slaven1

komentáre

slaven1

Takýto provokačný titulok. A kde? Nikde. Nie, počkať! V Japonsku.

https://www.youtube.com/watch?v=q_dzK9ykGyc
[Japan’s $64BN Gamble on Levitating Bullet Trains Explained]

Kde, aby zlodeji v ŽSR investovali do infraštruktúry. Píšeme o tom aj na nadhľade (kuk históriu komentov). Rozpadajúcu sa železničnú infraštruktúru si všimli aj v ČR.

https://www.hlavnespravy.sk/naozaj-chceme-zit-v-rozbitej-krajine/3095330...

Známi rušňovodič hovoril, že v Žiline alebo Banskej Bystrici sú tak krivé koľajnice, že tam musia vlaky spomaliť na 35km/h. Oprava v nedohľadne. Trate na Slovensku lemujú 10tky rozpadnutých vlakových staníc. V krajine chýba rýchlostná železnica medzi 2 najväčšími mestami...

Jo, a ďalší príbeh je toto:

https://www.kompot.sk/eshop/muzi/panske-tricka/panske-tricko-dialnica/

slaven1

O Poliakoch veľa neviem napriek tomu, že sme susedia. Prosto je tam hlucho. Môže teda byť, že dominuje naivita. Ani by som sa nečudoval, keď ich kŕmia s "inštruktážnou sadou" RKC typu "nepoškvrnené počatie", "z vody víno" atď.

slaven1

Takto keď to napíšeš "to, že proamerické sily v Poľsku ukazujú takéto mapky v TV" tak to znie hneď lepšie.

"V tomto sú s Ukrajincami zajedno, je to proste jedna geopolitická zóna, ktorá politicko mentálne utrpela."

Poliaci (elita) tiež nie sú subjekt. Chvíľu boli a neuspeli. Viď tie delenia Poľska. Teraz robí poľská elita prevodníky vôle zahraničia.

Ešte dám, že v porovnaní s dnešným Slovenskom majú väčšiu subjektnosť. Slovensko je najslabší hráč z V4. A teraz s domácimi černochmi v MOSR už aj bez vojenskej techniky.

slaven1

je to riadené.

slaven1

Tak ako si Slovensko nepredstavuje nič (5. mil krajina spravidla nie je subjekt medzinárodných vzťahov). "Poľsko" (elita kontrolujúca krajinu) robí to čo im nadiktujú v USA/UK.

Poľsko (národ/občania) posledné čo potrebuje je vojna proti Rusku. Už majú skúsenosť.

https://sk.wikipedia.org/wiki/Delenia_Po%C4%BEska

Prostý titulok. Opäť :D

slaven1

Škoda, ktorú v našej krajine úradníci a politická elita servilná voči zahraničným mužom napáchali na našich deťoch je značná. Počas 2 rokov "liečenia plandémie" sa značne znížila vzdelanostná úroveň nasledujúcej generácie národa, keď deti a mládež nútili tzv. "vzdelávať sa na diaľku". Depresie, úmrtia a ťažké poškodenie zdravia od tzv. "vakcíny."

Takýto koment, lebo som si všimol, že niektoré obyvatelia sa vec snažia vytesniť z vedomia.

slaven1

Žoldnieri zadarmo zabíjať nebudú. To k tomu, kam ide cenový rozdiel medzi výrobou a nákupom el. energie. Za toto dnešná liberálna elita končí (za to rabovanie, za to zabíjanie)... a naša úloha je robiť tak, aby sme ako národ neskončili s nimi.

PS: V predchádzajúcom komente chválim huliča za jeho "do politické" obdobie, inak je to hlboký neadekvát. Ktovie ešte ako to celé bolo. Aby nakoniec nevysvitlo, že Fax-copy bol len krycí PR príbeh.

slaven1

Predstavme si ako by za 3. ríše Slovensko, jej satelitný štát, dodržovalo voči ZSSR zmluvy podpísané za ČSR. Nonsense? Áno. Tu sme dnes. Len fronta je ďaleko. Aj v 1943 bola. Počkajme rok.

slaven1

"Klus: Verejne podporím každého, kto sa postaví proti Richardovi Sulíkovi"
https://domov.sme.sk/c/23150802/klus-verejne-podporim-kazdeho-kto-sa-pos...

