authenticated user,redaktor

komentáre

Ema

Nebude treba chladiarenské prívesy. Postačia opáskované parkoviská pred cintorínmi.

Provinčný Joker ešte nie je pri moci ani rok, a už je jeho brutálna manipulácia Slovenskom lemovaná tisíckami mŕtvol a rozvratom vo všetkých sférach spoločnosti.

Ema

vo funkcii prezidentky Podkarpatia, stali sme sa krajinou, kde sa ľudia neboja umierať.

Ema

Novinárka: Kto bude testovať, keď zdravotnícky personál je už teraz preťažený?
Sadista: No, ja viem, ale vypomôžu sestričky z ambulancií. Komunitne, vo svojich obciach.

Takže 5 pracovných dní budú zdravotné sestry v ambulanciách a 8 víkendov po sebe si potiahnu dvanástky v testovacích tímoch.
Nuž, uvidíme.

Ema

Je možné, že mRNA vakcínu niektorí odborníci hodnotia takto. Čas ukáže.

Pri vakcinácii pri pandémii je ale dôležitá ľahká distribúcia. Mínus 70 stupňov Celzia Pfizera diskvalifikuje. Pre dedinské ambulancie je prakticky nedostupná.

Ema

a pál dopiče, ty špinavý kšeftár s ľuďmi. Jasne, že ti pri "dovoze ľudí" pandémia nevyhovuje.

Od tohto momentu budeš mať všetko zmazané.

Ema

špeciál Lubov. Tá tomu úplne prepadla.

Vieš čo, kámo, pober sa prosím niekam, kde nájdeš štamgastov s pochopením pre tvoje detinskosti. Stránok s covid ležérnosťou je dosť. Môžeš skúsiť trebárs u Banáša.

Ema

Vraj sa teraz rýchlo zhmotňujú priania. Tak nech si najneskôr o 5 dní v poriadku.

Ema

ktorú by pán Poirot bral do úvahy.

Ema

V Mea Šearim, Geule a Bejtar Illite sa ultraortodoxi nutne potrebujú zliezať v dave a modliť sa, funiac si navzájom do štrojmlov, prípadne masovo navštíviť magida v Umani. A "liberálni židia" sa zas bytostne potrebujú presierať po svete ako keby nič, pretože majú v Rakúsku babičku, vo Francúzsku sestru, v Anglicku bratranca, v Kostarike podnikajúceho kámoša Šlojma, v Indii meditujúcu kámošku Ráchel a zvyšok rodiny v USA.

Ema

britskú mutáciu nezľahčuje a konštatuje, že je infekčnejšia ako iné.
To len pre poriadok.

Neviem, čo štatistiky, ale v mojom okolí zomreli na COVID-19 ľudia, ktorí mohli ešte roky plnohodnotne žiť a ďalším vírus výrazne podlomil zdravie.
Možno iní, o ktorých neviem, si predĺžili život vďaka tomu, že prestali chodiť po lekároch, a zároveň sa vyhli nákaze. V štatistikách sa to prejaví.

Paniku uvidíš, keď sa potvrdí, že vírus výrazne a nevyliečiteľne poškodzuje zdravie detí.

Ema

ako keby som vystrieľal celé mesto".
Alebo bar Fontána.

Ema

koronavírusu zaočkovanými, padne na tom pubertálna predstava bujarého cestovania a užívania si pre vyvolených s očkovacím pasom.

Každopádne si počkám na presnejšie údaje. Aj z Indie, kde majú seriózny výskum a funkčné zdravotníctvo. Dianie okolo mRNA vakcín - napríklad nedávny telefonát Merkelovej Putinovi týkajúci sa ruskej vakcíny - však naznačuje, že zázrak Pfizer-BioNtech má zrejme lepší marketing než účinok. Neublíži (dúfajme) - ale ani nepomôže.

Obavy? Hej? Tak šup s ňou bez obáv do Afriky a Arábie. A v Nemecku vyčleniť pre kritickú infraštruktúru kebabární. Zachráni to svet.

Pé es - Roman Primula dnes: "Společnosti vyvíjející vakcínu se až doposud soustředily na to, jak chrání vakcína toho, kdo ji obdrží. Ukazuje se, že očkovaný může virus i nadále vylučovat. Ochrana platí především proti těžkému průběhu nemoci a případné hospitalizaci."
Tak to je vážne.

