Náhodný okoloidúci

komentáre

Náhodný okoloidúci

Je viac-menej jedno, či sa USA rozpadnú alebo nie, podstatou problému je samotná existencia chorobne rozbujneného vojensko-priemyselného komplexu (VPK), nenažranosť bankárov a korporácií a ochota jednotlivcov nechať sa naverbovať za zabijákov a nájomných vrahov v službách VPK.
VPK a bankári majú na svete koľko kolaborantov, že USA ako politickú entitu nepotrebujú. USA ako štát, inštitúcia, sú len nástroj v ich rukách.

Náhodný okoloidúci

Práve toto je zrejme jeho pravá farba. A on pôvodom nie je Ukrajinec, ani Slovan. On sa tam len narodil, ale korene má inde.

Náhodný okoloidúci

Neviem ako iní, ale ja vo svojom článku nevidím žiadnu veľkú chválu toho seriálu, žiadne ódy, vyzdvihol som predovšetkým to, že konečne sa niekto začal venovať aj tomuto obdobu našich dejín. Ako to zvládli, to je druhá vec. Niečo sa podarilo, niečo spackali až zbabrali.

Na konci som aj napísal, že niekomu sa bude páčiť, iný ho "roznesie na kopytách". Každý máme iný vkus.
A chceš tvrdiť, že Cinkota s jeho držkou a Maštalír s jeho držkou sa na pridelené herecké role nehodia? :) Cinkota ako podrazácky intrigán, Maštalír ako despota a násilník...

A priznám sa, od druhého dielu som mal tušenie, že ten nájdený zranený so stratou pamäti bude Samo. Už len preto mi to napadlo, lebo seriál má byť z obdobia zjednocovania slovanských kmeňov.

Úmyselne som v článku spomenul aj jazyk, lebo som tušil, že do seriálu prenikne používanie moderného jazyka. Napríklad Maštalír vyzval súkmeňovcov, aby deckám tlčúcim sa palicami dali normálne meče. To viete, Slovania v 7. storočí bežne používali slovo "normálny". A takýchto dojem kaziacich úletov by sa našlo aj viac, ako si všimli prispievatelia a komentátori na ČSFD.
https://www.csfd.cz/film/754805-slovania/prehled/

Ale predovšetkým si treba neustále v duchu opakovať "nie je to dokument, nie je to dokument" :)

Náhodný okoloidúci

Zákaz vývozu surového nespracovaného dreva navrhovali už dávno, pred niekoľkými rokmi Kotlebovci. Samozrejme, prešlo sa to mlčaním, lebo bojkot.

Netreba si ale zamieňať dva pojmy - les a plantáž.
Plantáž slúži čisto na produkciu biomasy - je jedno, či sú to kokosové orechy, datle, banány, cukrová trstina, rajčiny alebo drevo. Ale les je zložitý, komplexný ekosystém s množstvom väzieb a prepojení, o ktorých často ani len skúsení a vzdelaní výskumníci nič netušia a sú prekvapení ich objavom. Tieto väzby sa nevytvoria na plantáži, sú na ne potrebné roky, desaťročia, storočia, obdobie niekoľkonásobne presahujúce dĺžku života jednotlivého stromu. V ozajstnom lese sú zastúpené všetky vývinové fázy stromov - od semenáčikov, cez mladé stromy, zrelé stromy, až po stromy na konci životnosti, odumierajúce stromy a rozpadajúce sa práchnivé drevo. A do toho mach, papradie, lesné plody, huby, lišajníky, množstvo chrobákov, hmyzu, spevavých aj dravých vtákov, myší, ryšaviek, lasíc, kún, jeleňov, veľkých divých šeliem... Takúto komplexnosť umelo vysadená smreková plantáž nikdy nedosiahne.

Náhodný okoloidúci

Iránci dávno mali vyhádzať Windowsy a naplno prejsť na Linux alebo podobnú srandu. A predovšetkým všetky ich strategické objekty by mali byť trvalo odpojené od internetu.
Ako príklad môže poslúžiť Kremeľ, kde sa údajne doteraz používajú mechanické písacie stroje, lebo tie nedokáže hackmúť ani Čak Noris.

Náhodný okoloidúci

Čoho sa chytí komercia, to sa zvrháva a degeneruje na svoju vlastnú karikatúru. Všetci sa chcú "presadiť", všetci si chcú užiť svojich 5 - 10 - 15 minút slávy a tak sa miesto umenia s dušou vytvára bezduchá tupá komercia.
A ako vidím, začína sa to prenášať aj do vermírológie a vesmíronautiky. To nem dopadne dobre.

Náhodný okoloidúci

Myslím, že Rusi majú príslovie "radšej hrozný koniec ako hrôza bez konca". Na to, čo sa teraz deje okolo Donbasu, by to možno zapasovalo. A nie, nemyslím si, že vojna je dobré riešenie. Ale ak si niekto pýta jednu-dve po papuli, tak nech ich má.

Náhodný okoloidúci

Ruský podnikateľ žijúci v ČR vysvetľuje súvislosti.

https://www.youtube.com/watch?v=Mnl6qv885ds

Náhodný okoloidúci

Taraba sa ide zahrať na franského kupca Sama, ktorý zjednotil slovanské kmene v boji proti Avarom. Som zvedavý, akým kúzlom chce prekonať egá predsedov. Žeby nového predsedu nového zjednoteného národného subjektu vyžrebovali a úplne náhodou vyžrebujú jeho?

https://www.hlavnydennik.sk/2021/04/11/taraba-tento-tyzden-oznamime-spoj...

Náhodný okoloidúci

Článok sumarizujúci známe aj menej známe fakty o vplyve prisťahovalectva na politiku prijímajúcich štátov a z toho vyplývajúci rozklad a úpadok spoločnosti:

https://sarmatia.wordpress.com/2021/04/08/trump-a-brexit-z-sirsi-perspek...

