Norman

authenticated user,redaktor

komentáre

Norman

No, link naň tu máme od začiatku, ale oni sa po založení vydavateľstva na stránke prakticky odmlčali, takže je to už dávno. A oni sú aj tak iná káva, ako by tu väčšina zniesla. A dnes už začína Kamasovi tak trocha ... no, prechádza takým procesom ... ako Kotleba, alebo ako to nazvať, zaobalovanie, taký strýco je z neho na tom FB, to bude vekom :-)

Délsky potápač je naozaj lepší, a čoraz viac sa mi pozdáva (keď tam občas nazriem).

Norman

No, tak sa to kolíše. V 70-tych sa menej popúšťalo, i keď komunistický blok podpísal v roku 1976 tú zmluvu v Helsinkách a už akoby tam teda pripustil, že to vzdá (ináč sa tá zmluva nedá vysvetliť, iba ak gerontologickou demenciou vodcov komunizmu v tej dobe). Ale v 80-tych došlo zas k popúšťaniu.

Ja nehovorím, že v ČSSR bolo všetko zlé, život ľudí bol takto v pohode, ale politicky bolo absurdne až nepochopiteľne zaostalé.

Norman

Kamas a GM vydavateľstvo mali už niekoľko súdov, ale všetky sa im s veľkým nasadením podarilo ustáť.
Kamas je v určitom zmysle politicky činný, a má napojenie na sudeťákov v Nemecku, a aj iné napojenia, a odtiaľ aj peniaze.
Súdy ustál preto, že v tých knihách sú zväčša len historické dokumenty a len málo komentátov od Kamasa alebo iných súčasníkov.
Ano, na tvojom linku vidno, ako je alibistický a v tom zmysle vlastne nie je politicky až tak činný a výdava to naozaj vlastne len pre peniaze.
Ale aj tak je to vydavatelstvo GM výkon, predtým robili portál Náš Smer http://nassmer.blogspot.com/

Ale dopad vydavateľstva na populáciu je nakoniec tiež otázny.

Norman

Riťolezci boli vždy a všade, ale špeciálnosť toho obdobia v 80-tych je v tom, že tí starí túžili už len nech to ešte nejako im chvíľu vydrží, ale tí SZM už videli, že to musí prejsť do toho "kapitalistického" módu, po ktorom sami tak túžili.
Nedaj sa spliesť tým, "mladi ludia v 80tych naozaj netusili, ze sociku zvoni umieracik". To je omyl, v Maďarsku ku žiadnej "revolúcii" nedošlo, ale už v 80 tych mali všetko možné povolené, hranice skoro otvorené a podobne. Podobne Polsko muselo otvoriť hranice, aby ľudia mohli kšeftovať. Všade sa vyvíjalo smerom k "juhoslovanskej" ceste. Vo východnom Nemecku tiež umožňovali, čo sa dalo, i keď tím nemohli práve tie hranice otvoriť, lebo pre nich by bola emigrácia do BRD to najľahšie na svete - čo sa aj neskôr stalo. Ale všade sa to hýbalo, zvlášť od 1985, keď prišiel Gorbi.

Len u nás, v ČSSR, sedel ako taký žabo-kokot na prameni Husák, a kvákal o tom, že to musí všetko zostať tak, ako to je. Československo bolo, aj vďaka typickým pražským sviniam politicky to najzaostalejšie vo Východnej Európe, ešte aj za ZSSR, kde od roku 1985 Gorbi vyhlásil prestavbu a glasnosť.

A nedajte sa tiež zmiasť, že to boli "farebné revolúcie". Taká bola práve najmä u nás. Inde nie. Ak by sa vtedy režim pustil postupne, a nebol husákovský držaný, nemuselo dôjsť k revolučných predávaniam moci Havlistom-Američanom. Priamo od komunistov anglosionistom. Postupným prechodom by ľudia nazbierali skúsenosti a nedošlo ku Klausovskej "privatizácii" a podobným zločinom. Zas sa odvolám trocha na Maďarsko, a možno aj Poliaci sú vďaka tomu na tom lepšie, než keby mali nejakú prudkú "revolúciu". Došlo by aj u nás potencionálne a aspoň dočasne ku lepšej, tretej, strednej ceste.
(Teória konvergencie bola koncepcia, podľa ktorej ekonomické, politické a ideologické rozdiely medzi kapitalizmom a socializmom sa postupne stierajú a obidva systémy majú tendenciu v budúcnosti splynúť. Autormi tejto teórie sú: John Kenneth Galbraith, Pitirim Alexandrovič Sorokin, Jan Tinbergen, Raymond Aron a i.)

Takže v 80tych v ČSSR síce nik nevedel, dokedy to budú tie tlsté prasce u nás (u nás!) ešte držať, ale KAZDÝ vedel, aj SZM, a určite všetci mladí, že sa systém skonverguje ku ekonomickej a politickej voľnosti.
A funkcionári v SZM boli práve najviac v tom posunutí, oni chodili už vtedy na nejaký ten Erazmus na pobyty na Západ, takže tí boli konieckoncov najlepšie pripravení aj na príchod kapitalizmu - len svine navonok stále plácali o komunizme. Viď Leško, Dostál, viď Fígeľ, ale aj Fico bol za komunistov na Malte, ako vyšlo najavo (no veď aj na Ficovi sú najväčšie nedostatky práve zvyšky jeho SZM dvojtvárnosti - nevie či nevedeľ sa rozhodnúť, zahodiť slniečkársku minulosť. Áno, SZM, to bolo slniečkárstvo - pokrytectvo a naivita navonok, hrabanie a zločin znútra.)

