authenticated user,redaktor

komentáre

Ema

Latinská Amerika.

Podľa mňa by bolo romantické, keby Pavlova zelená manželka podplukovníčka padla v boji proti Rusovi a vdovec generál by sa oženil s mrochtou z Pezinka. Jediné oko v pražskej a bratislavskej kaviarni by nezostalo suché a politický gýč, tiahnuci sa ako pleseň od Ašu až po Čiernu nad Tisou, by dosiahol nové rozmery.

Fotečka je z pravda.sk

Ema

Apríl 2015:

Dvojnásobný slovenský premiér Mikuláš Dzurinda sa stane jedným zo zahraničných poradcov ukrajinského prezidenta Petra Porošenka.

"V utorok som tú ponuku dostal a po krátkom zvažovaní som sa rozhodol ju prijať," povedal Mikuláš Dzurinda pre portál Teraz.sk. Ťažiskom Dzurindovej úlohy ako prezidentovho poradcu bude pomáhať Ukrajine realizovať kľúčové politické a ekonomické reformy.

Mikuláš Dzurinda nebude prvým Slovákom, ktorý radí čelným ukrajinským predstaviteľom. Jeho dlhoročný blízky spolupracovník Ivan Mikloš je už poradcom ukrajinskej ministerky financií Natalii Jareskovej a ukrajinského ministra hospodárstva Aivarasa Abromavičiusa.

Jo, Gorila bola výborná referencia pre ukrajinskú misiu týchto dvoch obstarožných krýs. Treba tiež pripomenúť, že Porošenko bol vždy veľkým obdivovateľom Banderu, ktorého pznačoval za hrdinu a vlastenca.
 
A posuňme sa o pár rokov bližšie:
 
Január 2022
Bývalý ukrajinský prezident Petro Porošenko, ktorý je poslancom parlamentu za stranu Európska solidarita, pricestoval z Poľska do Kyjeva, kde má súdne pojednávanie v kauze vlastizrady. 

(Toto je v súvislosti s Dzurindom a Miklošom pre nás veľmi inšpiratívne, v tomto si berme Chochlov za vzor. Mimochodom, šlo tam v tom obvinení z vlastizrady - aj - o veľké kšefty s uhlím cez komplikované korupčné schémy, i keď vtedy boli tieto korupčné schémy menej sofistikované ako teraz za Zelenského a jeho pasáka americkú administratívu, kde sa cez ne prepierajú - aj - obrovské peniaze daňových poplatníkov EÚ.)
 
Niekde v tejto časti politickej kariéry dvoch úbohých cicvorov Dzurindu a Mikloša treba hľadať dôvod, prečo sú vydierateľní a musia naskočiť do obleku a utekať slúžiť vždy, keď ich globalistickí krvaví pasáci zavelia.
 
 


Ema

... je úplne jasné od momentu, keď si aj na Slovensku miestne korporátne chápadielka vyvešiavali chochlovlajky, organizovali zbierky a udeľovali voľno na dobrovoľníctvo v prospech Chochlov, ktorí zavetrili príležitosť bezproblémovo mignúť het z korupciou prežratej čiernej chochlodiery, ba dokonca dostali príkazom narvať si do svojich podpisov v korporátnych e-mailoch modro-žltú stužtičku a do svojich debilných korporátnych reportov mali zakomponovávať, ako je to či ono v prospech Ukrajiny. Medzi mančaftom korporátov bol (a je) tolerovaný len jediný názor: Rusi fuj, Chochli fajn. A je jedno, či to boli farmakorporáty, bankstri, energokorporáty, prepytujem developerské korporáty atď.
Toto tu nikdy nebolo, takýto korporátny ideologický hajp.

Popri tom si môžeme pripomenúť Patruševovo konštatovanie, že USA sú len obal na korporáty.

Ema

Mrochta Čaputa naťahuje súčasnú situáciu kvôli VOJNE.
Kvôli ešte hlbšiemu zatiahnutiu Slovenska do krvavých sračiek, ktoré rozpútali USA v Európe.

Keď Európania remcali, že samovražedné sankcie a násilné odtrhnutie od spoľahlivých ruských energií zasiahne ich existenciu, USA vyhlásili, že je to síce nepríjemné, ale musí to byť.
Keď Európania remcali, že valenie obrovského množstva zbraní a peňazí besným chochlom odzbrojí a finančne vyšťaví Európu, USA vyhlásili, že je to síce nepríjemné, ale musí to byť.
Keď Európania remcali, že sa nechcú stať cieľmi jadrových zbraní, ktoré premenia kontinent na rádioaktívny cintorín, USA vyhlásili, že je to síce nepríjemné, ale musí to byť.

Ema

Do programu hlasovanie zaradila CDU/CSU. Poslanci agendu odpinkli zahraničnému výboru a na chvíľu si vydýchli.

Uvidíme, či nájde NATO odvahu zaútočiť na Bielorusko. Z Holandska už týždeň prevážajú tanky s cieľovou stanicou v Poľsku a Litva je už tak zavalená zbraňami, že klesá pod čiaru ponoru. Každopádne budeme so záujmom sledovať, akú rolu v tejto americkej komédii dostane Slovensko, ktoré volilo pezinskú mrochtu a trnavského Jokera, lebo šak čo.

Z USA počuť strašidelný zvuk krachu. Zatiaľ ošklbávajú Európu, ale tá je v porovnaní so šťavnatými ruskými zdrojmi chudá koza.

Ktovie, ako bude v geologickom profile vyzerať vrstva z čias holej opice. Asi niečo spečené.

Ema

a tak - kto má čas a náladu - je tu Pepeho Escobara All Quiet (Panic) on the Western Front

https://vk.com/@pepeasia-all-quiet-panic-on-the-western-front

Ema

Už oznámil, že sa teší na spoluprácu?

Akosi sme nepočuli.

Doteraz Netanjahu, vlastným menom Mileikowsky, dostal gratuláciu s tešením sa na spoluprácu od amerického prezidenta. A prezidenta Ruskej federácie. Rusko s neskrývaným pobavením sleduje, aký druh pokrytectva tento raz Brusel vytiahne, aby si nerozhneval židov, a zároveň sa naďalej tváril, že má hodnoty, ktoré nie sú v súlade s nacizmom.

Ema

do 25. januára 2023. A v tom článku v bulvári samotný Krčméry tvrdí, že sa budú valiť ďalšie migrovlny. Stanový tábor v Kútoch je však demontovaný.
Otázka, kam sa v rámci EÚ presunula stafylokoková superinfekcia, je plne legitímna. Uspokojivou by bola odpoveď, že do priestorov Európskeho parlamentu.

