Náhodný okoloidúci

authenticated user,dopisovatel

texty

Pokaždé, když se nějaký "hodný muslim" záhadně promění v islámistu - tj., vyrazí mezi lidi ve výbušné vestě, v náklaďáku nebo aspoň s mačetou, sekyrkou či nožem - tak pokud není zlikvidován na míst

V Germanistane začala kampaň zameraná na zlepšenie povesti pritečencov.

Dnes, 28. 10. 2017, je to presne 99 rokov od formálneho vzniku prvej Československej republiky.

Nie je žiadnym tajomstvom, že globálny parazit USA uznáva iba to, čo vyhovuje mocenským záujmom najvyšších predstaviteľov.

Medzinárodné aj vnútroštátne inštitúcie občas vypustia do éteru niečo o ochrane biodiverzity. Čo to teda je tá biodiverzita? O tom o kúsok nižšie, najprv niekoľko citácií.

 

Náš starý známy Multikulťo sa jedného pekného dňa vybral na prechádzku po Európskej ulici. Veď slniečko tak svietilo a hrialo, škoda by bolo len tak doma sedieť.

V meste Novosibirsk v Rusku učitelia prvých stupňov niektorých škôl odmietli učiť deti podľa moderných učebníc a používajú sovietske šlabikáre, matematiku a prírodovedu.

K už zverejneným videám a článkom opisujúcim riadený úpadok bielych národov sa tematicky hodí video opisujúce zneužívanie alkoholu a propagáciu alkoholizmu na oslabenie sily národa a na dosiahnutie jeho úpadku, s cieľom konečného zničenia.

Video opisuje ruské reálie, takže je v ruskom jazyku a so slovenskými titulkami, ale je poučné a aktuálne aj pre nás.

... alebo ako by mala vyzerať príprava na potenciálnu votreleckú krízu v prípade, ak súčasná vláda zmäkne a podľahne nátlaku z Bruselu a od slniečkárov alebo ak sa slniečkári dostanú k moci. 

Boli to tí najšťastnejší ľudia, akých som kedy videl. Mojou úlohou bolo ich presvedčiť, že sú stratení a potrebujú Ježiša, hovorí v rozhovore DANIEL EVERETT.

Rôzni novodobí "vierozvestci" často neeurópskeho pôvodu a kadejakí Multikulťovia sa nás snažia presvedčiť, že Európa potrebuje viac diverzity, viac multikulti.

Kým národ píše a spieva takéto piesne, tak máme nádej.

Je všeobecne známe, že pokročilé zbrane, ako sú napríklad protilietadlové rakety alebo aj samotné lietadlá, majú v sebe naprogramované rozlišovanie svoj-cudzí. Je to nevyhnutnosť - pomáha zničiť agresora a zabrániť "priateľskej paľbe", čiže neúmyselnému zničeniu vlastných ľudí alebo lietadiel.

Iste ste si aj vy obľúbili cestopisné dokumenty. S nimi sa aspoň na chvíľku môžete preniesť niekam ďaleko, do exotických krajín, kam sa naživo asi nikdy nedostanete.

No čím ďalej Multikulťo čítal, tým menej sa mu šach páčil. Biele figúrky proti čiernym - to je čistý rasizmus, no niečo strašné! S tým, treba niečo urobiť! Hm.... Ale čo? Tie figúrky musia byť niečím odlišné, aby každý hráč vedel, ktoré sú jeho... A vtom Multikulťovi v jeho bystrej vo veľkej Amerike za veľkou vodou vyštudovanej hlave skrsla skvostná myšlienka - nie sú dôležité výsledky, ale ich interpretácia. I vymyslel Multikulťo nové pravidlá, podľa ktorých sa bude súťažiť a budú sa uverejňovať výsledky šachových turnajov.

Po ťažkom a namáhavom dni vyplnenom poctivou prácou zameranou na boj proti diskriminácii parazitov každého druhu sa Multikulťo s pocitom dobre vykonanej práce rozvalil v pohodlnom kresle vo svojej domácej kancelárii, zariadenej za peniažky z grantu od najvýznamnejšieho svetového filantropa pána J

Multikulťo bol správny chlapík. Nosil to správne oblečenie s "praporem hvězd a pruhů", jazdil na tom správnom aute, jedol tie správne GMO-jedlá, pil tie správne nápoje, fajčil tie správne značky cigariet, chodil to tých správnych kaviarní s tými správnymi nápismi a fotkami na stenách a v jeho vo veľkej Amerike za veľkou vodou vyštudovanej hlave vírili iba tie správne myšlienky a názory. A kto s nimi nesúhlasil, tomu bol pripravený podľa Obamovho vzoru vykrútiť ruky.

Pán Dobrosráč, mne je Vás ľúto. S Vaším zmiešaným pôvodom, o ktorý sa Vám postarali predkovia hádam ešte za monarchie, máte zrejme naozaj veľmi vážny problém s identitou a neviete sa niekam zaradiť a tak trollujete kade-tade a navážate sa do tých, ktorí svoju identitu majú a majú k nej kladný vzťah.