Ema

Čo sa článku týka, Izrael očkovanie zabrzdil a od dneška je tam brutálny lockdown
https://www.jpost.com/israel-news/economy-ministry-publishes-coronavirus...
To len na okraj, aby sme tu nevyťahovali Izrael ako vzor. Dokázali stiahnuť vakcíny určené pre iné štáty k sebe do brloha - isto, v takomto počínaní sú svetovo unikátni - lenže karma teraz udiera rýchlo.

Ema

na háku (aby sme použili výrazivo premiéra), či polovica Nitry otrčí kopytá po rozvláčení mutanta po celom meste i okolí. Najmú si lacnú pracovnú silu zo Srbska a Ukrajiny.

Testovanie sa tam nevykonávalo po dohľadom štátu. Je oprávnená obava, že laxný prístup k prudko infekčnej chorobe je u vedenia modus vivendi. Matovič je ich komplic. Preto je v Nitre situácia mizerná. Nevadí, že Dubaj zo špitála je úplne vynervovaný, pretože mu už začali umierať kolegovia lekári. Krajčí mu pošle ďalšie dávky experimentálnej vakcíny - ktorá sa začína ukazovať nie pre niektorých jedincov nebezpečná, ale niečo ešte horšie - pre všetkých vakcinovaných nefunkčná - a požehnanie od ducha svätého.

Ema

s najhoršou mafiou, s akou mal kedy do činenia.

Tak ako predošlé boje, aj tento bude víťazný. Odutá gamba spolu s odpudivými prízrakmi, ktoré sa tu teraz pretŕčajú na najvyšších politických postoch, nakoniec padnú tam, kde je ich miesto.

Ema

Dnešná správa z TASR: Občianske združenie Klub generálov SR vyzýva generálneho prokurátora SR a znalcov z odboru súdneho lekárstva na dôsledné vyšetrenie udalostí, ku ktorým došlo krátko po uväznení zosnulého policajného exprezidenta Milana Lučanského 9. decembra a po jeho návrate do prešovskej väznice 29. decembra 2020. S výsledkami majú oboznámiť verejnosť. 

Udalosti, ku ktorým došlo vo väznici v Prešove a viedli k smrti Lučanského, podľa generálov vyvolali množstvo otáznikov a vyžadujú si dôsledne vyšetrenie. A to bez ohľadu na to, či sú podozrenia voči Lučanskému dôvodné. "Vec nemožno považovať za uzavretú tým, že politickú zodpovednosť prevzal generálny riaditeľ Zboru väzenskej a justičnej stráže (ZVJS), náš kolega generál Milan Ivan," dodali.

Klub pripomenul, že mnohí z jeho členov, ale aj viacerí prokurátori a policajti, koaliční aj opoziční politici hodnotili jeho úsilie v boji s organizovaným zločinom vysoko pozitívne. Prispel podľa nich k odhaleniu a usvedčeniu nemalého počtu páchateľov závažných zločinov. "Poznali sme ho ako priameho človeka a odhodlaného bojovníka proti zločinu. Veľmi nás preto prekvapilo jeho stíhanie, zatknutie a vzatie do väzby," dodali.

Ema

Škoda.

Veľký reštart urobí príroda. Budú jej egál také či onaké žvásty, ktoré sa valia sociálnymi médiami. Ver mi, v tom sa dobre vyznám. A komplexne.

Ema

Senzus pre štyridsiatnikov, s textami uspôsobenými mentálnej výbave Naďa a jemu podobných.

Pozrela som si, čo je to za drnkajúcich potratov. A hľa, dostali chlebovku k seriálu Uhorčík. Tak som si pozrela, čo je to seriál Uhorčík. Samozrejme, ako tu už Norman spomenul - kopanie do Slovenska cez tzv. folklór. Klasika od "umelcov" z Katovičova.

Tož, kríza je kríza, hentakí sráči urobia čokoľvek.

Ema

aby sa od strachu nepopišal.

Jo, Veľký Šváb. Jedného som takého poznala aus Schwaben, sympatický Bavor so statkom, mal podobné výrazivo. A horšie.

Ema

Celosvetová zmena režimu bola odštartovaná z čínskeho Wuchanu a celá EÚ, USA, Spojené kráľovstvo či Rusko sa nadšene pridali.

