a potentially life-threatening reaction that can cause rashes, a plummeting blood pressure, shortness of breath, and a fast heartbeat."

https://www.sciencemag.org/news/2020/12/suspicions-grow-nanoparticles-pf...

Ale je to všetko "high-tech" - nano-častice, úplne nový spôsob vakcinácie pomocou messenger RNA, atď.

Dusanbe

prekonáva toto ochorenie oveľa ľahšie, čo však neznamená, že vírus neprenáša.
Takže školy sú zatvorené z dôvodu potlačenia šírenia vírusu.
Presne koľkými % to prispieva k zníženiu prenosu a počtu chorých neviem, ale má to racionálny dôvod.

Ako decká sme prešli sériou očkovaní - socialistické Československo to malo naozaj dobre a systematicky zavedené a uskutočňované.
Bez týchto dlhodobo prevádzaných očkovaní by svet vypadal odlišne - choroby o ktorých počujeme z tretieho sveta /aj to už nie, aj tam sa už dnes očkuje/ by boli bežnou súčasťou nášho života.

Máloktorý liek má jedine a len kladné účinky - veď si dúfam čítaš príbalové letáky.
Vždy sa objavia aj nejaké nežiadúce účinky.
Tak odmietneme antibiotiká, keď máme ťažké infekcie alebo zahodíme acylpirín, keď sme nachladení ?
Vždy je to o posúdení miery kladných účinkov lieku oproti tým negatívnym.
Veď mnohé perspektívne liečivá sú vyradené z nasadenia v procese testovania práve kvôli prílišným negatívnym účinkom.

Očkovanie vo všeobecnosti je len jeden z nástrojov, pomocou ktorého si ako biologický druh uľahčujeme cestu vpred touto džunglou reálneho sveta a bojiskom prírodného výberu.

To ale samozrejme nevylučuje možnosť, že za konkrétnou vakcínou či liekom neprevažujú záujmy bussinesu, že za tým nemôže byť najmä špinavý lobbing politikov a manipulácia verejnej mienky.
To sa v tomto systéme skutočne deje, to je jeho súčasťou, ak nie priamo podstatou.

Dostupných informácii ale najmä dezinformácií je veľa, o to ťažšie je racionálne ich posúdiť a vybrať si.

Mne pripadá porovnanie Sputnika V s vakcínou od Pfizeru analogické s porovnaním ruskej rakety Sojuz s raketoplánom.
Sojuz - osvedčená, mnoho krát odskúšaná, robustná, pomerne jednoduchá ale vysoko SPOĽAHLIVÁ technológia. Spaceshuttle - nová, imidžová, komfortná, moderná high-tech.
Nech sa páči - je demokracia - vyberte si, čím chcete letieť do kozmu, :-)

Pardon - v tomto prípade nemáte právo na výber - práve finančné a špinavé politické záujmy rozhodli už vopred za vás.
Môžete si len vybrať, či áno, alebo nie.
Vlastne - podľa všetkého, asi aj to nám vezmú...

Dusanbe

toho kšeftára sa pozemkami, zdá sa, že toto je presne tá fajta ľudí čo sa našli v SAS:

