Norman

authenticated user,redaktor

texty

Stránky

komentáre

Norman

Asi takto:
1.krivky sa vynášajú do grafov matematicky, v tom nie je žiadna "oduševnenosť". Je to priemet čísiel, aby ľudia mali možnosť si urobiť predstavu, napríklad situáciu teraz voči jari (len z čísiel v tabuľkách si ju nik neurobí). Možno si mýlite emočné prejavy z obrazovky, také niečo tu nie je. Ja nevyčítam obyvateľom ani teoreticky, ako sa správajú - pri týchto veciach som ich skôr prirovnal k molekulám, ktoré nemôžu za to, že pri zvýšenom tlaku a teple ich to mrdá o steny. Pri týchto veciach je smiešne hovoriť molekulám, aby to nerobili - treba znížiť teplotu a zvýšiť objem, zväčšiť rozostupy, aby na seba nenarážali :)

2. "pozitívny test" alebo "infikovaný" alebo dokonca "nakazený" sú presné pojmy o teste, ktoré nie že "ak by aj náhodou niečo hovoril, tak nevieme čo". My vieme, čo hovoria, niečo presne zisťuje. Nik nehovorí, že všetci tí ľudia sú chorí, to podvádzate a podsúvate, navyše sa sem sa snažíte zavliecť inú tému, o ktorej tu teraz nebola reč.

3. K tomu Vašemu grafu (ako vidím, aj iní uznávajú výpovednosť grafov) :
To, že v úmrtiach ešte nenastala "druhá vlna", teda že úmrtia sú povedzme priemerne v celej Európe stále nižšie, ako v prvej vlne, je povedzme pravda. Ale vzrast úmrtí majú oneskorenie voči infekcii, Flegr to udáva ako 3-4 týždne, možno menej, takže to pravdepodobne ešte príde. Je aj možné, že ten pomer, smrtnost, z dôvodu väčších skúseností a iných, relatívne klesne - ale ak by nakazeni ebolo masové, aj úmrtnosť bude dosť vážna. Navyše, okrem úmrtí má choroba mnohé iné hrozby, od ťažkého priebehu vyraďujúceho ľudí na dlhé týždne z obehu až po trvalé či dlhotrvajúce negatívne zdravotné následky (poškodené plúca ).
Váš graf sa snaží argumemtovať, že sa teraz, v septembri, nič podstatné nedeje. Som ale rád, že uznávate ten graf a teda to, že na jar sa toho dialo pomerne dosť. To je veľký posun, lebo niektorí ešte aj to popierajú - Vy už nie. Gratulujem.

Takže tak, už len ironicky Vám ale možno gratulovať k tomu, že patríte k tým, ktorí "vedia", ako nevinný vírus SASR-COV-2 je - lebo na rozdiel od Vás žiaľ na celom svete experti aj takpovediac sociálne pokusy na jar ukázali, že ťažké následky má.
(aj ten brazílsky despota tvrdil, že virus je maličkosť, potom to aj jeho drblo do postele na mesiac a ktovie koľko doktorov sa o neho muselo starať - ale aspoň nezomrel, na rozdiel od státisíca jeho menej bohatých a mocných občanov - dnes už ten Brazílčan má trocha iný názor a v Brazílii tiež museli zaviesť protiepidemické opatrenia).

Takže dík za napísané, a poprosím, ak budete nabudúce niečo mať, námietky či ďalšie otázky, tiež mi to tak spíšte, prípadne aj tie argumenty toho dietológa - pretože je úcta voči ľuďom to dať na pár riadkov, ako ste to urobil Vy - lebo naozaj nik nemieni a nebude strácať 40 minút času sledovaním toho videa, akejsi exhibície sebastredného narcisa, jedného z mnohých podobných (na rozdiel od Matoviča tento navyše nie je ani premiér, takže jeho dosah je našťastie irelevantný).

Norman

som ten vtip nepochopil, dík :-)

Už som sa potešil, že nejaký antikotlebovec sem prišiel :)
Teda okrem Amana.

Hm, teraz by som sa mal spýtať, prečo tak zle o Cigánikovej - ale to sa nespýtam, to chápem - aj keď my sme tu všetci ináč gentlemani :-)

Norman

ale hlavne o tom, že tzv. alternatíva skáče podľa želania korporácií - "covid je nepodstatný" .

Ale keď už , tak k tvojim dvom bodom:
1. Zlyhanie nejakeho hnedoidného laboratoria v Tanzánii je skutočne indikácia ničoho.

2. Čo sa týka toho UK ministra, vyhlasujúceho pomery "false positiv" voči "true positiv":
pravdepodobnosť testov býva špeciálna zábava v knihách o logike a pravdepodobnosti. Lebo je naozaj ťažšie tieto veci chápať bez určitého tréningu - a ten na škole moc nedostávame. Pochybujem, že pán minister vedel, čo hovorí a prečo to hovorí a hlavne, len za akých pomerov by to bola pravda.
Ale pekne je to popísané či vysvetlené tu
https://www.huffingtonpost.co.uk/entry/false-positives-coronavirus_uk_5f...

V princípe ide o druh testov, hlavne o tu test sensitivitu a test špecifitu. A potom tretí faktor: test probabilita. Vysvetlené je to tam, je tam aj výborný test-calculátor. Ak sa nastavia hodnoty 1, 80, 99 , je to určité priblíženie sa stavu v UK , v teórii, a menením toho prvého čísla, probability, napríklad na 2 či 3, dostávame hneď úplne iné čísla, ako hovorí minister. (ten pomer je potom ten bordový chlievik vpravo, ten horný, s popisom "Probability of having covid-19 if test is positive")

Ale ako hovorí aj článok, aj tí, čo si tú pravdepodobnosť nenaštudujú aspoň prečítaním tohto článku (hm, pochybujem, že by to urobilo čo len jedno percento čitateľov tých novín), aj tí by si mali uvedomiť, že čísla pozitívne testovaných sa proste denne menia-rastú, bez ohľadu na to, s akou presne sensibilitou testy pracujú - tá je v daných testoch celý čas konštatntná. Preto je jasné, že počet infikovaných stúpa, aj ako rýchlo (aj keď teda tak či tak nevieme presne, koľko ich v populácii už je ( tito popierači s argumentom o kecoch ministra teda tvrdia, že infikovaných je menej, ako namerané, iní zas naopak tvrdia, že infikovaných je ich oveľa viac a už sme premorení - proste každý, ako si zmyslí, často súčasne oboje).
Napríklad za posledný týždeň na Slovensku vzrástli hodnoty pozitívnych prípadov o 100 až 200 %. Možno z nich polovica je vlastne negatívnych, ale zas je určite x-násobne takých, čo unikli testom, takže nejde o absolútne čísla, ale o denný pomer dnes voči tomu spred týždňa (lepšie to vysvetliť už neviem).

Okoloidúci, ja chápem tvoje obavy okolo hospodádrskych dopadov, ktoré prináša virus skombinovaný s neschopnosťou režimu kasínového kapitalizmu.
Ale čo sa týka samého vírusu, ty, ako vedecký skeptik a čitateľ Osla, prejavuješ naozaj málo dôvery voči vede a racionalite.
Ale neber to ako výčitku, tak je to u všetkých, že ak dôjde na reálne osobné ohrozenie, prejdú vážne prakticky všetci z neakceptovateľnej reality radšej na vieru, ktorá im dá nádej. V tomto prípade je viera, že covid je nepodstatný (neberiem ti tú vieru, môže byť, že bude nepodstatný a mierny, ale zatiaľ je spôsobujúci kolaps spoločnosti).

