Náhodný okoloidúci

authenticated user,dopisovatel

texty

Stránky

komentáre

Náhodný okoloidúci

Prezývky a neskôr aj priezviská podľa pôvodu sa využívali na rozlíšenie jednotlivcov z mnohopočetných rozvetvených rodín aj náhodných menovcov, aby sa vôbec vedelo, o kom je reč.

Ale "geografické priezviská" boli vo veľkom rozsahu využívané aj na zakrytie skutočného pôvodu a povrchné zdanlivé splynutie s majoritou, zvlášť u jednej etnicko-náboženskej skupiny.

Náhodný okoloidúci

Dolná komora indického parlamentu v záujme ochrany prenasledovaných náboženských menšín prijala zákon, ktorý znemožňuje udeľovanie azylu moslimom. V Indii pochopili, kto predstavuje najväčšiu hrozbu pre spoločnosť. Ostatné náboženstvá síce občas medzi sebou majú trenice, občas aj násilné, ale bezprecedentná náboženská neznášanlivosť moslimov a ich snaha o absolútnu dominanciu si vynútili takýto krok.
Súčasná indická vláda chce dokonca u Najvyššieho súdu dosiahnuť zrušenie azylu Rohingom a vrátiť ich domov. No, keby sa integrovali a správali slušne k okoliu, o takomto kroku by indická vláda nemala dôvod uvažovať.

https://www.eurabia.cz/Articles/33625-indie-novy-zakon-vylucuje-udelovan...

Náhodný okoloidúci

Predpokladám, že ste už videli predvolebné video Smeru. Všimli ste si, že v ňom chýba Kotleba?

Náhodný okoloidúci

Liberáli sú fanatická náboženská sekta na steroidoch.
A slniečkový prokurátor je ich hlavný inkvizítor.

Náhodný okoloidúci

Náš mozog má zjavnú potrebu vyhľadávať všade nejaké súvislosti a prepojenia. Vidí ich tam, kde sú, ale z nejakého dôvodu si ich sám vytvára aj tam, kde naozaj nie sú. Keď ich rozlíši tam, kde sú, pomáha mu to zorientovať sa vo svete, to ostatné je nejaká divná nadstavba.
To je základ viery v znamenia, duchov...

Takže keď sa niečo zlé stane, chceme vedieť príčinu a chceme za to niekoho potrestať. Aj keby to bola náhoda, keby napríklad niekomu spadol na chalupu meteorit. Vtedy by sme nadávali na projektanta, ktorý dom navrhol práve na tom mieste. Mal predsa predvídať, že tam môže spadnúť meteorit.

Náhodný okoloidúci

Dovolím si pripomenúť, že počas českých prezidentských volieb, keď proti sebe stáli Zeman a Drahoš, tak Zeman sa vyjadril v tom zmysle, že v ČR je možné objednať si trestné stíhanie nežiadúceho politika. Narážal na útoky kaviarne proti Babišovi. A ako na neho kaviarnici vyleteli...
U nás na prípade Fica teraz jasne vidíme, že ani /proti/slovenská liberálna kaviareň nespí a objednáva si trestné stíhanie.

Náhodný okoloidúci

Myslíš, že čierno-bielo, prípadne bielo-čierno pruhované zebra mohol vzniknúť krížením bieleho cis-koňa s čiernym LGBTIGFTREWSCVBNMIKI koňom alebo krížením čiernej kobyly s fluidnou trans bielou kobylou na začiatku transformačnej terapie?

A ešte mi napadlo. Odkiaľ vôbec vieme, že tyčinky v kvete sú samčie a piestiky samičie? Veď tyčinka je podľa gramatiky ženského rodu a piestik mužského. A čo ak sa nejaká tyčinka cíti naozaj byť samičou? Aký spôsob rodovej transformácie by si v takomto prípade odporúčal? Ufiknúť peľnice a implantovať silikónovú bliznu?

Náhodný okoloidúci

Ten zebra je žrebec, kobyla, alebo non-binárna transka?

Náhodný okoloidúci

"Dnešní konzervatívci bojujú za veci, ktoré by ich praprapra(a viac pra) predkom prišli nepochopiteľné, alebo ktoré ani nejako extra neriešili."