"Pozemková mafia. Sulíkov poslanec Žiak skupuje od ministerstva pozemky. A kšeftuje s nimi ďalej.
Zo Sulíkovho poslanca Miroslava Žiaka sa vykľul kšeftár s pozemkami. Nakupuje ich za podozrivých okolností priamo od štátu. Zaujímavé na tom je, že kupuje na prvý pohľad bezvýznamné pozemky, ktoré sú pre neho nevyužiteľné. Prečo má teda o ne taký enormný záujem? Slúžia vari na finančné vydieranie bežných ľudí, ktorí ich potrebujú na svoju existenciu?!
Scenár je takmer vždy rovnaký. Ide najmä o parcely pri rodinných domoch, ktoré slúžia aj ako prístup k týmto domom. Takže sú zaujímavé a vlastne aj nevyhnutné iba pre miestnych vlastníkov týchto nehnuteľností.
Akýkoľvek iný nadobúdateľ v dražbe sa javí len ako špekulatívny držiteľ pozemku s cieľom možného finančného vydierania susedného vlastníka domu.
Pozemky, ktoré nakupuje Žiak sa nachádzajú v obciach po celom Slovensku - od maďarských hraníc, cez stredné Slovensko až po ukrajinské hranice.
Poslanec Sulíkovej SaS využíva pri týchto kšeftoch aj svoju poslaneckú asistentku Timeu Husárovú.
Obaja tvoria zaujímavý tandem, ktorý už dlhodobo skupuje štátny majetok a manipulujú elektronické aukcie.
Prihlásia sa do súťaží a jeden z nich dá nízku ponuku, druhý dá ako poistku vysokú ponuku. V prípade, že sa vysoká cenová ponuka ukáže ako zbytočná, Žiak sa vzdá poradia v súťaži.
Keď pozemok získajú, takmer vždy ho obratom predajú bežným smrteľníkom. Tí tento kus zeme nevyhnutne potrebujú, aby mali prístup k svojmu domčeku. Častokrát sa to rieši darovacou zmluvou, zrejme aby sa Žiak vyhol daňovej povinnosti.
Prinášame zopár konkrétnych prípadov:
Pozemok 1.: Kúpa pozemkov v obci Okoč. Slovenská republika predala pánovi Žiakovi pozemok v katastri obce Okoč, okres Dunajská Streda o výmere 697 m/2 za sumu 3403 EUR. Stalo sa tak 14. januára 2020. Pán poslanec je dodnes vlastníkom týchto pozemkov, ale na liste vlastníctva už svieti plompa. Je teda zrejmé, že Žiak ich už predáva niekomu ďalšiemu.
Pozemok 2.: Tento prípad je omnoho zaujímavejší. Ide o kúpu pozemkov v obci Lutila, okres Žiar nad Hronom o výmere 256 m/2 za sumu 3521 EUR. Tento pozemok poslanec Žiak kratúčko po kúpe predal rodine Beňovej.
Tá ho totiž nevyhnutne potrebovala. Pozemok je tiež pre nich nevyhnutný ako prístup k ich domčeku z verejnej komunikácie.
Pozemok 3.: Poslanec Žiak sa snažil kúpiť od ministerstva vnútra aj pozemok v obci Strihovce, okres Snina. Keď sa však o túto podozrivú kúpu začal zaujímať miestny aktivista, pán Žiak sa radšej z tohto kšeftu stiahol. Zaujímavé bolo to, že všeobecná hodnota tohto nehnuteľného majetku bola stanovená znalcom na sumu 7712 EUR. Zmluvné strany sa však dohodli na kúpnej cene iba v polovičnej výške 3333 EUR.
Ešte zaujímavejšia je však skutočnosť, že tento pozemk slúži ako jediná prístupová cesta miestnemu podnikateľovi, ktorý tam ma výrobňu. Mal poslanec Žiak v úmysle tohto podnikateľa vydierať?
Mimochodom, akonáhle do toho začal vŕtať miestny aktivista, tak náš šikovný obchodník so štátom - pán Žiak - svoju ponuku v panike stiahol.
Pozemok 4.: Podozrivá kúpa pozemku v obci Dolný Lopášov o výmere 284 m2. Žiak tento pozemok kúpil, ale vzápätí predal, resp. daroval rodine Uváčikovej. Potrebovali ho, ako inak, ako prístup k svojmu domčeku.
Takže pán Sulík, TOTO je to moderné podnikanie, ktoré presadzuje strana SaS?
Poznámka:
Pozemok č.1.: parcela registra C, nachádzajúceho sa v katastrálnom území Okoč, obec Okoč, okres Dunajská Streda, parc. č. 2015, L.V. č 2207
Pozemok č.2.: pozemok nachádzajúci sa v katastrálnom území Lutila, obec Lutila, okres Žiar nad Hronom, L.V. č. 2102, parcela číslo 951/35
Pozemok č.3.: parcela 489 v katastrálnom území Strihovce, obec Strihovce, okres Snina, L.V. č 73
Pozemok č.4.: pozemok nachádzajúci sa v katastrálnom území Dolný Lopašov, okres Piešťany, L.V. č. 2225, číslo parcely 3063