Ergo, aby si mi rozumel - kým starí režim držiaci papaláši boli aspoň relatívne úprimní praktici moci, mladá svolač bola totálne morálne dvojtvárna, bola zhnitá, bol to doslovne hnis - a každý rok naťahovania to bolo horšie. A potom, keď sa to po sametovom prevrate vyvalilo, to samozrejme infikovalo spoločnosť aj v 90 tych rokoch. Preto sú Maďari, kde to až tak nebolo, dnes svojstojní, ale Češi opäť len podlízavé filcky (o Slovensku nebudem ani hovoriť, to je špecifická znôška problémov).

(týmto sa nechcem zastávať Maďarov, od nich ruky len preč, pozor pozor, ale tam situácia prebiehala proste zdravšie - a povedzme si pravdu - aj vďaka tomu, že v roku 1956 kope svíň pustili žilou. Bol to masaker, kopa zločinu a krutosti, ale historicky im to určite pomohlo).

Norman

základný rozdiel je ten, že v Číne je to organizácia fungujúcej krajiny. V ČSSR to bola organizácia ľudí, ktorí, ako každý, už videli, že to nikam nevedie a ich jediným motívom robenia kariéry v SZM bol rýchlo nejaký kariérny postup, kým sa to nezrúti - preto to boli tak morálne deformovaní ľudia.

Norman

ako som mohol na toho zabudnúť, to je aj môj obľúbenec.
Ty zrejme vieš, ale musím uviesť, že funkcionár SZM bola zvláštna sorta ľudí, amorálna, skazená, oveľa horšia, ako akíkoľvek starí komunisti husákovskej éry. Bol to doslovne predvoj dnešného "kapitalistického" mládežníckeho odpadu, oni ho doslovne infikovali tým najhorším, čo tu je dnes.

Norman

Človek potrebuje potravu, dennodenne. Nehovorím teraz, aká diéta je najzdravšia, koniec koncov je to aj rôzne podľa človeka. Ale ten, čo vlastní polia, čo má priam monopol na výrobu potravín, na ich distribúciu a ponuku - ten ľudí do veľkej miery ovláda.

Človek má duchovnú podstatu. Nehovorím teraz, aké má to duchovno byť, koniec koncov je to aj rôzne podľa človeka. Ale ten, čo vlastní dogmy, čo má priam monopol na výrobu kultov a tzv. kultúry, na ich masmediálnu distribúciu a ponuku - ten ľudí ovláda absolútne.

A súčasnosť sa tvári, že je to nepodstatné.
A tých, čo na to upozorňujú, označuje za extrémistov, antisemitov, za čokoľvek podobné.

Samozrejme, význam a moc "kultúry" a masmédií, to je dnes už dosť v povedomí. Ale konkrétny chaldejský charakter súčasnej západnej kultúry sa už tak zakorenil, že ho ľudia ako farboslepí nevidia, nevidia jeho problém, nechápu ho ako zdroj mnohého zla. A to je veľká chyba, základný problém.

Norman

Zmenil som termín "racionalizmus" na "realizmus". Je to vo vývoji, je to návrh, jedna z viacerých možností.

A zmenil som aj ilustračný obrázok.

Norman

heroickosť treba, ja to nazývam nordicum.
Ale zas, treba si povedať, že Maliarik nie je dobrý vzor, lebo nič nedosiahol. Nie?
Ani my síce nič nedosiahneme ... ale to preto, že nám nik neukázal, ako na to :-)

Predpovedať vojnu, to je takmer zaručená pravda. Vtedy to tak bolo. O vojne hovorili skoro všetci, o prvej aj druhej, ale nepomohli si - historické sily a zákony boli nemenné. Vtedy teda varoval pred vojnou každý, podobne ako dnes už "skoro každý" varuje pred ekologickým "zosuvom" - a aj tak to nepomôže.

Norman

že to samozrejme poznáš, len si sa v jednej vetičke vyjadril, že KDH bolo "úspešné" - a myslím, že bez akýchkoľvek väčších analýz sa ľudia zhodnú, že KDH je naopak história konkrétnych praktických prehier, celej reťaze ...

Možno povedať, že KDH sa pokúsilo spojiť kresťanské(katolícke) povedomie s tým, čo ty si označil za "anglosaský liberálny neokonzervatizmus". Ale nech už spájali domáce kresťanstvo s čímkoľvek, očividne sa im to nepodarilo.

Ak by od zajtra začalo na Slovensku sláviť úspechy akékoľvek kresťanské hnutie, bolo by to nie kvôli práci KDH, ale napriek tomu.

A dodám konkrétne, že KDH je vlastne len zopár mien a až donedávna sa v KDH pohybovalo jedno, ktoré dosť vysvetľuje otravu danej strany: Lipšic.
(ale tak aj ostatným možno pripomenúť, či sa neboja, že za svoju podlosť sa budú smažiť v pekle: Čarnogur, Mikloško, Palko .... to všetko sú ľudia so zlyhaním charakteru )

Norman

Ten prvý bod je zabalené vyjadrenie, ktoré obsahuje hlavne kritiku tzv. židovstva. Prirodzene, aj jeho odnoží.

Samozrejme, že ja oceňujem úlohu domácich duchovných hnutí, kresťanstva - len vlastne neviem, ktorého, kedže si kresťanstvá často naprosto protirečia.

Norman

Myslím, že tu to vidíš akoby naopak.
Kresťanstvo, a vôbec náboženstvo, je jedna z najsilnejších politických síl, ak nie TÁ najsilnejšia.
To platí všeobecne, aj u nás, napriek rôznemu dlhoročnému ateizmu a marxizmu a podobne.
Ale KDH, ako konkrétna strana, ktorej táto sila patrila, urobila všetko najhoršie, ako mohla, a tak to aj dopadlo.
Tie strany, čo spomínaš, nečerpajú z rozbitej KDH, z úspechu KDH, ale naopak, z jej neúspechu. Len si berú potroche z toho religia, ktoré KDHákom vypadlo z rúk a leží voľne na ulici.

