mailer

authenticated user

komentáre

mailer

Ale veď nás pouč, kam máme ísť, keď teda vieš, čo, kde, kedy má význam. Veď z teba neubudne.

mailer

že to tu ľudia akosi nechcú komentovať. Jedna z príčin môže byť aj hanba, že tomu všelieku väčšina naletela. Keby som vtedy tu (tam) bol, tak by som asi naletel aj ja. Netušiac, že privatizácia bude najmenej z troch štvrtín svinstvo.

Ale odhladnúc od toho, zaujímalo by ma (len tak zo srandy), kto celkom prvý po osemdesiatomdeviatom vyslovil toto slovo. Lebo za socíku slovo privatizácia neexistovalo. Klaus ešte za Československa? To len tipujem, lebo neviem.

mailer

Zabudni Welt. Alebo zisti si backround okolo. Mainstream. Axel Springer SE. (Ešte stále sa ti neotvára nožík vo vrecku?) CEO je tam Doerfner, sám sa vyhlásil za nežidovského sionistu. Miliardárka Friede Springer je obhadzovaná vyznamenaniami "tých správnych" organizácií. Kamarátka Merkelbaby. Atď., atď.

mailer

jasné, že keď niekto chce niekoho zotročiť, či zredukovať či dokonca zabiť, tak ho určite nemiluje.

mailer

V podstate máš pravdu. Tento talmudisticko-ekonomistický redukcionizmus sa zdá byť skutočne plauzibilný. Vlastne ako vždy, keď sa podarí zlúčiť viacero zdanlivo nezávislých tvrdení tvrdením všeobecnejším, tie predošlé zahrňujúcim. Ja som tou otázkou len emotívne reagoval na detaily toho svinstva čo sa deje momentálne v Bielorusku, viď ten link. A nič o výnimočnosti alebo o dôležitosti som nepovedal.

mailer

Môj názor je, že tie satanistické sily sa neuspokoja len tak s nejakým svinstvom. Len so svinstvom maximálnym. Viď Splinter Factor, viď maidan and many more. Prečo tu teda nikto nespomenie a nediskutuje toto?

https://www.unz.com/tsaker/putin-and-russia-are-facing-a-very-serious-cr...

Je to tak všeobecne známe, že to nestojí za reč? Ja som to teda takto nevedel.

Aj v súvislosti s tým, (ale aj všeobecnejšie) ma napadá otázka: Prečo si tie sily vybrali práve nás, Slovanov?

mailer

Je to asi rovnako ako na Slovensku. Resp. je to ťažko porovnať. Ľudia tu asi majú viac zbraní doma. Ale nesmú ich pohotovostne nosiť. Povolenie na toto je asi omnoho ťažšie dostať ako na Slovensku. Vysvetlenie: Ja môžem viesť v aute aj niekoľko zbraní, ale tie musia byť ešte separátne zbalené, s prázdnymi zásobníkmi a munícia oddelene. Pomôže aj to, keď má človek nejakú streleckú športovú licenciu. Neviem, ešte ma policajti v aute so zbraňami nekontrolovali. Človek ale smie tieto transportovať len z domu na strelnicu, alebo k puškárovi a späť. Nesmie sa zaparkovať auto so zbraňami niekde na verejnosti a ísť napr. nakupovať. Dôležité je toto:
Povolenie nosiť zbraň pohotovostne (t.j. nabitú na tele, za pásom a tak) nedostane aspoň v kantone ZH prakticky nikto!! Dokonca ani obchodníci so zbraňami a puškári. Poznám niekoľkých. Ani taký Kuracina by tu Waffentragschein nedostal, aj keby tu zbrane vyrábal a do celého sveta vyvážal. Len profesionáli zo súkromných Sicherheitsfiriem. Tí ale musia preukázať, že skutočne majú zakázky. Toto je myslím prísnejšie ako na Slovensku.

Dôležitejšie je, že ako to bolo ešte pred 20-25-30 rokmi. Vojaci behali po uliciach s puškami, mali ich doma. Železničné stanice boli často plné ozbrojených vojakov cestujúcich na cvičenia alebo vracajúcich sa. Tento obraz úplne vymizol. Vojakov na staniciach nahradili hnedoidi. Jeden môj známy si vtedy objednal v Nemecku pištoľ aj s tlmičom. Prišla mu to bez akýchkoľvek problémov normálnou poštou. Dnes úplne nemysliteľné. Tlmič je absolútne zakázaný.

Zbraň nadobudnúť je ľahšie ako na Slovensku, alebo v Nemecku. Všetko ostatné je približne rovnaké. Čo je ale charakteristické, je stupeň kriminalizácie v prípade najmenšieho priestupku. Často spojenú s nezákonnosťami. Tam je cítiť tú totalitu. Je tam jasná a zámerná komponenta zastrašovania. Hlavne, keď je človek biely a inak bezúhonný.

mailer

Tá druhá, väščia, súdiac podľa farby ohňa, množstva a farby dymu, nebola podľa mňa dôsledok štandardnej výbušniny. Asi sklad nejakého nitrátu. Tá prvá skôr. A iniciovala tú druhú.

mailer

CH- nemčina nie je riadne kodifikovaná. Lebo je iná od mesta k mestu, keď nechcem extrémisticky tvrdiť že od dediny k dedine. Oficiálne platí spisovná nemčina. Rozdiely sú ale menšie ako medzi češtinou a slovenčinou, čo sa mnohým môže zdať prekvapujúce. Ale to je iná kapitola, lebo aj slovenčina aj čeština sú kodifikované. CH-nemčina napr. nepozná tzv. preteritum (forma minulého času). Sám som to zistil a viacerí etnickí švajčiari boli tým sami prekvapení. Zaujímave je, že keď práve Nemec skúša hovoriť CH-nemčinou, tak je to strašný trapas. Horši, ako keď to skúša iný cudzinec. Je to sranda napr. v TV alebo rozhlase. Hlásateľka povie oficiálne správy spisovnou nemčinou a na konci správ povie niekoľko viet a rozlúči sa švajčiarčinou. Sú relácie, ktoré sa výlučne odohrávajú v švajčiarčine. Proste tu má švajčiarčina akosi vyššiu hodnotu ako by človek pripísal púhemu nárečiu.

