Sociálny patologista

komentáre

Sociálny patologista

Nie som nejakým extra fanúšikom Deep Purple, ale túto pieseň mám naozaj rád. Dík, Norman. Ak ide o 70-te roky, tak osobne nedám dopustiť na Black Sabbath (no, ja som bol už od mojich 5-tich rokov veľkým fanúšikom "madmana", pána čarodejníka - magora Ozzyho. Nuž nedalo sa nezamilovať nielen do tej muziky, ale i perfektného imidžu :-)).

Sociálny patologista

Čítam práve smetiareň a prvé, čo mi udrie do očí je toto: https://komentare.sme.sk/c/20773079/prezivame-vysoku-skolu-demokracie.html :-D

Už k tomu chýba len moja obľúbenkyňa (no, dobre, tak teda "obľúbenkyňa" :-D) Fábry a intelektuálna posila SME by bola pre nás naozaj devastačná. :-D

Je to naozaj smutné, že Slováci sú takí pasívni, pretože znova a znova sa ukazuje aký je nepriateľ v skutočnosti hlúpy, úbohý a ako si neustále dáva góly do vlastnej brány. Veru, za posledné roky hrozne upadli - argumentačne, propagačne, očividne i výzorovo a duševne:-D, atď. Oto viac je nepochopiteľné, že je tu stále toľko blbečkov schopných stavať na stranu tohto odpadu.

Sociálny patologista

Zrovna sa ku mne dostal rozhovor s Mečiarom v Novom čase, v ktorom volá po odstúpení Fica a dokonca vyjadruje isté sympatie s terajšou revolučnou lúzou. Neviem či je za tým začínajúca starecká demencia, neschopnosť povzniesť sa nad niektorými udalosťami z minulosti, keď bol s Ficom vo vláde alebo len snaha nejako zaujať či povedať druhému len to, čo chce počuť, avšak opäť mi z toho vychádza, že akékoľvek paktovanie s Mečiarom môže byť pre dnešné pronárodné sily kontraproduktívne.

Mečiar ako politik a symbol stál na tej lepšej strane v slovenských dejinách. Bohužiaľ pre nás všetkých jeho osobnosť bola naozaj už príliš "temná", príliš patologická. Tieto typy ľudí (na škále bližšie k sociopatii) sú určite potrebné (pretože skôr dokážu ultimátne zlikvidovať nepriateľa. Občas treba spraviť rázny sek a nie každý na to má), ale ich celková nevypočitateľnosť z nich môže spraviť dvojsečnú zbraň. Médiá milujú povrchné prirovnávanie Fica k Mečiarovi, ale mimo obsahovej podobnosti ich politiky sú to dve odlišné osobnosti. Fico mi jednoducho z nich dvoch vychádza lepšie (hoci samozrejme i na ňom je veľa čo kritizovať. Koniec koncov politicky som predsa i ja niekde inde než on). Má bližšie k mojej predstave ideálneho vodcu - a z veľkej časti je to i pre jeho normálnosť a vyrovnanosť, ktorá Mečiarovi (a mnohým iným) chýbala/chýba.

Sociálny patologista

Nerobil som výskum, ale takýchto zobrazení je dostatok k záveru, že antický postoj k sexualite bol povedzme "uvoľnenejší" ako v takom stredoveku - vrátane postojov k homosexualite. Nepísal si niečo o divokých dejinách Suetonia? :-)

Ja som netvrdil, že sa prioritne museli homosexualizovať častejšie ako v neskorších dobách, ale že ich morálne postoje a vnímanie boli v niektorých oblastiach iné ako napr. máme my dnes alebo aké boli v kresťanskom stredoveku. Neviem, čo je na tomto nepochopiteľné?

Samozrejme, že v stredoveku sa ľudia tiež správali "všelijak", ale to neznamená, že sa podobné správanie vždy hodnotilo rovnako. Nevera s prostitútkou, či s akoukoľvek inou ženou či mužom bol jasný (tuším aj smrteľný) hriech - neviem o tom, že by katolicizmus k tomu niekedy zaujímal iný postoj. To, že v realite sa ľudia i napriek zákazom správali tak ako sa správali je iná vec (aj to, že sa robili kdejaké ústupky, najmä pri mocných ľuďoch, a pod). Nenájdeme spoločnosť, kde by všetci dodržiavali zákony a normy morálky - či už písané alebo nepísané. Rovnako sa menili zákony a tresty za homosexualitu či neveru (aj v stredoveku to bolo rôzne - v závislosti od času a miesta. Veď koniec koncov bavíme sa o veľmi dlhých epochách).

Ja som veľmi jasne napísal, že marxistom imponuje neskoršia fáza RR a jej multi-národnostný charakter, nie obdobie konzervatívneho kráľovstva či republiky. V rámci štúdia histórie vidno dôraz na Rím a Grécko až do takej miery, že to zatláča do úzadia podrobnejšie štúdium severnejších kultúr, o ktorých toho toľko nevieme, čo považujem za škodu a ku ktorým sa pristupuje s hlúpymi predsudkami a neznalosťou (spomenutý Diamond). A áno, s pozitívnymi postojmi ku Grécku a Rímu sa u ľavičarov stretávam celkom dosť. To bola moja pointa.

A ja nejako spochybňujem myšlienku videa? Nie, píšem o tom, že vidím istý rozpor v glorifikácii kolonizačného agresora akým bola RR zo strany nacionalistov, ktorí inak hlásajú "práva národov na sebaurčenie". Neviem, čo je zlé na tom snažiť sa vžiť viac do vnímania "barbarov". Ako som spomínal, bol som fanatik do antiky. Dnes sa však snažím byť voči nim objektívnejší - takže preto tá kritika.

Sociálny patologista

Hmm? Prečo sa práve Taliani takto často vyžívali v takýchto filmárskych prasačinách (radšej ani nespomínať rôzne tie talianske kanibalské filmy z 80-tych rokov)? V tomto sú fakt pekne úchylný národ. :-)

Sociálny patologista

S tými upírmi si to popísal pekne. Ďalšia záležitosť, čo ma od detstva fascinovala. Koho by už tieto zmyselné, nebezpečné a mocné bytosti nepriťahovali? Ako decko som baštil naozaj všetko - od Buffy až po Bladea. :-D

Coppolov Dracula je naozaj tým najlepším Draculom, aký sa kedy nakrútil (hoci Christopher Lee v tejto úlohe bol tiež fajn) a snahu dať Draculovi istý ľudskejší, hlbší rozmer ten film výrazne posunula. Interview s upírom je dosť nepochopený, nekomerčný film - naozaj skôr psychologická dráma s prvkami hororu než naopak (a jeden z mála filmov, kde znesiem Toma Cruisa :-)). Na Američanov moc introvertné. :-)

Šiesty zmysel by sa dal zaradiť medzi horory - resp. do špecifickej kategórie "duchársky horror", ktoré nebývajú (zvyčajne) tak krvavé. Popravde, nevadí mi i nejaké ten gore (zboňňujem napr. Hellraisera), ale vždy mám najradšej, keď ma horor dokáže poriadne vydesiť bez potreby ukazovať hektolitre krvi a násilie.

Sociálny patologista

Keď už sa tu spomenuli tie Pompeje, tak tu je jedna veľmi známa freska.