Ladislav Uváčik:Manželka si podala žiadosť o odkúpenie pozemku od SR,pozemok je prístupová cesta k jej ďalším nehnuteľnostiam. Bolo vyhlásené výberové konanie kde výhercom bol samozrejme Miroslav Žiak. Druhý v poradí bol Andrej Kováč. Žiak od zmluvy so SR odstúpil a daný pozemok kúpil Andrej Kováč a do schránky manželke vhodil tento pozdrav vid. foto preložené.keď manželka nereagovala, sám sa telefonicky s ňou spojil aj osobne za účelom predaja pozemku,samozrejme s 300 % navýšením. Keď manželka nepristúpila na cenu, prišiel s pilčíkom vypiloval stromy a zakázal prechod cez jeho pozemok,proste psychický nátlak,a tým ju donútili ku kúpe."

Text je skopírovaný z diskusie a trochu dlhší ako sa patrí - ale nedalo mi to nedať to sem, keď si spomenul Sulíka ako "alternatívu".

Dusanbe

tiež najmä o peniaze, pravdaže.
Túto vakcínu bude zrejme platiť EÚ.
Po tom, ako sa Zelenskij posťažoval pre NewYorkTimes, dostalo Nemecko asi pokyn pomôcť rodiacej sa "demokracii":
"Ukrainian President Volodymyr Zelensky has revealed his frustration with the US' coronavirus vaccine export ban, claiming that it is "impossible" for his government to justify refusing help from Moscow if the West stands idly by."
Čiže: "Je pre Ukrajinskú vládu nemožné zaručiť odmietnutie pomoci od Moskvy..."

https://www.rt.com/russia/510251-ukraine-zelensky-coronavirus-vaccine/

Smradi, nakoniec ešte obídu najlepšie - dostanú spoľahlivú a dobrú vakcínu Sputnik.

Dusanbe

ale že je to až 1/6 z celkovej DNA a že práve odtiaľ /podľa linkovaného článku/ môže pochádzať recept na reverznú transkriptázu, ktorá následne zabuduje časti corona genómu do jadrovej DNA - to sme veru nevedeli.
Zjavne toho ešte hodne nevieme.

Dusanbe

Zdá sa, že to bude ešte zaujímavejšie, ako sme čakali.
Podľa tohto objavu, sa časti genetického kódu ktorý prinesie corona vírus do bunky, dokážu pomocou reverznej transkriptázy zapísať t.j. zabudovať, do ľudskej chromozonálnej DNA !!!

https://www.sciencemag.org/news/2020/12/coronavirus-may-sometimes-slip-i...

Vedeli ste, že 17% ľudského genómu sú len nejaké pozostatky pradávnych vírusových infekcií ?!?

"They also provided reverse transcriptase using human DNA sequences known as LINE-1 elements, which are remnants of ancient retroviral infections and make up about 17% of the human genome."

Dusanbe

Naď je ukážkový oportunista úrovne práporového politruka.
Ako taký - oplechovanej ambasáde vyhovuje nadmieru.