 

Biologické zbrane majú tú výhodu, že sú relatívne lacné a ich účinok sa občas dá zamaskovať tak, že vyzerá ako prirodzená príčina.

V kravskom lajne žili dva červíky, otec a syn. Vyhrabali sa na povrch a syn hovorí:
- Otec, čo je to také pekné zelené okolo nás?
- To je trávička, synku.
- A otec, a čo je to modré, čo tam ďalej tak pekne žblnkoce?
- To je potôčik, synak.

komentáre

Náhodný okoloidúci

Smutné je, že medzi chovateľov nebezpečných tropických inváznych druhov sa zaradilo už aj množstvo domáceho obyvateľstva.

Náhodný okoloidúci

Prežívanie tropických druhov na chladnom severe umožňujú predovšetkým chovatelia. Keď nebudú chovatelia, nebudú na chladnom severe tropické druhy.

Náhodný okoloidúci

Snaha dotiahnuť do USA čo najviac Afro-Haiťanov a Afričanov nie je zjavne nič iné ako snaha tzv. Demokratickej strany doviezť si čo najviac voličov.

http://www.epshark.cz/clanek/352/ted-se-rozhoduje-o-budoucnosti-usa

P.S. Ten epshark, ktorý všade tak propaguje istý Senil Senilovič, je celkom dobrý prehľad správ.

Náhodný okoloidúci

Presne si to vystihol, novodobý náter nemôžeme pokladať za tradíciu. Zvlášť ten Hviezdoslav, nech je v literárnych kruhoch hocako uznávaný, jeho spôsob vyjadrovania je tak umelý, že čitateľ občas musí dlho rozmýšľať, aby pochopil, čo tým chcel básnik povedať.
Ani folklór nieje až taká tradícia. Teda mám na mysli to, čo sa označuje ako folklór. Nie preto, že veľká časť slovenského folklóru má valašský pôvod, aj keď nakoniec sa valašská kultúra šírila skôr prenosom od suseda k susedovi a valašské gény ďaleko na územie Slovenska neprenikli, ale preto, že vieme už len málo o tom, čo ktorý tanec znamenal, čo ktorý zvyk znamenal. Našťastie etnografi toho veľa zachytili, ale národ sa o to až na niekoľko málo výnimiek nezaujíma. To, čo predvádzajú súbory na javiskách, to už nie je živý folklór, živá tradícia, to sú vo veľkej miere umelé choreografie určené na javiskové vystúpenia, pre zábavu divákov.

Len tak pre tú srandu sem uvediem jeden malý postreh zo života.
Videl som pred dávnymi rokmi na folklórnom festivale vo Východnej jedno bizarné vystúpenie. Máličko odbočím a potom sa vrátim.
Za hlbokého socializmu dávali v telke Sandokana. Bol to "kasový trhák", každý chalan chcel byť Sandokan. No a v tom dieli, keď sa Sandokan ženil s Lady Mariannou, boli ukážky malajských ľudových zvykov a tancov. V jednom tanci matka symbolicky učila deti prekonávať prekážky v živote. Vyzeralo to tak, že dve dievčiny v trojštvrťovom rytme búchali dve vodorovné žŕdky dvakrát dole o podklad a raz o seba a matka a deti pomedzi ne hopkali tak, aby ich nohy neuviazli medzi žŕdkami a neschytali úder.
No a zrazu som tento tanček pomedzi brvná videl zaradený vo vystúpení slovenského folklórneho súboru na festivale vo Východnej... Takto nejako, cez televíziu, funguje medzikultúrny horizontálny prenos tanečných prvkom medzi malajským a slovenským folklórom.

A zasa k téme.
Takmer zaniknutou slovanskou tradíciou, ktorú tu tak horlivo riešime, pre nás môže byť práve tá spätosť s prírodou. Pozorovanie prírody a všetkých je prejavov a pravidelných cyklov. Od schopnosti rozoznať a pochopiť ročné cykly v prírode záviselo holé prežitie našich predkov. Preto tak oslavovali astronomické sviatky - zimný a letný slnovrat, jarnú a jesennú rovnodennosť. Je jedno, či boli lovci-zberači alebo poľnohospodári, na oboch týchto úrovniach vývoja spoločnosti museli byť schopní porozumieť prírode a prispôsobiť sa tomu, čo nedokázal zmeniť.
Ešte aj tí bačovia a honelníci hore na grúni museli veľmi dobre poznať prírodné cykly a všetky prejavy prírody a byť schopní zariadiť sa podľa nich.
Súčasný našinec sa o prírodné cykly zaujíma len v súvislosti s dovolenkou - s tradičným váľaním sa na pláži alebo s tradičnou lyžovačkou.

Ja pri prechádzke v lese nezažívam zmenení stavy vedomia, nemám halucinácie ani vnuknutia. Je to pre ma príjemný oddych od práce lopatou a vnímam vtedy nielen krásu, ale aj prejavy ročných cyklov. Sledujem ako je slnko vysoko, čo kvitne, čo už má plody, cez zimu v snehu hľadám stopy zveri.

