Sinuhe

komentáre

Sinuhe

až do Uhríkovho prejavu. potom som odišiel, jednak preto, lebo som sa naľahko obliekol a bolo mi zima, jednak preto, lebo po ňom to už nikto nemohol povedať lepšie. Ako som tam stál, myslel som často na to, čo si tu už, Norman, skôr napísal, že voľba stretnutia, demonštrácie alebo čo to bolo, mala byť na SNP. Je to miesto jednoznačne vhodnejšie na takéto akcie (preto ho aj v príprave na november 89 CIA v spolupráci s ŠTB a KGB vytipovali a nebolo treba vymýšľať Hodžovo námestie . Ani Firšnál by nebol lepší.
Konečne - podobne ako pri príprave SNP , ktorá vyústila do Vianočnej dohody, kedy sa k spolupráci zaviazali aj také protipóly, ako boli DS a KSS - tu rezonovala vôľa po spoločnom postupe opozičných síl. Dúfam, že im to vydrží.
Mamlasov ako čaputka, vodkaheger, matovič a ostatných musíme vykopnúť na smetisko (OK, čaputku na skládku) aby nám už ďalej neškodili a oplotenú ambasádu (prípadne aj ambasádu na Panskej) treba oplotiť ešte viac a dôkladnejšie, ale naším slovenským plotom ...

Sinuhe

ale ženský variant štrejmelu?

Sinuhe

ale zato Rizmanova priateľka ťubetejku má švihácky a zvodne narazenú nabok ...

Sinuhe

tipujem, že moron Karol monarchiu položí do 2-3 rokov. Je to Nývlt :-)

Sinuhe

Predpokladám, že Alžbeta II - asi ako väčšina rodičov - by bola v primeranom veku odišla "do penzie" a žezlo by s hrdosťou odovzdala svojmu synovi Charlesovi.

Viete si predstaviť tú dilemu starnúcej ženy, ktorá celý svoj život venovala upevňovaniu pochybnej pozície kráľovskej rodiny v podmienkach (navonok) demokratického štátu, aby ich nikto nepodozrieval, že je to len anachronická banda rafinovaných parazitov a aby každý uveril, že mať v demokratickej spoločnosti kráľovskú rodinu a zabezpečovať im extrémne luxusný život je niečo spoločensky žiaduce? Nuž ale to žezlo nemohla odovzdať, lebo si jasne uvedomovala, akých degenerátov so svojim manželom Filipom splodili:
prvorodený a teda následník trónu Charles: mal nielen osobitného komorníka na pridržiavanie nočníka,keď ako dieťa cikal, ale neskôr mal pravdepodobne najlepších pedagógov, akí sa dali zohnať. Ani títo však z morona nedokázali vycepovať viac ako morona. A tak mu vymysleli ekologickú agendu, kde nemohol nič pokaziť, navštevoval prírodné rezervácie v rôznych krajinách, dôležito sa pritom tváril a občas utrúsil niečo, čo mu napísali jeho PR manageri. Servilné médiá ho citovali, akoby to bol dakto, koho názor je smerodajný, originálny a mali by sme so ho vážiť. Teraz však bude konfrontovaný s rôznymi situáciami a som zvedavý, ako sa z ich vykokce. Myslím, že to bude smutnosmiešna zábava.
Druhý syn Andrew: myslím, že jeho zvrátenosť bola známa aj jeho matke a nemohla mu žezlo odovzdať, lebo tušila, že raz sa to prevalí. Aj sa prevalilo. Usudzujem, že zďaleka nie všetko, ale aj to stačilo, aby sa od neho zvyšok kráľovskej (brrrr) rodiny dištancoval.
Ďalšie dve dcéry, Anna a Margaréta sa rozumeli len koňom (v Čechách sa podobným hovorilo "děvečky od krav" ), Alžbeta si toho bola vedomá a tak z toho urobili cnosť: "majú rady kone" a tak ani s nimi nemohla v nástupníctve rátať. Preto doslúžila až do pokročilého veku v nádeji, že sa stane nejaký zázrak. No uvidíme , či monarchia prežije kraľovanie morona....

Sinuhe

inak podľa vizáže sú to všetko ukrochazari a pobavilo ma, koľkokrát opakovali ukronáckovský pozdrav "Slivky Ukrajine" či čo to tam hovorili. To jsou ty paradoxy ...

Sinuhe

bude na Slavíne protestné zhromaždenie proti vojnovým štváčom.

Sinuhe

Tento článok si rozhodne nedajte ujsť: https://dfens-cz.com/pekova-vs-stat-10/

Sinuhe

pre nich typickým spôsobom lavírujú. Zabúdajú, že ak opustia podporu Ruska, tak sú na rade ...