Poučenie - za každú cenu zabrániť prisťahovalectvu, inak nás čaká zánik.

Náhodný okoloidúci

Krvné zrazeniny môžu vytvárať aj mRNA-vakcíny. Experimentálna mRNA-vakcína obsahuje genetický kód na vytvorenie spike-proteínu, toho hrotu vírusového obalu, na ktorý sa má imunita naučiť reagovať. A práve tento spike-proteín spôsobuje vznik krvných zrazenín.

https://akw.sk/covid-19/moze-protein-spike-vo-vakcinach-moderna-pfizer-s...

Čiže aj po očkovaní mRNA-vakcínou treba jesť acylpyrín.

Náhodný okoloidúci

Zvedavec upozorňuje na zaujímavý článok na stránke Pravý prostor, v ktorom sa autor pozastavuje nad podivnosťami okolo očkovania. https://pravyprostor.cz/covid-leky-vakciny-a-nekolik-proc-cast-ii/

Ako píše Zvedavec, Nikdy v minulosti neprobíhalo očkování v případě, když se pandemie už rozeběhla! Očkování má smysl jako prevence. V průběhu pandemie způsobuje očkování nárůst onemocnění a je vysloveně škodlivé. Dříve tohle lékaři respektovali.

 

Samotný článok na "Pravém prostoru" upozorňuje na fakt, že vojna je vedená špeciálne proti vektorovým vakcínam, zatiaľ čo problémy a závažné vedľajšie účinky spôsobované mRNA-vakcínami sú médiami aj "odborníkmi" ignorované s ohlušujúcim mlčaním. A pritom ich je možno štatisticky rovnaké množstvo ako u Astry.

Proti Sputniku je vedená politická kampaň, proti Astre "zrazeninová" kampaň. Ale je možné, že mRNA-vakcíny majú nejakú špeciálnu vlastnosť, špeciálny účinok. Ako konšpiruje VK na Aeronete, mRNA vakcíny nenavodzujú ozajstnú imunitu, ale len stav tolerancie alebo rezistencie, kedy človek síce po nakazení ochorie, ale choroba má miernejší priebeh. A práve popri tom majú vznikať nové a nové mutácie, keďže vírus nenarazí na plnohodnotnú imunitu. A keďže nakazený nejde do karantény, veď načo, keď je očkovaný, mutácie sa môžu šíriť bez obmedzenia. A to je vítaná zámienka na stále nové a nové prísnejšie opatrenia a "lockdowny" a "veľký reset". Na druhej strane vektorové vakcíny vytvárajú kvalitnejšiu imunitu, ozajstnú imunitu, takže ich použitie umožní návrat do normálu. Do starého normálu, toho pred koroňou, a bez "veľkého resetu". A to je pre "elity" nežiadúce.

Náhodný okoloidúci

Amíci zabezpečia slobodnú plavbu a navigáciu medzi Kaspickým a Čiernym morom, Rusi im na opátku vytvoria Stalinov prieliv medzi Mexikom a Kanadou.
https://cdn.fishki.net/upload/post/2018/03/17/2539769/08234ce8e0396cbed6...

Náhodný okoloidúci

No tak ten výletný trajekt zoberie na palubu len 2500 ľudí a nie 3000. A je to vyriešené.

Náhodný okoloidúci

Samozrejme, v správe nie sú uvedené typy plavidiel, takže sa nedajú dohľadať ich parametre. Obojživelné vozidlá by mali byť schopné presúvať sa aj po pevnine, alebo sa mýlim? A aké rozmery môže mať delostrelecký čln? Menšie kusy by sa možno dali presunúť vlakom.
Kedysi sa uvažovalo o prekopaní kanálu medzi Čiernym a Kaspickým morom v nížinách a rovinách severne od Kaukazu.
https://www.technickytydenik.cz/rubriky/archiv/spoji-cerne-a-kaspicke-mo...

Ako som teraz našiel, Don a Volga sú prepojené kanálom, takže technicky je možné preplaviť sa z Kaspického mora do Čierneho, obmedzuje to len veľkosť plavidla.

Ale aj tak jediným zmyslom tej správy je strašiť ľudí Ruskom.

Náhodný okoloidúci

Repete kovídu u tých, ktorí mali "bežný priebeh" aj s typickými príznakmi, je málo pravdepodobné, do úvahy pripadá asi len v prípade porúch imunity. Drvivá väčšina "repete" sa ukázala ako falošne pozitívne výsledky pri prvom testovaní alebo tí ľudia vôbec nemali príznaky a ani len neboli infekční.
Tuto to pekne a zrozumiteľne vysvetlila výskumníčka skúmajúca imunitu po prekonaní, po očkovaní, aj po očkovaní tých, čo už kovída mali.
https://www.seznamzpravy.cz/clanek/rok-si-nicime-imunitu-mozna-i-proto-j...

Ja osobne si myslím, a nie som jediný, že imunita po prekonaní je kvalitnejšia ako tá po očkovaní, aj keď je jasné, že zmyslom očkovania je navodiť imunitu bez nutnosti prekonať chorobu, ktorá môže mať rôzne následky.
Ide napríklad aj o to, že vírus má "vychytávky" na oklamanie a oslepenie imunity (fungujú na princípe stieračov na aute) a imunita si musí poradiť aj s nimi. Imunita navodená očkovaním na toto asi nie je vycvičená.

No a tuto iná MUDr. spochybňuje Ivermectin.
https://www.seznamzpravy.cz/clanek/bamlanivimab-se-osvedcil-propagovat-i...
Asi by ju mal k sebe na kliniku pozvať doc. Torok (s dvoma bodkami nad každým o), aby na vlastné oči videla jeho účinok, keď ho použije ten, kto vie, ako ho používať.

Náhodný okoloidúci

Neprekvapilo by ma, keby Baťová úmyselne poslala Sputnik do iného laboratória ako bolo uvedené v nákupnej zmluve, len aby uškodila (na pokyn spoza veľkej vody, alebo z Bruselu?). Žeby na to narážal Matelko?

