Náhodný okoloidúci

authenticated user,dopisovatel

texty

Stránky

komentáre

Náhodný okoloidúci

Podľa zverejnených správ vybuchlo 2750 ton liadku amónneho, ktorý tam bol uskladnený už 6 rokov, bol vyložený z lode, ktorá mala poruchu a zahraničný majiteľ na to kašlal. Úrady o tom vedeli, snaha riešiť to síce bola, ale nebola dostatočne rázna a dôsledná.

https://www1.pluska.sk/spravy/zo-zahranicia/bejrutska-apokalypsa-zranila...

Náhodný okoloidúci

Kedysi som čítaval leva-net, boli na ňom zavesené zaujímavé postrehy a myšlienky, ale stačilo čítať ich diskusie a bolo jasné, že pjakinovci sú sekta a kryptoislamisti. Stačilo, aby niekto spochybnil "slovansko-árijské vedy", čo je zjavný propagandistický výcuc určený na kompromitáciu slovanstva a zlátanina všetkého možného aj nemožného, a už musel čeliť útokom, že je zradca, sionista a čo ja viem čo ešte.
Čím samozrejme nechcem tvrdiť, že oficiálna verzia histórie je pravdivá, ale "SAV" nie sú cesta k pravde.

Náhodný okoloidúci

Ďakujem za objasnenie. Možno Realistu zobudí bozk od Šípkovej Ruženky :)

Náhodný okoloidúci

Nepatrí sa citovať sám seba, ale urobím výnimku - už dosť dlho tvrdím, že každá významná politická udalosť má dve verzie - oficiálnu a pravdivú.

Tebe ne sú podozrivé všetky tie pletky okolo Kočnera a Kuciaka? Najprv sa s ním verejne poháda a potom ho dá zabiť? Nevylučujem ani túto možnosť, ale to by Kočner musel byť naozaj BLBÝ, keby ho dal zabiť.
A čo masívne pretláčanie falošnej talianskej stopy všetkými dostupnými prostriedkami? Čo riadené a umelo organizované protesty proti vražde "Janka a Marienky" v zahraničí? Koľkí z protestujúcich vôbec vedel, že nejaké Slovensko existuje? A čo Nicholson, ktorý preventívne zmizol do slniečkovej Kanady?

Celé toto až príliš smrdí zahraničnými zákulisnými záujmami.

O Jane Teleki:
https://www.databazeknih.cz/zivotopis/jana-teleki-86658
http://www.necenzurovane.net/stacho/osrman10.html

Náhodný okoloidúci

Obávam sa, že toto je jediný účinný spôsob riešenia no-go-zón. Ale že kua účinný.

Náhodný okoloidúci

Roland, ako pokračuje Realista? Zdá sa mi, že po dobrom rozbehu trošku zaspal.

Náhodný okoloidúci

Myslím, že už som to kdesi do diskusie dával, nechce sa mi to hľadať. Ale je to dokonalé :D

https://sarmatia.wordpress.com/2020/06/27/rasismus-nejen-na-tycce/

Náhodný okoloidúci

Ľubov a Roland, ďakujem za podporu, viem dobre, že chápete, o čo mi ide. O úplne obyčajnú elementárnu politicky nekorektnú spravodlivosť a vyváženosť, bez privilegovania ktorejkoľvek skupiny a ideológie. Aj keď ja sám rozhodne nie som "svätý" :)
Na Tony sa nehnevám, má svoj svet, v ktorom vyrastala, má svoje životné skúsenosti, svoje "osobnostné špecifiká". To má každý z nás, každý je tým do istej miery poznačený, podľa rovnice genotyp + vplyvy prostredia = fenotyp. Ona len nepostrehla, že Nadhľad nie je ezoterický, ale racionálny web.