Doteraz sa nám v Nitre nekopili zosnulí v chladiacich boxoch pred cmiterom. Patológovia v predošlých rokoch cez sviatky makali, aj funebráci. Len teraz, tento rok, keď tu máme ne-pandémiu, si všetci doma váľajú predele, aby prispeli k celosvetovej zmene režimu.
Teba je tu v pitvore škoda, slaven.

Ema

spadlo v nemocnici z vozíčka tak, že im okamžite museli robiť CT-čko. Celkovo. Nemusí ísť len o väznených ľudí odoslaných do špitála.
Keď už na nás Kolika s jej roztraseným mančaftom väzenskej stráže vrhá štatistiky o samovraždách, chceme aj toto číslo.

Ema

ale Naď ju poznal. Inak by anonymnú správu nevedel správne priradiť ku generálovi.
Zaujímavé.

Ema

A čo, ako sa má jeho dlhoročný kamarát, t.č. v pozícii generálneho prokurátora, s ktorým sa viac ako pred rokom inteligentne bavkal v Tatrách, že padni komu padni? Ako pokračuje vyšetrovanie generálovej smrti?

Kedy sa Jano konečne preberie a všimne si, že aj jeho starý kamoš patrí do gambatého vražednej kliky.

Ema

Nuž, tá je rizmanovsky neutralizovaná cez škatulu, od nej nič nečakajte, len prázdne žvásty z Leškovej dielne a pekný účes. Zabitý generál Lučanský je pre ňu menej ako skládka.

Ema

európsku a medzinárodnú mašinériu.
Kde je? Jasne, ako pri Chovancovi. Na takéto prípady nereaguje. Nie je politická objednávka.

Ema

akí sú to kreténi.

Ema

a škodiace jeho zabitému kamarátovi je jeho absurdné tvrdenie, že Lučanského dobili bachari. Nech s týmto nezmyslom dočerta prestane, ak má čo i len trochu zmyslu pre realitu, ak je mentálne dospelý a ak má úctu k zosnulému priateľovi.

Bachar v base má svoje stabilné zamestnanie s výhľadom na výsluhový dôchodok. Neexistuje, aby dokopal na smrť GENERÁLA, ktorý je v base iba tri (!) dni. Čo si taký bachar myslel, že sa generál už z basy nedostane? Že mu takýto brutálny útok v pohode prejde? Nie, nie. Reči o agresívnych bacharoch sú úplne mimo, určené len na zakrývanie.

Bolo by užitočné vedieť, kto všetko mal do basy prístup a kto všetko tam bol.

Po Naďovom besnom vyskakovaní k zverejnenej lekárskej správe je zvlášť jasne vidno, že zabitie Lučanského je niečo tak úbohé a trestuhodné, že všetci, čo robili prvú aj druhú tlačovku, vrátane Žilinku, majú skončiť v base.

Toto by doboha neprešlo ani voľakedy v totalite na základnej vojenskej službe, známej šikanou.

Ema

Uvádzané bez BioNtech. Zmluva je samozrejme tajná.

mRNA vakcína obsahuje embryá a nebolo jasné, či je to košer. Vrchný rabinát isto nakoniec dostal garanciu, že embryá sú len od podradných pronárodov, bez vyvolených potratov.
Bez košerného certifikátu by sa vakcinácia ani začať nemohla. Úplne vážne.

Ema

je známy - slávne očkovanie proti horúčke dengue. Bolo to len nedávno, pred troma rokmi. V dôsledku experimentu farmakorporácie Sanofi, ktorá oblbla filipínsku vládu, zomrelo okolo 600 deti. Ale načo sa tým znepokojovať, sú to "len" Filipínci.
Francúzska korporácia Sanofi za smrteľné následky preparátu Dengvaxia, ktorý mal samozrejme, požehnanie najodbornejších odborníkov, žiadne postihy neniesla.
Mimochodom, jedným z vážnych bočných efektov smrtiacej Dengvaxie bol prudký pokles zaočkovanosti Filipíncov z takmer 85 % pred očkovaním Dengvaxiou na 52,7% v treťom kvartáli 2019. Filipínci určite podľahli hoaxom, mali by im tam poslať antikonšpirátorských expertov zo Slovenska.

Pokiaľ viem, vakcínou proti Covidu deti pre istotu očkovať nebudú. Aspoňže to.