Skutočná "ľudská stonožka". :-D

 

Inak súhlas, ale i mierny nesúhlas s kalim. V čom máš samozrejme pravdu sú zmeny v uvažovaní o sexuálnej morálke naprieč jednotlivými obdobiami (kráľovstvo, republika, cisárstvo) - nič neobvyklé, ľudstvo v dejinách chodí z extrému do (protichodného) extrému neustále. Dávnejší Rimania naozaj neboli tak tolerantní ohľadne týchto vecí (napr. Cicero veľmi brojil proti gréckej filozofii, literatúre či kultúre obecne - aj z dôvodu, že "kazili" morálku), čiže zdá sa, že sa to postupne viac a viac uvoľňovalo s tým, ako boli čoraz viac ovplyvňovaní Gréckom (ale aj Orientom). Každopádne nesúhlasím, že je to "všetko len vec interpretácie".

To, že Gréci v istých obdobiach a miestach (najmä v Aténách) praktikovali pederastiu nielen ako formu sexuálnej expresie, ale i ako "vzdelávaciu a zasväcovaciu" prax sa mi nezdá medzi historikmi veľmi spochybňované. Pochopiteľne, ja poznám argument tých, ktorí silou mocou nechcú antike priznať nič negatívne/alebo pre ich ideológiu neprijateľné, že má ísť o tzv. spolitizovanú históriu, ale naozaj ide len o nepríjemnú pravdu (nepíše o tom i Platón, ktorý ju pravdepodobne sám praktikoval?). Literatúry, určite i serióznej, hľadajúcej pravdu, je o tomto habadej. Dávnejšie sa tomu inak venoval i Páleš v SV, ktorý sa to snažil trochu kostrbato ospravedlniť, resp. vysvetliť, čo presne ich k tomu mohlo viesť.

Z Caeasara si robili srandu, ale nemám informáciu, že by bolo tomu tak napr. v prípade Hadriána (ktorý bol tiež, neprekvapivo, známy grékofil ), ktorý žil vo veľmi otvorenom homosexuálnom vzťahu s mladším milencom, po ktorého smrti ho povýšil na božstvo a vytvoril okolo jeho osoby organizovaný kult. Sexuálna morálka sa totiž posudzovala z hľadiska toho, aké spoločenské postavenie zastával partner - avšak bez ohľadu na pohlavie. Za nemorálne bolo považované napr. to, ak mal muž sexuálne styky s manželkou slobodného občana alebo jeho dcérou, synom či dospelým slobodným mužom, nie však vtedy, ak mal sex (hoci aj keď bol ženatý) s otrokyňou/otrokom, prostitútkou/prostitútom (čo boli takmer vždy tiež otroci) alebo s ľuďmi, ktorých postihovala tzv. infamia. O Rimanoch vieme toho pomerne dosť - i o ich právnom systéme a morálnych postojoch.

Pojmy ako homosexualita a heterosexualita sú medicínske výrazy z 19.storočia (v latinčine napr. neexistovalo slovo pre homosexualitu) a ak aj existovali predtým iné pojmy (určite existovali - slovo buzerant napr. pochádza zo severotalianskeho buzarada, čo bol výraz pre bogomilov - kacíri totiž bývali často spájaní so sodomiou, sexuálnymi úchylkami), tak tieto slová pomenúvali prax, nie identitu, nie sexuálnu orientáciu. Stredoveký rytier, ktorý pichal svojho sluhu do zadku nebol žiaden "gay" s nejakým predpísaným vzorcom správania a identity ako je tomu dnes, ale len obyčajný hriešnik, niekto, kto podlahol alebo mohol podlahnúť zvodom satana, ako hocikto iný.

V skutočnosti neomarxisti a multikulturalisti a iní "židoľavičiari" zbožňujú RR - nielen pre spomínanú dekadenciu neskoršieho obdobia, ale najmä pre jej internacionálny charakter. Je to preobraz ich vysnívaných utópií a každý, kto sa niekedy stretol, resp. diskutoval s nejakým ľavičiarom/ marxistom, tak o týchto sympatiách dobre vie. Nie je to náhoda, že štúdium RR býva veľmi často pretláčané práve medzi marxistami a multikulturalistami na školách - a to bohužiaľ často na úkor štúdia "barbarských" národov. O to viac ma prekvapuje pomerne častá idealizácia i medzi nacionalistami. Najviac ma však štve zdôrazňovanie tejto laickej predstavy o primitívnosti severných etník v porovnaní s mediteránnymi civilizáciami (zmrd Jared Diamond v tom obzvlášť vyniká). Áno, keď pozerám tú scénu z Gladiátora, tak dnes chcem viac fandiť tým "lesným ľuďom" z Germánie. :-)

Sociálny patologista

No, svarga bude mať určite dnes radosť :-). Asi to všetkých prekvapí, ale tiež som fandil Rusom - keď už pre nič iné, tak len kvôli tej nechutnej politizácii športových hier. Je to naozaj do neba volajúca ostuda.

Sociálny patologista

Seriál Rím som samozrejme videl. Nahrával som si ho počas mojich gymnaziálnych časov, keď ho vysielala Markíza. Výborná vec a relatívne historicky presná (hoci trochu podobne ako v Gladiátorovi sa tam mieša fiktívny dej s históriou).

K Sodome - veru, najabsurdnejšie je na tom to, že ten film akože zobrazuje fašistov a fašistickú republiku - čiže ľudí a systém, ktorí v reáli bojovali proti takémuto úpadku a dekadentnému hnusu. Vskutku projekcia jak vyšitá.

Sociálny patologista

Ja s tebou súhlasím, ale predsa len treba stáť na pevných nohách a neidealizovať si ani Grékov a Rimanov. Tieto národy vedeli byť aj veľmi kruté, brutálne (popravde viac ako germánske, keltské či slovanské etniká), tak i veľmi dekadentné. Neviem, ako presne by si chcel napríklad interpretovať príbeh o Diovi a Ganymédesovi, než ako príbeh homosexuálneho/pederastického vzťahu. Antický prístup k sexualite a vzťahom bol naozaj odlišný. Pre nich kategórie ako homosexualita a heterosexualita neexistovali a sexualitu vnímali skrz optiku dominancie/pasivity.

Preto sa napr. v Ríme smiali Júliovi Caesorovi a posmešne ho nazvali "kráľovná Bitýnie", pretože sa klebetilo, že zaujal pasívnu pozíciu v homosexuálnom vzťahu s kráľom Nikodémom. Nikto by ho však nezosmiešňoval pre "aktívnu" rolu, pretože takéto správanie bolo úplne v norme (aj v Ja Claudiovi sa táto epizóda spomína).

S takýmto prístupom k sexualite sa dodnes stretneme napr. i v moslimskom svete a v iných "archaickejších" spoločnostiach (ono, islam je v podstate celý postavení na otázke dominancie a submisivity).

Sociálny patologista

Uf, Ľubov, tak toto ma naozaj mrzí. A myslím to úplne vážne, pretože takéto zvrátenosti môžu mať naozaj vážny dopad na nepatologických jedincov. Čiže výstraha pre ostatných: nepozerať!!!

Jeden trefný komentár z csfd: "Som rád, že divácka verejnosť ešte nie je natoľko zdeformovaná, aby začala uznávať aj takýto druh filmov. Naozaj sa mi dvýhal žalúdok a to znesiem veľa!"

Áno, ten odpad má 45% (čo je podľa mňa stále ešte veľa), ale povedzme, že v rámci csfd to nie je až tak moc (navyše film komentovalo a hodnotilo kopec takých, ktorí sa v týchto prasačinách rochnia). To, že sa nám to hnusí a máme chuť po pozretí niečoho takého zabiť režiséra a zbytok tvorcov je znak duševného zdravia.

Ja tiež znesiem veľa a považujem sa za fanúšika hororového žánru, ale tieto filmy ako Ľudská stonožka ani nie sú poriadnym horom - to je fakt v prvom rade o hnuse, než strachu, o tom predbehnúť sa v extrémizme a ukázať ostatným kam až som schopný zájsť.