Náhodný okoloidúci

To je presne to isté ako politicky korektná voľba čiernej Miss vo Fínsku alebo voľba kastrovaných chlapov za Miss v Španielsku alebo v USA.

Náhodný okoloidúci

V Egypte som nikdy nebol, ani sa tam nechystám, takže ani miestnu diaľnicu neuvidím.
Čo navrhuješ ako riešenie?
Zakázať obyvateľom Egypta používať autá? Zbúrať diaľnicu? Vyvážať psov z Egypta a zásobovať nimi čínskych labužníkov?
Aj u nás vídam okolo ciest zrazené zvieratá - mačky, psov, srnky, ježkov, líšku, tchora, žaby, salamandry... Čo s tým? Znamená to, že sme tiež bezohľadní a nemáme radi zvieratá? Alebo oplotíme všetky cesty na Slovensku?
Pre úplnosť, Anubis mal šakaliu hlavu, nie psiu.

Ale mne išlo o niečo iné, keď som citoval z Ceramovej knihy udalosti spred viac ako 100 rokov - že aj napriek vnútenej zmene jazyka a náboženstva obyvatelia Egypta stále pokladali faraónov za svojich panovníkov a prejavovali im úctu - sami od seba, z vlastnej vôle, lebo to tak cítili, bez organizovania akcie nejakými úradmi alebo politrukmi.

Náhodný okoloidúci

Ceramova kniha je síce popisovaná ako "román o archeológii", ale to sa týka iba formy. Obsahovo to je celkom seriózne popularizačné dielo, v časti "Kniha o pyramídach" je uvedených 27 odkazov na vedecké diela z oblasti egyptológie, tri z nich napísal Brugschov brat Heinrich Brugsch, významný egyptológ 19. storočia. Takže Ceram si nič nemusel "vycucať z prsta", čerpal z dobrých zdrojov. Emil Brugsch bej žil dlhé roky priamo s felahmi, zamestnával ich pri vykopávkach a poznal ich silné aj slabé stránky. Skrátka felahovia a ich ženy prejavovali staroegyptským panovníkom úctu spôsobom sebe vlastným, tak ako je to v ich končinách zvykom, a ja nemám dôvod pochybovať, že to z ich strany bolo spontánne a úprimné. A nevidím dôvod posudzovať ich vtedajšie zvyky optikou našich súčasných zvykov.

 

Súhlasím ale s tým, že ceremónia okolo prevozu múmií do múzea bola naozaj gýčovitá, a to z viacerých dôvodov:

1. použitá moderná technika - keby nedošlo k násilnému prerušeniu vývoja egyptskej spoločnosti inváziami a ničením, možno by sa dala vysledovať kontinuita v používaní rôznych typov vozidiel na prevoz múmií pri rôznych príležitostiach - od nosidiel a kočov, cez konské povozy a parné stroje až po motorové a elektrické vozidlá.

2. prerušená alebo skôr zničená historická a kultúrna kontinuita - súvisí s bodom 1 - V Egypte už nevládnu faraóni, egyptský jazyk je mŕtvy jazyk a koptčina je len liturgický jazyk, zaniklo egyptské náboženstvo ako živá kultúra a bolo nahradené islamom, v menšej miere kresťanstvom. Takže ceremónia prevozu múmií na zamaskovaných obrnených transportéroch bol na trochu "cargo kult", ako by to možno nazval Norman.

3. pompéznosť celej akcie síce dávala jasne najavo, že nie sú prevážané múmie bezmenných roľníkov, ale múmie najvýznamnejších členov vládnucej vrstvy, ale aj tak to bola komerčná akcia.

Súhlasím s Normanovym komentárom uvedeným nižšie, pred fanatickými islamistami nikto a nič nie je v bezpečí, tí magori by chceli celkom vážne zbúrať aj pyramídy, lebo podľa nich odporujú islamu. Preto čím viac obyvateľov Egypta sa zaujíma o dejiny Egypta a uvedomí si jeho význam a prínos ako kolísky jednej z najstarších civilizácií sveta, tým lepšie, aj pre nás. Práve akcie tohto druhu, aj keď okato komerčné a gýčovité, k tomu môžu prispieť. Starovekí Egypťania neboli vyvraždení a nahradení, boli síce mocensky prevalcovaní a jazykovo a kultúrne asimilovaní inváziami nájazdníkov, ale určitá genetická kontinuita od staroveku po súčasnosť sa dá vysledovať.

Náhodný okoloidúci

Múmie 18 faraónov a 4 faraóniek boli slávnostne prevezené na miesto posledného (?) odpočinku, ktoré im určili úradníci, čiže do Národného múzea egyptskej civilizácie.

https://zemavek.sk/video-kahira-zazila-slavnostny-presun-22-mumii-faraon...

Je zaujímavé vidieť, ako štát oficiálne sa hlásiaci k islamu presúva svojich starovekých panovníkov nielen s veľkou slávou a staroveko sa tváriacimi tancami, ale aj s vojenskými poctami a čestnými delostreleckými salvami.

Ale berme to pozitívne - súčasní Egypťania (Arabi, alebo arabizovaní Egypťania + miešanci?) chcú na múmiách nielen zarábať, vytrieskať prašule z cestovného ruchu, ale chcú si pripomínať slávnu minulosť svojej krajiny Kemet. Aj keď neviem, či by samotní faraóni súhlasili s tým, že miesto posledného odpočinku budú mať v múzeu a nie v pyramídach.

Otázka teraz znie - zaradí sa do učebných osnov egyptských škôl aj vyučovanie staroegyptského jazyka alebo aspoň koptčiny? A aká je pravdepodobnosť, že sa v Egypte obnoví pôvodné náboženstvo? Ja viem, snívajte ďalej, islamisti to nedovolia.

