Norman

authenticated user,redaktor

komentáre

Norman

No, dôvodov by sa našlo mnoho, ale keďže pozerá do teleskopu, tak je jasné, že ide o kométu :) Ostatné sú varianty toho. Možnosť by bola, že sa vracajú domáci, ktorí to tu spôsobili tým, že vyliali organický odpad na Zem/zem a ešte ho pomiešali doprava(preto je DNA pravotočivá)
(autor tejto verzie Stanislav Lem).
Teda možno sa vracajú domáci odstrániť škody a škodcu.
Hech. :) ... :( ... :)

Norman

ja som tú knihu čítal. Je vo voľnom populárne naúčnom tóne, teda čítava. A nie je to ani tak o Leninovi osobne, ako o dobe a o vtedajších dilemách ľavičiariv, sociálnej demokracie, ale možno povedať spoločnosti vôbec.
Ale nie je tam ani nič "prevratné", proste vyjadril, čo je pozitívne a v čom sa dnešná ľavica musí od Lenina dištancovať (byrokracia, násilie ...). Najväčší efekt tej knihy sú vlastne práve alergické reakcie na ňu.
.
Ak by to nenazval Lenin, ale povedzme Dilemy ľavičiarov leninovskej doby, bol by bližšie téme - ale to by zas nevzbudil takú pozornosť a nik by to nekupoval. A výhoda Blahu oproti ostatným teoretikom je v tom, že má očividne prirodzený talent na marketing a vzbudzovanie pozornosti. I keď vlastne už napísal viacero kníh, a po väčšine už ani pes neštekne, takže aj on sa očividne postupne učí, čí skôr znižuje svoje štandardy, hech.

Norman

preháňaš - názov krajinyje bežný pojem pre subjekt jej mocenskej elity.
Ale mýliš sa hlavne v tom, že Poliaci si pamätajú svoju skúsenosť. Nie, Poliaci (národ/občania) nemajú moc politického rozumu.
V tomto sú s Ukrajincami zajedno, je to proste jedna geopolitická zóna, ktorá politicko mentálne utrpela.
.
ps. to, že proamerické sily v Poľsku ukazujú takéto mapky v TV je ešte dôležitejšie, ako názory bežných občanov.

Norman

Mal veľké plány ako zo svojej krajiny vypestuje veľmoc. Ale keď prišli Nemci s realitou, ako píšeš, súhlasil, že presťahuje Čechov do Patagónie, kde z nich budú chudobní indiáni.

Norman

Upozornil by som na to, že výpadok z režimových škôl, kde deckám priamo vyplachujú mozgy, pri učení doma výrazne oslabol, takže výpadok dochádzky môže pre túto generáciu znamenať vlastne plus.
Pri covide by som sa zameral hlavne na zločiny pri povinnom testovaní a očkovaní. Ale bývalá aktivisti v tomto smere nejako upadli.

Norman

Podstata spoločnosti kapitalistického razenia vo východnej Európe bolo a je rozkrádanie štátneho, a korupcia väčšia aj oproti Západu. To sem priniesol nový režim. (v tom je zahrnutá aj koripcia daňovníkov, colníkov, čokoľvek).
Tento režim sa tu rozrástol už do roku 1989, teda vrátane privatizácie. Privatizácia a Gorila je jedno a to isté, privatizácia sama je proste ťažký zločin
Fico bol prirodzene od začiatku súčasťou tohto režimu. Ale ako časom rástla jeho moc, tak časom rástlo jeho vysunutie sa z tohto svinstva. Skúsme sa na to pozrieť nie ako na subjekt-Fico, ale ako na objektívnu entitu Smer - ktorá podliehala nejakým chemickým zákonom.
A teda:
Samozrejme že Fico nie je bez určitej spoluviny, a že samozrejme aj okolo neho žili oligarchovia (ak by nežili, nemohol by robiť politiku). Veď si preboha uvedomme, ešte raz: tento režim, to sú korporáty a oligarchovia. Tí sú podstatní, zvyšok sú chabé nepodstatné kulisy. To známe hovno.
A čo vlastne urobila na Slovensku protiFicovská pro USA-junta? Samotný bordel režimu, jeho všeobecný rozklad a rozkrádanie hodila na krk čiste Ficovi. Akoby ho on zaviedol, akoby ho on mohol zrušiť, zmeniť.
TO je nezmysel, to je čistá účelová lož. Zlodej obviňuje toho, čo síce chabo ale predsa len určitej zlodejine bránil.
A keď samotné hospodárske obviňovanie nepomáhalo (Matovič doteraz tvrdí, že Smer ukradol ročne 3 miliardy - absurdná kravina psychopatického blázna), tak prišli lepšie americké efekty - vraždy a kuciakiáda.

.
A ešte zdôrazňujem, zopakujem:
V tomto terajšom politickom konflikte nejde o základný charakter režimu, lebo ten nedokáže, nechce a nevie zmeniť ani Fico, ani Blaha, ani nikto. Ide jednoduchšie o geopolitické spojenie - budeme otroci USA, alebo prípadne satelit Ruska, alebo budeme spolurozhodvať v Európe? O toto teraz ide! A kedže Ruskoje slabé, a má nás plné zuby, druhá verzia nehrozí. Takže je tu len otázka - amerika, alebo germania magna? Teda otroctvo alebo sloboda?
Je to takto jednoduché.

Norman

ale podstatné je, že tieto druhy zmlúva dodatkov sú vo svete predsa len "citlivo vnímné" a zväčša sa prísne dodržujú. Tak to aspoň každý hovorí. Takže Naď má naozaj na krku ďalšiu oprátku.
(Či budeme ešte a ako dlho satelit USA je otázne, možno, možno nie, možno napriek tomu to bude hodené na Slovensko.

Norman

ani mne sa to moc nepáči (aj keď som to sem dal ja), moc mu to hajzlovi lichotí.
Zajtara to vymením za niečo iné.

Norman

Zmluva , ktorá platí a my, medzi Ruskom a Slovenskom. Bod 6. je o zákaze reexportu
U nás utajená na MH SR iba k nahliadnutiu, na ruskom MZV normálne dostupná, aj v slovenčine!
Takže - článok 6 hovorí jasne, dohoda je skutočne porušená.

