mailer

authenticated user

komentáre

mailer

Len aby ste dostali trochu predstavu o tomto "pekle" tu, v CH. Je tu už vyše 30000 prípadov, ako som sa práve z worldometer.com dozvedel. Len mimochodom, aby som sem nejaké číslo napísal, pretože už celé týždne ma to nezaujíma. Ľudia chodia bez rúšok, resp. rúško má tak jeden z 50-tich. (Všimol som si, že títo majú, na rozdiel od ostatných, strach v očiach.) Inak je všetko po "starom", trochu odstupy, dezinfekcie, kto chce, vezme si igelitové rukavice, pokladníčky sú za plexisklami. Stále tie isté! Ako aj veškerý personál. Ľudia veria stále menej a menej, že vôbec nejaká pandémia je. V tomto je tu trochu iná mentalita. Nikto to nevykrikuje, ľudia si potichu neveria sami pre seba. O nejakom mobile tracking alebo pokutách za rúška tu nebola nikdy diskusia. Proste chovanie ľudí je stále uvoľnenejšie, ani tie odstupy už nie sú celkom dva metre. Ako to? Ja to vysvetľujem tým, že ľudia tušia, že je to celé podfuk. A to na základe toho, že takmer nikto nepozná nikoho, kto by na covid ochorel. Celá diabolská finta spočíva v tom, že aj keď niekto nikoho takého nepozná, nemôže vedieť, že niekto iný nepozná! Ergo, musí naďalej žiť v neistote, napriek tomu, že všetci v jeho okolí sú zdraví.
Lenže: Takýto stav sa nedá udržať do nemoty. Lebo keď niekto aj po dvoch mesiacoch hroznej pandémie ešte stále nikoho ochoreného nepozná, začne pochybovať. A tu začínajú práve tie horrorové strašácke čísla byť kontraproduktívne! Veď to by sa pomaly museli mŕtvoly váľať po uliciach! Iste si už každý všimol, že aj pochybnosti v sieti sa zhusťujú. Vidia to aj tí organizátori tohto svinstva a preto pomaly redukujú tie čísla. Celé to konverguje k odstupmi redukovanej chrípkovej epidémii a celý cirkus je len test ovládateľnosti obyvateľstva injikovaním neverifikovateľných informácií. Podľa mňa sa tu odohrali dve fundamentálne svinstvá: a: schválne extrémne neurčitý údaj o inkubačnej dobe 3 do 21 dní (čo je toto za hovadina!), b: tvrdenie, že aj asymptomatickí môžu byť prenášačmi. Aby toto dobre účinkovalo, znemožnili asymptomatickým ľuďom testovanie! Nemáš symptómy, nemáš nárok na test! To by tak bolo, aby si sa prestal báť!

mailer

ti nevyčítam. Naopak, moderuješ to dobre! Tak som to myslel. Vlastne som ja urobil chybu tým, že som niekoho tretieho napadol. To sa tu normálne nerobí. Mal som odpovedať jemu.

mailer

nechajme to tak. Prepáč. Nabudúce sa budem ovládať. Chvalabohu že to tu "moderuješ" s "nadhľadom".

mailer

Norman, dlho som škrípal zubami, či sem ešte niečo vložiť. To sa mi stáva spravidla vtedy, keď koncentrácia volovín prekročí kritickú hranicu. Najprv mi to vyrazí dych, musím sa najprv nejako ukľudniť. Myslím, že tebe sa v takýchto prípadoch vedie podobne. Tu nemá zmysel argumentovať. Nemyslím, že ten chlap sa tu (aj s jeho stránkou) objavil náhodou. Neverím, že je to nejaký dobromyseľný Sizyfos. Ja vidím za tým novú stratégiu. Platenú. Špinavú. Som si istý, že si to domyslíš správne.

mailer

Roland, ešte snáď by som ti mal pripomenúť, že Ja som už takmer 40 rokov vonku (áno, bohužiaľ dnes som často u mnohých tá sviňa emigrantská...). O sl. politiku som sa začal zaujímať len nedávno, len asi pred 3-4 rokmi. Preto nemôžem tak ľahko stráviť veci, ktoré sú tebe jasné už dlho. A aj vďaka, lebo práve z tvojich analýz som sa veľa naučil.

mailer

Akosi mimovoľne mi prišla na um čínska kultúrna revolúcia v druhej polovici 60-tych rokoch. Tam vial vietor od Maa osobne, teda "zhora". Ten dnešný vývoj (nielen) na Slovensku je iný. Neprichádza zhora, ale tichou infiltráciou najpodlejšieho nepriateľa "zvonka" akého si vieme predstaviť. Nepriateľa, ktorého najvyšší princíp je zvrátenosť. Nie hocijaká zvrátenosť, ale zvrátenosť maximálna.
Niektoré symptómy sú ale podobné, napríklad hetzovanie mladých už na školách. (To podľa tej 12 ročnej vnučky sestry Ľubov, že Fica treba obesiť, vraj každý v škole to hovorí!)
Keď sa konečne nezačne organizovať účinný odpor, tak to bude strašné. Horšie ako za Stalina. Ako mohol Fico tento vývoj nevidieť? Veď signálov bolo dosť. Ako si mohol myslieť, že protivníka, ktorého fairness ani nenapadne, môže poraziť nejakým navýšením penzie o 7 eur?

mailer

Budem posledný, čo sa by sa divil, keby sa ukázalo, že je to pravda. Lebo si neviem predstaviť, že taký Gates na toto nemyslel. Už dávno. Princíp inverzie morálky je postačujúci, aby človek videl ten chýbajúci puzzle. Vallo by mu mal odkázať, že keď chce redukovať populáciu, tak by mal ísť príkladom a začať od seba.

mailer

Jasné, závislosť je relatívny pojem. Ja som mal na mysli tú v zmysle ANM. OK, možno je za tým nejaký nový sponzor, súdiac aj podľa zmeneného, resp. minimalizovaného "žobračenkového okienka". Ako keby to tam dali už len pre formu.

