Sinuhe

authenticated user,dopisovatel

texty

komentáre

Sinuhe

Zajtra o 1530 bude pred budovou Ministerstva zahraničných vecí na Hlbokej protestné zhromaždenie proti lajčákovsko-clintonovsko-obamovsko-sorosovskej Marakéšskej "dohode". Prídite aspoň protestovať, nech nemáte pocit, že ste proti tomuto zmdrdstvu nič neurobili.

Sinuhe

že pásiky u zebier majú význam pre zlepšenie termoregulácie. Bolo to včlánku aj nejako dokladované, ale pointu dôkazu si už nepamätám.

Sinuhe

poznám sa s ním osobne už od študentských čias, ale v jeho prípade škoda reči ... je to upišťaný magor.

Sinuhe

sa fyziognómiou aj prejavom čoraz viac podobá na Miloša Jakeša.

Sinuhe

V roce 1968 pozvali cizí armádu, v roce 2018 pozvali cizího prezidenta - historie se opakuje

21.8.18
Česká republika:

Když moc uniká mezi prsty, je jistý typ lidí ochoten ke všemu.

V tragicko-komickém gestu tak letos opakují havloidi gesto tvrdého jádra komunistů z roku 1968 - žádají o pomoc ze zahraničí.

Českému lidu tak bude o roce 1968 přednášet slovenský prezident Kiska.

Zda bude projev prokládán reklamou na levné půjčky není jisté.

Sinuhe

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=10211989113466391&set=a.39667198...

nemám nič proti homosexuálom, ale prečo sa im OBB okázalo pchá do riti, to nechápem ...

Sinuhe

dementný kretén:

https://www.youtube.com/watch?time_continue=32&v=3D9PuEwg6Ko

v českej televízii vyzýva na vojnu s Ruskom ... každý, kto ho stretne, by mu mal napluť do toho jeho zhovädilého preslopaného ksichtu.

Sinuhe

nám defilujú zástupy hercov resp,. ľudí z tzv. šoubiznisu. Ergo ľudí, ktorí si uzurpovali nárok byť akýmsi "hlasom ľudu", či "svedomím ľudu" v tom lepšom prípade, v tom horšom a častejšom prípade aj akýmisi etalónmi ľudksjem údrsoti a morálky. V uvedenej relaácii sa títo ľudia prezentujú ako totálne vymletí hlupáci. Nejde o to, že niektoré otázky sú veľmi špecifické a zamotané a samoúčelné, ale týmto otázkjam na roveň sa v danej súťaži dávajú aj otázky, ktoré by mal bez problémov zvládnuť priemerný maturant. Naše herci a podobné "celebrity" - a pokojne k nim priraďujem aj pani Remišovú, aj keď túšim v relácii Dobré vedieť ešte nesereploval - to nezvládajú a ja sa desím, že takíto hlupáci sú médiami pretláčaní ako ľudia smerodajní pre ovplyvňovanie verejnej mienky a ďalšie smerovanie našej spoločnosti. Kedy to také negatívne spoločenské dopady, tak by som sa nad hlúposťou a nevzdelanosťou týchto komediantom iba pousmial, ale takto to vnímam ako tragifrašku s dopadom na nás všetkých.

Sinuhe

kde sa dajú ešte čítať Tvoje myšlienky? Akú konkurenciu to tu spomínajú?

Sinuhe

ale sklamali ma voľby v Korutánsku, kde vyhrala SPO. V Korutánsku!!!

Sinuhe

bola lyžovať v Insbrucku a preto čušala (musela vyjazdiť permanentku a tak si "prejav" naplánovala až na nedeľu ...

Sinuhe

vyzerá skôr ako černoch prezlečený za ženu s vypchávkami a tak. Tipujem že to bude pravý/pravá "Sonja Boyce" ... hehe, typicky africké meno ....