Rozpadá sa krajina a trti, čo nikdy nemali normálnu prácu, si vybavujú účty medzi sebou. Normálne mi je pri porovnaní s takýmto naničhodníkom ten neliberálny hulič sympaticky. Aspoň vybudoval Fax-copy.

https://www.mojevideo.sk/video/2a29c/tv_honka_odvazny_klus_by_pofajkal_a...

slaven1

Neadekvátny obrázok, ktorý skorej všetkého vytrovili tí, ktorí Jarka riadia. Obrázok naráža na film Mechant of Death a domácemu černochovi na poste min. vojny to vytvára image drsňáka (v jazyku jeho pánov "badass"). Obrázok nie je pravdivý, Jarko je neschopný žobrák, sprostá bábka.

slaven1

Predpokladá, že Slovensko bude aj v budúcnosti vystupovať ako subjekt medzinárodných vzťahov (alias budeme niečo nakupovať).

PS: Zbrane sa dajú aj vyrobiť. Na to treba však vzdelávací systém, priemysel a energetiku.
https://nadhlad.com/comment/44712#comment-44712

slaven1

Alebo je to "auffiedezin"? Moja nemčina je slabá. Lepšie mi ide angličtina. A ruština.

slaven1

https://standard.sk/334581/oslavy-diverzity-ci-rodovo-citlivy-jazyk-o-co...

"Za zmienku stojí aj pasáž už spomínaného komixu, ktorá si kladie za cieľ presadzovanie inkluzívneho vzdelávania, na úkor sebavedomých a priebojných jedincov, čo príručka považuje za „črty kultúrne späté s mužskosťou”."

Komenského univerzity hnije. A nielej tá. Celá spoločnosť. Euroatlantické "hodnoty" je "kultúra" smrti. Ako národ pod vedením súčasnej elity zanikáme.

slaven1

Nevyšlo.

slaven1

Čo je “depleted uranium munition” sme tu písali už mnoho-krát, prípadný záujemca nech pozrie do archívu. Všeobecne je pitvor s problematikou oboznámený.

K správe. Svetu ústami barónky Goldieovej, sediacej v kresle britskej ministerke obrany, bolo oznámené, že britská aristokracia sa rozhodla trochu priotráviť jednu z najúrodnejších oblastí Európy a celej zemeguľe rádioaktívnym úradnom.

https://questions-statements.parliament.uk/written-questions/detail/2023...

Môžeme očakávať nárast onkologických ochorení v Rusku a jeho susedov (nás sa to "vôbec ale vôbec nedotkne") tak, ako to bolo v Juhoslávii.

https://www.euractiv.com/section/global-europe/news/serbia-launches-prob...

slaven1

Som zabudol do komentu pribaliť info, že Credit Suisse minulý týždeň skrachovala. Už ani títo švajčiarsky financisti nie sú to čo bývali.

slaven1

Ruská centrálna banka - ktorú vedie formálne telo s menom "Nabiulina" - dáva ruskému hospodárstvu už roky jednu ranu za druhou. Koľko že je základná úroková sadzba RCB? Koľko, že je opäť kurz USD/RUB? Nastúpalo voľáko.

https://khazin.ru/vystuplenie-na-programme-evropushka-lagard-ot-15-03-2023/

Zaujímavé, že zrada úradníkov RCB sa diskutuje už aj na takýchto plochách ako jej pitvor.

slaven1

Homosexuálny zvrhlíci, aristokrati a blázni z Bruselu pošlú okrajine 1 milión delostreleckých granátov v hodnote 2 miliárd EUR.
https://t.me/s/casusbellilive/98043

Nebol Eurozväz pôvodne mierový projekt?
https://european-union.europa.eu/principles-countries-history/history-eu...

"Maďarsko nepodporí nové návrhy Európskej únie na nákup a dodanie streliva pre Ukrajinu, uviedol v pondelok na Facebooku pred odletom do Bruselu maďarský minister zahraničných vecí Péter Szijjártó: Žiaľ, na stôl sa dostávajú nové návrhy podporujúce vojnu, tentoraz o spoločnom nákupe munície a jej odovzdaní Ukrajine. Stúpa tlak, ktorý na nás vyvíjajú, chcú nás zatiahnuť do vojny, ktorá je v susedstve. My sme však vytrvalí, pretože vôľa maďarského ľudu je jasná: musíme zostať mimo tejto vojny."