Má to ale aj výhodu, že človek hneď vie, či má do činenia s niekým z Bazileja, Bernu alebo Zuerichu. Proste človek musí vedieť oboje. Resp. mal by. Niektorí z Bernu tvrdia, že zuerišská nemčina je hrozná. Pochopiteľne aj naopak. Ja, ako neetnický, som niekedy skúmaný, že z ktorého kantonu pochádzam. Keď prezradím, že zo Slovenska, tak často sa stáva, že si to mýlia so Slovinskom. Keď im to vysvetlím, tak to za tri dni zabudnú a opäť si to mýlia. Je to ako mnoho iného dôsledok povojnového vývoja a s tým spojenej propagandy.

mailer

Spomenul si elektroniku, dróny a tak. Čo ale povieš na toto video?

https://www.facebook.com/Warlock1110/videos/3469447376420598/

Tam Gates machruje, že ako bude možné v budúcnosti "vakcínami" eliminovať religiózny gén. Nie som si istý, či to video je ozaj pravé. Pozrel som to letmo a nevidieť tam veľmi tomu prednášajúcemu do tváre. Ale aj tak, je hrozné pomyslieť...

mailer

Cela problematika je omnoho pestrejšia. Tu sa nedá o tom veľa písať. Môžem ale ubezpečiť, že by z niektorých detailov mnohým vlasy dupkom stáli. Aj keď viem, že aj medzi "nami" je dosť apriórnych odporcov zbraní (napr. matka môjho priateľa nezniesla pohľad ani na striekaciu detskú pištoľ), je dôležité si uvedomiť, že viaceré chápadlá tej hydry sú veľmi aktívne v tomto smere. Že sa jedná o tú istú hydru, ktorú poznáme z iných oblastí. S tými istými cieľmi. Možno raz príde k tomu, že napíšem sem o jednom CH- špecifickom probléme (o povolení zbraň pohotovostne nosiť) a to v súvislosti s jedným very powerful nadbielym etnikom.

mailer

EU prinútilo CH sprísniť zbraňový zákon jednou smernicou pod hrozbou vylúčenia zo Schengenu. Ľudia mali možnosť sa k tomu vyjadriť zákonnou cestou s využitím tzv. Vernehmlassung. Urobil som to aj ja. Niekoľko dní som potil môj viacstranový príspevok, v podstate protest. V návrhu zákona bolo okrem hlavnej, principiálnej absurdnosti, možno povedať až chrapúnstva (v preambule), aj množstvo technických nezmyslov. Proste v EU je časť prakticky anonymných neomarxistickoliberálnych svíň špecializovaná na postupné programové odzbrojovanie obyvateľstva. Pochopiteľne oni písali tú smernicu. Ten ožran Juncker možno ani nevedel čo podpisuje. Dodatočne sme sa dozvedeli, že kompetentní naše protesty ani nečítali.

To chrapúnstvo bolo, že sa v preambule argumentovalo, že sprísnenie je nutné v dôsledku parížskeho moslimského teroraktu, ktorý bol spáchaný strelnými zbraňami. Náš argument bol, že keby bol v čase spáchania atentátu vo Francúzsku liberálnejší zbraňový zákon, tak z tých zastrelených mohla dnes časť žiť. Možno polovica. Pretože v tom dave mohlo byť pár chlapov ozbrojených a mohli zneškodniť tých atentátnikov. Takto tam boli tí ľudia kompletne bezzbranní. Ako stádo oviec. Príchod polície po pol hodine je smiešny. Toto bolo kompletne odignorované.

Technických nezmyslov tam bola kopa a viaceré z nich sú dodnes nejasné, hoci sprísnený zákon už platí. Napríklad zrazu je zakázaný zásobník na mojej voľakedy armádnej puške len preto, že sa doň zmestí viac ako 10 nábojov. Napriek tomu, že je uznaná ako športová zbraň a ako taká je upravená na poloautomat, teda nie je už "full auto", akým pôvodne bola.

Bola to proste demonštrácia tichým pochodom nadobudnutej sily neoliberálneho fašizmu v rámci EU, ktorá CH neskutočne buzeruje, hoci CH v EU nie je. Pochopiteľne s pomocou domácich zradcov otvorene dotovaných Dedkom (Operation Libero). Títo sa nám rehocú do ksichtu a otvorene vyhlasujú, že budú ďalej spoločne s EU pracovať na obmedzeniach.

Ale aj v USA sú tlaky na odzbrojenie. Napríklad vo Virginii to guvernér (pochopiteľne demokrat) otvorene vyhlásil. Došlo tam aj k vzbure. Neviem ako sa to vyvinulo.

Inak proti tej slávnej horespomenutej EU smernici protestoval jediný člen EU - Česi. A Česi pracujú aj na tom, aby sa ústavne zakotvilo právo brániť sa so zbraňou. Toto dnes vôbec nie je triviálne. Napríklad v Kanade sa môže človek brániť so zbraňou proti lupičovi, až potom, keď sa takpovediac najprv nechá zastreliť. Boli už prípady, keď usvedčení lupiči úspešne žalovali majiteľa nehnuteľnosti, že po nich vystrelil. Brániacemu sa nepomohla žiadna argumentácia. Proste typický neomarxistický swap morálneho kritéria vzťahu útočník / obeť.

mailer

Ospravedlňujem sa, že som si až teraz pozrel ten článok vo Welt.de. Mimochodom, je to hnusný mainstream. Už ten obrázok klame, lebo je na ňom malorážková športová pištoľ značky Hämmerli, čo je totálne zavádzajúce, lebo reč je o malom Waffenscheine, ktorý oprávňuje na kúpu a nosenie poplašniaka, sprayu resp. signálnej pištole!!! To nie sú zbrane v pravom slova zmysle. Na ten malý Waffenschein sa vzťahujú tie čísla v článku. Ale aspoň tu ľudia vidia, že ako sú už veci ďaleko, keď v Nemecku už aj na takéto prkotiny treba povolenie!

Ešte k tomu obrázku: Tá pištoľ sa pred niekoľkými rokmi používala aj pri olympijských disciplínach (dnes je v móde Pardini) a to výlučne jednoručne a nie hrozivo obojručne ako silnejšie vojenské a policajné zbrane. Je to pre väčšinu nepodstatný detail, ale ukazuje, že mainstream klame a zavádza kde len môže. Oni to už inak ani nedokážu.

mailer

že keď by malo prísť raz do tuhého, tak sa tie znalosti môžu zísť. To by pomohlo aj Prozreteľnosti v sekundách rozhodovania. Na humanizmus nemusí byť čas. Filozofovať sa môže potom.

