Náhodný okoloidúci

authenticated user,dopisovatel

texty

Stránky

komentáre

Náhodný okoloidúci

Možno sa tak trošku mýliš. Globalistom a anglosionistom (je jedno, ako ich nazveme) je jedno, kto u nás bude pri moci, pre nich je podstatné a rozhodujúce, aby im verne slúžil a plnil ich rozkazy a želania. A vajda Žaluď im bude slúžiť do roztrhania tela a každé želanie im bude plniť ešte skôr ako naň čo i len pomyslia. On je rodený sluha a umývač amerických hajzlíkov, to je vrchol jeho schopností.
Ostatní, ako 5 gramov bieleho dizajnu, Miuko alebo pezinská Bárbina im síce tiež budú verne slúžiť a posluhovať, ale vajda Žaluď ich svojím lokajstvom absolútne prekonáva.

Náhodný okoloidúci

On by to napísal oveľa lepšie :)

Náhodný okoloidúci

Bojové umenie z južnej Indie, oveľa staršie ako kung-fu.
https://www.youtube.com/watch?v=FUUNgyH_47Y

Náhodný okoloidúci

Riziká ťažby a využitia ropy a ropných produktov a palív sú všeobecne známe a pretriasané, od znečistenia morí, cez úniky do riek pri haváriách až po obľúbený CO2.
Priznávam, že občas sa dostane do médií aj zmienka o škodlivých účinkoch veterníkov, ako sú napríklad vtáky pozabíjané vrtuľami, infrazvuk alebo úplne okrajovo narúšanie morského dna vibrujúcimi veterníkmi umiestnenými v mori, ale poukazovanie na tieto ich škodlivé vplyvy na životné prostredie sa ani zďaleka nevyrovná propagande proti fosílnym palivám. Neviem posúdiť správy, že množstvo energie vyrobenej veterníkov počas jeho životnosti sa len tak tak rovná množstvu energie potrebnej na jeho postavenie. Likvidácia autovraku bude asi jednoduchšia ako likvidácia vrtule z kompozitných materiálov.
Ale o solárnych paneloch sa píše nanajvýš tak v súvislosti so zaberaním ornej pôdy, potreba recyklácie a s ňou spojené problémy sa začínajú objavovať až teraz, keď najstarším modelom asi končí životnosť.

A možno je viacero skupín ekoaktivistov - tí, ktorých platí nejaká lobby a tí druhí nezávislí. Nie nadarmo sa hovorilo, že aktivistov proti Gabčíkovu aj proti Mochovciam a Bohuniciam platili Rakúšania, ktorí by nám radi predávali svoju elektrinu.

Čiže ani tak, ani tak. A najlepšie z toho vychádza nenávidené jadro.

Náhodný okoloidúci

Z NATO by sa nemalo vystupovať, ten zločinecký spolok fungujúci ako proxy-armáda USA treba rovno rozpustiť a vedenie zodpovedné za zločiny pozatvárať.

Náhodný okoloidúci

1. Opis situácie v roku 1947 je tu:

https://www.extrastory.cz/sucho-v-roce-1947-katastrofalni-neuroda-byla-p...

https://www.vtedy.sk/extremne-sucho-dunaj-1947

https://www.teraz.sk/slovensko/archiv-fotografie-extremne-sucho-csr/1529...

Inak súhlasím s tým, že svet sa mení, menia sa pomery, celková situácia, ale musíme mať s čím porovnávať, na to sú dobré aj porovnania s tým, čo bolo pred miliónom rokov, pred 100 000 rokmi, pred 100 rokmi, pred 10 rokmi. Až vtedy sa naozaj ukážu dlhodobé trendy. A v predchádzajúcom interglaciále pred 100 000 rokmi boli priemerné teploty na našom území o 5 až 6 stupňov vyššie ako teraz a hranica lesa bola o 600 km severnejšie. Ale aj hladina mora bola o 8 metrov vyššie. Teraz by to zaplavilo milióny ľudí.

A keďže to vždy posudzujeme podľa dopadu na ľudstvo a civilizáciu, tak treba sebakriticky priznať, že sme zleniveli, spohodlneli, sme rozmaznaní a precitlivení. Navyše je nás na svete oveľa viac ako kedysi. A sme príliš závislí od technológií a príliš centralizovaní. Stačí výpadok prúdu na niekoľko hodín a naša elektronicko-digitálna civilizácia skolabuje.

2. Čiastočne súhlasím bodmi, ktoré si vypísal.
Odlesnenie a celkovo každý postup, pri ktorom sa obnažuje povrch pôdy, spôsobuje stratu vody a nadmerné vysušovanie krajiny, to spôsobuje prehrievanie pôdy, rozklad humusu a eróziu pôdy v nebývalej miere. Nad prehriatou zemou sa ťažšie vyzráža dážď, vyparí sa skôr ako dopadne na zem.
Z tohto pohľadu je najmenej škodlivý pastiersko-zberačský životný štýl, napodobňujúci prírodné procesy. Ale pri súčasnom počte obyvateľov na planéte a ich namyslenosti na vymoženosti civilizácieeje to nemysliteľné.

Ale pokiaľ ide o CO2, tak z geologických a glaciologických výskumov nevyplýva priama príčinná súvislosť medzi nárastom obsahu CO2 a nárastom teplôt, často to išlo protichodne. To je to zamlčiavané.
Inak je zábavné, že "alarmisti" obviňujú "popieračov" z napojenia na ropnú lobby a "popierači" obviňujú "alarmistov" z napojenia na veterníkovú a solárnu lobby.

