Tupý byrokrat dostal novú úlohu

Po vzore náboženstva holokaustu má vyrobiť zo Srebrenice symbol mučeníctva. A tak sa generálny tajomník OSN Pan Ki-Mun vytrepal zo slonovinovej veže v Jew Yorku rovno do Srebrenice. Popri táraní o temných kapitolách novodobej histórie (bez špecifikácie, kedy sa začína tzv. nová doba) trúsil v ostatných dňoch aj čosi o Kosove. Čo to bolo, môžeme odčítať z reakcie Mnisterstva zahraničných vecí Ruskej federácie:

Nikto nezbavil Organizáciu spojených národov zodpovednosti za situáciu v Kosove, povedal dnes Sergej Lavrov na spoločnej tlačovej konferencii so svojím srbským rezortným kolegom Vukom Jeremičom. "Bol som veľmi prekvapený, keď generálny tajomník OSN povedal, že v dialógu medzi Belehradom a Prištinou nehrá OSN žiadnu rolu. Dúfam, že kolegovia v New Yorku správne chápu mandát, ktorý im vyplýva z rezolúcie Bezpečnostnej rady OSN," povedal Lavrov.

Základným dokumentom, ktorým sa riadi situácia v Kosove, je rezolúcia BR OSN 1244 z roku 1999. Lavrov zdôraznil, že Belehrad túto rezolúciu ani raz neporušil, kým iné strany niektoré svoje záväzky nedodržali.

Vuk Jermnič konštatoval, že stanovisko Belehradu k situácii v  Kosove a Metochii sa nezmenilo a považuje ich za integrálnu súčasť Srbska. "Nemáme dôvod meniť postoj ku Kosovu," povedal Jeremič. Zdôraznil, že riešením súčasného stavu je len dialóg, v ktorom má byť sprostredkovateľom práve OSN. Lenže tupý byrokrat Pan Ki-Mun sa tvári, že do vážnej situácie ohrozujúcej Srbov v Kosove a Metochii ho nič nie je.

Ozaj, už OSN a EÚ vyriešili šokujúce porcovanie Srbov kosovskými Albáncami a rozpredaj ich orgánov, riadený bývalým ministrom zahraničných vecí Francúzska a top židosionistom prepojeným priamo na centrálu mafie Bernardom Kouchnerom? Na ten jeho rehot je ťažké zabudnúť. A vie niekto, prečo sa pred pár rokmi zo svojho postu ministra vytratil sa ako smrad, bez medializácie dôvodov? A čo robí táto odľudštená špina teraz?

Ema

...and Eurasia

Zaujímavý článok na stránke globalresearch

http://www.globalresearch.ca/index.php?context=va&aid=32019

N

za zhrnutie diania vo svete. Čítam chaoticky a dobieham, tak už som pod iným článkom písala, že tá Putinová geoplolitická šachová partia je aj v češtine u p.Stworu.

 

Zaznamenali ste  príchod amerických mierotvorných ozbrojencov do Polľska?

http://spravy.pravda.sk/usa-prvykrat-rozmiestnia-vojakov-na-polskom-uzem...

Ema

pri moci. Čiže výstavna americkej základne úspešne pokračuje.

 

Dôležitejšie je však to, o čom sa nehovorí.

"Dom Saudov mlčí. A Bandar sa nehýbe."

http://www.atimes.com/atimes/Middle_East/NH02Ak03.html

 

Svetová vojna, ktorú židoameričania odštartovali už pred pár rokmi a ktorá ešte len bude mať devastujúce účinky na celú Zem, nám naberá na obrátkach.

 

N

Kdykoli slyším slova „konspirační teorie“, tak to většinou znamená, že se někdo dostal příliš blízko k pravdě.

– Michael Hasty, bývalý zaměstnanec CIA

 

A tu je konšpiračná teória. http://www.ac24.cz/zpravy-ze-sveta/856-zabil-washington-favorizovaneho-s...

Že sa Bandar nehýbe, je pochopiteľné, ale že Saudi mlčia, je podozrivé, už dávno mali vykrikovať a poukazovať na jasného vinníka (Sýria, Irán..) 