Naď nielen porušil Ústavu SR, porušil svoje právomoci zo zákona (to rieši už aj SMER), ale porušil aj oficiálnu medzištátnu dohodu (zmluvu).

To znamená, že akékoľvek zbrane alebo vojenská technika vyrobená v Rusku sa bez súhlasu Ruska nesmie posunúť zo Slovenska do tretej krajiny.
Naď porušil všetko čo sa dalo, skutočne

Zrejme ho jeho USA páni nepoučili a nechali tento balvan na ňom osobne.

https://t.me/cz24news/48976?single

Norman

Som to roky nepozeral.
"Námatkovo trebárs vysielanie zo dňa 23.3.2023."
Z toho dňa tam nie je žiadne vysielanie s hosťom (iba "Slovo navyše" od Kotlára). Asi ťa vyhodili celého aj s realáciou (tak to chápem, že si tam bol ty).

ps. naozaj, keď sa po webe hádajú rôzni metafyzici či šarlatáni, (vysielanie 21.3.2023, hosť Poláček, ku koncu ) tak to nemá s "alternatívou" prakticky nič. Ale ani nič, na čom by sa človek mal rozčulovať, naopak (úprime ma to pobavilo :) Ale môžem každého ubezpečiť, že takí šarlatani a márni špekulanti sú samozrejme doslovne nasypaní nielen na Slovensku, ale vo všetkých národoch a etnikách vo svete.

Norman

Vzhľadom na to, že neurážaš úplne menovite nikoho z prítomných, nechávam to tu, aj keď je to zas neakceptovateľné urážanie ľudí, čo si to nezaslúžia.
Zbytočne sa vzrušuješ nad blbosťami. Kritizuješ ľudí, ktorí to nemajú ľahké, a alternatíve (ak vôbec niečo také čo len trocha homogénne jestvuje) prisudzuješ aj to, čo nie je iba jej problém.
Podobné platí pre Slovákov ako celok:
"Slováci sú jeden zaostalý a prekliaty národ, idúci z jednej mizérie do ďalšej, až nakoniec skončia v obrovskej katastrofe."
To je riadne za čiarou. Slováci sú možno politicky neskúsení a exotickí, ale nie sú prekliati a osud majú podobný, aký tu osud určil aj ich susedom. Každý má nejaké svoje problémy.

Norman

Mal by si naopak ty uznať, že výčitky voči tebe boli pravdivé. Vzdychal si nad prevahou sionizmu a nezmyselnosťou brániť sa, podobne si urážal Slovensko za neschopné kamkoľvek sa vyvíjať. Na jednej strane je dobré, že si to pamätáš - pretože to aj bola vážna výčitka, s ktorou sa ako vidím nedokážeš doteraz vyrovnať.
Nechápeš, že dnes je to zas o inom. Pred 15 rokmi sa ľudia dali zobudiť, a bolo dobre ich budiť - aj keď ich človek nemohol všetkých tých prebudených vidieť a zrátať. Vtedy boli varovaní pred situáciou, ktorá práve teraz prišla. Teraz to už práve vidia všetci, že situácia nemohla ísť donekčna tým spôsobom a končí v kolapse a vojne.
Voči Slovákom si bol urážlivý, ako maďarón Szalay, pretože nik ani inde na webe nechcel uznať tvoje postoje. Ja hovorím ale naopak o chybách a slabostiach nie Slovákov (alebo ľudí tu v okolí), ale chybách kultúry, ktorá ich práva zotročuje. O tom, že nielen "globalizmus" je škodná, ale aj "národniarstvo" obsahuje mnoho prehnitých princípov, až zámerných otročín. Pred rokmi bolo v poriadku viesť dialog s každým, čo mal alternatívne postoje, nezávislé postoje, a zároveň im aj dať priestor a čas, tu aj v realite, ako sa budú vyvíjať. Mnohí mali iné hodnoty a iné zdroje inšpirácie, len ich vymenujme: kresťanstvo, katolíctvo, iní konkrétne Slovenský štát či priamo Tisa, iní Rusko, potom štúrovstvo, niektorí prírodné slovanstvo, iní na patrónku Pannu Máriu, prípadne ten tanečný a malovaný folklór, niektorí prírodné germánske tradície, iní zas politický revizionizmus germánskej renesancie, tých, čo zdôrazňovali dôležitosť chaldejskej sily v pozadí, iní zas marxizmus a vôbec krivdu nižších tried... Nielen my tu sme im dali dosť priestoru, dostali ich úmerne aj v reálnej spoločnosti a politike - a ukázalo sa, čo obstálo lepšie a čo nie. O tom teraz hovorím, že niektoré tieto smery ukázali svoju slabosť. A že špeciál na politicky nevyzrelom Slovensku si ľudia mýlia boj o moc s akýmsi pestovaním maličkej záhradky lokálnej pseudo kultúry. A hovorím to, že je načase s tým prestať.
I keď opakujem: hovorili sme tu celý čas, tak ako aj inde iní, o pozadí za kulisami. Ale teraz sú tie kulisy už do veľkej miery padnuté. Ešte síce stále zostalo viacero vecí skryté, ale ľudia majú dosť čo robiť už s tým, čo teraz vidia, so súčasnou situáciou. Širšia verejnosť nie je na hlbšie tajomstvá teraz zrovna otvorená, skôr sa každý zatvára do seba, ale niektorí zas naopak práve teraz zahadzujú svoje predošlé koncepty a hľadajú ešte hlbšiu pravdu.

Nechcem sa s tebou zas hádať na osobnej vlne. Toto tu uvádzam ako zopakovanie môjho postoja k týmto veciam. My tiež nie sme mladší a hospodárstvo na Slovensku smeruje do čiernej diery, je dokonca možné, že o pol roka nás zmetie nukleárna vojna, nebudeme jestvovať večne A preto si treba už teraz uvedomiť, že Nadhľad svoje dielo vykonal, svoje mémy predsa už dávno rozšíril rôznymi kanálmi do sveta. Vydržia ... nevydržia ... to už sa nedá kontrolovať, strážiť a spočítavať. Keď ešte položartom napíšem staré známe Hotovo, nie je to rezignácia, ale naopak prejav spokojnosti, ba až triumfu.
Toto často ľudia nedokážu rozoznať.