Sinuhe

Hlavné správy nefungujú na webe - neviete, už ich vypli?

Sinuhe

Zástupy lidí jdou pozpátku vpřed tak, jako raci
Zbabělost - hostii každý si pozvedá, pálí ho dlaň
Mnozí se stydí, že stavěli svět, některý zvrací
Dávaje bestii ze svého oběda povinnou daň

K výkazu ztrát připište sebe
že jste jen couvali mlčky a kvapně
Zato když brát chtěli vám nebe
že jste jim kývali, Bože, tak trapně!

Sinuhe

video, v ktorom tá prepytujem Čaputová pred voľbami v rámci nejakej televíznej "diskusie" (vedľa nej stál ďalší kandidát na prezidenta bravčový Šefčovič) výslovne sľubovala, že žiadnu zmluvu o vojenskej spolupráci s USA nepodpíše ... Odteraz by všetci pri vyslovení jej mena - aby sme sa vyhli tým najhnusnejším nadávkam - mali povedať: klamárka Čaputová. Dúfam, že božie mlyny, karma a pod. nemelú až tak pomaly, aby som sa nedočkal toho, ako bude táto osoba odsúdená na 20 rokov za vlastizradu.

Sinuhe

Veľmi dobre to vystihol dr. Drgonec v jednom z nedávnych rozhovorov: Slovensko ide s USA podpísať rovnaký typ zmluvy, aké vláda USA vnucovala v 19. storočí Indiánom.

Sinuhe

myslím, že s tým výrazom satan a satanizmus netreba narábať tak akosi cudne a nejako vysvetľovať jeho význam a dôvody pre jeho používanie. Človek môže byť aj ateista a súčasne zdielať väčšinu kresťanských hodnôt. Vo svete ale navidomoči pôsovbia sily zla, ktoré nazvime trebárs satanom a ich poskokov nazvime satanistami. Je to praktický, výstižný a všeobecne zrozumiteľný výraz. A napokon, odráža aj realitu. Kto neverí, nech si pozrie otvárací ceremoniál pri orvorení Gotthardského tunelu. Alebo fotku Elona Muska s texaským guvernérom na http://www.thetruthseeker.co.uk/?p=226724

Sinuhe

dočítaj to, má to dobrý koniec :-)

Sinuhe

1/ teória mávnutia motýlich krídel funguje. Keď niekto tak napína strunu, ako neobolševici, tak struna zákonite praskne a švihne toho, kto ju napínal.

Ale ak chceš, na utvrdenie Tvojo defétizmu si prečítaj toto :-):
https://www.protiproud.cz/politika/5589-vcera-v-budoucnosti-garda-mladyc...

Sinuhe

Za nového riaditeľa Migračného úradu bol vymenovaný Orlovský, bývalý riaditeľ NOS, predtým 3. tajomník na veľvyslanectve SR vo Fašingtone.

Sinuhe

funguje to a pomohol si mi.

Sinuhe

V prvom rade blahoželám Tebe aj nám všetkým čo sem chodíme k jubileu. Ktovie či a koľkí sa tu o ďalších desať rokov stretneme. Aj tak ma to napĺňa optimizmom a tak nejakú drobnú kritiku pri tejto príležitosti ponechám stranou :-)

A teraz k tej prosbe:
Nedalo by so o niečo zväčšiť písmo? Mám17palcovú obrazovku a aj tak je to písmo dosť malé a namáha mi to oči, dlhšie články niekedy ani neodčítam (bohužiaľ aj v práci musim veľa časi stráviť pred obrazovkou a mám z toho zrak ako v modernej verzii známej Wolkrovej básne "O očích topičových"....

Sinuhe

Tak tam pôjdem jednu dať. Sviečky za Kuciaka tam boli za Kaliňákovej éry aj s fotkou a Kaliňák to nechal tak ...
A ďakujem, občas hádam prispejem aj nejakou úvahou ...

Sinuhe

Z práce som odišiel skôr, aby som sa zúčastnil na tryzne za generálom Lučanským pred vchodom do Policajného prezídia. Bolo tam v komornej atmosfére (až na čudáka Vaskyho, ktorý čoraz viac pripomína schone Naciho) dosť ľudí a skoro toľko policajtov.
Pozeral som tým policajtom do tváre a hovoril som si:
Nebol horší ako väčšina z vás, ale bol lepší ako väčšina z vás.

P.S. Pôvodne som to chcel uverejniť ako glosu, ale buď som niečo prehliadol, alebo tu už nemôžem prispievať ... (?)