Keď žili naši praprapraprapredkovia, nikto nespochybňoval funkciu prirodzenej rodiny tvorenej mužom a ženou, nikto nespochybňoval existenciu len dvoch pohlaví, nikto nevymýšľal desiatky nových "pohlaví", nikto nepropagoval úchylné zvrátenosti drogy (s výnimkou nosatých dedinských krčmárov predávajúcich chľast), nikto z vrchnosti im nevnucoval inkluzívne multikulti spolužitie s parazitickými hnedoidmi.

Náhodný okoloidúci

Vezmi tri vedrá. Do jedného nalej vodu s teplotou +45 stupňov, do druhého studenú vodu s ľadom, do tretieho vodu s teplotou +20 stupňov. Ponor jednu ruku do vedra s horúcou vodou, druhú do vedra s ľadovou vodou. Nechaj ich tam minútu a potom obe ponor do vedra s 20-stupňovou vodou. Ucítiš, že každá ruka 20-stupňovú vodu cíti inak.
To je len narážka na "ruku na hlave". Obyčajná fyzika a intenzita podráždenia termoreceptorov v koži pri zmene teploty prostredia.

Náhodný okoloidúci

Mamka ju mala vydediť, to by bolo najrozumnejšie riešenie.

Náhodný okoloidúci

Pošuškáva sa, že jezuitský rád založili konvertovaní Židia. Ale nie som odborník religionista, znalci o tom vedia viac.

Náhodný okoloidúci

Bodaj by si mal pravdu.
Ale ak sa dostanú k moci úchylní "progresivisti" alebo ak by nešťastnou náhodou získali ústavnú väčšinu, tak jeden z prvých krokov bude zrušenie zakotvenia manželstva ako zväzku muža a ženy v našej ústave. Oni sa nezastavia, nikdy nedajú pokoj.

Ale na odľahčenie dám jeden vtip:

Slovensko je chválabohu normálna krajina. Keď vidíte tlačiť dvoch chlapov kočík, tak viete, že sú to zlodeji kovov.

Náhodný okoloidúci

Pokladať registrované partnerstvá a homoadopcie za zástupné témy je veľký omyl, sú to dôležité "kolieska salámy" alebo "Overtonove okná" v agende ultraľavičiarov, ultraliberálov a "progresívnych" rozvracačov spoločnosti na ich dlhom a vytrvalom pochode inštitúciami.

Náhodný okoloidúci

Bez preháňania, Danko tým ako podlieza sionistom uškodil SNS viac ako ožratý hulvát Szlota János.

Náhodný okoloidúci

„Chcem, aby sme boli krajinou, kde sa ľudia nebudú báť zomierať.“

Náhodný okoloidúci

Vieš, pamätná tabuľa Hliníka v Humpolci je niečo podobné ako Socha slobody hen vo veľkej Amerike za veľkou vodou.

Náhodný okoloidúci

Už vidím Abdula, ako číta Istanbulský dohovor. Ale možno mu ho prečítajú Kerim alebo Hasan, ak Abdul nevie čítať.

Náhodný okoloidúci

Nepredpokladám, že páchateľ pri jej znásilňovaní použil prezervatív, takže v jej tele by sa mala nachádzať jeho DNA, aj keď znečistená od DNA fekálnych baktérií. Ale zato celkom čerstvá. A keby sa podarilo vytiahnuť chromozóm Y, veľa by to napovedalo o etnicite páchateľa. Aj keby vyšetrovatelia len čisto teoreticky našli R1a, tak slovanská R1a sa výrazne odlišuje napríklad od indickej alebo iránskej R1a, a dokonca ani u slovanských národov nie je R1a jednotná a rovnaká, vytvára viacero mutácií podľa geografických oblastí.

Náhodný okoloidúci

Mne to funguje dobre, nabehne ako treba.

Len výnimočne sa mi stáva, že mi miesto stránky nabehne čistá biela plocha.

Skús iný prehliadač.

Náhodný okoloidúci

Neúspešné dlhotrvajúce protesty Žltých viest sú najlepším dôkazom toho, že "revolúcie" sa nerobia na ulici, ale v zákulisí. Ulica slúži len ako kulisa, v prípade potreby, ale samozvané "elity" si nenechajú zobrať moc nejakými žltými vestami z ulice.

Prevrat v 1989 nebolo nič iné ako dopredu dohodnuté odovzdanie moci a ulica bola naozaj len ako kulisa pre novinárov, a tí aj tak z veľkej časti určite dopredu vedeli, o čo išlo.