Sinuhe

okrem toho, všetci o Weinsteinovi vedeli (ako aj o mnohých ďalších), že je to tučný chazarský chrapúň, ale boli ticho. Ešte aj tá nechutná fuchtla Meryl Streep vynášala Weinsteina do neba - keď jej to mohlo niečo vyniesť.
Viac k téme "we all knew" na http://www.thetruthseeker.co.uk/?p=163965

Sinuhe

Pro některé intelektuály je západ vždy viníkem.

Jsou stupidní, sebedestruktivní. Inkvizice byla tragedií, ale toto fanatické období západ před staletími překonal. Ne tak islám. Není schopen evoluce. Je to svět bez pohybu, nikdy nevstoupil do industriálního věku, ani ty nebohatší muslimské země. Mají obrovské bohatství v ropě, ale nic nejsou schopni vyrobit, všechno musí dovážet. Symbolem jejich civilizace je bazar.

Ďakujem, buheh, toto bol naozaj obohacujúci link :-)

Sinuhe

myslím si, že na to dozrel čas. Napriek spochybňujúcim tónom, ktoré ti odozneli na adresu Rostasa (napokon, kto je dokonalý, nech prvý hodí kameňom, však? ) , myslím, že ak založí nejaký politický subjekt, tak to bude fajn a nebudem musieť voliť Kotlebu. Súhlasím s Normanom, že revolúcie neprinášajú nič dobré. Dobro prináša evolúcia. Viem si predstaviť, že v rámci evolúcie strana, ktorá sa hlási k hodnotám, ktoré si dokážem odvodiť napr. pri pravidelnom čítaní Zem&Vek, môže priniesť zmeny, ktoré budú možno prechodne "bolestivé", ale pre prežitie mojich detí (o mňa už nejde :-) a ich detí dosť podstatné...

Sinuhe

vytvorili ho, lebo níč lepšie Bútora a comp.(lici) ako kisku nemali. Keď im skrachoval projekt prof.Stein, tak hľadali náhradníka a nič lepšie ako kisku nenašli. A to je tá dobrá správa.

Sinuhe

Ďakujem, Norman, toto dobre padlo prečítať si aj popremýšľať..

Sinuhe

ale povedal by som, že povinné čítanie:
http://www.thetruthseeker.co.uk/?p=158792

Sinuhe

nie impeachment, ba ani inpičment, ale rovno do lochu...

Sinuhe

sa nechajú zblbnúť. Pozrite si toto .
https://www.youtube.com/watch?v=YtTKSejML3g&t=238s

Je mi smutno, že súčasní svetovládcovia - lumpenelity - priviedli svet až sem, kedy sedemnásťročné dievča miesto užívania si bezstarostnej mladosti a sústredenia sa na vzdelanie vyjadruje hlbokú obavu z budúcnosti. Svinské lumpenelity kradnú mladej generácii budúcnosť.

Sinuhe
Sinuhe

myslím, že treba podporovať ľudí, ktorí sa nejavia ako plastelína a vedia prejaviť verejne svoj názor odlišný od oficiálnej propagandy, ľudí, ktorí prejavujú morálne zásady. napríklad aj takto:

http://www.hlavnespravy.sk/branislav-fabry-vyhlasenie-o-protipravnosti-n...

Sinuhe

Norman, niekoľkokrát si vo svojich príspevkoch naznačil, že vkladáš nádeje do obrodenia sa Nemcov (v pozitívnom zmysle, že precitnú a začnú sa zaujímať aj o to, či ako národ prežijú a dokonca niečo pre to prežitie aj urobia). Článok, kotrý tu odporúčam do pozornosti ale v tomto smere veľa nádejí pre Nemcov nevzbudzuje a teda ani pre nás, ak tedy by sme prebudených Nemcov mohli považovať za potenciálnych ťahúňov a spojencov . Budeme sa musieť spoľahnúť sami na seba.
https://www.henrymakow.com/2017/08/germany-spirit-has-been-crushed.html

Sinuhe

stačí spomenúť tzv. "stredoveké tepelné optimum", či ako to klimatológovia nazývajú (v stredoveku nielenže sa v Anglicku darilo viniču, na istú dobu sa napr. na juhu Grónska darilo nielen pastierstvu, ale aj skromnému poľnohospodárstvu. Ak to vtedy bolo "optimum", prečo dnešný návrat k tomu optimu sa dnes označuje ako antropogénna katastrofa?
Potom prišla tzv. malá doba ľadová a teraz sa to zase mierne oteplilo. Rád by som vedel kto v stredoveku vypúšťal toľko CO2 alebo naprdel toľko metánu (ba ani teplých zjavne nebolo toľko čo dnes), a predsa vtedy bolo tak teplo...