Sinuhe

ale myslím, že to treba zopakovať:

/ Štyria bachari nemohli Lučanského dobiť z jednoduchého dôvodu: v prešovskej väznici sú počas dňa na celé poschodie dvaja bachari (poschodia sú, ak ma pamäť neklamne :-) dve. Jeden bachar sledujúci celé poschodie nemôže opustiť len tak svoju pozíciu. Sú tam kamery a nahrávanie. Tí bachari sú ľudia, ktorí by si v žiadnom prípadne nedovolili dobiť dobiť nielen generála polície. ale žiadneho väzňa a tobôž pre také banálne príčiny, akože neležal či nesedel v predpisovom úbore. Dnešní bachari nie sú nejakí neotesaní primitívi, ale ľudia už výrazne v rôznych psachologických školeniach ovplyvnení politickou korektnosťou, ktorá dnes učí, že väzeň má viac práv ako bachar.
Zostručnime to: bežní bachari generála Lučanského s pravdepodobnosťou hraničiacou s istotou nedobili.

2/ Ak je pravdivá informácia, že si ho na cele podali štyria (a vzhľadom k Lučanského fyzickému fondu a výcviku je vysokopravdepodobné, že na to bolo treba štyroch otĺkačov), tak ich tam niekto musel dopraviť. Lebo štyria bachari sú celá denná smena - aj keď vylúčiť sa to nedá, ale aby na takýto čin - zavraždenie generála polície - sa použili radoví bachari je nezmysel, to aj takým diletantom, akí sú v súčasnej vláde by došlo, že by hrozil preval. Preto sa domnievam, že realizáciou boli poverení bijcovia - agenti dopravení zvonku a to pravdepodobne s vedomím a tým pádom aj s spoluúčasťou riaditeľa väznice. Možno aj v jeho osobe je kľúč, že prečo generála Lučanského - človeka, ktorý sa po vznesení obvinenia sám dostavil zo zahraničia a ohlásil na polícii - že prečo ho nevzali do kolúznej väzby v Bratislave, ale ho šikovali až do prešovskej väznice, kde už podľa dostupných správ sú väznení aj ďalší obvinení v korupčnej kauze. Veď ak nechceli, aby ich (podobne obvinených spoluväzňov) Lučanský ovplyvňoval, mohli ho umiestniť do inej väznice. Ahá ... to by ale nemohli pre nezákonné uvalenie samoväzby použiť výhovorku, že by ovplyvňoval iných spolujväzňov.
Keď vysvitlo, že generál Lučanský by mohol potopiť nielen vopred určené ciele, ale napríklad aj miestodržiteľa a ďalších, tak sa dá opodstatnene predpokladať, žea sa rozhodli ho najprv zastrašiť a takto umlčať, neskôr po fiasku tohto úsilia ho zlikvidovali.

Sinuhe

nebol som pri tom. Verzii o samovražde neverím.
Ešte raz a pomaly: Chcel som poukázať jednak na isté reálie väznice: v noci je tam (ak ma pamäť neklame), v službe dokonca len jeden bachar na poschodie - zbytočne by ich tam bolo viac. Preto som, chcel po prvé nabúrať verziu, že tí štyria, ktorí generála Lučanského dobili začiatkom decembra, boli bachari. Jednoducho, ak by to boli štyria bachari počas dennej služby, tak by to znamenalo zobrať celú smenu bežných príslušníkov ZVJS z danej väznice (čo sú spravidla preverení, vcelku slušní a bezúhonní ľudia) na dobitie generála polície. To je nezmysel, a každý, kto by to chcel takto realizovať takto, by v páne musel rátať aj s likvidáciou tých bacharov, inak by hrozil preval.
Pravdepodobný je - v prípade úvodnej bitky začiatkom decembra aj konečného riešena v závere roku - import bijcov zvonku (pravdepodobne so spoluúčasťou riaditeľa väznice alebo podobnej vysokopostavenej osoby v danej hierarchii).

Sinuhe

ak Lučanskému, ktorý bol bez nejmenších pochybností tvrdý chlap, ktorý chcel žiť, ukázali fotky jeho detí cez zameriavač ostreľovacej pušky (alebo niečo podobné), tak aj tvrdý chlap dokáže spáchať samovraždu - práve preto, že je to tvrdý chlap.
Tepláková bunda, ak ňou niekto vycvičený, škrtí šetrne, tak nemusí zanechať strangulačné ryhy. Toto býva častý problém pri fingovaných samvraždách....

Sinuhe

ak Lučanskému, ktorý bol bez nejmenších pochybností tvrdý chlap, ktorý chcel žiť, ukázali fotky jeho detí cez zameriavač ostreľovacej pušky (alebo niečo podobné), tak aj tvrdý chlap dokáže spáchať samovraždu - práve preto, že je to tvrdý chlap.
Tepláková bunda, ak ňou niekto vycvičený, škrtí šetrne, tak nemusí zanechať strangulačné ryhy. Toto býva častý problém pri fingovaných samvraždách....