Je to hlavne preto, že túto "duchovnú" techniku, si mocní strážili a Slováci s ňou proste nikdy sami nerobili a nevedia s ňou robiť.
(len aby bolo naozaj jasné - keď napíšem, že je jasné, že s tou technikou Slováci nevedia robiť, to neznamená ani náhodou, že ja by som vedel, že ja viem, ako sa to robí. Podobne ako keď napíšem, že niekto nevie šoférovať nákladiak, keď vidím, ako leží rozbitý vedľa cesty na boku, to neznamená, že ja by som to vedel odjazdiť lepšie)

Norman

Je tam jasne "duchovný racionalizmus".
Čiže je duchovno na prvom mieste.
Ale nie je duchovno ako duchovno. Aj duchovno musí byť zdravé, integrované, ja som si pomohol slovom "racionálne".
Ináč práve táto základná "duchovná podstata človeka" poslúži na ovládnutie niekým iným. A nie je silnejšia sila, ako práve takáto, "duchovná", "metafyzická".

Norman

To, čo píšeš, že pojem "konzervatívny" je nejasný - s tým sa dá súhlasiť. O to viac to potvrdzuje názor, že tento liek, či zbraň, tento "konzervativizmus", je ťažko použiť, keďže je to len nedefinované slovo.

V našich slovenských pomeroch je či bolo slovo "konzervativizmus" prakticky vhodný pojem pre to, čo si všetci myslíme, že by malo v spoločnosti byť. Ale keď dôjde na lámanie chleba, na presnejšie určenie, čo a ako, tak sa nakoniec ľudia nezhodnú.

Aký je to konzervativizmus, keď vystavuje ženy nebezpečenstvu, že zostanú tehotné bez manžela? To ničí ako ženu, tak to dieťa, a aj toho muža. A v takej pozícia sa Lívia ocitla.

Norman

.

Norman

K tým výhradám o "uniformách, reminiscencii ...". Sú to výhrady poháňane pragmatizmom a výsledkami: chodenie v uniformách a iné veci sa ukázali ako úplne neefektívne, ba kontraproduktívne.

Nehovoríme, že ľudové sily, pospolitosť, LSNS, mohli nejako "ovládnuť média", ale predsa len je v propagande a imidži základ moci. Ale oni si mysleli, že moc je na ulici - ale tak to nie je.

Smer to mal viac v rukách, mal naozaj moc, a je to jeho najhoršia chyba, že toto podcenil.
HZDS sa snažilo viac, ako Smer, ale proste to neokázalo.

Čo sa týka Rezníka, som tiež čakal pred rokmi, čo spraví - ale on je sám len protekčné decko, zlatá posratá mládež (aj keď je starý, tento kreténizmus im zostane). A tak teda treba povedať, že ak niečo Smeru najviac vytknúť, tak hej - televíziu, média a kultúru. Maďarič, Mika - niečo abnormálne. Neviem, či bol Fico v tomto zmysle taký blbý, ale asi. A asi aj zostal.

Norman

No, ale veď rozdelenie Smeru prospelo, predtým mal 20% a teraz s Hlasom majú 20 +10 = 30 % . To je prvá verzia, ako si to každý s ľudovými stranami predstavuje.
Ak by to ale nedokázali a naozaj sa prepadli ako SNS svojho času, aj tak to bude poučenie pre všetkých. Ale dúfam, že takí blbí nebudú.

Neviem, mám dojem, že ty si to stále predstavuješ ako nejaké strany potetovaných hrubokrkov. Ja myslím na ľudové prvky, proste na ich doterajších voličov a ešte iných. Niečo ako chce Taraba. Ak to ľudia voliť nebudú - nuž potom sa naozaj nedá svietiť. Ale ja v tom vidím možnosť toho posuvu, čo všetci dosť čakali.

Hej, Uhrík to robí ako Blaha cez FB. No, vtipný tak nie je, ale zas FB je na také veci stavaný, tam to časom funguje. Ľudia sa časom nabalia. Samo, na novú stranu potrebujú viac, celý TEAM a peniaze. Tak ale je to ich job, nech sa starajú :)

Ja to tiež tak moc nesledujem, možno je Taraba dobrý šéf. To, že zbadal úpadok SNS a prešiel k LSNS považujem za dôkaz jeho schopností :-)

Pozri, aby sme nezabudli, je to len ako na dostihoch, nad koňmi sa nemá zmysel trápiť, aby nám to ani náhodou neškodilo.

Norman

hovorím o Uhríkovi v nejakej novej strane.

Neviem, aký máš názor na LSNS - respektíve si dobre pamätám, že si mal iné názory a až tak dávno to zas nie je. Tá strana sa beztak menila dosť dynamicky, takže nemožno hovoriť o tej istej strane, aj keď predseda bol stále rovnaký, ale aj ten sa menil. Na Slovensku vznikala pri každých voľbách nejaká nová parlamentná strana, prečo by sa títo tzv. národniari nemali meniť a vznikať iné strany. I keď neviem, či to u kritikov, ako ty, pomôže.