Z mojej strany je to len malá rada, nič viac.

mailer

Preto navrhujem iné, občasné okienko. Trochu vedomostí o zbraniach by nezaškodilo. Kto z nás identifikoval, akú pištoľ ukázal ten hrdina, keď sa k nemu blížil ten černoch po odpovedi, že perie? Kaliber? Čo znamena .45ACP alebo .416Rigby? Kto vie, aký rozdiel je medzi aut. a poloaut. zbraňou? Revolverom a pištoľou? A brokovnicou? A útočnou puškou a samopalom? Kto vie, že ČZ vlastní US firmu Dan Wesson? A mnoho, mnoho ďalších.

Samozrejme nemyslím to vážne. Ale bolo by načase sa v tomto smere trochu poobzerať! Aspoň začať!

mailer

Ani Teleki, ani Norman nepovedal, že Kočner je čestný človek. Vkladanie nepovedaného iným do huby robia len svine. (Som si istý, že on sa neurazí, lebo vie, že je sviňa a je na to hrdý.)

Keby všetci Maďari boli ako Teleki, tak kričím Hajrá Magyarok!

Inak, Norman, bacha. Myslím, že idú po tebe. Táto stránka začína byť dosť známa. Už som aj niekde inde našiel z nej citácie. To nemôžu len tak nechať. Veď to všelikde aj otvorene deklarovali. Majú k tomu milióny k dispozícii.

Inak mal by si mu ďakovať, že ti to tu on takto pekne vopred signalizuje. Aj keď štýlom typickým pre provokáciu, ako osobné invektívy, atď. (Zrejme to tak on musí.)

mailer

V strede júna vošiel do platnosti nový balík sankcií proti Sýrii. Je to jedno z najväčších amerických svinstiev voči Sýrii. Ale aspoň to jasne odhaľuje americké úmysly od samého začiatku sýrskej vojny. Očividne už nepociťujú potrebu kryť sa nejakým "spravodlivým bojom" proti (nimi vytvorenému) ISIS.

Dokonca aj niektoré mainstream zdroje (so škrípajúcimi zubami) pripúšťajú, že cieľom sú obyčajní Sýrčania. Hrozné v detailoch. Ale väčšina z nich mlčí. Už to samotné je dôkaz, že vedia, že je to svinstvo.

Ale jasne, že to bude mať dopad aj na Európu a tým aj na Slovensko v podobe zvýšeného tlaku migrantov.

Nevšimol som si, že by to tu niekto spomenul. Preto to sem dávam.

mailer

Ale nemusí to byť len zlé. Tí prepustení chlapci určite najneskôr teraz naplno pochopili o čo ide. A kadečomu sa tam naučili. Systém sa mýli, keď predpokladá, že represiou bude mať všetko naveky pod kontrolou.

mailer

Ale čo ak to predsa len trochu funguje? Vidiš, dávajú si kocku na hlavu, kývu sa - a ovládajú svet.

mailer

Študoval som raz dávnejšie nejakú knihu a ten Ansatz sa mi zdal taký zaujímavý, že som mal pocit, že sa mi zvýšila telesná teplota. A zrazu som zistil, že stojím a kníšem sa ako židia pri tom ich múre. Zrejme to pomáha koncentrácii.
Hneď ma napadlo, že keby som si na hlavu uviazal taký tfilin a oviazal ruku remienkami, tak by mi to šlo ešte lepšie. Niečo na tom musí byť, na tom tfiline. V tej kocke (samozrejme je to vyrobená z najlepšej kože, určite z nejakej kóšer) sú nejaké úryvky z ich textov. Viac neviem. Aj som dokonca chvíľu riešil, že aký text by som si tam dal ja. To sa mi nepodarilo rozhodnúť.
Toľko k môjmu "duchovnu" súvisiacemu s učením. Nemali by sme to len tak zavrhnúť. Radšej sa poučiť. Ty určite vieš o tom viac!

mailer

Z ďaľších argumentov spomeniem len jeden. Pri akceptovateľných slušných rýchlostiach dosiahnuťeľných len fotónovým pohonom, t.j. okolo 100000 km/s (tretina rýchlosti svetla) medzihviezdny priestor už nie je možné považovať za vákuum. Pri lete cez niektorý galaktický prachový oblak veľký len 10 sv. rokov s hustotou prachových častíc len mizivých 1/cm3 (porovnaj to s Avogadrovým alebo Lochschmidtovým číslom) by to tú raketu úplne "odšmirglovalo". Energia uvoľnená pri zrážke častice o hmotnosti len 1 mikrogram pri takej rýchlosti je strašná. A toto by ešte stále nebol ten najťažší problém.

Čo sa týka iných civilizácií, tam je veľmi často prehliadaný problém súčastnosti. Ľudia si predstavujú existenciu možných civilizácií akože "teraz". Aby sa to nekomplikovalo konečnou rýchlosťou svetla, uvažujme "malú" vzdialenosť len nejakých 300 až 500 sv. rokov. A teraz si predpokladajme, že tam niekde bola civilizácia. Ale nie "teraz", ale pred napr. 700 miliónmi rokov, keď u nás nebolo ešte ani Kambrium. Takáto diferencia je možná pre hviezdy tej istej populácie a tej istej spektrálnej triedy akou je aj naše Slnko. Už si nepamätám, či toto Drakeova rovnica tiež zohľadňuje. Nechce sa mi to hľadať. Alebo naopak, keď nás stovky miliónov rokov už nebude a niekde relatívne blízko civilizácia vznikne. Toto tiež bohovsky znižuje pravdepodobnosť kontaktu. Možno, že našťastie.