Ale na prvý pohľad to vyzerá ako kapitulácia pred hyenami z konšpirátori.sk. To ma nepotešilo. Kedy ľudia pochopia, že proti podliakom (ktorým často ani nejde o vec, ale o rozkoš z podlosti, za ktorú sú ešte aj platení) sa nedá vyhrať "rozumnými argumentami"?

mailer

Portál, ktorý nie je nezávislý, je závislý. Punkt. Na HS bolo vždy okrem iného aj množstvo donebavolajúcich volovín. Zabudnime HS. Čo poviete napríklad na napalete.sk?

mailer

Milá Iris, ale veď ja nezľahčujem, a ani netvrdím, že pandémia neexistuje, alebo že ju beriem na ľahkú váhu. Len som chcel poukázať, že väčšina informácií okolo nej je silno kontroverzná, a že nielen pandémia samotná, ale aj tá kontroverznosť generuje strach. A že strach je vynikajúcim médiom na ovládanie jedných druhými je fakt, nie konšpirácia. Dokumentujú to stáročia. Okrem toho som sa snažil poukázať na to, ako sa mi to tu javí z môjho pohľadu, aby tu ľudia mali aspoň nejakú predstavu, špeciálne preto, lebo ten rozdiel v číslach SVK versus CH je obrovský, hoci ide o takmer susedné štáty. Ty si sem nakoniec tiež poskytla podobnú informáciu (medvede, tiger) a nikto do teba nepichol, že konšpiruješ.

mailer

čo mi nedá pokoja. Celá situácia sa odohráva v časoch, keď informácia má obrovský topologický dosah v porovnaní s minulosťou, keď napr. ešte nebolo ani rádio. Ide mi teraz o tú negatívnu stránku toho dosahu. Predtým, než by som sa pokúsil o nejaké zovšeobecnenie, spomeniem spontánne čo asi tým myslím: Všetky informácie o vlastnostiach tejto pandémie sú highly kontroverzné a všetci konzumujú tieto informácie len sprostredkovane. Tu máme 22000 prípadov, 900 mŕtvych a ja stále neviem o nikom z okruhu mojich známych, čo by ochorel. Včera som bol, ja starý, napriek odporúčaniu vlády (áno, ide len o odporúčanie) u môjho lekára len kvôli jednej formálnej veci. Extrémne milá sestrička to hneď vybavila a tak som sa jej opýtal, že či už mali nejaký COVID-19 prípad. Že áno, jeden. Ona mala rúšku a rozprávala sa so mnou len zo vzdialenosti min. 2m. To je z mojej strany jediný takpovediac nesprostredkovaný prípad. O jednom inom smrteľnom prípade 80 ročného som sa dozvedel extrémne nepriamo (sused suseda mojej kamarátky). Chcem teda povedať, že tento obrovský topologický dosah informácie sa dá extrémne dobre využiť na šírenie strachu tými, čo na tomto strachu majú záujem. Teoreticky, opakujem, teoreticky by sa dala navodiť takáto atmosféra, aj keby celá pandémia bola vymyslená!
Už kontroverznosť možného priebehu COVID-19 je podozrivá. Čo je to za choroba, pri ktorej ju jedni prekonajú bez toho, aby o nej vedeli, a druhí na ňu zomrú? Ako je možné, že jeden renomovaný epidemiológ niečo tvrdí a druhý renomovaný epidemiológ tvrdí opak? Všetky tie hrozivé grafy sa dajú zrelativizovať. Ja konkrétne vôbec neverím tým údajom o počtoch na korónu zomretých.

mailer

Aj iné detaily tam boli pozitívne. Vďaka za link. Neuveriteľné, čo všetko tí Česi robia. Dezifikovanie po uliciach, všetci s rúškami, všelijaké zásobovacie služby, dokonca šoubizáci performovali (ako sa dnes správne povie) s rúškami. To všetko sa u nás nerobí, aspoň som to nevidel. Je síce pravda, že vo väčšom meste (ZH, BE) som nebol - nemám prečo - takže neviem, ako to tam je. Autom sa tam trepať len kvôli tomu aby som videl, sa mi nechce. A do vlaku radšej nevleziem. Zásobovacie služby pre ohrozené skupiny sú aj tu, organizované na dobrovoľnej súkromnej báze. Ja to nevyužívam.

Tu vláda očividne volí akúsi strednú cestu. Mimochodom, množia sa hlasy, že tie počty mŕtvych asi nesedia. Nejakí nemeckí patológovia sa sťažovali, že im bránia robiť obdukcie argumentujúc, že je to nebezpečné. Takže tých zomretých jednoducho zaznamenajú ako COVID-19 prípady. Pričom tí patológovia tvrdia, že v minulosti robili kľudne obdukcie aj pri AIDS, SARS, atď, použijúc predpísané ochrany, a nikto im v tom nebránil. (Neviem nájsť ten link, mám to na druhom počítači.)

Inak to, čo nariadil Matovič, že policajti, vojaci, sa mi zdá pri tých slovenských počtoch extrémne pritiahnuté za vlasy. Ako keby chcel ľudí vytrestať za to, že ho majú za blázna.

mailer

Ľudia, pozrite si toto:

https://en.wikipedia.org/wiki/Russian_Imperial_Movement

Takú koncentráciu podlosti si ja ani z minulého režimu nepamätám. Presahuje rádovo najzúrivejšiu ložpropagandu Rudého Práva z 50. rokov. Natrafil som na to náhodou. Nevedel som ani o existencii tohto movement. Nikdy som si nemyslel, že trafená hus môže až tak zagágať. Ako Godzilla.

Už dávno viem, že spoločenskovedné heslá sú vo wikipédii kompletne nečitateľné. Ale že upadne až do takejto bezbrehej zúrivosti, ešte k tomu v angličtine, som nečakal. To musí mať špeciálny dôvod. Tak ten Udotov pašoval zbrane cez letisko! Teda seno zatiaľ ešte nežeriem.

mailer

Môžem byť trochu spontánny? NWO elitám (whoever je týmto myslený) nejde ani tak o veľkého brata, ale len o nich, o elity. Týmto elitám je bežný človek, aj Američan, ukradnutý. Človek by neveril, ako obrovský majetok môže totálne metamorfovať osobnosť. To si málokto vie predstaviť. Ja som to zažil zblízka. V omnoho menšom merítku, ale bolo to napriek tomu dostatočne šokujúce. Najhoršie je, že je to aj ťažko opísateľné, sprostredkovateľné. Zostáva ozaj len osobná skúsenosť. Zjednodušene povedané, že je vysoko pravdepodobné, že takíto ľudia z vlastnej nabubrelosti zošalejú. Začnú mať "vízie", začnú sa cítiť povolaní a aj oprávnení modifikovať ľudstvo. A ešte aj si prijebnú nálepku filantropa, v skutočnosti opovrhujúc všetkými, okrem pár príslušníkov elít. Individuálne osudy opovrhovaných ich nezaujímajú. Taký Emilko Hodál netuší, že aj on patrí medzi opovrhovaných. A tí, čo donášajú na US ambasádu netušia, že tomu personálu tam je z nich na grcanie.