A ešte mi niečo napadlo. Také veselé. A súvisí to s tradíciou-netradíciou.
S jednou známou sme raz tak horlivo riešili hudbu a ona mi povedala, že neznáša ľudovky. Vravím si - koľko ľudí, toľko chutí, nedá sa každému vyhovieť, ja zasa neznášam operu. A potom z nej vyliezlo, že pod pojmom "ľudovky" si predstavuje plechovú dychovku a pesničky pre dychový orchester, ktoré začali hromadne vznikať niekedy v 60. - 70. rokoch minulého 20. storočia :D

Náhodný okoloidúci

1. neviem, kto by mohol byť ten filozof, ale je vysoko pravdepodobné, že jeho názor vychádzal len zo znalosti bielej europoidnej populácie. Na tú ten výrok sedí na 99,9%, dovolím si tvrdiť.

2. o jednom Bismarckovom výroku som tiež čítal. Znie asi takto: "Veličenstvo, nikdy nebojujte s Ruskom. Najrýchlejší spôsob ako mať kozákov v Berlíne, je vytiahnuť na Moskvu."
Ale zachytil som aj inú verziu: "Nikdy nebojujte s Rusmi, lebo oni vždy urobia nejakú nepredstaviteľnú hlúposť."
Tou "hlúposťou" bola zrejme myslená typická ruská asymetrická odpoveď.

Náhodný okoloidúci

Ako sa prisťahovalci z Afriky môžu zaradiť do európskej spoločnosti, keď neboli schopní zaradiť sa do africkej spoločnosti?

Náhodný okoloidúci

Aby sme si ešte lepšie rozumeli, trošku to rozviniem.
Veľmi dobre chápem a na svojom okolí to aj vidím naživo, že niektorí ľudia POTREBUJÚ barličky a návody na život napríklad v podobe náboženstva, či už preto, že v tom boli vychovaní a nevedia si život bez toho predstaviť, alebo majú v sebe zakorenený zmysel pre iracionálno. A potom šíria zbabrané fotomontáže ako "dôkaz" existencie obrov a morských panien. Alebo si jednoducho nevedia nájsť svoje miesto v živote, nevedia sa niekam zaradiť, len blúdia svetom, "hľadajú sami seba", a občas znepríjemňujú život ostatným, alebo sú takí frustrovaní zo sveta (alebo skôr zo svojej neschopnosti nájsť zmysel svojho života), že si ho začnú meniť chemicky a biochemicky niečím do žily alebo do zobáka.

Veľmi dobre viem aj to, že napríklad dychové cvičenia majú vplyv na psychiku, na okysličenie tela a mozgu, na svalové napätie, veď práve s tým pracujú silové športy aj bojové umenia.

Ale ďalšia vec sú práve tie "barličky" a "návody na život".

Každé náboženstvo, každá filozofia má za sebou stovky a možno tisíce rokov vývoja alebo aspoň udržiavania, vznikla v nejakých spoločenských a materiálnych podmienkach, možno by sa dokonca dalo povedať, že rôzne filozofie sú odrazom genetiky a mentality svojich tvorcov. Na to, aby som nejaký trojtisícročný filozofický systém z opačného konca kontinentu naozaj pochopil, musel by som tak žiť a nasávať miestnu kultúru, miestny spôsob života, a aj tak by sa mi to s mojou genetikou a mentalitou bieleho Európana 20. a 21. storočia podarilo len čiastočne. Ani černoch z Gambie sa nestane Európanom tým, že si oblečie európske oblečenie, naučí sa niektorý z európskych jazykov, pôjde v nedeľu do kostola a presťahuje sa do Európy. Stále zostane černochom z Gambie.

Preto keď niekto z našich bielych Slovenov/Sloveniek ide na "kurz meditácie" pod vedením nejakého guru a myslí si, že to naozaj pochopí a prenikne do toho, je to podľa mňa niečo podobné ako čierna bača Ibi Maiga v slovenskom kroji alebo Cargo-kult, kedy si domorodci s holým zadkom vyklčujú kus pralesa a postavia bambusový radar, aby privolali lietadlá s tovarom, lebo videli, že u bielych to funguje. Alebo ako keď sa 7-ročný chlapček z Petržalky pri videu s Brjusom Lí hrá na kung-fu. Aj my s kamošmi sme sa hrali na Indiánov. Ale len hrali. Nestali sme sa nimi ani po prečítaní množstva etnografických kníh.

Ako to opísal Coelho v Alchymistovi - prešiel celý svet, aby zistil, že patrí domov.

Náhodný okoloidúci

Prečo si také množstvo ľudí myslí, že na meditovanie potrebujú čo ja viem "voňavé" tyčinky, určité presne stanovené polohy tela a končatín, určitý druh zvukov, pokiaľ možno z Indie alebo Číny alebo aspoň šamanské bubny, a k tomu všetkému ešte mrmlanie zaklínadiel a mantier? Alebo dokonca nejaké prášky a vývary z bylín z druhého konca sveta, kde s nimi na rozdiel on nás majú mnohotisícročné skúsenosti?