Ema

S Ruskom už dlhšie, s Čínou od júla 2020.

Tie vraždy sú trápna náhradka zlostných chaldejských potkanov za nemožnosť udrieť na Rusko plnou silou. Nás by malo predovšetkým zaujímať, ako na tieto špinavé vraždy reagovala EÚ.

Ema

Tak uvidíme, či sa anglosionisti rozhodnú tento rok ukončiť život na Zemi. Naď je každopádne za.

Ema

pridanej do článku: Je len o zranení hlavy. Ďalšie traumy nikoho nezaujímali? Nie je tam ani zmienka o komplexnej lekárskej prehliadke, či je všetko ostatné v poriadku.

Ale ako vieme, na Slovensku sa to neutají. Určite ho neošetrovala v čase hospitalizácie odutá gamba, a tak zdravotnícky personál vie - a povie (aj keď pod hrozbou straty zamestnania a vyhrážok problémami len svojej rodine).

Správa je zjavne odfotená z monitoru. Mobily sú super vec. Fotky a videá môže dnes urobiť každý na úrovni pokročilého špióna všade tam, kde nemusí po príchode na pracovisko súkromný mobil odovzdať.

Ema

Po definitívnom odchode Spojeného kráľovstva, toho zbastardeného ostrova, ktorý bol vždy nepriateľom kontinentálnej Európy, bude veľká snaha spojencov USA - Spojené kráľovstvo zopakovať si prvú polovicu minulého storočia, vyvolať na kontinente vojnu, vtiahnuť do nej Rusko a profitovať z toho.

Každopádne súhlasím, že hyperzvuková triáda Ruska chráni planétu pred treťou svetovou vojnou. Vojna bez Ruska - to by nebolo ono.
https://vz.ru/politics/2020/12/28/1077788.html

Slovensku hospodársky kolaps umožní postupne vytriezvieť z lacného konzumného raušu a tento rok sa začne vracať tam, kam patrí. Na dedinu.
Práve teraz, na začiatku tvrdého lockdownu nariadeného trnavským Jokerom vláčiacim bezmocnú krajinu od mantinelu k mantinelu, veľa mladých korporátnych teliatok na home office vážne rozmýšľa, že vypadne. Z korporátu, aj z mesta. K dobrúseniu tejto myšlienky prispeje atmosféra zdieľaného bývania a nezaberie ani výskanie médií, že hypotéky na "vlastný byt" (ktorý v skutočnosti bude celý ich život patriť banke) sú stále lacné.

Ema

Umláti nepriateľa kabelkou.

Ema

dozrel na sanatórium. Nebol ani na tlačovke ministra zdravotníctva, muža v lone božom.

Bezvýznamné plus z tlačovky patrí Gröhlingovi. Po informácii Krajčiho, že športovať je povolené len v rámci okresu, vypadla z tupej lebky tupej novinárky takým tým odporným infantilným uškemraným tónom otázka, že ako to budú kontrolovať. Krajčí sa začal vlniť, že no...nijako - a vtedy vyštartoval k mikrofónu Gröhling a vypenil na tupaňu, že čo to kladie za kreténske otázky k opatreniam, ktoré sú v záujme nás všetkých. Aké kontrolovanie, doboha. Každý to má dodržiavať a hotovo.

Ema

Pozrite, čo napísal:

Generálny prokurátor je môj dlhoročný priateľ. Minulý rok v júli sme v Tatranskej Lomnici mali rozhovor o nutnej očiste verejného života na Slovensku aj v duchu „padni komu padni“.
Teraz ťa teda Maroško vyzývam – konaj tak, ako sme hovorili niečo viac ako pred rokom. Padni, komu padni!

https://www.eurorespekt.sk/general-milan-lucansky/

Viac ako pred rokom, blbeček. Lenže vtedy nebol Žilinka v takejto mocnej pozícii.

Ema

len aby prekryl svoje faux pas s veľkohubým vyhlásením, že je všetko v poriadku, len pár hodín predtým, než na generála Lučanského siahol Tódovej "rukáv z teplákovej bundy".
Ďalšia kreatúra do panoptika hrôzy. Nič iné.

Ema

Ak hej, určite na nej nie je ten patetický nápis.