Sinuhe

tak aby ste vedeli: Achiles, Patrokles aj Zeus boli černosi.... Aspoň podľa tvorcov nového hysterického serálu:

http://www.imdb.com/title/tt5103758/fullcredits?ref_=tt_cl_sm#cast

Sinuhe

stránku Mordechaja Kapustu. Kedysi to bolo také rozprávanie na pokračovanie, kde autor(autori?) vtipne glosovali dianie na Slovensku, v ostatných rokoch skôr iba v skratke upozorňujú na rôzne zaujímavosti .

Sinuhe

je obyčajný úbožiak.

Sinuhe

presne toto mi napadlo. Plus "čierne" body za to, že Sagan dával občas verejne najavo svoje kresťanské založenie + to, že je zjavný heterosexuál, ktorého v cieli zvyčajne čakala snúbenica, resp. neskôr manželka.
A UCI funguje tak ako naše demokratické súdy. Obyčajného človeka ( v danom kontexte rozumej občana "Východnej" Európy) tvrdo a prísne odsúdia aby ukázali, že akí sú prísni, ale mafiána prepusita so symbolickým trestom. Mafiánom v danom kontexte je Cavendish. Tomuto malému anglickému zmrdovi sa už prepieklo veľa jeho svinstiev, ktoré robil súperom - ale ako píše Norman, je to ich "sympatický tvrďas". Je mi jasné, že keď sa ten degenerovaný Cavendish (na jeho vizáži vidno, že pochádza z malého ostrova Isle of Man, kde sa krížili navzájom) zase raz tlačil hlavou do súpera - tentoraz Sagana a chcel prejsť medzi Saganom a bariérou, kde evidentne nebolo na predbiehací manéver dosť miesta, tak Saganovi v totálne adrenalínovom finiši vytiekli nervy a možno mu ten lakeť nastrčil Ak teda mohol Cavendish atakovať Saganove telo hlavou v rýchlom finiši, potom nech sa nečuduje, že mu Sagan ukázal lakeť. Aj keď je stále otázne, ži Cavendisha poslal dolu Saganov lakeť - podľa video záznamu spredu (nevidel som žiadny záznam zhora, ktorý sa určite vo finiši natáčal) je dosť sporné, či Cavendish ešte pred tým ako Sagan vystrčil lakeť nebol už v páde.
A aj keď sa snažím na celú záležitoť pozerať nestranne, podobe ako Norman cítim, že v rozhodnutí UCI je ich zmrdské bruselské cuckoldsko-pupúšie politikum.

Sinuhe

rieši takúto provokáciu zinscenovanú serešovskou agentkou Nataljou Miletič a jej nigérijským komplicom:
http://www.hlavnespravy.sk/nemecki-revizori-vyhodili-z-vlaku-nigerijcana...

Sinuhe

a prestitútku osobitne :-)

Sinuhe

že Bránik je jedno zakomplexované rapavé hovädo.

Sinuhe

pripájam sa :-)

Sinuhe

to je dobré :-) Máš na to autorské práva? môžem to používať? :-)

Sinuhe

áno, Ľubov, aj mne tento verš často prichádza na um.

Sinuhe

na odpútanie pozornosti od Pedogate?

Sinuhe

Herman. Akoby ich jedna mater mala ...

Sinuhe

nebohého Roberta Remiáša. Výbornú a zasvätenú analýzu nájdete tu:
http://www.datel.sk/clanok/matka-roberta-remiasa-bude-mozno-kandidovat-z...