Pre mňa osobne predstavuje skvelú meditáciu prechádzka po lese, a je jedno, či je zahmlený, zasnežený, pokrytý opadaným jesenným lístím alebo plný jarných kvetov v podraste. Nepotrebujem zapálené "voňavé" tyčinky, postačí mi vôňa prírody. Nepotrebujem gongy ani didžeridú, postačí mi šušťanie vetra v korunách stromov alebo čvirikanie vtákov. Nepotrebujem ayahuascu, ani khat, postačia mi lesné jahody a maliny. Možno to je tým, že som Slovän.

Náhodný okoloidúci

Haiťania, čiže v skutočnosti nie praví Haiťania, ktorí boli vyvraždení, ale Afro-Haiťania, spolu s Afričanmi už celé desaťročia až stáročia predvádzajú svoje budovateľské schopnosti a každý môže na základe stavu ich domovských krajín posúdiť, čo dokázali vybudovať a vytvoriť. A to isté, čo vytvorili u seba doma, vytvoria všade tam, kde sa usídlia. Takže Doník má pravdu - nebrať.
Ale zároveň by si Doník mal dávať pozor na svoje iné želanie - brať prisťahovalcov z krajín ako je Nórsko. Aby mu tam u nich vo veľkej Amerike za veľkou vodou nevybudovali ich verziu "juvenilnej justície" a aby miesto Nórov nedostal "Afro-Nórov".

Náhodný okoloidúci

http://www.czechfreepress.cz/evropa/turecko-a-islam-pojmy-kterym-zapad-n...

Ak SR ešte neuznala genocídu Arménov za historický fakt, je najvyšší čas urobiť to.

Náhodný okoloidúci

Miesto strachu zo "xeny" nastupuje skôr zhnusenie zo Xeny, teda z tej "herečky", ktorá sa stala veľkou aktivistkou LGBTIJHZTFDCSWRTBVNMJOHBGVFRDESWQAXYC-"komunity".
https://cs.wikipedia.org/wiki/Lucy_Lawlessov%C3%A1

Pseudonym Lawless si dobre vybrala - "bez zákona".

Náhodný okoloidúci

Podľa množstva rehotajkov to vyzerá skôr ako Aman.

Náhodný okoloidúci

M.V. v jednom rozhovore spomínala svoj multietnický, myslím, že nemecký alebo rakúsky pôvod a možno sa tam toho namiešalo aj viac. Čiže po Bránikovi ďalšia učebnicová ukážka svetoobčianskej multietnickej zmesi s narušenou etnickou identitou. Rodina ju nezastaví, je to jedna krv.

Náhodný okoloidúci

https://stredoevropan.cz/2018/01/07/africke-gangy-terorizuji-zapadni-pre...
Ako je to vôbec možné, že niečo také má priznané ľudské práva?

Náhodný okoloidúci

Neviem prečo, ale občas mám pocit, ako keby sa znova reinkarnoval Pavlík Morozov, aby mohol talmudizovať.

Náhodný okoloidúci

To je zrelé na trestné stíhanie. Zločiny banderovcov na území Slovenska sú dobre zdokumentované.

Náhodný okoloidúci

Ďalšia nebezpečná pasca je "progresívne" Slovensko. Progres, pokrok je všeobecne vnímaný kladne, ako posun od niečoho prekonaného, zaostalého, zastaralého a zlého k niečomu novému, modernému, čiže dobrému. Ale práve to je tá pasca - že za prázdnou nálepkou "pokroku" sa skrýva ťažký rozvrat a rozklad samotných základov spoločnosti a ničenie toho, čo sa v dlhodobom časovom horizonte osvedčilo ako najlepšie riešenie, čiže snaha o zničenie osvedčeného tradičného modelu prirodzenej rodiny, snaha o vytvorenie nedotknuteľnej privilegovanej vrstvy z úchylákov všetkých druhov od seksuálne narušených jedincov až po náboženských fanatikov a snaha o rozvrat národných štátov, kedy každý národ má vykolíkované svoje územie, aby sa predišlo sporom, aby sa vedelo, čo je čie. To nemá nič spoločné so skutočným pokrokom.

Náhodný okoloidúci

Nikdy neklásť všetky vajíčka do jedného košíčka. Kde som to len čítal...

Náhodný okoloidúci

Čím lepšie pre nás, tým horšie pre nich. A naopak.
To, že veci sa vyvíjajú v prospech bežných ľudí, spoznáme podľa sily nenávistného (anglo)sionistického kvikotu.

Náhodný okoloidúci

Slniečkári utekajú z Európy do Afriky. Dobre sa to číta, ale na náš veľký žiaľ je to len nemecký propagandistický televízny film. Ale dúfajme, že veštecký.

http://www.epshark.cz/clanek/331/nemecky-film-evropane-utikaji-do-vzkvet...