Bože, budem si musieť ísť pustiť Coppolovho Draculu alebo Interview s upírom - čistokrvnú (novogotickú) romantiku. Toto sú klasické, konzervatívne horory (gotický romantizmus), ktoré by sa bez problémov mohli premietať a točiť aj v Slovenskom štáte či v iných obdobných ("fašistických) systémoch. Naopak, tvorbu filmov ako Ľudská stonožka a Saló by som fakt kriminalizoval, pretože ide o frontálny útok na ľudskú dôstojnosť.

Sociálny patologista

Film na kazete sa nachádzal u mojich starých rodičov (tuším ho zohnali ešte za komančov), ale neskôr sme si ho zobrali domov. Otec zbieral v tomto smere všetko, čo sa dalo - najmä horrory, thrillery, akčné a historické filmy vrátane niektorých naozaj obskurných záležitostí (lacné béčká, uchylárne ako spomenutý Caligula a pod.).

Starí rodičia mali viacero kníh o Ríme (keďže dedko bol tiež týmto obdobím fascinovaný). Ja som už ako žiak na základke prečítal Gravesovho Claudia a dodnes je to moja najoblúbenejšia kniha o Ríme (a páčila sa mi i tá britská televízna séria - síce skromné a komorné, ale kvalitné).

120 dní Sodomy som nedopozeral - to som už nemohol dať. Naozaj by mali existovať nejaké limity ohľadne toho, čo môže film zobraziť - a toto už je absolútne za hranou ľudskej dôstojnosti. Áno, dokonalá ukážka, že neomarxisti sú naozaj mimoriadne choré beštie.

Ďalšia obdobná zvrátenosť za ktorú by som strieľal bola "Ľudská stonožka". Toto mi zase pustili chalani na izbe počas vš štúdia a dodnes mám kvôli tomu filmu (občasné) nočné mory :-). Veľmi veľmi chorá záležitosť.

Sociálny patologista

Je to už nejaký čas, čo som to naposledy videl, ale je tam jedna scéna, kde sa modlí k malým figúrkám a spomína "nebeského otca". Pochopiteľne, nebeským otcom nemusel byť nevyhnutne kresťanský Boh, ale mohol to byť aj Jupiter (event.iné paganistické božstvo), avšak neviem o tom, že by Rimania na neho odkazovali pojmom "nebeský otec". Vie niekto o tom viac? Keď si spomenul, že tam pôvodne mohli mať scénu s kresťanmi, tak ma napadlo, či tam nechceli naznačiť práve toto.

Inak výskyt kresťanov v rímskej armáde je zaznamenaný od minimálne 2.storočia a zrovna za spomínaného Diokleciána tu boli pokusy vypudiť kresťanov z armády (celkom pochopiteľné). Niektorí historici dokonca majú za to, že práve prítomnosť veľkého počtu kresťanov v armáde mohla mať tiež vplyv na Konštantína. Predstava raných kresťanov ako zarytých pacifistov nezodpovedá historickej realite:https://gatesofnineveh.wordpress.com/2012/04/20/christians-in-the-roman-...

Sociálny patologista

Nazvať umiernenú, stredo-pravú AfD fašistickou stranou je prejav totálnej šialenosti. Každopádne ten rozdiel medzi úrovňou AfD a vidláckou LSNS je naozaj priepastný. Predovšetkým sa ukazuje, že istá umiernenosť v rétorike je dobrá stratégia. Nemôžete robiť zoznamy Židov a vypisovať na FB, že holokaust je rozprávka a potom očakávať, že vás za to bude masovo voliť obyčajná stredná trieda. Veď neinformovaných "normálov" tým len vystrašíte.

Jared Taylor, ktorého príhovor tu Norman nedávno hodil, je dobrá ukážka tohto prístupu. Dokonca viacerí liberáli a iní politickí oponenti sa vyjadrili v jeho prospech alebo minimálne museli uznať niektoré jeho argumenty. Ľudia budú počúvať seriózne vyzerajúceho, pokojného človeka, nie rozzúrené decko s holou hlavou (viď Mazurek, ale aj iní).

Sociálny patologista

Tiež som rád, že sa od tých kresťanov upustilo, lebo taká tá laická predstava o nejakom ich masovom a dlhodobom prenasledovaní a hádzaní levom je dosť skreslená, nepresná. Obzvlášť v období, ktoré film zobrazuje. Niežeby nedochádzalo k prenasledovaniu (najmä za Diokleciána, kedy sa situácia s kresťanmi najviac vyhrotila), avšak v zásade to bolo naozaj sporadické - po väčšinu času fungovali síce ako ilegálna, štátom oficiálne neuznávaná, sekta v undergrounde (taký mitraizmus alebo manicheizmus a kopec iných siekt a kultov boli na tom podobne - Rimania, opäť na rozdiel od laickej predstavy, neboli nábožensky veľmi tolerantní), ale viac menej tolerovaná/aktívne neprenasledovaná (dokonca nájdeme dobové záznamy, v ktorých sa píše, že kresťania vzbudzovali obdiv za svoj usporiadaný rodinný život a pod.).

Každopádne sa mi zdá, že vo filme bolo naznačené, že Maximus bol kresťan (scéna, kde sa modlí), že?

Sociálny patologista

No, pochopiteľne naši nemali doma plnú "hardcore Penthouse" verziu, ale aj bez týchto scén je to film absolútne nevhodný pre 7-ročné decko. Caligula je jednoznačne dobový brak, ale v rámci filmového braku určite nie najhorší. Tá jeho úchylná atmosféra a bizardnosť ešte umocnená istou "old-schoolovosťou" (a až divadelnými zábermi) sa k obdobiu dekadentných rímskych cisárov hodia. Len je to miestami celkom nudné a prázdne. Každopádne spojiť žáner historického veľkofilmu s regulérnym pornom - nuž v tom bol asi ten film naozaj celkom unikát. Dal by som tomu asi 2 body z 5 (možno 2,5 za niektoré tie pekné baby :-)). Určite lepšie ako 120 dní Sodomy - film, ktorý naozaj nemal byť nikdy nakrútený a za ktorý sa mala tvorcom streliť guľka priamo do hlavy!!! :-)

Sociálny patologista

Nuž, keď som po 1x videl tento legendárny film ako 7 ročný (holt, u nás doma sa najnovšie hollywoodske trháky museli premietať permanentne :-)), tak to skončilo vážnou posadnutosťou Rímom a jeho dejinami (hoci už predtým ma zaujala Kleopatra s Liz Taylor a ako malé decko som strašne chcel vidieť slávneho-neslávneho Caligulu z r. 1979, ale to už predsa len mali rodičia aký taký chochmes a toto legendárne historické "skoroporno" mi zakázali :-)). No proste ono to dokáže emocionálne rozmetať i dospelého, nehovoriac o takom malom štenati ako som bol ja (kto z vás neprelial na konci slzu za Maxima? To sa jednoducho nedalo :-)).

Sociálny patologista

Ale existujú a nedávno som im venovala puča Drtinová: https://video.aktualne.cz/dvtv/deti-se-zbranemi-slovensti-branci-zrcadli...

Najsmutnejšie mi príde, že niečo, čo bolo prakticky v každej spoločnosti po 99% ľudského času považované za samozrejmosť u každého mladého muža je dnes prezentované ako patologické bláznovstvo. Ale nevadí, veď
tieto kaviarenske padavky a úchylov vyrieši prírodný výber - a "branci" prežijú.