Inak tie elity (symbolicky Bill Gates, ale aj Haščák) nemuseli ten vírus úmyselne vypustiť, aj keď v prípade Gatesa tie indície takmer infinitezimálne k tomu konvergujú. Lebo: Oni doteraz vždy len využili a nehorázne nafúkli to, čo tu predtým už bolo. Najrôznejší úchyláci, migranti, islám, antislovanstvo, atď., všetko tu už predtým bolo. Oni to len využili a extrémne posunuli dopredu. No dobre, LGBTI a tých 51 či koľko pohlaví je ich inovácia.

V čo pevne verím, že Gates presne vedel, že na akých víroch laboratóriá pracujú. A konkrétne ktoré. A kde. Zo všetkými dôsledkami.

mailer

Áno, ten tebou spomenutý link czechfreepress sa ozaj zdá byť dodteraz najlepším zhrnutím faktov a podložených domnienok o pôvode víru. Je to ako ping-pong. Raz Čínania, raz amíci. Ale už cítiť, že sa to začína stabilizovať.

Len pre srandu: Američania robia trošku chybu, keď práve Pompea nechajú vykrikovať, že ten vírus je čínsky. To si potom celý svet automaticky myslí opak. A tá zúfalá zahmlievacia petarda - že e-cigaretóza - no hrozné.

Najdôležitejší je ale fakt, že v USA to začalo podstatne skôr ako v Číne. To si dodnes málokto uvedomuje. Možno práve vďaka tej horespomenutej petarde. Som ochotný si myslieť, že to bola nešťastná náhoda, nie úmyselne. Ale na druhej strane sa dala aj očakávať. Neuveriteľné pokroky v biológii za posledných pár desaťročí, kombinované s ľudskou inherentnou zlobou ani nemohli vypáliť inak. Zabijácke vírusy nie sú v tomto smere posledné slovo.

mailer

Vďaka za link na Wagnera. Poznám to. Teraz narýchlo k tej Galgant, Alpinia Officinarum. Nájsť niečo seriózneho nie je dnes ľahké. Všeobecne, čo je v prášku je nedôveryhodné. (Toto sa tu za posl. 30 rokov katastrofálne zhoršilo.) Radšej si zohnať celý koreň a nastrúhať. Aj som skúšal nájsť, ako si to sám dopestovať. Tu

https://www.mein-schoener-garten.de/pflanzen/alpinie-ingwerlilie/echter-...

je krásny popis všetkého, ale bohužiaľ nepovie ten autor, odkiaľ to zohnať. Mám ale dobrú známu, tak sa spýtam. Aj som zistil, že sú dva rôzne Galgant- druhy. Oba sú podobné ingveru, ktorý je tu hocikde dostať ako koreň. A aj je to dosť náročné na pestovanie a vraj treba až 5 rokov čakať, kým to poriadne narastie.

Tu je link, kde sú také kúsky toho koreňa. Tomu by som veril. Je to ale malé množstvo. Neviem. Musím zohnať viac info.

https://www.magieshop.ch/de/raeucherwerk/wurzeln/galgantwurzel-25g

Inak neviem, či je tento portál vhodný na takúto komunikáciu. Aby nás Norman nesfúkol, že čo to tu vypisujeme!

mailer

Na toho vlka som tentoraz natrafil náhodou tým, že som si "čistil" linky v browseri. Tiež mi už dávnejšie nebol celkom "kóšer".

Mňa tentoraz zaujali tie postrehy, bez ohľadu na autora. A napadla ma ešte jedna možnosť:
Čo keď tí Číňania boli prepared preto, lebo dostali včas "vietor" o chystanom útoku?

Ktovie, ako to všetko prebiehalo. Tajné služby na oboch stranách vedia o tom určite viac. Jedno je isté. Všetky vlády kašlú na svojich vlastných ľudí. To Roberts tvrdí už dávno. A nielen on.

Navrhujem, aby sme to tu zatiaľ uzavreli.

mailer

Niekedy pred pár desaťročiami povedal ten dosť slávny český astronóm Grygar ohľadne vzniku a vývoja vesmíru vetu:

"Ještě stále se múže ukázat, že všechno je jinak."

Tu je konšpiračná teória, kde autor (podľa mňa príliš zdĺhavo a kvetnato) poukazuje na to, že by predsa za tým mohla byť Čína a nie USA. Je to extrémne zaujímavé. Okamžité a perfektné uzavretie Wuhanu, podozrivo expresne postavené nemocnice, 60000 Číňanov v Taliansku, atď., atď. Proste false flag na vlastnom území ako alibi s tým, že vopred vedeli, že to tak obdivuhodne zvládnu. Lebo mali všetko pripravené. Zapadá to pekelne do seba, aj vzhľadom na to, že teraz je najväčší prúser práve v USA. To sme ešte pred ca. 10 dňami nevedeli.

https://vlkovobloguje.wordpress.com/2020/04/01/vlkova-specialni-spiklene...

Jedno čo mi tu nesedí je to, že takýmto útokom na ekonomiku západu by poškodili Číňania aj seba.

Ak tu už niekto predo mnou na to takto poukázal, ospravedlňujem sa.

mailer

Áno, cítim niekedy radosť, ako každý iný. Ale v pozadí je vždy smútok. Ten je tam ako neotrasiteľný základ. Plynie z pocitu neistoty týkajúcej sa existencie racionálneho zmyslu akéhokoľvek bytia. Viem, takto je to príliš všeobecne povedané. Konkrétnejšie, nevieme, načo sme tu. Nielen my, ale akékoľvek bytosti. Výsledok tisícov rokov filozofovania o zmysle bytia je nula. Jedno, či na východe alebo západe. Každá takáto diskusia vždy končí nezmyselným trápnym nezrozumiteľným bľabotom, plným parciálností. Po nejakom náznaku racionálnosti, objektivity alebo všeobecnosti ani stopy. Jediné východisko je veriť v to, čo uspokojuje. A tu mám niekedy ťažkosti.
(Možno by mi pomohol frťan z tej tvojej Bošáckej!)