Ema

"Čo je horšie, medzi migrantmi sa začínajú šíriť choroby. Okrem svrabu sú mnohí infikovaní aj stafylokokovou superinfekciou a zvíjajú sa v horúčkach a triaškach. Práve táto infekcia sa nešíri iba v nemocniciach ale najmä medzi medzi ľuďmi v komunite. Nepriamo sa môže prenášať cez oblečenie, uteráky, posteľnú bielizeň alebo kvapôčkovou cestou, teda kýchaním či kašľom. Aj keď podľa Krčméryho nehrozí, že by sme sa svrabom nakazili aj my, faktom zostáva, že migranti sa voľne pohybujú po obci, navštevujú miestny obchod, chodia na prechádzky, posedávajú na lavičkách či v miestnom pohostinstve."

"Ošetrili sme nejaké rany, pomohli napríklad pri bolestiach zubov, pooperačných bolestiach, nachladnutiach a bolo diagnostikovaných niekoľko zápalov pľúc."

https://www1.pluska.sk/rady-a-tipy/krcmery-otvorene-migrantoch-kutoch-pr...

Profesor upozornil na to, že pokiaľ sme v Európskej únii, prijímať utečencov je naša povinnosť.

Jo, jo. Všetci sme povinní nasledovať profesora, lekára a odborníka na tropickú medicínu a infektológiu a vakcinačnú tvár.

Ema

...už dúfam žiadnemu príčetnému občanovi nenapadne voliť psychopatov, aby bola sranda.

Každopádne má Joker pripravené zbrusu nové detenčné centrum, len personál sa tam akosi nehlási. Tieto skvelé pracovné pozície bacharov pre zločinných magorov čakajú na poslancov OĽaNO, keď konečne vyhučia z parlamentu.

Veriac v ľudskú pomstychtivosť držím palce Kalimu, aby si to s mikulecovskohamranovskými hovadami vybavil ako sa patrí. Aj za zavraždeného Lučanského.

Ema

...je spojený s prekliatym Azovstaľom, čo sa tam pred pár mesiacmi oň chochli ruvali až do roztrhania tela. Židoboľševici vtedy zaplatili Američanom za technológie ukrajinskou pšenicou, a to doslova všetkou.

Ema

Tento historicky zlomový mega zločin - o ktorom je také fascinujúce ticho - nespáchali Nemci, ale niekto, komu práve akékoľvek prepojenie Nemecka s Ruskom vadilo až tak, že plynovody zničil ako sprostý sopliak nenávidenému susedovic chlapcovi hračku.

Útok na energetickú infraštruktúru Európy, a zároveň akt ekoterorizmu - a nič. Rusi nevychádzajú z údivu pri smutnom pohľade na bandu európskych degenerátov.

Ako povedala Zacharova od Lavrova, posledné miesto, kde ešte žije európska kultúra, je Rusko. A ja s ňou - ako vždy - súhlasím.

Ema

Začnime od najnovšieho posunu v expresnom budovaní celoeurópskej Military Mobility (MIMO) na presun vojenskej techniky po cestách a železniciach smerom na východ, ktorá sa stala prioritou bruselských buzerantov. Všetko sú to správy TASR, komentovať ich ani netreba.

 

MO už informácie o vojenských presunoch pravidelne nezverejňuje, zneužívali sa

Bratislava 24. novembra (TASR) - Ministerstvo obrany (MO) SR prestalo pravidelne informovať o plánovaných presunoch vojenskej techniky. K zmene pristúpilo najmä v súvislosti s vývojom informačného prostredia po ruskej invázii na Ukrajine, keď sa správy o presunoch začali intenzívnejšie zneužívať na šírenie poplašných správ a dezinformácií vrátane snahy o narušenie dôvery domáceho obyvateľstva. Pre TASR to uviedla hovorkyňa MO SR Martina Kovaľ Kakaščíková. "Okrem toho sme tak minimalizovali zbytočné vytváranie dojmu mnohopočetných vojenských presunov, hoci často ide len o bežnú prepravu pohonných látok, výpočtovej techniky či osobnej batožiny. V neposlednom rade išlo, samozrejme, o krok v snahe zabezpečiť maximálnu bezpečnosť našich a spojeneckých vojakov," vysvetlila hovorkyňa.

 

Vláda: Takmer 750.000 eur sa má presunúť z rozvoja cyklistiky na železnice

Bratislava 23. novembra (TASR) - Kapitálové výdavky z roku 2020 vo výške 749.529,51 eura, pôvodne určené na rozvoj cyklistickej dopravy, majú byť použité na výstavbu, rekonštrukciu a modernizáciu železničnej infraštruktúry. Vláda v stredu odsúhlasila zmenu účelu použitia nevyčerpaných kapitálových výdavkov z predchádzajúcich rozpočtových rokov v kapitole Ministerstva dopravy a výstavby (MDV) SR.

 

Borrell: Spojené kráľovstvo sa môže pripojiť k projektu vojenskej mobility PESCO
,Brusel 15. novembra (TASR) - Ministri obrany členských krajín EÚ v v utorok v Bruseli súhlasili, že Spojené kráľovstvo sa môže zúčastňovať na projekte vojenskej mobility známom ako Posilnená spolupráca európskej bezpečnosti a obrany (PESCO). Informuje o tom spravodajca TASR.

,Rada EÚ pre zahraničné veci segment obrana v správe pre médiá spresnila, že Spojené kráľovstvo si podalo žiadosť o účasť na projekte PESCO. Utorňajšie rozhodnutie Rady ministrov oprávňuje Holandsko ako koordinátora PESCO pozvať Britániu do projektu. Uznali tiež významnú pridanú hodnotu, ktorú Spojené kráľovstvo prináša pre tento projekt.
,Šéf diplomacie EÚ Josep Borrell uviedol, že vojna Ruska proti Ukrajine ukázala, že schopnosť rýchleho presunu jednotiek a vojenského vybavenia v Európe a mimo nej je nevyhnutná pre bezpečnosť EÚ.
,"Zdieľanie informácií a skúseností s kľúčovými partnermi je kľúčové. Projekt PESCO poskytuje v tomto smere správnu platformu. Po minuloročnom pripojení USA, Kanady a Nórska je účasť Spojeného kráľovstva ďalším dôkazom jeho dôležitosti. Zabezpečenie rýchleho pohybu a bezpečnej prepravy ozbrojených síl je kľúčové pre zlepšenie schopnosti EÚ a NATO reagovať na krízy, najmä teraz, keď Ukrajine poskytujeme naliehavú vojenskú podporu," vysvetlil Borrell.