Sociálny patologista

Nepatrím k tým, ktorí by boli vehementne proti používaniu anglických výrazov a mien a myslím, že Grigoryi je v tomto úplný vôl (ja mám v zásade angličtinu ako jazyk celkom rád - nielen pre jej relatívnu jednoduchosť, ale i celkovú zvučnosť. Nie je to v žiadnom objektívnom zmysle škaredý jazyk,  skôr naopak, akurát dnes už príliš sprofanovaný, všedne pôsobiaci) avšak to, čo v texte predvádza Bihariová, a potom v komentoch jej narušení "fans" už aj mne smrdí totálnou trapošinou. Je to skoro rovnako trápne ako patetický štýl "havranovských" videí.

 

Oni sú všetci ako sa hovorí na jedno kopyto. Ich "argumenty", žargón, estetika, videá - všetko prehnané, neprirodzené a smradľavé. 

Sociálny patologista

Keď už sa v článku spomína ten slávny Instanbulský dohovor, tak by som rád upozornil na najnovší text od tejto chorej špiny: https://dennikn.sk/blog/1038433/kto-ohrozuje-slovenske-zeny/?ref=tit-box...

Ja naozaj neviem na akej planéte táto homo-femino-multikuli spodina žije alebo či naozaj sú tak neskutočne blbí v matematike (ja viem Irenka, my právnici nemáme na to veľmi bunky, ale aj tak, nemôžeš byť predsa v tom až tak retardovaná - alebo žeby ťa už naozaj tak premohli tvoje cigánske gény? :-)), že nechápu, že ak Slováci tvoria cca 85% z populácie, tak je pochopiteľné, že väčšina páchateľov domáceho násilia budú slovenskí muži, avšak zároveň to neznamená, že sú v tomto smere rovnako riziková skupina ako moslimskí migranti alebo cigáni (čo tak Irenka urobiť nejaký report o domácom násilí v cigánskych osadách a potom spraviť porovnanie s domácim násilím v slovenských rodinách? Veľmi by ma zaujímali výsledky. Nuž, viem, že chcem veľa, keďže obaja asi tušíme ako by to dopadlo :-)).

A samozrejme, že (moslimskí) migranti predstavujú hrozbu pre slovenské ženy - a vlastne pre akékoľvek ženy, pričom to, že táto hrozba má zatiaľ skôr potencionálny charakter (vzhľadom na ich počet na Slovensku) je irelevantné. Podstata predsa spočíva v prevencii pred násilím voči ženám. A táto prevencia o.i. spočíva v zabránení imigrácie agresívnych opálených mizogýnov na naše územie, ktorých tu práve feministické suky tvojho razenia (chorobne nenávidiace biele ženy. A dnes už i úplne otvorene: https://www.youtube.com/watch?v=HgmXDbsd-fQ) chcú čo možno najviac nasáčkovať.

To čo predvázajú tieto extrémistické svine ako Biháriová je naozaj zmrdstvo prvého stupňa. Zmrdstvo obzvlášť v kontexte toho, že bieli muži prakticky všade na svete, sú tí najväčší gentlemani, najväčší "mäkkoši" a feministi, pokiaľ ide o "ženskú otázku". Hnus!

Sociálny patologista

Možno nie je pedofil, ale jednoznačne tak vyzerá a pôsobí. Nečudujem sa takýmto klebetám.

Smatana je zhmotnený úchyl, jasný degenerát - mľandravá kreatúra s veľmi nízkou hladinou testosterónu, ktorú možno nazvať mužom len z čisto anatomického hľadiska - nič viac. :-) Veľmi by som sa divil, ak by po sexuálnej stránke mal v hlave všetko v poriadku. 90% slniečkárov je v tomto smere nejako narušených, majú choré fantázie a sklony (a preto tak vítajú hnedoidov).

Sociálny patologista

Priznám sa, že toto mi už začína ísť hore krkom. Dobre Buheh, ja plne chápem, čo si chcel povedať, ale predsa len mierne odbočím a ponúknem iný, kontroverznejší (aspoň teda v našich kruhoch) pohľad.

Ide mi to hore krkom najmä v súvislosti s tým, ako v poslednom období začal doslova frontálny útok mizogýnnych hovád na nacionalistické mladé ženy za to, že nemajú ešte deti. Samozrejme, že NS považoval materstvo za vážené poslanie, dôležitejšie než akákoľvek mužská práca či verejná funkcia, avšak to neznamená, že každá žena chce a môže byť dobrou matkou. Mnohé naozaj nie sú na túto rolu stavané. A to isté platí i pre mužov. Koniec koncov i v NS Nemecku existovalo viacero silných, nezávislých ženských osobností, ako napr. Leni Riefenstahl či Hanna Reitsch, ktoré boli všetko možné, len nie "tradičnými ženami". Nehovoriac o takej Savitri Devi, ktorá nemala záujem o to mať deti. Vystačila si predsa so svojimi mačkami. :-) Tieto ženy (a samozrejme i muži) mali iné poslanie.

Tento kult fertility, ktorý sa tu v poslednom období rozmohol medzi nacionalistami (skutočne radikálny kult, ktorý vás bude presviečať, že tá najdôležitejšia vec, ktorú v živote môžete spraviť je naprcať aspon 7 bielych harantov, inak ste "sebecká, pokrytecká a zbytočná nula" - trochu nadnesene povedané, ale nie veľmi) mi poriadne začína liezť na nervy. Nie, nemám ešte deti a vyprosím si, aby mi ktokoľvek prikazoval, či ich mám mať a koľko ich mám mať. Koniec diskusie!

Áno, som už celkom unavený z ľudí, ktorí druhým stále kážu: "majte deti, množte sa, množte sa a množte sa", pričom sa v skutočnosti nestarajú naozaj o dobrý život - ani môj, ani detí. Tento kult kvantity namiesto kvality a degradácia človeka len na akúsi "funkčnú maternicu" a "plný zásobník" je len ďalším prejavom úpadkových tendencií v niektorých (vraj) proti-systémových hnutiach.

A nie je dokonca na tom ani nič extra tradičné. Väčšina tradičných spoločností, či už paganistická so svojimi kultmi eunuchov a panenských kňažiek alebo katolícko-feudálna so svojou mníšskou elitou rozpoznávala, že istá časť ľudí nie je stavaná na to byť "matkami" a "otcami" a majú plniť v spoločnosti úlohu "bratov" a "sestier".

Treba neustále pripomínať, že hlavným problémom je tu migračná kríza a radikálne premnoženie hnedoidov (a to chcú radikálni natalisti riešiť ako, keď im tak strašne vadí antikoncepcia, sterilizácie a potraty?), skôr než nízka pôrodnosť Európanov. V prvom rade sa treba starať o to, aby boli hranice dôkladne zaistené, a potom riešiť to či moja generácia má dosť detí (ako keby to bola nejaká extra výhra byť prinesený na svet v týchto nestabilných, neistých časoch, že?).

Sociálny patologista

Buheh, nevieš rozpoznávať Židov? Asi by to opäť mali začať učiť na školách. :-D. Dobre, žarty bokom. Jeho pôvodné priezvisko sa píše Rostás a číta Róstaš a je to jedno z typických priezvisk maďarských Židov. No potom, tu máš jeho vzhľad, ktorý jasne vykazuje isté semitsky pôsobiace rysy. Ale i správanie - v podstate klasický prototyp ľavičiarskeho, extravagantného žida. :-)

Rostas sa na verejnosti objavoval so slobodomurárskymi symbolmi (https://www.protiprudu.org/je-zem-vek-skutocna-alternativa/). Ja neviem, vy ste nečítali jeho texty? Neviete čítať medzi riadkami? Jeho štýl, frázy, rôzne tie univerzalistické "ghándiovské", všeobjímajúce myšlienky a žargón - veď je tým úplne napáchnutý. :-)

Sociálny patologista

Ešte som chcel dodať, že veľkú nedôveru vzbudzuje pri Rostasovi už samotný fakt, že ide o Žida (event. židovského miešanca), navyše so slobodomurárskym pozadím.

