Norman

authenticated user,redaktor

texty

Stránky

komentáre

Norman

keď sa pozrieš na mapu tak vidíš, že sa nemali kam inde valiť. Napoleon to skúsil predtým v Egypte, ale to je od ruky. Hitler predtým porazil Francúzov a zvyšok britskej svoloče, len cez mláku sa nedostal - až potom začal vojnu na Východe.
Takže Rusi nie sú prví na rane - ale nakoniec každý požiar zasiahne aj ich.
Tí terajší sionisti už skúšali Irak, Juhošku, Afganistán, Sýriu, Líbiu ... všetko možné, ale zas z tej geopolitiky len to Rusko zostáva.
Lenže kým predtým mali aspoň Francúzov, potom Nemcov, teraz majú len americké hovná. Ani na Irán nemajú.

Norman

dobrý tip. Asklépios je súčasť Corpus hermetickum
https://www.martinus.sk/?uItem=96634
CH v tomto českom preklade je výborné dielo, nie že by sa to dalo nejako súvisle čítať, celé, ale je to úctihodná vec. A znova to dostať (aj keď robíme reklamu primitívnemu Martinusovi, nech sa zadrhne tými peniazmi :)

Norman

Pripomína to, ako Západ sa vysmieval Stalinovi, ktorému údajne lekári včas nepomoohli, lebo sa báli vstúpiť do jeho miestnoosti (keď ho skolila mrtvica). To je samozrejme len neoverená a nepravdepodobná fikcia.
Tu však pred očami všetkých plných pár minút sa trasie hlava štátu, a nielen politik vedľa nej, ale NIK z jej vlastného doprovodu jej nepribehol na pomoc. Lebo protokol?? Blázni, číri blázni.

Prirodzene, záchvat bol podnietený horúčavami a dusnom - ale triaška je jasným prejavom toho, čo ju zrejme onedlho bude čakať aj za normálnych podmienok. Nie, nie je to žiaľ karma, na takú spravodlivosť nemožno veriť, svet nie je tak dobre zariadený. Ale je to jasná ukážka, že aj tento netvor mal myslieť na univerzálne a objektívne hodnoty sveta predtým, než sa rozpadne na potravu pre červov. Nie je to karma, ale ľutovať ju nebudeme. Má na paprčiach krv státisícov ľudí, sviňa jedna hnusná.

Norman

Veru. Šanca, že Kiska projekt Žaludi sám privedie do bankrotu, je väčšia, ako veriť na politické prebratie slovenských voličov (ako som prejavil nádej vyššie).

Norman

OLANO bola či je strana jedného exota, je to náhodný fenomén. Kiskovi Žaludi sú ale tesne spojení so zámorskou veľmocou - tak pevne, že sa tomu vyrovná len spojenie Lipšica alebo Mikloša, alebo bývalej OKS. Žiadne iné strany takto spojené s USA nie sú - ani Sulík, ani SmeRodina, ani Híd. Celý projekt Žaludi je stále postavený na Kuciakovej mrtvole, takže znova vidno odpoveď na otázku Cui bono?
Ak sa američanom nepodarí presadiť týchto svojich agentov do parlamentu, je pre nich celý projekt Čaputová k ničomu.
Treba dúfať, že situácia sa za pár mesiacov ešte tak posunie, že Slováci budú v marci 2020 zas lepšie voliť.

Norman

Pod tlakom zmeny situácie (reálne fyzické problémy s energiou, premnožením a podobne) sa stáva nevyhnutné meniť naratív. Niektoré témy už nemožno viac použiť. Témy, ktoré slúžili len ako rozbíjačské provokácie (napríklad tá LGBTI a podobne), ide stranou. Ale základné témy si držia - podľa toho spoznáte ich.
Čo sú ich základné témy:
- sekta, ktorú možno nazvať židovská (ale ak niekto chce, kľudne ju môže nazvať aj satanistická alebo podobne)
To je jeden z najpevnejších základov ich moci.
- finančný systém, ktorý im dáva moc byť nad pravidlami a vždy na veci zarobiť (bankovo korporátny svet, jednoznačne dnes spojený s Amerikou a najmä s Amerikou)

Aby toho nebol veľa, toto sú dve základné veci, ktoré si držia a všetko ostatné je pre nich druhoradé.
Z prvého bodu vyplýva aj ťažká nenávisť voči "neveriacim" či "nežidom".
K tomu pristupujú heslá, slúžiace na oslabenie protivníka : "liberálnosť" (v preklade slabosť a chaos), "voľný trh" (čo v preklade znamená, že žiadna politická sila nemá moc nad bankami) - a podobne by sa dalo pokračovať.

Žaľudi teda sú raz liberáli, raz konzervatívci, môžu byť aj marxisti - ale ako si správne vystihol - vždy zostávajú anglosionistickí a probankoví.

Norman

Všetko je to otázka pohľadu. Ak sú deti príliš rýchlo vystavené sexuálnym témam, politike a podobne, ak sú vyzvané, aby sa to do toho zapájali - tak nemajú čas dozrieť a teda v určitom zmysle nedospejú. Takže oba naše pohľady majú pravdu. Sú aj rýchlo dospelí ale aj nedozretí.

A samozrejme, hovoríme len štatisticky a nie je trvalá tendencia k tomu, že by generácie smerovali niekam do pekla. Ale - za prvé, technika a realita života sa na deckách určite prejaví, a za druhé, naozaj ťažko predvídať a odhadnúť, čo všetko spôsobí "kultúra" už v rannom veku - aj v prípade takých "nevinných" vecí, ako teletabís a podobne. Proste to ťažko odhadnúť, ale dopady môžu byť silné.

K tej učiteľke: dosť ťažký a neprofesionálny komplex vlastnej menejcennosti, nie?

Norman

Sympatie k stredoveku a jeho určitým hodnotám, zvlášť tým, ktoré sme stratili a chýbajú, je jedna vec - to nie je naivita.
Ale tieto návraty odrodilcov, špeciál k poslednej fáze RakúskoUhorska, či skôr o pokus ich akosi napodobňovať - to je to, čo je na Slovensku zvrátene a robia to len odrodilci, Blaváci - ktorí by radi robili akýchsi medzipánov pre cudziu moc. Je to proste svoloč, ktorá si sama neverí a tak neustále hľadá u iných - a ešte k tomu nachádza vždy len POVRCHNE napodobňovanie.
A špeciál kritikyhodné je to u tých, čo sa hrajú na liberálov a progresívcov.