Náhodný okoloidúci

Vôbec najhoršie, čo si slniečkovou propagandou vymletý Nemec vie predstaviť, jeho najsamhrôzostrašnejšia nočná mora, je byť čo i len v náznaku podozrivý z rasizmu. Radšej sa nechá brutálne mučiť, páliť, vŕtať si koleno, nechá sa zožrať mravcom, podhodí svoju dcéru, čistú a nevinnú pannu deväťhlavému drakovi. Len nie podozrenie z rasizmu.

Náhodný okoloidúci

Ešte viac ako rok tu Pussy bude škodiť a smradiť.
Otázka je, či bude v nasledujúcich prezidentských voľbách v 2019 z čoho vyberať.

Náhodný okoloidúci

Je to genderovo nevyvážené a Afgánky a Afričanky sú takto ťažko diskriminované, lebo nemajú príležitosť zoznámiť sa s mladými Nemcami.

A teraz vážne.

V súvislosti s fotkou sú najdôležitejšie body c), d) a e).

https://sk.wikipedia.org/wiki/Genoc%C3%ADda_%28pr%C3%A1vo%29
Genocída alebo genocídium je čiastočné alebo úplné vyvraždenie skupiny osôb alebo jej ťažké duševné či telesné poškodenie s cieľom zničiť ju, zvyčajne z náboženských, rasových, jazykových, národnostných, niekedy aj kultúrnych či politických príčin. Známa je napríklad genocída židovského obyvateľstva počas druhej svetovej vojny. Je tým najťažším zločinom proti ľudskosti. Podľa medzinárodného práva je genocída nepremlčateľný medzinárodný zločin.

Na genocídu sa vzťahuje Dohovor o zabránení a trestaní zločinu genocídy (1948) a Dohovor o nepremlčateľnosti vojnových zločinov proti ľudskosti (1968).

Podľa týchto dohovorov je genocída akýkoľvek z nasledujúcich činov, ak sú páchané s úmyslom zničiť národnú, etnickú, rasovú alebo náboženskú skupinu:

a) usmrtenie príslušníkov skupiny
b) ťažké telesné alebo duševné ublíženia členom skupiny
c) úmyselné uvedenie ktorejkoľvek národnej, rasovej, etnickej, alebo náboženskej skupiny do takých ekonomckých a sociálnych životných podmienok, ktoré vedú k jej čiastočnému, alebo úplnému fyzickému zničeniu
d) opatrenia na zabránenie rodenia detí skupiny
e) násilné prevádzanie detí z jednej skupiny do druhej

Za pôvodcu slova sa považuje Raphael Lemkin, právnik poľsko-židovského pôvodu. Pri svojich štúdiách v Ľvove sa zaoberal vyvražďovaním Arménov v Osmanskej ríši v roku 1915.

Náhodný okoloidúci

Aj by som napísal, čo si o Bútorovi a jeho hovorcovi myslím, ale také škaredé slovo ešte nikto nevymyslel, a asi ani nikdy nevymyslí.

Náhodný okoloidúci

25 rôčkov je pekný vek... dievčatá aj chlapci v plnom rozpuku, súce na vydaj a súci na ženenie...
... ale tej našej mladej Slovenskej republike by som doprial slobodu a nezávislosť.

Náhodný okoloidúci

Tu sa píše, aj s odkazom na nemecký článok, že útočisko bude zriadené nie na ochranu žien, ale len na poskytovanie pomoci "obohateným" ženám.
http://www.eurabia.cz/Articles/31875-nemecke-urady-planuji-na-silvestra-...
Ktorá verzia je pravdivá?

Náhodný okoloidúci

Presne si zvolila emotikon - je to naozaj v (!).
A aj sa pošuškávalo, že kdesi na Orave či kde v lese hubári našli nejakého "zasamovraždeného" obesenca...
Otázkou hlavne je, do akej miery sú na to napojení naši milovaní volení zástupcovia ľudu. Tí sami sebe po krku nepôjdu. Kotlebovci chceli vývoz dreva zakázať a nepochodili.

A tá "kampaň" sa len tak mihla éterom, viac som o nej nepočul ani nečítal. Správny postreh. Prečo Rakúski ochranári neprotestujú proti drancovaniu slovenských lesov? Nezabudol som, ako sa angažovali okolo výstavby Gabčíkova a "záchrany" lužných lesov. Aj Maďari by sa mali posnažiť, veď ich vytápa aj voda, čo k nim steká od nás.

P.S. zle zaradený komentár - nevadí :)

Náhodný okoloidúci

Keby Nemci pri obrane svojho vlastného územia prejavili také bojové nasadenie ako pri Stalingrade, všetko mohlo byť úplne inak. A takí Rusi, tí vedia oceniť bojovú odvahu a hrdinstvo aj u nepriateľov.

Náhodný okoloidúci

https://www.aktuality.sk/clanok/551415/ministerka-podohospodarstva-spust...

Som zvedavý na výsledky a na vymožiteľnosť toho zákona.
Ideálny stav by bol ťažiť len pre domácu spotrebu, prípadne nejakých 10% naviac na vývoz, ale iba spracované, nie guľatinu.
A púštne krajiny nech sa snažia zalesňovať, metódy na to sú a dajú sa prispôsobiť miestnym podmienkam. Nemusia im všetko zelené vyžrať kozy, ťavy a dobytok.