Dobre, nie všetci Židia sú zlí, a dokonca nie všetci slobodomurári (slobodomurárstvo je inak jeden z fenoménov, ktorému by som sa budúcnosti ešte chcel venovať) a som ochotný pripustiť, že Rostas to zrejme myslí naozaj dobre a úprimne, avšak istá pachuť nedôvery tam už ostane. A si by aj mala, že?

Sociálny patologista

Tak tie jeho narcistické fotečky (niektoré fakt jak keby fotil pre "amsterdamský" gay magazín zo 70-tych rokov. No jednoducho hrôza :-D) sú jeho najmenší problém. Však trochu narcizmu a exotizmu možno naozaj nie je na škodu, len v tomto prípade mám už dojem, že sa to akosi prehnalo. Možno ak by on sám pristupoval k svojmu imidžu s istým nadhľadom (nech nešetrím tým slovom, že?), tak by to bolo o inom. Avšak mám skôr dojem, že on sám sa v tom berie príliš vážne.

A áno, existujú tu isté názorové rozpory, o ktorým by sme snáď mohli vecne diskutovať...Naozaj to nie je len o nejakom Rusku (dokonca v mojom prípade to ani nebude to najpodstatnejšie).
Pozri, ja rešpektujem, že máš na neho a jeho mesačník pozitívny názor. Bol som a stále som v mnohom kritický, ale ver, že v zásade uznávam, že sme na rovnakej lodi. Spätne som dosť rozmýšľal o mojej kritike ZaV po istej výmene názorov s Normanom na prope a možno by bolo fajn viac si všímať čo nás spája, než rozdeľuje. Ba dokonca by som si želal, aby tu prebiehalo viac stretov, viac dialógu medzi rôznymi "alternatívnymi" frakciami (s výsledkom, ktorý by posunul "rostasovcov" viac našim smerom). I toto je jedna z vecí, ktorá mi dosť vadí - roztrieštenosť a málo snahy hľadať mosty, hľadať porozumenie.

Takže chápem, prečo mnohí uznávajú Rostasa. Ja som viackrát napísal, že chlapík má talent slova a písma, v podstate asi momentálne jediný, kto má aký taký potenciál k tomu, aby bol považovaný za "mysliteľa", avšak urobil niekoľko výrazných omylov, ktoré v mojich očiach dosť otriasli jeho dôveryhodnosťou a urobili slovenskej alternatíve zbytočne zlé meno (čiže ľutujem vlastne to, že ten potenciál, ktorý on a jeho magazín mal sa nie plne zrealizoval - a to z časti kvôli jeho špecifickej persóne). Je pre mňa ťažké byť nekritickým.

Sociálny patologista

Ja si to kľudne dovolím povedať, že áno, na Západe je naozaj alternatíva o niečo kvalitnejšia, avšak hneď dodávam, že treba vždy zohľadniť demografický faktor. Napr. v USA sa dnes okolo 10% ich populácie viac alebo menej hlási k ideológii bieleho nacionalizmu (alt right, ako tam tomu dnes hovoria. Inak páči sa mi vysvetlenie, že "biely nacionalizmus" nie je žiadna ideológia, len prirodzené správanie belochov, ktorí neboli indokrinovaní :-)). 10 % sa nemusí javiť ako nejaké extra veľké číslo, ale vzhľadom na USA demografiu je to cca nejakých 35 miliónov ľudí. A z takého veľké počtu sa jednoducho nejaké výnimočné talenty budú musieť vygenerovať.
Druhý faktor spočíva i v tom, že demograficky je na tom Západ dnes horšie a miestni tam už nebezpečenstvo bezprostredne pociťujú - a preto ten silnejší zápal.

Každopádne podľa Bránika na Slovensku k "extrémizmu" inklinuje cca 13% z populácie. Pochopiteľne, keďže je nás tak málo, tak ťažko očakávať nejaký pretlak osobností. Na druhej strane fakt, že za hlavného "ns" vodcu je tu považovaný niekto ako Magát, za "investigatívneho žurnalistu" alternatívy spomenutý Vaský, že niekto ako Kotleba sa stal politicky najúspešnejším "alternatívcom" a hlavný "filozof" alternatívy je "guru" Rostas, tak to je i na takú malú krajinu ako Slovensko celkom tragické. Naozaj by bolo na čase, aby na scénu prišla nejaká skutočne inteligentná, charizmatická a nepatologická osobnosť s dobrým ideologickým profilom. Niekto, kto nebude budiť dojem smiešneho exota. Aspoň jedna jediná.

Fajn by bolo porovnanie Slovenska s krajinami, ktorých počet obyvateľov nám bude bližší. Bohužiaľ, keď sa pozriem na alternatívu v takom Maďarsku, Česko alebo i vo Švédsku, tak stále vidím väčšiu kvalitu. Naozaj chcem byť objektívny a neposudzovať nás nejako prísnejšie (nuž, mám tendenciu seba a "svojich" hodnotiť prísnejšie, viac vyžadovať, ale snažím sa toho zbaviť), ale tiež mi to vychádza, že sme akýsi "jaloví" v porovnaní so zvyškom.

Sociálny patologista

Muhehehe, vyzerá to na zaujímajú komédiu :-D. Nič ma nepoteší viac ako keď zmrd spadne do jamy, ktorú vykopal pre druhých.

Ale predsa len pre isté upresnenie: výraz "biely odpad/biela spodina (white trash) zvyknem používať občas i ja na označenie ľudí, ktorí síce majú biele telo, avšak nebielu dušu :-) . Každopádne dobre vieme, že primitívni hajzli ako Šoltés to jednoznačne myslia v ťažko rasistickom a nenávistnom duchu voči bielym. Pre nich je bielou spodinou väčšina normálnych Slovákov so zdravými názormi.
Zaujímavé, že kretén sa bráni tým, že to nemyslel v rasistickom zmysle napriek tomu, že vetu začal slovami "nie som rasista".

A prosím pekne, čo je toto za jeblú vetu: „V skutočnosti si nemyslím, že ako príslušník privilegovanej bielej väčšiny môžem hanobiť bielu rasu.

Tak za prvé, škaredá opica by mala vysvetliť ako to myslí s tou privilegovanosťou. To, kde prišiel na to, že bieli Slováci sú na Slovensku privilegovaní? Privilegovaní oproti komu? Cudzincom? Oproti nebielym? Je tu snáď nejaká legislatíva, ktorá by dávala špecificky bielym Slovákom nejaké špeciálne privilégia (bokom to, že by na tom nebolo vôbec nič zlé, skôr naopak)? O čom to preboha melie?

Za druhé, prečo by príslušník danej skupiny nemohol byť rasistický a nenávistný voči vlastnej skupiny? V skutočnosti je nenávisť voči "vlastným" omnoho opovrhnutiahodnejšia než naopak. A opäť ma zaujímajú zákony. Kde ten primitív prišiel na to, že sa ho hanobenie nebude týkať, lebo hanobí skupinu, ktorej je (formálne) príslušníkom (hoci s takým ksichtom má naozaj celkom odvahu, keď tvrdí, že je biely. Veď je na polemiku to, či je to vôbec človek :-)).