Chemické a iné znečistenie - to je kapitola sama osebe.
https://www.biosferaklub.info/solarny-odpad/
O tomto probléme nám ekoaktivisti nehovoria. Pritom riešenie je jednoduché - POVINNÁ recyklácia solárnych panelov výrobcom pod dozorom úradov. Alebo štátny podnik na ich recykláciu, financovaný poplatkami od výrobcov. A nulové dotácie na ich výrobu a nákup.

Tu je ukážka, akú cenu platí Čina za technologický pokrok:
https://www.biosferaklub.info/ekologicka-situacia-v-cine-je-problemom-pr...
Ale takýchto ekologických katastrof by sa našlo oveľa viac, o epidémii otravy ortuťou v japonskom meste Minamata som čítal dávno pred zavedením internetu.

Náhodný okoloidúci

Spory okolo klimatických zmien majú dve roviny:
1. sú súčasné zmeny klímy ešte v rámci normálnych výkyvov okolo priemeru, alebo už nastal trend k dlhodobej až trvalej zmene? Ide naozaj o oteplenie, alebo len o návrat do normálu po chladnejšom období?
2. môže za výkyvy klímy činnosť človeka, alebo ide o prirodzený jav?

1. my ľudia máme sklon pokladať na normálne to, v čom vyrastáme a žijeme. Zvlášť tu v pomerne pokojnej strednej Európe sme zvyknutí na celkovo stabilnú klímu a preto nás každá odchýlka "rozhádže" a novinári v honbe za senzáciami pokoja nepridajú.

Stačí si spomenúť na povodne, ktoré "prepláchli" Prahu v roku 2002, ak sa nemýlim, alebo naopak na nasledujúce suché letá 2003 a 2004, kedy u nás v lese vädli stromy a vysychali pramene a studničky.
Začiatok leta 2010 bol u nás mimoriadne daždivý a v riekach v mojom okolí som nikdy nevidel toľko vody, ani pri jarnom topení snehu.

Pripomínam aj suché 30. roky 20. storočia, kedy v Sovietskom zväze kvôli suchu a neúrode zomrelo niekoľko miliónov ľudí a propagandisti v USA s pomocou ukrajinských emigrantov z toho vyfabulovali "holodomor", bez ohľadu na to, že ruské Povolžie bolo viac zasiahnuté, rovnako ako Kazachstan. Vtedy boli suchá aj v USA a zomreli im od hladu tisíce ľudí, ale o tom sa skromne mlčí, myslím, že len PROP o tom priniesol článok.
Aj v roku 1947 bolo extrémne sucho, neúroda, Dunaj sa scvrkol ani nie na polovicu bežného prietoku.
Ale vtedy nikomu ani nenapadlo hovoriť o "klimatickej zmene", aj teraz tieto udalosti berieme ako výkyvy počasia. Síce extrémne, ale stále len ako výkyvy počasia, nie klímy ako celku.
Terajšie suché letá sú len slabý odvar sucha z 30. rokov a z roku 1947.

Že bolo teraz niekoľko teplejších rokov, môže byť tiež len odchýlka od priemeru a nie dlhodobý trend. Nikto nie je schopný spoľahlivo predpovedať, či nasledujúci rok ako celok bude priemerný alebo teplejší ako priemer.
V súvislosti s nadpriemerne teplým januárom opäť pripomínam polárny vortex, ktorý zapríčiňuje dlhodobo stabilné západné prúdenie v našej zemepisnej šírke. Ale západné prúdenie od oceánu je v našich šírkach prevládajúci štandard, to Ti prezradí každá mapa vzdušných prúdov.
Vortex máš pekne znázornený tu:
https://www.imeteo.sk/clanok/vpad-arktickeho-vzduchu-nas-necaka-zima-bud...

O Antarktíde som dnes ráno čítal, doterajší rekord bol prekonaný o jeden stupeň. Čo sa ale veľmi nepíše, je to, že v niektorých častiach Antarktídy síce ľad ubúda, ale v iných výrazne pribúda a len pred niekoľkými málo rokmi bol satelitnými meraniami NASA zaznamenaný rekordný nárast morského ľadu aj pevninského ľadovca.
http://www.osel.cz/8512-zaver-studie-nasa-je-v-rozporu-s-tvrzenim-ipcc.html
http://www.osel.cz/7775-antarktida-hlasi-novy-rekord-a-ledu-stale-pribyv...

Pripomínam, že Antarktický polostrov je významná sopečná oblasť, na ktorej sa ľadovec dlhodobo neudrží kvôli teplu sálajúcemu zo zeme.

2. Vo viacerých článkoch som čítal, že nárast obsahu CO2 v atmosfére nasleduje až po oteplení, lebo teplejšia morská voda zo seba CO2 jednoducho vypudí, v teplejšej vode sa nerozpustí toľko plynov ako v chladnej.
Ale na klímu vplývajú zmeny slnečného žiarenia a slnečné cykly, zmeny oblačnosti, zmeny vegetačného krytu (rozsah, druhové zloženie), prašnosť atmosféry, sopečné výbuchy, geomagnetické pole...