Náhodný okoloidúci

Veď vyzerá staršie ako ja, a to som, prosím pekne, z generácie Husákovych detí, aj keď tak občas nepôsobím, ak je reč o mentalite :D

Náhodný okoloidúci

Niečo také ako zlá korupcia na Západe a zvlášť vo veľkej Amerike za veľkou vodou nepoznajú. Tam poznajú len dobrý lobing.
(Čo si ale budeme nahovárať, lobing je len legalizovaná a premenovaná korupcia.)

Náhodný okoloidúci

Samozrejme, ide hlavne o vymazanie Nemcov a iných bielych z povrchu planéty. Ale ak Merkelbaba a vláda v Berlíne odmietajú riešiť kriminalitu pritečencov, môže za tým byť ich taktika - naštvať Nemcov tak, aby začali brať spravodlivosť do vlastných rúk a potom napríklad vyhlásiť výnimočný stav a stanné právo a ešte viac pritiahnuť Nemcom obojok a urýchliť ničenie Európy.

Náhodný okoloidúci

Tie teľce sú naprogramované jednoúčelovo. Na iné záležitosti nemajú mozgovú kapacitu.

Menší zázrak je už to, že sme sa o tej vražde vôbec dozvedeli.

Náhodný okoloidúci

Priznám sa, že to isté prebehlo po rozume aj mne, a obávam sa, že obaja máte pravdu a zároveň dúfam, že nemáte pravdu. Počítať s potrestaním vinníkov je v ich podmienkach nereálne. Takže ide o to, ako dlho im to nadšenie vydrží a či sa aspoň časť z nich dokázala poučiť, aby sa to viac neopakovalo. Už len kvôli tomu, aby zostali tam doma u seba a netlačili sa sem.

Náhodný okoloidúci

http://www.freeglobe.cz/Articles/25588-cernosi-byli-radosti-bez-sebe-pri...

 

 

Kedy zvíťazí zdravý rozum v Európe? V Zimbabwe musel zdravému rozumu pomôcť vojenský prevrat. Lepšie by bolo, keby to u nás išlo bez neho.

Náhodný okoloidúci

Tie elektrárne aj mňa pobavili. Autor by mohol zostrojiť funkčný model. Ale tá z kameňa sústružená keramika, tak to je "vyššia pilotáž". Aj to by som chcel vidieť naživo.

Celkovo je všetko, čo sa týka Egypta, pod ťažkým útokom fantastov a je v súčasnosti veľmi ťažké nájsť v záplave odpadu zdravé jadro.

Pokiaľ ide o pomenovanie filozofie, tak základ je v gréckom slovese philein, ktoré má indoeurópsky koreň a znamená milovať. Aký pôvod má slovo sophia - múdrosť, to nechám na lingvistov. Ale páči sa mi, že starogrécki filozofi tak celkovo otvorene priznali zdroje, z ktorých čerpali. Tomu sa hovorí poctivý prístup. Tak by sa mala robiť každá veda.

A ľudstvo sa v niečom vyvíja, v niečom degeneruje. Za veľkú a nenahraditeľnú stratu pokladám tak miznutie vedomostí, ako aj ničenie krajín, etník, národov, genofondu ľudstva migráciou a vojenskou expanziou.

Ako ľudstvo ideme dva kroky dopredu, krok späť, niekedy aj krok dopredu a dva kroky dozadu, ale ako jednotlivci sme značne zdegenerovaní - práve "vďaka" civilizácii.

Náhodný okoloidúci

Zaujímavé čítanie - v článku je oveľa viac nezodpovedaných otázok ako odpovedí.

https://sarmatia.wordpress.com/2017/12/25/na-vsechny-strany-sveta-fascin...

Náhodný okoloidúci

Kam budú utekať "utečenci" z Afriky, keď sa celá Európa kvôli úchylným bruselským euroidiotom a vítačom premení na Afriku?

Náhodný okoloidúci

Invivo magazín sme tu už viackrát spomínali, je to ukážkovo politkorektný portál, ale občas prinesie zaujímavé a celkom dobre odzdrojované články, napríklad aj k tej téme, ktorú si nadhodil:

https://invivomagazin.sk/ako-vznikol-boh-povod-a-vyvoj-zidovsko-krestans...

https://invivomagazin.sk/zrodeny-z-legiend,-historie-aj-propagandy-inspi...

V texte článkov sú odkazy na ďalšie súvisiace články, je to viac-menej celý seriál.

Náhodný okoloidúci

Každý deň majú príležitosť spamätať sa a začať bojovať za svoju záchranu, o svoje miesto pod slnkom. Ale ak nemajú žiadny pud sebazáchovy, ak si ho nechali vymlátiť z hláv, ak nie sú schopní odhaliť zradcov, tak si svoj osud zaslúžia. Lenže nás ostatných strhnú so sebou. Tureckých okupantov od Viedne nehnali slniečkári a vítači, ale bojovníci.