Norman

Vždy som sa tu zastával hostí, žiadneho som nepovažoval a nepovažujem za "prosťáčika". Slaven má možno dosť rozporné názory, ale vidíš, ako sa tu dokáže zrealizovať. Že tu hostia nie sú navždy? Nikde nikto nie je večne, každý príde a po čase odíde. Mnohí malí utopické nádeje a plány, za to ja nemôžem - ale kde sú dnes? Sú v nejakých iných projektoch? Niektorí možno sú, väčšina určite nie. Vyliečili sa a odišli :)
.
Čo sa týka samotného portálu:
Tento projekt sa vydaril, urobil svoje.
Ale všetko má svoju životnosť, zmenilo sa vonkajšie prostredie, doba. Ak by sa to bralo podľa efektivity, teda porovnanie vstupov a výstupov, je tento projekt jeden z najúspešnejších. Obsahuje kopu inovatívnych vzorov, informácií. Určite teda nevzdychám nad projektom, on bol do veľkej miery aj testovací prostriedok a odhalil mnoho.
Ak hovorím o niečom ako utlmenom, hovorím hlavne o novej situácii v spoločnosti. A to tiež nie v tom zmysle, že je na tom zle, ale o tom, že už ju normálnym dialógom možno len málo ovplyvniť a začína teda byť menej nádejná, menej zábavná, ba až nudná.

Ba presne povedané - bežná politika či spoločnosť je príliš málo, je to len vonkajší obal okolo svetonázoru a filozofie, ktoré sú mojím hlavným objektom záujmu. Politika ba aj história, spoločnosť či ekonomika - to sú naozaj veci až druhotné. A ja už sa dávno venujem hlavne tomu, čo považujem za dôležité, nie lacnému cirkusu.

Norman

ak by si sa ma spýtal:
Mám ťažké miliony na spustenie projektu siete gymnázií so "stoickou" výchovou, tak ti poviem, že ak máš takú predstavu, tak to sprav.
Ale takto by sme sa bavili o niečom, čo iba ty vieš, čo si pod tým presne predstavuješ. Mnoho vecí by (povedzme) pomohli, ale nič také nebude.

Norman

No, hlavne, že sa ti stále dobre darí:)

Norman

Ako vždy, musíme si dávať pozor na termíny, aby sme nehovorili každý o inom.
Ty definuješ "globalizmus" ako ten proces technickej a ekonomickej intergrácie. Ale "globalizmus" je v politických a (to nie len nezávislých) textoch termín, ktorý znamená snahu o dominanciu, až svetovládu . Globálne centrá chcú dostať pod kontrolu "periférie", to je reálna tendencia, vždy bola a aj v súčasnosti je výsostne aktuálna (dominancia USA nad zvyškom sveta, pričom vyčíta Rusku, Číne, indii ... že sa nechcú dať a že chcú mať svoje oblasti vplyvu a dominance).
To je "globalizácia" v jej širšom zmysle. O tej je reč, to je ten problém (skrytý za inak pozitívnou bežnou globalizáciu. Príklad: čo je zlé na fregatách prichádzajúcich z Európy do Ameriky, veď nám, indiánom, prinášajú veľa dobrách nových vecí, prosperitu ...) )
.
"Prosperita je zvlášť dôležitá, a v zásade jediné skutočné kritérium zdravia národa."
S tým nesúhlasím. Principiálne nie.
A "prosperita" ani nie je presne merateľná veličina, aj keď sa to ekonomisti snažia tvrdiť. Porovnávať prosperitu dvoch národov je dosť často jednoznačné, ale rovnako často je to neisté.
.
Tá myšlienka so školou:
To je ťažko posúdiť, či je to dostatočne efektívny spôsob zmeny.
"Povedz mi, koľko ľudí na Slovensku by takúto vec pochopilo a podporilo."
To si ty Grigoriy? Ten sa vždy tak pýtal a odsudzoval ľudí Slovenska za nepochopenie.

Norman

mi neuveríš, ale hore som napísal to o dobrých zámeroch všetkých historických zločincov, a až teraz som sa dostal k tomuto.
To sa teda dosť zhodneme.

Norman

Aby sme si rozumeli, zhodnime sa na tom, že problém nielen Slovenska môžeme namodelovať ako konflikt skupiny pro-globalistov - versus tých, čo zdôrazňujú, že sa máme venovať našim lokálnym, národným zaujmom.
Toto je základny neutrálne vyjaderný model - "globalisti" versus "národniari" . Ako na šachovnici.
A plne ti dávam za pravdu, že "národné" sily zostali výrazne v starej forme. veď aj ja to tu čoraz častejšie kritizujem, volám to ten "folklorizmus" . A považujem to dokonca za zámernu subkultúru, ktorú tí, čo Slovensku vládli, natlačili Slovensku, aby ho pacifikovali, aby ho oslabili. Namiesto samostatného národa tak vytvorili národ spievajúcich slabochov.
To zákonite vytvára aj vrstvu pridávajúcu sa na stranu "globalistov" - pretože mládež nechce zatuchnuté domáce pomery, je u nich vytvorený priam fóbia voči veciam domácim. A tak máme na Slovensku takto hrozne rozdelenú spoločnosť (napr. v Maďarsku to tak zrejme nie je, vlastne NIKDE to tak nie je, dokonca aj zlí zlí Nemci majú povolenej viac REALNEJ národnej hrdosti, ako majú Slovaci (stále nám v masmediálnej oblasti vládnu cudzinci).
.
Aj preto sme založili aj tento portál, aby sme sledovali a prípadne pomohli tej krištalizácii, aby sa zahodilo toto hurá národovectvo.
Žiaľ, výsledok nie je bohvie čo, ako svedčí aj tvoja nespokojnosť.
Mám tu npísať, že Slováci sú predsa len príliš iracionálni. myslia si, že národ je hodnota sama o sebe. Nevedia, že národ je len hardver, kotlík, ale do neho treba dať softvér, guláš, ktorý vytvorí hodnoty, zdroje duchovna, sily. Nie - my máme svoj kotlík a to je naše národovectvo. Basta.
Ja pochybujem, že tu na Slovensku dobre interpretujeme čo len toho Štúra - jeho dielo aj tak nik naozaj nepozná, ani ja. V každom prípade to bol zrejme ostrejší chlapík, ako sa predostiera deitičkám, a dosť možno ho niekto zabil - už aj to determinuje nedozrelosť slovenskej mocenskej národnej kultúry. Zavraždení hrdinovia ako Jánošík, Štúr a Štefánik sú proste nahovno, to je nič, to je zlý mýtus. To sú traja ježišovia - tri ovce na oltári, plačme. To je to najhoršie, čo Slovensko mohlo dostať do kultúrnej výbavy, trojnásobné posilnenie skučania a vlastne tri nepodarené pokusy.
To je hrôza, skutočne. Toto treba prekonať, skutočne sa prestať stotožňovať s touto kultúrou prehry. Slováci nie sú národ sluhov, to sa týka len posledných dvoch storočí. Paradoxne sa dá povedať, že "národné obrodenie" tu prišlo ku slobodnému národu a urobilo z neho slúžkovskú handru polobuzerantských romantikov.
Dosť.