Sociálny patologista

Áno, nordický typ je to najkrajšie, čo sa v rámci ľudského plemena na tejto planéte vyvinulo. Švédi sú veľmi atraktívny národ, ale povedal by som, že Nóri (a spomínaní Hoľandania) vyzerajú ešte o čosi lepšie. U žien som zaregistroval taký ten špecifický "elfský" typ krásy - veľmi vysoká, veľmi štíhla, krehká a éterická bytosť. Dobrý príklad Hoľanďanky je napr tu: https://www.youtube.com/watch?v=Njy-D5qQiOg

 

Príde mi smutné, že ľudia chápu, že potrebujeme chrániť isté rastilinné a živočíšne druhy pre ich unikátnosť, veľakrát čisto len z hľadiska estetiky a udržania rozmanitosti, ale vôbec sa nestaráme o miznúce unikátne ľudské fenotypy aký vidíte na tomto obrázku. 

 

 

Sociálny patologista

Ani mne osobne nepripadajú príliš veľké prsia (a tiež široké boky) nejako extra esteticky. Štýl typu Moravianska Venuša naozaj nie je nič pre mňa (čím nechcem nikoho uraziť, niekto možno považuje práve takúto postavu za štandard krásy. V negroidnej Afrike tiež letia obrovské rite, že?). Pekná ženská postava je jednoznačne štíhla až mierne atletická - toť môj vkus.

Rovnako tiež nechápem tú mániu okolo ruských a ukrajinských žien. Samozrejme, že je tam i kopec nordických krásavíc, avšak "ruské" typy žien ako Milla Jovovich alebo Mila Kunis (aj keď to už je Aškenázka, že?) ma až tak neberú - vidieť, že je to tam už akosi divne pomiešané. Najkrajšie ženy som videl v Holandsku. Neviem čo presne sa v tejto oblasti stalo, ale ľudia, ženy i muži, tam proste vyzerajú fantasticky. Obzvlášť ma zaujala ich výška.

Sociálny patologista

No dobre, s týmto sa dá súhlasiť. Možno naozaj nebudeš fabulo, ale to nič nemení na tom, že si tu mal zopár, ako to slušne povedať, nie veľmi vhodných príspevkov, čo môže spôsobiť tvoju zámenu s trollmi. Každopádne nechcem sa s tebou hádať. Viem, že sa na 90% vecí zhodneme. Takže peace. :-)

Sociálny patologista

Počkaj, nebodaj som naozaj trafil Rudko?! :-D

Dobre, že si spomenul históriu príspevkov a ukázal, že ak mám niečo naozaj dobre vyvinuté, tak je to moja pamäť: http://nadhlad.com/comment/26261#comment-26261

Sociálny patologista

Veru, celý ten smiešny slogan "sme všetci jedna rasa - ľudská rasa" je nutné nemilosrdne poslať do horúcich pekiel. Seriózna veda jasne ukazuje, že ľudstvo je zmes hybridných poddruhov tým ako sa každá rasa zdá byť odlišným mixom rôznych hominidov - každá osoba ne-subsaharského pôvodu má v sebe istú časť DNA neandertálca, denisovana alebo kromaňonského človeka, zatiaľ čo bola nedávno objavená skutočnosť, že subsaharskí Afričania majú DNA neznámeho hominida (možno i preto tá veľmi tmavá koža, ktovie?).

Nuž, nie je tu viac dôvodov pre to, aby rasy spolu vychádzali v rámci zdieľaného teritória ako u levov, tigrov či panterov (ktorí tiež nezdieľajú rovnaké teritórium!). :-)

Sociálny patologista

Fabulo, nie si náhodou známy troll Rudo? Ja len, že ten bol tiež dosť fixovaný na veľkých čurákov (prečo mám furt pocit, že sú všetci trollovia tá istá osoba? Prečo sú si všetci tak podobní? Heh).

Vieš, oplzlé buzny ako si ty sú jeden z dôvodov, prečo mnohí dnes chcú, aby homosexualita bola opäť klasifikovaná ako duševná porucha. Nuž, ťažko presvedčíte majoritu, že vaša "komunita" nie sú úchyláci, ak sa nezbavíte tejto vašej typickej vulgárnosti, obscénnosti a nutkania ukazovať posadnutosť istými fyzickými partiami. :-)

Každopádne, aby si to ty i iné buzny dostatočne pochopili ako to vlastne je s tou mužnosťou, tak ti to vysvetlím dostatočne jednoducho pre buznu tvojho typu: môžeš mať bradu, hromadu svalov, zarastenú hruď, veľkého vtáka či iné fyzické atribúty, ktoré ťa tak vzrušujú, avšak ak si feminista a nemáš rád Trumpa (Putina, Orbána, Zemana, Kotlebu, atď. - doplň podľa seba), pretože je "sexista" a "rasista", tak jednoducho potom nie si žiaden muž. :-) Nuž, také je to jednoduché. :-D

Sociálny patologista

Veru, i mňa zaujala skutočnosť, že keď sa propaguje rasové miešanie, tak je to takmer výhradne v kombinácií beloška a hnedoid. Pochopiteľne, nie som nejaký veľký fanúšik rasového miešania, ale keď už si vybrať, tak radšej kombinácia beloch a hnedoidka ako naopak (vzhľadom na reprodukčné schopnosti a povahu sexuality muža). Ono stav, kde by biele ženy plodili len biele deti, zatiaľ čo hnedoidky by vo výraznej miere rodili "polo-biele" decká by bol vlastne celkom ok. Koniec koncov dôvod, prečo sú dnes Afroameričania najúspešnejšia negroidná skupina s IQ 85 oproti IQ 70 subsaharských Afričanov je práve semeno bieleho muža. Práve injekcia bielych génov zo strany bielych mužských kolonistov výhradne pozdvihla negroidnú populáciu v severnej Amerike (a tiež indiánske populácie v Južnej Amerike, kde bolo miešanie ešte výraznejšie). Dnes sa však účelovo propaguje presný opak.

Sociálny patologista

Veru Norman, normálne sa už neviem dočkať, kedy tých zombíkov zlikvidujeme. Uf, ako by som si to len užil urobiť z nich fašírku! :-D. Veru, degeneráti ma bavia - a nemal by som ani na sekundu problém stlačiť spúšť. :-)

Sociálny patologista

Sinuhe, to napravo je človek budúcnosti podľa ideálu neomarxistického inžiniera. Takýchto by nás chceli mať všetkých :-)

 

Sociálny patologista

He,he, niektorí ľudia sa neprekvapivo pýtajú, či to nie je len nejaká podarená recesia. Veru, naozaj môže niekto až tak veľmi klesnúť?

A ešte jedna vec. Všimnite si ako neskutočne fyzicky odpudiví títo nešťastníci sú. Kto už by sa o ten humus vo videu vôbec obtrel? Ak som si niečo všimol (a potvrdila to i veda), tak je to fakt, že ľudia s konzervatívnymi, "pravicovými", postojmi sú fyzicky atraktívnejší. Vskutku, dnes registrujem v nacionálne orientovaných hnutiach naozaj množstvo príťažlivých ľudí - a nebude to nijaká náhoda (samozrejme, že Hollywood je jedna obrovská výnimka, ale tam naozaj pôjde skôr o bezohľadný konformizmus,  než o úprimný postoj. Ak by vyhral "Hitler", herci by boli tí najväčší "nacisti"). 

 

Pochopiteľne, že takýto nešťastní "quasimodovia" sa vzhliadnu v dnešnej slniečkovej ideológií, ktorá im tvrdí, že blbá a obézna feministka s modrými vlasmi je rovnako pekná a inteligentná ako Sharon Stone (IQ 154), a preto sa nemusia nijako snažiť. Je to ideológia pohodlnosti a nezodpovednosti, ktorá cielene vykorisťuje tých najväčších mrzákov a len ich udržiava v ich úpadkovom štádiu, resp. ho ešte znásobuje (a v konečom dôsledku ich robí ešte  nešťastnejšími). 