(díky za podnet, ktorý ma priviedol nájsť si vysvetlenie a oprášiť tieto veci - určite sa to bude nasledujúce mesiace ešte hodiť).

Norman

Prečo tak zle o Kotlebovi?
Tu už boli rôzne názory na neho, niekomu sa aj jednoducho prejedol, ale vyjadriť sa o ňom ako o "špine"? To tu nehovoríme ani o skutočných zmrdoch. Fakt by ma zaujímalo, čím Kotleba niekoho takto vytáča?

Norman

Možnosť prekonať vírus aj s bežnými prostriedkami dokazuje priebeh v Číne aj prvá vlnav Európe - počty infikovaných boli zrazené, koeficient rastu R0 bol pod 1.
To sú nepochybné fakty.
A samozrejme, vakcíny, či iné lieky, pripadne aj iné prirodzené faktory, vírus ešte (pravdepodobne) zrazia. To nie je môj optimizmus, to je oficiálne stanovisko všetkých organizácií, napojených do problematiky.

Tie argumenty o slabej či nepresnej vakcíne a podobne poznáme všetci - ale to sú reči všeobecne proti vakcinácii. Samozrejme, všetko má riziká a nebezpečie zneužitia - ale nie sme anarchisti, protivakcinisti zo zásady. Určite je lepšie či menej nebezpečné zniesť vakcínu, ako žrať tie tony liekov, ako to robí populácia doteraz dennodenne.

Hnedoidi - určie nie je isté, či vírus predstavuje menšie riziko, ako hnedoidi. Ale o to nejde, čo je viac - oboje je rovnako neakceptovateľné len tak, lebo sú tu. Je to v princípe dosť analogické.

Norman

čomu a komu budú Afričani a Aziati veriť - len nech začnú znižovať svoju pôrodnosť.
O to ide v prvom rade.

Neviem o ničom, čo by bolo "nečisté a nečestné" , čo by nás malo pohoršovať. Niekde Afričania vymierajú? Nie je to tak.
Máme sa spoliehať na "vzdelávanie a výchovu k zodpovednosti", keď sa jedná doslovne o život ľudstva? To máme dokedy čakať, až pochopia? Nikdy nepochopia.

Nechcem brať nikomu ilúzie, ale keď sa jedná o život, ba aj pre oveľa menšie dôvody, vznikajú aj vojny. Pre oveľa menšie dôvody sa zabíja. Sterilizácia prebiehala aj v minulosti, za peniaze - ktorá je násilná? Sterilizácia je najmenšie zlo, ktoré môže pre nich nastať a ako dosiahnuť ciel.

Norman

nuž, podstatné je, že sa aspoň niektorí zhodneme. A to úplne presne. To naozaj poteší.

Norman

Šipoš je kópia Matoviča, mentálne a vo všetkom, preto je aj predsedom parlamentnej skupiny, či ako sa to volá.
Predpokladám, že až toľko fanatikov ako Šipoš v strane či v parlamente nemajú. Matovič má okolo seba len malú kliku verných. Je odsúdený na zánik.
Zvyšok poslancov Oľano sú jednogangliové organizmy - tak nejak sa Igorko vyjadroval svojho času o čitateloch HS :) Koľko nervových ganglií majú členovia strany OĽANO, to azda bude onedlho možno overiť.

Jestvuje prevažne pozitívne hnutie pro rodina, ktoré podporuje pozitívnu silu v spoločnosti. Ale priam zámerne sa niekto snažil aj sa mu podarilo z toho spraviť prolife, čiže bezzubé hnutie snažiace sa o niečo, čo nikoho nezaujíma ani nepriateľom národa neublíži. Pro life hnutie je vyslovene negatívny pokus odviesť do stratena a do hlúpostí odbojovú energiu národa.
Je to proste boj proti veterným mlynom - neodstraňuje to žiaden problém, útočí sa na niečo, čo je spoločensky a politicky úplne irelevantné. A tým je to vlastne negatívne, podstrčené hnutie, umelá alternatíva.

Treba to asi opakovať každý deň, lebo mnohým to dochádza len ťažko.

Norman

Nehnevaj sa, buď je ruská vakcína vakcína, alebo to je "kontrolované premorenie". To tvoje rozdelovanie medzi ruskou a západnou vakcínou je to isté, čo hovoria západníci - len naopak.
Ale aspoň Aman dostal odpoveď, ako sa proruské a protivakcinačné postoje vyrovnajú s ruskou vakcínou. Len pochybujem, že sa takáto odpoveď, že ruská vakcína vlastne nie je vakcína, sa dá akceptovať.

Či sa tento vírus bude dať odstrániť zo sveta? Nuž, nie som si istý, ale keď sa dali (prakticky) odstrániť kiahne a iné veci, tak prečo nie tento? Samozrejme, aj viry sú rôzne, ale ide o princíp - prečo hneď od začiatku byť defétistický a hádzať flintu do žita, keď aj tu aj v Číne sa ukázalo, že to ide? A keď sa aj neodstráni, tak aspoň treba vedieť to zvládať, takže treba veci riešiť. To ako keby niekto prišiel, a poznáme takých, a povedal - so záplavou hnedoidov sa nedá bojovať, proste to tu všetko premoria, treba sa s tým naučiť žiť.

Prosím ťa, to o Číne, tie hlúposti o pribíjaní okien a dveri a tým odsúdení na smrť hľadom, o nezásobovaní - tomu veríš? To bola ta najúbohejšia protičínska propaganda našich nepriateľov. Ja neobdivujem ani Rusov, ani Číňanov - ale vieme, kto proti ním šíri propagandu, tak ju azda nebudem slepo používať a opakovať ju, nie? Zvlášť, keď k našej debate nemajú akúkoľvek logiku - azda iba to, že ja opakujem, že Čínania to dokázali, normálne a civilizovane to dokázali, aj my sme to už v máji dokázali, špeciál my na malom Slovensku, to je jasný dôkaz, že to ide.

Norman

Problém s ním ani tak nie je v tej jeho amorálnosti, ale oveľa viac v tom, že je to, čo sa dá nazvať "neurotik". On je proste nervný až do kosti, myká nim, kecá blbosti, aj tie jeho e-komunikácie svedčia o tom, že nevie, čo robí.

Norman

Prvá polovica o kovide, druhá o portatoch (stačí teda pozrieť prvú polovicu, v druhej sa zhodol s Ciganikovou a skoro začali koketovať, ale sa spamätala a začala na neho kričať - tá ženská je vyslovene štetka, naozaj). Ti dvaja - Šipoš, Cigániková sú jasní, Raši (telespojenie) bol ok.

Kotleba nemal rúšku čim narážal na pokrytectvo aj v TV aj v parlemente, aj na svadbách tých dvoch. Je v poriadku, že tam pustili Kotlebu, je lepšie, keď tieto názory zaznejú - aj tak majú priestor v bublinách na FB.
Ináč Kotleba bol mediálne dobrý až výborný - úprimne uvoľnený, ono na verejné vystupovanei si človek musí zvykmúť a on už trému naozaj prekonal. Trocha je škoda, že bol v mladosti taký radikál, teraz je z neho pohodový strýco a robil by lepšiu politiku, ak by neťahal so sebou balvan.