Náhodný okoloidúci

Tony, jediné, čo chcem, je jeden meter pre všetkých. Útlak cirkvi a veriacich si sem vytiahla Ty, v poriadku, môžeš na to poukazovať, máš na to plné právo. A ja poukazujem na to, že vec má aj druhú stránku, a tou sú zločiny napáchané cirkvou a cirkevnou inkvizíciou.
Neustále sa nám tu podsúva, ako cirkev a veriaci trpeli za toho zlého socializmu. Cirkev je všeličo, len nie morálna autorita. Veľmi málo sa hovorí a píše o tom, čo má cirkev a je stádo veriacich ovečiek na svedomí. Svet má šťastie, že pred storočiami neboli moderné zbrane, to by už svet možno neexistoval.

V princípe nevidím žiadny rozdiel medzi tým, keď ŠtB mučila rehoľníkov a tým, keď misionári pri šírení kresťanstva mučili a vraždili "pohanov", ktorí odmietli konvertovať na cudziu vieru. Nevidím žiadny rozdiel tým, keď islamisti vypaľujú kostoly a tým, keď kresťanskí misionári ničili a vypaľovali "pohanské" svätyne a na ich mieste nastavali svoje kostoly.

Ja veľmi dobre viem, že "drahí veriaci" pokladajú sami seba za vyvolených, nadradených, nedotknuteľných a neznesú ani náznak kritiky ich viery a metód jej šírenia. Práve oni žijú vo svojej bubline. Som úprimne rád, že nie som jeden z nich.

Ústav pamäti národa má veľmi krátku pamäť, ak si účelovo pamätá len zločiny socializmu alebo "komunizmu" po roku 1948. Mal by mal svoju pôsobnosť rozšíriť na celú našu známu históriu, až potom by bola naplnená aspoň snaha o historickú spravodlivosť.

Náhodný okoloidúci

Témy ako potraty a LGBT odvádzajú pozornosť od životne dôležitých tém, to je pravda, ale treba si hlavne uvedomiť dve veci.
1. je to otázka hodnotového nastavenia spoločnosti a v prípade potratov otázka vedenia detí a mladých k zodpovednosti, aby k potratom nemuselo vôbec dochádzať, nanajvýš tak z vážnych zdravotných problémov.
2. LGBTI má veľmi silnú propagandistickú aj finančnú podporu zo zahraničia, čiže nie je to zástupná téma, ale cieľavedomé podrývanie a rozvracanie spoločnosti a jej hodnôt.

Náhodný okoloidúci

Čítal som, že Fidelovi nešlo ani tak o budovanie socializmu, on bol predovšetkým kubánsky vlastenec a chcel pre Kubu ozajstnú slobodu. No a proti súperom používal len tie spôsoby, ktoré proti nemu používali oni.

Náhodný okoloidúci

Predsa len ma niečo v mojich postojoch ovplyvnilo - kniha "Z kalicha ibišového kvetu", vietnamské rozprávky. V predslove sa píše o bombardovaní Vietnamu a o utrpení vietnamských detí, ktoré prišli o detstvo. Vyšla v roku 1972, doteraz ju mám doma. Predslov od Ruda Morica je bez socialistickej propagandy, ale naplno ukazuje zvrátenosť USA prí šírení "demokracie".

Udalosti z 21. augusta 1968 nás síce zabrzdili, ale obviňovať z toho len Husáka je nespravodlivé. On nebol autokrat, mohol sa pohybovať len v mantineloch určených vtedajšími zákonmi a vplyvmi zo ZSSR. A až teraz vychádza na povrch, že "Pražská jar" nebolo nič iné ako "farebná revolúcia". Pri spätnom pohľade vidíme, že husákovská normalizácia a konsolidácia nás uchránili pred dlhovou pascou, do ktorej skočili ešte za socializmu Poliaci a Rumuni, uchránili nás pred importom zahraničných votrelcov, ktorí už vtedy boli vození do Nemecka a Francúzska ako pomocné sily. Zaostávali sme, to je pravda, ustrnuli sme, príliš sa plánovalo a chýbala schopnosť tvorivej improvizácie a nejaká tá pružnosť v myslení. A túto ochrannú funkciu "normalizácie" vidíme naozaj až pri spätnom pohľade, vtedy nás to malo udržať v socialistickom tábore. Ja viem, že vtedy sme ako ČSSR mali u nás zahraničných študentov, z Afriky, z Jemenu, aj vietnamských robotníkov. Ale tí tu neboli na to, aby obsadzovali naše územie a vyžierali sociálne dávky, ale aby sa niečo naučili a pomohli svojim krajinám. Len malá časť ich tu zostala.