mailer

Práve ten neuveriteľný pokrok vo vedách generuje pochybnosti o možnostiach "dobytia" vesmíru. Ciolkovský, jeden z prvých raketárov, ešte pevne veril že "raz vzlietneme ku hviezdam". Dokonca sa tomu verilo ešte v 50 - 60 rokoch. Neskôr si ľudia uvedomovali, že chemickou raketou nedoletia poriadne ani na Mars. Tá spáli palivo za pár minút, ďalej letí len zotrvačnosťou. Bez šance na obrat, na návrat. Chémia je z takýchto úvah vyradená prakticky okamžite. Lebo sa tu jedná o elektromagnetickú interakciu, pre ktorú sú typické energie niekoľkých málo elektrónvoltov (eV). Z tohto hľadiska ide o rovnaký princíp na akom pracuje najmodernejší mobil, celá biológia, alebo oheň pračloveka. Nukleárna energia (MeV) by stačila tak po Saturn, resp. vonkajšie obrie planéty. Ďalej nie. Tu sú asi dva smery na ktorých sa pracuje. Lenže po okraj slnečnej sústavy- to je hrozne málo. Tam doleteli nedávno sondy Voyager 1, 2 vypustené v 197x rokoch. Rýchlosťou 14 až 17 krát väčšiou ako guľka s pušky (1 km/s). Pripomínam, že sonda - to je nič. To nie je žiadny poriadny let do vesmíru s posádkou a návratom. Navyše odkázaná na swing by manévre na veľkých planétach, lebo chémia neumožní dostatočnú rýchlosť na opustenie slnečnej sústavy. Ani malej sonde. Sonda Voyager 1 bude mať prvý pokakaný svetelný rok za sebou za 17500 rokov! Po nukleárnych energiách (jedno či fissia alebo fúzia) prichádza do úvahy len anihilácia. Tu sú neprekonateľné technické problémy o ktorých sa verí, že zostanú neprekonateľné aj v budúcnosti. Aj sa už vie, že aj tento pohon s maximálne účinnou premenou hmoty na energiu by mal tiež obmedzený rádius.

A aj zmysel toho celého si ľudia začali uvedomovať. Predstav si, že by sa ľudstvo aj nejako dopracovalo k anihilačnej (fotónovej) rakete obetovaním značnej časti ekonomických a energetických zdrojov planéty a vyslali by posádku k nejakej hviezde vzdialenej len nejakých 10 svetelných rokov. Za nejakých 50 - 90 rokov by sa vrátili a povedali by: "Nič tam nie je, čo by stálo za reč". A 10 svet. rokov je oproti priemeru našej Galaxie (vyše 100000 svet. rokov) ozaj málo.

mailer

Keď sa tu už takto odbočilo, tak si dovolím upozorniť, že jeden Alex. Dorin, švajčiarsky občan uverejnil knihu o Srebrenici. Potom sa stalo to typické: Ráno prišli ozbrojenci, hodiny mu prehliadali byt, všetko vzali, uväznili ho na samotke, týrali výsluchmi, aj fyzicky. Nedovolili mu prítomnosť jeho obhajcu. Keďže nemohli priznať politické prenasledovanie, tak sa mu snažili našiť niečo s drogami. Možno ste o tom tu už písali. Ja som sa to dozvedel len nedávno.

Takže nielen NAKA, a nielen na Slovensku. Takže nielen holokauza, ale aj srebrekauza.

https://lupocattivoblog.com/2019/06/11/alexander-dorin-laesst-den-mythos...

K pôvodnej téme: Som toho istého názoru ako Norman. Človek nikdy nedobyje vesmír. Moreover, nikdy nedoletí ani k najbližšej pokakanej Proxima Centauri. K tomu existuje spústa neotrasiteľných argumentov. Zamlčiava sa to, lebo (napr.) platy ľudí v NASA sú závislé od optimizmu nevedomých a holywoodská show must go on.

mailer

Len aby ste dostali trochu predstavu o tomto "pekle" tu, v CH. Je tu už vyše 30000 prípadov, ako som sa práve z worldometer.com dozvedel. Len mimochodom, aby som sem nejaké číslo napísal, pretože už celé týždne ma to nezaujíma. Ľudia chodia bez rúšok, resp. rúško má tak jeden z 50-tich. (Všimol som si, že títo majú, na rozdiel od ostatných, strach v očiach.) Inak je všetko po "starom", trochu odstupy, dezinfekcie, kto chce, vezme si igelitové rukavice, pokladníčky sú za plexisklami. Stále tie isté! Ako aj veškerý personál. Ľudia veria stále menej a menej, že vôbec nejaká pandémia je. V tomto je tu trochu iná mentalita. Nikto to nevykrikuje, ľudia si potichu neveria sami pre seba. O nejakom mobile tracking alebo pokutách za rúška tu nebola nikdy diskusia. Proste chovanie ľudí je stále uvoľnenejšie, ani tie odstupy už nie sú celkom dva metre. Ako to? Ja to vysvetľujem tým, že ľudia tušia, že je to celé podfuk. A to na základe toho, že takmer nikto nepozná nikoho, kto by na covid ochorel. Celá diabolská finta spočíva v tom, že aj keď niekto nikoho takého nepozná, nemôže vedieť, že niekto iný nepozná! Ergo, musí naďalej žiť v neistote, napriek tomu, že všetci v jeho okolí sú zdraví.
Lenže: Takýto stav sa nedá udržať do nemoty. Lebo keď niekto aj po dvoch mesiacoch hroznej pandémie ešte stále nikoho ochoreného nepozná, začne pochybovať. A tu začínajú práve tie horrorové strašácke čísla byť kontraproduktívne! Veď to by sa pomaly museli mŕtvoly váľať po uliciach! Iste si už každý všimol, že aj pochybnosti v sieti sa zhusťujú. Vidia to aj tí organizátori tohto svinstva a preto pomaly redukujú tie čísla. Celé to konverguje k odstupmi redukovanej chrípkovej epidémii a celý cirkus je len test ovládateľnosti obyvateľstva injikovaním neverifikovateľných informácií. Podľa mňa sa tu odohrali dve fundamentálne svinstvá: a: schválne extrémne neurčitý údaj o inkubačnej dobe 3 do 21 dní (čo je toto za hovadina!), b: tvrdenie, že aj asymptomatickí môžu byť prenášačmi. Aby toto dobre účinkovalo, znemožnili asymptomatickým ľuďom testovanie! Nemáš symptómy, nemáš nárok na test! To by tak bolo, aby si sa prestal báť!

mailer

ti nevyčítam. Naopak, moderuješ to dobre! Tak som to myslel. Vlastne som ja urobil chybu tým, že som niekoho tretieho napadol. To sa tu normálne nerobí. Mal som odpovedať jemu.