Bol som dnes opatrne vonku. Ľudí vonku je veľmi málo. Videl som rúšky len u dvoch hnusnučkých mladých buzerantíkov. Takú tú lepšiu značku mali, ako som sa medzičasom poučil. Je to výsledok zlyhania tunajšej vlády, a rôznych iných orgánov, prešpikovaných tými, čo "ticho pochodujú inštitúciami". Proste zásoby rúšok neboli zabezpečené, neviem, či rozkradnuté, alebo zanedbané. Asi to druhé, lebo peniaze treba šetriť, aby bolo pre černoškov. Neboli dostať nikde a vláda nepovedala, odkiaľ si ich majú ľudia zohnať. Namiesto toho si vymysleli oficiálnu výhovorku, že rúšky netreba. Rúšky neboli ani rozpredané, lebo to by bolo na uliciach vidno. Proste neboli od samého začiatku. Teraz, keď je zle, už menia opatrne názor na tie rúšky. Opatrne preto, aby sa nedalo namietať, že čo za hovadinu tvrdili ešte pred 5 dňami.

Inak v obchodoch sú podľa mňa účinné opatrenia. Pri vchode stojí služba, ktorá dnu pustí len veľmi obmedzený počet ľudí. Všade po zemi sú značky na dvojmetrový odstup. Všetky pokladne sú oddelené plexisklami. Všade sú k dispozícii tie dezinfekčné prostriedky. Len je to všetko neskoro. To podozrenie, že ten timing bol schválne nastavený tak, aby trochu povymierali tí starí, existuje. Motív: Zasa aby ostalo pre hnedáčikov.

mailer

Keď ten vírus mutuje, imunita nebude. Aspoň nie taká klasická. Šance vidím dve. Napríklad že ľudia vyvinú akúsi odolnosť, že aj keď ochorejú, povedzme aj každoročne, ako na chrípku, tak to nebude tak ťažko prebiehať. Bohužiaľ musia najprv zomrieť milióny, lebo taká odolnosť sa pravdepodobne vytvorí za dosť dlhý čas, rádovo v rámci výmeny generácií. Myslím si to preto, lebo sú známe historické príklady takmer úplného vyhynutia malých (ostrovných) etník na obyčajnú chrípku, tam zavlečenú už odolnými morskými Európanmi.

Ďalšia možnosť je nejaký liek, pôsobiaci iným, nie typicky imunitným mechanizmom, ako napríklad už spomínaný hydroxychloroquin. Alebo niečo v tomto zmysle nové. Táto varianta bohužiaľ hrozí výpalným od BigPharma, ale to už je iná, dlhá kapitola.

Ja, starý, ešte žijem, aj keď je tu už 16605 prípadov s 683 mŕtvymi (23:15). Rúšky nenosí skoro nikto. Ja tiež nemám. Inak sedím doma. Zajtra ale idem von, hoci len v aute, pozrieť ako to vonku vyzerá.

Cítim, že toto je len začiatok.

mailer

Len my sme si tu potichúčky konšpirovali. Je pekné, ako sa Norman snaží vidieť veci cooler, objektívnejšie, z nadhľadu. Súhlasím s tým a oceňujem to.

ALE už to začína z toho opačného brehu: Kvičanie smerom na Čínu, že mali byť rýchlejší, a preto sú na vine čo sa týka rozmerov pandémie, že čínska pomoc Taliansku je len čínska propaganda (vraj Salvini!). A aj že ruská pomoc Taliansku že je useless, a čo keď tí Rusi sú len špióni a samozrejme už aj to že "lebo Putin!".

Určite sa to bude stupňovať, ako nedávno so Škripaľom, chemickými útokmi v Sýrii, etc.

mailer

A v tomto prípade ozaj nahlas. Pozitívne na tom je to, že čokoľvek dýchnu, je pre nich kontraproduktívne. To vedie k ich zúrivosti, v dôsledku čoho je ich argumentácia ešte kontraproduktívnejšia. Pekný príklad na kladnú spätnú väzbu.

mailer

http://www.zvedavec.org/komentare/2020/03/8242-dve-zpravy-ktera-je-pravd...

Už v 2015 ho prakticky mali.

Keď sa nedarí presvedčiť ľudí, že ten vírus je umelý, tak aspoň sa pomaly prizná, že nehoda. Neverím. Kto chce, nech verí. Ja nie.

mailer

Už aj na infovojne je prezentovaný názor ruského mikrobiológa.

Kombinácia dvoch vírov plus HIV prídavky. Aj nejaký Ind to vraj potvrdzuje. Už ten článok na infovojne má úplne iný charakter ako ten, tiež na infovojne, ktorý som nazval slizkým. A jeho zdroj od toho Andersena v nature medicine je katastrofou. Vymenovať všetky nezrovnalosti v tom článku by nemalo význam. Pomerne rýchlo je jasné, o čo ide.

A aj tie nemikrobiologické argumenty toho Rusa sú plausibilné, tu tiež spomenuté. Milión amerických laboratórií, aj mimo homeland. Teraz nech hovoria o pravdepodovnosti. A ekonomika ako hlavný motív, pochopiteľne tiež. Aj keby priznali, že je to nešťastný únik z ich laboratória, neuverím im to.

mailer

Otrasný článok https://www.parlamentnelisty.sk/arena/monitor/Vedci-odpovedaju-na-hoaxy-...
ma šokoval. Slizkým spôsobom chce čitateľovi vsugerovať, že vírus je výsledkom prirodzenej mutácie, ako tvrdí už nadpis článku. Prečo slizkým?
a: žiaden autor, b: žiaden link, všetko v štýle "vedci povedali". Už s formulácie viet (mne pripomínajúce Rudé Právo) cítiť, že ani autor neverí tomu čo píše.
Ale spomenul tam jediné meno Kristian Andersen. A skutočne, našiel som ten článok v Nature Medicine https://www.nature.com/articles/s41591-020-0820-9.

Tu už znie nadpis inak, nie jednoznačne: Približný pôvod SARS-Co-V-2. Dve vety:

Thus, the high-affinity binding of the SARS-CoV-2 spike protein to human ACE2 is most likely the result of natural selection on a human or human-like ACE2 that permits another optimal binding solution to arise. This is strong evidence that SARS-CoV-2 is not the product of purposeful manipulation.

Something is just most likely, ale potom je to strong evidence! A pletú do toho aj pochybnú computersimuláciu, ktorá sa mimoriadne dobre hodí na zahmlievanie. Celý článok má zúrivú snahu dokázať, že je to prirodzená mutácia, pričom nedokazuje vôbec nič. Aj používanie zvratov typu "clearly show", "irrefutably", na strane jednej, ale "likely", "probably" na strane druhej.