Náhodný okoloidúci

Ak chceš posudzovať zločiny socializmu a ŠtB proti cirkvi a zachovať si pritom zmysel pre historickú spravodlivosť, mala by si rovnako dôrazne odsúdiť aj zločiny cirkvi voči poddaným a pri kolaborácii s vrchnosťou pri ich útlaku, voči inovercom na celom svete pri násilnom šírení kresťanstva, voči "čarodejniciam". Tieto zločiny z cirkvi nezmyjú žiadne sladké reči o Ježišovi a jeho všeobjímajúcej láske.
Tu na Nadhľade sa občas skloňuje slovo karma. Väčšina z nás, čo sem píšeme, sme racionalisti bez zmyslu pre ezoteriku, ale slovo karma sa na niektoré veci vynikajúco hodí. Napríklad na opísanie toho, že cirkvi sa v 50. rokoch a aj neskôr len vrátilo to, čo sama rozsievala počas stáročí. Ja viem, tí rehoľníci, ktorí v 50. rokoch miesto modlenia sa stavali celospoločensky významné stavby, a niektorí boli mučení, nemohli za to, čo sa stalo pred stáročiami. Len sa sami prihlásili k ideológii, ktorá mučenie a zabíjanie inovercov a "čarodejníc" praktikovala.
Ja sa hlásim k tým, ktorí v dubových hájoch uctievali Perúna, aj keď na žiadne stretnutia nechodím a starú slovanskú rodnú vieru beriem ako personifikáciu prírodných síl. Ty sa zjavne hlásiš k tým, ktorí tieto dubové háje rúbali a vypaľovali a vyznavačov starej rodnej viery predávali do otroctva.

A ešte jedna vec - to, že sa súdruhovia škaredo pozerali na cirkev a jej pôsobenie, nesúvisí až tak s ideológiou, ako so zahraničným riadením cirkvi z Vatikánu. Inými slovami, cirkev vtedy pôsobila a doteraz pôsobí doslova a dopísmena ako "zahraničný agent".

Náhodný okoloidúci

Pokiaľ ide o diplomovkové plagiáty, asi by sa bolo treba zamerať na tie kadejaké dedinské univerzity a fakulty, a predovšetkým na "humanitné" obkecávacie študijné odbory. Netrúfam si odhadnúť, do akej miery sa to môže týkať technických odborov a dlhé desaťročia fungujúcich vysokých škôl a univerzít.

Inak toto sa dá objektívne vyčítať Mečiarovi. Keď bolo HZDS pri moci, zaviedlo sa nové územnosprávne členenie Slovenska, vytvorili sa nové okresy rozdelením pôvodných, všade boli dosadení papaláši podľa straníckej príslušnosti a zrazu sa ukázalo, že to nevyzerá dobre, keď na vysokom poste v štátnej správe alebo v samospráve sedí jedinec bez vysokoškolského vzdelania a titulu pred menom, za menom. A tak vznikla iniciatíva "univerzita do každej dediny".
Riešenie? Pritvrdiť kritériá, a to poriadne, aby VŠ nebola len taká ťažšia základná škola. Aj za cenu tvrdej selekcie a vyhadzovania neschopných študentov. Ale to by VŠ nesmeli byť brané ako zárobkové inštitúcie s cieľom vytvárať zisk a závislé od počtu študentov. A keď občas čítam, aké študijné odbory sa zavádzajú, tak sa mi žalúdok obracia. Titul mgr. z LGBT úchylných genderových štúdií asi nebude porovnateľný s titulom mgr. v architektúre alebo v jadrovej fyzike.