https://t.me/s/casusbellilive/98046

K narkomanovi Zelenskom ešte Pelegríniho "biele špáradielko"
https://www.youtube.com/watch?v=Mq6f9sA7rc4

slaven1

O vírús nešlo ani v Číne. Čínske klany využili vírus ako zámienku na kádrové zmeny. Konkrétne sa mlátili komsomolci (centrum Wuhan), ktorí sú orientovaný na vonkajšie sily (USA) s pronárodnými silami v Pekingu. Viď Covid-sars-1 tuším z 2010. Niekedy niekto napíše knihu o tom kto aké musel opusti posty kôli "zero covid policy".

slaven1

Ešte k padajúcim akciám bánk. V USA a ich kolóniách. Takto zhruba rok dozadu bol ukončený „medicínsko-vedecky“ aparteid, ktorý na Slovensku začal prechádzať do ostrej fázy zhruba mesiac pred voľbami v 2020 (V Číne išiel od začiatku jesene 2019).

Samozrejme o vedu ani o zdravie nešlo. „VEDA“ (ODVOLÁVANIE SA NA PSEUDO-RACIONALITU) A „ZDRAVIE“ (PSEUDO-BEZPEČNOSŤ) SA POUŽILA AKO VÝHOVORKA NA ZAVÁDZANIE FAŠIZMU NA MEDICÍNSKOM ZÁKLADE.

Pripomeňme že aj ten posledný na tomto území – 1939 až 1945 – tiež používal „hygienu“, v tejto dobe preudo-eugenickú, rasovú (tiež sa apelovalo na „pseudo-racionalitu“).

https://de.wikipedia.org/wiki/Nationalsozialistische_Rassenhygiene

„Židům byla prakticky okamžitě zakázána práce ve státní službě, byl jim zakázán vstup do kaváren, restaurací a ze dne na den se z nich staly osoby druhé kategorie s omezenými právy.“

https://vetvicka.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=799387

Režim elektro-bankového koncentráku sa vďaka proti-vôli obyvateľstva zaviesť počas „medicínsko-vedeckého“ aparteiu nepodarilo a tomu dalo definitívnu ranu Rusko 24.2.

slaven1

Spomíname si ešte na bájku, že Controllvírus je z netopiera? Že plandémia má "prirozený" zdroj? Nie? No tak treba pripomenúť.

https://www.nytimes.com/2023/02/26/us/politics/china-lab-leak-coronaviru...

Americké hnojomety najnovšie Controllvírus hádžu na Čínu. V oblasti urban-legendz je to však posun.

https://www.ladikvetvicka.cz/single-post/pohadka-o-poka%C5%BEenem-netopy...
https://archive.is/wip/VrDBH

--
+ hľadáme "Kurgiňan - Suď vremeni"

slaven1

Veci treba pripomínať. Ukrajina ako taká podľa medzinárodného práva prestala existovať po tom ako sa jej posledné ostatky - DĽR a LĽR - zlúčili s Ruskom. Tieto ostatky, v ktorých sa zachovala do-prevratová štátnosť, vznikli ako dôsledok nezákonného štátneho prevratu v 2014 (Fuck the EU). Ukrajinci, ktorí odmietli nezákonnú zmenu moci v Kyjeve organizovanú Západom (UK/USA) sformovali DĽR a LĽR.

To čo sa dnes formálne nazýva "Ukrajina" je územie kontrolované teroristickou bandou financovanou a podporovanou Západom. Nie je to nový "revolučný režim", ale teroristická banda. Po získaní moci sa život obyvateľov okrajiny výrazne zhoršil. Prepadla sa životná úroveň. Zákaz ruského jazyka. Cenzúra v médiách. Kárateľno-teroristické oddiely typu Azov, Aidar, Donbas.

Späť k nám. Politická elita u nás doma pomáha nekontinentálnymi silám likvidovať obyvateľstvo na svojej východnej hranici. Rozkladať štát, zasievať chaos, destabilizovať spoločnosť.

MY SA NEMÔŽEME ČUDOVAŤ KEĎ SA PRELEJE TENTO "CHAOS" K NÁM DOMOV. A ON BUDE TAK ČI TAK REZONOVAŤ.