Náhodný okoloidúci

Len tak, mimo témy článku - v tomto období poletuje po oblohe meteorický roj zvaný Leonidy Brežnevidy.

https://vedanadosah.cvtisr.sk/v-roku-2019-nas-cakaju-zaujimave-ukazy-v-p...

Náhodný okoloidúci

Harabin má veľké ego a rád sa predvádza, spomeňme si, bol hviezdou Smotánky na TV Narkóza. Ja viem, že som tu vlani napísal príspevok "Pišta na hrad", ale v porovnaní s tým, aká kreatúra hrad okupuje teraz, by Pišta bol vynikajúci prezident. Doteraz najlepším povojnovým prezidentom, ktorého sme ako národ mali, bol nedocenený a zatracovaný Gustáv Husák.

Náhodný okoloidúci

Návrhy "terramorfovať" Mars, aby sa dal osídliť ľuďmi, sú podľa mňa nezmysel. Mars má príliš nízku gravitáciu na to, aby si dokázal udržať dostatočne hustú atmosféru. Aj keby sa z jeho "pôdy" dali uvoľniť potrebné plyny a voda, veľmi rýchlo uniknú do vesmírneho priestoru. Slabá gravitácia spôsobila, že Marsu vyhasla platňová tektonika, vychlado mu jadro, v dôsledku toho mu vyhaslo mu magnetické pole, ktoré chránilo jeho atmosféru, vodu rozložilo slnečné žiarenie, vodík z vody unikol do voľného vesmíru, kyslík zoxidoval marťanskú "pôdu".
A komu by sa páčil život v skleníku? Tak sa civilizácia budovať nedá. Skleník sa hodí pre tropické kvety, nie ako trvalé riešenie pre ľudí.

Kto chce "terramorfovať" Mars, musí nájsť spôsob ako zvýšiť jeho gravitáciu, ktorá je len tretinová v porovnaní so zemskou, a to nepôjde inak ako navezením množstva hmoty s hmotnosťou najmenej dvoch ďalších Marsov + voda a potrebné plyny. Ale radšej viac, aby si udržal atmosféru hustejšiu ako naša, lebo je ďalej od Slnka.

Takže teóriu ovládame. Ako ju uviesť do praxe? :D

Náhodný okoloidúci

Kedysi dávno si aj Andrásy a Vacvalová pozývali "na dereš" politikov. Rozdiel oproti súčasnosti bol v tom, že si pozývali politikov z celého politického spektra a nie iba jednu stranu a neboli jedovatí, dalo by sa to označiť za láskavý humor. Ako sa tá Vacvalka zmenila... Teraz všetky televízie okupuje liberálna úderka.
Teda ĽSNS by teoreticky asi nepozvali ani vtedy.

Náhodný okoloidúci

Délsky potápač priniesol dva články na podobnú tému, v jednom sa venuje rasistickej protibelošskej propagande, v druhom sa zameriava na príčiny demografického úpadku Japonska. Pozoruhodné je, že oboch prípadoch, tak proti nám belochom ako aj proti Japoncom, sú použité tie isté podvratné technológie psychologickej manipulácie a rozvratu spoločnosti.

https://deliandiver.org/2019/10/reklama-a-valka-proti-belochum.html

https://deliandiver.org/2019/11/sinzo-abe-a-jeho-strategie.html

Náhodný okoloidúci

1. maximum kompetencií
2. minimum zodpovednosti
3. trestnoprávna nepostihnuteľnosť

Náhodný okoloidúci

A jej mutter údajne z Blízkeho Východu.

Náhodný okoloidúci

Koľkí "Ossis" by ten múr zasa radi postavili... a Ajšu Merkelovú nechali na západ od neho...

Náhodný okoloidúci

Vajčák Lajčák kvičí, že 50-dňové predvolebné moratórium poškodzuje jeho právo na informácie.
A moje právo na informácie je vážne poškodené mediálnou blokádou ĽSNS.

Náhodný okoloidúci

Aj ja si už dávnejšie myslím, že Kočner je napojený na nejaké tajné služby. Inak by si nedovoľoval to, čo si dovoľoval. A zrejme je rád, že je za mrežami, lebo druhá možnosť je robiť spoločnosť Jankovi a Marienke a možno práve tomu vďaka zatknutiu unikol, ktovie... Aj keď v prípade výnimočnho záujmu môže napríklad v base dostať infarkt, na objednávku...