Žiaľ, aj teraz dal on a ĽSNS prednosť provokovaniu, radikálnej opozícii a dali sa na to populistické hnutie proti opatreniam. Pre LSNS veľmi zlé rozhodnutie, tým nič nezískajú, naopak. A, samozrejme, je to spoločensky naozaj škodlivá agenda.
Ale ešte je čas a môžu dať od toho ruky preč.

Norman

Povedal by som to inač - ukazujem alternatívnym médiam, ktoré nemajú kompas, výpočtovú ale ani mentálnu kapacitu, takže nevedia, kde je sever - ukazujem im, kadiaľ majú ísť.
:)

Oni síce reagujú s oneskorením, ale keď ich situácia donúti, radi sa nechajú poučiť o tom, čo sa vlastne deje. A potom to opakujú - ešte si si to nevšimol? :)

Norman

doplnil som do článku fotku bieleho koňa.
Pripomínam, že Matovič je arogantný a bezcharakterný podvodník a podrazák. Jeho vyčínanie za predošlých vlád spôsobilo úpadok slovenskej politiky a už len za to si zaslúži ťažký pád. Aj ako varovanie podobným typom. Dôrazne varujem pred klasickou holubičou zábudlivosťou na zlé. Keby mu malo drbnúť a mal by skončiť ako slintajúci blázon v ústave, a jeho rodina na žobrote na ulici, tak si to zaslúži.

Norman

Prečo by kiahne boli "extrémny prípad"?
Nový vírus s neznámym nepredvídateľným vývojom, ktorého predošlí korona príbuzní mali 50% smrtnosť, nie je extrémny prípad?

To s osýpkami a ich vedomým nakazením u detí je známe a predpokladám, že sa to tak robí aj dnes a nik za to nie je zavretý. Je to vlastne forma očkovania, prečo nie, u vyskúšanej choroby. Proti vedomej nákaze od dieťaťa k dieťaťu by boli asi tí, čo dnes protestujú proti očkovaniu detí. Ale k dnešnému očkovaniu detí sa nevyjadrujem, pretože sa mnoho v posledných rokov zmenilo, ale viem, že nik nedokáže byť tak blbý a všetko pokaziť, ako dokážu byť priemyselné chemické firmy (farma firmy).

No, ja a každý samozrejme chápeme, že krčmy, divadlá a podobne sú miesta socializácie - nuž ale keď tá "socializácia" je práve nebezpečná, tak to sa nedá vyriešiť inak, ako sa nesocializovať. Teba trocha uvoľniť ten stádovitý reflex:)

K premoreniu - mám obavu, že nejestvuje "umiernené" premorenie. Ako nejestvuje umiernené tehotenstvo alebo umiernená smrť.
Prečo by sme sa mali naučiť žiť so zlom? Ja mám dojem, že na tom trváš len preto, lebo si kedysi zaujal tento postoj. Žiť sa dá iba s niektorými vírusmi, nie so všetkými a ani s týmto nik nechce žiť - aj teória premorenia vlastne počíta s tým, že vírus nenájde dosť nových nositelov a stratí sa. Teda očkovanie-imunita - len za priveľkú cenu.

Norman

a aj keď náš nik nerozsúdi, aj tak by sme k niečomu doospeli.
Žiaľ, so vtipmi sa naozaj nedá diskutovať. Ak si niekto robí srandu z určenia orientačnej vzdialenosti, prípadne z obmedzení vstupu na oddelenia, ak tam (otcovia) nie sú nevyhnutní - zrejme naozaj vec neberie vážne - asi sa tí vtipkári cítia nielen neinfikovateľní, ale asi nedokážu tému ani pochopiť. Vtip sa dá spraviť z čohokoľvek, na to sú experti zo slniečkarskeho Zomri a podobných, ich metódou je zosmiešňovanie všetkého, čo sa im nepáči - od politikov až po teda medicínske opatrenia. Anarchia naša budúcnosť :) Aj v USA to teraz beží, maskovaní čierni anarchisti na uliciach - ale tipni si, ako dopadnú :)

Imunita po očkovaní je možno "slabšia", ale zato je aj lacnejšie získaná. Preto sa voči kiahňam očkovalo a nenechalo sa to premoriť. Čo myslíš, ako by premorené kiahňové ľudstvo vyzeralo? Skús sa zamyslieť, v čom je ten rozdiel. Ja viem, pľúca nevidno a tak si mladí neuvedomujú, že majú podobne zjazvené pľúca po Covide. Ale príde čas, keď sa im to prejaví.

Ty si bol zástanca premorenia od začiatku, ale ako vidíš, ľudstvo vyvíja vakcíny (dokonca aj Lipták je za očkovanie, ask je v konfikte s protiočkovacím hnutím, a to je Mudr, že :)

Čo sa týka "sociálnej izolácie", tam sme sa zhodli - ale problém je, ako uvádzaš, že si očividne odporcovia izolácie vždy zvolia sami, koho označia za izolovaného, frustrovaného. Raz sú to tí v meste, lebo tam nemajú rodiny, a teraz zas tí z dediny, lebo zas nemajú kontakty mimo dediny ... to je problém takýchto rôznych teórií ad hoc. Ja som uznal, že frustrovaní a osamelí sú na tom určite horšie - len žiaľ, ako pšeš, asi ťažko povedať, ktorí to vlastne sú. Proste tí, čo sú viac chorí :)

Čo sa týka konšpiratívnych teórií - kedže táto nadávka je používaná proti celej slobodnej tlači, ja ju nikdy paušálne proti nikomu nepoužívam. Proti Aeronetu, ktorý som si cenil a doteraz visí na titulke medzi prvými (vpravo dole) ale som mal v poslednom čase výhradu, že podlieha inej častej a horšej chorobe nezávislých médií - za každú cenu chce byť bombastický, šokokujúci a čítaný. To robí ekonomický tlak a ani nezávislé média tomu nie sú schopné odolávať a deformujú sa. U nás sú to okrem mnohých, ktoré zanikli, napríklad aj "úspešné" Hlavné Správy - to hovorím už dlhodobo, lebo je to pravda.
Ale to neznačí, že tam nemôže mať dobrý materiál. Pozriem...

Aha, hneď v úvode ten vtip o 22 hodine (nemusím vysvetľovať, že bar plný ožranov do rána je naozaj semenište infekcie, viacej, ako ten otvorený do desiatej - ak v tom niekto nevidí rozdiel, tak to sorry)
No, narýchlo som to prebehol. No poviem to tak, s miernym humorom, môžem? Je mi ľúto, že nákaza, nie nariadenia, ale nákaza spôsobila, že dedinské zábavy do rána v piatok nebudú. Je mi to ľúto, že sa peniaze nepresunú od ľudí ku krčmárom.

(pozri, viac to rozoberať nebudem, lebo si to nepísal ty, ale VK a nechcem to teraz riešiť s tebou, lebo vy sa potom na mňa hneváte, že som na vás sprostý a že tu nemôžete diskutovať. A oprávnene, lebo sprostý by som mal byť na VK - ale ani na toho sa nehnevám, to je ako ten z toho českého Protiproudu, Hájek, alebo narcis Rostas - im proste už dlhodobejšie začína zajebávať. Beriem to ako súčasť (ich) života. Skúsili - ale nejak nevydržali :)

Norman

To, že sociálna izolícia zhoršuje zdravotný stav je vážna pravda. Aj v tom článku spomínaný "taliansky paradox", že postihnutý bol viac sever, sa dá okrem iných dôvodov -väčšie napojenie na svet, tam na sever proste tá infekcia vnikla na prvom mieste - teda sa dá vysvetliť tým, že kým na juhu kašlajúci či inak ľahko chorý dôchodca zostal doma a žena či dcéra mu uvarila čaj a iné byliny, na severe dôchodca utekal do nemocnice a TAM sa nakazil Covidom.
Ešte presnejšie povedané - na severe Taliani žijú zrejme izolovanejšie doma, ale rovnako ba o to viac sa stýkajú s ľuďmi na ulici - na juhu sa stýkajú s rodinou a susedmi.