Keď budú okrajinské hladné psy - banderovci - vypaľovať nejakého žilinského „podnikateľa“, veď to bude aj výsledok jeho vlastnej práce resp. „nepráce“. Čo „podnikateľ“ robil aby zabránil biede a nešťastiu u svojho suseda. Hovoril si „sa ma netýka“?

slaven1

Švajčiari dali neadekvátny titulok "Heger s Naďom pri migoch devastujú právo aj zásady demokracie" na svoj článok o amerických domácich černochov a „ich“ vťahovaniu Slovenska do vojny proti Rusku.

https://standard.sk/332566/heger-s-nadom-pri-migoch-devastuju-pravo-aj-z...

Titulok je nepravdivý. Súčasný režim u nás doma a jeho "telá" právo zdevastovali pri zrušení Mečiarových amnestií. Súčasná politická elita vedie seba aj nás na smrť.

slaven1

Nemčúri vo svojom beznádejnom koloniálnom postavení - dedictvo ideológie pradedov - odvolali generála (Eberhard Zorn), ktorému sa nechcelo do vojny proti Rusom.

https://www.rt.com/news/572932-germany-bundeswehr-inspector-general/

Aj ten nedávny „štátny prevrat dedov“ ktorému okupačná prokuratúra akože zabránila. UK/USA čistia kádre, ktoré by bránili plnému nasadeniu nemecky hovoriacich tiel a zdrojov do vojny proti Rusom.

Keď si to tak vezmete, tak je to už tretí krát za posledných zhruba 100 rokov, keď Anglosasy likvidujú kontinentálnu Európu tým, že nahuckajú fricov proti Rusom. Vlastne teraz huckajú skôr Achmedov, Fricovia sú vzácny druh.

slaven1

No prosím, toto sa podarilo vykopať z internetu:

This article is the fourth of a series on the role of the U.S. government in orchestrating a bioterrorism attack upon their own citizens utilizing "biowarfare agents" marketed as "COVID-19 vaccines."

https://www.lifesitenews.com/analysis/how-the-us-govt-built-a-shadow-str...

slaven1

Tu je zdroj:
https://makismd.substack.com/p/news-132-canadian-doctors-have-died

Tu odomknutý článok
https://www.europereloaded.com/132-canadian-doctors-have-died-suddenly-o...

Troch náhodných som skontroloval. Zomreli v druhej polovici min. roka v dosť mladom veku.

slaven1

K článku:

Bidet je hlavne vývesná figúra čítajúca z papiera čo mu napíšu bábkovodiči. A tí demenciou - takou tou medicínskou - netrpia. Tí trpia na dôsledky amerického vzdelávacieho systému, kam smeruje aj ten náš.

https://nadhlad.com/comment/44712#comment-44712

No iné. Jedovatá ježibaba (neschopná aristokratka) sa má stretnúť s dementným dedkom (ide na koberček do hlavného mesta Ríše) a má tam preberať.. Pozor! Sankcie proti Číne.

https://www.politico.eu/article/ursula-von-der-leyen-joe-biden-meeting-w...

Preboha! Po lacných ruských energonosičoch príde Európa ešte aj o súčiastky z Číny? Naša nádej je, že sa to celé zosype a vojnu s Čínou buzeranskí beneluxovia vyhlásiť nestihnú.

https://nadhlad.com/comment/44754#comment-44754

slaven1

Pozerám ako je na tom hospodársky prepad Ríše:

https://finviz.com/map.ashx?t=sec&st=w1

V USA krachla banka kremíkového údolia Silicon Valley Bank:

https://sita.sk/vofinanciach/investori-a-podnikatelia-su-z-krachu-silico...
https://t.me/s/MIrvMomente/22082

Zdá sa, že toto bude posledná nitka do nákladu, ktorý pretrhne chrbát ťavy

https://t.me/MIrvMomente/22138 Takéto rady pred Boston Private Bank

Podobne aj Signature Bank, First Republik Bank...

slaven1

https://englishrussia.com/2014/01/27/kiev-situation-update/

Tento týždeň som si spomenul na toto nadčasové video z 2014 od Sergeja Chelemendika:

https://www.youtube.com/watch?v=SYMMXFbMN0g
[ Osud Slovenska v Europskych vojnach, ktore sa zacali ]

--
Predchádzajúca časť "seriálu"
https://nadhlad.com/comment/44713#comment-44713

slaven1

https://t.me/s/SMERSD/437
https://t.me/s/SMERSD/444
https://t.me/s/SMERSD/456

Geylordi ako? Skutočná otázka. Možno aj dačo dali, ale na režimové mediálne kanály - FB, IG - nechodím.