mailer

nechajme to tak. Prepáč. Nabudúce sa budem ovládať. Chvalabohu že to tu "moderuješ" s "nadhľadom".

mailer

Norman, dlho som škrípal zubami, či sem ešte niečo vložiť. To sa mi stáva spravidla vtedy, keď koncentrácia volovín prekročí kritickú hranicu. Najprv mi to vyrazí dych, musím sa najprv nejako ukľudniť. Myslím, že tebe sa v takýchto prípadoch vedie podobne. Tu nemá zmysel argumentovať. Nemyslím, že ten chlap sa tu (aj s jeho stránkou) objavil náhodou. Neverím, že je to nejaký dobromyseľný Sizyfos. Ja vidím za tým novú stratégiu. Platenú. Špinavú. Som si istý, že si to domyslíš správne.

mailer

Roland, ešte snáď by som ti mal pripomenúť, že Ja som už takmer 40 rokov vonku (áno, bohužiaľ dnes som často u mnohých tá sviňa emigrantská...). O sl. politiku som sa začal zaujímať len nedávno, len asi pred 3-4 rokmi. Preto nemôžem tak ľahko stráviť veci, ktoré sú tebe jasné už dlho. A aj vďaka, lebo práve z tvojich analýz som sa veľa naučil.

mailer

Akosi mimovoľne mi prišla na um čínska kultúrna revolúcia v druhej polovici 60-tych rokoch. Tam vial vietor od Maa osobne, teda "zhora". Ten dnešný vývoj (nielen) na Slovensku je iný. Neprichádza zhora, ale tichou infiltráciou najpodlejšieho nepriateľa "zvonka" akého si vieme predstaviť. Nepriateľa, ktorého najvyšší princíp je zvrátenosť. Nie hocijaká zvrátenosť, ale zvrátenosť maximálna.
Niektoré symptómy sú ale podobné, napríklad hetzovanie mladých už na školách. (To podľa tej 12 ročnej vnučky sestry Ľubov, že Fica treba obesiť, vraj každý v škole to hovorí!)
Keď sa konečne nezačne organizovať účinný odpor, tak to bude strašné. Horšie ako za Stalina. Ako mohol Fico tento vývoj nevidieť? Veď signálov bolo dosť. Ako si mohol myslieť, že protivníka, ktorého fairness ani nenapadne, môže poraziť nejakým navýšením penzie o 7 eur?

mailer

Budem posledný, čo sa by sa divil, keby sa ukázalo, že je to pravda. Lebo si neviem predstaviť, že taký Gates na toto nemyslel. Už dávno. Princíp inverzie morálky je postačujúci, aby človek videl ten chýbajúci puzzle. Vallo by mu mal odkázať, že keď chce redukovať populáciu, tak by mal ísť príkladom a začať od seba.

mailer

Jasné, závislosť je relatívny pojem. Ja som mal na mysli tú v zmysle ANM. OK, možno je za tým nejaký nový sponzor, súdiac aj podľa zmeneného, resp. minimalizovaného "žobračenkového okienka". Ako keby to tam dali už len pre formu.

Ale na prvý pohľad to vyzerá ako kapitulácia pred hyenami z konšpirátori.sk. To ma nepotešilo. Kedy ľudia pochopia, že proti podliakom (ktorým často ani nejde o vec, ale o rozkoš z podlosti, za ktorú sú ešte aj platení) sa nedá vyhrať "rozumnými argumentami"?

mailer

Portál, ktorý nie je nezávislý, je závislý. Punkt. Na HS bolo vždy okrem iného aj množstvo donebavolajúcich volovín. Zabudnime HS. Čo poviete napríklad na napalete.sk?

mailer

Milá Iris, ale veď ja nezľahčujem, a ani netvrdím, že pandémia neexistuje, alebo že ju beriem na ľahkú váhu. Len som chcel poukázať, že väčšina informácií okolo nej je silno kontroverzná, a že nielen pandémia samotná, ale aj tá kontroverznosť generuje strach. A že strach je vynikajúcim médiom na ovládanie jedných druhými je fakt, nie konšpirácia. Dokumentujú to stáročia. Okrem toho som sa snažil poukázať na to, ako sa mi to tu javí z môjho pohľadu, aby tu ľudia mali aspoň nejakú predstavu, špeciálne preto, lebo ten rozdiel v číslach SVK versus CH je obrovský, hoci ide o takmer susedné štáty. Ty si sem nakoniec tiež poskytla podobnú informáciu (medvede, tiger) a nikto do teba nepichol, že konšpiruješ.

mailer

čo mi nedá pokoja. Celá situácia sa odohráva v časoch, keď informácia má obrovský topologický dosah v porovnaní s minulosťou, keď napr. ešte nebolo ani rádio. Ide mi teraz o tú negatívnu stránku toho dosahu. Predtým, než by som sa pokúsil o nejaké zovšeobecnenie, spomeniem spontánne čo asi tým myslím: Všetky informácie o vlastnostiach tejto pandémie sú highly kontroverzné a všetci konzumujú tieto informácie len sprostredkovane. Tu máme 22000 prípadov, 900 mŕtvych a ja stále neviem o nikom z okruhu mojich známych, čo by ochorel. Včera som bol, ja starý, napriek odporúčaniu vlády (áno, ide len o odporúčanie) u môjho lekára len kvôli jednej formálnej veci. Extrémne milá sestrička to hneď vybavila a tak som sa jej opýtal, že či už mali nejaký COVID-19 prípad. Že áno, jeden. Ona mala rúšku a rozprávala sa so mnou len zo vzdialenosti min. 2m. To je z mojej strany jediný takpovediac nesprostredkovaný prípad. O jednom inom smrteľnom prípade 80 ročného som sa dozvedel extrémne nepriamo (sused suseda mojej kamarátky). Chcem teda povedať, že tento obrovský topologický dosah informácie sa dá extrémne dobre využiť na šírenie strachu tými, čo na tomto strachu majú záujem. Teoreticky, opakujem, teoreticky by sa dala navodiť takáto atmosféra, aj keby celá pandémia bola vymyslená!
Už kontroverznosť možného priebehu COVID-19 je podozrivá. Čo je to za choroba, pri ktorej ju jedni prekonajú bez toho, aby o nej vedeli, a druhí na ňu zomrú? Ako je možné, že jeden renomovaný epidemiológ niečo tvrdí a druhý renomovaný epidemiológ tvrdí opak? Všetky tie hrozivé grafy sa dajú zrelativizovať. Ja konkrétne vôbec neverím tým údajom o počtoch na korónu zomretých.