Dusanbe

Pfajzeru je zalozená na bielkovine nachádzajúcej sa na tých výbežkoch vírusu. Tá práve zabezpečuje ľahký prienik vírusu do bunky - vďaka receptorom ktoré sú na bunečnej membráne.
Ak je odrazu vírus ešte infekčnejší - môže to byť aj vďaka mutácii tejto bielkoviny.
Hmm, to by asi bol dosť prúser, asi ako keď sa dávate zaočkovať proti chrípke a nakoniec dorazí na Slovensko úplne iný kmeň. Len prúser rádovo väčší.
Zatiaĺ sa odborníci narýchlo dohodli a vypustili do sveta, že vakcína "by mala byť účinná" aj proti novému kmeňu.
Má to ešte ale ďalší čarovný moment:
Nie je to dávno, čo poprední zmrdi z ostrovného kráľovstva s úplnou vážnosťou púšťali do svetových médií vyhlásenia koľko miliárd USD by im mala Čína zaplatiť za to, že sa "čínsky" vírus dostal na ich ostrovy. Čína si s epidémiou rázne a dôsledne poradila, ale Británia po veľkohubých vyhláseniach a experimentoch s "herd imunity", následnej chorobe samotného hlavného klauna Boja, neskoro prijatých, nedostatočných a neúčinných opatreniach - púšťa do sveta nový, oveľa nebezpečnejší kmeň corona vírusu !
Na koľko milárd jej to Európa spočíta !?!

Dusanbe

Aj práca bruselského úradníka je náročná a zodpovedná, o to dôležitejší je následný oddych a získavanie nových síl:
https://www.rt.com/news/508446-brussels-orgy-organizer-mep/

Myslím, že správa tematicky pasuje pod príspevok o predsedovi nášho parlamentu, prípadne to berte ako pokus o lingvistické okienko - ak ste doteraz, rovnako ako ja, netušili, čo je to "gang-bang".

Dusanbe

som o tom, že neviem čo je v Gorile /mám ju stiahnutú v niekoĺkých verziách - po orgináli sa začali objavovať rozličné ďalšie verzie, doplnenia, podvrhy púšťané do sveta zrejme Haščákom za účelom zamlžovania pravdy, mám ju vytlačenú ale tiež kúpenú aj Nicholsonovu knihu - pravdaže to všetko mám aj prečítané, objavil som tam mne známych lokálnych ĺudí - pešiakov, úradníkov, preposielal som texty priateľom, pozrel som si niektoré majetkové súvislosti v ORSR, atď/
My si nemusíme vysvetľovať čo bolo v Gorile.
Písal som o tom, že v súčasnej dobe to väčšina ľudí v mojom okolí , napriek všetkému tomu čo bolo okolo Gorily, buď nevie, alebo nechce vedieť a akceptuje médiami omielanú účelovú invalidnú skratku: Gorila - kola - Fico.
Ľahko je vládnuť takémuto ľudu, to som chcel povedať.

Dusanbe

má prísť až budúci rok, toto sú len také drobnosti.
Čo sa dá očakávať je viac-menej jasné - keďže je to pod Sulíkovou taktovkou - zvýšenie zaťaženia zamestnancov, živnostníkov a drobných firiem a zníženie zdanenia veĺkokapitálu - banky, dividendy, atď.
Vďaka výnimočnému stavu sa obchádza verejné obstarávanie - nakupuje sa viac než 2-násobným tempom ako obvykle, pravdaže spôsobom rovnakým ako obvykle - predražene a korupčne s províziami.
Do toho splátky výpalného protektorovi za zbrane, prepad príjmov kvôli korone a hlavne neschopnosť a babráctvo pri žiadaní a najmä zmysluplnom využití prostriedkov dostupných z EU !
Výsledky bačovania tohto zlepenca sa dostavia a ťarcha následkov dopadne - na nás.

Dusanbe

Čo si pamätám, túto hanebnú tradíciu kabaretného zatýkania kukláčmi so samopalmi spojenú aj vylamovaním dverí a zastrašovaním celej rodiny, založila ešte predchádzajúca vláda - prípad Rostas a pravdaže Sheila.
https://www.tvnoviny.sk/domace/2009684_naka-zadrzala-sheilu-ktora-sa-zvi...
Netušili, akú neodolateĺnú hračku pripravili pre psychopatoviča a spol., a že po voľbách si takto začne NAKA chodiť po nich samotných.
Haščák si to zaslúžil 100 krát viac ako vyššie spomenutí - my sa ale budeme tešiť na chvíĺu, keď si takto začnu chodiť po členov dnešnej vlády, :-)

Stránky