Ale CO2 dokážeme merať a predovšetkým spoplatniť a zdaniť. Dokážeme merať ťažbu a spotrebu fosílnych palív, vieme vypočítať a odmerať, koľko uhlíka obsahuje ktoré fosílne palivo, takže uhlík a CO2 sa ľahlo dá využiť a zneužiť ako nátlakový prostriedok na masy. Zmeny slnečného žiarenia a sopečné výbuchy nezdaníš.

Náhodný okoloidúci

Ja som nepísal o podvode, ale o zneužívaní ideológií pre osobný prospech, moc a vplyv.

Ale keď už si zmienil podvod, vyskytol sa jeden žiarivý prípad práve medzi klimatológmi-alarmistami.
Klimatológ Michael Mann prehral súd, lebo odmietol poskytnúť údaje, na základe ktorých vytvoril "hokejkový" graf, čo naznačuje, že s údajmi pracoval účelovo tak, aby mu vyšiel žiadaný výsledok a údaje, ktoré by mu žiadaný výsledok mohli spochybniť, jednoducho vylúčil a zamlčal. Čiže sprostá manipulácia.

Dokonca aj Šebej v bodkatýždni o tom napísal zaujímavý faktografický článoček:
https://www.tyzden.sk/casopis/5869/klimaticke-pokusanie-totality/

A tu je ešte niekoľko odkazov:
https://naseveru.org/2019/08/28/globalni-oteplovani-michael-mann-prohral...

https://naseveru.org/2019/07/29/klima-v-holocenu-proti-sklenikove-hypoteze/

V období nejvýraznějšího rozšíření Homo sapiens a vzniku mnoha kultur a civilizací, v holocénu (posledních 11 500 let), jsou prokázané variace teplých a chladných period podle mnoha proxy metod. Výhodná je analýza hodnot teplot, stanovená ze vzorků ledu odebraného po vrstvičkách z ledovce v Grónsku. Výhoda spočívá v nepřerušeném časovém sledu během celého holocénu. Z dvacetiletých průměrů vychází 9 výrazných teplých period s teplotami vyššími, než je teplota podle dvoutisíciletých průměrů. Je tomu tak v následujících časových intervalech (roky před současností): 9900–8600; 8000–7400; 7100–6700; 5800–5600; 5400–4900; 4300–4100; 3800–3100; 2400–1900; 1100–770. Teplotní vrcholy dosahují ve dvou případech až hodnot o 2,9 °C vyšších, než je současný průměr. Jde o vyhodnocení teplot v oblasti grónského ledovce, teplé periody tedy jen přibližně odpovídají teplým periodám střední Evropy a Středomoří. Navíc se v nich objevují krátké oscilace, které mohou mít jen lokální platnost. Hlavní trendy a výskyt nejvýraznějších teplých period byly potvrzeny dalšími proxy metodami.

Dvoutisícileté průměry ukazují základní průběh klimatu, kdy jsou zahlazeny výše uvedené teplé periody, vlastně oscilace. Výsledná křivka je hladší a má pouze dvě teplé periody. V první třetině holocénu jsou nejvyšší teploty s maximem 1,4 °C nad současnou teplotou, pak se teplota snižuje a dosahuje minima, které je pouhých 0,8 °C nad současnou teplotou; je to kolem roku 4600 před současností. Poté nastává vzestup s vrcholem kolem roku 2900 před současností a s teplotami o 1,3 °C vyššími než dnes. Potom dochází k prudkému poklesu teplot až k tak zvané malé době ledové.

Vrátíme se k záznamu dvacetiletých průměrů. V posledních třech a půl tisíciletích byly 3 významné teplé periody s teplotami o 1 °C až 2,9 °C vyššími, než je současná průměrná teplota. Nejprve to byla velmi teplá minojská perioda, pak od 3. století před naším letopočtem do zhruba 2. století našeho letopočtu bylo římské klimatické optimum a následovala středověká teplá perioda v rozmezí let cca 850–1350 našeho letopočtu. Všechny měly jedno společné: nebývalý rozkvět kultur. Po středověké teplé periodě přišlo výraznější ochlazování v malé době ledové. Její název však nemá nic společného se skutečnými glaciály, odborníci chtěli jen zdůraznit nepříznivý pokles teplot, a tedy zhoršení klimatu pro lidskou společnost.

Ze všech dosavadních chladných period jsem uvedl to nejčastěji zmiňované poslední ochlazení. Výrazných chladných period však bylo také 9, z toho 2 měly teploty nižší než naše nedávná malá doba ledová. Ani v relativně krátkodobých teplotních oscilacích do poloviny 19. století se podstatněji nemění obsah CO2, jeho koncentrace zůstává pod 280 ppm.

Skleníkový efekt tedy není faktorem způsobujícím uváděné klimatické změny. Když analyzujeme průběh teplotních změn, jejich periodicitu a odchylky od průměrné teploty holocénu, je zřejmé, že současným oteplením se vyrovnává nedávný pokles teplot v malé době ledové a teploty se vracejí k průměru holocénu. Není zatím jisté, jestli dosáhnou hodnot typických pro dosavadních 8000 let holocénu, nebo jestli nejsou pouhou teplotní oscilací před nástupem nové doby ledové.