Norman

Príznačné je, že je to ešte predtým, než čokoľvek urobila. Proste je to doslovne čakanie na panenku Máriu, ako v stredoveku - na toto má Slovensko nepochybne neskonalú energiu. Hysterickú energiu, sa ju nebojím nazvať, pretože to pramení z najhlbších bazic inštinktov.
V politike je to úplne absurdné a zas ukazuje, ako je demokracia manipulovateľná.

Norman

Nuž, pochádza to z konca storočia, takže práve dnešní 20 roční na tom odchovaní boli. Na tom a na podobných dielach.
Lebo nejde samozrejme LEN o Teletabís. Áno, Teletabís sa stali už vtedy predmetom kritiky, lebo boli príliš otvorene dementní - ale ostatné podobné animované veci neboli a nie sú lepšie. A rodičia sú svine - strčia decko pred obrazovku, len nech majú pokoj. Teletabís boli až priveľmi otvorení, tak vzbudili rozruch - ale hovorím, kopa iných veľdiel nie je o nič lepšia.

Norman

nuž, neviem, či sa Teletabís La Puta bude učiť aj jazdiť a bičovať ľudí, ale naozaj vieme, že údajný syn koniara Masaríka, keď dostal z rúk slobodomurárov úrad českého prezidenta, sa jazdeniu intenzívne venoval. Tak sa silou mocou chcel stať aristokraciou.
Sú to duchovní chudáci.

Norman

nie je táto generácia voličov tzv. "progresívcov" práve odrastená na týchto teletabís? (slovenský prepis). Nie je práve v tejto a podobnej výchove základ ich dislovne chorobnej detinskosti?

Z dôvodu všadeprítomnej elektorniky boli tieto deti intenzívne preplachované hnojom každú voľnú hodinku. To naozaj proste nezostalo bez následkov.

Upozorňujem, že toto nie je klasické vzdychanie človeka nad 40 (heh:), ktorý nadáva na "pokazenosť" mladých. Tá klasika, to je vzdychanie pokojného starnúceho nad dynamikou mladých. Ale tu je rozdieľ, to, čo ja tu spomínam, je naopak upozorňovanie nad "nepokazenosťou" mladých - sú proste nedozretí. Kým kedysi robilo problém, ak mladí zostávali pridlho v pubertálnej protestnej a divokej fáze, dnes je problém, že zostávajú vo fáze predpubertálnej, ba až vo fáze teletabís (z tejto predpubertálnej zakrnetosti asi pramení aj ich problém s nejasnou sexuálnou identitou a podobne )

Norman

jej Progresívne Slovensko k inaugurácii darovalo bičík.
"Udrite si, pani veľkomožná, udrite si".
Progres smerom k feudalizmu.

Mimochodom, aspoň niečo navyše k tomu, čo v médiách nebolo: včera mi nedalo a bol som aspoň podvečer pozrieť na cintoríne, a keď tam pí prezidentka položila kvety na Kováčov hrob, v akomsi trápnom tichu nejaká babka tak slabo ale oddane zavolala "Veríme Vám". Nato sa ale ozval hrubý a silný mužský hlas (nie môj) : "Neveríme!! Je to hanba"
:-)
Nuž, nech si zvyká, všetko jej pokazia. Život je pes.

Norman

vidíš, a to som podliehal pokušeniu sa k tomu vyjadriť, ale ... našťastie som sa na to vykašlal..
A táto politická kultúra ide vyčítať nejakým povedzme nacionalistom túžbu po politickom spasiteľovi, po silnej osobnosti, po vodcovi.
Je to už len humor.

Norman

https://blog.hlavnespravy.sk/12595/posledny-psi-kiskov-kusok/

Nakoniec úryvok z rozhovoru, ktorý Masaryk poskytol francúzskemu denníku Le Petit Parisien 14. 9. 1921. Na otázku o Slovákoch povedal: „Niet slovenského národa. To je len výmysel maďarskej propagandy.“ A potom dodal: „Zakladáme na Slovensku školy. Musíme počkať na výsledky. O jednu generáciu nebude rozdiel medzi dvoma vetvami nášho národa“. A tento muž práve dostal menovku v srdci slovenského hlavného mesta. V čase, keď ide o podstatu a charakter tohto národa.

Dovolíme, aby tí, ktorí nám vládnu v hlavnom meste, ovládli celý štát?

Marián Tkáč

Norman

že napriek všetkým faktom si ochotný veriť takémuto komikovi, asi len preto, že hovorí po rusky.
Je podivné, ako sú fakt východoeurópania ochotní veriť špeciál týmto neurotickým astenickým chlpatým typom - teda židom - len preto, že ich zahádžu hromadou slov.

Povedzme si na rovinu: dôvodom môže byť, že v (pravovernom) kresťanstve sú všetky osoby tohoto typu, všetko sú to bradatí židoidi. Ináč si to neviem vysvetliť, že tento človek vytvára takéto videa a ľudia to sledujú - čo len pre hlúpu zábavu. Ono na východe to často tak je - žid začne akože s humorom a keď ho nepošlú do hajzla, stáva sa politikom, napríklad dokonca prezidentom na Ukrajine. Hlavne, že sa mu papuľa nezastaví.
Oh môj bože.
Nuž ale dobre, aspoň si upozornil na tento typ jedovatého nebezpečenstva, ktoré Rusko naozaj stále generuje.

Norman

dobrý humor, tá osoba nikdy nesklame.

Ale doslovne som sa nahlas rozosmial v 1:26, keď kamera náhle prešla na Dzurindu, ktorý sa tváril potuteľne smutne - pričom každý vie, akú mal radosť, že babe vtedy podložili úspešne nohu. :-)

 

dzurinda po odvolani radičovej

Je to odpad, doslovne podľudia.