Lučanský nepredpokladal, že bude zabitý - ešte tento rok. Neodhadol, s akými brutálnymi chaldejskými primitívmi má do činenia.

Ema

Generál Lučanský si podpísal rozsudok smrti v októbri minulého roka, keď k výsledkom práce šéfa Tímu Kuciak Juhása povedal, že sú skôr riadené tzv. splnomocnencom poškodených Kuciakovcov a Kušnírovej, než poctivou snahou zistiť pravdu. Pamätáme si na ten hysterický rev korporátnych médií, keď tím, ktorý bol aj tak zbytočný, Lučanský rozpustil.

Lučanský bol skúsený a poctivý policajt. Všímal si, kde všade sa pri vyšetrovaní pohybuje odutá gamba cestného zabijaka a vedel z toho vyvodiť závery.

Potom prišiel december 2020. "Začnem tým, ty odutá gamba, čo viem o tebe."

Lučanský nebol jediný, kto vedel o objednávateľoch kuciakiády. Nezobral si "tajomstvo" do hrobu.

Ako sa hovorí v biblii, čo je ešte dnes tajné, zajtra sa bude rozhlasovať zo striech.

Ema

Doslova.

Za pár mesiacov zmenil Slovensko na žumpu.

Potkan už tuší:

Tak to si buď istý. Aj s celou tvojou kohortou, vrátane Lipšica a Žitňanskej.

Dovtedy by ti mohol, ty tupý kretén, niekto rozumnejší vysvetliť, že ELITA SA NEZABÍJA. 

 

Smrť generála Lučanského nie je ľudská tragédia, ako pokrytecky vypisuje trnavský špinavý potkan na svojom posranom fejsbúku. To je politická vražda.

Ema

s praktickým využitím chladiacich boxov. Časť vakcín môžu rovno vychrstnúť do splaškov.

Ema

ale predsa: pred chvíľou po priamom prenose z opichu Čaputy, Kolíka a ďalších pohlavárov Podkarpatia sa Krčméryho pýtali, ako je to s vierou a ľudskými embryami, používanými pri výrobe vakcíny. Krčméry nezaváhal a po predslove, že on je samozrejme za ochranu života od počatia, vyhlásil vakcínu za vatikánsky kóšernú, pretože ide o embryá mŕtve.
Myslím, že slabšie osoby katolíckeho vyznania pred obrazovkami zvracali.

Nabudúce katolícky dedek užvástaný použije rovnaký argument pri marketingu stejkov z márnice.

Ema

so západnými vakcínami, a nie všetky boli dvojdávkové. Jedna dávka bola určite AstraZeneca - to je tá, čo spolupracuje s Gamalejovým inštitútom epidemiológie a mikrobiológie, a preto o nej v korporátnych mediálnych splaškoch nepočuť, tie robia agresívny marketing len Pfizer-Biontechu.

Nemôžeme vidieť do zákulisia, ale môžeme vidieť toto: Francúzsko nechalo cez vianočné sviatky na pôde Spojeného kráľovstva trčať 1500 kamionistov - a nepomohol ani nátlak z Bruselu, pre ktorý je voľné bezhraničné presieranie sa posvätnou kravou, aj keby tá mala na pandémiu skapať. Japonsko sa pre istotu totálne odizolovalo. Po Európe sa zas podozrivou mega rýchlosťou rozšírila podchladená spása od Pfizer Biontechu, aby sa aspoň čo-to pomíňalo, kým sa to ukáže bezcenné, ak nie kontraproduktívne.

Mohol by si konečne niekto z našich odborníkov odpovedať na plne legitímnu otázku, prečo sa nedal cestou mRNA ruský Gamalejov inštitút a čínske špičkové pracoviská? Sú Rusi a Číňania blbí, nevedia vyvinúť niečo také primitívne, ako je mRNA vakcína? Mimochodom, zmrdnutý turecký Ujgur, "majiteľ" Biontechu parazitujúci na nemeckých vedomostiach a skúsenostiach, mRNA opichy testoval na onkologických pacientoch, kde je to, povedzme si úprimne, dosť egál, to nie je široká, prevažne zdravá populácia, ale veľmi špecifická skupina ťažko chorých ľudí.