Ešte k meraniam:
V dávnej minulosti bolo veľmi málo meracích staníc, čo v podstate vylučuje možnosť získať naozaj kvalitnú súbory dát. ďalšia vec je to, že keď aj nejaká meracia stanica má dlhoročnú históriu, mení sa jej okolie, rozrastá sa zástavba, ubúda zeleň, vzniká tepelný ostrov a merania ukazujú síce vyššie teploty, ale je to len lokálny jav. Okrem toho veľa meteorologických staníc je na letiskách, čo sú obrovské vyasfaltované plochy rozpálené od slnka a predstavujú významné tepelné ostrovy, čo môže spôsobiť skreslenie meraní.

K Lapinovi:
To, čo uvádza okolo vplyvu snehu a pôdnej vlhkosti na počasie a miestnu klímu, sedí, takto to funguje, fyzika nepustí.

Ale klíma sa štandardne udáva ako dlhodobý priemer z posledných 50 rokov. Čiže z toho, že posledných 5 rokov boli najvyššie namerané teplotné priemery sa nadá stanoviť, či ide len o výkyvy oproti normálu alebo o dlhodobý trend.
Spomínam si na jednu reportáž v správach na Markíze. Bola slabučká zima, málo snehu, a redaktor vyhlásil, že odteraz náš čakajú už len takéto zimy. A zrazu hneď nasledujúcu zimu (myslím, že 2005/2006) sneh nakydalo u nás skoro pol metra snehu, pričom snežilo už od konca októbra, a sneh sa udržal miestami až do polovice apríla. Nestačil som odhŕňať, mal som čo robiť, aby som v robote udržal schodné chodníky.

Maledivy som uviedol len ako ukážku, že ľudia často nedokážu predvídať následky svojho konania a konajú bez znalosti súvislostí. A možno ich aj niekto varoval, neviem, nebol som tam vtedy :) Ani sa tam nechystám, katalógová komercia ma neláka.

Náhodný okoloidúci

Takže ak ĽSNS podporí vládu na čele s hlavným žaluďom Kiskom, tak ten by podľa bruselskej a nemeckej logiky mal okamžite odstúpiť :)

Náhodný okoloidúci

S klímou, jej premenlivosťou a nestálosťou sú spojené dva podstatné problémy. Teda presnejšie problémy vo vzťahu k ľuďom.
1. Veľa ľudí má mechanické priamočiare myslenie a myslí si, že ak urobia A, bude nasledovať B. Ale v prírode je všetko poprepájané nie iba cez priamočiare a viditeľné príčinné súvislosti, ale aj cez množstvo niekedy zjavných a inokedy skrytých medzistupňov, kladných a záporných spätných väzieb a ich reťazení. To znemožňuje vypracovanie presnej spoľahlivej predpovede a často jediné, čo nám zostáva, je "hasenie" a dodatočné riešenie problémov, ktoré sa však už nikdy nezopakujú v rovnakej podobe.

2. Každú, ale naozaj každú skvelú myšlienku alebo teóriu dokáže niekto zneužiť, aby na nej mohol parazitovať a získavať moc, vplyv a peniažky, a pritom ani nemusí pochopiť jej podstatu. To isté platí aj pre klimatológiu.

Len tak na okraj, len čiastočne k téme.
Nedávno som kdesi čítal, že obyvatelia Maledív sa sťažujú, že stúpa hladina oceánu a hrozí im zatopenie.
Ale ono to môže byť aj inak.
Predovšetkým je nemožné merať stúpanie hladiny o milimetre, ak vlnobitie, príliv a vietor menia úroveň hladiny o metre.
A druhá vec - Maledivčania vyklčovali porasty mangrove, aby získali pláže so snehobielym pieskom a pritiahli turistov. A preto im teraz ostrovy podmývajú a odnášajú morské prúdy. Kým tam mali mangrove, ostrovy sa im dokonca mohli plošne zväčšovať. Už to pochopili, ale obnova porastov potrvá desaťročia.

To len na margo paniky a klimahystérie v súvislosti s nepochopením príčin a prepojení. Ale nemyslím tým Teba, ty si udržiavaš nadhľad :)

Náhodný okoloidúci

Hej, zrazu nefunguje, asi je táto info nepohodlná, tak link zmazali.

Ale ono to je tak, ani nie že vedci odporujú sami sebe, ale že jedna časť vedcov odporuje druhej časti vedcov. Často podľa toho, aké a čie záujmy pretláčajú.
Pravdivosť alebo lživosť teórií sa dá posúdiť podľa toho, aká silná je snaha o potlačenie odporcov až na úroveň kriminalizácie. Hystéria slúži na odvedenie pozornosti na falošnú stopu a na zakrytie skutočných príčin udalostí, porovnaj s kuciakiádou a hysterickým vrieskaním o talianskej stope, ktorá sa ukázala byť falošná a zavádzajúca.

Za terajším teplým januárom ja osobne vidím skôr vplyv stabilného polárneho vortexu a dlhodobého prúdenia teplého vzduchu od oceánu, ktorý s dostal tak ďaleko na východ nad kontinent, že sa tam nedokázala vytvoriť dostatočná masa studeného vzduchu, ktorá by k nám pri zmene prúdenia priniesla bežnú mrazivú zimu. A tak tu máme "taliansku" klímu.

Tu je iný zaujímavý link, zatiaľ funkčný:
https://www.parlamentnilisty.cz/arena/nazory-a-petice/Jaromir-Bradavka-M...

Náhodný okoloidúci

https://tn.nova.cz/clanek/ceka-nas-mala-doba-ledova-tvrdi-vedci-muze-byt...