Ja tomu proste neverím. Celé to na mňa robí dojem, že: "Kurva, už si celý svet myslí, že sme to my vyrobili, tak sa snažme aspoň dokázať, že nikto, ale príroda. Lebo keby sme my v obviňovaní prevzali aktivitu, (ako je to inak u nás zvykom,) tak by to mohlo byť ešte horšie." Alebo: Keby to oni skutočne neboli, tak už by s obviňovaním dávno začali a tí naši krikľúni by už dávno kvičali. Skrátka obmedzovanie škôd.

mailer

To, že Trump povedal, že v januári, je nepresvedčivé. Jedna výpoveď jedného človeka do mikrofónu. On povedal, čo dostal od poradcov. On nemôže vedieť, odkedy ten kód bol známy naozaj. Mohlo to byť aj v júli 2019 alebo pred dvomi rokmi. Povedali mu: "Povedz v januári a ešte budeme aj hrdinovia, ako rýchlo sme urobili vakcínu."

Je to zaujímavé, lebo obyčajne sa vedci snažia vyrukovať so svojimi pokrokmi čo najskôr. Tentoraz je to naopak. To je výhoda. Len aby sa nenašiel nejaký nový Snowden alebo Assange, čo to vybľaboce.

Aj sa mi nepáčilo, že hneď na začiatku on ten vírus suverénne označil za "chinese virus".

mailer

To, že amíci chceli (aj pomocou CIA) dostať po kontrolu tú nemeckú firmu, čo vyvíja (alebo už má) tú vakcínu, považujem za bluf. A mám pocit že sa sami postarali o to, aby to vyletelo.

a: Chceli vzbudiť dojem, že oni tú vakcínu nemajú, aby oslabili podozrenie, že oni za všetkým tým stoja.
b: Chcú mať vakcínu pod svojou kontrolou, aby zostala len pre ich anglosionistickú elitu. Kto by ju chcel z inej elity, bude musieť zaplatiť pěknej balík. Ak ju bude ponúkať niekto iný, budú ho ničiť patentovým právom. To vedia perfektne, hlavne, keď za ich patentovým právom stoja zbrane ľubovoľného kalibru.

mailer

No ešte niekto povie, že američania nie sú najväčší kanóni, naši záchrancovia, naša záruka proti ruskej agresii! Už v pondelok začnú testovať vakcínu. Vraj rok a pol to bude trvať.

https://www.infovojna.sk/article/americania-zacnu-testovat-vakcinu-proti...

Aj zdroj uvedený pod článkom na infovojne je zaujímavý: sme.sk - hlbšie to nejde. Odkiaľ to len sme.sk môže vedieť, keď to americkí "predstavitelia" verejne neoznámili.

Ako som už napísal, ja verím, že tú vakcínu už dávno majú. Proste v nejakom think-tanku určili, že tento cirkus má trvať rok a pol.

mailer

Nie, náhodný okoloidúci. Je to extrémne zlá formulácia. "Prevziať zodpovednosť" je jednoznačné. Nepoužíva sa v prenesených významoch. Keď mali na mysli "zomknutie", tak to mali tak napísať. Toto nie je situácia na nejaké prenesené významy. Ja dúfam, že to zmenia, lebo takto napísané je to otrasné. Hlavne, keď existuje podozrenie, že by aj nemali veľa proti tomu, aby staršia časť obyvateľstva bola zredukovaná. Ako som už písal, to by som dokonca aj chápal. Ale ešte tých ľudí robiť aj zodpovednými? OK, možno to tak nemysleli. Ale to by si mali dávať v takých pozíciách väčší pozor na formulácie. Ja som len chcel, ľudí informovať, ako to tu je. Asi som nemal. Prepáčte.

mailer

Priznala, že je umelý. Vie to podľa divných sekvencií RNA, ale nieeeee, nie je to biologická zbraň. To nemôže vedieť. Kto chce, nech tomu verí, Ja nie. Lebo existuje x fenomenologických indícií, tu tiež viac razy spomenutých, nielen tie mikroskopické.

mailer

Na stránke Bundesamtu pre Zdravotníctvo (CH)

https://www.bag.admin.ch/bag/de/home/krankheiten/ausbrueche-epidemien-pa...

je napísané:

Die gesamte Bevölkerung ist betroffen und dringend aufgerufen, Verantwortung zu übernehmen.

Že populácia je vyzvaná prevziať zodpovednosť! Tak to ma podržte! Nie tí, čo vírus vyrobili a vypustili, nie vláda, ktorá ani zďaleka nereagovala tak, ako slovenská, ale obyvateľstvo má prevziať zodpovednosť!

Ešte že nepovedali že "lebo Fico"!

Mimochodom, tu máme na rozdiel od Slovenska okolo 2000 prípadov!

mailer

Povedal by som, že ako pre koho. Ja verím, že vakcína už dnes existuje.

Paul Craig Roberts píše:
As the inaction of public authorities is not understandable, all sorts of explanations arise. For example:
1. The Center for Disease Control (CDC) and the National Institute for Health (NIH) want the virus to spread, because the result will be bigger budgets;
2. the pharmaceutical companies (Big-Pharma) want the virus to spread, because it will bring them profits in mandatory vaccination whether it prevents or aids the spread of the virus;
3. governments want the virus to spread, because it allows them to impose martial law and abolish civil liberties;
4. elites are using the virus to reduce the world population;
5. governments are using the virus to reduce the strain of the elderly on health care systems and save money.

Bod 1. je pre nás irelevantný. Nie je to ani úplné, chýba mi tam napr. útok na čínsku ekonomiku. Ale všetky ostatné body sú plausibilné.

Pre mňa ako pre starého je zaujímavý bod 5. Pozorujem sa a pozorujem, a zisťujem, že mám pre to dokonca pochopenie! Bod 5. musí byť pre západné vlády ako manna z neba. Dokonca aj pre čínsku vládu! Kadečo to vysvetľuje. Hlavne, keď si bohatí budú v tajnosti môcť kúpiť vakcínu, ktorá bude stáť povedzme milión. Nie preto, že by bola technologicky taká drahá, ale preto, aby si ju nemohol dovoliť každý. Merkelbaba je určite už zaočkovaná. Len sa to nemuselo robiť takto - s kanónom na vrabce, navyše s nedoziernymi bočnými následkami.