Náhodný okoloidúci

Tento a podobné prípady jasne ukazujú, že kresťanstvo bolo a stále je náboženstvo pre otrokov a pre poddajné ovce.

Náhodný okoloidúci

https://www.hlavnespravy.sk/multikulti-v-praxi-nemecka-skola-musela-prem...

Tak tí šibnutí Nemci miesto toho, aby po práve poukázali na jej náboženskú neznášanlivosť a šovinizmus, tak jej radšej ustúpili, len aby boli pekní slniečkoví.

Náhodný okoloidúci

Moslimským inváznym jednotkám sa nepáči, že Nemci sa im neklaňajú a nepokladajú ich za vyvolených.
Výživná je aj diskusia pod článkom.
https://www.hlavnespravy.sk/migranti-v-nemecku-nech-sa-svet-dozvie-ako-s...

Svet sa ale hlavne musí dozvedieť celú pravdu o tom, ako sa správajú "migranti" v západnej Európe k domácemu obyvateľstvu.

Náhodný okoloidúci

Ja mám Rh+ a nevyzerám Africky :) ale testy na toxo mi zatiaľ nikto nerobil.

Náhodný okoloidúci

Cvengrocha nemá zmysel brať vážne, je to jeden z tých nadšencov, ktorí to síce myslia dobre, ale svojimi výtvormi na spôsob "Slovansko-árijských véd" sa len zosmiešnia. Je nám všetkým jasné, že v našich oficiálnych dejinách je veľa bielych miest a ešte viac účelových klamstiev, ale zasa netreba naletieť všetkému, čo sa šuchne okolo slovanstva. Jeho naivná detská etymológia nič nedokazuje. Teda vlastne dokazuje, ale len to, že autor sa vezie na vlne z prsta vycucanej mytológie a ezoteriky.

Je už dávno známe, že v 9. storočí neprišli len staromaďarské kmene (napríklad Megyer), ale že spolu s nimi prišli aj turkické, napríklad Onoguri, a práve od ich etnonymu je odvodený názov Hungaria a z neho vzniklo pomenovanie územia Uhorsko/Uhry. Skracovanie slov a rôzne prešmyčky písmen sú bežné javy. Veď napríklad naša číslovka trinásť sa pôvodne povedala tri na desęnte. Iný príklad - z mena Vladislav vznikol tak Ladislav ako aj László a z mena Vęceslav (Venceslav, viac slávny) vznikol Václav.

https://en.wikipedia.org/wiki/Name_of_Hungary

 

Čo sa týka druhého článku, viac svetla by do toho vniesla analýza DNA z pozostatkov.

Náhodný okoloidúci

Je to zatiaľ iba jedna štúdia, nehľadal som, či ich bolo viac a čo prípadne zistili, ale vzhľadom na rýchlosť metabolizmu a dĺžku života myší je aj niekoľko mesiacov naozaj dosť.
Ale je nereálne plošne robiť testy na prítomnosť toxo u slniečkárov, to by sa muselo pod nejakou slušnou zámienkou.

A k tej soške sediaceho ujka mám jeden vtip:
-Ak človek opustí mladú ženu s malým dieťaťom na rukách, starého otca, zodpovedné postavenie (čím ohrozí tisícky ľudí), rozdá všetok rodinný majetok a oddá sa nečinnosti, ako nazveme takého hada?
- Podliak, v najlepšom prípade!
- Správne! A hinduisti ho nazvali Buddhom...

Náhodný okoloidúci

Odstránenie parazita (toxoplazmy) z tela nevedie k vyliečeniu, škody na mozgu sú zrejme nezvratné.

http://www.osel.cz/7152-infekce-toxoplazmou-zbavi-mysi-strachu-z-kocek-n...

Súčasné problémy slniečkármi zamorenej Európy čiastočne súvisia s niečím iným, a to je inteligencia, aj keď nezanedbateľný vplyv má umelo naočkovaný pocit viny.

Zdroj: http://www.voltaire.netkosice.sk/index2.html
Potvrdené: Hlúpi majú viac sebavedomia. Toľko o sebe nepremýšľajú
Zdroj: wildfiretoday.com
Dátum: 6.12.2017

"Problém so svetom je ten, že hlúpi ľudia sú tak sebaistí, zatiaľ čo chytrí sú plní pochýb," napísal filozof a držiteľ Nobelovej ceny za literatúru Bertrand Russell. Veda teraz toto jeho vyhlásenie potvrdila. Hlúpi teda môžu byť úspešnejší ako tí, ktorí o sebe veľmi premýšľajú.

Keď napíšete list citrónovou šťavou, nikto si ho neprečíta, kým ho nepodrží nad plameňom. Až žiar odhalí jeho stopy. Na ľudí to ale nefunguje, ako sa presvedčil Američan McArthur Wheeler, ktorý v roku 1995 vykradol dve banky v Pittsburghu. Veril, že rozumie chemickým vlastnostiam citrónu a polial si tvár citrónovou šťavou. Myslel si, že sa tak stane neviditeľným pre bezpečnostné kamery.

