authenticated user,redaktor

komentáre

Ema

...už 30 rokov politicky komanduje jeho manželka Anne Applebaum.

Nord Stream zničila chrapúnska entita, ktorá neváhala hodiť atómové bomby na mestá v Japonsku, zmrzačiť veľký kus Vietnamu Agentom Orange a udržiavať celé desaťročia v prevádzke najväčší open air koncentrák Pásmo Gazy.
Nikto iný by na takýto zločin nemal žalúdok. Čo ale neznamená, že USA pri tomto čine medzinárodného terorizmu, nasmerovaného na Nemecko, nemali komplicov.

Ema

Tzv. Dobrý trh sprístupnil dvory, tak som pozrela.
Najstrašnejší bol farský dvor. Nejaké DSS tam prezentovali svoje aktivity a predávali produkty od postižkov. Kristepane. Nútia nešťastných postihnutých ľudí, aby vyrábali všelijaké keramické a štrikované blbosti - jednak im pripomínajú, akí sú zbytoční, ak niečo "netvoria" a jednak ich potom uvrhávajú do smútku, že si to nikto nekúpi. Paradoxne bol ten trh zároveň "eko" - proti odpadu, ktorý nás zavaľuje. Prečo postižkov nenechajú v pokoji sedieť, pozerať doblba, počúvať hudbu, nech ich obklopia milujúcimi zvieratami, prípadne nech ich nechajú niečo dopestovať vo farskej záhrade do kuchyne, to má zmysel.
Bol to ale zároveň obraz celého nášho sveta, v ktorom sme akože normálni a produkujeme akože užitočné veci. Len máme rafinovanejší marketing ako DSS-ky, a tak sa tie blbosti predávajú.

No a priamo na ulici akýsi astenický trtko blábolil o výsadbe zelene v meste. To ma zaujalo. Posťažoval si, že narážajú na problém parkovísk, pretože "pre niekoho je prioritou zeleň, pre niekoho parkovanie". A tak musia najskôr nájsť náhradné parkoviská, ak chcú vysádzať zeleň. Predpokladám, že parkoviská presúvajú na miesta nejakej pôvodnej zelene, aby boli všetci spokojní - vysádzači, aj parkovači.
Ak už ani po tomto príšernom lete niekto nepochopil prioritu pre prežitie a berie vážne hovada, ktoré vyžadujú betónové a asfaltové parkovacie miesta... no ale aj tak mi prišlo na chvíľu ľúto, že všetci tí krásni ušľachtilí ľudia na Dobrom trhu - všetci tí skurvení pokrytci - majú pred sebou cca pol roka života. Ale potom som tú absurdnú ľútosť rozchodila, keď som videla všetko to, čo si spomenul.

Ema

Toľko k obsahu.

K výhrade k fotografii: aj Iráncov je v uliciach viac, než zachytáva fotografia.

No hej, my nepodpaľujeme autá, ale sviečky. Preto tu máme na rozdiel od Iránu americkú vojenskú základňu a ďalšie obdobné benefity našej povahy.

Ema

Keď v decembri 2021 niekto zakašľal, bol podozrievaný, že má covid.
Keď v decembri 2022 niekto nezakašle, bude podozrievaný, že si doma kúri.

Toto, prosímpekne, odznelo práve v nemeckej telke.

Ema

z Hotela Transilvania.

Pani Delegácii protokol zjavne zatrhol rozviate lokne á la gymnázium Pezinok.

Ema

Time and the Ocean and some guiding star and High Cabal have made us what we are. Hej, je to ten výrok z Churchillovho prasačieho pysku.
Ezoterické výklady Biblie, v židovstve teda kabala, sú propagandistickou technikou Albionu od čias, keď astrológ Alžbety I., John Dee, vynašiel doktrínu britského Izraela, ktorou si Británia čistila svedomie pri svojej svetovej krutovláde.
Na záver dnešného ritualizovaného pohrebu starej "high cabal" sa v podzemí už v úzkom kruhu čítala Jánova apokalypsa, tak podobná židovským proroctvám. Tá s číslom 666. Príznačné.

Ema

nám narysoval kontúry novej ekonomiky.

Konkurovať mu môže už len zombie bábka von Leyenová, ktorá Európanom odkázala, že majú vysoké faktúry za energie posielať do Moskvy.

Jo, jo. Môžeme sa v tejto chaotickej dobe plne spoľahnúť na skvelých politických lídrov na úrovni lokálnej, i európskoúnijnej.

Ema

či je to ten istý europarlament, ktorý odhlasoval, že muži môžu rodiť.

V Bruseli dostali príkaz na nakrknutie poslaneckej euromasy proti Maďarsku, pretože Maďarsko vyšetruje Pétera Márki-Zaya, ktorého nastražili globalisti ako Orbánovho (totálne neúspešného) protikandidáta do nedávnych volieb, z prania špinavých peňazí.

https://www.trend.sk/spravy/lider-madarskej-opozicie-celi-podozreniu-pra...

Volebná autokracia, chechty checht. Myslím, že v blázninci s all inclusive by tých vyše 400 euročurákov vyšlo európskych daňových poplatníkov lacnejšie. Naďalej by tam mohli tvrdiť, že sú poslancami EP, reprezentujúcimi kontinent s veľkolepou históriou a výnimočným intelektuálnym potenciálom.

Ema

A potom sa pri konflikte Azerbajdžan - Arménsko rýchlo postaviť na stranu moslimov.

Ema

Buď je invalid na hlavu - alebo je to fízel s invalidným krytím.