Náhodný okoloidúci

S tým tlačením politiky do hlavy v socialistickom školstve to u mňa bolo tak, že jedným uchom dnu, druhým von a po škole urobiť úlohy a poďho do lesa po stromoch loziť.
Teraz už aj ja viem, že sa robili kadejaké špinavosti, hlavne v 50. rokoch. A robia sa aj teraz, dovolím si tvrdiť, že porovnateľné. Až na to, že teraz sa neuplatňuje "hrdelné právo". Ale šikana politických odporcov bež naplno.

Na VŠ som nastúpil ešte za socializmu a množstvo spolužiakov trčalo každú voľnú chvíľu v kostole bez akéhokoľvek strachu z postihu. Aj keď tvárili sa dôležito a "konšpiračne". Takže s tým "útlakom" veriacich to nebolo také strašné ako sa teraz tvrdí, mám na mysli už pokročilé 80. roky, nie povojnové 50. a nástup socializmu s jeho triednym bojom. Aj keď zrejme to záviselo od toho, kde sa kto dostal do funkcie a aké mal pochopenie pre ľudské slabosti a potreby.

Náhodný okoloidúci

Aj Matelka dobieha jeho karma - kydanie na Danka kvôli plagiátu - rigorózke.

https://www.hlavnespravy.sk/premier-novovzniknutej-kauze-diplomovky-natl...

Ultraliberáli sa veľmi snažia, aby dosiahli pád jeho vlády a predčasné voľby. Aj keby neboli priamo v vláde, aby boli aspoň v parlamente a v ňom mohli smradiť a predvádzať sa.

Náhodný okoloidúci

Koľko ľudí, toľko názorov, ľudia väčšinou posudzujú spoločenský vývoj podľa toho, ako sa žilo im osobne. Ja som prežil v socializme za Husáka šťastné, veselé a spokojné detstvo. O politiku som vtedy ani nezavadil, aj keď bola do nás tlačená v škole.

Náhodný okoloidúci

Husák je možno podceňovaný a nedocenený. Netreba zabúdať, že bol odsúdený a väznený za "buržoázny nacionalizmus". A ako hovoria moji rodičia, keď sa stal prezidentom, na Slovensku sa výrazne zlepšil život.

Ale k téme bývania, ktorú si nadhodil.
Ako som sa pred niekoľkými rokmi dočítal a dopočul, na "vyspelom" Západe je výhodnejšie bývať v prenajatom byte ako vo svojom. Ak sa Ti do susedstva nasťahuje niekto otravný, napríklad zahraniční votrelci, vypovieš nájomnú zmluvu a odsťahuješ sa, teda za predpokladu, že máš kam. Keby si bol majiteľom toho bytu, buď by si ho musel predať votrelcom, aj to pod cenu, alebo tam zostať trpieť. Lebo taký byt by sa kvôli susedom stal nepredajný.

A s nedostatkovým vlastným bývaním u nás to je do istej miery tak, že domy a byty poskupovali kadejaké finančné skupiny a špekulanti a pýtajú vysoké nájomné, preto sa ľudia odtiaľ chcú dostať a vzniká požiadavka na výstavbu nových bytov. Keby veľkovlastníci žiadali prijateľné ceny, a to by ani nemuseli ísť do straty, len by stačilo, aby neboli nenažraní, poklesol by tlak na výstavbu nových bytov.
Ďalšia vec, ktorá umelo navyšuje požiadavku stavať byty, je tá, že ľudia z dedín, ktorí majú vlastné domy, sa snažia kvôli robote získať byty v mestách a domy na dedine si ponechávajú na rekreačné účely alebo s tým, že sa tam možno ako dôchodcovia vrátia. A poznám ľudí, ktorí vlastnia viacero bytov a buď ich držia prázdne pre svoje zatiaľ študujúce deti, alebo ich draho prenajímajú.