Neodpustím si citáciu z knihy - o prevoze múmií po Níle, ku ktorému došlo 14. 1úla 1898:

Potom sa však stalo niečo, čo tvrdého vedca Brugscha dojalo ešte viac než samotný objav pokladov. Lebo to, čo sa tu odohrávalo, kým loď pomaly plávala po prúde Nílu, nepôsobilo už na vedca, ale na človeka, ktorý ešte nestratil pietu.

Rýchlosťou vetra sa po všetkých obciach pri Níle a v širokom okolí rozšírila zpráva, aký náklad loď vezie. A ukázalo sa, že starý Egypt, ktorý vo svojich panovníkoch videl bohov, ešte nezahynul. Brugsch stál na palube a videl, ako stovky felahov so svojimi ženami sprevádzajú loď; od Luksoru až ďaleko k veľkému ohybu Nílu, až po Kuft a Kench. Muži strieľali z pušiek na počesť mŕtvych faraónov, ženy si pomazávali tvár a telo hlinou a prachom, a prsia si rozodierali pieskom. Loď sprevádzal do ďaleka sa rozliehajúci nárek. Bola to fantastická procesia bez nádhery, otrasná nárekmi.

Brugsch už nemohol ďalej zniesť tento pohľad a odvrátil sa. Konal správne? Nepozerali sa možno na neho tí, čo tam vyrážali zo seba žalostný nárek a bili sa v prsia, tiež ako na jedného z lupičov? Na jedného z tých zlodejov a lotrov, ktorí po tritisíc rokov hanobili hroby?

Po mnohých rokoch nám dal Howard Carter jasnú odpoveď. Udalosti okolo Amenhotepovho hrobu mu boli podnetom k tejto poznámke: "Z tohto prípadu môžeme vyvodiť jedno ponaučenie a odporúčame ho tým kritikom, ktorí nás označujú za vandalov, pretože odnášame predmety z hrobov. Tým, že dávame starožitnosti do múzeí, staráme sa o ich zachovanie; ak by sme ich ponechali na mieste, skôr či neskôr by sa nevyhnutne stali korisťou zlodejov, a to by sa rovnalo ich zničeniu".

Zdroj: C. W. Ceram: Bohovia, hroby, učenci, Obzor Bratislava 1965, str. 140

 

Náhodný okoloidúci

12.3.2021 na serveri Politikus.ru vyšiel zaujímavý komentár
https://politikus.ru/events/134895-mezhslavyanskie-voyny-indeyskie-raspr...
Межславянские войны = индейские распри - Medzislovanské vojny = indiánske rozbroje, ktorý upozorňuje na starú taktiku rozoštvávania národov, ktorú Gueit Buitein (= Angličania) a USA použili proti severoamerickým Indiánom a používajú ju aj teraz voči slovanským národom a celkovo voči Európe a svetu. A svet na to vždy naletí, nechá sa do tejto pasce chytiť.
Je to príliš dlhé na top, aby sa mi to chcelo prekladať, kto chce, môže použiť nejaký automatický strojový prekladač. Teda ak si to neviete prečítať v origináli.
Pre úplnosť, aj Politikus.ru tento článok prevzal odtiaľto:
https://economicsandwe.com/325C3644179A25AB/

Článok zároveň tvrdo kritizuje surový a bezcitný egoizmus kapitalizmu.

Náhodný okoloidúci

Ukrajinská svoloč sa otvorene hlási k Banderovi a k Petľurovi ako k svojim veľkým vzorom a modlám, že sú anglosionistami používaní ako úderné jednotky, to je druhá vec. Tam sú zjavne celé generácie vychovávané v tom, že podstatou ukrajinstva je byť proti Rusom, to je ich tragédia.
No a Rusi Ukrajinu nebudú obsadzovať, lebo by ju potom museli živiť. Boli by sprostí, keby si niečo také zavesili na krk. Rusom celom postačí, keď v prípade vypuknutia ostrej vojny pošlú prskavku na každú vojenskú základňu (pokiaľ možno na takú so západnými poradcami) a každý vojenský sklad na Ukrajine, aby щеневмерлики nemali čím útočiť. O zvyšok sa potom môže postarať duševne zdravá časť Ukrajincov, tí už majú щеневмерликов plné zuby a chcú konečne normálne pokojne žiť.

Náhodný okoloidúci

Krym a Donbas sú dve rôzne záležitosti, aj keď sa to tak nemusí zdať.
Krym Ukrajina spravovala od roku 1954 na základe toho, že Nikita Sergejevič tak rozhodol. Ale spravovať niečo a vlastniť niečo sú dve rôzne veci. Prevod Krymu spod správy RSFSR do správy Ukrajinskej SSR nepotvrdili parlamenty týchto republík, čiže prevod po právnej stránke nebol dotiahnutý do konca a Krym bol po právnej stránke stále ruský. Ani ukrajinizácia Krymu nezaznamenala väčšie úspechy, stále si zachovával ruskú podstatu.
Tu to podrobne rozobral Ivan Štubňa:
http://zvedavec.org/komentare/2020/04/8285-anexia-krymu-je-umyselne-zava...

O prevode Donbasu spod správy Ruska pod správu Ukrajiny rozhodla ešte Leninova vláda niekedy v roku 1922 - aby tak Ukrajina čo najrýchlejšie získala nejaký ten priemysel a vysoké školstvo. Neviem, ako to bolo ošetrené po právnej stránke, nikde som to nenašiel, ani som to nehľadal. Ale ukrajinizácia Donbasu za tie desaťročia až takmer storočie dosť pokročila, "ruský živel" tam má o niečo slabšou pozíciu ako na Kryme.

Pre toto si Putin voči Donbasu nemôže dovoliť to, čo voči Krymu. Stále tvrdím, že banderovcov si musia povešať samotní Ukrajinci.