Sinuhe

a po dlhom čase (veľa sem neprispievaš, veď napokon ani ja nie ... :-) pochváliť za triezvy úsudok. Chápem Žitného rozhorčenie, ale nemal sa dať uniesť emóciami:

1/ Štyria bachari nemohli Lučanského dobiť z jednoduchého dôvodu: v prešovskej väznici sú počas dňa na celé poschodie dvaja bachari (poschodia sú, ak ma pamäť neklamne :-) dve. Jeden bachar sledujúci celé poschodie nemôže opustiť len tak svoju pozíciu. Sú tam kamerY a nahrávanie. Tí bachari sú presne tak ako hovoríš - ľudia, ktorí by si v žiadnom prípadne nedovolili dobiť dobiť nirlrn generála polície. ale žiadnehoi väzňa a tobôž pre také banálne príčiny, akože neležal či nesedel v predpisovom úbore. To nie sú nejakí neotesaní primitívi, ale ľudia už výrazne v rôznych školeniach ovplyvnení politickou korektnosťou, ktorá dnes učí, že väzeň má viac práv ako bachar. Zostručnime to: bachari generála Lučanského s pravdepodobnosťou hraničiacou s istotou nedobili.

2/ Ak je pravdivá informácia, že si ho na cele podali štyria (a vzhľadom k Lučanského fyzickému fondu a výcviku je vysokopravdepodobné, že na bolo treba štyroch otĺkačov), tak ich tam niekto musel dopraviť, A to s vedomím a tým pádom pravdepodobne aj s aktívnou spoluúčasťou riaditeľa väznice - od ktorého (na rozdiel od jemu podriadených bacharov) by takéto počínanie aj vystalo... Možno aj v jeho osobe je kľúč, že prečo generála Lučanského - človeka, ktorý sa po vznesení obvinenia sám dostavil zo zahraničia a ohlásil na polícii - že prečo ho nevzali do kolúznej väzby v Bratislave, ale ho šikovali až do prešovskerj väznice. Keď vysvitlo, že generál Lučanský by mohol potopiť nielen vopred určené ciele, ale napríklad aj miestodržiteľa Lipshitza a ďalších, tak sa rozhodli ho zastrašiť, neskôr po fiasku tohto úsilia ho zlikvidovali.

Sinuhe

správne: E pluribus unum. Z mnohých jedno.

Sinuhe

Bc. Gebrejesus (on sám uprednostňuje, keď ho oslovujú titulom a prvým menom ako "Doktor Todros") má trochu pomútemné hormóny. Pozrite si, ako sa baví vo svojom miestnom gejobare:
https://www.henrymakow.com/2020/08/tedros-gay-red-terrorist.html

Aká náhodička, že aj on, však?

Inak zaujímavé je aj jeho priezvisko, ktoré sa dá tlmočiť aj ako Hebrejjesus, niečo ako Židovskýježiš.

Sinuhe

záznamov z Kouchnerovho mobilu s mobilmi jeho partnerov, s ktorými viedol diskusiu ... zatiaľ som nepočul, že by so boli konfrontovali záznamy. Nepochybujem, že pri zatýkaní všetkým mobily zabavili ...

Sinuhe

združuje predstava Saakašviliho.

Sinuhe

výstižne dokumentuje zákaz obsluhovať dôchodcov v obchodoch okrem Pondelku až Piatku od 9 do 11 h. To sa mám kvôli nákupu vypýtať z práce? Matovičove Kocúrkovo.

Sinuhe

mnohomiliardové odškodné za COVID. A Američania chcú zase odpísať veľkú časť z dlho voči Číne. Nuž ktosi tam dal repliku, že OK, ale až Briti zaplatia odškodnenie zvyšku sveta za chorobnu šialených kráv ...

Sinuhe

Grécko 23.03.2020.

Na řecko-turecké hranici včera proběhly nejtěžší střety – byla napadena řecká polní nemocnice a použity chemické zbraně. Odpoledne v Evrosu propukly zatím nejtvrdší boje mezi migranty, podporovanými tureckou armádou a řeckými strážci hranice. Ofenzivu zahájila jako vždy turecká armáda střelbou granátů se slzným plynem na řecké pohraničníky. Podle řeckého serveru pronews.gr turečtí vojáci na řecké pohraničníky vystřelili doposud rekordní počet se granátů s plynem. Útok by směřován i na řeckou polní nemocnici označenou symboly Červeného kříže, které jsou pod ochranou mezinárodních smluv.