Náhodný okoloidúci

Obyčajná logika hovorí jasne - ak odstúpiť, tak buď všetci, ktorí si písali s Kočnerom, alebo nikto.
A ďalšia vec - podstatné je to, o čom si písali a čo riešili, a nie to, že si s ním písali.

Náhodný okoloidúci

Ak sa nemýlim, obrat v Jobbiku nastal potom, ako jeho šéf odhalil svoj samovyvolený pôvod.

Náhodný okoloidúci

Nedávno som bol na "meetingu" ĽSNS a o zygotkách tam nepadlo ani slovo, venovali sa ekonomickým otázkam, migrácii, okrádaniu štátu cez predražení nákupy stíhačiek spoza veľkej mláky aj cez dane, bytovej výstavbe, ktorá je len pre určité vybrané skupiny obyvateľstva, zatiaľ čo iní sa musia zadlžovať hypotékami a tak. Takže chlapci sú plne pri zmysloch a v kontakte s realitou.

Náhodný okoloidúci

Aj bin Ládina údajne zabili hrdinskí žoldnieri z US Army, aj keď zlé jazyky tvrdia, že ho zabili až niekoľko rokov potom, ako zomrel na chorobu obličiek.

Náhodný okoloidúci

Nie je to ďalšia reinkarnácia Morozova? Aj keď zatiaľ sa neprejavuje grafomansky.

Náhodný okoloidúci

Ako to, že bruselským buzerantom nevadí prevláčanie žrádla cez pol zemegule a s tým súvisiaca brutálne zvýšená uhlíková stopa kvôli doprave?
Bezkonkurenčne najekologickejšie sú miestne potraviny. Majú najmenšiu uhlíkovú stopu.

A krava grgá metán hlavne vtedy, keď sa kŕmi obilím. Keď žerie trávu a seno, údajne vytvára menej metánu.

Náhodný okoloidúci

Celý údajný katolícky disent nebolo nič iné ako agenti CIA riadení zo západu s cieľom zvnútra rozvrátiť sovietsky blok a umožniť amíkom ovládnuť ho, žiarivý príklad je agent Wojtyla. Ich terajšie postoje ma neprekvapujú. A aj keby to neboli americkí agenti, univerzalizmus katolíctva z princípu odmietam, ja som nacionalista.

Náhodný okoloidúci

Kalifornia vysušila niekoľko riek a unikátnych jazier vzdialených desiatky km, aby si zbohatlíci mohli polievať trávniky pri palácoch. Metastáza.

Náhodný okoloidúci

Takže Kataláncom, ktorí vlastný etnický štát nemajú, nie je dovolené mať svoj vlastný štát, ktorý by si spravovali sami.
Na druhej strane Albánci už majú svoj etnický štát, Albánsko, ale západ nemá problém uznať im aj Kosovo ako druhý etnický štát, aj keď územie získali len za cenu etnického vyvražďovania a vyháňania pôvodného srbského obyvateľstva. Kosovo je medzinárodná hanba.

Náhodný okoloidúci

Mne je jasné, že "vedúceho kolotoča" treba brať s veľkou rezervou, nevieme, pre koho pracuje, kto ho kryje, odkiaľ čerpá informácie. Zvlášť je podozrivá tá jeho reklama prostredníctvom antireklamy. Ale aj napriek tomu si ho rád prečítam.
Nosiče energie dochádzajú, ale zatiaľ sa to prejavuje iba niekde, preto tie zúfalé snahy ovládnuť a rozobrať na kúsky Rusko a jeho zdroje, preto tie vojny na Blízkom východe. Ovládnutie a kontrola zdrojov a transportných trás.
A popri tom uťahovanie šróbov a a obojkov.

Náhodný okoloidúci

Marček je jeden z mála politicky činných jednotlivcov, ktorí sa nezľakli vyhrážok z Kyjeva a išli na Krym na vlastné oči sa pozrieť na následky ruskej "okupácie".