Čiže keby teoreticky každý mohol byť majiteľom iba toho bytu alebo domu, v ktorom má trvalý pobyt a kde reálne býva, voľných bytov by bol možno nadbytok. Trh s bývaním deformujú špekulanti.

Náhodný okoloidúci

Jeden film o Angelike, markíze anjelov, presnejšie film Angelika a Sultán, je o tom, ako ju spolu s inými bielymi ľuďmi idú predať do otroctva. A keďže na Západe platí BLM a WLM sa tam nenosí, predpokladám, že nepotrvá dlho a originál filmy s krásnou Michéle Merciér budú zakázané.

 

https://www.csfd.cz/film/37675-angelika-a-sultan/prehled/

Náhodný okoloidúci

Na základe čoho si myslíš, že ich presvedčí zhoršená realita? Životná skúsenosť hovorí, že keď sa zhorší realita, nastúpi kognitívna disonancia a neschopnosť vidieť príčinu zhoršenia pretrvá. Ako inak by Nemci mohli stále dokola voliť Ajšu Merkel/ovú/?

Náhodný okoloidúci

Zrejme si mal na mysli tento článok:

http://nadhlad.com/content/historicky-dokaz

Treba si uvedomiť jedno - čierni na Haiti aj všade inde sa správajú len podľa svojej prirodzenosti. A tak aj dopadli. A ešte len dopadnú. Bude to horšie a horšie.

Náhodný okoloidúci

Priezor.com, predtým beo.sk, bol odstránený, neviem kým. Možno cenzúra, možno zo strany správcu, neviem, akú mal návštevnosť.

Smutné na veciach zhrnutých v článku je to, že Vatikán pokladal moslimov za spojencov proti východnej cirkvi a kolaboroval s nimi, tým je priamo zodpovedný za pád Konštantínopola aj za okupáciu časti Európy Turkami.
A ten vatikánsky footfetišista im stále podlieza. Hanba. Keď ho vidím, som úprimne šťastný, že nie som katolík, bez ohľadu na to, že formálne som krstený. Ale nie som jeden z nich.

Náhodný okoloidúci

A nie LGBTmultikulti-osprosťovanie.

https://www.hlavnespravy.sk/obchod-europskymi-aj-slovenskymi-otrokmi-ako...

Tento článok by si zaslúžil preklad do svetových jazykov a šíriť, šíriť, šíriť.

Náhodný okoloidúci

Dnes som čítal, že imunita proti novému koronavírusu zrejme vydrží len niekoľko mesiacov. V takom prípade očkovanie stráca zmysel.

https://www.hlavnespravy.sk/imunita-proti-koronavirusu-moze-trvat-iba-ni...

Náhodný okoloidúci

Pri takomto vývoji situácie nepotrvá dlho a USA padnú / budú zrazené na úroveň Haiti. Mentalita BLM už padla na úroveň Haiti.

P.C.R. to vidí rovnako ako Breiner :D
http://zvedavec.org/komentare/2020/07/8371-prchnete-z-new-yorku-dokud-je...

Možno táto moja predpoveď nebude naplnená, ak vyhrá Trump. A ak sa naučí od Rusov, ako jednať s teroristami.

Náhodný okoloidúci
Posledná veta v článku na tom odkaze to zaklincovala: bude vlastně zase fajn podívat se, jak to vypadá na planetě, kde to opičáci vyhráli
Náhodný okoloidúci

Vyzerá to tak, že Covid-19 je omnoho menej nebezpečný ako narýchlo zbúchaná vakcína proti nemu.

https://blog.hlavnespravy.sk/21453/problematicka-mrna-vakcina-proti-covi...

Náhodný okoloidúci

Podžaluď Šeliga sa najprv celé dni a týždne pretŕča na námestiach, oficiálne kvôli vražde Janka a Marienky, a potom urobí koalíciu so Sulíkom, ktorý sa kamaráti s Kočnerom, podozrivým z objednania práve tej vraždy. Fakt silný harakter.