Páľte uhlie a plyn, používajte benzínové a naftové motory, ochránite tak Zem pred nastupujúcou dobou ľadovou :)

Náhodný okoloidúci

Vzhľadom na to, o čo Amíkom ide, tak pochybujem, že by nechali 5 gramov bieleho a žaluďov finančne na suchu, bez ohľadu na naše zákony o financovaní kampane.

Náhodný okoloidúci

Máš síce pravdu, ale zotročenie ešte nie je dokončené, ešte stále sa ozývajú hlasy zdravého rozumu, ktoré poukazujú na skutočné príčiny a to vrešťanie mocných má za cieľ tieto hlasy umlčať, aby bol dosiahnutý informačný monopol.

Náhodný okoloidúci

Všetko to má iný účel - aby sa niekto ešte viac nabalil, aby získal ešte viac politickej a ekonomickej moci, aby ovládli zdroje. Bábkovodiči už mnohokrát dokázali, že sú schopní obetovať a vyvraždiť celé národy, aby získali viac moci a peňazí.

Všetko vrešťanie vysoko postavených jedincov okolo životného prostredia je len zámienka, aby sa dosiahol psychologický účinok na ľudí a oslabil sa odpor. Že tí dole sú reálne v panike, lebo im často ide o život, to už je holý fakt. Ale veľa problémov si tí dole spôsobili sami nechápaním podstaty veci a hlavne neschopnosťou regulovať svoju populáciu.

Náhodný okoloidúci

https://www.euportal.cz/Articles/32265-dalsi-silene-dopady-klima-hysteri...

A nakoniec každý jedinec na planéte bude mať na zadku namontovaný osobný plynomer so spektrometrom, ktorý bude merať množstvo a zloženie jeho prdov. Prístroje budú napájané veternou energiou.

Náhodný okoloidúci

Čiastočným riešením problémov s klímou je prechod na sebestačnosť tam, kde je to technicky možné. Miestna sebestačnosť, oblastná sebestačnosť, národná sebestačnosť. Lenže to je v rozpore s modlou voľného trhu.

Náhodný okoloidúci

Angláni už majú doma dostatočné rezervy hnedoidov vďaka "kchomonvelfu", pakistanské znásilňovacie gangy sú už svetoznáme, len britské úrady o nich údajne nič nevedia.

Náhodný okoloidúci

Angličania vždy hrali iba sami za seba a pre seba, rovnako ako ich potomkovia "Američania" nemajú priateľov a spojencov, iba svoje záujmy. Podstatou ich zahraničnej politiky sú už celé stáročia len podrazy a intrigy.

Čo sa týka anglosasko-francúzskej zmesi nazvanej "angličtina", tak zaokeanskij partňor sa postará, aby ani po odchode UK z EÚ nestratila privilegované postavenie. Ale Íri by sa konečne mohli naštvať a začať pretláčať svoju írčinu.

Náhodný okoloidúci

Pripomínam, že v Banskej Bystrici sídli Univerzita Mateja Bela, preslávená ako liaheň slniečkárskych trubiek, Šorošovych agentov a vlastizradcov spolupracujúcich s CIA. Aj keď - neviem, či iné univerzity sú v tomto smere zdravšie.
Čiže bratislavskú kaviareň by doplnila banskobystrická kaviareň

Náhodný okoloidúci

Aha, takže trtko sa ospravedlnil a tým pádom zaniká trestnosť jeho počínania a vyčíňania?
Ďakujem pekne za také zákony.

Náhodný okoloidúci

Zostalo nám naše najväčšie mesto :)

Náhodný okoloidúci

Deformované videnie voči okoliu majú asi všetky hlavné mestá, teda ich obyvatelia, česť výnimkám.
Inak súhlasím s tým, čo si napísal. Postupná decentralizácia by mohla byť prínosom pre celé Slovensko.
Podstatné je, že vďaka strategickému rozhodnutiu v nedávnej minulosti nám zostalo veľké mesto, náš Devín, prístup k Dunaju a podzemná voda.

Náhodný okoloidúci

Keby Bratislava nebola ustanovená za hlavné mesto Slovenska, tak pri politických otrasoch a určovaní hraníc po vojne by sme o ňu prišli, pripadla by buď Maďarom alebo Rakúsku. Ale skôr by nám ju uchmatli Maďari. A úplne by sme prišli o prístup k Dunaju. Bolo to čisto pragmatické a účelové riešenie.
Ale ešte jedna vec zohrala úlohu - blízkosť staroslovanského Devína, priama spojitosť so slovanským kniežaťom Predslavom a blízkosť k jadru ríše, ktorú 50 rokov po jej zániku Konstantinos Porphyrogenetos nazval "Megale Morabia".