Náhodný okoloidúci

Súhlasím s tým, že áut je mnohonásobne viac ako je zdravé a že automobilistom sa až príliš ustupuje a vždy je to na úkor zelene a parkov, ale ani to neospravedlňuje zatarasenie cesty drevom, to je možno výkrik do tmy, ale nie riešenie.
Ak sú reálne tvrdenia Vedúceho kolotoča z Aeronetu, tak éra nekonečnho množstva súkromných áut sa kráti (bude zásahom "elít" ukončená), autá na fosílne palivá budú úplne vyradení z prevádzky a zakázané a predražené elektromobily na batérie s katastrofálne nízkou životnosťou si bude môcť dovoliť iba málokto.

https://aeronet.cz/news/extinction-rebellion-fakany-na-kostkach-ledu-a-s...

https://aeronet.cz/news/rozlucte-se-s-osobnimi-auty-septaji-si-prodejci-...

Najväčším problémom je aj tak na jednej strane nadvýroba skoro všetkého a na druhej strane nehanebné a trestuhodné plytvanie zdrojmi.

Náhodný okoloidúci

Ak niekto zahádže cestu drevom, je to jednoznačne trestný čin všeobecného ohrozenia a páchateľ patrí za mreže. A ak sa ho dopustia decká, treba sa postarať, aby rodičia boli nútení zaoberať sa tým, čo ich decká vyvádzajú.

Náhodný okoloidúci

Je to istý druh volania o pomoc. Tú pomoc potrebuje celá spoločnosť, ale tá spoločnosť si predovšetkým musí uvedomiť, že zachraňujúca ruka je na konci jej vlastného ramena.

Skús sa na to pozrieť inak.
Niektoré témy pokladáš za druhoradé a kanalizačné a odvádzajúce pozornosť od podstaty. Môže byť. Ale čo Ti hovorí pojem nulová tolerancia? Ako chceme trestať veľké zločiny, keď si nedokážeme poradiť ani s malými? Ako chceme naprávať chyby systému, ak nevieme napraviť ani chybičky? Ako chceme robiť veľké upratovanie,, ak nevieme ani riad umyť? Niekde skrátka treba začať.
Rozkladné elementy majú veľmi dobre zmapovanú ľudskú psychiku a mentalitu a bez zábran to zneužívajú na svoje ciele. Takže každé poukázanie na zhovadilosť a zvrhlosť systému je dobré, aj keby to malo byť na úrovni bulváru.
Ja viem, že zvedavec sa nevyhýba ani príliš bulvárnym témam, ale bolo by chybou tváriť sa, že neexistujú, aj z toho dôvodu, že bulvár je ovládaný a manipulovaný práve tými rozkladnými elementmi a vplýva na značnú časť manipulovateľnej verejnosti.

Náhodný okoloidúci

Smer o sebe dlhodobo tvrdí, že je sociálnodemokratický. Ako by spojenie s pozemkovými podvodníkmi a úžerníkmi žaluďmi vysvetlil svojim voličom? Voliči Smer vnímajú ako ostrý protiklad žaluďov, spomeňme si na prezidentské voľby Fico vs. žaluď alebo na kuciakiádu a "slušné" protesty. Pellemu zachutila moc. To nie je dobre.

Náhodný okoloidúci

Možno je to dobrá správa, veď nemálo sa šušká o tom, že diskotéky sú semeniská drogovej kriminality, zlá správa je ale to, že spoločenský život sa presunul do virtuálu, mladí ľudia strácajú schopnosť normálne sa rozprávať, že "sociálne siete" ľudí takmer úplne pohltili. Nie raz som videl mladé páriky, ktoré randili tak, že sedeli vedľa seba a písali si cez mobily.
Čo sa týka zvedavca a jeho chochlyne, tak pokiaľ si spomínam, on o nej písal už dávno, je to niekoľkoročná záležitosť, v súčasných pomeroch označovaná ako trvalý vzťah. Doprajme mu to.

Náhodný okoloidúci

Oveľa väčší problém ako erózia a rozklad SaS je to, že Pelle sa vyjadril, že si vie predstaviť sedieť vo vláde s najväčším žaluďom. To sa nedá hodnotiť inak ako zrada takmer celej voličskej základne Smeru.

Náhodný okoloidúci

Aby som bol presný, téma nie je až taká podobná, aj keď do istej miery súvisí s hudbou, ale predovšetkým s výraznou zmenou v medziľudských vzťahoch. Čiže v podstate s výraznou zmenou spoločenskej kultúry.
Viac tu:
http://zvedavec.org/naokraj/2019/10/8053-proc-chlapi-netanci.htm

Stránky