Bránika či niečo podobné nečítam - to ani nečudo, že ti to nerobí dobre, keď sleduješ také jedy a takého ... no, konšpirátora. Fakt sa čudujem, že sme tu k nemu boli tak prívetiví a neposlali ho tam, kam patrí. Ale aspoň vidno, ako sa sionisti boja spolupráce sociálnych a národných hnutí. Toho sa boja najviac, to by bola ich smrť, koniec ich vplyvu na Slovensku.
Nuž, ale komunistická propaganda tu bola 40 rokov silná a mnohým celkom premyla mozgy. Samozrejme, aj druhá strana by mohla byť rozumnejšia - ale tá bola a je až doteraz udupávaná, takže jej nejaké prehmaty nemožno až tak vyčítať. Skôr sa čudujem, prečo sionisti nevidia väčšiu realitu v spojení uhrík-Taraba-Smer. Alebo lepšie povedané viem - tí klamári samozrejme verejne nehovoria o naozaj najväčšom nebezpečenstve pre nich, zas až tak blbí nie sú.

Norman

Áno, moci sa ťažko zriecť, ale ako sú na Slovensku zahryznutí do stoličky, to je fakt abnormál.

Čo bude, to bude, Uhrík proste odmietol kandidovať do predsedníctva, keď tam nemá mať dôveru. Aj ty si tu ix krát kritizoval stav v tej strane, teraz sa to poprehadzuje. Samozrejme, že delenie na ministrany je zlé, ale na to je práve príležitosť - aby teraz už nezatvárali do seba, ale sa zjednocovali aj mimo akúsi tu radikálnu scénu.

Uhrík a azda časom teda aj iní majú proste už určitú prax, a v Bruseli sa určite veľa naučil. Nejak prudký talent na politiku to teda možno nie je, ale inač je to bystrý chlap - myslím, že konieckoncov v celej slovenskej politike jeden z najbystrejších. Aj najpoctivejších, čo sa týka svedomia a tak. Aj voči Kotlebovi.

Malo by sa rozšíriť info, že toto delenie kotlebovcov je len naoko, aby sa ubránili pred zavretím LSNS, aby mali dve strany :)
A do toho ešte zarátať Tarabu a podobné kádre, a máme spolu dve strany po 10%. Heh.

Je fakt, že tých 8-10% kotlebovcov bolo primálo, treba nové kádre. Politici sú herci, treba tam proste viac coolových a šarmantných typov. A prešibaných. Aj ženy, samozrejme. Ak takí nie sú, nuž, naša vina.

Norman

som to opravil

Norman

Marian Benka patril určite k tomu najlepšiemu, čo okolo Zem a vek jestvovalo. Reálny šaman.

Je to hrozná rýchlosť, 20 dní po oslave päťdesiatky taká diagnóza.
Je to ďalšia ukážka, že je naivný každý, kto si robí plány čo len na rok dopredu. Nezávisle od veku.

Vo vyspelých kultúrach každý človek prechádza už v mladosti obradom smrti, keď si tieto veci, ktorým sa tak či tak nik z nás nevyhne, už dopredu vybaví, kým má ešte formu. Len hlúpy moderný konzumný svet takto mučí ľudí.

Norman

Začal s tým, že nacionalizmus bral ako podporu svojho obchodu s handrami.
Áno, mlátili sa a zmlátili ho raz aj s matkou - ale to je už dávno. Za to, že bude mať syna v Egypte môže zrejme tá mladá, čo si ju zobral - a on sám osobne. Bicepsy a podobne - to bola blbosť z minulosti, neviem, ako je to dnes, ale tým sú postihnutí tuším všetci (teda okrem toho, že im rastie brucho).
Neviem, či sedieť v parlamente je "ťažká cesta" - tento súd je prvá naozajstná zlá vec, do ktorej sa dostal a okrem cirkusu s číslom za to možno môže aj spôsob obhajoby. Nemyslím, že by ináč Kotlebov prípad pôsobil ako prípad nejakého trpiteľa.

Norman

Kotleba svoju misiu splnil tým, že stranu dostal do parlamentu, v tejto chvíli, už mal ustúpiť do úzadia a prenechať žezlo niekomu inému, niekomu nie tak s radikálnou minulosťou, ....

Niet čo dodať, presne tak to je.
Bolo by to výhodnejšie aj pre neho, bol by menej zraniteľný.

A čo sa týka odsúdenia prípadného pobytu v base: na to mal reagovať tak, že to práve niekomu zverí, a nie že si to nechá pre seba, ako zábavku na prični. Zlé rozhodnutie.

Norman

Hm, Ľubov, to je dobrý nápad, čo tak tu spraviť taký malý test super pozitivity - všetky správy by sa prezentovali ako ukážka pozitívneho vývinu. A ak nie pozitívneho, tak ako dôkaz pravdivosti predpokladaného vývinu - ktorý smeruje k pozitívnemu zavŕšeniu.

Rozpad LSNS - posunutie na národniarskej scéne, už aj tak dlho žiadaný a predpokladaný vývoj....
Nástup Bidena - len dôkaz rozpadu USA. Biden teda určite pravdoláskarov nevytrhne ...
Tragédia Lučanský - koniec vlády Matoviča, neodpustiteľný ich zločin, ktorý ich stiahne ku dnu ...

Ale niečo na tom je, že o také niečo sa snažíme od začiatku.

Norman

čo sa vlastne s nimi deje.
Ja nemám na kotlebovcov teraz žiadne kontakty, tak môžem povedať len analýzu, keď mi dodáš informácie :-)

Norman

Asi nie celkom všade dosadzujú strany ľudí, že. Niekde ich proste vybeá iný mechanizmus, vďakabohu.
Ale hlavne - samozrejme, že si nemôžeš všade dať dokonalých a nejakých sebe čo nejakej veci oddaných ľudí - odkiaľ ich zoberieš?

Ale veď dobre, tak súhlasme - NA VINE JE FICO.
Sám si je blbec na vine. Asi vymyslel tento režim. Plus ten buzerant Pellegrini. A Kotleba je tupý sedlák, ten si je tiež sám na vine, že pôjde do basy. Asi do Prešova.
A máme vymalované - môžeme ísť do Tatier, lebo nám politika nerobí dobre.