slaven1

Peto Gejlord vo svojom dnešnom predstavení zopakoval, že je za použitie Slovenska ako výcvikovej bázy pre teroristov z okrajiny a za odzbrojenie Slovenska a naše hlbšie vťahovanie do vojny proti Rusku (šrotovanie našich Migov).

https://www.youtube.com/live/30cBUZ5CcW0

Toľko k tejto fiat opozícii. Gejlord ibe byť hlavný judáš národa ďalšej sezóny.

slaven1

Ja neviem, či to spravili naschvál alebo zo svojej tupoty, no je v USA taká cena "International Women of Courage Award", ktorú dávajú svojej piatej kolóne (niečo ako "Biela straka"). Tým, že dali cenu teroristke z Azova, premalovanú ako "ošetrovateľku" demaskovali ocenené touto cenou ako nepriateľky svojich národov.

Uploader: The International Women of Courage Award Ceremony [The White House]
https://www.youtube.com/watch?v=WiNhe4nlT6s

"So, in the White House, the awarding of the representative of the neo-Nazi Azov Regiment Yulia Paevskaya, who was released from Russian captivity, took place. The Courageous Women Award was personally presented to the Ukrainian by the head of the State Department and the First Lady Jil Biden of the United States Antony Blinken.

Recall that Paevskaya, better known under the call sign Taira, was captured by the military of the Russian Armed Forces while trying to leave the encircled Mariupol in March last year. She intended to escape from the city in an ambulance with two small children.

Despite the fact that the Kiev authorities call Taira a volunteer paramedic, during her entire stay in the so-called ATO zone and close “cooperation” with the Azov regiment, according to some reports, she could have killed more than 20 people."

slaven1

> nebudu ani bubny, ale ani teply pristresok, zasoby jedla a komunita.

Ak to pojde takto ďalej, tak pod vedením dnešnej "politickej elity" na Slovensku i v Európe celkovo "nebudu ani bubny, ale ani teply pristresok, zasoby jedla a komunita." Niečo ako na okrajine, napr.

slaven1

Odkiaľ je smetiarske "vraj"?

Pripomeňme, že súd s Kočnerom bol dobový-klasický monster proces. Že sudkyňa bola LPGTDI Pamela Záleská. Keď sme pri rozkazoch (z ambasády) ktoré zneli jasne.

slaven1

Slovenská dezinfo-scéna dala popri "princípoch prázdnej stoličky" ďalšiu pamätnú "latku":

"Slovenská televízia svojim divákom povedala, že „Wagnerovci“ brali Arťomovsk lopatami. Je zaujímavé, že ďalej sa hovorí o možnej kapitulácii mesta, keďže nápor ruských bojovníkov sa čoraz viac stupňuje. Viete si predstaviť tváre Slovákov? Na dokončenie obrazu už len pár medveďov na tankoch."

https://t.me/s/newsfrontsk/17738

slaven1

Dnes ráno som nad americkou hlupaňou rozmýšľal. Normálne mi prišla myšlienka.

Keď bude bez funkcie, tak nik o ňu neopre ani bicykel. Je to prosto len tupé telo bez rozumu, ktorému dali vypĺňať funkciu rezidentky. Je zbytočné sa na ňu vŕšiť.

Že to „hore“ majú s ňou dosť ťažké. Myslím teraz tu chytrú zložku „našej“ politickej elity, ktorá aspoň trocha kope za naše národné a štátne záujmy. Že s týmto tupím telom musia vychádzať, lebo formálne v štáte zastupuje dôležitú funkciu.

Hlupákov nemá nikto rád. Nevyhľadáva sa ich spoločnosť. Je ich ťažké strpieť.

Ťažkosť strpenia demonštruje vzťah „tupého tela“ so SMERom a trefné označenie „Americká kurva“ ktorému pomohli vzniknúť. Ostrosť označenia prebíja fakt, že je viac sprostá než kurva. Primeranejšie označenie je „Americká hlupaňa“.

Hlupaňa, lebo nieže nevidí ako vedie do záhuby nás, ale hlavne nevidí ako vedie na bitúnok seba a svoje deti. Čaptapútová robí všetko preto, aby jej dcéry za 2 - 3 roky robili niekde v Melbourne "call girls". Tupé telo. Beznádejná Čapútová.