Už pred 10 rokmi ma napadla verzia, že by sa mohla zákonom stanoviť nejaká veková hranica, povedzme 75 rokov. Každý nad touto hranicou by mal zákonný nárok na 5g natriumpentobarbitálu za účelom ukončenia života za nejaký normálny manipulačný poplatok, povedzme 300 euro, a to bez udania dôvodu. Štátny úradník by zaručoval čistotu prostiedku a zákonný priebeh celého procesu. To by sme sa divili, koľko starých ľudí by sa hlásilo. Viem, o čom hovorím. Že by sa to zneužívalo? Iste, trochu áno. Ale čo všetko sa dnes nezneužíva. Miera zneužívania by bola veľmi pravdepodobne akceptovateľná v porovnaní s dosiahnutým efektom. Koľko starých ľudí sa dnes hádže pod vlaky, vešia, atď. Štatistiky okolo toho sa alebo taja, alebo vôbec nevedú. Pritom natriumpentobarbital je dodnes najlepši známy prostriedok na odchod zo života. A je lacný. Tu v CH je zákonom dovolená eutanázia pomocou organizácie Exit, ale len v prípadoch nevyliečiteľnej choroby a poplatok je pätmiestne číslo. Exit má zákonom zakázaný profit, ale stále narieka, že aká je to nespravodlivosť. Proste to nie je ono. A práve len Exit má exkluzívne právo na ten natriumpentobarbital.

mailer

Posledné roky sme sa naučili čítať ticho. Zistili sme sme, že jedným z hlavných módov operandi všetkých vlád je zamlčiavanie. Aplikované na SARS-CoV-2 to znamená, že všetky vlády VEDIA, že ten vírus je a: umelý, b: že bol vypustený tou najbeštiálnejšou časťou američanov. A generujú zaťato ticho v tomto smere.

Už je dosť jednotlivých puzzle elementov, zapadnutých do seba. Každý môže zaujať k tomu postoj, aký chce. Ja som sa rozhodol, že budem tomu veriť, pokiaľ mi to nebude bezo zvyšku vyvrátené. Nie naopak!

Z toho mi vyplýva aj to, že musím veriť, že už dávno existuje účinná očkovacia látka a že tí pôvodcovia a všetci od nich v tej ich hierarchii nahor, sú očkovaní. Lebo nikto nevystrelí s pušky o ktorej vie, že strieľa aj dozadu.

Tých treba chytiť a všetko z nich vyraziť. Nie vyvíjať protilátku 10 rokov. Zostáva dúfať, že tie vlády sa aspoň v tomto na nejaký čas spoja a budú spoločne v tichosti naháňať tých pôvodcov. Všetkými prostriedkami. Ak to bude tak, jedného dňa to z ticha vyčítame. Ak dožijeme.

mailer

Stop na hraniciach každému bez CH- platných papierov. To znamená, bez CH-pasu, CH-identitätskarty (ekvivalent občianskeho), prípadne Bewilligung C. Čo je na tom nezrozumiteľné? Hnedáčikovia bez papierov musia zostať vonku, nie ako doteraz, že im stačilo povedať "Ja som chudáčik hnedáčik a chcem požiadať o azyl, alahuakbar." A hneď k nemu priskočí slniečkársky grátis-anwalt, ktorý mu pošušká, aby si hneď skryl ten pravý ukazovák, krivý od spúšte AK47 vyrobenej v USA.

Ale ospravedlňujem sa ti, Norman, lebo to nie je prvý raz, čo si ma nerozumel. Asi ja vyjadrujem ako taký tupeček. Budem na sebe pracovať.

Zároveň by som chcel poďakovať Okoloidúcemu za ten link, a zdôrazniť, že to podstatné z toho som vedel už predtým z iných zdrojov. To tiež nie je zanedbateľné.

A ešte jedna vec: Iste si si všimol, že keď sa klinec dobre trafí po hlavičke, nastúpia trolli. Tí nám takto ukazujú, kde je pravda. Oni vlastne tvoria užitočný most medzi nami a ich zamestnávateľmi. Mali by sme si ich vážiť.

mailer

Teraz (18:00) som si prečítal Opatrenia našej (CH) vlády. Od pondelka školy zatvorené, Podujatia viac ako pre 100 ľudí zakázané. V reštauráciách nesmie byť viac ako 50 osôb. Stop na hraniciach pre všetkých bez CH- platných papierov (hurááá). 10 mld CHF uvoľnených na mimoriadne s tým súvisiace výdaje.

Čo ma ale dvíha zo stoličky je ten pocit, že západní politici niečo zamlčiavajú. Všetci. Moja hypotéza: Všetci vedia, že ide o biologickú zbraň, ktorá bola vyvinutá na západe. Nie v Číne. Keby bola vyvinutá v Číne alebo v Rusku, už by mainstream dávno kvičal.

mailer

Podobne. Tie posledné správy o tom, že ten vírus nedovolí vytvoriť imunitu dramatizuje situáciu. To som ešte včera nevedel. A je to prekvapujúco kompatibilné s tým, čo som o tom počul predtým. Že ten vírus bol vyrobený v Kanade, kde ten team viedol akýsi alkoholik Plummer, ktorý ako jediný mal vedomosť o tom, ako presne HIV vírus ničí obranné systémy, pretože mal možnosť roky predtým, ako mnoho iných, HIV vírus študovať. Zdá sa, že na rozdiel od tých mnohých iných tam niečo kľúčové objavil - a implementoval do nového vírusu. V tom kanadskom lab pracovali aj dvaja etnickí číňania, ktorí ho ukradli a vydali číňanom. Vraj bola ich motivácia to, že zistili, že ten vírus je optimizovaný proti čínskej rase, čo ich nasralo. A voľáko sa potom tomu víru podarilo v tom Wuhane za záhadných okolností z P4 lab (highest security) ujsť. Niektorí veria, že tomu niekto dopomohol. Túto tendenciu mám aj ja. A ten Plummer zomrel v Afrike. Tiež vraj za záhadných okolností.

To by vysvetľovalo hystériu Merkelovej. To by dosť vysvetľovalo umelý pôvod vírusu, lebo všetky doterajšie prirodzené chrípkepodobné víry neboli až také svine.

A nakoniec to najhoršie: Elity, ktoré my na tomto portále tak milujeme, možno už majú vakcínu. PRE SEBA. Plummer možno vyvinul aj vakcínu. Plummer mohol ísť.