Norman

(tým či iným spôsobom)
som naozaj presvedčený, že prekonali míľnik, a, pri naozaj čo najviac chladnej úvahe, obávam sa, že ich budú naháňať a niektorých zabíjať priamo na ulici.
Niečo ako Caucesca.
Samozrejme si to neželám a od toho odrádzam - ale náš dosah tu je malý a tých, ktorí tak spravia, my tu nezastavíme. Násilie naozaj nič nerieši a nevyrieši - len dáva lepší pocit, pocit zadosťučinenia, pocit spravodlivosti.

Samozrejme, to hovorím o politikoch. Ako sa budú k sebe správať bežní ľudia, to ani nebudem skúšať popisovať. A tiež by ma zaujímala ich psychológia, ich motívy - ale neviem, kde by som sa s nimi mohol porozprávať (na webe to nejde, tam nik z nich naozaj nediskutuje).

Norman

nemožno ich v žiadnom prípade diskriminovať ale správať sa k nim ako k rovnocenným, ako k mužom.

Asi takto (humor).

https://www.youtube.com/watch?v=i0NUM1PfHkc

Ak si scénu nevidel alebo už pozabudol, stačí pozrieť prvých 45 sekúnd, angličtina nutná. 

Ale no dobre, podstatné vety for everybody :):

18. sekunda:

chlap- Prečo nám to robite?

zranená - (výsmešne ironicky ) Lebo mi to prikázal Ježiš 

C - No, to je určite odpoveď (naťahujúc zbraň)

chlap - Počkajte, čo je to s vami? Veď je to žena

C - Hej, slečna, chcete, aby vám bola udelená milosť len preto, že ste dievča?

zranená - Nie.

xxx

----

Aby náhodou niekto neskúšal rýpať o nejakom násilí či o čom:

toto je kultúra USA, najdemokratickejšej krajiny na svete, ktorú musíme oživiť aj u nás.

Norman

sám nič iné nerobím, iba relaxujem. V tejto doba sa musíme naozaj naučiť úplne sa prestať rozčulovať. A stránka má slúžiť na ozdravenie, určite nechce nikoho rozčuľovať a zhoršovať mu zdravie. Práve naopak.
Covid ako? Už je celkom preč?

Norman

ako bolo už uvedené, možno to považovať za výsledok oslabenia americkej totality.
Pripomínam, že raz musí padnúť "kráľ je nahý", respektíve" kráľ je zločinec" a ja si celkom vedome predstavujem a dúfam, že si ľud zas po dlhšom historickom čase zopakuje a opráši svoju prirodzenú beštialitu práve na tejto vláde.

Áno, národ je základná zdravá jednotka, ale ľud, to je tá časť, čo bola je a vždy bude beštia.
Akonáhle ľud príde na to, že cisár je len lokálny bezmocný blázon, nastane deň kobyliek.

Norman

samozrejme, Pellegrini mohol a MAL byt tvrdší.
Až na záver jej ako tak dobre úprimne drbol tú pumpu do ksichtu (aj keď samozrejme prestitút pribehol ho prerušiť).

https://videoarchiv.markiza.sk/video/na-telo/epizoda/44489-na-telo

(tvoj link na youtube je nejaký pomýlený).

Pellegrini je mäkkýš, uznal by som ho za premiera teraz v covide namiesto magoroviča.
Ale ináč je tá jeho ozaj zmekčilosť tiež HANBA. Aj vďaka takýmto váhavým alibostom tam sedia hovadá ako Kolíková.

kolika

Takto na neho, a robí to aj iným, drzo čumela do ksichtu. Raz by to skúsila urobiť skutočnému chlapovi, tak by na ňu pozrel, že by to v živote už nikdy viac neskúsila. A ruky by si viac tiež nikdy nezakladala. Ak sa chce hrať na chlapa, tak by mala vedieť, že za takéto urážlivé gestá  sa platí aj krvou a to, že ona je anatomicky (vraj) žena, ju teda určite v dnešnej dobe rovnoprávnosti nezachráni.

Žiaľ, v politike u nás už asi chlapi nie sú. Dočasne nie sú. Je ich ale dosť mimo politiku, takže Kolíková by sa už pomaly mala zaujímať o poskytovanie azylu v Chile.

Alebo o podmienky kolúznej väzby.

Norman

Hej, bohvie, kde sa ten šašo vzal a koho je to všetko príbuzný. Hral vo Svini aj v Únose - čiže naozaj politicky vysoko angažovaná sviňa.
Bohvie, s kým všetkým sú príbuzní a ako prepletené tieto chobotnice a rodiny.

Norman

hm, porovnal som to len tak narýchlo s Pravdou či Sme, naozaj je tu podivne menšie písmo, aj medzery medzi riadkami sú menšie. Asi nekráčame s dobou :) A oni asi vedia, čo robia.
Nemal by to byť problém, zajtra to skúsim zväčšiť. Mohlo by to byť naozaj menej namáhavé na čítanie.

Ináč toto ani nie je stavané či optimalizované na mobil a podobne, aj fonty komentárov na mobile sú čudné - to všetko zostáva ale už mimo ambície momentálnej správy.

Len znova upresním - nemáme ešte 10 rokov, len sme na začiatku toho desiateho. No, aby nás to motivovalo ešte vydržať. Výročie bude 17. novembra.

Norman

Hej, duch reálnej aristokracie, to je vatra, čo sa tu snažíme zapaľovať a udržiavať.