Hlúposť a neschopnosť - takých si bábkovodiči vyberajú. Náš hnev vychádza z toho, že nám prezidenta dosadili cudzí. Že pri pohľade na toto a ďalšie „tupé telá“ vidíme našu slabosť.

https://t.me/s/casusbellilive/96024
[Zhromaždenie tupých tiel]

slaven1

Zosumarizované pekne je to tu:

"V súčasnosti sa v Gruzínsku konajú masové protesty po tom, ako tamojší parlament schválil v prvom čítaní zákon o "zahraničných agentoch". Zákon predpokladá, že neziskové organizácie a médiá získajú príslušný štatút, ak viac ako 20 % ich finančných prostriedkov pochádza zo zahraničia.

Po tomto kroku vyšli do ulíc Tbilisi tisíce ľudí, aby protestovali proti plánovaným novinkám. Gruzínsky prezident predtým vyhlásil, že prijatie zákonov by ohrozilo šance krajiny na vstup do Európskej únie.

Špeciálne jednotky použili na rozohnanie zhromaždenia slzotvorný plyn a vodné delá, ale protestujúci sa stále snažia preniknúť do budovy parlamentu."

https://t.me/casusbellilive/96021
https://t.me/casusbellilive/96019
https://t.me/casusbellilive/96026

V Gruzínsku prebieha likvidácia mimovládkarov. Ak Slovensko do vtedy "naša" piata kolóna nezničí, budeme musieť prijať rovnaká zákon. #koniecSME #koniecDennikN #koniecMarkiza #koniecExpress #koniecNovyCas, #koniecAktuality

Kks, už taká diera ako Gruzínsko suverenizuje.

slaven1

Bol som v nemocnici. Rozsiahlu budovu, infraštruktúru, postavili "svätý komunisti". Amen.

Náhodou, za tú chvíľu, som sa tam zoznámil s človekom, ktorý v dôsledku vpichnutia druhej dávky pokusného roztoku od Astra-zeneca oslepol na jedno oko. Vraj krvná zrazenina. Hrozí, že oslepne na druhé oko. To aj bol predmet jeho „pobytu“. Je právnik.

Jeden prípad "vedľajších účinkov" "očkovania" z desiatok tisíc, ktoré máme na Slovensku. Čo robí na to zostavený úrad. Úrad pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou pod vedením účtovníčky Ing. Renáta Bláhová, MBA, FCCA, LL.M? Hmm.. nazrime na ich stránku. Hneď na úvode, priamo od vedúcej takýto „krásnučký“ blog z 21. februára 2023 9:20:

https://www.udzs-sk.sk/blog/2023/02/21/vyhlasenie-predsednicky-uradu-k-5...

------------
Vyhlásenie predsedníčky úradu k 5. výročiu vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej

Pred piatimi rokmi sa ma hlboko dotkla správa, že investigatívneho novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenicu Martinu Kušnírovú niekto zavraždil v ich dome vo Veľkej Mači. Patrila som k tým, kto si kládol naliehavé otázky o smerovaní našej spoločnosti a kto sa postavil na námestia, aby dal jasne najavo, že nám korupcia organizovaná z najvyšších poschodí politiky prerástla cez hlavu, morálne nás rozkladá, deprimuje a musíme pre záchranu práva a slobody niečo urobiť.

Sledovala som a vážila si prácu novinára Jána Kuciaka. Bola dôsledná a odvážna zároveň. Ján Kuciak nebojácne odkrýval temné stránky našej reality, keď boli orgány činné v trestnom konaní ochromené, lebo sa do nich infiltrovali ľudia s nečestnými úmyslami. O to viac boli jeho zistenia pre verejnosť cennejšie.

Zavraždenie Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej som chápala a stále chápem ako zúfalé varovanie pred vytváraním spoločenského poriadku, v ktorom si politicky vplyvné osoby užívajú privilégium beztrestnosti a likvidujú či zastrašujú tých, ktorí na ich špinavosti poukazujú.

Presne v tomto kontexte vnímam aj pôsobenie Úradu pre dohľad zdravotnou starostlivosťou i moju vlastnú misiu na jeho čele. Snažíme sa chrániť slabších voči silnejším, strážiť verejný záujem v tak závažnej veci, akou je zdravie občanov, pred tými, ktorí sledujú len svoj biznis a osobný prospech. Nezávislé, nestranné a súčasne odborne zdatné orgány verejnej moci sú garanciou slobodnej demokratickej spoločnosti, v ktorej nad všetkými osobnými i skupinovými záujmami musí stáť právo a spravodlivosť.