Nesúhlasím samozrejme s tou poslednou časťou článku ohľadne Švédska. Švédsko za prvé nemá v ničom dobré výsledky, takže nemožno ani tvrdiť, že ich má pre to, že ľudia neboli frustrovaní a izolovaní.
Napríklad je tam časť:
"... Například sousedními Dánskem, Belgií, Francií, Španělskem, které jsou se Švédskem na ekonomicky odpovídající úrovni, a jejichž vlády tvrdá restriktivní pravidla zavedly. V těchto zemích lze celkový počet případů, i celkový počet mrtvých, považovat do jisté míry za více méně podobný"

To je explicitná lož. Švédsko má troj až viacnásobný počet mrtvych, ako okolité krajiny. Okrem toho AJ Švedsko restriktívne opatrenia zaviedlo - len oneskorene. A aj ekonomicky zaznamenalo to isté "prepadnutie", ako iné krajiny - švédsky model je KATASTROFA, v ničom neuspel. Aj premorenie je o ničom, lebo imunita zrejme trvá len dočasne.

Ale aby sme sa vrátili ku starobincom a citlivým ľuďom vôbec - určite by v starobincoch sa nemali rušiť návštevy dlhodobo a absolútne, ale nájsť nejak metódu. Ale že ich treba akosi izolovať - to žiaľ hovoria a zhodneme sa všetci.
A aj propaganda v TV by mala byť iná, menej stresujúca. Je vidno, že ľuďom proste vypovedávajú nervy. TV by mohla viac ukázať, aké sú reštrikcie v zahraničí, aby si ľudia nemysleli, že to u nás alebo v Čechách či kde len niekomu preskakuje - mali by viac vedieť, ako sú na Západe, keď treba, izolované štvrte (španielsko), ako je kde zákaz vychádzania a podobne. Potom by chápali, že je im ešte dobre a neškrabali by si to.
Tak ale ... súčasné masmédia a telací prestitúti v nich, Rezník a jeho ideológovia, o súkromných ani nehovoriac ... škoda sa opakovať, ich neschopnosť sa prejavuje aj takto, že stresujú ľudí aj v relatívne v podstate mimopolitických témach. Aj bez akéhokoľvek dôvodu.

Norman

ako to povedal: "nič nie je zadarmo, všetko treba vybojovať ". No, nemyslím, že je to až tak, skôr by som povedal, že aj talent sa časom vyminie, nedá sa stále byť nejak vpredu.
To na ich obhajobu.

Ale rovnako platí: ani nejde o percentá, veď aj ostatné strany sú číselne tak nejako, ide skôr o to, že naozaj LSNS neponúkajú koncept na úrovni.
Okrem toho by už mali pochopiť rozdiel medzi vodcovským princípom a monarchistickou zdegenerovanosťou.

Norman

samozrejme, kope ľuďom som podával kopu dobrých rád :-)
Dokonca aj tu sme im v mnohom poradili :)
Čo sa týka martýra, to sme tiež už spomínali, že by to tak zobral ... ale mňa TERAZ vlastne nezaujíma, čo si on o prípadnej myslí, ani to, či to jeho politike pomôže, alebo nie.
Ja hovorím to, že už teraz, bez ohľadu na rozsudok, vlastne prehral, lebo vzdal boj o ideu.
(takže s tým by si mohol súhlasiť).

Ale zas treba pridať, že skoro všetky súčasné slovenské strany sú zbytočné a len zavadzajú. Pravda, kotlebovci tvrdia, že sú národovci a že majú nejaký recept - to je lož, nemajú ho, podobne ako ho nemá SaS, OLANO, Smer, Hlas ... žiadna súčasná strana. Ale tí ostatní sa aspoň netvária, že sú národovci.

Trocha sa opakujeme, nie? :-)

Norman

domovy seniorov boli predsa najhoršie zasiahnuté, to sú hlavné prípady úmrtia v Čechách, aj u nás ten Pezinok. Tam naozaj prestáva sranda, domovy sú uzavreté aj počas chrípok a podobne. Samozrejme, že by starci nemali byť uzavretí vnútri, a aj nejaký ten skype s rodinou nezaškodí, a konieckoncov, veď domovy nie sú uzavreté - ale naozaj tvrdiť, že tí ľudia zomierajú teraz na opustenosť, je naozaj prehnané. Okrem toho - tí, čo najviac volajú po uvolnení opatrení sami dodávajú, že nie pre domovy, lebo tam je to naozaj na hrane. Ak sa infekcia rozšíri medzi mladšími, zostanú starobince naozaj zas nútene bez návštev.

Čo sa týka Petra Liptáka - to je ten aktivista, čo sa pýšil, že berie úplatky. Nech sa nehnevá, je to typická attention whore. Jeho slovo nemá žiadnu váhu, občas mu na FB priamo zopakujem, že je nezodpovedný.
To že je to Mudr, to vôbec neznamená že vie, o čom hovorí, NEBLAZNI. Môžeš ho spoznať aj osobne, robí občas tie svoje demonštrácie - teraz vlastne asi ani nie, aspoň trocha rozumu mu zostalo.

Pozri, na Slovensku sme sa na jar od pandémie odizolovali, ale vo svete asi nie sú všetci hlupáci či klamári. Teraz máme už údaje - je to zlé alebo dobré? To je relatívne. Znova zopakujem - každý z tých štátov, čo sa k tomu stavali laxne, potom v panike pritvrdzovali a zavádzali rúška. Zrejme sú všetci hlupáci - len Mudr Lipták a Mdr Bukovský s preškrtntým rúškom sú - teraz, dočasne - experti.

Ešte k tej spoločnosti - tá už rozvrátená je a terajšie ťahanice sú len využívané, aby sa korporácie zbavili jedovatého fikívneho kapitálu. Tam je umelá hystéria - v kričaní, ako nám opatrenia "rozvrátiahospodárstvo" Ako - tým, že ľudia budú v krčmách menej slopať a menej lietať na dovolenky? Veď tým sa hodnoty práve šetria, nestrácajú..

Čo sa týka Číny, tá je ˇpredsa tiež v tomto svete a ako vidno, má inú šancu. Aj my ju máme. A jednou z tých možností, na ktoré sa spoliehajú všade na svete, aj na Západe aj na Východe, je vakcína, ktorá by zabránila najhorším veciam. Ja viem, mikročipy, Bil Gates a zárobky farmafiriem. Asi preto ju Rusi vyvinuli a už ju používajú.

Ale o Korone je asi škoda sa na Slovensku baviť, pretože tu tá pandémia neprepukla naozaj a aktivisti ako Lipták, Rostas, Mazurek a viacerí iní preto žiadnu chorobu nevidia. A čo ako navrhujú? Prestať nosiť rúšku a nechať sa infikovať? To má byť lepšia verzia proti vakcinácii, teda proti kontrolovanämu kontaktu len s časťami víru oni odporúčajú všade rozšíriť nový, živý silný rýchlo mutujúci vír. Eeeej, do boha, chlapi. No nič.