Náhodný okoloidúci

Celkom by ma zaujímala etnicita obetí. A nepochybujem, že to vás všetkých.
Môžu omieľať slogany BLM stále dokola ako mantru, ale svoju násilnícku prirodzenosť nezmenia. Ale ani si ju nepriznajú.

Náhodný okoloidúci

Výrobcovia neúčinného Remdesiviru sa snažia zdiskreditovať účinný hydroxychlorochin a z prsta si vycucali "štúdiu", že poškodzuje srdce.

V prípade hydroxychlorochinu nejde ani tak o účinok proti vírusu, ten nemusí byť žiadny, ide o to, že jeho užívanie zabráni poškodeniu pľúc vírusom a prehnanou imunitnou reakciou, udržia si funkčnosť. S vírusom si telo hravo poradí samo a je šanca, že získa prirodzenú imunitu.

Náhodný okoloidúci

Problém nie je ani tak v samotnom princípe očkovania, ako v kvalite vakcín.
Ako tvrdím - rozdiel medzi vírusom a očkovacou látkou proti tomuto vírusu je v tom, že vírus neobsahuje ortuť, hliník a rakovinotvorný formaldehyd.
Nikto z nás netuší, čo všetko je v hromadne vyrábaných vakcínach a čo je tam navyše ako "bonus". Napríklad niečo, čo spôsobuje sterilitu, ako vyšlo najavo po očkovaní v Afrike. To je to posledné, čo potrebujeme, pri našej už aj tak nízkej pôrodnosti.

A čo tak rozdielna kvalita imunity po očkovaní a po prekonaní choroby?
Po prekonaní osýpok v detskom veku vzniká doživotná imunita a matka ju dokáže čiastočne preniesť na dieťa, neviem už, či cez placentu alebo cez mlieko. Po očkovaní proti osýpkam vzniká imunita asi na 10 rokov, potom sa zasa treba preočkovať, a očkovaný človek môže aj tak dostať osýpky, s ťažkým priebehom.
Ďalšia vec je, že napríklad prí chrípke vírus vnikne do tela cez dýchacie cesty, pri očkovaní ide priamo do krvi. Môže mať toto vplyv na imunitu?

Za socíku sa vakcíny vyrábali aj u nás. Teraz majú všetko pod palcom zahraničné koncerny, ktoré si vydobyli úplnú trestnoprávnu imunitu v prípade poškodenia zdravia očkovaním alebo úmrtia. Už toto smrdí a naznačuje, že vakcíny nie sú v poriadku. Ako píše alternatíva, najviac problémov je po očkovaní multivakcínami.
A ako vieme, už teraz koncerny počítajú možný zisk za očkovaciu látku. Čiže v prvom rade ide o veľa peňazí a ochrana zdravia je len zámienka ako sa k nim dostať.

https://zemavek.sk/prvotny-hriech-ohrozuje-mladych-a-zdravych/

https://zemavek.sk/umele-zasahy-do-imunity-ju-mozu-rozvratit/

Náhodný okoloidúci

Dnes som bol v BA, okrem iného na kus reči s kamošom, vidíme sa párkrát do roka. Prišla reč aj na súčasnú politiku, ako inak, a on zmienil zaujímavú udalostičku. Jeho mama v kuchyni pred otcom poznamenala, že dávno nerobila huspeninu. V priebehu niekoľkých sekúnd jej sám od seba na smatfoune naskočil recept na huspeninu. Nech nám nikto netvrdí, že je to náhoda.

Ešte dobre, že nemám smartfouna aj ajfouna. Ale nerobím si ilúzie, že nie som sledovaný inými spôsobmi, podobne ako my všetci, čo píšeme spoje postrehy na nekorektné stránky.

Náhodný okoloidúci

Dôkazom skoršieho výskytu tak v USA ako aj v Taliansku by boli exhumácie a dôkladný rozbor obetí pokladaných za obete chrípky, ale k tomu sa zatiaľ nikto neodhodlal. Žeby to bolo z geopolitických dôvodov zakázané?