 

A aké devastujúce účinky v nadchádzajúcej vojne? Veď vyvolení vypočítali, že padne len 200 ľudí, max. 300:

http://czech.ruvr.ru/2012_08_02/83785092/ 

Len nepovedali či celkovo alebo za hodinu. 

Ema

mýli.

- Washington absolútne nemá prístup do vnútorného kruhu Domu Saudov

- ak by chcel Washington odrovnať Bandara, urobí to ako obvykle suchou cestou (náhla smrteľná choroba, smrteľná nehoda), nie demonštratívnym odtrhnutím hlavy výbušninou, pričom je na zváženie, či by mal Washington vôbec príležitosť čo i len na túto suchú cestu, pretože Dom Saudov je paranoidný

- Washington visí na Saudskej Arábii, na jej ložiskách s uhľovodíkmi a nikdy by si nedovolil takúto obscénnu vraždu

- Al-Kajdá je spoločný projekt USA/CIA a Saudskej Arábie, pričom je viac americký ako saudský

- to Washington, nie Čína, sľúbil Saudom za ich náklonnosť wahábistickú dominanciu nad Blízkym východom, v úzkej kooperácii s rovnako zhovädilým psychopatickým Izraelom - Dom Saudov nikdy nemôže kooperovať so sekulárnou Čínou, len s náboženskými fanatikmi a extrémistami, t.j. evangelikánskymi kreténmi z Bieleho domu a židovskými mäsiarmi z Tretieho chrámu

Ergo: Bandarova smrť súvisí s terorom vo vnútornom kruhu Bašara Assada. Sýria to ale neurobila.

Saudi mlčia, pretože zvolávať tlačové konferencie k potupe, plakať a ukazovať prstom na vinníkov nepatrí k mentálnej výbave tohto púštneho kmeňa. To je typické pre východoeurópskych vreskľúňov, ktorí idúcky z Chazárie zbierali rôzne gény ako černice pri ceste a vyvinuli sa do mimoriadne otravnej jačavosti, tohto času aj mediálnej. Tak sme si na to zvykli, že čokoľvek iné nám je divné.

 

K fundovaným odhadom aškenázskych géniov o "len" 300 židovských obetiach dôsledkov izraelsko-amerického jadrového úderu na Irán východoeurópsky zmrd Mileikowski s krycím menom Netanjahu dnes pridal bonus: vraj za dôsledky útoku na Irán ponesie osobnú zodpovednosť. Len neoznámil, či ho majú preživší židia ukameňovať alebo upáliť.

N

ako konšpiračná teória.

Bez ohľadu na mentalitu, je zvláštne, že saudi mlčia. Veď sa to tak pekne hodí do štvavej propagandy "priateľov" Sýrie.

Mimochodom, v tejto debate , kde účinkuje aj I.Šamir, najviac vyvreskujúci je Salech Al Sulejman ( aj keď pod tým menom môže vystupovať aj etnický Eskimák):

http://www.youtube.com/watch?v=F-absxFt9VE&feature=related 

Ema

také v západných korporátnych médiach nevídať. Sulejman našťastie nemohol vstúpiť do štúdia ozbrojený a prodemonstrírovať priamo na kameru, ako si predstavuje Amerikou podporovanú sýrsku demokraciu v praxi.

 

Čo sa údajnej nevraživosti Ameriky voči Saudom týče, americká vojnová propaganda produkuje takéto fámy, aby si v očiach naivných teliatok čistila svoj krvou zabrýzganý zombícky ksicht.

 

Situácia je však pre Ameriku natoľko zlá, že americkej administratíve už čoskoro úplne prestane záležať na tom, čo si kto o jej otrasných vojnových avantýrach a šokujúcich spojenectvách myslí.

Norman

Mali ho označiť za podporovatela zločinu a spoločne ho tam slovne variť a opekať zvyšok času.

 

Ale aj tak z týchto a podobných ruských debat stále mám dojem že vidím ten slovanský spôsob sebapozorovania a sebaspytovania . Všetko terba doložiť, aby sme sa nedopustili chyby či nejakého zla. Najlepšie akademicky. Len aby sme niekomu nestúpili na otlak.