Norman

No práve aj tomu je v knihe venovaná jedna kapitola, o morálke a terore boľševikov, a Blaha sa ich nezastáva, ale slušne vysvetľuje, v čom je vlastne problém tej morálky. O morálke toho, čo sa má robiť, a morálke toho, čo sa nemá robiť ... Sú to veci, ktoré ľudia aj vedia, ale na to sú knihy, aby si ich vyjasnili. (a možno som moc optimistický, a ľudia tie veci nevedia a mali by knihy čítať).
Ale mám jednu obavu: že tá kniha je stráviteľná len pre ľudí, ktorí o Leninovi a tej dobe už vedia svoje, ale že dnešní mileniáni by nepochopili, o čom vlastne hovorí.
Čo sa týka zločinnosti Lenina, Hitlera, Stalina, Churchila, Reagana ... všetci títo ľudia na seba vzali možnosť rozhodovať o životoch ľudí a nik z nich nie je nevinný. Ale rovnako sa nemienim ošívať pred ich vinou ako panna pred pohľadom na penis. Nie, tí ľudia sú v prvom rade priemet spoločnosti v danom čase. sú obraz zločinnosti spoločnosti - a o tej som si nikdy nerobil ilúzie. Preto sa nehanbím chápať dobu aj cez Lenina, nebojím sa prečítatať názory Hitlera, Curchila alebo Kissingera ... (západní politici ale skoro nič netvorili a nevysvetlovali (okrem fráz), len proste viedli vojny.
A psychologicky - je dobre vedieť, že aj tí najhorší "zločinci" vždy chceli len dobro a to pre čo najviac ľudí.
To je dobre naozaj vedieť. To myslím vážne, bez akejkoľvek irónie - všetko to boli "dobrí ľudia".

Norman

Ja som si len všimol, aké je zatiaľ ticho okolo tejto témy. Vždy, keď Fico povie niečo naozaj triafajúce, prejaví sa to tak, že média tentoraz nevrieskajú, ale sú ticho ako hrob.
Je to len otázka tu do pléna, čo sa o tom vie. Ale nemienim sa tomu venovať, veď aj Kuciaka zabili maďari (potvrdené súdom, že).

Norman

No, Blaha mal dobre platené miesto, aj ja by som ho bral, ale všetko mať nemožno. No, preháňam, v skutočnosti by som v SAV zdochol od nudy, a asi aj od hnusu.
Čo sa týka knihy o Hitlerovi - to by som nepísal, Magát napísal tú knihu o Hríboch a teraz má súd, už rok sedí v base, súdiť ho plánujú aspoň do leta a dostane povedzme 8 rokov. Má na krku obžalobu zo 44 trestných činov, zväčša ideologických. Človek nepochopí, čo si vlastne myslel. On nevedel, že tu vládnu židia? Neveril sám sebe?
A dnes po ňom ani pes neštekne. Nik, ani národné strany. Proste to prehnal, rozbehol sa proti stene a jebol do nej hlavou.
No to len tak bokom, nebudem mu venovať ani ja žiadnu glosu, prečo by som mal? Úplne zahodil svoj potenciál.
To Blaha je praktickejší.
To je vlastne tá dilema - že národovci nechcú byť rafinovaní aj popri tom, že budú naozaj tvrdí. Ale tá hlboká tradícia (o ktorej je tu reč, ktorej hlboké tajomstvá chceme my všetci objaviť, ba ovládnuť') - tá hovorí o nadľuďoch. Nie o ozembuchoch. O ozembuchoch hovorí režim a každý je blbec, kto mu uverí. Chce to naopak vyššie vedomie a vyššiu silu. V skratke "nadhľad". über sicht, über Land, über allen (požívam nemčinu na technické premýšlanie :)
.
Ale tak všetci máme nejaké slabosti. Ja som napríklad priveľký dobrák. Nemôžem sa toho zbaviť, vždy sa to vracia ako recidíva. Proste ťažké poškodenie, hanbím sa.

Norman

Väčšina ľudí je tu absolútne apatická, a ešte je hrdá, že sa dokáže ovládnuť a starať sa len o svoje egoistické záujmy. A potom sa čudujú, keď ich situácia zahryzne do krku, alebo ich decká či vnukov.
To je napríklad jeden z problémov.
Tak ale naša hlavná otázka je to, či je Blaha nepotrebný, alebo naopak užitočný element. No ale vidím, čo US hlísty voči nemu vystrájajú, tak si myslím, že je užitočný. Kto je na slovenskej scéne na podobnej akčnej úrovni? Zoberme ľudí z Republiky. Tí pekne budujú stranu, ako takí mravenci - ale osobnosti majú kde? Tak nie že by museli mať - proste na Slovensku nie sú - ale prečo teda odmietnuť Blahu, ktorý je nielen teoretik, ale aj praktik (to sa asi poučil z toho Lenina).
Ale nepýtam sa preto, aby sme sa dohodli, len sa čudujem, prečo je na Slovensku každý tak predráždený na niekoho.