,PESCO je politicko-strategická platforma, ktorej cieľom je zjednodušiť a štandardizovať vnútroštátne postupy cezhraničnej vojenskej dopravy. Umožňuje rýchly pohyb vojenského personálu a prostriedkov či už po ceste, železnici, po mori alebo letecky. Kanada, Nórsko a Spojené štáty americké sa k tomuto projektu pripojili v roku 2021. Zúčastnené členské štáty PESCO pri založení iniciatívy na seba prevzali záväzky a kritériá s cieľom investovať, plánovať a vyvíjať obranné spôsobilosti spoločne v rámci EÚ.
Ema

pozabíjala tam tisícky maďarských civilov, zakazovala im používanie rodného jazyka - a navyše by Slovensko žilo z maďarských energií - a potom by si Maďarsko povedalo dosť, urobilo špeciálnu operáciu a Maďari na Žitnom ostrove by si urobili referendum, že sa chcú pričleniť k Maďarsku, mali by všetci tí slovenskí chochloidi tasiť zbrane a ísť na Žitný ostrov vraždiť, pričom by im celé NATO horlivo dodávalo zbrane a "poradcov" a tisícky poľských, gruzínskych a podobných žoldákov by sa pridávalo k slovenskej armáde, aby jej pomohli zabíjať Maďarov.
Toto je svet podľa všetkých tých lokálnych obdivovateľov chochlonacikov, ktorých je tu v Podkarpatí aušakže stále menej.

Ema

...u čoraz väčšieho počtu ľudí, žijúcich na tzv. kolektívnom Západe, nauzeu. Tak sa totiž žiť nedá. No a inde je to na smiech.

Si Ťin-ping povedal na Bali bezcharakternému kanadskému vocasovi, keď sa ten oháňal slobodou slova a podobnými frázami, že Preto ste zakázali v Kanade všetky ruské médiá. Vy a vaše pokrytectvo.

Ema

Si Ťin-ping na APEC CEO Summit

https://news.cgtn.com/news/2022-11-17/Full-text-Xi-Jinping-s-speech-at-A...

Plus správa o tom, ako Blackrock uvrhol svet do energetickej krízy a ako to súvisí s tým v korporátoch okiadzaným ESG

http://williamengdahl.com/gr15November2022.php

Ema

...a Felvidéku taktiež.

Tupý pokus Chochlopithekov zahrať chrapúnske odstavenie Družby na "zásah trafostanice napájajúcej podávaciu stanicu ruskou raketou" veľmi rýchlo vyšumel. V tej oblasti žiadna ruská raketa nepadla.
Stačilo ale, aby padla hrozba, že Chohlánia nedostane z felvidéckej rafinérky ani deci nafty pre vojnové mašiny - a hop, trafostanica už zázračne funguje. A to pri tom ich hovado sluha amerického ľudu vykríkalo, že nebude vedieť obnovovať elektrickú sieť, pretože niet matrošu - ani ľudí. Chochlomontážnici zmizli vyžierať západ, časť zarevala na Donbase a poľskí žoldnieri im veru nebudú robiť elektroinštalatérov.

Tuto ten voľakedajší štátny tajomník Galek sa ešte v máji škaredo prekecol, že z felvidéckej rafinérie už odmašírovalo do Chochlánie 14 miliónov litrov nafty - je to tu kdesi na začiatku diskusie

https://www.expres.sk/275251/analytik-hirman-vynimka-z-embarga-na-rusku-...

Keď za 4 mesiace od začiatku špeciálnej operácie dodal felvidék finomító 14 miliónov litrov dízla (vyrobeného z ruskej ropy) do Chochlánie, koľko dodal do polovice novembra - za predpokladu, že sa dodávky nezvyšovali? Druhá otázka je, čo za to dostal majiteľ fabriky a akú hrá v skutočnosti hru v tomto ideologickom blšom cirkuse pre dementov?

Ema

Niežeby to bolo niečo objavné, ale spracovanie je solídne

https://worldbeyondwar.org/no-bases/

Toto živiť a šatiť - na to treba cicať zdroje skutočne z celej planéty.

Ema

Včerajšia spáva TASR:


A. Doležal: Urýchleniu prípravy diaľnic pomôžu zmeny pri štúdii uskutočniteľnosti


Problémom na Slovensku je dlhá príprava stavieb diaľnic a rýchlostných ciest. Urýchliť by to mohli zmeny súvisiace so štúdiou uskutočniteľnosti, ktoré plánuje Ministerstvo dopravy a výstavby (MDV) SR. Malo by to ušetriť až 18 mesiacov.
Návrh rezortu dopravy na akceleráciu a zefektívnenie procesu investičnej prípravy diaľnic a ciest pre motorové vozidlá schválila vláda. Má sa tak udiať najmä v kontexte prípravy rýchlostnej cesty R4, ktorá je súčasťou medzinárodného cestného koridoru Via Carpatia.
 
MDV by to chcelo realizovať najmä novelizáciou zákona o jednorazových mimoriadnych opatreniach v príprave niektorých stavieb diaľnic a ciest pre motorové vozidlá. "Legislatívny proces využijeme nie prostredníctvom vlády, ale cez pozmeňujúci poslanecký návrh, ktorý bude predložený počas výborov k stavebnému zákonu," priblížil Doležal. Ak to prejde v parlamente, chce podobné riešenie presadiť aj v prípade železničných stavieb.
 
Útvar hodnoty za peniaze (ÚHP) tomu podľa ministra Doležala rozumie a vníma to podobne ako rezort dopravy. Nezhodujú sa však v právnej forme, ako prípravu a výstavbu urýchliť.
 
Ema

Taký je zákon režimu.

Pridala som do textu nejaké informácie z Vzgľjadu, ktoré by mohli Európanov zaujímať.

Ema

organizáciu Človek v ohrození, Slovenskú katolícku charitu ani organizáciu Magna.

Len vrece hován Krčméry chce robiť selekciu na rampe, aby rýchlo a účinne zvýšil vzdelanostnú úroveň Slovenska

https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/645834-krcmery-medzi-migrantmi-su...