Vydrbaný tupý západniar je naopak učený arogantne rozbiť hlavu každému, kto je slabší - špeciálne sa tak správajú v zahraničí (doma sú z nich relatívne teliatka). Ale nie že by som to kritizoval, kultúrna stratégia je kultúrna stratégia,  ja som za poučenie sa - robme to rovnako - voči západniarom u nich doma buďme nadradení gentlmani, a mimo neho im aroganntne takpovediac rozbime hlavy. Len potom začnú brať východ ako politické krajiny, ako politické celky,  vážne.

Sinuhe

presne o tom to je. Kým sa k nim ("Západniarom") budeme chovať ako "holubičí národ", tak dovtedy budeme v .... ono sa to rýmuje :-)

Norman

To je zas taký jeden paragraf - tí, ktorí už nenávidia a majú ovce v ohrade, zakazujú ovce informovať o tom, ako na tom sú. Poznanie pravdy totiž vzbudzuje u ovcí oprávnenú nenávisť. Ergo - zakážme "podnecovať nenávisť" a ovce zostanú ovcami.

Takže ovce môžeš pozvať na vedecký humanitný večer - ale nemôžeš im povedať jednoduché fakty.

 

Podobne je to s podnecovaním k násiliu. Kedže iná metóda obrany či trestania, ako sila, prakticky neejstvuje, zákazom násilia v širokom zmysle slova je zakázaná akákoľvek sloboda.

 

Ale že sa o tom bavím - už aj tým čiastočne hrám ich hru. Ja viem ako to je, každý zdravý vie, ako to je. Aj toto rozoberanie je už zbytočné "akademické" špekulovanie. Každý zdravý už neváha.

nonula

Kazda konkretizacia- kategorizacia cohokolvek znamena vytvorenie efektu lievika, pomocou ktoreho sa daju vyjadrit, definovat, zmrazit rozne stavy, pohlady, situacie, casopriestory. Zliatie obsahov cez uzke hrdlo flase personifikuje prisnu dezinfantilizovanu selekciu, alebo nevyhnutne obmedzenie -nieco ako z nudze cnost, alebo jednu dobru radu ti dam, porad si sam. Kazdy si vyberie. No a hotovu flasu uz nic nepreflaskuje- koho by v sklarni napadlo pretavovat zo stamperlika demion, alebo z demiona skumavku ked piesok nema ziadnu cenu. Plna flasa opatrena stuplom naplnuje pocitom citatelnej, meratelnej, bezpecnej veliciny. Bez lievika je to omnoho sirsie avsak plytsie. Sme iba obete obeti- zapadnych ci vychodnych- normanov vzpierajuci sa karmicky zakon.

Buheh

Žeby fon pod vplyvom obsahu demiona?

nonula

az tak daleko od pravdy si nebol- vratiac sa z chorvatska odstoploval som si od domacej cervene realitne a tak ma drapil demionovy demiurg

Buheh

Plná fľaša opatrená štupľom a čitateľnou etiketou jednoznačne naplňuje človeka pozitívnymi pocitmi bezpečia a istoty.

Takisto ma oslovila aj myšlienka, že bez lievika je to oveľa širšie avšak plytšie. Z vlastnej skúsenosti môžem potvrdiť, že keď som minule v špecifickom časopriestorovom stave prelieval demión bez lievika, cez úzke hrdlo fľaše mi potvora nechcelo tiecť skoro nič, zato na koberci pod demiónom to bolo veľmi plytké a široké. Manželka ma za to dosť silno dezinfantilizovala, a následne trochu aj dezinfakovala.

Norman

To akože už nie si infantilný?

 

Čo znamená to druhé slovo ale neviem ani si radšej nechcem domýšlať. Infakovať ... hmm .. dezinfakovať ... akokoľvek, to akože znamená, že už nie si infakovaný?

Buheh

nie sú podstatné, podstatná je podstata, esencia, deziluzionalizovaná, defekalizovaná a dezinštitucionalizovaná spiritualita, ktorá prešla hrdlom fľaše alebo demióna.

Norman

A esenciaálna je esencia.

A slová sú slová.

To je pravda.

Ale ja som sa zlakol, že už sem nebudeš písať.

 

PS. Najlepšia spiritualita je tá, ktorá žiadnym hrdlom neprešla. Ani sklenným, ani ľudským. Veď tebe som to už hovoril, že znalci nemeditujú, aby sa trápili a snažili, ale pre to, že to je samo osebe dobre. Keď objavia spiritualitu, niet čo riešiť.