Náhodný okoloidúci

NATO veľmi pobúrene komentuje presuny ruskej armády na RUSKOM území. Je to niečo podobné, ako keby Rusi pobúrene komentovali presuny nemeckej armády na nemeckom území alebo armády USA na území USA. Čistý magorizmus.

Náhodný okoloidúci

Pozrel som si to a celkom sa mi to páčilo , ďakujem za tip, Ľubov :)

Náhodný okoloidúci

Predpokladám, že máš na mysli tento seriál
https://www.csfd.cz/film/8126-osada-havranu/prehled/
Podľa toho, čo mi tak hmlisto utkvelo v pamäti, je to viac-menej z obdobia stretu paleolitikov (lovci a zberači) s neolitikmi (prví poľnohospodári).

Náznak pravekého života nám poskytujú posledné domorodé kmene v Amazónii, v Austrálii, na Novej Guinei, teda aspoň to, čo z nich zostalo po invázii západoeurópskych kolonizátorov. Nezdá sa mi, že by vyzerali "spustnutí" - práve naopak, starajú sa o seba, udržiavajú si kdejaké účesy, maľujú si telá... Rozdiel medzi nimi a našimi predkami čo ja viem pred 2000 - 3000 rokmi bude predovšetkým v DNA (patria k iným rasám) a v životnom prostredí, naši predkovia pred niekoľkými tisícročiami nežili v trópoch, ale v prostredí lesa a lesostepi v miernom pásme s odlišnými zdrojmi a možnosťami. Primitívny spôsob života je jedno, spustnutosť, zanedbanosť až zdegenerovanosť je niečo druhé.

Náhodný okoloidúci

Naše Slovanky sú pokladané za jedny z najkrajších žien na planéte Zem a je to dedičné. Mne sa nezdajú ani krivé, ani hrbaté, ani bezzubé (to až vo veku okolo 80 rokov, keď sú dávno za zenitom), ani jednookú som ešte nestretol, ani zablšenú... Otázka teda je, na akej planéte žije tá fejsbúková komentátorka :D Alebo sa pozrela do zrkadla, ťapa jedna?
No a archeológ - ja som odkaz na jeho komentár nedal preto, že by som sa s ním stotožňoval, to určite nie, ale len ako ukážku iného názoru. Archeológovia síce urobili a stále robia kus záslužnej práce, ale nie sú vševedkovia a objektívne musia uznať, že veľa vecí z minulosti ľudstva je navždy stratených a právo tie mohli byť tie najcennejšie, pokiaľ ide o skutočné posúdenie životnej úrovne alebo dobových znalostí. Spomeňme si, aký šok spôsobil mechanizmus z Antikytéry.

Náhodný okoloidúci

Ja proti Arkone nič nemám, skôr naopak, rád si toto zoskupenie vypočujem. Páči sa mi zmes tvrdých metalových gitár, harmoniky a píšťalky :) A páči sa mi aj ich melodika a Maša je sympaťáčka.
Ide mi o iné. Takýchto pagan-metalových alebo folk-metalových zoskupení je na svete celkom dosť, aj rôzne keltské smery, odinisti a čojaviemčoešte, ide len o to, do akej miery členovia týchto skupín týmto aj naozaj žijú a do akej miery je to len hraná javisková póza pre obecenstvo a pre zárobok. Žiarislav je jasný, ten vodu káže a vodu pije, ako hovorí, tak aj žije.
Ďalšia vec je strata historickej kontinuity. Stará rodná viera bola zničená kresťanstvom, zachovali sa len útržky. Do akej miery teda môže byť javiskové vystúpenie pagan-metalovej skupiny pokladané za autentické slovanstvo? Ale bez ohľadu na toto všetko si ich aj tak rád pustím.

Náhodný okoloidúci

Súhlasím, mladá šamanka je veľmi pekné dievča, celkovo producenti urobili dobrý "kasting". Ešte aj ten Cinkota sa s jeho držkou na úlohu zákerného žreca hodí. Ale inak tá herečka je v súkromí bežná moderná pipka, ktorá si rada užíva v Dubaji a tak podobne.
No, to východné slovanstvo je v Rusku dosť šmrncnuté pravoslávím a "slovansko-árijskými védami", na Ukrajine sa im to toho zamotal banderizmus...

Tu je ukážka moderného ruského slovanstva :)
https://www.youtube.com/watch?v=Tt6_65LDZ60
Tento komentár to "zabil" :D
"Yeah, I'm in a metal band."
"Cool. What kind of instrument do you play?"
"Flute."

Tu je drsne kritický názor archeológa:
https://plus7dni.pluska.sk/ludia/archeolog-seriali-slovania-toto-ma-skut...

Náhodný okoloidúci

Práve som si uvedomil, že ten seriál je hnusne antisemenitský. Práve vysielajú 4. pokračovanie a doteraz v ňom nebol spomenutý holokauz, čo znamená, že ho popierajú, ako by povedala Plichtová.

Náhodný okoloidúci

Možno pre Rimanov, ktorí mali v národoch severne od Álp chaos, keďže tieto národy, aj keď etnicky odlišné, žili podobným spôsobom života.
A vieš, že to možno bolo práve naopak - že všetci boli Slovania?
Germáni ako etnická entita vznikli niekedy pred 3000 - 2500 rokmi ako trihybrid pôvodných Praeurópanov (mužská haploskupina I1 - 40%), Prakeltoitalikov (haploskupina R1b - 40%) a Prabaltoslovanov (haploskupina R1a - 20%).
Aj germánsky jazyk podľa jazykovedcov vykazuje známky splynutia z viacerých jazykov.
https://eupedia.com/europe/Haplogroup_R1a_Y-DNA.shtml#Germanic
https://eupedia.com/linguistics/non-indo-european_germanic_words.shtml

Austrálski domorodci alebo Krováci nemajú vlastnú štátnosť. Znamená to, že nemajú žiadne dejiny?