Sinuhe

Uvedom si, že to je sionistický cieľ. Sionizmus žije z toho, že ho ostatní nenávidia. Preto sionizmus podnecuje a živí nenávisť voči sebe samému, pričom ako zástupné figúrky do pozície nenávidených umne manévruje všetkých židov aj Židov.

Sinuhe

:-)

Sinuhe

nebuď samoúčelne vulgárny (lebo potom tu vyzeráš ako aký pridrbaný debilko ... ). Vulgarizmy sú korením vyjadrovacieho jazyka a tak sa s nimi má aj narábať.

Sinuhe

95% svetového terorizmu je dielo CIA ....
http://www.thetruthseeker.co.uk/?p=150215

Sinuhe

ultímátny nepriateľ = úhlavný nepriateľ

Sinuhe

otec Havrana (alias HVNO, vulgo HVRN :-) bol marxistický novinár vychaľujúsi a oddaný bolševizmu. O matke nemám informácie, ale vidí sa mi, že ta vieš viac :-)

Sinuhe

predosielam, že aj ja mám nanajvýš len matnú predstavu, že čo je stavovský štát. Viac svetla mi do tohoto vniesol článok Petra Grača: Vertikálno-personalistický politický systém (Zem a Vek, apríl 12017). Teda aj naďalej mi je to nie celkom jasné, ale vynárajú sa mi už kontúry. Niektoré argumenty sú dobré. Možno je to lepšie ako súčasný systém (napokon, byť lepším ako súčasný systém tzv. liberálnej demográcie zase až taký problém nie je ...

Sinuhe

je Bútora Bieleho domu.

Sinuhe

áno, po tom, čo som odoslal príspevok vyššie som si prečítal zopár ďalších príspevkov od Emy a hneď zafungoval "transponder" a hneď mi došlo, že Ema je ema :-)

Sinuhe

myslím, že reaguješ prehnane. Normálny človek má to, čo Hlas opisuje ako "inteligentný transponder". Ten mu umožňuje účinne a vcelku priateľsky komunikovať s nepočetnými cudzokrajnými ľuďmi, cudzími etnikami, ktorým sa u nás zapáčilo, uznávajú - prípadne až vyznávajú - našu životné postoje ae hodnoty, priženili, či privydali sa se, -To je OK. Hlas nehovoril o invázii votrelco. Inak, zaujímalo by ma, že aký názor má na totO ema (tvoj názor Ema už teda sčasti poznám a nie som celkom vysporiadaný s tým. že si si zvolila podobný nick, pod akým tu vystupovala - a v ostatnom čase žiaľ už čoraz zriedkavejšie vystupuje ema.

Sinuhe

Asi väčšina z nás sa konaním Eda Chmelára nejako osobitne nenadchýna, ale jeho hodnotenie Kisku sa mi páči.