Norman

niekedy, keď je text nejak nejasný ... má človek podozrenie na také veci u pisateľa (ale také obvinenie napíšem raz, maximálne dvakrát za 10 rokov :)
Veď ja nič, ja chápem, že si mi chcel pomôcť, dokonca chápem aj humor, by si neveril, ako sa rehocem, občas, ale ... existujú také zvieratá, čo sa občas ponárajú do hĺbky čo ja viem aj kilometre, do tej modrej temnoty a ticha.
Bože, ako je tam fajn.
Neoplatí sa im pri tom ponáraní pomáhať ich vyťahovaním za chvost.
:)

Norman

ono ani nejde o postoj k alkoholu, to zas ja v pohode, keď je správny čas, priložím ruku k dielu (aj keď naozaj oveľa oveľa menej, ako je v tejto spoločnosti stále zvykom),
ide o postoj k textu - určite by som tu nepísal podgurážený, na to si tento portál moc cením.)

Norman

včera som výnimočne zapol podvečer TA3, či nebude niečo podrobnejšie či live z kotlebu, a teda narazil som na tú tlačovku.
Úplne, ako hovoríš. Za prvé je úplne nelogické a samo o sebe šialené jeho obviňovanie Fica a Pellegriniho. Ale jeho telesný výzor, ako píšeš, jasne svedčí o tom, že sa neovláda.
Plus upozorňujem na to urážanie Haščáka - no neviem, to si ten miliardár azda nenechá bez žaloby.
Plus upozorňujem na vyjadrovanie sa o Mečiarovej žene - to bolo proste nechutné a rovnako na žalobu (ak už nie od nej alebo starého, tak azda boli nejakí, čo ho ešte nedávno ťahali do politiky, tak nech konajú na obranu ani nie Mečiara, ale jeho manželky. Matovičovu Pavlínku nik neurážal v priamom prenose na VLADNEJ tlačovke, že je špinavá zlodejka - reč bola vždy len o tej firme).
Ale to zrejme už asi zrátal všetko Blaha.

Len by som dodal, že to možno nie je len o tom, že sa zas Matovič psychicky rozpadá a je hodný tak pri najlepšom nejakého súcitu, ale v takýchto okamžikoch začínajú byť tieto typy nebezpečné a kopajúce, zúriace. On je zurvalec, veď to sa už x krát prejavilo.
Akonáhle sa mu začne nedariť, tak vybuchne, tak ho naozaj drbne.
Naozaj, ja by som ho kľudne tam na tom mieste nechal, dočasne, ale on je naozaj proste blázon.

Dik za link.
Pripomínam, že si Babiš vyžiadal čas v najostrejšom čase o 20 00 v CTV1, takže to nie sú len nejaké jeho slová pri káve, tak mimochodom.

Norman

Prvá otázka je, že koho myslíš tým "opoziční politici". To myslím bez irónie, lebo proste takí nie sú, alebo je ich málo, a ešte aj tí sú pomýlení. Proste sú tu určité ohromné tabu a nik nemá silu sa do tých tabu pustiť.

Čo sa týka hnedoidov - tých neťahajú do Európy ako lacnú pracovnú silu, na také ich využitie už neveria ani korporácie. Hnedoidi sú proste len škodná, určená k zlikvidovanieu kontinentu a bielej rasy - presne tak doslovne. Podporujú to VSETCI neeurópania, a samozrejme ich poskoci-otroci v Európe.

Norman

a koľko týždňov boli domovy naozaj zavreté? Azda si nemyslíš, že tých dedkov zabíja televízia? Veď starobince sú naozaj miesta, kde vírus zabíja a nemožno povedať, že sa to tam s ochranou pred kovidom preháňa. Alebo si to myslíš?

A vôbec máš asi príliš optimistickú predstavu o starobincoch, ak si myslíš, že bez korony sa tam veselo prechádzajú a majú neustále návštevy a že tam nie sú sociálne izolovaní viac, ako počas epidémie. Žiaľ, obávam sa, že sa veľmi mýliš.

Norman

Toto nie je článok ale tzv. editorial, no, tiež nepresný názov, ale proste jedna z redakčných poznámok do archívu k tomu, že sa prerobilo rozloženie z 3 stlpcov na 2. Takmer nič viac, azda okrem skepsy či naštvanosti ohľadne problémov so serverom - no hej, tie otravovali celý víkend a naozaj je to technicky žráč času a nasierač. Takže to je text len o tom, o ničom inom. To, čo pociťuješ ako splín, je jednoducho únava (možno také nepoznáš).
Zvlášť to o alkohole si nechaj, to nepoznám srandu.

Norman

máš deformovanú predstavu o Slovanstve. Je to tá široko rozšírená predstava, ale ona sama je veľmi úzkoprsá, je silne nepresná, falošná a kvôli tomu si nielen ty, ale všetci, čo ju majú, tak nešťastný.

Norman

Chcel som ti pomôcť, lebo sa mi nechce veriť, že po česko slovensky nie je lepšia stránka k cyklu s býkom, a vyhodilo mi to toto:

http://ema.blog.portal.sk/detail.html?a=d20ac8493167b083488099ddda6aadaa

Emin blog o premene kocúra v tibetského mnícha.

Tri obrazy pochopenia kocúra.

Lepšie ako obrazy krotenia býka.

( aby sme dodržali kopacie právo, fotá vytvoril náš teraz nepíšúci kámoš Buheh )

Norman

ten druhý link, tá stránka, hovorí o hermetizme. Ty si hermetik? Ak nie, mal by si to skúsiť, to by ti dalo duševný pokoj, ktorý hľadáš a potrebuješ.
Bez smajla.

Norman

No áno, preťaženosť týmto prehnaným spravodajstvom tu určite je, a takisto je fakt, že ak by situáciu zvládli v apríli a máji, a nepodľahli by tlakom z Ameriky (lebo tá bola "liberálna" voči chorobe), a tak sa to ťahá tak dlho, že to populácia (molekulky) už nie je schopná zvládnuť. Ak by sa to urobilo ako v Číne, máme dnes už pokoj, voľno a bezrúškové i bezinfekčné prostredie.

Áno, referujú o nových infikovaných a opakujú blbo tie čísla o úmrtí a o "uzdravených" ako debili - sám som na to dnes nadával. Rovnako nosia v TV rúšky aj hlásatelia a tam, kde to je už naozaj zbytočné, otravuje to a provokuje. Ale zas málo sa vysvetlilo, že pandémia či epidémia nie je len o úmrtiach, chronických následkoch či o vlastných výpadkov z práce - ale aj o masových výpadkoch doktorov a sestier, kvôli infekcii - a následnom zomieraní pacientov aj na všetky tie iné choroby, čo spomínaš. A o výpadkoch na dôležitých postoch, na určitú následnú paniku - toho sa obávajú tí, čo varujú.

Čo sa týka farmapriemyslu - ten zarába aj dnes dennodenne na teliatkach, ktoré žerú lieky a iné vitamínové prípravky aj bez akejkoľvek štátnej podpory. Nejaká ta nová epidémia im nezaškodí, jasné, ale to nie je hlavný motív za týmto celým cirkusom. Kto má vakcínu? Zatiaľ nik. A všetci ju vyrábať nebudú.
Tie celebritky, čo sa dnes "búria", budú zajtra možno prvé, čo si dajú injekovať vakcínu. A možno si ju aj draho zaplatia, lebo sa o ne možno bude losovať.