Ema

slúžia titulky typu Rusi utekajú z Charkovskej oblasti, na hranici je niekoľkokilometrový rad (Hospodárske noviny), Rusi si „zabudli“ tanky. Ukrajinci majú žatvu (Pravda), Nová éra sa začína ruským výpraskom (Smetiareň), Ukrajina ostro skritizovala Nemecko za chýbajúce dodávky tankov Leopard a obrnených transportérov Marder (Denník N) - a to je výber len z podkarpatskej mediálnej žumpy.
Všetko je víťazne ružové, stačí chochlom ládovať zbrane a bude mier - a my budeme zasa žrať veľkou lyžicou.

Miera účinnosti tohto stupídneho amerického marketingu masového vraždenia á la Captain America, dovezeného do Európy, sa potom sleduje v prieskumoch - či je už biomasa v dostatočne radostnom naladení, aby sa mohla uškvariť na vojnovej panvici.

Nezabudnime v tejto situácii, že máme na Slovensku americké vojenské letisko - hlavne teda nezabudnime, kto konkrétne to zaocenskym krvilačným potkanom odklepol a kto sa hnal ako slúžka na rev pána, až sa jej skriňová prdel natriasala, aby to spečatil svojím podpisom. Ešte bude predmetom odbornej diskusie, ako tento kreténsky akt Slovenska okupovaného americkými agentmi prispel k eskalácii napätia a štartu špeciálnej operácie s potenciálom planetárneho konfliktu. Mimochodom, vemená v parlamente, čo americkú vojenskú základňu na Slovensku odklepli a podkarpatská mrochta v roli bezduchého amerického média ako z lacného okultného filmu budú potrestaní bez toho, aby ktokoľvek zo Slovákov zdvihol na nich ruku. Sami svojím sráčskym rozhodnutím pripravili peklo svojim pankhartom a pankhartom svojich pankhartov. A vyzerá celkom nádejne, že aj sami sebe. Nebude kam ujsť. Ani do Austrálie. Peklo, ku ktorému veľkým dielom prispeli, si ich v tejto vojne nájde všade.

Ema

Azerbajdžan dnes vojensky napadol Arménsko.

Vráťme sa pár týždňov dozadu:

18. 7. 2022: Von der Leyenová podpísala v Azerbajdžane memorandum o strategickom partnerstve v oblasti energetiky

https://www.webnoviny.sk/venergetike/von-der-leyenova-odcestovala-do-aze...

Človek by z tých bruselských euroštetiek a euročurákov fakt blil.

Ema

«Если эти недоумки продолжат безудержную накачку киевского режима опаснейшими видами вооружений, то рано или поздно военная кампания перейдет на другой уровень. У нее исчезнут видимые границы и потенциальная предсказуемость действий сторон конфликта. Она пойдет по своему собственному военному сценарию, вовлекая в него новых участников. Так было всегда», – написал Медведев в своем Telegram-канале.

«Все заполыхает и вокруг них. Их люди хапнут горя по полной программе. У них в прямом смысле будет гореть земля и плавиться бетон. Нам тоже сильно достанется. Всем будет очень-очень плохо. Ведь сказано: «От этих трех язв, от огня, дыма и серы, выходящих изо рта их, умерла третья часть людей» (Откр. 9:18).», – подчеркнул зампред Совбеза.

***
Medvedev označil iniciatívy Kyjeva za prológ k tretej svetovej vojne

"Ak budú títo hlupáci naďalej bezuzdne pumpovať do kyjevského režimu nebezpečné zbrane, vojenská kampaň sa skôr či neskôr posunie na inú úroveň. Stratí svoje viditeľné hranice a potenciálnu predvídateľnosť pre strany konfliktu. Bude sa riadiť vlastným vojenským scenárom, do ktorého budú zapojení noví aktéri. Tak to bolo vždy," napísal Medvedev na svojom kanáli Telegram.

"Všetko okolo nich tiež vzplanie. Ich ľudia budú v úplnom zármutku. Zem bude doslova horieť a betón sa bude topiť. Aj my budeme tvrdo zasiahnutí. Bude to veľmi, veľmi zlé pre všetkých. Hovorí sa: "Od týchto troch rán ohňa, dymu a síry, ktoré vychádzajú z ich úst, zomrela tretina ľudí" (Zj 9,18). - zdôraznil podpredseda Bezpečnostnej rady.

Americkí kreténi sa domnievajú, že z tohto tuto vyviaznu s celou riťou ako v štyridsiatom piatom - na úkor Európy a Ruska. No, ako hovorí chochlo-klasik, אוי ואבוי.

Ináčky, hlavne by som podčiarkla tých nových aktérov. Takých, ktorým sa nestáva, že vysoko postavený manažér zbrojárskej firmy vykotí extrémne vážne vojenské tajomstvá zeleným cicinám z NATO.

Aby sme boli v obraze: Američania idú dodať chochlom zbraňové systémy s dostrelom 300 km, nemeckí Zelení v ošiali vykríkajú, že teraz nastal čas na dodávky Leopardov a Rusko evakuuje osídlenia na ruskom území v blízkosti horúcej zóny.

Ema

Rund 70.000 Menschen protestierten am Samstag gegen die Ukraine-Politik der Regierung.

Massenproteste: In Tschechien zeigt sich, was Deutschland bevor stehen könnte - WELT

Vyzerá to na veselú jeseň. 

Ema

Nebol politikom sily, bol ruskou verziou ahinsy.

Najviac vencov by mu mali poslať Nemci. Vybavil im zjednotenie - za cenu kolapsu ZSSR.

Ema

ktorú podľa potreby vyťahujú poľské politické kruhy, ktoré (žiaľ) neleteli v roku 2010 do Smolenska.

Už Sigmar Gabriel blahej pamäti povedal poľskému Čaputovičovi, že pšia kref môže na vydridušenie peňazí od Nemcov zabudnúť.