Norman

Je dobre, že sa humor a nadhľad čoraz viac usídluje aj u slovenských osobností (Chmelár je bezpochyby osobnosť, aj keď, prirodzene. iná ako my :)
Tá vražda, ktorú novomarxisti stále spomínajú, naozaj posunula pomery síl v krajine a tá vražda, jej následky, ešte bude Slovensko niečo stáť a musí to vyhoreť - takže naozaj, nech si svoloč z ulice užije svojich "vodcov". Trebárs aj Kisku - i keď predpokladám, že Kiska to nedá.
Slovensko proste nie je spasiteľ sveta (ako ostane nie je nikto), takže čím viacej to bude na Slovensku vrieť, tým lepšie to prebieha. :)
Už asi 70 rokov tu nebola reálna zábava, katarzia, to sa nedá odkladať donekonečna :)

Norman

sú vaše kometáre.
Pozri, napríklad tá Mailerova dokonalá a presná myšlienka:
" ... ich parciálnym cieľom je aj poškodzovanie nášho zdravia. To je tak vždy, keď v jednej vete nie je len jedna lož, svinstvo, zavádzanie, ale hneď niekoľko. To vyráža dych, ovplyvňuje negatívne celú fyziológiu"

Norman

V pohode, veď naším cieľom je kalenie ocele. Ak by sa nám podarilo čo len zopár ľudí (vrátane nás samých) zakaliť, tak sa urobilo, čo treba. Nemožno napísať jednoduchú a dokonalú metódu, ako sa vyhnúť pohryznutiu hadom, ale možno poskytnúť zopár ukážok, ako sa had správa, možno do neho pichnúť paličkou a sledovať jeho reakcie, možno ho vidličkou nadvihnúť a ukázať jeho slabé brucho ...

A potom ... súčasťou umenia vojny je aj čakanie. Vojna je neustále čakanie. Väčšinu času sa absolútne nič nedeje.

Norman

zverejnené odráža aj to, čo nie je zverejnené.
Ta brožúrka je propaganda, ako by chceli vyzerať - ani nie tak samotné dáta, ako skôr to spracovanie, obkecanie, alebo aj to, na čo sa vlastne pýtali. Napríklad "Watchdogy talmudistickej doktríny:média a mimovládky" - to ich zaujíma. (slovo watchdog by si mal osvojiť každý, sami si ho dávajú, to sa na nich hodí, sú to watchodgy, sú to psi, besní poskoci ... :)

A konieckoncov aj tá rozpačitosť, čo z toho nakoniec vyplýva, je nejaká výpoveď. Všetcí sú a sme rozpačití. Akoby sme momentálne boli na húsenkovej dráhe na tom vrchole, v určitom bode až beztiaže ... a následne to pôjde z kopca. Nehovorím, že niekam do pekla, ale môže to byť hrozivé. Užije si to len ten, kto vie, že je to len dráha ... ale bohvie, či bude vozík stále na kolajniciach.
Takže si radšej užime tú momentálnu krátkodobú beztiaž :)

Norman

Je to zhoda náhodných faktorov, že sa mi to priplietlo pod ruky - človek nikdy nevie, či to na niečo nebude užitočné, alebo či to nebude zábavné. Tak som poskytol link - i keď už sa to povaľuje aj inde.
Ja sám som to do podrobna neštudoval, možno tam ľudia objavia hlúposti :-)

Norman

To je klasický proces, ako hovoríš, netýka sa to len vzťahu Rusko-Západ, ale aj Islam-Západ a vôbec akýchkoľvek podobmých párov.
Ale je to úplne normálne a pochopiteľné, len sa to zneužíva na kritiku.
Za prvé - je samozrejmé, že je časť Rusov, čo dá prednosť západným bonusom (zámerne nechcem teraz hodnotiť, či sú naozaj dobré alebo len prázdne fatamorgány, v podstate jedno aj druhé, každý systém a kajina má svoje prednosti aj zápory). Teda časť dá prednosť Západu a spolupracuje s ním, alebo tam odchádza - ale druhá zostáva doma a prirodzene sa naopak vplyvu cudzieho systému bráni. Ako by to vôbec mohlo byť inak, je prirodzené, že je to takto.

To, že Putin bol prozápadný je úplne normálne, na ruské pomery Putin naozaj patrí k "zapadnikom", jeho veľká výhoda doma je, že naozaj pozná Západ, a zvlášť teda germánske know how - to, čo sa stále pokúšam tu ľudí presvedčiť, že také NIECO jestvuje a je to ako spiaci drak, dobrý spiaci drak :) Putin proste pozná oba svety ( das ist ein Vorteil fuer (uns) alle, die das beherschen :) Myslím, že Putin rozumie svetu dobre až výborne, určite lepšie, ako tí mnohí "ruskí" "teoretici", čo ich tu spomíname kriticky.

Ani tým moslimom nemá zmysel vyčítať ich rozpoltenosť či konzumnosť, to špeciál u hnedoidov neprekvapuje. Zle na tom je to, ako je nám tu všetkým jasné, že by svojou snahou po konzume samotný Západ zadusili, zničili. No, migrujúci "rusi" ho až tak nezničia. Nie tak veľmi.

A ešte k jednému detailu, k tej tvojej vete, že "čím viac Rusov na Západe, tým skôr sa pozitívne stabilizujú vzťahy Západu s Ruskom, no nie?".
No veru, obávam sa, že ani nie, lebo poznáme to, poturčenec horší od Turka. Závisí to od politických pomerov, ale všeobecne mnoho trvalých emigrantov má negatívny postoj voči rodnej krajine (dôvodom je okrem iného ich potreba odôvodniť si svoj krok). Niektorí doslovne nenávidia rodnú krajinu, možno to tak bolo ešte pred emigráciou a aj to bol dôvod ich odchodu - proste emigrácia je filter pre tých najviac vykorenených a nepriateľských. A odovzdávajú to často aj deťom. Pozrime si len predstaviteľov USA, koľko medzi tými najviac protiruskými nájdeme emigrantov. Často židov, ale ich postoje nenávisti voči Rusku nie sú dané samotným židovstvom, ale ich osobnou-rodinnou históriu, že doslovne nenávidia krajinu, odkiaľ odišli oni, alebo ich rodičia či prarodičia. Aj to je NEGATIVNA rola migrácie - že neprispieva ani tak k porozumeniu medzi národmi, ako by sa azda dalo tiež čakať, ale naopak azda viac ku vzniku napätí a nenávisti, kultúrnych resentimentov a (negatívnych) emócií. Je tomu asi preto, že tí emigranti, ktorí majú povedzme dobrý vzťah k rodnej krajine, tí len ticho nostalgicky smútia, a nie je ich počuť - nebudú predsa nejako verejne vzdychať, že im nie je dobre. Ale tí, čo teda krajinu svojich koreňov nenávidia, tí sa zapájajú do politiky a prejavujú sa- nenávisť naozaj viac počuť, ako nostalgiu.
Preto aj nejaký ruský emigrant u nás pravdepodobnejšie nebude proputinovec, či proslovanský humanista, ale pravdepodobnejšie vykolajený zmrd. Na to treba pamätať.