Najskôr si to overil so svojím polaroidom - a na snímke sa skutočne neobjavil, či už kvôli poruche prístroja, alebo problému s filmom. Vďaka záznamu z kamier bol čoskoro identifikovaný. Keď ho polícia dopadla, bol v šoku. "Ale ja na sebe som mal citrónovú šťavu," opakoval neschopný pochopiť, ako ho mohli nájsť. Práve tento incident inšpiroval psychológa David Dunning k ďalšiemu výskumu.

V roku 1999 psychológ David Dunning a jeho asistent Justin Kruger testovali skupinu študentov v niekoľkých kategóriách: v logickom myslení, gramatike a v schopnosti rozoznať vtipy. Navyše študentov poprosili, aby zhodnotili svoje schopnosti v týchto kategóriách. Vďaka tomu postrehli niečo zaujímavé. Ľudia, ktorí mali horšie výsledky, si neboli svojich nedostatkov vedomí. O čo menej kompetentní boli, o to vyššie svoju kompetenciu hodnotili.

"Tí najhorší študenti najviac nafukovali svoj talent. V teste logického uvažovania odhadovali študenti s najhoršími výsledkami, že sú ich schopnosti lepšie ako u 60% ich kolegov, aj keď porazili len 12% z nich. Aby ste mali predstavu o veľkosti tak chybného úsudku, je to ako keby odhadli, že pieseň trvajúca 5 sekúnd znela 30 sekúnd," hovorí Dunning. Tento fenomén sa nazýva "ilúzia nadradenosti".

Ľudia tradične hodnotia svoje schopnosti nadpriemerne. Tento efekt sa prejavuje vo všetkých skúmaných oblastiach - od umenia so strelnou zbraňou cez vysokoškolské debaty po názory študentov medicíny na ich vlastné schopnosti. Podľa všetkého nezáleží na tom, o aké zručnosti hovoríme, všade sa prejavuje jednoduché pravidlo: O čo menej ľudia vedia o určitej oblasti, o to viac preceňujú svoje vedomosti.

Oproti tomu skutočne kompetentní ľudia svoje schopnosti skôr podceňujú. Prečo? Najskôr preto, že si sú oveľa lepšie vedomí, koľko toho ešte nevedia. Navyše majú lepšie povedomie o dianí v danom odbore a majú s čím porovnávať.

Problém je v tom, že sa zvyčajne nehodnotíme podľa svojho výkonu, ale hodnotíme svoj výkon podľa toho, čo si o sebe myslíme. Má to čo robiť so schopnosťou metakognicie, teda vedomie o svojom myšlienkovom procese a jeho porozumenie. Inými slovami, je to schopnosť premýšľať nad tým, ako myslíte.

Ľudia zvyčajne začnú tým, že predbežne zhodnotia, v čom schopní sú: napríklad skvelí vodiči, kuchári, spisovatelia. Svoju jazdu, tortu alebo poviedku potom hodnotia cez filtre, ktoré si nastavili už skôr.

Ako napísal Charles Darwin: "Neznalosť vzbudzuje sebavedomie častejšie ako poznanie." Chybný úsudok ale nie je viazaný na "hlúposť", pretože tá je len ťažko merateľná a IQ testy nevypovedajú o všetkom. Aj vysoko inteligentní ľudia môžu byť v určitých oblastiach nekompetentní, a napriek tomu sa môžu považovať za oveľa schopnejších, než v skutočnosti sú.

Náhodný okoloidúci

https://www.hlavnespravy.sk/eurokomisar-avramopoulos-europska-unia-je-pr...

Podľa mňa je Afrika príliš čierna a treba do nej vysťahovať všetkých slniečkárov a Multikulťov. Môžno sa tam zmení ich myslenie.

Náhodný okoloidúci

Ak si odmyslíme celkom jasný fakt, že islam je politická doktrína a nie skutočné náboženstvo, tak máme pred sebou učebnicový príklad brutálneho náboženského šovinizmu.
Čo je ale oveľa horšie, je ďalší fakt, že bruselskí euroidioti sa snažia z nositeľov tejto politickej doktríny vytvoriť privilegovanú nedotknuteľnú vrstvu. Všade tam, kde sa zrazia islamská politická doktrína maskovaná ako "náboženstvo" a európska racionalita a európska zákonnosť, bruselskí euroidioti z nám skrytých dôvodov jednoznačne nadŕžajú práve islamu. Keby sa to stalo raz, dalo by sa to pochopiť ako individuálne zlyhanie jedného úradníka alebo sudcu. Lenže toto sa deje opakovane a prakticky všade, kde sa islamisti usadili. To už nie je náhoda, to je jednoznačne zámer.
A pritom zdravý rozum hovorí, že ak niekto spácha trestný čin pod vplyvom náboženstva, mala by to byť nie poľahčujúca, ale priťažujúca okolnosť.
Vojny sa nevyhrávajú len s pomocou zbraní, ale predovšetkým s pomocou zradcov.

Stránky