V Poľsku je to lacný cirkus pre domáce obecenstvo. Majú to tam silne zachochlené a naopak, energií slabučko, zima pred nami. A tak maľujú pre démos hrejivý obrášťok s balíkom peňazí.

Ale nech len Nemcov nasierajú. Keď budú nakrknutí, nebude im taká zima. Zlosť je výhrevná.

Ema

Hodí sa do tohtoročných osláv SNP 

Ema

"EÚ by mala pomáhať nielen s výcvikom vojakov ale aj s organizáciou ukrajinskej armády. Podľa Borrella je to nutné, pretože súčasné vojská sú „zložitou a sofistikovanou mašinou“. O detailoch misie budú rokovať na neformálne zasadnutie v Prahe v pondelok a utorok únijní ministri obrany.

O vytvorenie úniovej misie podľa neho požiadali niektoré členské krajiny. „Nie je to králik z môjho klobúka,“ povedal Borrell. Pod misiu by podľa neho mohli prejsť niektoré výcvikové aktivity, ktoré samostatne poskytujú Ukrajine jednotlivé členské štáty.

„Mala by to byť najsilnejšia (výcviková misia), pretože sa nachádzame v najzávažnejšej situácii,“ povedal Borrell. Dodal, že nevidí dôvod, prečo by EÚ nepomáhala s výcvikom a organizáciou armády Ukrajiny, ktorá je pre úniu významným partnerom, keď tak robí napríklad v Mali, Mozambiku či Stredoafrickej republike. Dodal, že krok EÚ sa určite nebude páčiť ruskému prezidentovi Vladimírovi Putinovi. „Jemu sa ale nepáči nič, čo robíme na podporu Ukrajine,“ poznamenal šéf diplomacie, ktorý koordinuje aj bezpečnostnú politiku Európskej komisie.

Šéf úniovej diplomacie Josep Borrell zámer zriadiť vojenskú misiu na pomoc ukrajinskej armáde prvýkrát spomenul v pondelok. Rokovať o nej budú na začiatku budúceho týždňa pri neformálnej schôdzke v Prahe ministri obrany krajín EÚ, uviedla dnes agentúra EFE."

A ešte tam píšu, že holohlavý trt chce byť ministrom zahraničia. K tomu dali vtipne fotku, ako podáva paprču US zulu hovadu v uniforme a blažene sa culí.

Jo, jo. Mileniáni. Až mi je ľúto, ako mi ich nie je ľúto.

Ema

Darja Duginová, tridsaťročná dcéra filozofa Alexandra Dugina, inteligentná, silná, energická a podnikavá žena, ktorú som spoznal v Moskve a ktorú som mal tú česť považovať za priateľku, bola brutálne zavraždená. Práve v čase, keď si táto mladá novinárka a analytička razila cestu k všeobecnému uznaniu a rešpektu.

Vraždy novinárov
Nie je to tak dávno, čo sa ruská tajná služba (FSB) priamo podieľala na rozbíjaní atentátov organizovaných tajnými službami kyjevského režimu (SBU) na ruských novinárov, ako v prípade Oľgy Skabajevovej a Vladimíra Solovieva. Je preto zarážajúce, že Dugin a jeho rodina neboli chránení ruskou tajnou službou a bezpečnostným aparátom.

Kľúčové fakty o tragédii sú známe: Duginov terénny automobil Land Cruiser Prado s Dariou za volantom explodoval v sobotu 20. augusta na diaľnici pri obci Veľký Viaziomy, vzdialenej len niečo vyše 20 kilometrov od Moskvy.

Obaja sa vracali z vlasteneckého festivalu, kde profesor Dugin prednášal. Na poslednú chvíľu si Darja sadla do terénneho auta a jej otec išiel za ňou v druhom aute. Podľa očitých svedkov došlo k výbuchu pod vozidlom SUV, ktoré okamžite začalo horieť a narazilo do budovy pri ceste. Darjino telo bolo spálené na nepoznanie.

Prečo zavraždiť filozofa?
Ruský vyšetrovací výbor čoskoro zistil, že IED - približne 400 gramov nenapusteného TNT - bolo umiestnené pod spodnou časťou SUV na strane vodiča. Vyšetrovatelia nepochybujú, že išlo o atentát. Zatiaľ nie je známe, či bombu odpálil časovač, alebo či niekto v blízkosti stlačil tlačidlo.

Je však známe, že Alexander Dugin bol cieľom na zozname takzvaného Myrotvoreca - tzv. Centra pre výskum zločinov proti národnej bezpečnosti Ukrajiny. Vražedná štruktúra, ktorá spolupracuje s velením NATO pri zhromažďovaní informácií o tzv. proruských "teroristoch a separatistoch".

Hlava Doneckej ľudovej republiky (DĽR) Denis Pušilin okamžite obvinil z atentátu teroristov ukrajinského režimu. Hovorkyňa ministerstva zahraničných vecí Maria Zacharovová bola viac... povedzme diplomatická: Vyhlásila, že ak sa potvrdí, že za atentátom stojí ukrajinský režim, bude to ďalší mimoriadne ohavný dôkaz politiky štátneho terorizmu Kyjeva.

Vo viacerých esejach Dugin podrobne vysvetlil, aké obrovské stávky sú teraz na stole. V jednom z najzásadnejších vyhlásení uviedol: Ide o vojnu názorov. Existenciálna vojna. Rusko bojuje proti Západu na čele so Spojenými štátmi.

Keďže SBU je priamo riadená CIA a britskou rozviedkou (MI6), čo znamená, že spolu s velením NATO nerozhodli o útoku na Putina, Lavrova, Patruševa alebo Šojgua. Aby to bolo ešte bolestivejšie, zamerali sa na filozofa - a nakoniec zavraždili jeho dcéru. Napadli špičkového intelektuála, ktorý formuluje myšlienky. Znovu dokazuje, že západná kultúra Cancel Culture plynule metastázuje do Cancel Person, likvidácie osobností.