Po úvodní palebné přípravě se turecká armáda pokusila místo střetu opět zahalit kouřem dýmovnic, který měl řeckým obráncům znesnadnit orientaci. Řecká armáda však jako protizbraň nasadila turbíny z leteckých motorů umístěné na nákladních autech. Směřovaným silným proudem vzduchu se Řekům podařilo kouř i slzný plyn odfoukávat zpět do Turecka.

Turečtí vojáci proti řeckým pohraničníkům opět nasadili neznámé chemikálie. Turecká armáda včera vybavila migranty, vyslané k průlomu pohraničního opevnění, vojenskými plynovými maskami a některé z nich i ochrannými oděvy, což vzbuzuje podezření na použití látek zakázaných “Úmluvou o chemických zbraních”. Vzorky opět putovaly do akreditované laboratoře k rozboru. S pomocí ochranných vojenských pomůcek se migrantům dařilo mnohem déle než doposud čelit obranným opatřením řeckých policistů. Na několika místech se migrantům podařilo rozebrat první vrstvu pohraničního plotu.

Řecká armáda do střetu v kritickém okamžiku nasadila výsadkáře z elitní jednotky Pontos. Zapojili se i rakouští „speciálové“ z jednotky Cobra. S podporou obrněných transportérů se výsadkářům podařilo útočníky od rozebíraného plotu v tvrdých potyčkách odehnat. Migranti poté na výsadkáře zaútočili zápalnými lahvemi. Benzín na výrobu „molotovových koktejlů“ jim opět dodala turecká armáda. Boje pokračovaly až do pozdních nočních hodin, kdy záře plamenů hořící hranice intenzitou předčila i světlomety umístěné na sypaném valu, který tvoří druhou linii řecké obrany. Řekové a jejich pomocníci vyslaní ze zemí, které poslaly posily, tentokrát průlomu dokázali zabránit.

Tolik z Facebooku europoslance Ivana Davida, který dění v Řecku bedlivě sleduje a pravidelně o něm podává informace. Myslím že by se tyto informace měly maximálně šířit, protože média hrají “mrtvého brouka”. O to spíš, že zde bojuje jedna země NATO proti druhé, což zcela jasně ukazuje, že tento spolek rozhodně neslouží k obraně jakéhokoli svého člena, nechá-li jednoho napadat druhého. Navíc, na straně obránců hranice byly i desítky zraněných, je tedy jen otázkou času, než jednou dojde i na mrtvé.

Tristní je také fakt, že se někteří představitelé Frontexu, vyslanému z EU, už dříve chlubili, že migranty za zády Řeků a proti jejich vůli pašují do Řecka. O to víc je ostudné, že jsme vyslali jen 8 policistů právě na pomoc Frontexu, zatímco Rakousko a Polsko vyslalo i vojáky, kteří na hranicích skutečně aktivně pomáhají právě Řecku.

Informace o tom, že se nyní bojuje o evropské hranice, nikoho nezajímají. Mimo Polska, Rakouska a Kypru jim žádná země neposlala vojenskou pomoc a EU ani neuvažuje o uvalení sankcí na Turecko. Média mlčí, zajímá je výhradně koronavirus. Jenže i tato epidemie jednou pomine, časem získá obyvatelstvo imunitu a za pár let už budeme na koronavirový rok 2020 jen vzpomínat.

Pokud se však podaří vetřelcům s pomocí Turků hranice prorazit, bude to mít pro Evropu dalekosáhlé důsledky. Turci se totiž nikdy nevzdali snu o velké Osmanské říši.

Sinuhe

V tieni invázie koronavírusu, ktorá časom pominie, ostáva iná invázia, kotrá trvá už piaty rok. Ako som dostal, tak odovzdám ďalej:

A co zbylá V4? Bezcharakterní poserové, čekající na zázrak?

Řecko varuje, jsme v masové migrační krizi. Řecká vláda včera večer v oblasti kolem hranic s Tureckem vyhlásila výjimečný stav a na hranice vyslala 4. armádní sbor. V pondělí večer řecká vláda cestou Organizace pro bezpečnost a spolupráci v Evropě zveřejnila informaci o uspořádání vojenského cvičení na hranicích s Tureckem a důrazně varovala všechny civilisty před vstupem do oblasti, kde vojáci budou střílet ostrou municí. Tato informace byla cestou zaslána i Turecku, jak to požaduje Smlouva o konvenčních ozbrojených silách v Evropě (CFE). Řecká policie se ji snaží šířit i na mobily migrantů, které byly lokalizovány kolem řeckých hranic.