Norman

Zdrhanie na Západ by som ako až tak prekvapiví nebral - vždy sa nejaká menšina tlačí tam, kde sa už nahrabalo bohatstvo, kde je príjemné počasie a prostredie. A prečo nie, prečo by Rusi nemali obrať Američanov o kus toho, čo už nahrabali (ak nechcem povedať "nalúpili"). Horšie je to, že práve títo pochybní vykorenenci sa sami často v cudzine označujú za pravých Rusov - čo do veci privádza chaos. Aj minule jeden známy, dosť rusofil, spomínal, že ľudia (u nás) Rusov (a ruské pomery) nepoznajú.
No, tak je to ale vlastne s každým kultúrnym celkom, nielen s Ruskom, aj s Amerikou, s Nemeckom a podobne. Samé o sebe sú tieto bloky zdravé, ale tupá naivita cudzincov okolo nich môže spôsobiť tragédie.

Bohužiaľ, my sme na akomsi rozmedzí a naši ľudia, zvlášť dorastenci, sú príliš pohodlní, aby pestovali vlastný život a vlastnú kultúru, a len primitívne hľadajú vzor, po ktorom sa opičia. Aj to nie je nič nejako nové, ale možno vplyvom masmédií to naozaj už pôsobí ako jedna otravná tupota. Nad tými sračkami sa samozrejme nemá zmysel rozčulovať či pohoršovať, ale nedá sa naopak nepovedať, že je to proste veľa. Je to v týchto časoch už vela, či už to pôsobi na niekoho hrozivo, v druhom to vzbudzuje pohoršenie, alebo naopak hnev, alebo čo len otrávenú nudu. V každom prípade je to úbohý hnus :-)

Norman

najlepšie to odráža ten posledný graf.
Výklad k nemu:
voličstvo je v panike rozprchnuté do všetkých kútov. Jediná výnimka v staršej skupine nad 40 sú ľudia pracovne napevno pripútaní do systému, preto voliaci CDU.
Na druhej strane sú zväčšení voliči zelených - a tu opakujem, to nie je len prejav ich politického "ľaviového" radikalizmu, ale je to prejav rekordného sucha minulého rokav Nemecku a globálnych klimatických faktov. V Nemecku, na rozdiel od Slovenska, sú ľudia v tomto cvičení, možno až prehnane, ale sú. Už dávno tam majú tendencie mať obce energeticky samostatné a podobné technické veci. Netreba tu riešiť, či je to prehnané, ale isté je, že to tak je. Preto vzostup zelených u mladých neznamená politickú radikálnosť, ale návrat ku ekologickej radikálnosti. Pretože, naozaj, ak sa zle predpovede naplnia, hlavne oni si to odskáču. Prirodzene, klimatický kolaps možno už nejde zastaviť, ale aspoň možno nastaviť politiku tak, aby ho naozaj brala na vedomie. (To je ich predstava a len teoreticky možné - v systéme zvanom kapitalizmus a s mozgom šimpanza nie je ani táto politická zmena možná - ale mladí na ňu musia veriť, čo im zostáva).

Opačný spôsob výkladu - že rast zelených je prejav rastúceho blbnutia dorastencov, je možný len v tej miere, do akej sú dorastenci stále ešte rozmaznávaní. Sú ešte aj takí, ale akonáhle sa situácia zhorší, z ľavičiarskych rovnostárov sa stane to, čo naozaj sú - egoistickí burani nemajúci empatiu s nikým. O to to budú väčšie svine, o čo sú dnes viac rozmaznávaní, pretože o to bude zmena ich podmienok života krutejšia.
Zmena bude úmerná nielen zhoršním klímy a nedostatkom energie - bude ovela väčšia, ako tieto prejavy, lebo nastane panika (to, čo súčasní ekonomisti nazývajú tak eufemisticky "kríza". Nebude "kríza", nastane panika a spoločnosť sa prepadne do jednoduchších foriem, ktoré poznáme z minulosti. Miestami až do anarchie.

A čo sa týka toho Rusa Karlina: čo vlastne v tom roku 2011 predvídal?? Nevidím žiadne predpovede, len spomínanie minulosti, ako sa dokázala prudko zmeniť. To, že budú ľudia, zvlášť mladí, hľadať a voliť extrémistické strany (teda zelených, pirátov a čokoľvek podobné, vrátane kotlebovcov či iných) je predsa všeobecne známe a každy o tom už dôhodobo hovorí, lebo toho sa systém bojí. Mňa fascinuje, ako rôzni Rusi vždy údajne všetko vedia, ale v realite nedokážu vlastnej spoločnosti pomôcť ba ani predvídať, čo sa s ňou bude diať. Predvídal niekto z nich ukrainský majdan?. To, že Putin teraz dokázal oživiť aspoň ich obranný potenciál, je samé o sebe zázrak, ale to je primálo na branie vážne ich teoretikov a ich filozofie.

Norman

to sú zelení politici, relatívne málo extrémistov podobných Pirátom v Čechách. Opakujem - mnohí ich noví voliči si neuvedomujú ich extrémizmus v etnicite, pretože to nie je programová časť normálnej zelenej ekologickej ideológie.
Predpokladať, že v Nemecku vzrastá počet tých, čo chcú multietnicitu, je nereálne. Ale je pravda, že debilizmus otráveného mozgu neodstrániš zo dňa na deň. Síce tvrdá realita a životná skepsa urobia svoje aj u najväčších fanatikov, ale trvá to.
Zelení v Nemecku sú niečo ako Progresívci na Slovensku - banda zopár utopistov. Je to presne ten istý jav - dobre platení mladí sa nechcú zmieriť s myšlienkou, že len čo začali byť privilegovaní, systém sa ide zrútiť, pretvoriť.
Ale nič iné im nezostane - systém ich prestane podporovať, dávať im odmeny a najneskôr vtedy ho prestanú aj oni podporovať.