Znepokojilo ma to, ak by to takto mala byť ozaj pravda. Pokiaľ ide o moju osobu, nič sa nezmenilo. Sú tu ale aj iní ľudia o ktorých sa obávam. Aj o teba, Norman, aj o teba.

mailer

Dávajme si pozor, aby sme sa nepokakali. Veď tento portál je pre ľudí s nadhľadom. Pandémia? No a čo. Takých bolo a aj bude. Otázka je, či škody spôsobené vírusom budú väčšsie ako škody spôsobené opatreniami proti nemu. Som presvedčený, že tie druhé prevládnu a to extrémne. Za prvé: Nielen Murín tvrdí, že mortalita nie je väčšia ako pri starších pandémiách chrípkového typu, určite pod 5 percent. Za druhé: Keď sa vírus môže viac menej voľne šíriť, tak o to skôr nadobudne ľudstvo imunitu. Za tretie: Virus, ktorého rozšírenie dosiahne pandemické rozmery, nikdy nie je tak nebezbečný ako víry lokálnejšie, viď ebola.

Mám podozrenie, že tá bezpríkladná hystéria okolo toho môže byť riadená NWO silami, prinajmenšom ako test - cvičenie, do akej miery je možné ľudstvo psychicky ovládať. Prinajhoršom, ako dostať ľudí pod kontrolu pred očakávaným kolapsom bankového systému. Konkrétne izolovať ľudí zákazmi vychádzania, čím by sa malo zabrániť run na banky. Alebo dokonca ľuďom zabaviť kontá, pod zámienkou, aby sa nenakazili peniazmi! Veď vieme, že sú schopní všetkého, hlavne, keď im prihára. Na Slovensku bude mať výnimku zákazu vychádzania len Demeš and Co.

Bol som dnes trochu vonku, bolo v meste poredšie, to je pravda. V podstate pohoda, lebo mal som pocit, že práve nahnedlí sedeli doma.
Tiež zaujímavé. Zasa prachy behind: https://www.youtube.com/watch?v=IRJpP83MqNs&feature=youtu.be

Tak si dávam radšej dobrého vínečka, Rioja Las Flores Gran Reserva 2009, akože opatrenie proti koróne.

mailer

Je jedno, či ten dotyčný má dane v poriadku alebo nie. Napadnú ho za dane v každom prípade. Keď bude treba, spriatelené tajné služby, zmodifikujú jeho účty. To sa určite v časoch Al Caponeho nerobilo. Vtedy boli ešťe stále nejaké pravidlá. Tie boli dokonca aj za Stalina, aj za Hitlera, aj za Džingischána. Dnes nie sú. To už aj Lavrov konštatoval. Je vôbec možné voči takejto presile obstáť?

mailer

Teraz (a aj v budúcnosti) môžu jednoducho hocikoho zavrieť s tým, že "ste nakazený". A odvlečú ho do "karantény". Tam po pár týždnoch a dôslednom "liečení" zomrie. Bude im to veľmi ľúto, že nezvládol vírus. Že je to nemožné?

mailer

Nevedel som, ze v Paríži to bolo už tak ďaleko. Tu je zatiaľ v tomto smere kľud. Takže vďaka za správu.

Ale zasa priznaj, že tie obranné mechanizmy boli, resp. ešte stále sú, dosť ochromené. Nielen držaním malých detí na rukách, ale hlavne zradou našich oslnivo bielych, chazaroidom ritelížucich politikov. Inak by ich tu neboli už milióny.

Morálna dilema? Kdeže. Sme predsa obeťou. Tej najsilnejšej zbrane - zrady. Morálka v tejto veci je teda na našej strane. Inak už pred rokmi som diskutoval niektoré detaily s jedným vysloveným odborníkom. Nie odborníkom na morálku, ale odborníkom na zbrane a stratégiu. Aj na plameňomety prišla reč.

Už pred rokmi sme konštatovali, že je vlastne už neskoro. Už len preto, že tá chátra sa tu bude množiť. (Aj Šoroš sa vraj (s úškľabkom) vyslovil, že je to už nevratné.) Ale zhodli sme sa v tom, že nevadí, že treba aj tak bojovať. To je tiež morálka, myslím si.

Aspoň si mi dal inšpiráciu na zvyšok dňa.

mailer

Málokto si to uvedomí, ale toto je na celej veci to najdiabolskejšie. To, že sú neozbrojení. A navyše držia demonštratívne na rukách malé deti v prvej línii. S drzým úškľabkom. To sa netýka len moslimskej vetvy invázie, ale aj tej subsaharskej. To musel takto vymyslieť sám Satan. To musí byť organizované. Toto annihiluje všetky tisícročiami vyvíjané obranné mechanizmy. Invázia je čosi, čo každý primárne vníma ako niečo ozbrojeného. Teraz tá východná vetva prevažne zo Sýrie, kde sa útočne pušky takpovediac po stovkách povaľujú po zemi - samí mladí chlapi - a zrazu bezzbranní? Keby od samého začiatku zaútočili zbraňami, nebol by dnes v Európe ani jeden invazor!

Je to ako keď HIV vírus "ojebe" (prepáčte ten výraz) imúnny systém. Dovolím si jednu diabolskú prognózu: Jedného dňa ich, tu, vovnútri Európy ozbroja. Možno aj zbraňami, ktoré nám predtým "legislatívne" zoberú.

mailer

Na rozdiel od Normana som zažil ešte aj roky päťdesiate. Ako decko. Strašne sa mi páčili prvomájové sprievody. Všetci sme kričali "Stalin, Gottwald, Široký, nech nám žijú naveky!" Predstavoval som si Stalina ako obrovského človeka, nie dvojmetrového, ako basketbalista, ale aspoň ako štvormetrového, ktorému ozaj ostatní ľudia siahajú tak po kolená. Asi podľa tej sochy na Stalinovom námestí. Muselo to teda byť pred 1953.

Horúčku pri chrípke dosť ťažko znášam. Ako každý, som chrípku prekonal už x-krát. Raz ale - je tomu už takých 10-15 rokov - som si myslel, že to neprežijem. A to som bol ešte "mladý". Dnes neviem, ako by to dopadlo. Ešte že ten Acylpyrín existuje. Myslím ale, že netreba brať dve tablety naraz. Si zlatá s tým numerickým návodom na dýchanie v horúčke. Ja to rozhodne oceňujem.

Je zvláštne, že vôbec nemám pred tým vírusom strach, pokiaľ ide o moju osobu. Mám malú výhodu, že si môžem povedať, že som už dosť dlho žil. Veď aj tak je úplne všetko každým dňom len horšie. Aj tu, neprejde deň bez toho, aby sa niečo nezhoršilo. Malilinký detail, ale vždy je to len zhoršenie.