Ak niekto podceňuje svetovú úroveň gamalejovcov, je proste chuj. To, že Rusko nejde cestou mRNA, musí mať racionálne dôvody. Rozhodne ušľachtilejšie ako sú pohnútky žravých západných farmafiriem, prevažne vlastnených etickými špinami, podvodníkmi a dobrodruhmi najhoršieho rangu, ktoré sú schopné a ochotné nechať vykrvácať na ich pochybné sračky štátne rozpočty všetkých krajín sveta a ešte aj prinútiť štáty zaplatiť obetiam za škody.

Ema

čo má dve riziká naraz: je to experimentálne a dostalo to výnimku z riadneho schvaľovacieho procesu. Navyše nikto nevie, či to bude fungovať aj na mutácie vírusu. Biontechový Ujgur sa už dušoval, že ak nie, do šiestich týždňov je na svete nová mrna (a nové prachy v jeho špinavej kešeni). Ale kto už má chuť nechať sa každú chvíľu vakcinovať - a ktorý štát má toľko peňazí, aby to dokola financoval.

Keď som dnes videla nitránske nácviky okolo mínus 70 stupňov Celzia, tak to je doboha fakt užitočná vakcína, čo si vyžaduje takéto extrémne podmienky - a s nimi spojené vysoké náklady.

Krčméry sa po opichu pochválil, že toto bola jeho sedemnásta vakcína do zbierky, potom zbledol, vzápätí sčervenal a začal viesť prudko náboženské reči. Bola to sranda. Ale najlepšia bola akási ochechula, ktorá stála v úzadí, celý ten cirkus točila na mobil a potom si stiahla z papule rúško a chechtala sa tam - v uzavretej miestnosti plnej ľudí a pred kamerami asi všetkých médií. Následne sme tam zazreli Mikasov veľký tieň.

Ema

len na úžitok.

Ema

v nitránskom špitáli. Podľa mňa skončí ako vo Frozen.

Ema

zjavne chodí všade spolu, aj do prírody.
Ové na Námestí nežnej revolúcie počas Christmas edition inštalácie asi aj spávali, aby im niekto horiacou cigaretou sopla nespľasol.

Ema

verní svojmu mestu za každých okolností telom i dušou - bezdomovci pred Priorom.

Ostatní zmizli tam, kde sa cítia naozaj doma. Kysuce, Orava, horný i dolný Ľiptou, Zemplín, Šariš atď.

Ema

- pretože Vianočné vydanie by znelo provinčne - a trojguľový neseparovaný odpad má názov Snowman. Autorom diela, inšpirovaného primátorom, je akýsi Viktor Frešo a US ambasáda mu v januári udelí cenu Oskára Čepana pre pokročilých.


Svoju porciu podľa zásluhy dostalo aj Námestie nežnej revolúcie, kde akési dve Ové Pičtures prezentujú Panáka - výstižný symbol revolučného vrenia:

Koronavírusu vďačíme okrem iného aj za to, že tento rok bola Biela noc - keď sa do centra mesta dotiahnu po zotmení desaťtisíce jebov otravovať a zasmradzovať úzke ulice hľadaním parkovacích miest - zrušená. Chvíľu to vyzeralo, že definitívne, ale "umelci" ako Frešo či Ové Pičtures toľko vrešťali,že nemajúna živobytie, až vznikla Christmas edition. V zásade charita.

Ema

Najglobalistickejšia sekta zatvára hranice - a to je čo povedať, pretože Židia neznášajú, keď ich ktokoľvek, vrátane ich vlády, akokoľvek obmedzuje v presieraní sa hore-dolu po celom svete.

"Izrael v pondelok oznámil, že zakáže vstup na svoje územie cudzincom zo všetkých iných krajín v záujme obmedzenia šírenia novej vysoko nákazlivej mutácie koronavírusu, uviedla agentúra DPA.

Na základe nových protipandemických opatrení, ktoré vydal izraelský kabinet, budú môcť do krajiny vstúpiť len izraelskí občania a návštevníci so špeciálnym povolením. Po príchode budú musieť absolvovať domácu karanténu. Cestujúci z Veľkej Británie, Juhoafrickej republiky alebo Dánska budú musieť po príchode do krajiny pobudnúť v špeciálnych karanténnych hoteloch."

Situácia musí byť vážna, ba priam tragická, keď sa Mileikowski, aka Netanjahu, rozhodol pre extrémne opatrenie, ktorým si zníži popularitu do mínusu.

Stránky

texty

Stránky