Vražedné komandá v akcii
Ruské ministerstvo obrany začalo s výrobou hypersonickej rakety Zircon a intenzívne pokračuje vo výrobe hypersonickej rakety Kindžal. Tri nadzvukové lietadlá Mig-31 vybavené systémom Kindžal boli 24. júla uvedené do bojovej služby aj v Kaliningrade.

Pravidlá sa však zmenili. SBU a NATO, ktoré čelia totálnemu debaklu v Donbase, sa teraz intenzívne zameriavajú na sabotáže a podvratnú činnosť proti civilistom.

Začali s bombovými útokmi v okolí Donbasu - ako napríklad pokus o zabitie starostu Mariupola Konstantina Ivaščenka. Teraz dokonca nasadili drony proti veliteľstvu Čiernomorskej flotily v Sevastopole a nedávno terorizmus vyústil do tragédie Darie Duginovej priamo pred bránami Moskvy.

Dôjde k "zdrvujúcej" reakcii na ukrajinský ISIS?
Z vojenského hľadiska je to všetko samozrejme bezvýznamné. Ide o to, že séria krvavých operácií zameraných výlučne na psychologický PR efekt bude pre ruskú verejnú mienku mimoriadne bolestivá. Je jasné, že hlavnými cieľmi budú teraz Moskva a Petrohrad. Ukrajinský ISIS je jednoducho v pohybe. Samozrejme, CIA a spol. majú v tomto smere bohaté skúsenosti na celom globálnom Severe i Juhu. Takže všetky červené čiary boli prekročené.

Kokaínový komik Zelenskyj logicky očakáva tvrdú ruskú reakciu, keďže je vycvičený scenármi NATO, ktorými ho jeho "vodcovia" denne kŕmia: Rusko sa môže pokúsiť urobiť niečo "obzvlášť nechutné" na budúci týždeň, vyhlásil cez víkend a predpokladal, že vražda Dugina a jeho dcéry bude prísne potrestaná.

Otázkou teda je, ako zareaguje Kremeľ a ruské tajné služby, keď sa úplne objasní, že atentát skutočne pripravili a vykonali SBU, CIA a NATO. To znamená, že kyjevský terorizmus je už pred bránami Moskvy. Bude táto reakcia spojená s opakovaným prísľubom Vladimira Putina, že ak Západ prekročí červenú čiaru, Rusko nebude váhať zasiahnuť "centrá rozhodovania"?

Bude to osudové rozhodnutie. Zopakujme, že Moskva nie je vo vojne s kyjevskými bábkami, ale s NATO. A naopak. Čo bude nasledovať? Mohla by tragédia Darje Duginovej urýchliť časový plán "zdrvujúcej reakcie" Ruska a spôsobiť radikálnu revíziu existujúcej dlhodobej stratégie Ruska?

Bude sa uplatňovať Duginov "kategorický imperatív"?
Moskva, samozrejme, môže kyjevskej hydre odťať hlavu niekoľkými hypersonickými pozdravmi. Ale to je príliš jednoduché. S kým bude potom rokovať o budúcnosti porazenej Ukrajiny (ak vôbec ešte chce rokovať)? Lenže ani neurobiť nič sa nedá. Znamenalo by to nepriamu podporu teroristickej invázie Západu do Ruskej federácie.

Vo svojom predposlednom príspevku na Telegrame Dugin opäť formuloval predmetné otázky. Od ruského vedenia požaduje "štrukturálne, ideologické, personálne a strategické" zmeny vo vedení bojov. Na základe nových skutočností - od útokov na Krym až po pokusy o vyvolanie jadrovej katastrofy v Záporoží - dospel k záveru, že NATO sa "rozhodlo postaviť proti Rusku až do konca". Západ tým spochybnil Rusko ako civilizáciu.

Duginov záver je strohý: "Teraz musíme prejsť celú cestu." Akoby nepriamo reagoval na Putinovo nedávne "Ešte sme vlastne ani nezačali" kategorickým imperatívom: "Teraz musíme začať."

Dugin navrhuje, aby súčasný stav operácie Z netrval dlhšie ako šesť mesiacov.

Niet pochýb o tom, že "tektonické dosky sa posunuli". Vražda Darji Duginovej to len potvrdila. Bude jej tragédia katalyzátorom, ktorý posunie Putinovo strategické myslenie na úplne novú úroveň?

Odpoveď sa dozvieme čoskoro.

Ema

ktoré spáchali v Rusku ťažké zločiny, vždy slúžila ako azyl Veľká Británia. Taký malý špinavý ostrovný kontajner na odpad.

Ema

Vrahovia to spackali. Obvyklá polovičatá chochlorobota. Nie sú zvyknutí deliverovať resulty v kvalite, akú požaduje americký pasák.

Mimochodom, zavraždená Darja Duginová bola novinárka. Kde sú demonštrácie našich teliat?

Ema

 

A Mesežnikov sa prečo neváľal? Seklo ho v krížoch? Ak teda môže byť taký výraz, keďže menora sa v tejto súvislosti nepoužíva.

Ema

že "k útoku na Putinovho ideológa sa prihlásili protirežimní ruskí partizáni".
Jo, už prišli noty z Washingtonu. Teraz sa bude donemoty v západných mediálnych korporátnych splaškoch omieľať konšpiračná teória o "Putinovom ideológovi" a tajomných protirežimných ruských partizánoch.

Takže takzvaní protirežimní ruskí partizáni spáchajú teroristický útok na dcéru Dugina, ktorý má väčší vplyv na Západe než v Rusku a v Rusku je prakticky irelevantný. Tam sú iní ideológovia, ktorých mená na Západe nikto nepozná, zato "protirežimní RUSKÍ partizáni" - ak by jestvovali - by ich poznať museli a nerobili by krvavý cirkus, určený pre západné publikum.