Od neděle probíhají na Turecko-řecké hranici střety mezi migranty, které na cestu do Evropy vyslal turecký prezident Erdogan, a řeckou policií. Od pátku se tureckým orgánům – včetně tajné služby MIT - podařilo na řeckou hranici dopravit 15 tisíc migrantů – převážně Afghánce, Pákistánce, Somálce a občany Nigérie. Příslušníci turecké tajné policie vyzvedli z tureckých věznic snad všechny odsouzené kriminálníky zahraničního původu a vládou pronajatými autobusy je svezli od věznic k hranicím.

V noci na úterý se několika z nich podařilo na chvíli prorazit zátaras z plotu a ostnatého drátu, načež byly ihned zatčeni řeckými policisty. Podle policejní mluvčí jde o pachatele násilných trestných činů původem z Afghánistánu, kteří jsou mezinárodně hledaní Interpolem. Dnes mají být postaveni před soud. V případě odsouzení jim hrozí několikaleté vězení za ozbrojený útok na policisty a po odpykání trestu deportace.

Radikálně se změnila i situace v Egejském moři. Řecká vláda vyslala do pohraničních vod lodě vojenského námořnictva, které se aktivně snaží zabránit člunům s migranty ve vplutí do řeckých teritoriálních vod. Nedaří se to sice stoprocentně. Na řeckých ostrovech se však aktivizovala improvizovaná domobrana, která se snaží migrantům bránit v přistání. Laickými prostředky a beze zbraní. Přesto velmi účinně. V moři skončil i kameraman AFP, který se snažil migrantům pomoci se dostat z moře na ostrov (autor obrázku Somálských migrantů v moři u Lesbosu). Německý deník Der Tagesspiegel domobrance ihned označil za fašisty a zveřejnil článek o tom, že tito tzv. „krajně pravicoví extremisté“ pořádají na migranty pogrom.

V neděli po mimořádném zasedání spolkové vlády nabídlo Rakousko Řecku pomoc ve formě vyslání policejních posil. Kabinet kancléře Sebatina Kurze (OVP) na mimořádném jednání vlády rozhodl, že v případě nutností má být k ochraně hranice nasazena i rakouská armáda. „Řecku vysíláme ihned na pomoc s ochranou vnější Schengenské hranice zvláštní policejní jednotku. V případě potřeby vyšleme i další posily.“, oznámil po jednání vlády rakouský kancléř Kurz. Dodal, že v případě pokud se Tureckem zorganizovanou migrační vlnu nepodaří odrazit na vnější hranici EU, budou rakouské hranice uzavřeny armádou.

Policejní posily vyslalo na pomoc Řekům v pondělí i Maďarsko. Po jednání vlády, která nasazení maďarských policistů v Řecku schválila, premiér Viktor Orbán (FIDES) zaslal do Athén i nabídku vojenské pomoci při ochraně vnější hranice EU. „Upozornil jsem poslance, že může být svoláno mimořádné zasedání Zemského sněmu. V případě řecké poptávky po našich vojenských posilách jsou poslanci schopni se sejít ve zkrácené lhůtě 24 hodin a rozhodnout podle Ústavy o vyslání vojenských jednotek k obraně vnější hranice EU.“, konstatoval Orbán po pondělním mimořádném zasedání vlády. Maďarská armáda byla podle něj uvedena do stavu pohotovosti k obraně hranic. V případě zájmu Řeků jsou maďarští vojáci schopni na hranici s Tureckem dorazit během několika hodin.

Zorganizování této formy skutečné solidarity s Řeckem, které čelí migrační invazi, se odehrálo zcela mimo struktury EU. Výhradně na bilaterální mezivládní úrovni. V pondělí večer se do problému „po svém“ vložilo i Německo. Spolková vláda německé kancléřky Angely Merkelové (CDU) obvinila Řecko z porušování Ženevské úmluvy o právním postavení uprchlíků, která zakazuje trestně postihovat nelegální vstup do země. Úřad spolkové kancléřky v noci na úterý oznámil, že chce obnovit dohodu s Tureckem o zadržování migrantů výměnou za placení tzv. „migračního výpalného“. Dohodu vypověděl minulý pátek turecký prezident Erdogan v reakci na odmítnutí pomoci NATO ve válce proti Sýrii. Turecko nelegálně okupuje 3 severosyrské provincie. V roce 2018 anektovalo kurdský Afrin a severosyrskou provinici Idlíb, kde proti vládním jednotkám chrání džihádisty evakuované z obklíčení u Homsu. V roce 2019 zabrala turecká armáda spolu s džihádisty část kurdské provincie Rojava. Provincii Idlíb nyní dobývá druhým týdnem zpět Syrská arabská armáda.