Ema

...s príznačným názvom (v európštine) YOU ARE EU, kde na jednom z vizuálov hajluje mladý odutý chochlopithecus. Celá Bratislava je tým olepená.

 

Pouličná slovenská mutácia plagátu je výrazne žlto-modrá a je tam nápis Sloboda, mier a energetická nezávislosť. Odfotím, keď pôjdem najbližšie okolo takého (update: vybavené, foto nižšie).

Všetky vizuály celoeurópskej kampane, svieže ako samotná von Leyenová, sú tu

YOU ARE EU (europa.eu)

Legitímnou otázkou, samozrejme, je, prečo takáto stupídna - a ausgerechnet žltomodrá - kampaň práve teraz. Asi majú Európania prebytok peniazov, a tak utrácajú na nemerateľné "imidžové kampane".

 

 

Ema

Pretože okolo 75-percentné PROTI základni znamená väčšinu, a tak sa bude brať do úvahy názor približne 25-percentnej menšiny. Ak by o tom niekto pochyboval, mrochta to dá na ústavný súd s výsledkom vopred dobre známym.
Žijeme proste v demokracii a kto by o tom pochyboval, bude uvrhnutý do kolúznej väzby, aby mohol osamote a v tichosti dospieť k záveru, že jeho pochybnosti boli takpovediac dezinformácie.

Ema

...žijeme v systéme, v ktorom treba vychádzať v ústrety menšinám, znamená to, že referendum o americkej základni na Sliači, na ktorom sa zúčastnila menšina oprávnených voličov, bude vyhlásené za platné a názor 75 % z voličov - čo je, a to je vítané, ešte menšia menšina než menšina zúčastnených na referende, za rozhodujúci. Následne bude potupná "obranná" zmluva s USA zrušená, cudzie vojská vykopnuté a hotovo.

Ema

Pepe Escobar k tomu dal (zatiaľ) toto:

Putinov prejav na Valdaji bol killer. Zabudnite na akúkoľvek zmysluplnú analýzu v médiách NATOstanu.

Tu je pravdepodobne NAJzásadnejšia časť jeho prejavu:

"Rozpad Sovietskeho zväzu zničil rovnováhu síl. Západ sa cítil ako víťaz a vyhlásil unipolárny svetový poriadok, v ktorom má právo na existenciu len jeho vôľa, kultúra a záujmy. Teraz sa toto historické obdobie nedeliteľnej dominancie vo svetových záležitostiach končí. Unipolárny svet sa stáva minulosťou. Stojíme na historickom medzníku. Pred nami je najnebezpečnejšie, najnepredvídateľnejšie, a zároveň najdôležitejšie desaťročie od konca druhej svetovej vojny. Západ nie je schopný riadiť ľudstvo sám, ale zúfalo sa o to pokúša. A väčšina národov sveta sa s tým už nechce zmieriť. To je hlavný rozpor novej éry. Slovami klasikov, situácia je do istej miery revolučná - vyššie triedy už nemôžu a nižšie triedy už nechcú takto žiť."

Ema

Zato viem, kto stojí proti nim.

Asi treba pripomenúť, že medzi hordou, ktorá sa navalila na ruské brány, je aj Slovensko. Základňa nie je zase až tak málo, to sa ešte ukáže.
Možno by nebolo zlé začať tým, čo sme urobili my, aby to oni robili šikovnejšie. Ako sme v tom pomohli, teda okrem toho, že sledujeme, čo vyhlási Prigožin.

Ema

Našiel sa štvrtý dron, ktorý neexplodoval.
Akurátže dostal štempeľ "prísne tajné".

https://halturnerradioshow.com/index.php/en/news-page/world/explosives-l...

Ema

je antisoros naratív úplne legálny a dolárová ľavica je tam živá asi ako Gergely Homonnay 2. januára 2022.

Ema

...ktorý dokáže identifikovať len málokto."

 

Z imperiálneho hľadiska je ideálnou zápletkou vznik Intermarium pod kontrolou USA - od Baltského a Jadranského mora po Čierne more - na čele s Poľskom, ktoré by v Európe uplatňovalo akúsi novú hegemóniu v nadväznosti na Iniciatívu troch morí.

V súčasnosti to však zostáva len mokrým snom.

Pri pochybnom "vyšetrovaní" toho, čo sa skutočne stalo s NS a NS2, bolo Švédsko obsadené do úlohy Čističa, akoby išlo o pokračovanie kriminálneho thrilleru Quentina Tarantina Pulp Fiction.

Preto sa s výsledkami "vyšetrovania" nemôže podeliť s Ruskom. Čistič tam bol preto, aby vymazal všetky usvedčujúce dôkazy.

Pokiaľ ide o Nemcov, tí dobrovoľne prijali úlohu obetných baránkov. Berlín tvrdil, že išlo o sabotáž, ale neodvážil sa povedať, kto ju vykonal.

V skutočnosti je to tak zlovestné, ako len môže byť, pretože Švédsko, Dánsko a Nemecko a celá EÚ vedia, že ak sa naozaj postavíte impériu, a to verejne, impérium vám to vráti a vyrobí vojnu na európskej pôde. Ide o strach - a nie o strach z Ruska.

Impérium si jednoducho nemôže dovoliť stratiť "záhradu". A "záhradné" elity s IQ vyšším ako izbová teplota vedia, že majú do činenia s psychopatickou entitou sériového vraha, ktorú jednoducho nemožno upokojiť.

Medzitým príchod generála Zimy do Európy predznamenáva sociálno-ekonomický pád do víru temnoty - ešte pred niekoľkými mesiacmi nepredstaviteľný v údajnej "záhrade" ľudstva, tak vzdialenej od rachotu v celej "džungli".

Odteraz sa barbarstvo začína doma. A Európania by za to mali ďakovať americkému "spojencovi", ktorý šikovne manipuluje ustráchanými, vazalskými elitami EÚ.

Oveľa nebezpečnejší je však prízrak, ktorý dokáže identifikovať len málokto: blížiaca sa sýrizácia Európy. Bude to priamy dôsledok debaklu NATO na Ukrajine.

Celý text:

https://www.presstv.ir/Detail/2022/10/24/691505/War-Terror-Europe-Pepe-E...

Ema

na plesnutie biča na konci.