Norman

Práve som to dočítal. Je to výborná kniha, lepšia, ako som predpokladal.
Naozaj to nie je až tak o Leninovi, ale jej hodnota a zaujímavosť je v pozretí sa po témach tej "leninovej" doby a ich analógii s dnešnými. A v podstate sa ani moc nezmenilo.
.
Klus a tí ľudia, čo ho tam pchali, neurobili hanbu celému Slovensku, ale tej veľkej pro-USA bande na SLovensku, čo to tu kazí. A ja ani nemám rád slovo "hanba" - to skôr teda mocní v Bruseli verejne povedali, že túto pro-EU či pro-USA bandu nebudú len tak odmeňovať flekmi a trafikami, ako tie svine dúfali. To je symbolická ale závažná facka tým škodcom, znak ich oslabovania, čo je veľmi dobré. Už onedlho ich budeme môcť trestať, nie?

Norman

z webu:
V mene Slovenska, príčetnosti a zdravého rozumu vyzývam Martina Klusa, aby sa pred budúcotýždňovým hlasovaním v pléne Europarlamentu vzdal kandidatúry na EÚ audítora. Alebo nech ho vláda stiahne. Takéto fiasko tu ešte nebolo.

Ked už sám nemá hanbu, tak nech ju, prosím, nerobí aspoň celému Slovensku.
--
takže sa pýtam: stiahne vláda túto filcku? Teraz je už jasné, že tam neprejde - dokážu sa Slováci ukázať aspoň trocha ako chlapi a stiahnu ho? Alebo odstúpi sám? (čo by každý normálny človek spravil do minúty po tom hlasovaní na výbore).

Norman

nuž. Amerika, a špeciál USA, je "melting pot" - európska húževnatosť zmiešaná s barbarskými pomermi. Tristo či štyristo rokov sa tam tí ľudia navzájom vraždili. To nezostalo bez následkov, to nemohlo zostať bez ťažkých následkov.
Aj inde vo svete sú barbari a vrahovia - ale v USA sú navyše príliš dynamickí.

Norman

Zo spomínaných 700 milionov "vojewnského materiálu" - číslo, ktoré si Naď zrejme priam vymyslel, sa tera vyklula táto ponuka:
Slovensko nedostane peniaze, naopak samo zaplatí 340 milionov Eur, a dostane len 12 vrtulníkov BELL AH-1Z Viper. Naď tvrdí, že tieto majú hodnotu MILIARDA Eur. Naď to proste tvrdí.
.
Už viete definitívne, aká "výhodná" bola ponuka na predaj Migov? Nedostaneme nič, ale budeme musieť ešte sami platiť. Nabudúce prídu US zabijáci a ponúknu nám farebné sklenené guličky. Alebo guľku do čela.

(a ešte by to bola aj "forma kompenzácie za meškanie s dodávkou F-16 - takže ani za to ich meškanie by sme nedostali nič.)
.
Úplne stačilo. Prestala akákoľvek sranda. Tie svine treba definitívne vyhnať z Európy.
.
arxiv
https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/661161-nad-usa-ponukaju-za-migy-1...

ps. všimnime si jednu vetu tam , pod videjkom:
"Slováci budú mať vrtuľníky ako americkí mariňáci."
Cítite tú infantilitu prestitúta, či už prirodzenú alebo hranú? Ako "mariňáci" .. waw, oh do piči ... uiuiui .... usa, usa .... akí sme svetoví.

Norman

To, ako kto využil coronavírus a udalosti okolo neho, to je druhá vec. Opakujem, samozrejme sa na vírusovú agendu vrhli na Západe farmaco (a iné)firmy, že nemocnice zneužívali tie covid lôžka a podobne, a verím, že v Číne to mohlo viesť k boju nejakých frakcií. Do vnútorných čínskych pomeroch odtiaľto nevidno, možno len veriť či neveriť, čo kto napíše. Ja sa len zastávam Číny, že zero covid policy má u nich racio, že je v súlade s predošlými smrteľnejšími (hroziacimi) epidémiami, ktoré sa im vďaka tomuto prístupu zero covid policiy podarilo zastaviť.
.
Myslím, že by sa tu covidová alternatíva mala venovať pomerom na Západe, napríklad teda nehoráznemu obohateniu Pfeizeru a zločinom von der Leinovej - ale zrazu akoby to všetko vyprchalo, tí veľkí bojovníci proti rúškam prakticky nič nerobia, sú dnes kde? Práve preto varujem, aby ľudia z nezávislých hnutí neboli blbí a nedali sa na proamerickú vlnu kritiky voči Číne ešte aj za tieto covidové veci. Na Západe si naháňajte tie rôzne svine aj za váš výklad covidu, na ten máte právo, aj za prehnané opatrenia, na SK za hromadné testovanie (!!! - kto kde to dnes vyťahuje? nik? kto podáva žaloby? prečo nie? ja to robiť nebudem, neviem a nemám prostriedky, to musia robiť strany, hnutia, ale hromadné testovanie je stále výborná téma aj proti Matovičovi, ale aj proti Naďovi, ktorý bol druhý pachateľ toho zločinu )
.
Ergo: svet smeruje k úpadku a špine, preto je teraz naozaj ešte viac vhodné byť za poriadok a čistotu. Vrátane tej medicínskej.

Norman

Vo štvrtok ma Jojke Na Hrane Dibíkova - Fico a Kollár. Toto pokračuje na webe joj24.sk, teda nie priamo v JOJ TV. Výnimočne som si to otvoril, čo tam bude. V jeden moment sa tam Fico ohradil:
"Veď mi neskáčte stále do reči" a vzápätí napodobil takmer fistulový kotkodákavý hlas Dibákovej "Hatat, hatata, hatata" - tak nejako. Dibakovú skoro drblo, škoda že to nespravil priemo v prenode TV.
Nedá sa to opísať, píšem si to tu do svojho archívu, aby som si na to spomenul.
Zaznamenám do archívu, bohužial nemám link, buď nie je, alebo to (teraz) neviem nájsť.

Norman

od začiatku sa (neoficiálne) spomínala aj varianta, že unikol z labáku ba bol vypustený zámerne z labáku.
Stačí pohladať aj tu na portáli.
V tomto smere najpravdepodobnejšia verzia je, že tento či podobný vírus unikol aj predtým, Niektorí hajzli, vidiac a odhadujúc, že nie je až tak fatálny, ale že môže spôsobiť ťažkú paniku a určitý kolaps štátov, ho zámerne vypustili v Čine, proti Čine.
Všetko ostatné u nás bolo potom o debiloch, ktorí padli do vlastnej jamy, a o "bežnom" zneužívaní problémov na zdieranie ľudí, na obohacovanie svíň. Ale to už mimo pôvodných strojcov vírusu, to už nekoordinovane, proste reálny chaos. A čínsky zámer im vďaka poriadku a disciplíne súčasných číňanov tiež nevyšiel.
Tak to hodnotím ja.