Norman

Ten príklad, že Kočner sa ocitol na Magnitského zozname, tá informácia bola aj v mainstreame, pretože sa tým priam chválili.
V princípe akákoľvek informácia takéhoto typu musí byť niekde vzatá.
Samozrejme, jedna možnosť je, že ten zdroj sú zahraničných zdroje. Ale aj tu platí, že buď je to informácia tak dôležitá, ktorú aj tak prevezmú slovenské masmédiá (ktorých platenej rýchlosti sa nedá konkurovať), alebo je to vec zo zahraničia trocha menej viditeľná - a tu platí jedno empirické zistenie z moje skúsenosti nielen tu na Nadhlade: Slováci na zahraničné správy kašlú. Presne toto.
Nielen to, že zahraničné veci nevedia čítať, a ak, tak nečítajú, ale ich navyše všeobecne zahraničie nezaujíma. Nezaujíma ich akákoľvek vnútorná politika zahraničia, a len zriedkakedy aj vonkajšia, zahraničná politika veľmocí (okrem prípadov priamo sa dotýkajúcich Slovákov).
K tejto téme patrí aj možnosť prekladov, ktoré už dávno považujem za otázne, preto som od toho dokonca ľudí aj odrádzal. Možno Zvedavec je príklad, kde na dobrých prekladoch ako tak žije, ale to sú predsa len iní, aj početnejší českí čitatelia.

Samozrejme, je tu možnosť takej práce: preberania správ a tupého opakovania toho, čo napíše TASR, či sa napíše na Facebook, kdekoľvek. To však poskytuje čitateľom málo pridanej hodnoty, pretože je to len určitý digest, aby čitateľ nemusel čítať viaceré zdroje. A ako publikačná práca je to tá najhlúpejšia forma naozaj takmer bez pridanej hodnoty - aj to sme vyskúšali zo začiatku a nemá to význam. To nie je objavovanie či vytváranie ničoho nového, to je len prehadzovanie sena. Samozrejme, že aj takú robotu treba, ale to musí niekto naozaj zaplatiť, podobne ako prácu pokrývača alebo zametača. Konieckoncov, okrem iných trúfam si posúdiť, že HS sa na toto mrchožrútstvo dali a ako tak im to funguje. Či to ale národ niekam posúva je ale čím ďalej tým viac otázne.

Nuž, aj z tohto vytŕča záver, že Slovensko nepotrebuje stále dookola podobné mŕtve dáta, ale čerstvý vzduch vo forme nezaujatej analýzy, neobvyklé uhly pohľadu, prípadne nové hodnotové stanoviská.

Norman

tak som pozrel po rokoch na konspiratori.sk. Určitý paradox je v tom, že táto stránka, čo chce odsudzovať, má na tom obrázku-kópii zo stránky Nadhlad.com (momentálne) zobrazený článok zo septembra 2019 s nadpisom "Provokatér a buzerant Matovič"
http://www.nadhlad.com/content/provokater-buzerant-matovic

Skôr by to malo byť teda pochvala predvídavosti. Už vtedy, ale aj dávno predtým, sme v článkoch a diskusiách vážne a ostro varovali slovenskú verejnosť pred týmto matovičovským chorým javom.

Nepomohlo.

Pravda, bolo by sa treba pozrieť, čo v predvolebnom čase písali iné "alternatívne" stránky. Ach, v tomto smere nič nepísali? Nuž, niektoré sú všeobecne akoby bez názoru. A čo je najhoršie, nie je ťažké vytušiť, že niektoré sa dali zlákať na vidinu matovičových peniazí a/alebo náboženstva. Fatálny morálny omyl a úpadok.

Norman

Vonkajší prejav bradatého Krista sa relatívne ľahko dosiahne, ale to je žiaľ málo. Dokonca aj na hochštaplera je to , čo Rostas nakoniec vykotí, málo. Pripomeňme si, že on začal tými minútkami v normálnom rádiu - to je ako prejav kňaza v rádiu - určite ho to mentálne poznačilo. Samozrejme, že by sme potrebovali skutočne charizmatickú osobnosť, viacej osobností - nuž tak ale národ nemá - respektíve sú také slabé, že sa nechajú zlákať na trhový konzum, venujú sa biznisom, alebo čo do pekla robia, či už tu alebo v zahraničí. Sme premývaní ako piesok v rieke a zlato je vybrané. Keď tento výplach ale prestane, keď nastane podtlak nejakej reálnej krízy - neboj, vtedy sa zrnká zas objavia.

K tej modlitbe ešte: ja samozrejme som posledný, čo by som odsudzoval hľadanie skutočného pôvodného významu aj modlitby Otčenáš. Tak to ponúka tá knižočka, aramejský otčenáš, čo mám roky doma. Ale to vysvetlenie, pochopenie, to Rostas práve na tom videu neponúka, on úplne naopak ponúka nejakú nepodstatnú, a zrejme úplne falošnú "fonetiku". On ponúka číre prázdne napodobňovanie, čarovanie ručičkami a gúlanie očami. Modlitba nespočíva v povrchnom jazyku.

A dokonca, povedzme to tak - mnohí ľudia majú charizmu, alebo auru, také to niečo - ale Rostas to v mojich očiach naozaj nemá. U neho je to evidentná len póza, on sa naozaj narcisticky necháva fotiť, filmovať. Dosť sa teraz operuje s tým pojmom "narcis", ale väčšinou sa to hádže na bežnú egostrednosť, normálny boj o presadenie sa. Jediný narcis z celebritiek, u ktorého je to naozaj vážne, je zrejme Rostas.
Ja som sa ho tiež zastával, aj tu ... nuž ale proste došla para - hovorím, to sa skôr či neskôr stane nám všetkým, takže žiadne veľká vec. Veď možno ešte nájde druhý dych, keď trocha uberie z toho ježišovania.