 

Inak dík za Zombie. Och, ako som len miloval hlas zbožnej katolíčky Dolores O Riodan (ľahký, hrejivý a veľmi feminínny s typickým írskym jódlovaním a akcentom). Vždy je to smutné, keď zomierajú takýto skutočne talentovaní ľudia, zatiaľ čo špinavé, vulgárne stareny ako Madonna a Cher sa ešte stále natrásajú s "gigolmi" polonahé po pódiu bez toho, aby prišli konečne po dlhšej dobe s niečim počúvatelným:-). Veľmi smutné. 

Sociálny patologista

Zaujímavé je, že prvá generácia imigrantov z moslimských krajín bola predsa len iná, nie tak radikálna, kým jej potomkovia (2. a 3. generácia) sú o dosť fanatickejší. Ale to bude súvisieť i s ich celkovou socio-ekonomickou situáciou. Chudoba, drogy, beznádej, atď. ľahko dovedú "stratenú existenciu" k nejakej tej sekte. No a v tomto prípade dáva najväčší zmysel "návrat ku koreňom", čiže k islamu.

Ale inak myslím, že islam bol vždy problematický. Veď i rasoví teoretici ako Lothord Stoddard alebo i Rosenberg varovali pred tendenciou Arabov k náboženskému fanatizmu. Bolo by zbytočné tu uvádzať historické fakty o výbojoch islamu, o jeho agresivite, však gúgliť vieme.

Je jasné, že práve nárast, posilnenie islamu bude generovať ešte viac refugov. Veď práve ISIS, čo je odnož islamu vo svojej najčistejšej abrahámovsko-semitskej šialenosti je dnes hlavným generátorom prílivov utečencov do Európy. A ak ISIS vyhrá bude metastázovať i do Libanonu, Turecka, Jordánska, atď. a generovať ešte viac utečencov a fanatikov.

Nuž, pre nás, Európanov, by bolo najlepšie, ak by sa na Blízkom východe presadilo niečo ako bahaistický sekulárny republikanizmus, ideálne rozšírený i do miest ako Saudská Arábia, Kuvajt a gulfské štáty, ktorých králi, emiri, atď., si právom zaslúžia osud posledného irackého kráľa Fajsala II.

Sociálny patologista

K tej polovici, ktorá volila dúhovo-hnedú žumpu: nebol by som zase voči nej až taký pesimistický. Treba si uvedomiť, že dôvody prečo ľudia volia konkrétne politické strany a osobnosti budú veľmi rozmanité. Naozaj, koľko z voličov Kisku by napr. podporovalo prílev moslimskej spodiny na Slovensko? Veľká časť ho volila, "lebo Fico", event. preto, že to bol "dobrý anjel" (z tohto dôvodu najmä ženy, postaršie ženy). Jednoduché masy rýchlo zmenia názor podľa "kurzu elít". Takto to vždy fungovalo a bude fungovať. Masy boli a sú skôr bezcenné. To čo rozhoduje je dravá, ideologicky zanietená a odhodlaná menšina pozostávajúca z tých najinteligentnejších, najbohatších a najvplyvnejších.

Sociálny patologista

Pri islame je dôležité pochopiť, prečo ho slniečkári tak podporujú, milujú. Na rovinu povedané: je to o rase.

Ak by totožné náboženské učenie vyznávali prevažne belosi, tak verte, že by vám praskli ušné bubienky z toho kriku o rasizme, homofóbii, mizogýnii, fašizme, atď.

Lenže islam je ideológia nebieleho, tretieho sveta, a preto je tak silne podporovaná. Z tohoto dôvodu mi príde celkom úsmevné, keď sa kritici islamu bránia voči obvineniam z rasizmu tvrdením, že islam predsa nie je rasa, ale univerzalistické náboženstvo, ktoré môže vyznávať i beloch. Plne chápem, prečo tak argumentujú (aj ja som to zvykol robiť), technicky to platí, avšak buďme k sebe úprimní: slniečkári majú v tomto pravdu: islam = hnedá a čierna farba kože + nízke IQ a patologické správanie. Je jasné, že implicitne to väčšina z nás takto vníma.

Ešte by som poukázal na to, prečo je lepšie hovoriť o xenofílií ako o nejakej "ľavici". Je všeobecne známe, že obhajcovia islamu sa v prevažnej väčšine rekrutujú z politickej ľavice (istá časť i z pravice - viď niektorí pomýlení "guénonski" tradicionalisti, ale i národní socialisti), ktorá o sebe tvrdí, že jej záleží na právach robotníkov, žien, homosexuálov či ochrane životného prostredia a sociálnom štáte. Lenže v realite vidíme, že akonáhle ide o čiernotu z tretieho sveta, tak všetky tieto "agendy" jej musia ustúpiť (prílev farebnej imigrácie zhorší stav všetkých vyššie menovaných skupín a oblastí. Sociálny štát a liberálna spoločnosť sa jednoducho nedá budovať s besnými negrami a moslimami. Ide o fantasmagorickú utópiu). Alternatívna hypotéza mala o tomto veľmi dobré video: https://www.youtube.com/watch?v=eczKlK-j-Qg Takže žiadni ľavičiari, ale len narušení xenofili.

Sociálny patologista

Takýchto smiešno-tragických prípadov sme tu už mali...Myslím, že je na čase povedať, že slniečkárom už naozaj nič nepomôže. Nepochopia tvoj odkaz, resp. nič to s nimi nespraví. Je to to isté ako v prípade fanatického moslima aleba kresťana. Žiadne fakty, logické argumenty ani apel na emócie v podobe prezentácie takýchto videí s nimi nepohne, pretože sú vážne duševne narušení a ťažko indokrinovaní (patologická kultúra poskytla podnety na rozkvet ich vrodených tendencií).Tí, ktorí mali v sebe nejaké zdravé jadro sa už prebrali.

Slniečkári a ich patologický altruizmus sú genetický "dead end". Musí to jednoducho vykapať - a aj to vykape. Len dúfam, že dostatočne rýchlo, skôr než to stihne zničiť nás - zdravú časť populácie.

Sociálny patologista

Načeradský je fakt hnus a to píšem ako niekto, kto sa v otázke umenia považuje za celkom otvoreného, "nekonzervatívneho". Nemyslím si, že jediné dobré umenie musí byť realistické a mám za to, že umelci ako napr. Marinetti ukázali, že i moderné a abstraktné umenie nemusí byť nevyhnutne "dekadentné". Avšak to, čo predvádzajú potraty ako Načeradský je objektívne zločin voči umeniu a drzé urážanie dobrého vkusu nepatologických jedincov. Je to len a len škaredosť a zúfalý nedostatok talentu a kreativity, ktorá sa jednoducho nedá (a nesmie) tolerovať.

Pochopiteľne, poznám argument "načeradských" úchylov, že umenie nemá mať hranice a jeho cieľom môže byť i šok a nastolenie otázky "čo je to vlastne umenie"? Akosi mi však uniká kam nás debaty o tom, či čmáranicu 6-ročného decka posadnutého úchylným sexom možno považovať za umenie majú dostať. Ok úchyláci, je to umenie, ale objektívne zlé, veľmi zlé pre jeho detinskosť, neoriginalitu, banálnosť. Koniec dišputy.

Sociálny patologista

Haiťania a ich kulinárska špecialita - koláče zo špiny: https://www.youtube.com/watch?v=s3337cj4sJQ Veľmi chutné a výživné. Mňam! Ale inak to samozrejme nie je žiadna "shithole". :-)

Trochu vážnejšie, problém je v tom, že väčšina ľudí na Západe si ani len nevie predstaviť ako fungujú a uvažujú negroidi. Dokonca ani bežní Američania, keďže mixnutí Afroameričania, ktorých IQ je porovnateľné s blízkovýchodnými populáciami, nebudú až tak extrémne odlišní/zaostalí.