Norman

v tomto nemáš pravdu, ani v hygiene, ani v opatreniach, ktoré robila Čína. Čína sa vďaka nim vyhla naozaj zlej pandémii, s milionmi a milionmi obeti, vyhli sa kolapsu krajiny. Nemusel to byť optimálny spôsob, ale jediný istý. Čina nepatrí do USA bloku, ale napriek tomu správne zvolila seriozne opatrenia voči viróze, ktorú ak niekto stvoril zámerne, tak USA práve na použitie voči Číne.

Norman

Je to zaujímavý a konzistentný (právny) pohľad, že Ukrajina prestala jestvovať s majdan revolúciou, a že vlastne zvyšok pôvodnej Ukrajiny boli Luhansk a Doneská republika.

Čo sa týka "ozbrojených bánd" - nič sa síce neopakuje rovnako, ale ako píšeš - tentoraz budú ozbrojené bandy prítomné vo forme ukrajinskej mafie. Tu môžu nastať pomery, aké tu dlho či nikdy ešte neboli. A ako hovoríš, je to (aj) ICH VINA. Prví pôjdu pod nôž rozni podnikatelia, a čo povedať - proste dostanú, čo si zaslúžia. Nepomôže im ich nejaký domček či nejaké auto.

Norman

ZZ top budú onedlho zakázaní.
Podobne ako film WarZ - pretože zombie príliš pripomínajú proamerické zombie.

Norman

tak vieš, rusi majú s germánmi spoločné hranice, tak tam prirodzene dochádza ku stretom.
Ale na príklade napr poliakov či litovcov vidno, že to nie je dané nejakou špecifikou ruska či germánska.
.
A pravde bližšie je povedať, že prvá svetová nebola až tak proti rusku, skôr naopak bolo rusko (na začiatku vojny) na strane už vtedy globalistických vládou po svete posadlých anglosasov. A že vojny proti rusku z európy boli tri - 1. francúzi (napoleon), 2. germani (hitler) a za tretie anglosasi (biden).
Nie že by vojny boli nejak rovnako veľké, ale všetky odrážajú mohutné dobové kultúrne strety veľmoci.
.
Hm, tak ma napadá, že pre všetky tie tri vojny platí, že daná západná v tom čase mocnosť (francúzsko, germánia, usa) malo na rusko v danom čase výrazný vplyv a mohla rusko rozložiť ešte viac zvnútra. Ale nedokázali sa udržať a radšej začali strielať (trocha menej to platí na hitlerovu dobu, keď bolo rusko posadnuté myšlienkou na komunistickú svetovládu a bolo pripravené germániu prepadnúť (nebudeme predsa kvôli súčasnosti klamať o minulosti, že. Práve naopak, na dnešnom ruskom prípade vidno, že krajiny musia preventívme zaútočiť a potom súneoprávnene osočované. I keď to "osočovanie" samozrejme závisí hlavne od toho, kto vyhrá - prastaré "vae victis" totiž neznamená zničenie porazeného, ale pointa toho slogana je viac v tom, že porazený je bez práv a nesie zrazu za všetko vinu).

Norman

Obsadzovať nie, ale môžu dúfať, že privedú Rusko k tomu, že sem pošle nejaké rakety, čo len jednu. Vyprovokovať, alebo použiť nejakého zradcu zvnútra Ruska, armády. Slovensko sa môže stať sacrálna obeť v raketovej konfrontácii, dať k tomu nejakú špinavú zámienku, provokáciu.
Prečo napríklad opravujú ukropeckú techniku v Michalovciach, a nie niekde vo Lvove? Tam sa boja rakiet, ale strela na Michalovce by bola zrejme vítaná NATO sviniarmi. Zatlačili by na Poliakov, Nemcov, Francúzov, myslím na ich civilnú populáciu, aby odsúhlasili ich zapojenie do konfliktu. Nie celé NATO - plán je povedzme zapojiť len tieto krajiny - to stačí.

Nehovorím, že to tak bude - je to ale seriózna možnosť. Je to jedna z možností, ako naši idioti v politike dokážu privodiť doslovne globálnu katastrofu. Takže je to argument, že tu už prestáva sranda a žiadne mávania rukou, že čo po nich.

Norman

Smer perfektne použil MDŽ, robia to roky a sú v tom najlepší. Ten sviatok je veľmi vhodný, pretože ženská karta je veľmi dôležitá, a pritom ostatné strany sa zdráhajú, lebo je MDŽ považované akosi za "ľavicový sviatok" (čo je chyba a blbosť). Je naozaj fajn, keď človel vidí politikov naozaj oslavovaných takýmito širšími vrstvami.

Norman

Hej, tročlenný senát, 2:1. Vie sa už, že to zamietli tí prísediaci? Ale je to najpravdepodobnejšie, že Sabová za a oni dvaja, relatívni outsajderi, proti.
Ináč raz som sa na tom súde bol pozrieť, aby som vychutnal atmosféru (vpustili tam denne 3-4 ľudí z verejnosti, zvyšok nasypaní prestitúti, to boli tie prvé dni). Je to fraška, tento súdny systém. To bolo myslím tam, že zavolali akéhosi svedka s maďarským menom, čítali všetky tie jeho údaje, a pýtajú sa ho, či nechce tlmočníka, a on sa tak konečne dostane ku slovu a povie, že nie, lebo sa volá XY, ale je národnosťou Slovák a je vlastne celkom iný XY, ako ten, čo ho spomínali. Neviem, či som to tu už vtedy (2020) nespomínal, to je ako zo švejka, to by jeden neveril (časom je mi to čoraz viac smiešne, až neuveriteľné, ak by som sám nevidel).

Norman

Naivný, veriaci na to, že sa s mocnými dohodne a že mu nechajú jeho trafiku. A že ho potom nezožerú.
Teraz ho hladkajú po hlavičke a on im vážne verí, naivný pako. Ťahá do pekla aj tých schopných ľudí, čo sú v Hlase.