mailer

Aj iné detaily tam boli pozitívne. Vďaka za link. Neuveriteľné, čo všetko tí Česi robia. Dezifikovanie po uliciach, všetci s rúškami, všelijaké zásobovacie služby, dokonca šoubizáci performovali (ako sa dnes správne povie) s rúškami. To všetko sa u nás nerobí, aspoň som to nevidel. Je síce pravda, že vo väčšom meste (ZH, BE) som nebol - nemám prečo - takže neviem, ako to tam je. Autom sa tam trepať len kvôli tomu aby som videl, sa mi nechce. A do vlaku radšej nevleziem. Zásobovacie služby pre ohrozené skupiny sú aj tu, organizované na dobrovoľnej súkromnej báze. Ja to nevyužívam.

Tu vláda očividne volí akúsi strednú cestu. Mimochodom, množia sa hlasy, že tie počty mŕtvych asi nesedia. Nejakí nemeckí patológovia sa sťažovali, že im bránia robiť obdukcie argumentujúc, že je to nebezpečné. Takže tých zomretých jednoducho zaznamenajú ako COVID-19 prípady. Pričom tí patológovia tvrdia, že v minulosti robili kľudne obdukcie aj pri AIDS, SARS, atď, použijúc predpísané ochrany, a nikto im v tom nebránil. (Neviem nájsť ten link, mám to na druhom počítači.)

Inak to, čo nariadil Matovič, že policajti, vojaci, sa mi zdá pri tých slovenských počtoch extrémne pritiahnuté za vlasy. Ako keby chcel ľudí vytrestať za to, že ho majú za blázna.

mailer

Ľudia, pozrite si toto:

https://en.wikipedia.org/wiki/Russian_Imperial_Movement

Takú koncentráciu podlosti si ja ani z minulého režimu nepamätám. Presahuje rádovo najzúrivejšiu ložpropagandu Rudého Práva z 50. rokov. Natrafil som na to náhodou. Nevedel som ani o existencii tohto movement. Nikdy som si nemyslel, že trafená hus môže až tak zagágať. Ako Godzilla.

Už dávno viem, že spoločenskovedné heslá sú vo wikipédii kompletne nečitateľné. Ale že upadne až do takejto bezbrehej zúrivosti, ešte k tomu v angličtine, som nečakal. To musí mať špeciálny dôvod. Tak ten Udotov pašoval zbrane cez letisko! Teda seno zatiaľ ešte nežeriem.

mailer

Môžem byť trochu spontánny? NWO elitám (whoever je týmto myslený) nejde ani tak o veľkého brata, ale len o nich, o elity. Týmto elitám je bežný človek, aj Američan, ukradnutý. Človek by neveril, ako obrovský majetok môže totálne metamorfovať osobnosť. To si málokto vie predstaviť. Ja som to zažil zblízka. V omnoho menšom merítku, ale bolo to napriek tomu dostatočne šokujúce. Najhoršie je, že je to aj ťažko opísateľné, sprostredkovateľné. Zostáva ozaj len osobná skúsenosť. Zjednodušene povedané, že je vysoko pravdepodobné, že takíto ľudia z vlastnej nabubrelosti zošalejú. Začnú mať "vízie", začnú sa cítiť povolaní a aj oprávnení modifikovať ľudstvo. A ešte aj si prijebnú nálepku filantropa, v skutočnosti opovrhujúc všetkými, okrem pár príslušníkov elít. Individuálne osudy opovrhovaných ich nezaujímajú. Taký Emilko Hodál netuší, že aj on patrí medzi opovrhovaných. A tí, čo donášajú na US ambasádu netušia, že tomu personálu tam je z nich na grcanie.

Inak tie elity (symbolicky Bill Gates, ale aj Haščák) nemuseli ten vírus úmyselne vypustiť, aj keď v prípade Gatesa tie indície takmer infinitezimálne k tomu konvergujú. Lebo: Oni doteraz vždy len využili a nehorázne nafúkli to, čo tu predtým už bolo. Najrôznejší úchyláci, migranti, islám, antislovanstvo, atď., všetko tu už predtým bolo. Oni to len využili a extrémne posunuli dopredu. No dobre, LGBTI a tých 51 či koľko pohlaví je ich inovácia.

V čo pevne verím, že Gates presne vedel, že na akých víroch laboratóriá pracujú. A konkrétne ktoré. A kde. Zo všetkými dôsledkami.

mailer

Áno, ten tebou spomenutý link czechfreepress sa ozaj zdá byť dodteraz najlepším zhrnutím faktov a podložených domnienok o pôvode víru. Je to ako ping-pong. Raz Čínania, raz amíci. Ale už cítiť, že sa to začína stabilizovať.

Len pre srandu: Američania robia trošku chybu, keď práve Pompea nechajú vykrikovať, že ten vírus je čínsky. To si potom celý svet automaticky myslí opak. A tá zúfalá zahmlievacia petarda - že e-cigaretóza - no hrozné.

Najdôležitejší je ale fakt, že v USA to začalo podstatne skôr ako v Číne. To si dodnes málokto uvedomuje. Možno práve vďaka tej horespomenutej petarde. Som ochotný si myslieť, že to bola nešťastná náhoda, nie úmyselne. Ale na druhej strane sa dala aj očakávať. Neuveriteľné pokroky v biológii za posledných pár desaťročí, kombinované s ľudskou inherentnou zlobou ani nemohli vypáliť inak. Zabijácke vírusy nie sú v tomto smere posledné slovo.

mailer

Vďaka za link na Wagnera. Poznám to. Teraz narýchlo k tej Galgant, Alpinia Officinarum. Nájsť niečo seriózneho nie je dnes ľahké. Všeobecne, čo je v prášku je nedôveryhodné. (Toto sa tu za posl. 30 rokov katastrofálne zhoršilo.) Radšej si zohnať celý koreň a nastrúhať. Aj som skúšal nájsť, ako si to sám dopestovať. Tu

https://www.mein-schoener-garten.de/pflanzen/alpinie-ingwerlilie/echter-...

je krásny popis všetkého, ale bohužiaľ nepovie ten autor, odkiaľ to zohnať. Mám ale dobrú známu, tak sa spýtam. Aj som zistil, že sú dva rôzne Galgant- druhy. Oba sú podobné ingveru, ktorý je tu hocikde dostať ako koreň. A aj je to dosť náročné na pestovanie a vraj treba až 5 rokov čakať, kým to poriadne narastie.