Turecko po sérii neúspěchů při střetech se syrskou armádou požádalo o vojenskou pomoc NATO. V Radě NATO minulý týden vetovalo vyslání vojenské pomoci Turecku při okupaci Sýrie Řecko. Den poté Turecký prezident ohlásil stažení pohraničníků a otevření hranic s EU pro migranty. Turecké bezpečnostní síly se jich na hranice s Řeckem snaží nahnat co nejvíce.

Erdogan prohlásil, že žádné peníze z EU nedostal. Kancléřka Merkelová se v pondělním telefonickém rozhovoru Erdoganovi omluvila za údajné zpoždění jedné platby migračního výpalného. Nyní Turecko dostává 9 miliard eur ročně. Merkelová hodlá odletět do Turecka a dohodnout i případné zvýšení této platby za to, že Turecko nebude dále posílat migranty do EU.

Návrh byl během pondělí konzultován i v orgánech EU. Řecko jej zásadně odmítlo. „Nic už Turecku nebudeme platit. Erdogan peníze defraudoval a použil na prodlužování války v Sýrii. Budeme se bránit vojensky.“, vzkázal Merkelové řecký premiér Kyriakos Mitsotakis (Strana Nová demokracie, která nedávno vyhrála volby a odstranila dosud vládnoucí levičáckou Syrizu).

Řecko si zaslouží naši podporu. I přesto, že země byla v rámci EU dluhové pomoci doslova vyrabována německými firmami, Řekové nyní statečně brání Evropu před nájezdem migrantů.

ČR by měla ihned stáhnout výsadkáře ze 601. skupiny speciálních sil z Afghánistánu a vyslat je na pomoc do Řecka k ochraně Schengenské hranice.

Na řecko-turecké hranici se bojuje i za Prahu. Ne v Kandaháru. S Talibánem US prezident Trump po 18 letech války v Afghanistánu dohodl mír. Přišel čas, abychom se bránili. EU to za nás neudělá.
Ing. Ludmila Dvorská

Charouz Zdeněk :

"Řecká policie dostala rozkaz, aby afroislámskou invazi z Turecka zastavila, a pomáhá jí armáda. Na ostrově Lesbos vypálili občané kanceláře OSN, zapálili auta tamních úředníků a zahnali je do moře, odkud prchali na člunech. Už toho mají dost. Policie zároveň udeřila na pracoviště německých neziskovkářů vyzdobených pirátskými dredami, kteří organizovali připlouvání ilegálních migrantů. Dredaři, kteří neuprchli na člunech a kladli odpor při zatýkání, dostali zasloužený nářez pendreky. Řecké vojenské letectvo pomohlo lokalizovat z letounů elektronického boje hovory převaděčů, kteří byli částečně pochytáni."

MUDr. Ivan David (europoslanec za SPD) :

Řekové vyztužují hraniční plot betonovými bloky.

Vztyčení valu HESCO s kulometnými hnízdy zabralo. Na Řecko-turecké hranici byl včera poprvé po dvou týdnech obležení migranty, které zorganizovala turecká vláda, relativní klid. Ještě před dvěma dny házeli migranti na řecké pohraničníky a policisty zápalné „Molotovovy koktejly“, na které jim benzín dodávala turecká armáda.

Po bleskovém vybudování valu, který se ježí kulometnými hlavněmi, se situace výrazně uklidnila. Řecká armáda předvedla argument, kterému migranti z Afghánistánu, Pákistánu, Nigérie a další "Syřané", ale hlavně turecká armáda dobře rozumí. Ani jim to nikdo nemusí překládat do jejich nářečí.

Díky relativnímu klidu mohli včera vojáci ve spolupráci s civilními stavebními firmami zintenzívnit práce na opevňování hranice. Železobetonovými bloky o velikosti 1,5x1,5x1,5 metru byl zcela zatarasen hraniční přechod Kastaines. Hraniční plot je dále vyztužován železobetonovými L profily, které tvoří třetí vrstvu za dvěma řadami drátěného plotu nahoře zpevněného kotouči žiletkového drátu. Úspěšně pokračuje i výstavba valu HESCO, který už pokrývá téměř celou linii hranice.

Musím vyslovit Řekům velké uznání, za to jak rychle dokázali i v těžkých podmínkách a pod tlakem turecké armády a protiřecké propagandy hranici opevnit. Chrání tím i nás. Tímto posílám všem, kteří se účastní obrany i opevňování hranic s Tureckem – policistům, vojákům i civilním dobrovolníkům, velké poděkování z ČR.

Prosím čtenáře z Řecka, aby svým spoluobčanům vyřídili poděkování i pozdravy ze střední Evropy. v ČR na Vás hodně lidí myslí každý den. Moc Vám držíme palce!.