Edo Chmelár zhodnotil fungovanie Kisku:
Dnes uplynuli tri roky od chvíle, čo bol zvolený za prezidenta Slovenskej republiky Andrej Kiska. Triezvo hodnotiť pôsobenie tohto človeka vo verejnom živote je veľmi nevďačná úloha, pretože na jednej strane od čias Václava Havla a Vladimíra Mečiara nebol na Slovensku politik, ktorý by si pestoval taký silný kult osobnosti ako práve on, sprevádzaný nekritickou až sfanatizovanou masou svojich fanúšikov, ktorých volám „žabky-demokratky“ – a na strane druhej je tu rovnako hysterická skupina, ktorá v ňom vidí div nie fašistu. Nie, Andrej Kiska nie je ani anjel, ani démon. Iba čoraz viac polarizuje spoločnosť a dokazuje, že všetko sa nedá nahradiť marketingom. Pokúsme sa teda pozrieť na pôsobenie tohto muža s nadhľadom.
Andrej Kiska vstúpil do politického života metódami, ktoré ho ničím neodlišovali od ostatných oligarchov, ktorých prestala baviť hra na demokraciu a rozhodli sa vziať opraty do rúk priamo. Porovnávanie Donalda Trumpa a Andreja Kisku môže v hodnotovom zázemí pôsobiť neporovnateľne, no niečo majú títo dvaja predsa len spoločné. Obaja postavili svoju kampaň na demagógii, že nie sú politikmi, obaja sa obludne populisticky zastrájali, že vyriešia problémy v zdravotníctve (pričom slovenský prezident na to nemá takmer žiadne právomoci), obaja klamali, že svoju kampaň si hradia výlučne z vlastných prostriedkov a obaja neznášajú pobyt v hlavnom meste, pričom vítajú oficiálne návštevy vo svojich vidieckych sídlach (čo je z hľadiska štátneho protokolu ťažký prešľap).
Andrej Kiska mal najdrahšiu kampaň v histórii, lebo dva roky nerobil nič iné, len vrážal obrovské peniaze do osobnej reklamy, aby si ľudia vôbec zapamätali jeho meno. Jedna jeho zásluha v prezidentskom úrade je však nezmazateľná. Po zúfalých obdobiach predchádzajúcich hláv štátov, kedy sa už začalo seriózne diskutovať o tom, či vôbec potrebujeme takúto funkciu, dodal úradu prezidenta skutočnú vážnosť. Tento jav však môže byť len dočasný, lebo Andrej Kiska sa nevenoval budovaniu štátu, ale vlastného imidžu. Aj preto vojde tento prezident do dejín ako rýdzo marketingový.
Mnoho ľudí sa ma pýta, prečo mám toľko výhrad k Andrejovi Kiskovi, keď s ním v mnohých veciach týkajúcich sa postojov na vnútropolitickej scéne súhlasím. Bol by vari lepší Fico? Takto však otázka nestojí a my nemôžeme donekonečna obchádzať jeho kritiku s tým, že lepšieho sme nemali. Latka bola totiž nastavená nesmierne nízko. Mali by sme si už konečne uvedomiť, že Andrej Kiska napriek celému úsiliu jeho reklamného tímu JE politikom, že to nie je neomylný vládca, ale prezident demokratickej republiky a v takom type štátu sa politici nezbožňujú, ale kontrolujú. A že je na čase prestať krochkať blahom z každej banality, ktorú si prezident zavesí na facebook (fakt si žabky-demokratky myslia, že predchádzajúci prezidenti nechodili nakupovať a neriešili bežné ľudské radosti a starosti len preto, lebo si všade so sebou nebrali celý PR štáb aj s kameramanmi a fotografmi?) a začať si všímať podstatné veci.
Alebo vám príde naozaj normálne, že keď opozícia odhalí netransparentné vynakladanie finančných prostriedkov na ministerstve zahraničných vecí za niekoľko desiatok tisíc eur, vyhlási to za megaškandál, za ktorý by mal odstúpiť minimálne minister, ak nie celá vláda – no keď vládna koalícia zverejní, že Andrej Kiska prelietal na súkromné účely takmer milión eur, označí to za dehonestáciu hlavy štátu? Tak o čo tu vlastne ide? O skutočný boj za transparentnosť alebo len boj proti niektorým osobám? Prezident nestojí ani nad zákonom, ani nad morálkou a ak dnes Anjel Kiska v reakcii na zverejnené údaje vystrčil rožky a zareagoval nezvyčajne výbušným útokom, iba tým dokazuje, že nie je nijako povznesený nad politické spory, že je priamo ich súčasťou, iba jeho tím starostlivo dbá