Norman

som mal predplatený asi 3 či 4 roky , možno aj viac. Chápal som to aj ako podporu.
Ale z časopisa sa stal bulvár a z Rostasa slniečkar.
Ja tak vnímam aj tento jeho príklon k Ježišovaniu - už nechce byť vnímaný ako politciká alternatíva - leb s tým sa síce ľahko preslávi, ale sú s tým spojené aj nepríjemnosti - tak sa začal schovávať za náboženstvo.
Čo zas fakticky nie je taký blbý nápad - robia to tak židia už tisícročia, môže aj Rostas, prečo nie aj my.
Ale židovské náboženstvo je predsa už obsadené, tak aká aramejčina? :) , takže by mal Rostas aspoň vymyslieť nejaké iné. :)
Ono naozaj ťažko odlíšiť blázna od herca - obaja proste prehrávajú nejaký software, či tomu "sami veria" alebo nie - to sa nedá zistiť. Verí počítač programom, ktoré na ňom bežia?

Norman

Ale on bol vždy tak trocha zadubený do jedného bodu. Citujem z jeho stránky:
---
Slovensko nerozkradli a neurobili z neho ekonomicky nesvojprávnu krajinu mimozemšťania, ani sionisti, ani NATO, ale zločinci národnosti slovenskej, ktorí sa recyklujú v politických stranách od novembra 1989 a ktorí si z politiky vybudovali svoj blahobyt na úkor biedy vlastných občanov, ktorých deťom ukradli budúcnosť.
----
Tu sa prejavuje jeho základná deformácia. Ak by Slovensko rozkradli Slováci, boli by tie hodnoty tu a bolo by ich vidieť. Bez účastí zahraničia, a menovite sionisov, by Slovensko nevyzeralo tak, ako dnes.
A to, že Lučanskému vyčíta celkové pomery, ktoré tu boli dávno predtým, ako urobil nejakú katieru - tým sa zaradil Pavlík medzi hyeny.

A Pavlíkova (a nielen jeho) doslovne posadnutosť eštebákmi a podobne je naozaj kontraproduktívna. Dnes až smiešna. Čo má koho srať, či bol Žitný nejaký kontráš, a že sa (preto) zastáva Babiša?
Pavlík je ďalší na zozname "alternatívnych" bláznov a popravde sa čudujem, že ešte oxiduje.

Norman

Ma dogmu, že všetko, čo sa stane, kontroluje človek. Niekto, niekde, nejakí mocní. To je ťažký zásadný omyl.
Veci sú ovplyvňované v pozadí, to áno - ale nie sú kontrolované. Sú len ovplyvňované. Zle.

Z tejto prvej dogmy vyplýva aj ďalšia, ešte horšia dogma: že človek môže veci kontrolovať. A to ešte dobre.
To je ťažký omyl, ťažký utopický omyl, druhý beznádejný komunizmus. Fatamorgána.

Norman

Nevynechal by som podobnosť s boľševizmom. Je tomu tak aj preto, lebo všetko to vyrástlo na podobných či priam rovnakých mentálnych paternoch: "Ja som váš spasiteľ, nebudete mať iných bohov, okrem mňa". "Dám vám dogmy, a tomu podriadite všetko na svete".

Ale vlastne predstava, že sme nielen momentálne najviac radostne zomierajúci národ, ale zároveň máme aj svojho Krista - to je povznášajúce. Ba myslím, že tých Kristov máme niekoľko. :-)

Norman

áno, presne tak.

Ale zároveň aj platia dve možnosti:
1. vraždu vo väzení môže spáchať nejaký špeciálny tím, o ktorom sa síce cielene zmažú dáta z centra akcie, ale povedzme zostane zápis, že bol oficiálne v budove väznice (za nejakým účelom)
2. nahuckajú väzňov/hrubú mafiu, pričom sú kúpení niektorí bachari (kúpení sú tou mafiou). Takže iniciátor skontaktuje len nejakého silného muža v base a sľúbi mu dostatočnú odmenu.

Najprv zastrašenie.
Potom vražda.

To sú detektívne hypotézy. Také veci sa stávajú, nielen vo filmoch. Slovensko už žaslo až tak ďaleko. Tu už sa diali aj horšie veci. Ale jeden rozdiel bol - neboli kryté vládou. Kolíková je vrah (po prvom incidente mala konať). Matovič je vrah (ten to celé roznietil).

Je to možné. Je to hrozné.

Ak sa vo vezniciach stáva, že sú väzni mlátení, s vedomím bacharov, kľudne to mohol byť aj prípad Lučanského.
Stále ma fascinuje, že nie je žiadna fotka po očnom úraze zverejnená. To im to až tak dlho trvá vyrobiť? :-(

Norman

to s pobytom Černáka v Prešove už bolo "vyvrátené".
Ale ak, tak nejaká mafia v tom mala prsty - mohla to byť aj Černákova mafia.

Ale žiaľ, podobní yutube experti majú bujnú fantáziu a pracujú na základe vymslených podnetov z webu.

Norman

Preto bolo dobre, že sa dostali do parlamentu, lebo zatiaľ sú aspoň vo výboroch.
Ale prišiel s postojom "dvakrát merať ..". Zaujímavé, inokedy nikdy nebol taký váhavý a presný. Pritom teraz, keď je odsúdený - hrozí mu dosť vážne veľa zlého. Zavretie s cigánmi .... Tak by sa mal viac snažiť, aby sa pomery zmenili.
A je to tak - je odsúdený. Lebo ak nie je sionistický agent, tak najvyšší súd potvrdí rozsudok špecializovaného súdu.
Takže by mal zabrať a nie "dvakrát meraj..."