A čO NA TO NAšI šTáTNI PREDSTAVITELIA?!. Vrchná veliteľka armády Čaputová, čo na to slovenský parlament, naše slávne ozbrojené sily? Dúfam, že Čaputovú nenapadne poslať tam na grécko. turecké hranice našich ženistov (veď iný druh vojska takmer ani nemáme) , aby tým úbohým "Sýrčanom" z Afriky a južnej Ázie postavili mosty cez tú rieku, ktorá im robí problémy....

Sinuhe

inak by som ju prehliadol.

Sinuhe

Sombathy, Sabath ...

Sinuhe

presne tak :-) A nie že to budeš chlastať! :-)

Sinuhe

narieď na 60percent.

Sinuhe

Na dezinfekciu je optimálny 60percentný etylalkohol. Je preukázané, že nižšie koncentráciu už nemajú dostatočnú bakltericídnu účinnosť (aje keď nejakú majú a ani tú 40% vodku by som úplne nezavrhoval ako núdzový dezinfekčný prostriedok), ale vyššie koncentrácie naopak baktérie dočasne "zakonzervujú", ale nezničia ich .Prezo sa aj na dezinfekčné účely v lekárňach predáva "Spiritus vini dilutuis", pričom tým dilutus s myslí práve 60percenná koncentrácia etanolu vo vode.

Sinuhe

napísal Lehotský na tému umelcov veľmi dobrý otvorený list. Slušne a kultivovane ich poslal tam kam patria ....

Sinuhe

údajne sa chce vzdať mandátu a nenastúpi do Národnej rady kvôli "problémom so srdcom". Možno to chce uhrať "na Marhuľu - Majského", ktorému sa kvôli podobným "problémom so srdcom" darí vyhýbqť sa súdu aj väzeniu už viac ako 10 rokov....

Sinuhe

čo tu máte všetci proti tomu krovinorezu ...

Sinuhe

až niekedy v roku 1961 :-)

Sinuhe

v sobotu takmer rovnakú pozornosť, ako keby išlo o české voľby. Český komentátor v priamom prenose spred budovy Národnej rady sledoval dianie so šéfredaktorom denníka (N)enávisť M. Kostolným a šedou eminenciou Martin Bútorom. Bolo zábavné sledovať ich rozpačito-radostné komentáre...
Okrem toho tam vstupovali zo štúdia s komentármi aj nejakí českí politológovia - keď bolo jasné, že Matovič vyhral, tak len ťažko skrývali úškrny - nech ich už k úškrnom motivovalo čokoľvek. Uvidíme: Matovičovi dávam dva roky, potom sa vrátia Smer a SNS ešte silnejší ako boli.

Sinuhe

a jeho steatopygickou obdivovateľkou je príznačné a výpovedné: hudba odrhovačka a dej chrapúnsky plytký grc. Keby mal spievať tu, asi by som mal tiež chuť niečo tu podpáliť ... :-(

Sinuhe

Kiskovho esetického, pardon, etického hackera ... taký youtruban.

Sinuhe

mne sa napríklad začiatkom tohto mesiaca ohlásil môj mobilk, aby mi oznámil, koľko kilometrov som za január prešiel pešo, koľko na bicykli a koľko autom ... a tiež som ho o to nežiadal, to len aby mi ukázal že ako ma google sleduje.

Sinuhe

Zvolena ako fyziologického priestoru pre hlavné mesto Slovenska (a to som treťo- až štvrtogeneračný Bratislavčan). A súhlasím aj s Tvojimi pripomienkami Norman: hlavné mesto nejakého štátu naozaj nemusí byť žiadny megapolis. Napríklad taká Canberra s necelými 400tisíc obyvateľmi je hlavným mestom nielen štátu, ale de facto kontinentu :-), pričom v Austrálii sú aj podstatne väčšie mestá. Alebo Kalifornia má hlavné mesto Sacramento, ktoré je popri LA len malé mestečko. A netreba ani nové pomenovanie, to je zbytočné, obe mestá (Banská bystrica aj Zvolen) majú pekné historické mená, ak by som ma určiť , že ktoré z nich , tak Zvolen má prednosť kvôli (aspoň z môjho pohľadu) lepšej dostupnosti a a lepším geografickým podmienkam postupného (určite nie skokového) rozvoja. Skokový rozvoj smrdí sociálnym inžinierstvom a takým bol napriklad projekt hl. mesta Brasilia a aj keď ho robili renomovaní architekti svetového mena, tí čo tam žijú nie sú s výsledkom celkom spokojní.

Sinuhe

so sudcom Radačovským :-)

Sinuhe

ak zvíťazia Zaľudia a Progresívci, jej znalosť sa vám šikne.
https://www.youtube.com/watch?time_continue=22&v=gYLNp5CbAso&feature=emb...

Stránky

texty