Tu je link, kde sú také kúsky toho koreňa. Tomu by som veril. Je to ale malé množstvo. Neviem. Musím zohnať viac info.

https://www.magieshop.ch/de/raeucherwerk/wurzeln/galgantwurzel-25g

Inak neviem, či je tento portál vhodný na takúto komunikáciu. Aby nás Norman nesfúkol, že čo to tu vypisujeme!

mailer

Na toho vlka som tentoraz natrafil náhodou tým, že som si "čistil" linky v browseri. Tiež mi už dávnejšie nebol celkom "kóšer".

Mňa tentoraz zaujali tie postrehy, bez ohľadu na autora. A napadla ma ešte jedna možnosť:
Čo keď tí Číňania boli prepared preto, lebo dostali včas "vietor" o chystanom útoku?

Ktovie, ako to všetko prebiehalo. Tajné služby na oboch stranách vedia o tom určite viac. Jedno je isté. Všetky vlády kašlú na svojich vlastných ľudí. To Roberts tvrdí už dávno. A nielen on.

Navrhujem, aby sme to tu zatiaľ uzavreli.

mailer

Niekedy pred pár desaťročiami povedal ten dosť slávny český astronóm Grygar ohľadne vzniku a vývoja vesmíru vetu:

"Ještě stále se múže ukázat, že všechno je jinak."

Tu je konšpiračná teória, kde autor (podľa mňa príliš zdĺhavo a kvetnato) poukazuje na to, že by predsa za tým mohla byť Čína a nie USA. Je to extrémne zaujímavé. Okamžité a perfektné uzavretie Wuhanu, podozrivo expresne postavené nemocnice, 60000 Číňanov v Taliansku, atď., atď. Proste false flag na vlastnom území ako alibi s tým, že vopred vedeli, že to tak obdivuhodne zvládnu. Lebo mali všetko pripravené. Zapadá to pekelne do seba, aj vzhľadom na to, že teraz je najväčší prúser práve v USA. To sme ešte pred ca. 10 dňami nevedeli.

https://vlkovobloguje.wordpress.com/2020/04/01/vlkova-specialni-spiklene...

Jedno čo mi tu nesedí je to, že takýmto útokom na ekonomiku západu by poškodili Číňania aj seba.

Ak tu už niekto predo mnou na to takto poukázal, ospravedlňujem sa.

mailer

Áno, cítim niekedy radosť, ako každý iný. Ale v pozadí je vždy smútok. Ten je tam ako neotrasiteľný základ. Plynie z pocitu neistoty týkajúcej sa existencie racionálneho zmyslu akéhokoľvek bytia. Viem, takto je to príliš všeobecne povedané. Konkrétnejšie, nevieme, načo sme tu. Nielen my, ale akékoľvek bytosti. Výsledok tisícov rokov filozofovania o zmysle bytia je nula. Jedno, či na východe alebo západe. Každá takáto diskusia vždy končí nezmyselným trápnym nezrozumiteľným bľabotom, plným parciálností. Po nejakom náznaku racionálnosti, objektivity alebo všeobecnosti ani stopy. Jediné východisko je veriť v to, čo uspokojuje. A tu mám niekedy ťažkosti.
(Možno by mi pomohol frťan z tej tvojej Bošáckej!)

Bol som dnes opatrne vonku. Ľudí vonku je veľmi málo. Videl som rúšky len u dvoch hnusnučkých mladých buzerantíkov. Takú tú lepšiu značku mali, ako som sa medzičasom poučil. Je to výsledok zlyhania tunajšej vlády, a rôznych iných orgánov, prešpikovaných tými, čo "ticho pochodujú inštitúciami". Proste zásoby rúšok neboli zabezpečené, neviem, či rozkradnuté, alebo zanedbané. Asi to druhé, lebo peniaze treba šetriť, aby bolo pre černoškov. Neboli dostať nikde a vláda nepovedala, odkiaľ si ich majú ľudia zohnať. Namiesto toho si vymysleli oficiálnu výhovorku, že rúšky netreba. Rúšky neboli ani rozpredané, lebo to by bolo na uliciach vidno. Proste neboli od samého začiatku. Teraz, keď je zle, už menia opatrne názor na tie rúšky. Opatrne preto, aby sa nedalo namietať, že čo za hovadinu tvrdili ešte pred 5 dňami.

Inak v obchodoch sú podľa mňa účinné opatrenia. Pri vchode stojí služba, ktorá dnu pustí len veľmi obmedzený počet ľudí. Všade po zemi sú značky na dvojmetrový odstup. Všetky pokladne sú oddelené plexisklami. Všade sú k dispozícii tie dezinfekčné prostriedky. Len je to všetko neskoro. To podozrenie, že ten timing bol schválne nastavený tak, aby trochu povymierali tí starí, existuje. Motív: Zasa aby ostalo pre hnedáčikov.

mailer

Keď ten vírus mutuje, imunita nebude. Aspoň nie taká klasická. Šance vidím dve. Napríklad že ľudia vyvinú akúsi odolnosť, že aj keď ochorejú, povedzme aj každoročne, ako na chrípku, tak to nebude tak ťažko prebiehať. Bohužiaľ musia najprv zomrieť milióny, lebo taká odolnosť sa pravdepodobne vytvorí za dosť dlhý čas, rádovo v rámci výmeny generácií. Myslím si to preto, lebo sú známe historické príklady takmer úplného vyhynutia malých (ostrovných) etník na obyčajnú chrípku, tam zavlečenú už odolnými morskými Európanmi.

Ďalšia možnosť je nejaký liek, pôsobiaci iným, nie typicky imunitným mechanizmom, ako napríklad už spomínaný hydroxychloroquin. Alebo niečo v tomto zmysle nové. Táto varianta bohužiaľ hrozí výpalným od BigPharma, ale to už je iná, dlhá kapitola.