Zistenie skutočného pôvodu vírusu je vážna vec zasahujúca do geopolitiky. To by tak bolo, aby niekto podozrieval svetového kápa z USA a jeho laboratóriá Fort Detrick.

Náhodný okoloidúci

Ďalším krokom by mal byť rozbor RNA vírusu z Barcelony a jeho zaradenie do "rodostromu". Až to by mohlo naozaj ukázať, či je to kontaminácia alebo poctivý dôkaz výskytu už v marci 2019.

Čo sa týka alternatívy, máš kus pravdy, ale treba brať do úvahy, že alternatíva v porovnaní so "sorosvládkami" finančne ťahá za kratší koniec, je si toho vedomá a preto má sklon konať zbrklo a neuvážene, v snahe vyrovnať finančné a masmediálne znevýhodnenie voči liberastom a iným darmožráčom.
Zaburinenie alternatívy "vesmírnymi ľuďmi" a podobnými blbosťami je už druhá vec.

Náhodný okoloidúci

Ďalšia podstatná vec je, že v tých kostoloch bez ohľadu na vlastníctvo a spravovanie sa vyznáva cudzia okupačná ideológia z blízkovýchodnej púšte.

Ja viem, pokusy o hlásenie sa k Perúnovi sú také umelé, kontinuita bola na storočia prerušená a zachovali sa len útržky a krátke zmienky, aj to len v zdrojoch od cudzincov. Alebo v ľudovej slovesnosti, ak sa chceme vyhnúť cudziemu slovu "folklór".

Náhodný okoloidúci

Za normálnych okolností by z toho bola senzácia, za jestvujúcich pomerov je táto správa obchádzaná a zamlčiavaná, lebo sa nehodí výrobcom vakcín.

https://www.biosferaklub.info/spanielski-vedci-rucaju-plany-ockovania-ko...

Náhodný okoloidúci

V šachu je potrebné myslieť na viacero až veľa ťahov dopredu v mnohých scenároch vývoja hry, treba mať strategické myslenie.

Neviem, či sa strategické myslenie dá naučiť alebo či je v mozgu napevno zakódované na určitej úrovni s obmedzenou možnosťou ďalšieho rozvoja.

Náhodný okoloidúci

Keď si spomenula ten rasistický šach...

https://www.infovojna.sk/article/svet-hore-nohami-sach-je-vraj-rasistick...

... prišiel mi na um tento môj príspevok spred niekoľkých rokov. Ako ten čas letí...

http://nadhlad.com/content/ako-multikulto-nove-sachove-pravidla-zavadzal

Náhodný okoloidúci

Norman, Ty si to nepochopil. Ten les na obrázku nie je vyrúbaný, nie je zdevastovaný, nie je zničený. Ten les je EKONOMICKY ZHODNOTENÝ.

Náhodný okoloidúci

Hrajú sa na niečo, čím ne sú. Nektorí vedia, že sa na to len hrajú, niektorí sú úprimne presvedčení, že sú tým, za čo sa vydávajú (nie v tom zmysle ako nevesta, samozrejme :D). A niektorí takto verejne prejavujú to, o čo snívajú.
Ale v konečnom dôsledku ide predovšetkým o zvýšenie spoločenského statusu, či už v rámci malej skupinky alebo aj celej spoločnosti.
Treba ešte dodať, že niekedy nie je dôležitý výsledok a jeho užitočnosť, ale umelecký dojem. A to čím ďalej tým viac, mám taký dojem. Ako hovorí jeden z Murphyho zákonov, nie je dôležité, že sa niečo deje nesprávne. Dôležité je, že to dobre vyzerá. Napadla mi v tejto súvislosti hra na "vzdušnú gitaru", aj keď to je v porovnaní s vymývaním mozgov neškodná hra a zábava.