Žiaľ, ani dnes po piatich rokoch od tejto nesmierne smutnej udalosti nepoznáme objednávateľa týchto odporných vrážd a motívy, ktoré ho k tomu viedli. Spoznali sme však schopnosť nás, občanov so zmyslom pre spravodlivosť a demokraciu, vzoprieť sa a vzdorovať brutalite i cynizmu mocných. Verím, že si občianska spoločnosť túto silnú vlastnosť uchová aj do budúcnosti. Je to náš záväzok voči Jánovi a Martine.

Česť ich pamiatke!

------------

Česť pamiatke mŕtvym z "očkovania". Ľahký život invalidom. Trest pre členov organizovanej skupiny.

slaven1

Ešte späť k Nemcom. "Vakcíny" vraj poškodili (a stále poškodzujú) zdravie viac ako controlvirus. Po tom ako opadla hlavná vlna plandémie, tam začínajú počítať mŕtvych z vedľajších účinkov pokusov na ľudoch. (heh: nikdy takého nebolo a hľa, opäť :-)

https://www.infovojna.bz/article/ockovanie-vakcinami-mrna-sposobilo-viac...

U nás zdravotníctvo okupované modlármi k zlatému teľaťu ako? Počíta to niekto? Ako Úrad pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou? Tá audítorka, ktorú tam dosadili aby terorizovala nesúhlasných doktorov, by rozsah poškodenia zdravia občanov technicky zauditovať zvládla.

https://www.bmb.sk/sk/team/renata-blahova-fcca-ll-m-2/

Politickú mimikriu si idú prvotriednu. Toto si zaslúži zvlášť koment.

https://www.udzs-sk.sk/blog/2023/02/21/vyhlasenie-predsednicky-uradu-k-5...

slaven1

Takto pred rokom sa mnohí zaočkovaní-nezaočkovaní rozrušili keď začali prichádzať prvé fotky rozstielaných budov z Kyjeva. A ja nič. Nakoniec dôsledky prevratu 2013-2014 na susednom území prišli aj k ignorantom-spotrebiteľom.

https://englishrussia.com/2014/01/26/apocalypse-in-kiev/

Také metafyzické to je. Akú scénu okrajinci na "Majdane nezávislosti" vystavali, také obrazy aj dotiahli do svojho každodenného života. Aké metódy predajní obyvatelia použili, také ich aj zničia.

https://nadhlad.com/comment/44667#comment-44667

slaven1

Ďalšie etapa likvidácie vzdelanostnej úrovne ďalšej generácie nášho národa buzerantmi na Ministerstve školstva:

"Zmizne fyzika, chémia a biológia zo školského rozvrhu? Po reforme sa budú môcť učiť tieto prírodovedné vedy ako jeden spoločný prírodovedný predmet."

https://tvnoviny.sk/domace/clanok/658785-zmizne-fyzika-chemia-a-biologia...

Tak ako Naď je Minister odzbrojených síl, tak degeneráti na MŠ SR vedú politiku na cielené ohlupovanie.

Nielenže sa nedá súčasná stredoškolská fyzika naučiť v rozsahu 40h ročne, teraz ju zlúčia do jedného predmetu "science" podľa vzoru tupcov z USA. Takto premyslene vyspelú krajinu neudržíme. A to je aj čieľ. Aby neboli v Európe industriálne kádre.

slaven1

Len aby sme nemali ilúzie. A tí ich spočítajú "správne". Tak ako spočítali v prezidentských voľbách u nás, u seba doma, v Česku.

https://nadhlad.com/comment/44533#comment-44533

Nezabúdajme, že na Slovensku nie je demokracia v zmysle vláda ľudu. Je tu vláda mocenských skupín - v tomto má Daňo pravdu. Ak chceš kandidovať do parlamentu musíš byť členom "organizovanej skupiny", Ďalej je zakázané referendum alebo nie je žiadna (hmotná) zodpovednosť členov parlamentu.