Viem si predstaviť zelenú ideológiu, ktorá by ako prvá začala raziť naturalistickú politiku, a teda aj ekológiu v zmysle čistoty etnika. Všetko je len otázkou toho, kto v tých stranách bude.

Norman

Čo sa týka bombardovania, treba trocha rozlišovať medzi amíkmi a západoeurópanmi. I keď by som nepovedal, že ani amíci nebudú bojovať - oni využívajú ten komfort, že pravidelne každú generáciu posielajú do boja aby nazbierala skúsenosti. Majú svoju časť, ktorá zabíjať/bojovať vie.
A bohužiaľ, práve zo Slovenska (alebo Československa) by som v tomto nebol nejaký bohorovný - kedy naposledy Slováci bojovali? Azda SNP? Ach, treba si pozrieť jeho históriu, zbabelšiu storku nepoznám.

Norman

sú volení aj preto, že ekologický stav je naozaj hrozivý.
Zároveň je to určitá forma pohodlnej alternatívy - preto sa na ňu detinské mentality, ktoré nemajú naviac, dávajú. Aj u nás sa na konci socíku také hovädá ako Gál a podobní maskovali ako opozícia, starajúca sa "len" o ekológiu. Zelených vtedy po celej Európe ovládol globalistický systém. Nedá sa ale povedať, že dnešné nové hlasy u Zelených sú také, že Merkelbaba je proti nim xenofóbka. Do zeleného naratívu sa dajú zabaliť aj veci, ktoré by naopak bez neho boli neprijatelné.
Všetko záleží od toho, ako sa bude vyvíjať situácia a ako viac pôjde postupne naozaj o krk.

Norman

v skutočnosti sú len tie zábery Fica z volieb do Ústavného Súdu. To bolo myslím po celodennej ťahanici, keď sa hlasovalo až večer, v každom prípade to, že mal Fico vypité znamená skôr to, že to nebral až tak vážne a dôležito.
Hovorím, je skôr s podivom že na Slovensku nie je viac záberov politikov, ako sú pripití - lebo na Slovensku je úplne oficiálne alkohol bežná záležitosť. Taký Dzurinda, ak by nenabúral hlavou do lampy či smetného koša :), tak by sa ani nevedelo, že išiel nadrbaný ako štolverka cez Košice - ale nemyslím si, že by alkohol bol jeho problém. Naopak, u Radičovej to bude typické chorobné samostatné pripíjanie, dávanie si frťana na povzbudenie - toto je presne to, čo sa u nej dá predpokladať. To je ten skutočný negatívny alkoholizmus, lebo neustále je pripitá, oťapená, nekontroluje svoje emócie...

na Fica už nakydali všetko možné a je to ako v tom vtipe, kde prešiel ako Kristus suchou nohou cez Dunaj a na druhý deň vyšli v novinách titulky: "Fico nevie plávať".

Toto je presne ten štvavý štýl hejtovacieho žurnalizmu, ktorý treba zničiť. To sa netýka len Fica, to ohrozuje kohokoľvek, to je ťažká nefér hra. Prestitúti sú hlavná ruka sionistického molocha zo zahraničia, a tak s nimi treba jednať. Nie s bubnom na zajace, ale každému jeho karmu.

Norman

Máme tu systém založený na "stranách" - to značí, slušne povedané, jeden skurvený mafiánsky systém. Každá strana má tendenciu nasávať všetku špinu z blízkeho a dalekého okolia, zvlášť keď má moc. Keď moc stráca, špiny utekajú (ako sa deje teraz - Kažimír, Maďarič, Kaliňák (sám odišiel z parlamentu a stratil sa)). Strana sama o sebe nie je hodná vela, ale voliči, respektíve ľudia, ktorí si cenia tento druh svetonázoru, tu zostávajú. Tá strana sa môže rozpadnúť, ale, bez akéhokoľvek pátosu, tie myšlienky a určitá tá soc-dem značka, tu zostávajú. Nepočítať s týmito ľuďmi a myšlienkami by bola chyba. A nielen kvôli voľbám, ale tí ľudia sú zdravé jadro tejto spoločnosti - ak to chce niekto zničiť a nalákať na iné, tak si píli konár pod sebou samým.

Norman

Áno.
V Kosove práve prebehla jedna z možných rozbušiek veľkého konfliktu.
To, čo prebiehalo v Sýrii sa môže začať priamo v Európe. Boj proxy amerických a proxy ruských síl, za účasti ich zbraní a ich žoldnierov.

A také rozbušky, ak aj nezaberú, sa môžu opakovať. Až kým jedna zaberie.

Američania chcú požiar a Východná Európu chcú obetovať, tá je pre nich bezcenná. Naopak, boja sa jej.

Norman

Samozrejme, tí ľudia mali kedysi svoje konkrétne pozitíva, je jasné, že ich výber mal dôvod aj keď to boli kompromisy, ja chápem ako k tomu došlo - len hovorím, že je to dlho, zmenili sa (k horšiemu)... veď to vidíme.

Čo sa týka Beňovej - možno je (len) ťažká ľahostajnosť vedenia Smeru voči širokej verejnej mienke. Ale ... skôr si myslím, že je to ukážka toho, ako naozaj ktosi drží Fica nakrátko, ako na neho príliš vie.
A to - to je reálne horšie, ako nejaká neschopnosť. Proste to celé Fico naozaj nedostal zadarmo a nemá všetky možnosti, ako by sa nám mohlo zdať.
Ale to je pre neho a pre budúcnosť Smeru ešte horšie znamenie. Ak tam má "Beňovej" frakcia stále ešte také slovo, tak som proste znechutený. To sa proste potom nedá.
Zvlášť, keď Beňová prejavuje jasné snahy prebehnúť ku globalistom a progresívcom, čo v skutočnosti beztak vždy bola.
Smer môže prežiť - ale ako značka. Sociálne istoty ľudia naozaj potrebujú a len štence si myslia, že nie. Štence skončia zle. Smer - teda myšlienka, môže pokračovať. Na to sa mali ľudia s ním spojení zamerať. Aby Slováci mali nejaké reálne pozitívne tradície.