Kým na to dôjde, asi je načim všimnúť si, že Anglosasi útočia na Európu. Tá sa im stavia vskutku hrdinsky, Rusi si môžu brať príklad :)

Ema

Euroteliatka mixnuté hnedoidmi "VERIA v obnoviteľnú energiu" atď. A chcú mier, samozrejme, najlepšie svetový. To len tí iní mier nechcú.
Propaganda Európskej komisie sa dostala na úroveň Svedkov Jehovových a je to viditeľné hlavne v slabučkých štátoch ako Slovensko.

Ema

Minister obrany Šojgu dnes telefonoval 1/ s ministrom obrany Turecka, 2/ ministrom obrany Francúzska 3/ministrom obrany Veľkej Británie a 4/ ministrom obrany USA. Téma: špinavá atómová bomba ako chochloprovokácia.
Tu už človek fakt nevie, čo bude o 24 hodín.

Ema

Vletí potichu do domčeka, snáď ani sklo neponičí. Až potom.

https://vz.ru/news/2022/10/23/1183408.html

Ema

Úplne čerstvá kampaň, ktorou nás prišla omráčiť Európska komisia

www.facebook.com/watch/?v=849795439762465

Ema

To znie dobre.

Ema

Ja neviem, či niečo Smeráci stihnú. Útok NATO na Bielorusko a Rusko s použitím nukleárnych zbraní je už zrejme v poslednej fáze príprav.

Ema

Zjazd Komunistickej strany Číny určí smerovanie sveta

https://vz.ru/world/2022/10/15/1181634.html

Tento zjazd sa označuje za historický.

Ak niekto potrebuje preklad, stačí dať vedieť a dám ho sem.
To len aby som si nerobila zbytočnú prácu v pitvore, kde asi všetci po rusky vedia.

Ema

Akosi sa Novom Čase opustili a napísali toto:

 

Do školy pre nadané deti prestúpil Juraj v tercii zo súkromného gymnázia na Bajkalskej v Bratislave. Dôvodom bola šikana. Podľa zástupcu pre vzdelávanie Milana Bujňáka bol na školu pre mimoriadne nadané deti prijatý na základe diagnostikovaného nadania. „Od začiatku s ním pracovala naša školská psychologička a rodičom bolo následne odporučené, aby navštívili klinického psychológa, pretože v záznamoch bol uvedený úmysel o samovraždu,“ povedala riaditeľka Jolana Laznibatová.

 

So školou podľa nej komunikoval hlavne otec, matka celú situáciu znášala veľmi zle. Extrémistické prejavy Juraja popiera: „Bol to pekný a usmievavý chlapec a mal svoje správanie veľmi dobre pod kontrolou. Zrejme všetko robil doma, lebo zo školy sa určite na americký systém nenapojil,“ vysvetľuje riaditeľka. Zástupca pre výchovu a informatizáciu Jozef Doddy Cimra dodal, že škola má špeciálne zabezpečený server. „Servery sú kontrolované, takže to, čo robil, bolo zvonku. Odkedy k nám žiak prestúpil do tercie, nemal žiadny zápis, napomenutie a ani porušenie školského poriadku,“ uviedol Cimra.


No to si viem predstaviť, ten ich "špeciálne zabezpečený server." 

Škoda, že sa nikdy nedozvieme, kto pekného usmievavého chlapca na americký systém napojil.

A ešte toto je výborné: Bol to pekný a usmievavý chlapec a mal svoje správanie veľmi dobre pod kontrolou ...ale matka to znášala veľmi zle.

Bol to zjavne magor.

Každopádne by mal byť popoťahovaný jeblý tatko, že takémuto magorovi umožnil prístup k zbraniam.

Ema

Konštatoval, že nie je dobrý nápad od odberateľa sankcionovať dodávateľa.
K zničenému Nord Streamu povedal, že tvrdiť, že v 21. storočí sa nedá zločin vyšetriť a nájsť vinník, je smiešne.

Ema

Kým pri Kuciakovi a jeho snúbenici sa išlo po krku nepohodlnej vláde, ktorá bola na vine, teraz sa ide po krkku - no ale aha, koľké prekvapenie - PARLAMENTU, ktorý je na vine.
A to je tá finta.

Dúfajme, že ten kus rozmaznanej slaniny s nabitou zbraňou, t.č. už tuhej, nebol prepytujem koučovaný niektorým z bývalých kolegov "polepšeného" amerického skinheada Christiana Piccioliniho, s ktorým sa kamaráti presne ten Bránik, ktorý už pár hodín po vražde vedel o kuse rozmaznanej slaniny podivne veľa. Keď už tu padla zmienka o poľskom filme o postupnej manipulácii.

Ema

Už dobehla na miesto činu smokliť samotná pezinská ochechula. Na Zochovu sa neunúvala uroniť slzu po spúšti napáchanej akýmsi funkcionárom.

A pozrimeže, zakrákorila aj samotná von Leyenová.

Nezodpovedané sú otázky, kde sa ten kus rozmaznanej pubertálnej slaniny dostal k zbrani, kde sa ju naučil obsluhovať a prečo sa vlastne zabil.

Ema

Terror on Crimea Bridge forces Russia to unleash Shock’n Awe
The western narrative of a 'losing Russia' has just been decimated by Moscow's blitzkrieg against Ukraine and its foreign-backed terror operations

https://thecradle.co/Article/Columns/16704

Preklad narýchlo, komu sa nechce čítať v angličtine:

Teror na krymskom moste prinútil Rusko spustiť Shock'n Awe

Západný naratív o "prehrávajúcom Rusku" bol práve zdecimovaný blitzkriegom Moskvy proti Ukrajine a jej zahraničím podporovaným teroristickým operáciám
Autor: Pepe Escobar
10. októbra 2022

Teroristický útok na Krymskom moste bol povestnou poslednou kvapkou v eurázijskom pohári.

Výstižne to zhrnul ruský prezident Vladimir Putin: "Ide o teroristický útok zameraný na zničenie kritickej civilnej infraštruktúry Ruskej federácie."

Šéf ruského Vyšetrovacieho výboru Alexander Bastrykin Putinovi potvrdil, že teror na moste uskutočnila SBU - ukrajinská špeciálna služba.

Bastrykin Putinovi povedal: "Už sme určili trasu kamióna, na ktorom došlo k výbuchu. Bulharsko, Gruzínsko, Arménsko, Severné Osetsko, Krasnodar... Nosiče boli identifikované. S pomocou operatívcov FSB sa nám podarilo identifikovať podozrivých."