Čaputa, dementi okolo nej a všetky proamerické zmrdy vo vláde, parlamente a všelijakých politických mimovládkach sú presvedčení, že v mene ich ideológie je vraždenie deciek dovolené - stačí im dať nálepku, že sú deckami číchsi ideológov, ktorých ideológia sa im nepáči.
Podľa toho aj táto "liberálna demokracia" vyzerá a podľa toho sa aj hýbe expresnou rýchlosťou do pekiel.

Ema

uhlie frčí po železnici.
Hops na vagón, jagže nije,
náš osobák zrušený je.
(budúca obľúbená nemecká básnička)

"Vlaky z uhlím dostanú v Nemecku prednosť pred osobnými"

To je, prosímpekne, čerstvá správa priamo z euractivu.

https://euractiv.sk/section/klima/news/vlaky-z-uhlim-dostanu-v-nemecku-p...

Rieky sú už síce nesplavné, ale železnice fungujú. Zatiaľ na elektrinu, potom na uhlie. A nakoniec na drevo, ktoré nestihne zhorieť pri lesných požiaroch. Wir schaffen das!

Ema

....predsa sľúbil Zelenskij eurokomisariátu ako odmenu za dodávky zbraní, mega balíky peňazí, prijatie a financovanie miliónových chochlohord, likdivádiu "dezinformátorov" a neochvejné bliakanie Slivi Ikrijini. Ako ukážka nám tuto v Podkarpatí slúži obecná mrochta, inými slovami pezinské ROV - Remotely Operated Vehcle - americkej ambasády.
Veď ešte nedávno fentanylové chochlojelito vykríkalo, ako Chochlánia dodá obyvateľom EÚ lacnú elektrinu.

Vyzerá to, že nedostatok uhlia, ropy a zemného plynu budeme mať čoskoro spestrený blackoutami.

Každopádne situácia je extrémne nebezpečná. Keďže anglosionisti nedokážu vyprovokovať Rusko, aby obhádzalo Chochlániu taktickými jadrovými zbraňami, na európsku - americkou administratívou vrelo vítanú - jadrovú katastrofu môže skvele poslúžiť Záporožská JE.

Pé es: Nezabudnime, že 16. marca 2022 EÚ spolu s chochlooperátorom vykonala technologicky vysoko riskantný manéver expresného pripojenia ukrajinskej siete k EÚ. Hľa, akú oslavnú ódu vtedy napísala luxusná korporátna trúba jerichova

https://www.forbes.sk/zdielana-elektrina-a-solidarita-eu-prepojila-svoju....

Ema

Pred Matovičom neujde. A vôbec nie v mexican pointy boots, do ktorých sa vyštafíroval na festival Atmosféra - už len opičie kiahne mu k nim chýbali. Akože súprava. Z mrochty nech si berie príklad, tú jej americkí poradcovia obuli na Pohodu do útekových tenisiek.
Gaulieder by mu vedel porozprávať, aký je pravý ksicht Igiho, keby mohol.

Čo si podkarpatský olgoj chorchoj vybral, to dostane. Nikto ho nenútil hrať sa na ministra obrany.

Ema

https://www.youtube.com/watch?v=4H10Mb07rwk

A fakt, je. Stačí pozrieť korporátne médiá - všade je to hlavná téma na titulke, plus ďalšie články, akcentujúce beštialitu, spáchanú Spojenými štátmi americkými na civilnom obyvateľstve kdesi na opačnom konci sveta. A vyzývajúce na jadrové odzbrojenie - v prvom rade USA, dátum 6. augusta je dôvod.
Tak je to správne a tak to má byť. Médiá sa majú venovať unikátnym udalostiam v histórii 20. storočia. Zhodenie bômb na Hirošimu a Nagasaki je svojím zverským rozsahom na čele rebríčka beštialít.

No ale späť do reality: Ruská federácia dnes vyzvala USA, aby okamžite stiahli svoje jadrové zbrane na svoje územie. Podľa spravodajských informácií sú americké jadrové zbrane minimálne v štyroch európskych štátoch. Či sú aj na Slovensku, to sa teraz nedozvieme.

Ema

Pár tisícročí rafinovaných vojenských skúseností a proti nim storočie blbého silového trieskania (za všetko hovoria Drážďany).
Toto nebude vojna na titulné stránky korporátnych mediálnych splaškov, toto bude tichý odkrágel.

Ježibaba už vykonala najdrahší pristávací manéver v dejinách USA.

Ema

Čítal si to? Президент Владимир Путин посмертно наградил орденом Александра Невского Дмитрия Коноплева – управляющего директора предприятия-производителя зенитных ракетно-пушечных комплексов «Панцирь-С1» и противотанковых комплексов «Корнет». Коноплев скончался в минувшую пятницу, 22 июля, на 46-м году жизни. Техника КБП, в том числе «Панцири», сегодня успешно применяется в ходе спецоперации на Украине.
Ocenenie, udelené tak rýchlo, vypovedá o tom, že Konopľev zomrel takpovediac v boji. Zjavne v tupých chaldejských lebkách nezablikala kontrolka, že zavraždiť Rusom raketového konštruktéra nebude to isté ako vraždiť v Iráne jadrových fyzikov. V tejto chvíli sú vzťahy Ruska a Izraela vo fáze kolapsu.
NATO v Európe zbrojí na Rusko ako besné, čoskoro už bude EÚ slúžiť len ako sklad zbraní a americké vojenské letisko.
Ozaj, včera tu obsmŕdal britský minister obrany. Muselo to byť niečo vážne, keď o tom s histriónskym hoviadkom z ministerstva armádnych kšeftov nemohol tárať na diaľku.