V podstate sa teda Fico nemusí vzrušovať a nervovať. Smer už určite vytvoril najväčšiu stopu za posledných 30 rokov novodobej éry. Aby som zas citoval bibliu :) Dokonáno jest :-)

Norman

aj Kuciak bol prvá novinárska obeť .. a nejako sa to akoby nerozhýbalo. Tým nechcem povedať, že sa má - naopak, vyjdrujem nádej, že kým to začne rásť prudko hore, ešte rok dva potrvá a ešte si niečo užijú. Ten pomalý rozbeh je proste taká typická vlastnosť procesov rastúcich podľa geometrického radu. :)

(ak niekto nevie, čo je geometrický rad, naozaj odporúčam doštudovať, veľmi praktická znalosť. Kedysi boli aj také videjka o ňom, "najdôležitejšia informácia akej sa ti dostane" - a ten názov neklamal. Nič ni je príznačnejšie a charakteristickejšie pre súčasný vývoj, ako zákernosť a zdánlivá neviditeľnosť geometrického radu (a podobných efektov).

Norman

žiadne projekty na voľnú energiu nie sú. A pre istotu, aby som náhodou nebol zle pochopený: ja nočakávam, že sa nejaká voľná energia objaví, ja sa práve vysmievam, že čakať také niečo nemá zmysel, že je to ako dúfať na objav perpeta mobile (ktoré je fyzikálne vylúčený).
(je to trocha ako s lotériou - každý týždeň síce niekto vyhrá milióny, ale bolo by naivné počítať s tým, že teraz to budem ja - je to možné, ale nič také sa nestane).

No ale to je jedno, blahoželám ku studni :) a odporúčam ešte niekde zohnať jeden z tých samopalov, čo Galko kretén a zločinec, predal po jednom Eure. Ale neviem, kde by sa dali zohnať, teraz by sa ale určite hodili. Nehovorím o strielaní - zbraň najefektívnejšie pôsobí aj bez toho, aby ju človek použil. Je fatálny rozdiel v nestrielani bez sapíka, a v nestrielaní so sapíkom. :)

Norman

počul som už tieto reči, ale kto ich šíri? Hovoriť na Slovensku o nejakom alkoholizme ... alebo aj vo svete, keď sa pozrie na Junkckera, ale u iných to nebude lepšie ... to je dosť odvážne. Dnešná mladá progresívna svoloč je najebaná každý týždeň do nemoty (o iných drogách nehovoriac) - a to ide vyčítať niekomu alkoholizmus?
Absurdné.

( aby som neobhajoval pitie alkoholu, tak by som pridal disclaimer, že ja dám teraz tak pár pív mesačne, víno je u mňa šťanka a ostré je otravná nuda(teda jed, speed kills), ale kedže Hitler bol abstinent, tak nechcem byť obvinený z propagovania nacizmu, takže obhajobu abstinencie radšej nenapíšem)

U Fica je zrejme iný problém, a to nezáujem. Moc si to berie, je to proste stále len dobrý chlapec z Topolčian, sväzáčik (funkcionár SZM). Je tam už naozaj 30 rokov a zaplietol sa do zväzkov s Beňovou, Zalom, Maďaričom, Rašim, Kažimírom, kaliňákom a podobnými sviňami - nečudo, že to nezvláda. Takže sa naozaj plne zhodneme, že to má položiť. Mať voličov, ktorých 80 000 zakrúžkuje Beňovú - to radšej nemať nikoho, s tými to už nevytrhne.
Keď ho Híd nepodržal po Kuciakovej vražde, mal to celé položiť už vtedy a odísť. Kisku síce trocha odrbal, ale za akú cenu: On Fico vtedy asi vážne myslel, že tým Slovensko zachránil pred nejakým chaosom alebo čo - dnes je myslím jasné, že to je blbosť. Buď odísť so štítom, alebo na štíte - porážka sama o sebe nie je hanba, ak sa človek nespráva ako zbabelec.
Ale stále má ešte čas odísť dočasne do opozície.
Myslieť si, že to o rok Smer môže vyhrať, je asi nielen nerealistické, ale aj keby sa to podarilo, bolo by to aj pre nich bezcenné. Treba to nechať zas celé padnúť do chaosu, aby sa aj Slováci prebrali a videli, že musia chodiť buď k voľbám, alebo vedieť strielať. A kedže strielať nevedia. ... LSNS dostala 100 000 hlasov, Kotleba v prezidentských 200 000, a to sa o hlasy delil s Harabínom (ďalších najmenej 200 000). Takže zo 400 000 opozičných hlasov pred mesiacom prišlo teraz voliť len tých 100 000 - tomu sa povie úpadok, nie úspech, ako sa dnes Kotleba vytešoval do médií. Neboli predstavy, že dostanú 20% hlasov? Kde sú? Výrazne odpudil ľudí nielen od LSNS, ale od politiky vôbec. No to je teda úspech.
Takto zdravé národné sily naozaj neuspejú ani o rok. A dobre tak, treba ten huráboľševický duch progresívcov nechať vyhorieť a postaviť proti nemu inú, vyššiu kvalitu.

Norman

ide o všeobecný prístup a postup ...

Norman

Prvá, kde sa vraždilo pre vodu ...
V Česku možno prvá, inde nie.

Norman

Tu je myslená teatrálnosť v zmysle umelosť, hranosť, neprirodzenosť.
Farange je zaujímavé porovnanie. Farange je možno "teatrálny", ale v zmysle, že jeho prejavy sú dramaticky modelované, a možno že sú dynamické. Ale Farange je v tomto jeden z najlepších, ktorých možno medzi politikmi vidieť, môj názor. To je neporovnatelné s hrubosťou toho mladého, čo tu kritizujeme, a mnohých jemu podobných.
Je to proste klasický rozdiel medzi kvalitou a kvantitou :-)

A práve, že tu nejde o jedného človeka, ale o prístup aj k tomuto problému. Treba to robiť na vyššej úrovni, a ak nevie, tak nepoviem, že nech ide preč, ale nech to aspoň nehovadí a nech sa trocha viac snaží. Snaženie môže znamenať aj to, že nech sa uvoľní, nech sa tak nepechorí a vôbec, nech nereve ako magor. Chcel by som pripomenúť, že možno nie každý "nacionalizmus", ale tie podarené "nacionalizmy" sú aj o náročnosti a o úrovni. Hnutie skinheadov a podobný punk bol špinavý vynález židovskej kultúry na diskreditáciu nových zdravých síl - je načase, aby to každý z mladých už pochopil.