A prečo je situácia tak zlá? Lebo "zaberal" tým, že vystavoval číslo 1488 na dobročinných večierkoch :-o. No to už bol teda politický veľkočin. My tu máme kamaráta, čo má odjakživa aj teraz nick 1488, a nikoho nenapadlo, že by to bol čin veľkého odboja - proste malá nevinná indícia.
Ale k provokáciam kotlebovcov a im podobných asi toľko - dobrovolné strčenie hlavy do pasce nie je hrdinstvo, ale prinajlepšom hlúposť. Buď sú tak nenapraviteľne detinskí (časť z nich určite je), alebo tak zapredaní, že slúžia len na provokácie, aby sa režim mohol odbavovať (časť z nich určite je).

Norman

Že je to z určitého uhla pohľadu skryté.
Postavenie kresťanstva voči židovstvu, najmä v reálnej politickej sfére, je výrazný problém.
Ľudia sa na to spoliehajú, ale ono to nefunguje.

Na Slovensku je to ohľadne svetonázoru zrejme najzákladnejší problém.

Norman

Vždy sa dá tušiť, že keď niekto zastáva nepochopiteľné postoje, tak sú za tým prachy.
Jasné - personálna agentúra - takže sem vodíš nakazených ľudí, zarábaš na nich špinavé prachy, a Ľuba kvôli takým ako ty je na kraji smrti.

Jasné, že pre takých ako ty, neboli poriadne zavreté hranice ani na východ ani na západ.
Jediné, čo vás v tých nenormálnych anticovid postojoch udržiava, sú PRACHY.
A klameš, že je to o chorobe.
A čo sa týka hystérie - kto tu prvý napísal litánie práve pod príspevok od Ľuby, ktorá sotva lapá po dychu?

"Klameš v jednom, budeš aj v druhom" - rozplač sa, ako Matovič.
V čom klamem? V Bielorusku si bol no a čo - ani u nás nie je hystéria priamo na uliciach. Všade je pokoj a ľudia sú kľudní, žiadna hysteria tu nie je. Majú azda Bielorusi momentálne voľnejšie pomery ale neskôr zas vzdychajú. Večné koleso bordelárov. Samozrejme že ani počty neuvádzajú tie reálne.

Norman

pred ministerstvom to na stopro odstraňovali.
Len pre istotu to opakujem, aby to každý vedel.
Fotka tam nebola, respektíve ja som ani raz nevidel, ak bola, odstránili aj ju a novú tam len tak niekto nedá, neprilepí.
Predpokladám, že raz denne to všetko odstránili.

Norman

je to istota.
Mikulec je samozrejme len nastavený ksicht, jeden z frustrovaných preto, lebo bol prichytený pri špionáži.
Ten sa hodí k Olano - jedovatým ľuďom. Spišiak v pozadí je zas jedna ruka s Lipšicom, ktorý tak vlastne kontroluje vnútro.
Vie to samozrejme každý, ale nemá zmysel to písať. Respektíve v Hlavných Správach či v Infovojne či Zemavek to radšej nedajú. A preto oni žijú - ale Lučanský je dole.
Písať o tom nepomôže, lebo národ, ľud, ktorý by mal s tým niečo robiť, je samozrejme pasívny a rezignovaný.

Norman

ale že si to ty: - áno, Zem sa krúti okolo Slnka.

1.Kto do piče hovorí o "likvidácii ľudstva"? Ty si si doteraz myslel, že to zlikviduje ľudstvo?
A či bol umelo vytvorený alebo nie - to je tiež jedno.

2. Aký "tak nebezpečný"? Chápal som toto na jar, keď na Slovensku to nebolo, teraz to tu je a samozrejme je to choroba, z ktorej sa dá dostať - ale ako vidíš, dokáže to štatisticky vykotiť milióny ľudí.

3. Sú štatistiky, kde sú čísla, že úmrtnosť v roku 2020 je oveľa vyššia, ako iné roky. Ale hlavne - to sú štatistiky, keď sa proti pandémii účinne bránilo. Ak by to tak nebolo, bolo byt o o moc horšie.
Na Slovensku sa tých 2700 získalo až posledné mesiace roka, áno, až v decembri.

S údajmi sa "kreativne narábalo"? Aha, tak ak ti Dáta nevyhovujú, už nie sú dáta prvotné?

4. Čo sa týka spôsobov liečby, je čistý výmysel nepodložený žiadnymi dátmi, že sa "ignorujú úspešné protokoly liečby". Žiadne zaručené "protokoly" určite nie sú. Ale ide o iné - ty veríš na potrebu špeciálneho liečenia? Na chorou, ktorá je maličkosť?

5. Toto je sprostá lož, že postihuje len ľudí s nejakou "imunitnou poruchou". To je tá najsprostejšia lož, aká môže byť - pretože o každom mŕtvom môžeš povedať, že mal "nejakú poruchu". Ale aj tak to bude lož.

Ty si to buď prekonal, a odľahlo ti, alebo si mladý, alebo máš strach a takto sa ventiluješ. Ale už si najmenej pár mesiacov po správnom čase, už si jeden z posledných, čo toto hlásajú.
V Bielorusku sú podobné opatrenia, ako všade inde. Lukašensko pustí pár hrdinských slov pre telce do kamery - a nechá sa zašiť do chránenej vily.

disclaimer - by som toto nepísal, keby ma nepožiadali. mám samozrejme už anticovid maniakov dosť, ale dal som sa ukecať. Aj kvôli pacientom, aj z nášho okruhu.

Norman

že je to s tebou určite zle. Škoda, že to chytá nepravých ľudí.
Je to ako ruleta, ale azda máš dobré čísla. Posielame ti reiki :)

Stránky

texty

Stránky