Ruská rozviedka prezradila kľúčové informácie vojenskému spravodajcovi Alexandrovi Kotsovi. Náklad si objednal ukrajinský občan: výbušniny zabalené v 22 paletách, v rolkách z fólie pod plastovým obalom, boli prepravené z Bulharska do gruzínskeho prístavu Poti. Následne bol náklad naložený na nákladné auto so zahraničnými poznávacími značkami a pokračoval po súši do Arménska.

Colné konanie na arménsko-ruskej hranici prebehlo bez problémov - podľa pravidiel Eurázijskej colnej únie (Rusko aj Arménsko sú členmi Eurázijskej hospodárskej únie alebo EAEÚ). Náklad sa zjavne vyhol odhaleniu pomocou röntgenových lúčov. Táto trasa je štandardná pre kamióny smerujúce do Ruska.

Nákladné vozidlo potom opäť vstúpilo do Gruzínska a prekročilo hranicu do Ruska, tentoraz však cez kontrolné stanovište Horný Lars. Využívajú ho aj tisíce Rusov utekajúcich pred čiastočnou mobilizáciou. Kamión skončil v Armavire, kde bol náklad preložený do iného kamióna, za ktorý zodpovedá Mahir Jusubov: do toho, ktorý vstúpil na krymský most prichádzajúci z ruskej pevniny.

Veľmi dôležité: preprava z Armaviru na dodaciu adresu v Simferopole sa mala uskutočniť 6. - 7. októbra: teda načasovaná na narodeniny prezidenta Putina v piatok 7. októbra. Z nejakého nevysvetliteľného dôvodu sa to o deň posunulo.

Vodič prvého kamióna už vypovedá. Jusubov, vodič druhého kamióna - ktorý vybuchol na moste - bol "slepý". Netušil, čo vezie, a je mŕtvy.

V tejto fáze sú prvoradé dva závery.

Po prvé: Nešlo o štandardný samovražedný bombový útok kamiónom v štýle ISIS - preferovaná interpretácia po teroristickom útoku.

Po druhé: K zabaleniu s najväčšou pravdepodobnosťou došlo v Bulharsku. To, ako naznačili ruské spravodajské služby, ukazuje na účasť "zahraničných špeciálnych služieb".

Prelud príčiny a následku

To, čo ruské tajné služby odhalili verejnosti, je len časti príbehu. Horúce informácie, ktoré Cradle získala od iného ruského spravodajského zdroja, sú oveľa zaujímavejšie.

Pri výbuchu bolo použitých najmenej 450 kg výbušnín. Nie na nákladnom aute, ale namontované v samotnom moste na Kryme. Kamión bol len návnadou teroristov, "aby vytvorili ilúziu príčiny a následku". Keď kamión dorazil na miesto na moste, kde boli výbušniny namontované, došlo k výbuchu.

Podľa tohto zdroja zamestnanci železníc vyšetrovateľom povedali, že došlo k určitej forme elektronického útoku. Teroristi prevzali kontrolu nad železnicou, takže vlak prevážajúci palivo dostal príkaz na zastavenie kvôli falošnému signálu, že cesta pred ním je obsadená.

Bomby namontované na mostných pilieroch boli cez víkend pracovnou hypotézou, o ktorej sa vo veľkej miere diskutovalo v ruských vojenských kanáloch, ako aj o použití podvodných dronov.

Pomerne sofistikovaný plán nakoniec nemohol dodržať nevyhnutne pevný časový harmonogram. Medzi namontovanými výbušnými náložami, prechádzajúcim kamiónom a vlakom s palivom zastaveným na trati nedošlo k milimetrovému zosúladeniu. Škody boli obmedzené a dali sa ľahko zvládnuť. Kombinácia náloží a nákladného auta vybuchla na vonkajšom pravom jazdnom pruhu cesty. Škody boli len na dvoch úsekoch vonkajšieho jazdného pruhu, na železničnom moste neboli veľké.

Teror na moste nakoniec priniesol krátke Pyrrhovo PR víťazstvo - náležite oslavované na celom kolektívnom Západe - so zanedbateľným praktickým úspechom. Presun ruského vojenského nákladu po železnici sa obnovil približne o 14 hodín.

A to nás privádza ku kľúčovej informácii v hodnotení ruského spravodajského zdroja: kto je páchateľom.

Bol to plán britskej MI6, tvrdí tento zdroj bez uvedenia ďalších podrobností. Ktorú, ako spresňuje, ruská rozviedka z viacerých dôvodov označuje ako "zahraničné špeciálne služby".

Je dosť výrečné, že Američania sa ponáhľali s hodnoverným popieraním. Príslovečný "ukrajinský vládny predstaviteľ" povedal, že to urobila SBU. To bolo priame potvrdenie správy denníka Ukrajinska Pravda založenej na "neidentifikovanom predstaviteľovi orgánov činných v trestnom konaní".

Už počas víkendu bolo jasné, že konečná červená čiara bola prekročená. Ruská verejná mienka a médiá boli rozzúrené. Krymský most pri všetkom svojom postavení inžinierskeho zázraku predstavuje nielen kritickú infraštruktúru; je vizuálnym symbolom návratu Krymu do Ruska.

Navyše išlo o osobný teroristický útok na Putina a celý ruský bezpečnostný aparát.

Takže sme to tu mali v poradí: ukrajinskí teroristi vyhodili do vzduchu auto Darje Duginovej na moskovskom predmestí (priznali to); špeciálne jednotky USA a Spojeného kráľovstva (čiastočne) vyhodili do vzduchu Nord Stream a Nord Stream 2 (priznali to a potom to odvolali); a teroristický útok na Krymský most (opäť: priznali to a potom to odvolali).

Nehovoriac o ostreľovaní ruských dedín v Belgorode, dodávkach zbraní NATO s ďalekým dostrelom Kyjevu a bežných popravách ruských vojakov.

Darja Dugina, Nrd Stream a Krymský most z toho robia vojnový akt trifecta. Takže tentoraz bola reakcia nevyhnutná - ani sa nečakalo na prvé zasadnutie ruskej Bezpečnostnej rady, ktoré bolo naplánované na 10. októbra popoludní.

Moskva spustila prvú vlnu ruského Shock'n Awe, a to dokonca bez toho, aby zmenila štatút špeciálnej vojenskej operácie (SMO) na protiteroristickú operáciu (CTO) so všetkými vážnymi vojensko-právnymi dôsledkami.

Koniec-koncov, ešte pred zasadnutím Bezpečnostnej rady OSN ruská verejná mienka masívne podporovala koniec jednania v rukavičkách. Putin dokonca ani nenaplánoval bilaterálne stretnutia. Diplomatické zdroje naznačujú, že rozhodnutie nechať kladivo udrieť padlo už počas víkendu.