Náhodný okoloidúci

Neprekvapilo by ma, keby to bolo tak, ako píše autor - že USA a ich bábka Taiwan úmyselne zablokovali Suezský prieplav, aby poškodili obchod medzi Rusko, EÚ a Čínou:
https://www.hlavnydennik.sk/2021/03/30/nehoda-v-suezskom-prieplave-bolo-...

Od USA sa dá čakať akákoľvek špinavosť.

Náhodný okoloidúci

Z nákladnej lodnej dopravy (a jasné, že aj z kadejakých výletných trajektov) ide množstvo splodín porovnateľné so splodinami z leteckej dopravy. Len sa o tom veľmi nehovorí.
A už vôbec sa nehovorí o tom, že najekologickejšia je výroba priamo na mieste spotreby, pokiaľ to je možné, teda aspoň toho, čo sme schopní vyrobiť sami a neporovnateľne kvalitnejšie. Nechápem, načo sa k nám do Európy vláči kuracie mäso z Brazílie alebo z Číny cez pol zemegule, medzizastávkou v Poľsku. Lebo "globalizácia"?
A taktiež sa z Brazílie a z Ukrajiny vláči do Guejt Buitejn neskutočné množstvo dreva, aby Angláni mohli pálením drevoštiepky miesto uhlia vyrábať ekologickú "zelenú elektrinu".

Náhodný okoloidúci

Riziko sektárov ako je Heger, pokiaľ ide o veci verejné, spočíva v tom, že sú sektou vychovávaní k slepej poslušnosti a ovládateľnosti vedením sekty, nie sú mentálne svojprávni bez ohľadu na prirodzenú inteligenciu.
Je tu však aj iná súvislosť.
Vo veľkej Amerike za veľkou mlákou sa práve takíto salarabanda jedinci tešia veľkej obľube a sú velebení ako selebrity, zatiaľ čo na racionálne uvažujúcich ateistov tamojšia spoločnosť uvalila kliatbu. Každá cirkev/náboženská spoločnosť a každá sekta nenávidí slobodomyseľného jednotlivca, ktorého nemôže ovládať.
Ďalšia vec je to, že na takéto salarabanda zoskupenia sa oficiálne kresťanské cirkvi pozerajú cez prsty nie preto, že sú to spoločensky nebezpečné spolky, ale len preto, lebo je to pre ne neželaná konkurencia, ktorá oslabuje ich moc. Aj keď navonok to možno odôvodňujú inak.

Náhodný okoloidúci

... dám sem dievčinku, ktorá mi spríjemňovala decembrovú koronténu. Spieva v piatich jazykoch a sama si pritom brnká na gitare, ktorú jej daroval španielsky výrobca. Toto hlasu sa neviem nasýtiť :) a má príjemný prejav bez afektu a ani najmenej mi nevadí, že jej nerozumiem ani slovo, teda pokiaľ nespieva rusky alebo španielsky.

https://www.youtube.com/watch?v=K_qmqTTKekc

https://www.youtube.com/watch?v=8qEjv0spksE

Náhodný okoloidúci

Ako bieli raperi u mňa bezkonkurenčne vedú bratia Janči a Lajči Kuťafájovci, čiže skupina Krímeš :)

https://www.youtube.com/watch?v=sfoTgFvRmrc

Náhodný okoloidúci

Treba ešte doplniť, že mulati v sebe majú aj časť belošských génov, takže belošské mentálne vzorce sú súčasťou ich prirodzenosti, sú niekde na polceste. Len oni sami si tú bielu zložku vo svojej genetickej výbave možno ani neuvedomujú a sami seba radia k čiernym. Nevadí, my bieli si vystačíme aj bez nich :D

Náhodný okoloidúci

Skvelý postreh, Sandro. Len ho doplním v tom zmysle, že tie multikulti filmy sú väčšinou zasadené do prostredia, ktoré vytvorila technologická biela civilizácia, preto majú multikulti filmové postavy belošské povahové rysy. Ešte aj školstvo v samotnej Afrike je výtvor bielych.
U Aziatov to tak nevynikne, tí majú svoje mnohotisícročné civilizácie a s nimi súvisiacu tradíciu písomníctva a architektúry, metalurgie pri výrobe zbraní atď.
Na druhej strane je celkom dosť filmov seriálov s (pseudo)historickou, fantasy až mytologickou tematikou a v nich všetci, aj bieli aj čierni bojovníci skvele ovládajú čínske kung-fu :)

Náhodný okoloidúci

Ďakujem za odkaz, videl/počul som na TA3 rozhovory s nejakým slovenským lekárom žijúcim v Kanade aj s J. Mesíkom, oba v relácii Tak takto. S Mesíkom sme možno na opačných stranách barikády pokiaľ ide o politické názory, ale v tomto boji za schválenie Ivermectínu mu fandím.

Tu je pekné zhrnutie ťaženia proti Ivermectínu. Čo viac chceme ako dôkaz, že o zdravie a zastavenie predčasného umierania vláde a BigPharme nejde?

https://www.hlavnydennik.sk/2021/03/25/dezinformacie-zo-strany-mainstrea...

Náhodný okoloidúci

Kdesi som kedysi čítal taký jeden celkom zaujímavý výrok, neviem, kto je jeho autorom.

Malí ľudia hovoria o iných ľuďoch.
Strední ľudia hovoria o udalostiach.
Veľkí ľudia hovoria o ideách.

Niečo pravdy na tom bude. Preto nás bulvár kŕmi "selebritami", aby sme sa nezaoberali udalosťami a ideami.