Ak bude po tejto vojne proti Rusku Slovensko existovať navrhujem, aby došlo k týmto 2 zmenám: Referendum povoliť a do parlamentu voliť po 2 poslancov na okres, ktorému sa potom aj zodpovedajú.

slaven1

"Nemecký minister obrany Pistorius dnes urobil niekoľko pozoruhodných vyhlásení: Nemáme ozbrojené sily schopné brániť sa proti "agresorovi", akým je Rusko. Nemecká armáda nie je schopná brániť ani svojich spojencov v NATO."

https://t.me/casusbellilive/95201

A odzbrojovanie pokračuje ďalej:

"️Slovensko odovzdá Ukrajine 10 z 11 stíhačiek MiG-29, tvrdí ministerstvo obrany. Jedenáste lietadlo pôjde do múzea."

https://t.me/casusbellilive/95244

Chamrať z Globseku, ktorá obsadila MO SR, sa chystá dať naše stíhačky skrachovancom na okrajine. Dostali za ne nejakú platbu aspoň? Prišli už peniaze do štátnej kasy?

So skrachovanou okrajinou treba požadovať celú platbu vopred. Inak ako plná platba vopred sa považuje za „darovanie“ pretože žiadna protihodnota od skrachovanej okrajiny nepríde.

Nech peniaze vydelí pentagon z okrajinského Lend-leasu. Reálne tieto americké peniaze Slovensko aj tak neuvidí, lebo ich USA nejakým spôsobom skonfiškujú, no aspoň pro-forma nech zaplatia.

Keď chcú úradníčky vojnu proti Rusku, nech je aspoň nejaký zelený rezaný papier do pece.

slaven1

https://sk.news-front.info/2023/02/28/kadyrov-vyzval-moslimov-aby-sa-zje...

"Vyzývame celý islamský svet, všetkých príčetných ľudí, aby sa spojili proti nášmu spoločnému nepriateľovi – NATO! Vystúpte proti satanizmu a šíreniu zla!» dodal Kadyrov."

slaven1

Tak som si vypočul "Poslanie prezidenta Federalnemu sobraniu". Za všetko asi 2 veci:

1. Tak a sme oficiálne priznaný ako súčasť konfliktu, lebo americko-britským teroristom na okrajine dodávame zbrane. Takže súčasná politická elita nás úspešne vtiahla do vojny proti Rusku.

2. Neviem či ste videli najnovšiu príručku na hodinu etickej výchovy z dielne degenerátov na Ministerstve školstva. Nepriamo ju zmienil aj Putin vo svojim prejave. Niečo v zmysle, že si máme prečítať v biblii ako sa to nazýva. No hej, satanizmus. Čečenský mufty to označil ako "šajtani".

https://cs.wikipedia.org/wiki/%C5%A0ajtan

slaven1

Asi máte na mysli jeho poprevratovú tvorbu. Z toho som videl asi len "Nejaská správa o konci sveta" - depresívna somarina. Veľa režisérov sú pózeri. To nič.

No hej, robil také divné filmy. V každom prípade to bol zaujímavý zjav. Chlapec z Kojšova.

Nevera po Slovensky. Perinbaba sa vydarila.

Svojím originálnym prístupom mi prišiel ako taký filmový Albín Brunovský.

slaven1

K domácim záležitostiam. Zomrel Juraj Jakubisko. Pri tejto príležitosti by som chcel vzdať hold systému, ktorý sa mojim predkom podarilo nastaviť, k systému s čulým kultúrnym životom, ktorý bol schopný vytiahnuť hore talenty ako bol Juraj Jakubisko.

https://www.youtube.com/watch?v=KuikekqLp9g
[ Perinbaba svadobný tanec ]

slaven1

Lobotomizovanej Lepenke by sa tiež zišlo pripomenúť, čím začala prvá fáza ostrej vojny na okrajine.

https://englishrussia.com/2014/01/24/restless-ukrainian-night/

slaven1

Najskôr správa: https://t.me/casusbellilive/94405

"Torta smrti", ktorú dnes aktivisti OKTOBAR-u priniesli na ruské veľvyslanectvo v Belehrade. Spolu s požiadavkou, aby bol ruský prezident vydaný haagskemu tribunálu. Aktivisti sa ostro ohradili proti policajnému kordónu, ktorý dnes vopred uzavrel ruskú diplomatickú misiu.

Taký "totem" s červenou polevou a s lebkou na vrchu mali. Zdá sa, že miestny satanisti sa vrátili zo študijného pobytu v USA.

https://www.bostonglobe.com/2023/01/10/metro/get-ready-satancon-2023-lar...

Stránky

texty

Stránky