Čínania vedia, že nad novými vírmi treba zvíťaziť, lebo aj keď to nie je dnes ebola, zajtra to môže byť naoazj zabiják. A tak sa treba naučiť, ako na to. V Európe, nech sa nikto nehnevá, oficiálna ideológia, ktorá prišla z Ameriky a vládne tu len 70 rokov a je odsúdená na zánik, teda táto ideológia hovorí, že najdôležitejší je boh abraháma a holokaustu a všetko ostatné je druhoradé. Na nič iné nie je spoločnosť schopná sa koncentrovať. Tam je základný dôvod tohto celého chaosu, tejto neschopnosti.
Ale tej neschopnosti sa treba postaviť a nesúhlasiť s ňou, lebo veci sa dajú riešiť.

Norman

to mémy potrebujú dlhší čas, aby sa rozšírili, asi tak ako korona, 2-3 týždne:)
A okrem toho je to samozrejme jednoduchá a jasná pravda.

Norman

Je toho priveľa, kopa črepov predošlých tradícií, a to všetko pomiešané ...
Preto sa to všetko zdá ťažké.

Človek sa navyše vyžíva v ťažkostiach a v tom, že treba bojovať a urobiť tisíc vecí. A bojí sa odložiť tie črepiny - nevedno prečo, veď podstata je všade naokolo, vždy sa dá vidieť ľahšie, ako pozliepať črepiny niekoho iného. Veď všetci sú kúzelníci. A nie je potrebné ani prebudenie, veď načo. Treba si zvyknúť. Choď von a pozri sa každému do tváre a uvedom si, že zajtra zomrie. Hej, zajtra. Každý jeden, ale v kozmickom čase, zajtra, o pár hodín. Prečo by si ho chcela ešte budiť?

Norman

ale azda je trocha lepší, keď sa dá popri ňom rozmýšlať :-)

V 19. storočí sa rozvinula nemecká idealistická filozofia, plus sa neuveretľne prehľbilo poznanie histórie (ktoré vlastne bolo do konca 18. st. v podstate nulové čo sa týka oblastí mimo antický svet a abrahámovskú mytológiu). To dalo základný podnet k tomu, čo sami účastníci považovali za niečo nahradzujúce dovtedajšie náboženstvá. Samozrejme, mystika a mytológia k takým veciam patria.
Dnes "populárna história" z týchto protonacistických dôb vyberie a najčastejšie spomína len tie najkritickejšie, jednoducho najšialenejšie veci, často si aj výrazne vymýšlajú - takže bacha :)

Pritom, naozaj, ja sa ich nezastávam - proste bol Hitler presvedčený o svojom duchovnom poslaní, to nepopierajú ani jeho najhorší nepriatelia.
Takisto si treba dať trocha pozor na dobovú terminológiu - ak niekto hovoril o "magických vlastnostiach" nordickej rasy, mohol to myslieť obrazne - proste vtedy sa nešetrilo podobnými slovami.
Takže veru - nebudeme sa venovať Vrilu, lebo ja nič také nemám, aspoň nie vedome, je to tiež len fikcia(odvodená zo scifi románu, povedzme iné pomenovanie elektromagnetizmu, heh :-) Ale kľudne sa môžeme venovať rôznym vril spoločnostiam - lebo tie a ich veriaci boli a sú reálni. A to nielen na našej strane - na strane anglosionistov sú doslovne všetci posadnutý okultizmom. Hech, ako potom možno povedať, že nejestvuje, že.:)

Norman

celá politická scéna na Slovensku sa pre svoju neskúsenosť dá vidieť ako nejaké komediálne teatro: pred 30 rokmi nastúpili noví správcovia a povedali:
Otvárame hru, sú tu nejaké staré dresy, vyberte si z nich.
Pre mužstvo národovcov sa prihlásilo zopár amatérskych hercov . Potom tak najali hercov aj do socdemokracie, do pravicových strán, do nejakých novotvarov a aj do strany sentimentalistov po Slov. štáte. A bolo, komédia začala.
Sem tam nejaký herec odpadne ako cyklista pri šlapaní do vrchu, sem tam nejaký zazobanec pribudne.
To, že chalani z ulice očividne, hlavne dnes OCIVIDNE, NEVEDIA, ako ďalej, by som im ani nevyčítal. Proste na to nemali čas. Problém je v tom, že tí vzdelaní im nevytvorili konkurenciu (nie, nemyslím na teba:-) proste že v strednej a mladšej generácii rôznych tých frikulínov a dobre zarábajúcich a vzdelaných sa patriotizmus neuchytil. Je to aj preto, že je tu naozaj príliš vela neslovákov.

Preto je to tak, ako hovoríš - podtatranský ľud, stáročie falošne vychovávaný k lokajstvu, tomu uveril a keď je zle drží sa najmä socdemokracie.
Ale v podstate má pravdu - v neistých časoch sa treba držať pri zemi a socdemokracia je taký zlatý stred.

Norman

teda azda akosi spečatili ich osud. Keď sa pozrieme na posledných 30 rokov, tak proste samá škoda, len málo úžitku. Títo ľudia blokovali cestu skutočným domácim patriotickým silám (a nemyslím tým kotlebovcov, myslím tým niečo neznáme, čo tu nevzniklo práve kvôli SNS).

Nemyslím ani, že by ich dorazil teraz Danko, ale azda ich zabijú okolnosti, ktoré sa priženú. Ináč je jasné, prečo sa priam nerozpustili hneď - stále ich motivuje ten štátny príspevok za voľby, čo budú dostávať. Sú ako tá najhoršia karikatúra chudobných lakomých zemanov.

Norman

z toho linku:
"Dnes som nastúpil do jeho kancelárie ako jeho poradca," povedal pre TASR Hrnko.

Ak by Hrnko nebol v tom záslužnom veku, tak by to malo hnusný smradlavý kontext. Do kancelárie? Postoj si z toho aj robí evidentne srandu.
Plus Hrnko zostal v SNS. No škoda reči.
(jediná poľahčujúca okolnosť je, že Hrnkovi zahynula nedávano tá žena a obe deti - asi sa zbláznil, ale aj vtedy bolo neobvyklé, že sa po tej tragédií na politiku navybodol - to bol dosť od neho necitlivé, to o ňom tiež veľa indikuje).

Celé toto je vyýsledok tolerancie voči starým prdom, neschopným, tupým, ktorí sa vyhlásili (a vyhlasujú) za akési "národné" sily. Už 30 rokov tam zavadzajú. Tolerancia zla a neschopnosti sa vždy vráti ešte znásobená.

Norman

To je neuveriteľné. Ten človek predsa nemôže rátať ešte s nejakou kariérou, to ich tá politika, ten pocit "moci" naozaj tak baví? A akú on má vôbec moc?
Načo si Hrnko takto špiní meno? Dokonca po tom, ako "odišiel z politiky".

Na otázka samozrejme nechcem počuť odpoveď. Ale jedno je isté - AJ TOTO ukazuje presne, aké bolo vedenie v SNS proste nemožné (pardon, Ľubov, členov sa to netýka ... no :)
SNS bola od začiatku klamárska strana, svojich členov a voličov proste klamala. Naozaj jej nejaká história spred sto rokov je úplne nepodstatná. Rozpustiť!.

Norman

Sám Lipšic sa už tak vyjadril. Čeka a post "špeciálneho prokurátora", ktorý je iba jeden, ten by jemu a ľuďom za ním azda tiež vyhovoval. Určite zoberú všetko, čo sa bude diať.