Náhodný okoloidúci

V blogu na HS je uvedený zaujímavý príspevok k dianiu v Levoči a autor zrejme vie, čo píše:

"Cela akcia v Levoci prebehla v zasade podla podobneho scenara, ako akcia Trubana v Kosiciach. Kontakt Zaluda s ciganmi zabezpecovala agentura, ktora pre jeho stranu pracuje. Kontaktnymi osobami boli uzernici, ktori v osadach nebyvaju, ale poziciavaju peniaze ciganom z osad a na mesacnej baze si chodia vyberat dlh s urokom ( v termine vyplacania davok). Uzernici (podla info, co mam boli styria) dostali preddavok za zorganizovanie a dovoz ciganov do Levoce. Cigani dostali transparenty (tie im davali vacsinou az na mieste) a sami si mali pripravit igelitove tasky a vrecka naplnene exkrementami, niektori mali aj kamene, ktorymi mali zautocit na ucastnikov predvolebneho stretnutia. Policajti o celej akcii vedeli a dostali informacie, ze nemaju zasahovat - napriek tomu, ze akcia bola ohlasena a nie je mozne, zatial co akcia organizovana uzernikmi ohlasena nebola. Policajti pochopitelne maju tiez kontakt na ciganskych uzernikov. Ocakaval sa utok ciganov a nasledna reakcia poriadkovej sluzby LSNS, ktora sa vsak spolahla na policajtov - postup policie je zrejme uz dnes znamy - obavali sa konfliktu a po dohode s organizatormi sa cela akcia zrusila. Cielom mal byt nasledny utok poriadkovej sluzby na ciganov a agentura pripravila rozsiahly tim, ktory mal vsetko nahravat a nasledne posunut cez jedneho poslanca EU (to neviem zistit, ktory to mal byt) a zverejnit. Po zisteni, ze ucast ciganov bola dostatocna - uzernici boli vyplateni a vsetko skoncilo.
Samotny Zalud po oficialnej linii nemal s tym nic spolocne - podobne, ako aj Truban v KE."

https://blog.hlavnespravy.sk/16625/po-vcerajsej-levoci-uz-asi-vsetci-poc...

Inými slovami ĽSNS nesadla na lep, pokus o vyprovokovanie násilností nevyšiel.

Ale je pravda, že chalani by mohli v kampani konečne začať hovoriť napríklad o ekonomike a úniku mozgov. To spadá do národného aj sociálneho piliera z ich programu. Na stretnutí v našom meste o tom hovorili, u nás sa nemusia zaoberať osadníckou kriminalitou.

Náhodný okoloidúci

http://www.czechfreepress.cz/ekologie/klimapanikareni.html

http://www.czechfreepress.cz/ekologie/jan-sedlacek-tridni-boj-proti-co2-...

http://www.czechfreepress.cz/ekologie/jan-sedlacek-obnovitelne-zdroje-en...

https://ekolist.cz/cz/publicistika/nazory-a-komentare/martin-konvicka-no...

Vypichnem jeden odstavec:
"Racionální reakcí na oteplování či změnu klimatu není panika či bojovné odhodlání „zachránit planetu“. Alarmisté ani skeptici totiž nevědí, jak dlouho současné oteplování potrvá, zda se nezvrátí v ochlazení (skrze změnu intenzity mořských proudů), zda se ke spasitelskému odhodlání přidají i ekonomicky rostoucí země mimo euroamerický kulturní okruh a zda navrhovaná opatření budou fungovat. Správnou reakcí je umožnit přírodě, aby si udržela maximum evolučního potenciálu. K tomu potřebujeme zachovat maximální možné rozlohy přírodních a polopřírodních stanovišť (což je tradiční doména ochrany přírody), jakož i biologizovat zemědělství, lesnictví, péči o sídelní zeleň a další aktivity v krajině."

https://www.biosferaklub.info/o-globalnom-vyzname-sibiri-z-ekologickeho-...

Náhodný okoloidúci

Keď je oponent fanatik, v takom prípade prejav smeruje nie k nemu, ale k tomu, čo "rozhovor" sleduje.

No, odoláva tak, že zatiaľ sa ju nepodarilo odstaviť ani zakázať, je to niečo ako pasívny odpor s občasnými aktívnymi prvkami na hrane zákona.

A ešte maličkosť - dav cigánov sa v Levoči nezhromaždil, ale bol tam zhromaždený. To je trošku rozdiel :)

Náhodný okoloidúci

ĽSNS židom odoláva už teraz. Cigáni sú len proxy-armáda.

A hovoriť s oponentom má význam iba vtedy, ak oponent má záujem o debatu a má dostatočný IQ na to, aby pochopil, čo mu hovoríš. Debatovať s fanatickým sektárom je plytvanie časom a energiou.

Náhodný okoloidúci

Niečo podobné z Austrálie sme tu už mali, pred dvoma rokmi, takmer presne na deň.

http://nadhlad.com/obraz/multikulturalizmus-je-totalita

Pre zaujímavosť, tá Lauren nie je oveľa staršia od Lívie. Aj keď, neviem, koľko rokov má Lívia. Takže sú približne rovnako staré. Teda vlastne približne rovnako mladé :)

https://en.wikipedia.org/wiki/Lauren_Southern

Náhodný okoloidúci

Ja som netvrdil, že v Levoči je to to isté ako v Trenčíne, napísal som, že majú právo podať trestné oznámenie.

V našom meste máme šťastie, že nemáme indickú menšinu, len zopár ako-tak civilizovaných jednotlivcov, takže bez obáv môžu na stretnutia ĽSNS chodiť aj rodiny s malými deťmi, v rámci popoludňajšej prechádzky. Chápem, že inde to môže byť rizikovejšie.

Čo sa týka zrušenia akcie, z toho, čo som čítal vyplýva, že akciu zrušili na základe odporúčania polície. Takže toto je jasné zlyhanie polície, ktorá si neplnila povinnosti, a zároveň to bola názorná ukážka zlyhania a prehnitosti systému, lebo práve toto zlyhanie si vynútilo vznik stany ako je ĽSNS.