Ja, starý, ešte žijem, aj keď je tu už 16605 prípadov s 683 mŕtvymi (23:15). Rúšky nenosí skoro nikto. Ja tiež nemám. Inak sedím doma. Zajtra ale idem von, hoci len v aute, pozrieť ako to vonku vyzerá.

Cítim, že toto je len začiatok.

mailer

Len my sme si tu potichúčky konšpirovali. Je pekné, ako sa Norman snaží vidieť veci cooler, objektívnejšie, z nadhľadu. Súhlasím s tým a oceňujem to.

ALE už to začína z toho opačného brehu: Kvičanie smerom na Čínu, že mali byť rýchlejší, a preto sú na vine čo sa týka rozmerov pandémie, že čínska pomoc Taliansku je len čínska propaganda (vraj Salvini!). A aj že ruská pomoc Taliansku že je useless, a čo keď tí Rusi sú len špióni a samozrejme už aj to že "lebo Putin!".

Určite sa to bude stupňovať, ako nedávno so Škripaľom, chemickými útokmi v Sýrii, etc.

mailer

A v tomto prípade ozaj nahlas. Pozitívne na tom je to, že čokoľvek dýchnu, je pre nich kontraproduktívne. To vedie k ich zúrivosti, v dôsledku čoho je ich argumentácia ešte kontraproduktívnejšia. Pekný príklad na kladnú spätnú väzbu.

mailer

http://www.zvedavec.org/komentare/2020/03/8242-dve-zpravy-ktera-je-pravd...

Už v 2015 ho prakticky mali.

Keď sa nedarí presvedčiť ľudí, že ten vírus je umelý, tak aspoň sa pomaly prizná, že nehoda. Neverím. Kto chce, nech verí. Ja nie.

mailer

Už aj na infovojne je prezentovaný názor ruského mikrobiológa.

Kombinácia dvoch vírov plus HIV prídavky. Aj nejaký Ind to vraj potvrdzuje. Už ten článok na infovojne má úplne iný charakter ako ten, tiež na infovojne, ktorý som nazval slizkým. A jeho zdroj od toho Andersena v nature medicine je katastrofou. Vymenovať všetky nezrovnalosti v tom článku by nemalo význam. Pomerne rýchlo je jasné, o čo ide.

A aj tie nemikrobiologické argumenty toho Rusa sú plausibilné, tu tiež spomenuté. Milión amerických laboratórií, aj mimo homeland. Teraz nech hovoria o pravdepodovnosti. A ekonomika ako hlavný motív, pochopiteľne tiež. Aj keby priznali, že je to nešťastný únik z ich laboratória, neuverím im to.

mailer

Otrasný článok https://www.parlamentnelisty.sk/arena/monitor/Vedci-odpovedaju-na-hoaxy-...
ma šokoval. Slizkým spôsobom chce čitateľovi vsugerovať, že vírus je výsledkom prirodzenej mutácie, ako tvrdí už nadpis článku. Prečo slizkým?
a: žiaden autor, b: žiaden link, všetko v štýle "vedci povedali". Už s formulácie viet (mne pripomínajúce Rudé Právo) cítiť, že ani autor neverí tomu čo píše.
Ale spomenul tam jediné meno Kristian Andersen. A skutočne, našiel som ten článok v Nature Medicine https://www.nature.com/articles/s41591-020-0820-9.

Tu už znie nadpis inak, nie jednoznačne: Približný pôvod SARS-Co-V-2. Dve vety:

Thus, the high-affinity binding of the SARS-CoV-2 spike protein to human ACE2 is most likely the result of natural selection on a human or human-like ACE2 that permits another optimal binding solution to arise. This is strong evidence that SARS-CoV-2 is not the product of purposeful manipulation.

Something is just most likely, ale potom je to strong evidence! A pletú do toho aj pochybnú computersimuláciu, ktorá sa mimoriadne dobre hodí na zahmlievanie. Celý článok má zúrivú snahu dokázať, že je to prirodzená mutácia, pričom nedokazuje vôbec nič. Aj používanie zvratov typu "clearly show", "irrefutably", na strane jednej, ale "likely", "probably" na strane druhej.

Ja tomu proste neverím. Celé to na mňa robí dojem, že: "Kurva, už si celý svet myslí, že sme to my vyrobili, tak sa snažme aspoň dokázať, že nikto, ale príroda. Lebo keby sme my v obviňovaní prevzali aktivitu, (ako je to inak u nás zvykom,) tak by to mohlo byť ešte horšie." Alebo: Keby to oni skutočne neboli, tak už by s obviňovaním dávno začali a tí naši krikľúni by už dávno kvičali. Skrátka obmedzovanie škôd.

mailer

To, že Trump povedal, že v januári, je nepresvedčivé. Jedna výpoveď jedného človeka do mikrofónu. On povedal, čo dostal od poradcov. On nemôže vedieť, odkedy ten kód bol známy naozaj. Mohlo to byť aj v júli 2019 alebo pred dvomi rokmi. Povedali mu: "Povedz v januári a ešte budeme aj hrdinovia, ako rýchlo sme urobili vakcínu."

Je to zaujímavé, lebo obyčajne sa vedci snažia vyrukovať so svojimi pokrokmi čo najskôr. Tentoraz je to naopak. To je výhoda. Len aby sa nenašiel nejaký nový Snowden alebo Assange, čo to vybľaboce.

Aj sa mi nepáčilo, že hneď na začiatku on ten vírus suverénne označil za "chinese virus".

mailer

To, že amíci chceli (aj pomocou CIA) dostať po kontrolu tú nemeckú firmu, čo vyvíja (alebo už má) tú vakcínu, považujem za bluf. A mám pocit že sa sami postarali o to, aby to vyletelo.

a: Chceli vzbudiť dojem, že oni tú vakcínu nemajú, aby oslabili podozrenie, že oni za všetkým tým stoja.
b: Chcú mať vakcínu pod svojou kontrolou, aby zostala len pre ich anglosionistickú elitu. Kto by ju chcel z inej elity, bude musieť zaplatiť pěknej balík. Ak ju bude ponúkať niekto iný, budú ho ničiť patentovým právom. To vedia perfektne, hlavne, keď za ich patentovým právom stoja zbrane ľubovoľného kalibru.

Stránky