Norman

sudkyňa prvého súdu s Kočnerom nebola Záleská, ale Ružena Sabová (asi len preto nebol hneď odsúdený). Sabová následne aby ukázala svoju vernosť režimu radšej odsúdila Kotlebu na 4,4 roky (podmienečne).

Norman

Bránia sa aj poliaci. Aká to mala byť jachta? Poliaci sú zas príliš blízko postrkovaní k páchatelovi, a pritom si oni dobre uvedomujú realitu potápania na Balte:

---

Dále polská média zcela vyvrátila tzv. kyjevskou stopu sabotáže na Nord Stream. Podle Poláků, tento typ sabotáže může provést pouze vojenská potápěčská jednotka na nejvyšší úrovni, kterou na místo akce dopraví speciální vojenská loď.

Podle tvrzení polských vojenských námořních potápěčů, kteří byli vycvičeni v USA, je na podobnou akci v hloubce 76 m, ve které byl útok proveden, naprosto nutná speciální dýchací směs helium-kyslík-dusík, speciální podmořské zvony (foto), a speciální lodě, které udržují pozici na místě. V hloubce sabotáže je naprostá tma, proto musí být k dispozici i osvětlovací přístroje. Také je třeba automatický dopravník, který doveze výbušninu. Polko má pouze 20 takových to potápěčů, a Poláci se chlubí, že ani US žabí muži, nejsou vycvičeni pro operace v naprosté tmě, a zimě jaká panuje v hloubkách Baltu. Poláci mají pouze 20 takto vycvičených potápěčů!

https://wyborcza.pl/7,75399,29540181,czy-sze…

Norman

Ono je to kombinácia oboch - ona je totiž tupá práve v tej morálnej oblasti.
Ale teraz ju proste nemožno potrestať - je plne v rukách svojich pánov. Tí ju možno potrestajú rýchlejšie a lepšie, než my - a nemyslím len na postup JFK, oni majú rôzne spôsoby, ako človeka zničiť.
.
Ty si ale zas príliš humanistický: keď prestane býť prezidentkou a pomery síl to umožnia, tak ja som samozrejme za nastolenie spravodlivosti. V jej prípade aj v iných. Karma je nebezpečná vec a treba ju čo najviac chladiť (to by som možno musel dlhšie vysvetlovať, ako to myslím).

Norman

jej účeľnosť bola slabá a je ešte slabšia, bola by z nej výborná obeť. Ako dolámaná stolička, čo sa použije ako palivo.
.
Len vážne pripomínam, že toto nie sú nejaké podprahové výzvy na násilie - naopak, akékoľvek násilie na mrochte a akýchkoľvek iných mrochtákoch by bolo kontraproduktívny pre pozitívne sily Slovenska a naopak tvrdím, že také niečo zmýšlajú tí, čo to s toutorepublikou nemyslia dobre. Neger doslúži, neger môže skapať - také nejaké je to americké heslo, nie? A revolúcia požiera svoje deti.
.
Pre krajinu, ktorá je schopná teroristicky zničiť Nord Stream, neznamenajú životy týchto ich poskokov nič. Rovnako, ako pre nich neznamenal nič osud ich sluhu Kuciaka a jeho rodiny.

Norman

straty vojsk je naozaj ťažko odhadovať, ale chlapík tam spomína racionálne poučné fakty.
Akokoľvek, straty sú už teraz priveľké. Ak by to bola vojna proti Turecku, tak povedzme ok, ale na občiansku vnútroruskú vojnu je to vela, je to doslovne dvojnásobne bolestivé.

Norman

ale sa to evidentne zosilnelo, ver mi, môj odborný posudok.
.
Tiež som sledoval debaty, Club Zwei - tam som kedysi dávno prekvapený zistil, že vlastne rozumiem po nemecky :-) (ba čo viac, vlastne po rakúsky (dnes už rakúštinu nemôžem ani počuť:)
.
Na Slovensku je kultúra verejného slova neexistujúca. Dokonca aj tie diskusie, kde majú všetci v podstate rovnaký politický názor (čo je dnes už veľmi časté výberom zúčastnených), teda aj tam je prejav tých ľudí mizerný až prašivý. Sú proste neschopní, napriek často dlhej praxi sú proste hlúpi a nemožní. Zväčša ani nemajú čo povedať a chodia sa tam len ukázať.
.
Ale hovorím - sú možnosti, ako tieto politické debaty vylepšiť. Treba pritlačiť.
Súhlasím, že ani Mečiar ani Fico nevedeli nie že ovládnuť, ale si spraviť aspoň svoj priestor v masmédiách. Média sú základný front tejto vojny.

Norman

Ako zachrániť Ameriku
https://t.me/newsfrontsk/17616
Výborne vystihnutý Putin. Nu, ja na verno neponjal vso, i ty figurky rozpravkoe neznaju (tri parasjonka som pochopil až pri druhom počutí :), no xorošoe.
Koľko jazykov vieš, toľko krát ... chápeš, že ľudstvo je jeden a ten istý substrát - a toľkokrát viac sa na ňom rehoceš :) Mutikulti
.
3:00
"Možno vam odin nebolšij voprosik? Vam možno odkazať?"
"Nu konešno"
"Aeen ... no soglašus"
:-DDD

Norman

Myslím, že tie počty cielených len 5 milionov obyvateľstva sú prehnané, to je odozva nejakých hlúpych fantázií spred sto rokov. Ale hlboké rany takáto vojna zanechá, zvlášť pri zarátaní emigrácie. Tu je vhodné si uvedomiť, že aj pri hladomore spred sto rokov mnohí nejako niekam utiekli - a tých 6 miliónov obetí pripomína svaté číslo, už vtedy bolo preto možno zvýšené, lebo celá tá vec sa im zdala ako použiteľná na vytvorenie mýtu židovskej obete.

Čísla teraz skoro nik nemá, ale v každom prípade je ti čo sa týka strát životov príliš intenzívna vojna, je to naozaj štýl "rusko na širokých stepiach", je to sebeškodlivá vojenská tradícia. A je to bratrovražedný boj, občianske vojny sú vždy najhnusnejšie, najabsurdnejšie.