Náhodný okoloidúci

Je to síce trochu mimo hlavnej témy článku, ale keď už si tu spomenula Ivermectín a agresívnu kampaň voči nemu, milá Ľubov, uvediem sem osobnú skúsenosť jednej mojej kolegyne, mladšej odo mňa a "srdciarky". Dala sa zaočkovať a 5 dní po druhej dávke sa začala cítiť zle, išla si dať vyšpárať nos a bola pozitívna a ako srdciarka je pritom dosť riziková. Aj jej manžel ochorel, horúčky cez 39. Jej sestra našťastie pracuje v Rakúsku v nemocnici, zohnala jej Ivermectín balenie za 6 eur, pre ňu aj pre manžela a rýchlo doviezla na Slovensko. Kolegyňa aj manžel si ho užili podľa odporúčaného dávkovania (12 mg) a na druhý deň úplná pohodička ako keby im nič nebolo. Takže mám z prvej ruky, že to funguje.
Ale nepočujeme a nečítame nič iné ako očkovanie, očkovanie, očkovanie. Lenže - očkovanie je dlhodobá PREVENCIA a ľudia potrebujú LIEČBU a potrebujú ju HNEĎ, to im vakcína nezabezpečí, ani Sputnik to nedokáže.

No a k téme článku - na toto sme rok čakali, na takéto trenice a spory. Vychutnajme si to, ale buďme bdelí a ostražití, lebo keď niečo padá, môže sa pritom toho dosť poškodiť a nevratne zničiť.

Ešte k tej skromnosti. Skromnosť je jedno a chudoba je druhé, všetkým nám je jasné, že to nie sú synonymá. Inými slovami, ľudia sa delia na hladných a nenažraných. Stred medzi týmito dvoma skupinami tí nenažraní vedome odstraňujú.
Ja osobne som aj zástancom solidarity, aj zástancom zásluhovosti.
Pokiaľ sa človek snaží a robí niečo pre spoločnosť, treba k nemu byť solidárny. Pokiaľ sa niekto len fláka a vedome hádže zodpovednosť za seba na iných, treba sa k nemu správať podľa princípu zásluhovosti. Myslím si, že to je najracionálnejšia cesta spravovania spoločnosti, ale ani jedna naša doterajšia vláda k tomu nedospela.

Náhodný okoloidúci

Horyslav presne pochopil, o čo mi ide.
Pricucnúť sa na štátny rozpočet je ako výhra v lotérii. Preto tie tlačenice na popredné miesta na zoznamoch kandidátov do volieb, preto tie zákulisné čachre a dohody pri výberových konaniach.
Vírus je skutočný, veľa ľudí v mojom okolí mňa nevynímajúc od neho dostalo "francuzák", ale to, čo sa okolo neho deje, nie je normálne. Matelko sa na štátny rozpočet pricucnul prostredníctvom spriaznenej garážovej firmičky z Trnavy, Uhrík asi pred dvoma týždňami v rozhovore pre HS povedal, ako sam u jeho známy lekár chválil, že MOMky sú skvelý kšeft a že otvára ďalšie tri či štyri, lobisti z VŠ Sv. Alžbety sa na štátny rozpočet pricucli prostredníctvom výrobcov vakcín a liekov...
Ja vidím príčinu zlého stavu v tom, že zdravotníctvo sa zmenilo zo služby pre verejnosť na obyčajný bizňis. Čoho sa chytí komercia, to degeneruje.

Čo sa týka opatrení, narážam na to, že tí, čo prišli z Ruska hovora a píšu, že sa tam síce nosia rúška, niekde povinne, ale väčšinou dobrovoľne, ale inak tam život beží ako predtým. Pred cca troma týždňami do Infovojny volala Bieloruska žijúca na Slovensku, že nedávno bola "doma" a tam tiež beží úplne normálny život. A pritom človek by po tých masových protestoch čakal, že Bielorusko do roka vymrie kvôli vírusu. A ono nič...

A tu
https://www.czechfreepress.cz/dalsi-blogy/zahodme-nahubky-2.html
nejaká tetka píše o svojich skúsenostiach z Fínska, kam sa pred rokom presťahovala z Nemecka.
Chceš sa sporiť? Môžeš, ale s ňou.

Tu
https://zdravi.doktorka.cz/americky-lekar-na-zaklade-vedeckych-studii-va...
lekár píše o riziku dlhodobého nosenia rúšok a respirátorov. Hxpoxia, z nej vyplývajúce narušenie imunity a pokles T-lymfocytov, z toho vyplývajúce zvýšené riziko nákazy hoci aj menšou dávkou a vážnejší priebeh.
Na konci článku sú odkazy na vedecké články, pričom niektoré sú aj z roku 2008, takže nejde o dnešnú účelovú protirúškovú propagandu proti opatreniam.
Z mojej vlastnej skúsenosti - už niekoľko málo týždňov potom, ako sme museli začať nosiť rúška, som začal pociťovať zhoršené dýchanie, a to som rúško nosil iba vo verejnej doprave, v obchode a v robote cestou na obed. Súhrnne najviac ak hodinu,hodinu a pol denne. A zároveň s tým išla dole moja telesná výdrž. A to dlho predtým, ako som dostal vírus.

No a tu
https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/To-zabiji-lidi-co-delate-P...
vakcinológ Beran vysvetľuje, prečo lockdowny nezaberajú.

No a zlyhania "našej" vlády sú všeobecne známe - nasilu dobrovoľné plošné testovanie a prudký nárast po ňom, trestuhodne zanedbaná osveta týkajúca sa vitamínu D3 a stopových prvkov, sabotáž v zahraničí bežne využívaných antivirotík, nasadzovanie neúčinného Remdesiviru, neschopnosť nášho ministerstva naštudovať si účinné zahraničné protokoly...
Ak toto číta Iris, možno sa naštve a skolabuje, ale tu je zaujímavý článok o Ivermectíne od Firmenta.
https://www.hlavnydennik.sk/2021/02/20/docent-firment-pouzivanie-ivermec...
O katastrofálnom zdravotnom stave našej populácie sme už písali.