 

Buheh

dokonca aj keby som bol infakovaný. Len času nieto.

Čo sa týka spirituality a meditácie, je to samozrejme tak, ako hovoríš. To nie je o slovách, ale o pochopení. Vyslovené tao už nie je tao.

Veď to ja som všetko písal len tak nevažno. Zadumané demiónovo-poetické príspevky mladého prispievateľa ma potešili a inšpirovali k drobnej kreativite. Človek unavený starosťami bežného dňa si predsa môže dopriať malú roztopaš. Inak, nič v zlom, keď si mladý muž zlepší gramatiku a pokúsi sa písať konzistentnejšie, možno z neho niečo bude.

 

 

nonula

ak je to tak ako pises uz nepotrebujes ziadne slova - iba ak by si bol bodhisatva- a za takych okolnosti sa uz nepotrebujes zlaknut.

Nech ste kto ste som Vam za tento portal nesmierne vdacny- na emu som nahodou narazil este na in zine. po case chcela znova nahoda, ze som objavil ich emaartonblog. No a odtial az sem. Nakolko som viac clovek citiaci ako racionalny, nedokazem Vasim sposobom sam v sebe a pre seba  hodnotit kontinuum geopolitiky- niezeby som naciciaval oficialne matrixy medialnych hovien- nato staci uz aj uprimny cit aby sa jeden dogrcal. Tymi dvoma videami zo syrie (bestialne) mam dojem, ze si uz tak frustrovany z necinnosti potencionalne schopnych cinnosti, ze si sa znizil prave k tej citovosti (co Ti niako nevicitam-uz je to totiz totalne neudrzatelny stav). Co treba neustale opakovat- a co aj robis je konkretizacia tychto "abstraktov"- totiz realne mena realnych hajzlov a to "slovenskych"-  s americkymi sa vysporiadaju afroamericania, projekt izrael sa rozleje do vecnej diaspory, francuzi oprasia robespierra a nemci uz neexistuju. My si budeme pamätat nase komplexy a na nich tvrdo makat.

nonula

Prepac norman- akosi som to dojebkal -to bol prispevokk Tvojmu poslednemu komentaru- a este dodatok: Slnko svieti rovnako na kokota ako na genia.

Norman

už principiálne za vyjadrenie, nie to ešte pozitívne.

Tie dve videa - sú to explicitné ukážky, kam to smeruje. To je revolúcia, tak to vyzerá konkrétne revolúcie vedené Západom, toto majú ľudia podporovať. Tak mi to nedalo to dať aj sem, nech sa ľudia pozrú - do zrkadla.

 

Sranda, že si spomenul abstraktno. Ja som ináč veľký zástanca abstraktna, dokonca to tu už dlhší časť mienim zaviesť, takú rubriku... ale to sú len slová, každý si ich vykladá po svojom. Veď aj tu rubriku Zmrdi nemáme čas a energiu doplňat - stále to je len tak demonštračne, a pritom kandidátov sú stovky.

Mimochodom, zas sa otvoril či otvorí protiprudu.org. ako som objavil na afinabulovi. Neviem, čo a kto , ako a kedy, ale je to zaujímavé.

 

 

nonula

Abstraktnost vedomia v namysleni plnosti vedenia zitia

utrhlo si uzdu v skreslenosti bytia.

Cierne kone zrazu letia krizom krazom cez parkur podvedomia

a netusia, ze znovaopät z gruntu vseto zmenia.

Kruh sa v mziku na mzik v zavitnicu otvara

spotrebujuc energiu kruhu nekonecna

kde ja sa na my a my na ja na chvilocku pretvara.

 

Ako som to kedysi videl v krematoriu od zamestnanca zodpovedneho za hladky chod kazdodennej prevadzky- pozostalym klesajucej rakvy kondoloval stylom : "vsetkym, vsetkym, aj Vam, celej rodine" , podanim ruky zaroven posuval tragikomediu smerom k vychodu a druhou rukou nenapadne, neprovokacne, neostnentativne, rovnako tragicky daval dalsim v poradi znemenie, ze pomaly mozu zaujimat opustene pozicie. 

 

nové