Norman

tiež to tak vidím, presne tak.
Za povšimnutie stojí práve preto už aj to, že k takýmto tanečkom došlo. Že niekto (s mimonemeckými záujmami, proste američania) toto vôbec skúsili. Sú už tak odtrhnutí od reality, alebo tak na konci so silami? Stačí im už aj len takéto poddrbkávanie, keď na viac nemajú? Starý známy model: tí hore chú akcie a výsledky, a tí dole vykotia len takéto niečo.
V tomto zmysle by sa dal case Navalný hodnotiť ako dobrý indikátor.

Norman

https://www.postoj.sk/60702/hra-sa-neskoncila
citát:
Tu sa začne nové kolo drámy, pretože ďalší priebeh bude dosť závisieť od toho, akému senátu prípad pripadne. Tým najhorším scenárom je, že to pripadne senátu, v ktorom pôsobia smutne preslávení sudcovia ako Štefan Michálik a Gabriela Šimonová. Dráma sa tak ešte môže premeniť aj na frašku.

Nech to pripadne ktorémukoľvek senátu Najvyššieho súdu, ten rozhodne po dlhých mesiacoch, možno niekedy na jar či v lete budúceho roka, buď dnešný verdikt potvrdí, alebo zruší a vráti späť na Špecializovaný trestný súd. Na zrušenie pritom nestačí len mať iný právny názor na vinu či nevinu, odvolací senát by musel preukázať, že Sabovej senát v rozhodovaní niečo vážne zanedbal.

Do hry sa môžu dostať aj nové dôkazy, ktoré na poslednú chvíľu predložil prokurátor, aby ešte zvrátil dnešný rozsudok, no súd sa už nimi nezaoberal. Je otázne, akú majú váhu, ale už len samotný fakt, že senát Špecializovaného trestného súdu sa nezhodol, ukazuje, že na Najvyššom súde by sa mali najbližšie mesiace viesť vzrušujúce právne debaty.

Len nech to nepripadne tomu najhoršiemu trestnému senátu.
--------------
Takže niekto cez tohto prestitúta Hanusa diktuje, komu ten prípad nesmú prideliť.
Ďalej diktuje, zrejme z obavy, že sudcovia na najvyššom súde sú blbí, čo majú použiť, ako zámienku na vrátenie prípadu - zámienku s novými dôkazmi, ktoré prokuratúra podala cca 3 dni pred septembrovým vyhlásením rozsudku - teda v čase, keď už lipsteini vedeli naisto, aký bude verdikt.

To sa mi asi zdá. Tu naozaj niekto che zriadiť režim, kde noviny budú diktovať všetkým štátnym orgánom, čo majú robiť a koho zabasnúť navždy do diery.
Lenže kto druhému jamu kope, sám do veľkej mače padá.

Norman

tuším nie som jediný, čo si nevšimol prepustenie Kleky Petra.
HS dnes dali o tom správu, podľa textu prvé info
https://www.hlavnespravy.sk/krajsky-sud-v-bratislave-prepustil-rudolfa-v...

Norman

možno by sa dalo aj jednoduchšie:
kým Kollár si snažil ustáliť si imidž ako zvodcu, samca, vraj mal veľa voličiek - tak imidž úchyla či bisexuála mu ju celkom pokazil a dosť ho azda odpísal. Lebo, ako to aj vedecky vysvetľuješ, je to naozaj dvojnásobne odporné.

Čo sa týka pokrytectva a prúserov, ako u tých manželov od kotlebu - nuž, ich problém je ale naozaj tá dvojtvárnosť, ten umelý imidž svätosti, ktorý si akosi pred voľbami všetci nasadili - ktorý ale prirodzene nemajú.
Ale zas - komu to naozaj vadí? Neviem, s moralizáciou voľnejšieho správania iných už na Slovensku nik moc nezíska. Kollár, aby som zopakoval, už ale nie je o morálke, ale jednoducho o hnuse. To ho trafilo v jeho najsilnejšom aspekte, by som povedal.

Norman

v súčasnosti platí pre všetkých hlavne to:
Netreba sa nechat zmiast zastupnymi temami a treba riesit prioritne veci

Norman

Hej, ako vtip je to dobré, odňať Kollárovi nomináciu na homofóba. :-)

Ale takto - veď je dúfam jasné, že to Weisenbacher myslel ako vtip, ako výsmech.
Ale stojí za zamyslenie, že aj Weisnbacher a podobní "ľavičiari a humanisti", si uvedomujú, ako sú tí rôzni transgenderi všetkým zdravým ľuďom odporní - Weisenbacher neváha a používa ich tiež ako výsmech, ako špinu, ktorú hádže na Kollára. Rôzni tí weisenbacherovci sú prvoradí pokrytci roka a rôznu tú obhajobu LGBTI len hrajú, v skutočnosti úchyľmi KAZDY zdravý človek opovrhuje, prinajlepšom ich ľutuje.

Ináčm Weisebacherovci pred pár dňami urobili takú tú svoju demonštráciu na podporu Asanga. Také "demonštrácie", ktoré robia len pro forma, to azda ani nemyslia vážne. Nikde to samozrejme vopred nepropagujú, prídu len oni ôsmi, aby tam nedošli ľudia, ktorí naozaj chcú GB respektíve USA trestať za porušovanie základných ľudských práva, za zavretie novinára, ktorý je z podnetu USA už mnoho rokov fakticky neslobodný, teraz v base v UK a hrozí mu doživotie v USA.
Toľko k demokracii Západu. Asange dostal tú istú novinársku cenu, ako Kuciak. Práve Weisenbacher to spomenul v RTVS správach, kde dostal samozrejme priestor - ale alternatívne HS alebo iná alternatíva to nikde (na prveh strane) nemajú - všade tam riešia len vložky či rúška alebo s čím to tam zvádzajú boj.

Norman

To je fakt dôležitý článok.

Len dodám, že ten údajný "konflikt" medzi Matovičom a Čaputovou, je umelý, neexistujúci. To je len jeden z výmyslov, ktorými tento režim snaží nahradiť skutočnosť. Čaputova len hrá svoju rolu nevinnej Filony, ale zákon je už v parlamente schválený a prinajhoršom stačí jeden telefonát - a ona prestane. Ale hovorím, ani to nebude treba, lebo to, čo Hanus vydáva za jej "opozíciu", je nezmysel.

Rovnako si Hanus doslovne vymýšla ten obraz, že Matovič teraz MUSI podporiť Lipšica (kedže údajne stratil niekoľko politických bojov okolo iných ministerstiev). Matovič nič nestratil, žiadne politické boje sa nediali a jemu je to aj tak jedno - toto je proste len psychologická hra:
"Igorko, vieš že o tebe hovoria, že si slabý, že ani Lipšica nepretlačíš za gen. prokuratóra",
"Kto to hovorí? Pretlačím, pretlačím, just pretlačím, ja vám ukážem".

Matovič je ľahko manipulovateľný, myslí si, že je inteligentnejší, ako jeho okolie (čo je ale len otázka okolia, ktoré si vytvára), ale jemu na veci nezáleží, vníma to len ako zábavu, ako hru.
Ale hlavne - Matovič tak či tak patrí do skupiny Lipšic, Naď, Spišiak, Mikulec atď. Ani Hanus to nepopiera a pripomína to, že Matovič bude musieť teraz splácať minulosť. Američania mu pomáhali, teraz musí platiť.