Väznenie žien za účelom "rituálnej medicíny", kanibalizmus, otroctvo, znásilňovanie bábätiek, pretože to má vraj vyliečiť AIDS, zabíjanie albínov a pitie ich krvi, atď, atp. Afrika je, napriek všetkej tej nádhernej prírode, peklom na tejto zemi - a to v prvom rade a predovšetkým pre belochov, ktorí tam ostali žiť. Títo ľudia sú tak RADIKÁLNE odlišní od nás.

Sociálny patologista

Zmrdi samozrejme zakázali pridávanie komentárov a hodnotenie videa. Škoda, lebo by som naozaj chcel byť lepšie oboznámený s tým, či si myslia bežní Nemci.

Ja viem, že úroveň vymývania mozgov tam dosahuje obludné rozmery, ale aj tak - musia predsa fungovať nejaké prirodzené mechanizmy. No a toto video je už fakt za hranou. Veľmi nechutné a hlavne ponižujúce pre všetkých nemeckých mužov. To už naozaj v Nemecku vymreli normálni muži a ostali tam len slaboduchí vykastrovanci prežratí sójou, ktorí bez problémov prenechajú svoje ženy a dcéry púštnym zverom? To snáď nie.

Sociálny patologista

Čo má mať nejaká kurva z Ukrajiny z českých volieb, preboha? Prečo sa vôbec niekto taký k tomu vyjadruje a venuje sa mu pozornosť? Naozaj si niekedy pripadám ako v blázinci.

 

Inak, keď už sa tu zase rozoberá politika robená prostitútkami, tak niekto ohromne "múdry" poradil americkým demokratom, aby v budúcich amerických voľbách postavili proti Trumpovi známu klamársku opicu Oprah Winfreyovú (ex-narkomanku a ex-prostitútku), ktorá sa raz pekne "anti-rasisticky" vyjadrila, že belosi v USA musia vymrieť, aby vymrel rasizmus. 

Nuž, "crackwhore" z getta na čele USA, tak to tu ešte nebolo. Keď už si človek myslí, že sa nedá viac klesnúť, tak liberálny hnoj vás vždy dokáže prekvapiť. Pevne dúfam, že ju fakt postavia ako kandidátku do volieb. Chcem vidieť tú srandu. :-D

Sociálny patologista

Len jedna malá otázočka pre hoviadka z OSN: Ok, ak Haiti a iné africké/černošské krajiny nie sú žiadne "shitholes", ale také úžasné krajiny, ako tvrdíte, potom prečo z nich ľudia v takom masovom rozsahu utekajú? A prečo sa žiaden z vás - humanistov, antirasistov, liberálov - nechce do týchto úžasných krajín presťahovať? :-)

 

Sociálny patologista

No, dnes je také škaredé počasie, tak som si zlepšil náladu zopár humoristickými videami: https://www.youtube.com/watch?v=nSjjkjK1HU0 https://www.youtube.com/watch?v=pObFB0WAOTg&t=30s Magduška je vážne skvelá liečba na depresiu. :-)

Ale teraz vážnejšie, ak by som mal vybrať ukážkový prípad Dunning- Krugerovho efektu, tak by som vybral práve túto ženu. A teraz naozaj neriešim nejakú jej ideológiu, ale len očividný fakt, že táto žena jednoducho nie je v nijakom zmysle inteligentná. Veď v tých videách "argumentuje" ako keby bola mentálne retardovaná a jej spôsob vyjadrovania miestami fakt pripomína dieťa, nie dospelú, inteligentnú osobu.

Samozrejme, že si viem prečítať jej životopis, viem, že je vyštudovaná sociologička, ktorá sa rada chváli svojimi jazykovými schopnosťami a tým, že lúšti v parlamente sudoku, a preto si kladiem otázku: je to len nejaký špecifický prípad veľmi usilovného hlupáka, ktorý mal šťastie (to viete, niečo ako Forrest Gump :-D) alebo v pozadí fungovala nejaká silná protekcia? Lebo inak si to totiž vysvetliť neviem. :-)

Ak by bol tento svet nastavený normálne, tak niekto ako Magda by v ňom robil pekárku, krajčírku, predavačku alebo povedzme, ak by teda silou mocou nechcela vykonávať normálnu prácu, i tú hérečku. Ale v žiadnom prípade by takáto osoba nemohla robiť vrcholovú politiku a byť považovaná za nejakú "mienkotvornú osobnosť" či nedajbože "intelektuálku", s ktorou treba robiť rozhovory. Bohužiaľ, vidíme aká je realita - tento svet je ťažko chorý a ovládaný šialencami.

Sociálny patologista

V tomto prípade sa naozaj nedá inak než použiť tie najtvrdšie slová. Viem, že niektorí mávnu nad tým rukou s poznámkou, že ide len o nejaký "sprostý bulvár", ale to je zásadný omyl. Hollywood je jedno zo základných propagačných centier, v ktorých sa koncentruje židovská moc a odhalenie Weinsteina a iných zmrdov bude možno právom považované za začiatok jeho pádu (Neustále sa objavujú nové a nové odhalenia. Napr. taký John Travolta nedávno priznal, že je to de facto jedna obrovská žido-homo-pederastistická mafia , ktorá obludným spôsobom vykorisťuje všetkých - ženy, mužov i deti. A rôzne obdobné "šokujúce" odhalenia, s ktorými sa v poslednom čase akoby vrece roztrhlo, budú zaiste len špičkou ľadovca. Títo ľudia sú jednoducho normálni psychopati a nebezpeční devianti )

 

No a keď človek číta alebo počúva správy o tom ako takéto morálne  hovädá idú niečo kázať o "pomoci utečencom", ako neustále čosik kážu o humanite, rovnosti, boji proti rasizmu, sexizmu, islamofóbií (tu máte prednes šialenej kravy Jolie, v ktorom sa rozplýva nad islamom:https://www.youtube.com/watch?v=AfXqVW7oUy4) a iné moralistické klišé, tak sa všetkým normálnym ľuďom chce jednoducho zvracať. Je to regulérna šialenosť, ťažký extrém. 

 

 

Sociálny patologista

Ok, nebudem teraz predlžovať debatu na túto tému (ešte sa k tomu niekedy vrátime, neboj). Napíšem len, že s tým, čo si napísal skôr súhlasím a rozpory budú skôr "kozmetického charakteru".

Slovo realizmus je tiež jedno z mojich obľúbených. Pôvodne som aj chcel mat nick "racionálny realista", ale to je asi ešte väčšie klišé ako "muž proti času". Tak som len obyčajný "sociálny patológ". V podstate všetci sme tu "sociálnymi patológmi", no nie? :-D

Sociálny patologista

Ľubov, ja sa naozaj spätne nedivím, že niektorí boli zmätení. Normálne ma trochu mrzí, že som vzbudil takéto falošné nádeje ohľadne Viva. Sorry :-(
Priznám sa, nebol som nejakým jeho extra fanúšikom - asi i preto, že ja tiež preferujem jednoduchosť a priamočiarosť, kým on sa akosi nevedel zbaviť tendencie písať ako človek s IQ nad 140 :-). Každopádne uznávam, že bol istým spestrením "scény" a zdrojom niektorých z najlepších diskusií aké sme tu mali. Hlavne by som vyzdvihol jeho celkový vkus, najmä hudobný. V tomto smere bol fakt "vyššia trieda".

Stránky