Operácia Shock'n Awe nečakala na vyhlásenie ultimáta Ukrajine (to môže prísť o niekoľko dní); oficiálne vyhlásenie vojny (nie je potrebné); ani na oznámenie, ktoré ''rozhodovacie centrá'' na Ukrajine budú zasiahnuté.

Bleskové metastázovanie SMO do CTO de facto znamená, že režim v Kyjeve a tí, ktorí ho podporujú, sú teraz považovaní za legitímne ciele, podobne ako ISIS a Džabhat al-Nusra počas protiteroristickej operácie v Sýrii.

A zmena statusu - teraz ide o skutočnú vojnu proti terorizmu - znamená, že absolútnou prioritou je ukončenie všetkých smerov terorizmu, fyzického, kultúrneho, ideologického, a nie bezpečnosť ukrajinských civilistov. Počas SMO bola bezpečnosť civilistov prvoradá. Dokonca aj OSN bola nútená priznať, že za viac ako sedem mesiacov SMO bol počet civilných obetí na Ukrajine relatívne nízky."

Vstúpte do hry "Veliteľ Armageddon

Tvárou ruského Shock'n Awe je veliteľ ruských vzdušno-kozmických síl, armádny generál Sergej Surovikin: nový hlavný veliteľ teraz už úplne centralizovanej SMO/CTO.

Neustále sa vynárali otázky: Prečo Moskva neprijala toto rozhodnutie už vo februári? Nuž, lepšie neskoro ako nikdy. Kyjev sa teraz dozvedá, že si zahrával so zlým človekom. Surovikin je všeobecne rešpektovaný - a obávaný: jeho prezývka je "generál Armagedon". Iní ho volajú "kanibal". Legendárny čečenský prezident Ramzan Kadyrov - tiež generálplukovník ruskej armády - Surovikina hojne chváli ako "skutočného generála a bojovníka, skúseného, silného a prezieravého veliteľa".

Surovikin je od roku 2017 veliteľom ruských vzdušných a kozmických síl, za nekompromisné vedenie vojenskej operácie v Sýrii mu bol udelený titul Hrdina Ruska a v 90. rokoch mal skúsenosti z terénu v Čečensku.

Surovikin je doktor Shock'n Awe s plnou mocou. To dokonca spôsobilo, že sa objavili plané špekulácie, že minister obrany Sergej Šojgu a náčelník generálneho štábu Valerij Gerasimov boli odvolaní alebo prinútení odstúpiť, ako špekuloval kanál Wagnerovej skupiny Telegram Grey Zone.

Stále je možné, že Šojgua - široko kritizovaného za nedávne ruské vojenské neúspechy - by nakoniec mohol nahradiť guvernér Tuly Alexej Djumin a Gerasimova zástupca hlavného veliteľa pozemných síl generálporučík Alexander Matovnikov.

To je takmer nepodstatné: všetky oči sa upierajú na Surovikina.

MI6 má v Moskve niekoľko dobre umiestnených krtkov, relatívne. Briti varovali ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského a generálny štáb, že Rusi tento pondelok podniknú "varovný úder".

To, čo sa stalo, nebol žiadny "varovný úder", ale masívna ofenzíva viac ako 100 riadených striel vypálených "zo vzduchu, mora a zeme", ako poznamenal Putin, proti ukrajinským "energetickým, vojenským veliteľským a komunikačným zariadeniam".

MI6 tiež uviedla, že "ďalším krokom" bude úplné zničenie ukrajinskej energetickej infraštruktúry. To nie je "ďalší krok": už sa to deje. V piatich regiónoch vrátane Ľvova a Charkova úplne vypadli dodávky elektrickej energie a v ďalších piatich, vrátane Kyjeva, dochádza k vážnym výpadkom.

Vyše 60 % ukrajinských elektrických sietí je už vyradených z prevádzky. Vyše 75 percent internetovej prevádzky je mimo prevádzky. Ministerstvo obrany "odpojilo" Starlink Elona Muska.

Shock'n Awe bude pravdepodobne postupovať v troch fázach.

Prvá: Preťaženie ukrajinského systému protivzdušnej obrany (už zapnuté).

Po druhé: Ponorenie Ukrajiny do temného stredoveku (už prebieha).

Tretia: Zničenie všetkých hlavných vojenských zariadení (ďalšia vlna). j

Ukrajinu čaká v najbližších dňoch takmer úplná tma. Z politického hľadiska to otvára úplne novú hru. Vzhľadom na charakteristickú "strategickú nejednoznačnosť" Moskvy by mohlo ísť o akýsi remix Púštnej búrky (masívne letecké údery pripravujúce pozemnú ofenzívu); alebo, čo je pravdepodobnejšie, o "podnet", ktorý má prinútiť NATO rokovať; alebo len o neúnavnú, systematickú raketovú ofenzívu zmiešanú s elektronickým bojom (EW), ktorá má nadobro rozbiť schopnosť Kyjeva viesť vojnu.

Alebo by to mohlo byť všetko z uvedeného.

Kľúčovou otázkou zostáva, ako môže ponížené západné impérium teraz zvýšiť stávky, ak sa nepristúpi k jadrovému útoku. Moskva príliš dlho preukazovala obdivuhodnú zdržanlivosť. Nikto by nikdy nemal zabudnúť, že v skutočnej veľkej hre - ako koordinovať vznik multipolárneho sveta - je Ukrajina len obyčajnou vedľajšou atrakciou. Ale teraz by sa mali účastníci vedľajšej šou radšej ukryť, pretože velenia sa ujal generál Armagedon.

Ema

dodávky elektrickej energie za hranice. A tak sa EÚ tešila, keď si v extrémnom režime pripínala k sebe ukrajinskú elektrosieť, že bude ťahať elektrinu z elektrární, vybudovaných v čase ZSSR, ako odmenu za dodávky zbraní a futrovanie Chochlánie miliardami eur z daní Európanov.

A taký pekný článok o tom napísala v marci hlásna trúba amerických korporátov a propagátor úchylného spôsobu existencie Forbes
https://www.forbes.sk/zdielana-elektrina-a-solidarita-eu-prepojila-svoju...
Hm. A teraz tma.