Lipšic je teraz naozaj základná figúrka anglosionistov (aj keď s prepáčením minister Naď a niektorí iní spravia pre Američanov podstatnejšie kšefty - s tým sa ale teraz už dá len málo robiť, keď už sedia na svojich postoch). Boj o prokuratúru bude najdôležitejší symbolický zápas konca roka. Ja by som odhadoval, že Lipšic je už dosť bez sily a bolo by dobré ho totálne zničiť, definitívne a exemplárne. On je ako taký ústredný kameň, ktorý stojí za to rozbiť, aby sa stavba možno aj celkom zrútila.

V tomto smere by nezaškodilo pripomenúť, aký chaos Lipšicova ho ruka spôsobila v súdnictve, polícii, prokuratúre. Áno, súdnictvo je zatuchnutá stoka, tam sa nič nepohľo od pádu komunistov, a predtým to tiež bola stoka - ale lipšicovci len spôsobili chaos. Súdnictvo nemá záujem mať v obore revolucionára Lipšica, ktorý si tam chce schladiť svoju zlosť za to, že jeho politická kariéra bola hrou osudu tak zastavená.

Norman

He, to je dobrá správa, to mi fakt uniklo, to je minulý týždeň, to sa ani nečudujem.
Dík za odpoveď na moju otázku. :-)

Vasky Jugend je už riadne v rokoch, ale sú to kolíci. Dosť pochudnutý, ale aspoň nie je zlomený.
Daňov pobočník tam, bol, Daňo nie.

Norman

že to, čo tu píšeme, alebo aspoň ja, je mienené ako určitý popis cesty, ktorá by bola najlepšia (z tých ako tak reálnych). Hej, nová strana je riziko a bez nových ľudí, a teda bez násobne vyšších nových zdrojov, by to nevyšlo. A tie nie sú a nebudú.

Ale Harabínova strana nie je až taký zlý príklad. Lebo dá sa to vidieť tak, že ona dopadla ešte až príliš dobre na to, ako to on zrejme vo všetkých parametroch pokafral. A tým Harabína nechcem nejak urážať - proste organizovať stranu do volieb, to je špecifikum, ktoré sa zrejme nikde nedá naučiť, a jeho to ani nebavilo, nie je to jeho parketa a ani tam vôbec nemal ísť. Jeho zdrojom bola len predpokladaná popularita - ktorá bola len dočasná, takže strana nedopadla až tak zle, ako sa už ku koncu zdalo (samozrejme, kedže nedostala ani príspevok za 3%, dopadla ovela horšie, ako oni dúfali).

V zabehnutých stranách, spomínali sme tie 4, tam sa ale nič nepohne, takže tadiaľ cesta tiež nepovedie. Hej, je to politická slepá ulička, zápcha. Pre tieto polit. strany je to slepá ulička.

Ale spolu by tú väčšinu dali.

Norman

tí majú svoje metódy a aj keď tamto nebolo z Číny, ako vieme, v Číne si už chodia slobodne a bez problémov.
A dať predavačky za plexisklový box je nejaký iný experiment? Aha, ja viem, ten vírus buď nejestvuje, alebo je neškodný - takže netreba nič voči nemu robiť. Proste si ho nevšímať ....

Norman

Ty obviňuješ tú ženu, ktorá bola doma s malým deckom, kým manžel zarábal na chlieb, a teraz ostala vdovsky sama - ty túto ženu, ktorá je druhá hlavná obeť, absurdne obviňuješ, ale mne hovoríš, že som posadnutý?

Ale choď do boha. Ja som sa tu ani o Chovancovi nechcel a nechcem teraz baviť, ale nemôžem na také sviňarčiny nereagovať. Posúvla si tu amorálnost tých najväčších magorov.

O tých ďalších veciach sa nemienim baviť, nemusíme sa zhodnúť na detailoch. V podstate máš racionálny pohľad. Ale ja som ináč nikdy nevidel, a ani nepočul, že by niekto sa vrhol na toho, čo nemá rúško - možno na nejakého explicitného provokatéra v električke, raz, ale ináč to ľudia odignorujú s tým, že ak je ich málo, tak sa svet nezrúti a asi majú dôvod.
Už niekomu urobili škodu? Rozbili mu nos alebo papulu? Nie? A to si sťažujú? A hovoríš vôbec o stave v USA, alebo u nás - to je dôležité, aby sme vedeli, o čom hovoríš. ja samozrejme neviem, ako je to v USA , a ty asi nevieš, ako je to u nás. Ale u nás je to úplne v pohode.

Norman

keď sa okolo toho začne hovoriť.
Čo sa týka TV - ja som to nepozeral, ani náhodou, ale chvílu sme náhodou prepli a behalo tam nejaké malé že Bohyňa šoubiznisu, či niečo také. Sme to okažite dali preč. Ako sa hovorí, neuveriteľne trápne. Slovenskí "umelci", škoda slov. Ja tie prostitútky už naozaj ani nepoznám.
Ale nejaké plastové rožky či mnížske habity - tak to satanizmus určite nie je. A oni sa nepchajú všade a ak, tak dobre, tak sa im máte postaviť. A čo dokážete ? Považujete za hrdinstvo to, čo vykoktala horkoťažko tá mladá, ktorá je nimi platená. Toto má byť ten čin? Dôkaz odvahy? Alebo baladické selanky? To myslíš vážne?

Tento server je racionálny a snaží sa byť pragmatický. Snaži sa veci chápať, ukázať, občas aj konať či dať návod na konanie. Nič moc, uznám. Je súkromný a aj jeho ambície sú naozaj už len súkromné - pretože verejné veci sme zasiali prvých 5 rokov. Teraz to rastie, to bohate stačilo aby som mal čisté svedomie.
Ale kde sú kresťanské servery? KDE sú kresťanské strany? Kde je ich reálna politická spoločenská činnosť?
Ja ideologicky proti kresťanským církvam nemám nič, absolútne nič, ani nie som ateista - ale KDE sú? Veď to je ako banda žížal. A žerú sa akurát tak medzi sebou. Alebo uvidia na stene nakresleného čerta a toho kameňujú. Kresťanské portály, ako Postoj, patria sionistom. A nejaké iné píšu stále o svátých a o minulosti. Ja vám neberiem, že pôjdete do neba a bude vám naveky dobre. Ba ani to židovské, že vás všetci nenávidia a všetci niečo proti vám majú (majte si tú ilúziu, ak vám to robí dobre a vysvetluje vaše trápenie). Ale politicky ste neskonale zlyhali, a to ixkrát.

Norman

Obete na Covid-19, čo sa väčšinou udusili.

Ale je príznačné, že sem hneď dávaš to najhoršie obhajovanie Bruselských vrahov Chovanca. Za prvé - či niečo mal alebo nemal nie je isté, za druhé ako ? Niekoho, kto je azda slabý, chorý, alebo proste nervovo skolabuje, toho možno zavraždiť???
V polícii??
Pred kamerami - a nikoho nestíhať????
Mh, možno je to v USA s právnym postojom a vraždením policajtami naozaj horšie, ako sa zdá. Aj smrť negrov takto tam obhajuješ? Nechaj ma hádať - nie, o negroch držiš hubu.

Infekčná párty - ano, myslím pubertálnych idiotov popierajúcich nutnosť spoločenského konsenzu pri vážnych veciach (samozrejme, pubertiaci sú mentálni, nemajú vek len 14 rokov, ale takí sú každého veku).

Stránky