Roky sa všade varovalo, že posraté USA chce vyrobiť konflikt, že potrebujú vojnu kvôli svojím dlhom - a predsa sa na to dali. Dali sa na to Ukrajinci, Dali sa na to Rusi, dali sa na to Nemci, celá Európa. Pripadá mi to ako šialenstvo pred 1. svetovou vojnou, keď ľudia ani netušili, do čoho idú. Dnes už je taká tuposť naozaj neospravedlniteľná.

Pritom chcem explicitne pripomenúť, že nie som žiadne pacifista, humanista, ani nič podobné. Nič také nie som, nechcem byť ani sa na to nechcem hrať. Ale nechať sa zneužívať a zatiahnuť do vojny - to nie je cesta muža, ale submuža (skoro som napísal že untermenscha ).

Takže už len pripomeniem: táto vojna neskončí inak, iba nejakým dostatočným víťazstvom Ruska. Čokoľvek iné bude len naťahovanie hnusného konfliktu inými formami a predohra nového zabíjania.
To je objektívne pravda, bez ohľadu na akékoľvek historické cirkusy o tom, čo bolo, ako bolo a kto z bojujúcich strán nakoľko zhrešil v tom či onom - to je všetko nepodstatné.

Norman

Poznal som zábery s tým starým vtipom o hraní penisom na klavír ( tam to bolo len pár sekund, u nás to napríklad kedysi robil mám dojem Skrúcany s Nogom, ak sa nemýlim), ale viaceré tie iné zábery (behajúci nahí ...) som teda nikde nevidel spomínané ... to je naozaj ako Pročko.
A ešte vážnejšie považujem to, že vlastne sa stal politicky populárny po tom seriáli Sluha ľudu, kde hral Holobradka (alebo podobné meno) - to som si pozrel pár dielov. Groteska je groteska, ale že na základe tohoto sa rozhodnú voliči, to je naozaj vrchol. A tak to je, že tento serial ho vyniešol do politiky - aj keď aj tam priamo scénar konštatuje, že ukrajina je úplne prehnitá politicky zdochnutá krajina. Nevidel som to celé, zrejme ku koncu urobí "zázraky" potrestá zlých a dobro zvíťazí, neviem - o to horšie, ak tomuto ľudia podľahnú a takéhoto šaša potom zvolia za prezidenta.

Norman

stíhačky majú prejsť parlamentom.
Ale je možné, že ich ukrobanderovcom nedáme, pretože USA im nechce dávať ani svoje lietadlá - takže táto konzerva zostane zavretá, zatiaľ.
Je možné, že potenciál Ukrajiny klesá, že nemajú silu na nejakú akciu. Ale môže to byť len krytie, taktika NATO nie sú masové akcie, ale svinstvá s menším počtom ľudí. Našťastie sú tieto "taktiky" očividne mnohonásobne preceňované u vedenia, v realite dopadnú zväčša zle. Špeciálne operácie dopadli najčstejšie zle, teraz sa o tom presvedčilo aj Rusko, ktoré uverili tejto "modernost", zas sa raz nechalo zlákať na západné "vymoženosti".
Nuž, blitzkrieg od čias Guderiana asi nik naozaj nezvládol. Mestá sa nedobíjajú - buď sa nechajú vyhniť, alebo sa vybombardujú.
A o vzdušnom priestore ani nehovorím. Ako to tam vlastne vyzerá - prečo Rusi nemajú maximálnu prevahu?

Norman

Na rozdiel od Orbana (v súčasnej fáze) títo dvaja nielen že dosť naivne predpokladali kompromisy, ale sa nevyznali v týchto moderných metódach. Orban bol vyškolený Západom, a preto sa vyzná. Mečiar mal zastaralé metódy a Fico nie o moc lepšie. Navyše z oboch spravilo "disidentov" to, že ich Západ odvrhol - ak by im Západ ponúkol kooperáciu, akceptoval ich namiesto prašivého tajtrlíka Dzurindu - tak by Západu verne slúžili. Ale to je hypotéza - dnes sú tam, kde sú.
Vo veciach zbraní a vojny nebudú USA korporácie akceptovať nejaké výsledky vojny. Očividne už zlomili Pellegriniho, kúpia si všetkých, teoreticky okrem Smeru a Republika, ale aj tam si kúpia ľudí vo vnútri.
Jediné, čo to zastaví, je koniec vojny, presnejšie určité víťazstvo Ruska v nej - aby USA zatiahlo chvost a vypadlo tam, kam patrí.

Norman

ZVS Holding Dubnica nad Váhom vyrába mesačne 20 000 nábojov (predpokladám delostreleckých), do konca roka 100 000 mesačne.
Zaujímave.
Dubnica zrejme takto utajene prešla za ministra Naďa na tento smer smrti a teraz je táto lokalita, Dubnica, jedným z najlepších kandidátov na zničenie. To museli byť provízie: Naď, Matovič, Heger ... Všetko samozrejme absolútne tajné.
Ako vieme, v Dubnici bola za socíku jedna z najväčších fabrík na zbrane, skúšobné strelne Lieskovec ... to by ešte aj z trenčianskeho hradu bola znova pekná slušná zrúcanina.
No. Slovenskí vlastizradcovia sa očividne už 3 roky ukazujú ako najoddanejší americkej veci spomedzi štátov východnej Európy, a aj preto sme viedli vo všetkom zaťahovaní Západu do vojny na Ukrajine.

Norman

Oni im tam (aj v iných diskusich) sťahujú mikrofóny, takže potom dotyčného takmer nepočuť. To tí ľudia vedia a majú preto autocenzúru čo sa týka odporovania moderátorovi.
Ako ten všivák ale vyskočil na Chmelára, krátko po začiatku, a neskôr zas, bolo príliš. Nik tam nie je povinný sa nechať sprdávať, moderátor Sivák je proste nedovzdelaný blbec (ale zámerne tam dali aj tento farebný aspekt).
Opozícia:
Damko je známy tým, že mu dôjdu Slová, Chmelár je v podstate ťažký humanista, teda človek stredu a Banáš je tiež človek alibista. Ale situácia sa zhoršuje, tak už nie je čas na kolaboráciu. Nikomu z nich troch by som nevyčítal málo bojovnosti - ale proste nie sú dosť pripravení. Posudzujem to z kľudu za stolom, ale ja im to nevyčítam, ja viem, je to ťažké, ale majú rezervy.

Stránky

texty

Stránky