Ema

Okrem iného.
Zato na Slovensku tupý zmrd Sulík dotiahne nemeckého "inverstora" na vydrancovanie slovenských lesov.
Okrem iného.
Ku klčovaniu lesov na vývoz dostaneme ako bonus za kýbel zelených zvratkov od pezinskej mrochty, ktorá citlivo vníma rozvrat prírody na Slovensku.

Ema

troch litovských špecialistov v oblasti vyhľadávania zbraní. Nasadení budú na chochlo-tejtokrajinných hraniciach. Písali o tom tuto.

Súčasná situácia:

K hraničnému prechodu so Slovenskom sa smerom od Ľvova rúti Chochol na Himarse (high-mobility artillery rocket system).

Policajt 1 k policajtovi 2: Hen, kukni, to je iné SUV.

Policajt 2: Kokso. Fakt.

Policajt 1 (máva a zastavuje Himars): Občan, máte papiere od toho motorového vozidla? Bumažka jesť, he?

Chochol na Himarse: У мене немає документів, це пересувний мангал і ми з ним їдемо на фестиваль «Похода».

Policajt 2: Peresuvnij mangal? To čo za chujstvo.

Policajt 1: Pojazdný gril. Ide na festival. Nechápem, ako môžeš byť policajtom. Nič nevieš.

Mávajú na Chochla, že môže prejsť na územie SR.

Ema

zo Sliača.
A my máme vzácnu možnosť vidieť príbuzenstvo Čaputovej, Lipšica, Naďa a Matoviča pekne pokope.

Ema

Nemecko, konkrétne minister hospodárstva Herrrr Habeck (Zelení) má plnú šnaucu rečí o tom, že ruský zemný plyn treba odkrágľovať, a to najlepšie hneď, lebo Buča... atď.

Rusko oznamuje, že je nútené znížiť objem zemného plynu, prepravovaného cez Nord Stream 1 do Nemecka, pretože je čas plánovaných odstávok a kľúčová turbína (dodávateľ Siemens) trčí v Kanade. Kanada bezmocne rozhadzuje rukami. Nemôžeme ju poslať späť - pre uvalené sankcie.

Rusko odkazuje Siemensu, nech problém rieši, keďže ho spôsobil. Ak nie, Nord Stream 1 bude odstavený. Posúvať plánovanú údržbu sa pri zariadení ako Nord Stream prosto nesmie.

Siemens verejne mlčí, v zákulisí sa manažment kúpe v smrteľnom pote.

Korporátne média presviedčajú euromasy, že turbína je len Putinov vydieračský výmysel a že Rusko používa plyn ako zbraň - nechce nám dať presne ten plyn, ktorý ostentatívne nechceme a nepotrebujeme.

Na nemeckom ministerstve hospodárstva pred dverami Habeckovej kancelárie bivakujú predstavitelia kľúčových nemeckých korporátov a vždy, keď sa vyjde minister vyšťať, hodia na neho deku, búšia do nej papekmi a do rytmu kričia Tur-bi-ne! Tur-bi-ne!

Je 7. júl a do úplnej odstávky Nord Stream 1 zostávajú štyri dni. Do kolapsu nemeckej ekonomiky pár týždňov.

Dňa 7. júla osobne Herrrr Habeck verejne vyzýva Kanadu, aby turbínu pre Nord Stream 1, ktorú podľa neho a korporátnych médií vôbec netreba, okamžite odoslala do Európy. A uvádza skutočne rafinovaný dôvod: ABY SA PUTIN NEMOHOL VYHOVÁRAŤ, prečo neposiela plyn, ktorý EÚ nechce a nepotrebuje.

Ja neviem, čo bude najbližšie štyri dni. Buď Nemecko Kanadu zlomí a turbínu z nej vyrazí, alebo Nord Streamom 1 prestane do Nemecka prúdiť plyn, so všetkými nepredstaviteľnými následkami pre celú EÚ.

Tretia možnosť je taká strašná, že sa ju až bojím napísať. Je ňou spustenie plynovodu Nord Stream 2 ako náhrady za Nord Stream 1. Toho ohavného diabolského plynovodu spájajúceho Rusko a Nemecko, pre ktorý USA rozpútali v Európe vojnu.
Nový plynovod je naplnený technickým plynom a stačí už len - otočiť kohútik.

Ema

Nezabúdajme na august 2021 a tlačovú konferenciu lenivého a lajdáckeho zmrda s kolagénovým rypákom a nehnuteľnosťou v Austrálii.

Správa z TA3:

Do pripravovaného strategického priemyselného parku v Rimavskej Sobote mieri bavorský spracovateľ dreva Ziegler Grup. Firma by tam mala po dokončení investície zamestnať 430 ľudí a investícia na vybudovanie píly a drevospracujúcej prevádzky by mala dosiahnuť spolu približne 255 miliónov eur. Oznámil to minister hospodárstva Richard Sulík (SaS).

"Dnes (4. 8. 2021) budeme podpisovať memorandum s veľkou bavorskou spoločnosťou, ktorá sa nazýva Ziegler Group. Je to spoločnosť, ktorá je už v tretej generácii vlastnená rodinou Zieglerovcov," uviedol Sulík.

Firma v Nemecku zamestnáva 1700 zamestnancov a jej obrat je okolo 750 miliónov eur. Nová prevádzka v Rimavskej Sobote bude jej prvá zahraničná. Za nemeckú stranu podpísal neverejné memorandum o spolupráci konateľ spoločnosti Ziegler Holzindustrie Andreas Sandner.

Firma by chcela ročne spracovať milión metrov kubických dreva a napriek súčasnému nedostatku dreva sa o dodávky suroviny neobáva.