Norman

viem pozitívne, že aj v prostredí toho hnutia je opozícia voči nemu (veď nie sú blbí a vidia to). V tom ich treba jednoznačne podporiť: neváhajte a bráňte sa prvoplánovým pseudorevolucionárom. Tadial cesta nikdy neviedla a nevedie.
( neviem, Roland, možno v tomto prípade pripomenúť že aj v minulosti niektoré nemenované hnutia pochopili, že neustála pouličná revolúcia nie je cesta a že hromotlkov treba poučiť, ak to ide, alebo sa ich zbaviť ).

Pózy a hranie sa by sa dali ešte tolerovať, ak by to bola snaha o prezentovanie vyššieho, ale keď sa niekto hrá na tvrďáka a spodinu - to je úplne absurdné.
Takisto by mu mal niekto pripomenúť, že by si nemal brať pri rečnení príklad z minulosti, konkrétne z Musolliniho. Vtedy bola iná komunikačná móda, a hrubosť pri prejavoch nefungovala ani vtedy. Aj ten uznávaný rečník tej doby, neviem si teraz spomenúť, ako sa volal, asi 18 krát som to skúsil, tak ani ten sa nevyjadroval tak, ako to o ňom píše dnešná propaganda. Zvyšovanie hlasu a energia sa používala šetrne, len občas na konci, pri dôležitom bode - nie neustále.
V tomto treba pochváliť zas Uhríka, ktoré ho som počul rečniť k ľuďom naživo pred prokuratúrou pred pár týždňami - ten sa vyvinul a pôsobí uvoľnene a dynamickejšia, ako kedysi. Tak to má byť - ľudia ocenia v prvom rade úprimnosť, autenticitu.

Norman

Okrem toho mám silný dojem, respektíve je to jasné, že jeho "výbušný štýl" je len prosté teatrálne gesto, nepodarené a neautentické. Nechcem ho uraziť, ale je taký umelý, ako Kiska. A to je už čo povedať.

Norman

tak to som ešte nepočul. Ešte dobre, že Aman chodí na tie kavierenske stránky, vždy niečo nové a hodnotné odtiaľ prinesie.

Norman

Tu sa hodí ešte pripomenúť, že Kolár teraz priam zámerne šaškuje s kurvami, nie kvoli svojim mnohým ženám a deťom, ale kvôli tomu jeho smskovanie s 15 ročnou chovanicou ústavu o tom, ako sa "umrdajú do bezvedomi", či ako to presne bolo. TO je prúser, pretože to hraničí s reálnou pedofíliou a nemalo by sa na to zabúdať.
Proste zakrýva veľký prúser menšími prešlapmi.

Norman

ty asi myslíš "gojim", nie "aškenázi". Učte sa tú hebrejčinu, kua, nech tých jebov sundáme tam, kde patria:)

Norman

Je šanca, že títo noví EU poslanci by mohli pôsobiť ako piesok do stroja Bruselu. Na to ešte kotlebovci stačia.
Ja jednoznačne podporujem Kopáča, ako som povedal, aj za to demo 2015 (a okrem toho on je zo Vzdoru), a potom by som odporúčal Uhríka. Ten by sa tam mohol zakaliť a poučiť (ak si ho tam nekúpia) a tiež si to zaslúži za svoju prácu, povedzme, ako podpora jeho štýlu.

To je mnou odporúčaná dvojica - aj kvôli tomu, aby sa tam nedostali iní, ešte horší :-) Napríklad Kotlebov brat, lebo ľudia reagujú na meno - ale čo ten človek vlastne robí? (okrem toho, že sedí práve v Blahovom výbore :-)

Norman

No, to nieje v ksichte, to je v tom, ako sa tvári. Čoraz viac sa tvári ako Musolliny - a to je veľmi, veľmi blbá cesta.
Jemu vyniesla jeho agresivita pred stanicou kreslo poslanca - takže sa toho teraz nedokáže zbaviť. Dokáže mu to niekto vysvetliť tak, aby to naozaj akceptoval? Myslím, že nie.
Preto chodte v sobotu voliť a krúžkujte dvoch iných, aby sa tam Mazurek nedostal :-)
Lebo aj keby to nebola jeho vina, aj tak jeho pôsobenie nerobí dobré meno nielen LSNS, to je ich vec, ale ani nám všetkým.
Lenže on je taký vhodný typ pre Kotlebu - je isté, že mu nemôže konkurovať a takých má "vodca" asi rád.
Nie, s týmito zvyškami smiešností a dedinskosti treba skončiť, dosť, dosť.

Norman

Veď ja zas nepíšem len k tebe, ale tak všeobecne. Napríklad by som pri tejto téme podotkol, že sociálne rovnostárske alebo revolučné teórie sú rôzne, nejestvuje len "marxizmus". Marxoizmus, ako každá teória, má rôzne formy, takže zmysel to má vždy iba ak sa povie prensjšie, o ktorom "marxizme" je vždy reč. Napríklad k tej Afrike v povojnových časoch - nuž, tam asu nie je sovietsky marxizmus to najväčie zlo.
Čo sa týka Blahovho "marxizmu" - nuž, jemu vyhovuje už to, že je vraj akýsi teoretik. Naozaj v tomto pripomína Kotlebu - ich cesta je šokovať a a byť extrémny. Blahovi za to neskôr bude možno musieť zaplatiť - podobne ako dnes Kotleba platí za šaškovité metódy, ktorv minulosti používal (lebo šaškovanie je to v oboch prípadoch :).