o to, aby sa k nim vyjadroval čo najmenej (a novinári to blahosklonne rešpektujú). Je skutočne trápne, keď sa ako malé dieťa vyhovára, že minister vnútra mu vraj povedal, že využívať vládnu letku na súkromné ciele môže – to by mal vedieť sám, čo je etické a čo nie. To mu vari naozaj musí niekto povedať, že letieť z Popradu do Košíc na tenis sú spôsoby severokórejského diktátora, nie stredoeurópskeho prezidenta? Máme byť všetci, celá verejnosť, rukojemníkmi osobných problémov pána prezidenta iba preto, že pani Kisková si postavila hlavu, že ona do Bratislavy nepôjde? Zdá sa, že aj vyrovnanie sa rodiny s politickou kariérou ich príslušníka musíme brať do úvahy pri voľbe hlavy štátu, lebo my sme si nevolili trojdňového prezidenta na polovičný úväzok. A s takýmto pracovným tempom by chcel byť predsedom politickej strany, nebodaj premiérom? Nemôže byť vyhlasované za drzosť, ak žiadame od politika, aby nezneužíval štátne peniaze a plnil si pracovné povinnosti v plnom časovom rozsahu, aby nezahanboval štát a jeho protokol tým, že oficiálne návštevy musia za ním cestovať domov do Popradu, lebo on má predĺžený víkend. Ale všetky tieto problematické stránky nevidíme, lebo nám ich médiá posadnuté vytváraním idealizovaného obrazu prezidenta jednoducho zamlčia.
Moje najväčšie výhrady voči doterajšiemu výkonu hlavy štátu sa týkajú predovšetkým troch oblastí: jeho vysokej miery neautentickosti, jeho jednostrannej zahraničnej politiky a jeho posadnutosti zbrojením. To, že Andrej Kiska nie je autentický človek, že nemá vyprofilované politické postoje a je extrémne závislý od poradcov nie je len moja osobná výhrada. Je síce mimoriadne odpudzujúce, že od čias Miloša Jakeša sme tu nemali vrcholového politika, ktorý by nebol schopný vysloviť zásadnejšiu vlastnú myšlienku bez papiera, ale takýto handicap je nielen úsmevný, ale z hľadiska verejného záujmu aj mimoriadne nebezpečný. Človek, ktorý nemá vlastné názory a utvára si ich na základe vnútorných pravidiel marketingu je v prvom rade manipulovateľný, no najmä – nemôžeme od neho očakávať autentické štátnické činy. V zahraničnej politike zasa Andrej Kiska zabúda na to, že jeho úlohou nie je vysvetľovať a propagovať záujmy mocných spojencov, prípadne vybavovať biznis pre kamarátov a rodinných príslušníkov, ale reprezentovať Slovenskú republiku a presadzovať naše štátne záujmy. A čo sa týka zbrojenia, tam sú moje názory dlhodobo známe, takže len stručne zhrniem, že naše videnie sveta je akoby z dvoch odlišných planét. Podľa môjho názoru má prezident takej zraniteľnej krajiny s takými tragickými historickými skúsenosťami presadzovať vo svete viac mieru a menej zbraní, nie vystupovať ako zbrojársky lobista Spojených štátov, obdivovať šialené vojenské výdavky skorumpovanej Kene a vyjadrovať náklonnosť autoritatívnemu tureckému vodcovi. Obávam sa, že toto už nie je len o jeho poradcoch, ale aj o jeho hodnotovom nastavení.
Celkovo si myslím, že by sme mali chcieť a žiadať od hlavy štátu viac ako program prvej dámy, s ktorým vyhral voľby. Ak si myslíte, že úlohou prezidenta je byť niečo ako princezná Diana, Matka Tereza a pápež dohromady, ak vám stačí, keď prezident šaškuje so stredoškolákmi, necháva sa nosiť na rukách domorodcami a so zlým hereckým prejavom občas prečíta niekoľko pripravených fráz, potom vám blahoželám a ďalej už nemusíte čítať. No tento štát sa ešte stále len formuje, a preto by si už konečne zaslúžil na svojom čele hlbokú osobnosť, ktorá mu vtlačí charakter, ktorej myšlienky sa stanú jeho erbom a ktorej činy sa zapíšu do dejín. Tento prezident nemá vlastné nápady, on iba vie, ako predať svoj imidž. No páčiť sa je málo. Andrej Kiska dokázal za tých niekoľko rokov zmeniť seba. Ale nedokázal a podľa môjho názoru ani nedokáže zmeniť štát. To sú jeho mantinely, ktoré nedokáže prekročiť.

Stránky