A u nás ako? V Pravde píšu, že "Slovensko bude chrániť o Patriot menej, odchádza aj časť vojakov NATO". Odchádzajúci Patriot nahradí Jarko so šlajdrom v ruke. Toto je fakt výborné: "Ak to situácia bude vyžadovať, môže byť holandský systém do SR opätovne okamžite nasadený, uviedlo ministerstvo obrany." Čiže protivzdušnú ochranu bude pĺžovo ministerstvo aktivovať tak, že pĺž zavolá do Holandska, aby nám najbližšou loďou z Rotterdamu poslali Patriot, budeme ho čakať pri propeleri. Treba ho odovzdať pánkovi, ktorý vyzerá ako pĺž a tete, ktorá má riť ako skriňa. Obaja budú držať v ruke americké vlajočky na špajdli.

Ema

Zajtra sa dočítame o terore na moste niečo viac
https://vk.com/pepeasia

Ema

Ich seizmické oddelenie proaktívne vykvákalo - skôr, ako im stihla zavolať premiérka, ktorej volal Blinken - že detekovali výbuchy.
A potom zakvákali ešte raz, že v tej oblasti žiadne zemetrasenie nebýva. Zemské otrasy silné ako miesiželezo zrejme mali byť v súprave amerických "hypotéz", určenej pre korporátnu mediálnu žumpu.

Domnievam sa, že veľa vie Rusko. Sledovali tie podivné manévre vcelku so zaujatím a isto si aj zapisovali.

Ema

medzi obyvateľmi, ktorí si zháňajú druhú prácu :)

https://www.trend.sk/ekonomika/krizu-zvladaju-briti-aj-vdaka-druhej-prac...

Fakt je na zaplakanie, že Slováci takúto možnosť nemajú. Musia sa uspokojiť s osemhodinovou prácou, ktorá spravidla trvá desať až jedenásť hodín a potom hajde domov lehniť v zatiaľ ešte vyhriatych bydlách. Sme proste čierna diera, kým Briti sú svetlo na kopci v žiarivej veste jak tá teta na fotke v Trende.

Ema

z demokratického moslimského Azerbajdžanu, čiže z oblasti hodnotovo zodpovedajúcej Bruselu, a nie z nedemokratického pravoslávneho Ruska.

Aktuálna správa: Slovensko, Bulharsko, Rumunsko a Maďarsko ponúkli pomoc s dopravou plynu z Azerbajdžanu. Prevádzkovatelia plynovodov uvedených štyroch krajín navrhli, že dopravia dodatočný plyn, uviedol bulharský prezident Radev.

Stálo za to odjebať Nord Stream, všakáno.

Maďari sa už v Azerbajdžane udomácňujú, zatiaľ majú kus ropného poľa v Gunašli a podiel na ropovode do Cejhanu. Časom si môžu pribaliť aj gas-biznis.

A čo má Slovensko? Úbohých potkaních cicvorov - plus jednu mentálne vykotlanú pezinskú mrochtu - pre ktorých sú pupkom sveta agresívne USA a meradlom národného úspechu korupčné peniaze, ktoré im hodil zaoceánsky zmrd na účet za dobré služby pri zotročovaní podkarpatských ľudkov.

Inak, zatiaľ nepadla zmienka, v akej mene bude azergas zúčtovávaný. Lebo to je pointa. Plyn z Nord Streamu by totiž nebol za USD.

Pridám sem ešte rozhovor s Davidom Bohbotom:

"Nedaleko nás probíhá za otevřené podpory naší vlády válka, která hrozí rozšířením na území střední a východní Evropy, a to včetně použití jaderných zbraní. Američané se cítí v bezpečí za oceánem, zatímco EU tento konflikt ekonomicky, sociálně a bezpečnostně devastuje. Euro krachuje a evropská výroba ztrácí konkurenceschopnost, zatímco dolar posiluje a USA uzavírají obrovské obchody. To všechno formálně jen kvůli pomoci Ukrajině, která není členskou zemí ani EU, ani NATO. Lidé vidí konkrétní dopady přicházející krize na svých peněženkách a vidí také, že česká vláda téměř nic nedělá proti nastupující krizi a proto logicky protestují."

https://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/-Ukrajinsky-protiutok-je...

Ema

Rokoval s ministrom pre energetiku Novakom, ministrom pre priemysel Manturovom a, samozrejme, s rezortným kolegom Lavrovom. Výsledok: 700 miliónov kubických metrov zemného plynu pre Maďarsko nad rámec objemov zazmluvnených v dlhodobých, kontraktoch. Za dobrú cenu a s prepravou mimo besnej Chochlánie.

Ema

To je akože novinár, čo toto napíše? "Zvláštne je, že zo sabotáže sa vzájomne zatiaľ neobviňujú dvaja najsilnejší hráči: Spojené štáty s Ruskom."
Čo je to za žvást. Rusko menovalo Američanov hneď.
https://vz.ru/world/2022/9/28/1179688.html

Apropo ruské médiá. Tam nie je žiadna "agresívna infovojna a propaganda". To by si mal pán akoženovinár overiť, kým to vykotí, i keď len v akomsi Štandarde.

Rusko na rozdiel od Západu nie je mediokracia. To predovšetkým. Tam o dianí nerozhodujú hysterickí pisálkovia z korporátnych mediálnych splaškov financovaných nikým nevolenými záujmovými skupinami, ktoré sa - pochopiteľne - nikomu nezodpovedajú.
V porovnaní s tým, čo už roky - a s intenzitou zvýšenou o niekoľko magnitúd od februára - vyčíňajú hnojometné západné korporátne médiá rozprskávajúce polopravdy aj otvorené klamstvá, najdivokejšie konšpirácie a orgie etnickej nenávisti, za ktorú by mali mnohí v rozhodujúcich mediálnych pozíciách odvisnúť ako voľakedy šéfredaktor nacistického Stuermera - a nie je vylúčené, že k tomu opäť nedôjde - je ruská mediálna scéna oáza chladného zdravého rozumu a serióznosti.

Ema

...už 30 rokov politicky komanduje jeho manželka Anne Applebaum.

Nord Stream zničila chrapúnska entita, ktorá neváhala hodiť atómové bomby na mestá v Japonsku, zmrzačiť veľký kus Vietnamu Agentom Orange a udržiavať celé desaťročia v prevádzke najväčší open air koncentrák Pásmo Gazy.
Nikto iný by na takýto zločin nemal žalúdok. Čo ale neznamená, že USA pri tomto čine medzinárodného terorizmu, nasmerovaného na Nemecko, nemali komplicov.

Stránky

texty

Stránky