Podľa Sandnera budú rokovať s majiteľmi a obhospodarovateľmi lesov tak, aby boli obe strany spokojné.

Sulík dodal, že aktuálny nedostatok dreva je spôsobený veľkým vývozom, čo by mal príchod zahraničného investora zmeniť. Ziegler by mal okrem spracovania guľatiny na píle vyrábať aj produkty, ktoré sa používajú pri stavbe domov.

 

Jo, jo, "pracovné príležitosti" a "zahraničný investor" - tupoduché mantry tzv. pravičiarov podkarptského typu.  Skvelá rodinná bavorská firma zamestná pár stoviek lokálnych otrokov, aby vytiahla zo Slovenska naše posledné bohatstvo.

Ema

ruština je predsa ich mamelošn.
Nebyť majdanu dotovaného Nulandovej buchtami a snahy opičiť sa pri budovaní nacikovskej chochlohrdosti banderovského typu po tvorcovi ivritu, ukrajinčina by naďalej zostala zatvorená v akademických kabinetoch ako neživotaschopný kríženec lokálnych dialektov s poľštinou, do ktorého boli na osvieženie primiešané turecké a tatárske výrazy.

Ema

že po prechode hraníc takmer všetci zahodili umelú chochlinu, do ktorej boli zapracované nadbytočné i z jazykov celého sveta, a prešli na normálnu ruštinu.

Ema

Pezinská mrochta mu už vybavila pristávaciu dráhu na Sliači.

Ema

Poľský kanonenfutter je presvedčený, že moc a bohatstvo á la Stany Zjednoczone Ameryki Północnej prídu vypimpovaním štetínskeho prístavu a družením sa s Chochlolandiou, nota bene vnútrozemskou.
Poľsku by prospelo, keby sa po dvanásťročnej pauze opäť nasúkala ich vláda a celá poľská jelita na palubu TU-154M a odleteli pristáť v smolenskom lesíku.

Ema

Nový náčelník generálneho štábu britskej armády Patrick Sanders svojim vojakom povedal, aby sa opäť pripravili na boje v Európe.

A tak je pre nás v Európe užitočné pripomenúť si doterajšie zločiny armády Spojeného kráľovstva - aspoň tie oficiálne, ktoré nemohla vyretušovať ani anglosionistami kontrolovaná wikipedia
https://en.wikipedia.org/wiki/British_war_crimes

Ema

"Nemecko zachraňuje Gazprom Germania - a Rusko prerušuje dodávky"

https://www.welt.de/wirtschaft/plus239356235/Deutschland-rettet-Gazprom-...

Strašné. Treba uvaliť na Rusko sankcie.
Každopádne Francúzsko už prešaltovalo na "vojnové hospodárstvo" a v poniektorých Liberálstanoch EÚ sa začínajú ozývať vysoko profilované hlasy na zoštátnenie energetiky. No, ja neviem, čo im to pomôže.

Zábavné je sledovať pimprlákov v Európskej komisii, ktorých tak nudí kolaps civilizácie, že na spestrenie odhlasovali pre Chochloland štatút kandidátskej krajiny EÚ. Hirá, hirá.

V telke v správach práve povedali, že treba urobiť tému klimatickej zmeny atraktívnou. Muheheh.
"Odfoť tornádo na Záhorí a vyhraj bambusový bicygel."
"Zapoj sa do súťaže domácich protipovodňových hrádzí a získaj polročný peší zájazd na Saharu."
"Nová generácia klimatizácie - medzinárodný veľtrh udržateľných vejárov."
"Staň sa behaviorálnym/ou ekológom/ičkou a pomôž zisťovať, ktorý druh vyhynie ako ďalší."

Ema

Z toho textu v Trende: "Ministerstvo dodalo, že v rámci solidarity očakáva osobitný prístup krajiny k peniazom od EÚ v rámci predtým predstaveného plánu, ktorého cieľom je podľa Európskej komisie ukončiť závislosť EÚ od energií dovážaných z Ruska."

Pokiaľ by sa bláznivé očakávania ministerstva - na čom bazírujú? - naplnili, tak čo? Budú si policajti, hasiči a záchranári pchať do nádrží rolky s eurami? A bude to jazdiť?

Touto nehanebnou likvidáciou Slovnaftu, ktorý má tradíciu ešte od čias Apolla a nevyčísliteľné v peniazoch - to treba zapudrovanému lenivému lajdáckemu pôžitkárskemu skurvenému rypáku Sulíkovi zdôrazniť - špičkové skúsenosti dedené z jednej generácie majstrov a inžinierov na ďalšiu, spôsobilo to prasa Slovensku ďaleko rozsiahlejšie škody, než sa na prvý pohľad zdá. Je to likvidácia technickej inteligencie.
Slovnaft nemôže ten nafetovaný zmrd vypínať a zapínať jak svoj mobil, tam sa nedá ani prepúšťať a naberať ľudí ako keby šlo o nejakú posranú banku. To nie sú mľandraví nedoukovia ako Sulík.

Ak niekto zajačieho pyska Hegera v Bruseli presvedčil, že to tu v pohode ošéfujú Poliaci, tak fajn. Poliaci nemajú ruskú ropu, ale pravú eurohodnotovú ropu so Saudskej Arábie - etalónu to mierumilovnosti, demokratičnosti a ľudskoprávnosti. Špinavá nafta od žid... pardon Rusa fuj, nafta od saudskoarabského princátka, nasiaknutá európskymi hodnotami, mňam.

Inak, bude celkom interesantné sledovať, či si nechá MOL zdemolovať Slovnaft a ujebať trhy Poliakmi, ktorí použili takúto skutočne chrapúnsku politickú fintu.

Ema

Štáty EÚ si budú navzájom embargovať pohyb tovaru. To je niečo tak absurdné, že sa to ani nedá komentovať.