Tá spomenutá malá výhoda je bohužiaľ obmedzená tým, že mám potomkov, snáď vekom porovnateľných k Normanovi a teda aj vnúčatá. Takže si, na rozdiel od bezdetných, nemôžem povedať, že "po mne potopa".

mailer

Miuko, vodca útoku na parlament, Miško s baseball bat, hnusnými robošmi, a s 5 gramami bieleho. Čudné. Ja v tom vidím Befehl zvonku, schválne sa stať odpudivými. To nemôže byť len tak. To musí byť súčasť nejakého plánu. Tuším len, že Miško je Eset a Eset je CIA, kde softvérová aktivita je len krytie. Mýlim sa? Vie to niekto rozvinúť?

mailer

Tu predminulý týždeň odsúdili jedného na 20 rokov, že zabil náhodného chodca nožom. Detaily neuverejnili, iba to, že aký bol ten chodec nevinný chudáčik, a aká strašná beštia ten vrah je. (S textu sa dá vycítiť, že s vysokou pravdepodobnosťou bol ten zabitý invazívny hnedoid, takže ten vrah vlastne bránil vlasť, ale to teraz len mimochodom.) Čo je šokujúce, že mu pripočítali aj to, že sa pokúsil cez darknet kúpiť pištoľ, nesúvisiacu s vraždou. Nakoniec žiadnu nekúpil, takže mu explicitne k trestu pripočítali POKUS zohnať si strelnú zbraň!!! Takto to stojí v novinách, ktoré mám odložené. Totalita everywhere, nielen na Slovensku. Všetko konverguje k tomu, že v (blízkej) budúcnosti bude môcť byť odsúdený hocikto za hocičo. Pokiaľ teda nenechajú človeka preventívne skapať už vo vyšetrovačke.

Mimochodom, ten súd vtedy v Nemecku sa volal Volksgerichtshof a predsedal mu Roland Freisler. Určite má Šanta jeho portrét doma nad posteľou. Možno aj Urválka a Vyšinského.

mailer

Tento tvoj príspevok túto tému vystihuje najlepšie. Vlastne mal by tu byť posledný.
Rád by som prispel malou radou napriek tomu, že som to už tu niekde spomenul.
Vyrazte televíziu! Ja som to urobil pred asi šiestimi rokmi. Napriek tomu, že ma štát drzým spôsobom naďalej núti za ňu platiť. Získate prekvapujúco veľa času. Okrem iného.

Niekedy zájdem k priateľke a tam si televíziu občas pustím. Na desať minút. Potom ju vypnem s pocitom eufórie, že ako je dobre, že toto ja doma nemám. Každý raz konštatujem, že je to horšie a horšie.

Čo sa týka rádia, počúvam len jednu stanicu: radioswissclassic.ch. Chcú ju zrušiť, ale sa im to nepodarí, lebo tunajší židia to nedopustia. (Som to ja ale sviňa!) Je to úplne bez reklamy a bez dlhých rečí. Uvádza sa len skladba, orchester, dirigent, sólista. Ani slovo viac. (Práve teraz vysielajú 5. Beethovenov klavírny koncert. S Helene Grimaud. Nádhera.)

mailer

Ide aj o to, aby:
a: ich fyzicky a duševne poškodili, zlomili. Na to je vo väzení tisíc možností.
b: to vyslalo odstrašujúci signál vyjadrujúci implicitne, že: "Áno, ide o totalitu! Našu totalitu! My dojebeme každého koho chceme, keď treba, aj na smrť a to bez súdu! Naša totalitka je omnoho účinnejšia ako vaša roxorová tyč. A je aj krajšia, lebo je perfídnejšia!"

Je to malá analógia s Assangem. Ten tiež nebude nikdy súdený. A zmizne potichu.

mailer

A: Hajizadeh hovoril o prerušenom spojení. To mohli usáci vykonať priamo z družice, teda mimo internetu. Alebo aj nejakým agentíkom a nožničkami na nechty. Že by na území Iránu žiaden, ale ozaj žiaden nebol?
B: Aj keby to žiaden elektronický útok nebol, aj tak sú zodpovední usáci, lebo oni zapríčinili, že dotyční boli celkom pochopiteľne nervózni a to nielen v dôsledku poslednej eskalácie (vražda Solejmáního), ale aj v dôsledku desaťročia trvajúcich vyhrážok.

C: Kto z tu prítomných by sa divil, keby vyšlo najavo, že aj toto bolo celé zoštrikované CIA? Nejako sa to v posledných rokoch množí s tými civilnými lietadlami, kde sú usáci priamo, či nepriamo involvovaní...

mailer

Toto mi prvý raz trklo do hlavy hneď po rozpade ZSSR, tuším po prečítaní jednej knihy od Kišoňa. Tam on spomenul, že Izrael nemá na svojom území nič. Nedostatok pôdy, nedostatok vody, žiadne signifikantné nerasty, žiadnu naftu, celkove malú plochu. Iste to mnohí vedeli odinakiaľ, ja som sa to vtedy takto explicitne dozvedel z tejto knihy.
Ukrajina, to je mastná černozem, nerastné bohatstvo nielen Donbasu, dostatok vody, blízkosť pôvodnej chazarskej domoviny.
V Izraeli (a nie len) muselo už dávno existovať hnutie, ktorého cieľom bolo oddriftovať na Ukrajinu po zistení, že tá ich zasľúbená biblická zem je nahovno. To je nesmierne dôležitý geopolitický faktor, tak málo spomínaný, že sa prakticky môže považovať za utajovaný. Keď si to človek uvedomí, svitne mu vo veľa otázkach. Pochopiteľne robia to spôsobom pre nich typickým. Potichúčky, spoza bučka, podlo.

mailer

.

mailer

Dobre, aj keď sú pre mňa tie neuroimaging papers stále ešte dosť nepresvedčivé, vďaka za tie linky. Tá fetišmapa ma vskutku vyľakala, hoci som sa na nej nenašiel. (Podľa mňa tam chýba ten môj: krásne veľké kozy.)

Ale to je všetko zavádzajúce. Ja som mal konkrétne na mysli niečo omnoho horšie ako pedofíliu. Nämlich pedofilný sadizmus. To ja považujem za maximálne možné priame individuálne zlo. Nezávislé od kultúry, viď vyššie načrtnutého modelového pedofilného sadistu. O tom by sa dalo teraz siahodlho diskutovať, ale ani to by nemalo patriť sem.

To, čo nás ohrozuje, a o čo ide, je akési integrálne, organizované NadZlo, nadradené všetkým možným odtieňom satanizmu, zahrňujúce všetky mysliteľné zvrhlosti, vrátane politických. Toto NadZlo som ja vlastne myslel ako synonymum pre satanizmus v mojom prvom príspevku.

Stránky