V Afrike je základný problé, ich nízke IQ a vôbec mentálny profil - ale aj tak je Afrika stále pod patronátom Západu ktorý vyhlasuje, že ľudia či národy sú si rodné - teda je Afrika priamy dôkaz, že Západná ideológia je nezmysel, nefunguje, je to podvod. Je ľahko sa chváliť bohatstvom v NewZorku - ale k Západu a k Amerike patria aj Haiti, aj Afrika, aj Latinská Amerika - to je tiež ich Západ.
A nie je to len nejaká teória - bohužiaľ, Východná Európa sa pod ich vedením nepribližuje k dôstojnej spoločnosti, ale sa posúva smerom k Latinoamerike, a tá už presakuje aj do USA. Marxizmus aj iné revolučné (teda extrémistické) hnutia majú problém aj v teórii aj v praxi, ale západný tzv. "demokraticko-liberálny" Západ ho má tiež. Je síce pekníé, že debil Musk vraj investuje miliardy do trubicovej vákuovej dopravy a iných hitech hračiek, ale je to absolútne na nič a je to absolútne pomýlené míňanie zdrojov na hračky novodobých tyranov.
A pre istotu: napríklad to, čo som práve napísal, nie je žiaden marxizmus, ale zdravý rozum vidiaci, keď zasa raz jednu spoločnosť zachvacuje šialenstvo. :)

Norman

čo ľudovcom škodia. Namiesto toho, aby sa dali do formy, zostávajú na svojej hlúpej kričiacej metóde. Už sme to tu viackrát spomínali. Mám dojem, že sa to s Mazurekom nezlepšuje, ale ešte zhoršuje.
Pochybujem, že by jeho meno umožnilo kontakty na Poliakov - a ako by nám kontakty s Polskom vlastne pomohli?Polsko má celkom iné problémy, ako my, aj keď sme susedia, je geopoliticky úplne inde, ako my, je to poskok Američanov, a nikdy nerobili úspešnú politiku.

Norman

A na konci samozrejme výsmech "spikleneckým teóriám", dokonca menovite tej, že za tým bol Mossad.
Medzičasom je jasné, že autmobilová elektronika sa dá hacknúť ľahšie, ako počítač - ak má niekto informácie výrobcu. V tom období to bola relatívne novinka, židko nevydržal, aby ju nepoužil.
Čo sa týka "umelcov" - rehotať sa pri príležitosti smrti človeka, kohokoľvek - môže zas len levantínec. Alebo viedenské prasce. V tej dobe mali očividne strach, ako bude rakúska verejnosť reagovať ...

Norman

Tieto historické veci sú vždy rozporuplné, ale nejaké tézy:
viniť marxizmus za odchod belochov z Afriky je prehnané a príliš nepresné. Po vojne bol Sojuz a celý len vznikajúci komunistický blok príliš slabý aby spôsobil to, čo tam nastalo: odchod koloniálnych, opakujem všetko Európskych, mocností z Afriky. To bol konflikt medzi starými ríšami a novou ríšou americkou, ktorá si vyhradila nové "neokolonialistické" pomery. Väčší pes jebe a bolo to vtedy USA, ktorá vo WW2 zabrala prakticky celý svet (okrem Sovjetov a Ćíny).
Nazývať režim Zimbabwe "marxistický" je naozaj nebezpečné klzanie. To je typická propaganda tých, čo tvrdia, že rasové problémy sú niekde inde. Ani neviem, či sa Mugabe označuje za nejakého "marxistu", ale určite sa dá povedať, že väčšina štátov povojnovej Afriky je pohodovo kapitalistická a byť len trocha sarkastický, dala by sa označiť za ukážku, ako kapitalizmus (ne)funguje.
Samozrejme, Južná Afrika bol štít belochov a preto fungoval, niektoré iné menšie tiež. Ale vplyv reálnych marxistov (z východného bloku) sa prejavoval v krajinách ako Egypt, kde skôr pomohli určitému rozvoju. Postupne ale boli aj tam udalosťami vytlačení, ako komunizmus v Rusku strácal na glanci a celá Afrika sa dala do područia Západu (vrátane samostatných ako Líbijský Kadáfi) - a tak aj dopadli.
Marxizmus reálny aj teoretický je zjednodušená ba vadná teória, ktorá sa nehodí pre biele etniká a pre usporiadané spoločnosti - Európu, Rusko, Ameriku - ale viniť ho za situáciu v Afrike je naozaj nepravdivé.

Norman

No, dosť neporovnateľné, porovnávať bežné "mimovládne" aktivity Kuby so skutočnými intervenciami USA (napríklad Vietnam a podobne). Hm hm.
Čo je ale horšie: aktivity "komunistov" v Afrike, potom, ako odtiaľ museli odísť "koloniálne veľmoci" (v preklade - museli odtiaľ odísť európske veľmoci, lebo tak si to želali Američania, aby aj v tomto smere oslabili Európu) - teda aktivita "komunistov" tam bol pokus udržať negroidov v akom takom slušnom stave, vrátane nehumpľovania svojej krajiny a nepremnoženia sa ako potkany. Videné z nadhľadu to bol vcelku pozitívny element - v populácii afrického typu je totalita komunizmu stále to lepšie, čo môžu mať.
Ale to len tak bokom tu na vysvetlenie , to na Kulturblogu nemôžu chápať. Oni ešte tak video s tou slovenskou Gretkou, ktorá bola fajn na prvom videu, na druhom sa dala vydržať, ale teraz je z nej už človeku dosť ... nevoľno.

Do Blahu by sa dalo kopať, to ale by sa človek musel zaradiť medzi právnikov Esetu a k Pellegrinimi, podporovatelovi Zomri a nadšencovi Bruselu. A do takej spoločnosti ja teda nemienim patriť.

Na Blahovom prípade sú poučné dve veci. Za prvé to, ako sa inteligentne robí propaganda. A za druhé to, ako sa systém nemilosrdne vysporiada s každým, kto sa naozaj ako tak otvorene postaví do cesty. Blaha sa síce dobre zakopal na akademickej pôde a je poslancom najsilnejšj strany, predsedom EU výboru, teda dobré miesto a kariéra - ale keď naozaj začal stúpať na otlak anglosionistom, hneď idú všetci proti nemu: vrecia hovien zo Zomri, buzerant akože premier, všetci prestitúti a dokonca aj časť alternatívy. Trocha mi to pripomína Kočnera, ako skončil, keď okrem kradnutia pridal aj rýpanie do médií a investigatívu. Ktovie, aký zločin našijú Blahovi? Dane? Styk s Ruskom? To nactiutŕhanie Esetu? Spreneveru prachov?

Stránky