Inak Mazurek ani nemusel nič povedať, všetko miesto neho povedali "progresívci" a ich pigmentovaný fanklub. Ukázali svoju pravú tvár aj tým, čo ju doteraz nechceli vidieť a nahnali ĽSNS ďalších voličov.
A pritom to bola len ľahká demo-verzia liberálneho teroru, aký náš očakáva, ak sa 5 gramov bieleho a vajda Žaluď dostanú k moci.

Náhodný okoloidúci

Kotlebovci majú plné právo podať trestné oznámenie na žaluďov za porušene ich práva na zhromažďovanie. Tak ako vyhrali v Trenčíne proti Jazierku, ktorý im najprv stretnutie zakázal, ale potom im ho na základe súdneho rozhodnutia MUSEL povoliť, aj teraz to môžu riešiť civilizovaným spôsobom.

Keď mali stretnutie u nás, bolo tam celkom dosť mladých rodín s malými deťmi. Neviem, ako to bolo v Levoči, koľko tam bolo rodín s deťmi, asi nechceli riskovať ujmu na zdraví. Rozbesnený mladík osadníckej národnosti nemá morálne zábrany.

Náhodný okoloidúci

O kameňoch sa vyjadrili predstavitelia KDŽP a Národnej koalície.

Možno bolo cieľom Kiskovcov a 5-gramovcov vyprovokovať fyzické násilie a ĽSNS nesadla na lep. Niektorí z ĽSNS možno aj boli ochotní zniesť úder alebo zásah kameňom, ale nechceli ostatných svojich priaznivcov vystaviť hrozbe.

Náhodný okoloidúci

V článku na HS predstavitelia strán kandidujúcich na kandidátke ĽSNS tvrdia, že polícia ich upozornila, že Cigáni sú vyzbrojení kameňmi. Kdesi som zachytil, že polícia popiera, že by na niečo takú upozorňovala. Je možné, že polícia dostala príkaz popierať?

Náhodný okoloidúci

Aby si zlepšil človeka, musíš mať dosah na školstvo. SNS dosah má. Čo dokázala? Nebola schopná ani len vypoklonkovať zo škôl "zomristov" s vrecami na kotrbách.

Odpor ĽSNS voči Smeru a SNS je len zrkadlovým odrazom odporu Smeru a SNS voči ĽSNS + Dankove vyhrážky, náhubkový zákon a snaha zakázať ĽSNS.

Náhodný okoloidúci

Spisovatelia svoje textu píšu s tým úmyslom, že budú šírené ďalej. Okrem toho uviedol si autora, neprivlastnil si si cudzí text.
Nie je to kniha, ktorá by bola chránená autorským právom proti kopírovaniu, je to komentár venovaný spoločenskému dianiu.

Takže podľa mňa je to úplne v poriadku.

Náhodný okoloidúci

Je zaujímavé až zarážajúce, že z celej liberálnej opozície je najnormálnejší a najľudskejší práve blázon Matovič. Tí ostatní sú čistá katastrofa.

Náhodný okoloidúci

Nechcem sa tu príliš rozpisovať a teoretizovať, tak len stručne.
"Slušní" od začiatku na povel hrali hru "talianska stopa" a všetci liberáli a novinári im pritakávali. Všetci počítali s tým, že Ficova vláda padne a budú predčasné voľby. Boli si tým istí ako že ráno vyjde slnko. "Slušní" zjavne nepočítali s tým, že polícii pod vedením ministerky dosadenej práve Smerom sa podarí vypátrať páchateľov, a tak všetko, čo sa teraz deje, je už zrejme len ťažká a neohrabaná improvizácia, odhalenie časti páchateľov im vážne nabúralo plány. Veď Kočner bol od svojho začiatku spriahnutý práve s tzv. liberálmi. A možno mu pohrozili, že ak ich prezradí, tak niekomu z jeho blízkych to nebude jedno. A on v tom možno aj má prsty, veď je (bol) ich človek, aj keď snažil sa hrať hlavne sám pre seba, ale už zistil, že ho len použili a zneužili na špinavú robotu.

Čo sa týka Danielitovej kamarátky Alenky Zs., pred pár týždňami v správach prebehlo, že podľa toho, ako vzdoruje výsluchu, sa dá usudzovať, že má za sebou výcvik v tajnej službe.

Náhodný okoloidúci

Ak Vladimirovič chce zmenu Ústavy RF, znamená to, že má zabezpečených dosť hlasov na jej schválenie, inak by túto tému neotváral. Aspoň dúfam. Fiasko si nemôže dovoliť.

Náhodný okoloidúci

https://denniks.sk/19179/po-kalamitach-menia-lesnici-drevinove-zlozenie-...

Lesníci zo spoločnosti Pro Populo Poprad s r.o., obhospodarujúcej lesy Spišského biskupstva, menia pri obnove lesných porastov na dvoch lokalitách v Národnom parku Slovenský raj ich drevinové zloženie po vetrovej a podkôrnikovej kalamite. V súlade so stanovištnými podmienkami eliminujú nepôvodné dreviny, najmä smrek a podporujú výskyt a rast cenných listnáčov – prevažne javora, bresta, lipy a jaseňa. Agentúru SITA o tom informoval v pondelok vedúci výroby Pro Populo Poprad, s.r.o. Tomáš Hutyra.