Náhodný okoloidúci

To máš ako s emerickým väzenským systémom. Basy sú tam vo veľkej Emerike za veľkou vodou súkromné a aby boli ziskové, tzn. aby mohli brať čo najviac peňazí zo štátneho rozpočtu, potrebujú čo najviac väzňov. A tak sa majitelia väzníc dohodnú so sudcami, aby títo odsudzovali čo najviac ľudí na čo najdlhšie tresty, čo pri tamojšej miere násilnosti populácie nie je problém splniť. A väzni sú potom ako superlacní moderní otroci využívaní priemyselnými spoločnosťami, veď väčšinu nákladov na ich prácu pokrýva štát. A takto väzenský systém živí sám seba a bujnie ako rakovina. To všetko len preto, lebo sa toho chytili súkromníci tvrdiaci, že všetko je tovar.
No a mne to pripadá tak, že tento systém "všetko je tovar" živí sám seba aj v prípade koroňavírusu.
V tomto prípade sú členovia tzv. pandemickej komisie v pozícii sudcov a ich cena je uvedená na ich webových stránkach, je ňou výška sponzorského príspevku od výrobcov vakcín a liekov. Je u nás situácia najhoršia na svete napriek lockdownom, alebo práve kvôli nim? Ako to, že iné štáty to zvládajú aj bez nich?
Lietadlá sú ako druh nátlaku. Chceš cestovať? Nechaj sa opichať. Imunita získaná prekonaním choroby sa neuznáva, lebo sa nej výrobca vakcín nezarobí.

Náhodný okoloidúci

Nič prekvapujúce. Rovnako Pfajcer tlačí aj na Brazíliu. Ak Brazília vymäkne a vzdá sa Sputnika, logickou odpoveďou by bolo zrušenie dovozu brazílskych výrobkov do Ruska, ale celkovo to ohrozuje samotnú existenciu zoskupenia BRICS, čo je tiež jeden z cieľov útoku.
Ale Čína už vydáva víza tým, čo ktorí nechali opichať čínskou vakcínou. Takže nejde tu o nič iné ako o obchodnú vojnu, ochrana zdravia je len zámienka, vidíme, aké ťahanice robí Brusel okolo Sputnika, uvažuje sa, či vôbec bude v Covid-pasoch Sputnik uznávaný. Čiže obyčajné výpalníctvo a možný koniec Schengenu. Západní výrobcovia vakcín sa snažia dosiahnuť trvalé tunelovanie štátnych rozpočtov a zabezpečiť si trvalý zisk.
Neprekvapilo by ma, keby tak výrobcovia vakcín ako aj letecké spoločnosti mali tých istých akcionárov. A v takom prípade nákup služby "letecká preprava" bude podmienený nákupom tovaru "vyvolená vakcína". A myslím, že austrálsky Quantas má takéto prepojenia.

Náhodný okoloidúci

Ide o to, na koho je aký kompromat a koho je možné ľahšie ovládať.

Náhodný okoloidúci

Tak Pfajcer a Moderna, ako aj AstraZeneca a Sputnik nevyužívajú oslabený alebo usmrtený patogénny vírus, ale len malú časť RNA vírusu, a to messengerovú mRNA, ktorá neslúži na nič iné ako na prepis do bielkoviny/proteínu. Preto sú to všetko v podstate genetické mRNA vakcíny. Rozdiel je ale v tom, ako sa mRNA do ľudskej bunky dostane - u Pfajcera a Moderny sú to tukové nanokapsule, u AstraZeneca oslabený opičí adenovírus, u Sputnika oslabený neškodný druh ľudského adenovírusu. Podľa VK z Aeronetu problémy u AstryZ. spôsobuje aditívum sulfátu hlinitého, určené na zosilnenie imunitnej odpovede, práve ono má spôsobovať vznik krvných zrazenín a zabíjať očkovaných. A je tu tiež isté riziko, že práve ten spike-proteín, ktorý má telo po zaočkovaní vakcínou vytvárať, tiež spôsobuje krvné zrazeniny. VK síce občas uverejní riadne bludy, ale to so suflátom hlinitým znie celkom realisticky.
Hliníkové aditíva v bežných vakcínach sú podozrievané z toho, že pri očkovaní malých detí prenikajú cez hematoencefalickú bariéru do ich vyvíjajúceho sa mozgu a spôsobujú autizmus.

Náhodný okoloidúci

Možno sa domorodci v Indii a Afrike ani nedožijú takého veku, aby pre nich koroňa mohla byť riziková. Hlavne v tej Afrike, prirodzená príčina smrti Afričana zvykne byť buď malária alebo olovo.

Náhodný okoloidúci

Tak teda dooobre, nie som až taký koroňa-popierač, ako biológovi-amatérovi mi je jasné, že koroňa nie je chrípčička, môžem porovnávať, lebo som zažil oboje, ale som vakcíno-skeptik (nie úplný odmietač) a zatiaľ sa neudialo nič také, čo by u mňa dokázalo spôsobiť zmenu názoru a tie silné reči okolo účinnosti voči všetkým ale naozaj všetkým aj budúcim (rok 2055 a tak) mutáciám beriem len ako reklamnú kampaň. Voči Sputniku som o niečo zhovievavejší, nie preto, že je ruský a ja som rusofil, ale preto, lebo na jeho výrobu je použitá osvedčená a bezpečná technológia, aj keď v princípe tiež ide o istý druh mRNA-vakcíny. Ale AstraZeneca vyzerá byť riadny šmejd a nedorobok, aj keď využíva podobnú technológiu ako Sputnik.

Náhodný okoloidúci

To, čo prebieha, je síce dôležité, ale oveľa dôležitejšie je to, čo bude potom. Politicky nesvojprávny sektár Heger odkojený na emerickom cecku, ktorý chce ľudí ošklbať zavedením emerického spôsobu zdaňovania majetku, je možno ešte horšia možnosť ako Matelko. Aj keď vo veci koroňe by sa MOŽNO správal o niečo pragmatickejšie.

Stránky

texty

Stránky