Náhodný okoloidúci

Koncert je niečo medzi divadelným predstavením a rituálom. Alebo ich kríženec. Speváci a muzikanti tú niečo ako herci a žreci (kňazi) v jednom.
A teraz si predstavte Čecha v klobúku, ako sedí pri ohníčku s gitarou a spieva pesničky o Divokom Západe ako cvála na koni po prérii, aj keď v živote za veľkou mlákou nebol a na koni nikdy nesedel. Aká je to autenticita?
A predstavte si súčasného kňaza, ktorý v kostole číta z nejakej starovekej hrubej knihy o udalostiach, ktoré sa možno nikdy nestali, alebo sa stali inak, ale pravdivá verzia bola scenzurovaná do politicky korektnej podoby, a z toho chce súdruh kňaz vyvodzovať nejaké múdrosti a ponaučenia. Aká je to autenticita?

Náhodný okoloidúci

Za seba môžem napísať, že od malého detstva úspešne odolávam všetkým tlakom a snahám obrátiť ma na cudziu "jedinú pravú vieru". Moja prirodzenosť a moje mentálne nastavenie to nedovolia.

Náhodný okoloidúci

Celé storočia je náš národ slovenský vystavený útokom na svoju národnú identitu. Boli to tak tlaky náboženské, s cieľom potlačiť národnú identitu a nahradiť ju konfesionálnou identitou, čo by samozrejme viedlo k strate národnej identity a k prevzatiu cudzej identity (čo možno často aj bolo cieľom tlaku rôznych zo zahraničia riadených cirkví), ako aj priame tlaky zo strany iných národov. Frankovia našich predkov chceli ovládnuť a ponemčiť, Maďari nás chceli pomaďarčiť (genetika dokazuje, že u veľkej časti Slovákov sa im to podarilo), Česi nás chceli počeštiť, úplne im to nevyšlo, ale množstvo Slovákov, ktorí sa presťahovali do ČR, už po návrate na Slovensko "mluví" alebo mieša jazyky - osobná skúsenosť.
A najnovšie nám chce národnú identitu vymazať Brusel a pokúša sa vyvolať v nás pocity viny za to, že sme si svoju identitu uchovali.
A netreba zabúdať, že aj v Poľsku sa stále vyskytujú jedinci, ktorí snívajú o spoločnej hranici s Maďarskom.
Takže aj rámci spolupracujúcej V4 sme obkľúčení národmi, ktoré nám išli alebo stále idú po krku. Na to netreba zabúdať. A nie, nie je to z mojej strany prehnaný pesimizmus, je to "predsudok" získaný priamou životnou skúsenosťou našich predkov. Aj priamo mojich predkov, v zmysle rodinných príslušníkov.

Ale keď už je reč o Maďaroch a národnej identite z Budapešti, tak keď súčasní obyvatelia Maďarska hovoria maďarsky, je to niečo také, ako keď bolívijský Indián zabudne jazyk kečua a hovorí španielsky a pokladá sa za Španiela. Podiel ugrofínskeho genotypu N1c1 v mužskej línii v maďarskej populácii predstavuje len 0,5% !!! Ak by sa to prepočítalo na celú populáciu, vrátane žien, aj keď tie, ako vieme, chromozóm Y nemajú, tak to znamená, že v takmer 10-miliónovej populácii Maďarska žije asi len 50 000 genetických etnických Maďarov.

Distribution of European Y-chromosome DNA (Y-DNA) haplogroups by country in percentage
https://eupedia.com/europe/european_y-dna_haplogroups.shtml

Náhodný okoloidúci

Ficovi možno nie je všetko jedno, teda určite mu nie je všetko jedno. Ale oblizla ho smrť a našiel odvahu povedať veci, ktoré by si predtým nedovolil. A vidí veci inak ako predtým.

Náhodný okoloidúci

Toto je presne ten dôvod, prečo ohŕňam nosom nad Pelleho rečami o "koaličnom potenciále". Získať monopol je síce málo pravdepodobné, ale "koaličný potenciál" pri súčasnom rozložení síl by bol možný len za cenu hnusného podrazu voči voličom sociálnej demokracie.

Stránky