Ema

V rafinérke s technologickou komplexnosťou Slovnaftu sa dá fungovať krátkodobo možno na nejakých 70 percent rafinačnej kapacity. Tipujem si.
Za 8 mesiacov môžu odstaviť a začať so sanačnými prácami. Ak im dá Budaj prachy, a to nemalé. Ak nie, uhľovodíkové svinstvo sa samovoľne vykydá do Žitného ostrova, pretože prestane pracovať aj Hydraulická ochrana podzemných vôd. Slovnaft je paradoxne najmenej rizikový, keď je v prevádzke.

Podivné je, že fabriku potopili Korčok s Hegerom. O súčasné trhy Slovnaftu zrejme prejavilo záujem US-filné Poľsko.

Lenže ono to jebne celé.
Joj, jo. A tak veľmi si nechceli dať vziať svoj spôsob života :))

Deindustrializácia je pre planétu nevyhnutná, ale toto je ako vlaku, ktorý sa rúti 200-kilometrovou rýchlosťou, odmontovať kolesá.

Ešte sa zožerie ten zbytok ukrajinskej pšenice a potom si treba kuknúť do nejakej múdrej knišky tesne predtým, ako bude skúrená na ohrev poslednej kaše, koľko mala planéta v 17. storočí obyvateľov.

Práve pozerám, že v rafinérii sa už prebrali zo šoku a niečo vykotili pre médiá
https://ekonomika.pravda.sk/krajina/clanok/629048-slovnaft-hlasi-problem...

Ema

ktorý vyšiel vo vydavateľstve Votobia v roku 1997 - aj s varovným predslovom a správu FBI, ako inak. Dal sa ale interpretovať, že pozor na mizerné bomby a hysterické švagriné.

"Nemyslite si, že systém prestane vyvíjať ďalšie techniky kontroly ľudského správania a prírody, len čo prekoná krízu niekoľkých budúcich desaťročí, a že ďalšia kontrola už nebude k prežitiu systému potrebná. Naopak."

Unabomberovi chýba v base divoká príroda. Ale aspoň nevie, že z nej už takmer nič nezostalo a že sme uprostred kolapsu, ktorý predikoval.

V dokumente o ňom jeho príbuzná dojate hovorí, aký to bol milý chlapec, ale odrazu sa niečo udialo - a stal sa z neho vrah. Smrk. Keby nastúpil do US Army a urobil veľkú kariéru v zabíjaní ľudí, rodina by bola na neho pyšná.

Ema

História konca sapienta v 5 minútach, verzia pre deti.
Ale oplatí sa pozrieť.

Ema

Love, Death + Robots. Vol. 3
Night of the Mini Dead

Ema

Stojí za to pozrieť si, čo zaznamenali nemocničné kamery - čo sa dialo na pohrebe významnej palestínskej novinárky.

https://www.jpost.com/arab-israeli-conflict/article-706862

Proste hovada, už tomu režimu tam celkom prepína. Nečudo, že dôležitá postava sionizmu a premiérka toho divného povojnového útvaru bola istá Mabovičová z Kyjeva. A ďalšie kruté chazaroidné kreatúry, ktoré rozbili Palestínu a vytvorili najväčší open air koncentrák v histórii ľudstva mali a majú tiež korene tam, kde je dnes Chochlolandia, prípadne v Pobaltí.
No a hľa, ozval sa hlas z Európy: Macron vyzval Izrael, aby rýchlo vyšetril smrť reportérky Al-Džazíry. Francúzsky prezident v telefonáte s izraelským predsedom vlády Bennettom zároveň vyjadril znepokojenie nad nedávnym rozhodnutím schváliť výstavbu viac ako 4000 nových bytov pre osadníkov.

Jo. Vyzývanie, aby sa vrah sám vyšetril a znepokojenie nad ďalším zaberaním čoraz menšieho životného priestoru Palestínčanov.

Ema

...že voči hovadu v akomsi military tričku nezasiahli prítomní policajti. Očividne sa ošívali a ak si dobre spomínam, na video zázname jeden z nich priamo odmietne plniť si svoju povinnosť pomáhať a chrániť napadnutého pána v obleku, ktorý šiel položiť kyticu k pamätníku.

Pé es: Dodatočne som si všimla, že to na tričku je Banksyho dielo Girl Searching Soldier z Betlehema. V prípade militantného trta, zastávajúceho sa chochlonacikov, môže mať afinita k tomu obrázku jediné vysvetlenie - sklon k pedofílii. Asi mu nedochádza, že soldier môže byť s veľkou chochloKrustyho bratranec, ktorý spáchal aliju.

Ema

Z českých Parlamentných listov si odskočili na reportáž.

V jedné z předešlých železničních stanic v lepším stavu – protože některé vypadají, jako kdyby bylo Slovensko také ve válečném stavu a jako by ony dostaly přímý zásah – jsem si v oknech přečetl: „Z důvodu vojenského konfliktu je zastavena vlaková doprava na Užhorod.“ A také: „Občané Ukrajiny s platnými dokumenty jezdí státními vlaky na Slovensku bezplatně.“

https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/U-hranic-NATO-v-Cierne-jsm...

Ema

...tejto autentickej jeruzalemskej Palestínčanky z kresťanskej komunity. Monštrá zaútočili na smútiaci dav a takmer zvrhli na zem truhlu.
Brusel na čele s pani Fonlajnovou to, samozrejme, odsudzuje. Blablabla.

https://www.youtube.com/watch?time_continue=31&v=y11CVGz7toM&feature=emb...

Vraždou Širín a cirkusom na jej pohrebe stratili sionisti definitívne moslimský svet. Má už alternatívu, ktorá tu donedávna nebola.
Je to smrť, ktorá pohne dejinami.

Stránky

texty

Stránky