Náhodný okoloidúci

Priznám sa, že ja som na "vojne" nebol. Pri odvode ma aj tak určili schopného ako skladníka :D A keďže som z generácie Husákovych detí, prevratová komédia v 1989 ma zastihla ako študenta VŠ a keď som pochopil, že nás ťahajú do pr...e, čiže do NATO, dal som si žiadosť o civilnú službu.

Náhodný okoloidúci

Irán už celé desaťročia čelí snahám západu o jeho kolonizáciu, okupáciu a vyrabovanie zdrojov.

Náhodný okoloidúci

Citujem z tohto článku:

https://www.hlavnespravy.sk/mal-10-sekund-prial-by-aby-bol-mrtvy-velitel...

Amir Ali Hajizadeh podľa portálu RT tiež uviedol, že „si želal, aby bol mŕtvy“, keď sa dozvedel o zostrelení ukrajinského Boeingu.

Podľa jeho slov, iránsky systém protivzdušnej obrany videl ukrajinské lietadlo ako riadenú strelu.

„Systém protivzdušnej obrany videl ukrajinské lietadlo ako riadenú strelu, nachádzajúcu sa vo vzdialenosti 19 kilometrov,“ povedal Hajizadeh.

Dodal, že komunikácia s operátorom systému protivzdušnej obrany bola prerušená, nemohol sa spojiť a rozhodnúť sa. Podľa neho mal 10 sekúnd, aby sa rozhodol, či zostrelí cieľ alebo nie, a „urobil zlú voľbu“.

 

A teraz od afinabula:

http://afinabul.blog.cz/2001/us-launched-cyberattacks-on-iran-weapons

US officials say the attacks on Iranian military computers disabled systems that control missile and rocket launchers.

 

 

Takže zodpovednosť na zostrelenie civilného lietadla padá na tých, ktorí hackerským útokom napadli iránske obranné systémy.

Podľa mňa by systémy tohto druhu nemali byť napojené na internet, práve preto, aby ich nebolo možné na diaľku ovládnuť nepriateľským elementom.

Náhodný okoloidúci

Práve čítam, že to Iránci priznali. Formálne sú síce vinní, ale morálna vina leží na tých, čo sa ako rakovina rozliezajú po celej planéte a všade pchajú svoje metastázy, eufemisticky nazvané "základne". To je prvotná príčina.

Náhodný okoloidúci

Tak mi napadlo v súvislosti s tým nešťastným ukrajinským lietadlom...
Vyšetrovanie stále beží, každý, kto má do zadku dieru špekuluje, koluje niekoľko rôznych verzií...
Ak sa ukáže, že lietadlo bolo zostrelené, aká je pravdepodobnosť, že to majú na svedomí CIA alebo Mossad, aby zdiskreditoval Irán? Získať ruské protilietadlové raketky (teda ak bola použitá ruská raketka) pre ne nepredstavuje žiadny problém, veď dobre vieme, koľko muničných skladov na "nezaležnej" "vyhorelo". Alebo ich jednoducho mohli kúpiť, peňazí majú koľko chcú.

Lenže v takom prípade by Irán musel pripustiť, že na jeho území sa pohybujú neodhalení cudzí agenti, čo by nebola najlepšia vizitka pre iránsku tajnú službu.

Náhodný okoloidúci

Hladomor ich nezničí, lebo časť sa s pomocou európskych vlastizradcov bude stále tlačiť do Európy a zvyšok tam u nich doma budú kŕmiť biele misionárky a ťahať peniaze na jedlo pre premnožených hnedoidov ako inak z Európy.

Náhodný okoloidúci

Nebo nad Irakom rozžiarili iránske "prskavky". Také prerastenejšie. Nejdem riešiť čo zasiahli a aké sú škody, ale zaujíma ma jedno - nikde som sa nedočítal, či amíci niečo zostrelili tým ich slávnym Patriotom. Je aj taká možnosť, že úmyselne Patriota nepoužili? To by vzbudzovalo podozrenie o zákulisnej dohode medzi USA a Iránom. Alebo Patriot zlyhal a tak Amíci radšej držia huby, aby nemali hanbu?

Náhodný okoloidúci

Mohlo to byť aj tak, že Perzia doplatila na tesné susedstvo s moslimským susedom, zatiaľ čo Indiu ochránila vzdialenosť, pričom Perzia slúžila ako "nárazníkové pásmo". Okrem toho možno zavážila aj logistika v hornatom teréne, pričom logisticky dostupnejšia pre Arabov bola tesne susediaca severná Afrika. Nikdy som tam nebol, neviem posúdiť možnosti logistiky v tých miestach posúdiť, len tak predpokladám.

Náhodný okoloidúci

Aké šance mala pred tými niekoľkými storočiami vysoko civilizovaná Perzia s pomerne miernym zoroastriánstvom proti agresívnemu dobyvačnému výbojnému islamu?

N svoju umiernenosť doplatil pri strete s islamom aj hinduizmus.

Náhodný okoloidúci

Najhoršie na tom všetkom je, že celý svet si už tak zvykol na americké zločiny a agresie, že ich berie ako normálnu vec, ako úplnú samozrejmosť.
Česť výnimkám.

Ale ja viem, veľa ľudí je osprostených propagandou a veľa je zastrašených.

Stránky