Všedný deň v Aviatorskom

Bývalého ukrajinského vojaka, ktorý pred niekoľkými dňami zverejnil v ruských médiach osobné svedectvo o dianí na letisku Aviatorskoje pri Dnepropetrovsku v deň zostrelenia civilného malajzijského lietadla Boeing 777, sa treba veľmi starostlivo pýtať, čo všetko videl a vie, aby sme si doplnili obraz príšerného zločinu, ktorý spáchala Ukrajina. Povedal to vojenský expert a plukovník Armády Ruskej federácie na dôchodku Viktor Litovkin.

"Mnohé svedectvá, ktoré boli známe už dávnejšie, potvrdzujú, že ukrajinská vláda, ale aj administratíva Spojených štátov amerických a vedenie Európskej komisie vyšetrujúce katastrofu, vedeli a vedia, kto a prečo Boeing zostrelil," povedal Litovkin.

Ruskí vyšetrovatelia sa svedka z Aviatorského bezpochyby následne po rozhovore pre média starostlivo pýtali na všetko. Nám stačí vedieť, čo uviedol pre média.

- Bol som na území Ukrajiny, pri meste Dnepropetrovsk v dedine Aviatorsk. Je to obyčajné letisko. Tam mali základňu stíhačky a vrtuľníky. Lietadlá lietali pravidelne, bombardovali. Stíhačky SU-25 bombardovali Doneck a Lugans. Trvalo to dlhý čas.

- Lietadlá lietali pravidelne?

- Každý deň.

-------

STOP.

------

Dve veci:

1. Lietadlá Ukrajiny KAŽDODENNE bombardovali - a napriek tomu dostalo civilné lietadlo od ukrajinských dispečerov povolenie letieť nad touto oblasťou?

2. Lietadlá Ukrajiny KAŽDODENNE bombardovali Doneck a Lugansk, ničili celé obytné štvrte a civilnú infraštruktúru - a Európska únia aj v našom mene podporuje vládu, ktorá pácha takéto zverstvá? KAŽDODENNÉ BOMBARDOVANIE vlastného obyvateľstva? Líbyjský Kadáfí nerobil z tohto ani zlomok - ale, škoda reči.

Svedok ďalej popisuje, čo videl na letisku krátko pred zostrelením civilného lietadla a po prílete SU-25 na letisko. Sú to už len detaily na doplnenie dávno známeho reálneho obrazu spoločného ukrajinsko-americko-európskeho zločinu.

Mimochodom, keď zmizlo - záhadne, doteraz nevyjasnene - malajziské lietadlo na trase Kuala Lumpur - Peking s množstvom Číňanov na palube, naše slobodné a demokratické média sa išli usrať od pohoršenia z nedemokratičnosti čínskej vlády, ktorá nebola schopná odpovedať svojim nahnevaným občanom, ktorí mali v lietadle svojich príbuzných.

V Číne sa vláda s frustrovanými pozostalými o záhade, ktorú naozaj nebolo a nie je v jej silách vyriešiť, aspoň rozprávala.

Po zostrelení - čo je pre vyšetrovanie ďaleko triviálnejší prípad ako záhadne stratený stroj - malajzijského lietadla nad Novorosijou s množstvom Európanov na palube si môžu ich európski pozostalí slobodne a demokraticky vykrikovať, čo len chcú. Nikto z kompetentných ich nepočúva, nikto sa s nimi nerozpráva - a nikto im nevyjaví pravdu.

Dozvedia sa ju po rokoch a nikto z porošenko-jaceňjuko-kolomojskej chamrade nebude za smrť ich blízkych potrestaný. Veď ich poradcami boli v čase zločinu experti z NATO a Izraelskej "obrannej" armády.

 

 

 
Náhodný okoloidúci

Pre ruštinárov tu je rozhovor s vojakom, ktorý sa prihlásil ako svedok. Nechce sa mi to prekladať.

http://politikus.ru/events/38632-malayziyskiy-boing-sbil-ukrainskiy-letc...

Zaujímavá je veta «Самолет не тот» - "To nebolo to lietadlo", ktorú vraj po pristátí vyslovil pilot stíhačky. A potom táto: «Самолет оказался в ненужное время и в ненужном месте» - "Lietadlo bolo v nesprávnom čase na nesprávnom mieste." Čo tým chcel pilot povedať? Mne z tho vyplýva jedno - malajský Boeing 777 nemal byť cieľom, tým malo byť iné lietadlo. A takto sa vraciame k (zatiaľ špekulatívnej) verzii, že cieľom útoku malo byť lietadlo s Vladimírom Vladimírovičom, ktorý sa v tom čase vracal iným lietadlom zo zahraničnej pracovnej cesty. Kto prinúti Ukrajinskú stranu zverejniť záznam rozhovorov dispečerov?

Ema

Putinovo lietadlo s istotou nemalo letieť a neletelo nad Ukrajinou a dispečeri presne vedeli, komu znižujú letovú hladinu.

JKPT

Možno pilotovi nabili kliny do hlavy, že je to Putinovo lietadlo a treba ho dať dolu, no a ten ako správny "vlastenec" jednoducho nezaváhal. Nevieme, či sa zostrel udial na vizuálny kontakt alebo len radarový. Ak len na radarový, pilot ani netušil na čo strieľa. Cieľ mu vybrali... Za všetkou tou špinou je letovod, ktorý bitevník na ten Boeing naviedol a dispečer, ktorý trasoval Boeing. A ešte niekto, kto tieto dve osoby do toho dokopal (alebo zaplatil?). Najväčšia špinavosť je to, že tí dvaja vedeli, čo robia. Ak ale pilot strieľal na lietadlo na vizuálny kontakt, je rovnaká špina ako tí dvaja...

Náhodný okoloidúci

Myslel som presne na to isté - že pilotovi natárali, že tade poletí "Pujlo - chutin", inak by ho nepresvedčili strieľať. A druhá vec - USA a ich ukrajinské bábky potrebovali na medzinárodnej úrovni zdiskreditovať Rusko a doneckú domobranu a taktiež "potrestať" Malajziu za to, že sa málo klania globálnemu tyranovi a dovolí si odsúdiť v neprítomnosti George W. (W. ako whore) Busha za vojnové zločiny. Dve muchy jednou ranou.

Norman

Bol by som opatrný s tou verziou, že si to niekto mýlil s Putinovým lietadlom, lebo to letelo -vraj- inokedy a inakade.
Aj keď zoberiem do uváhy oblbujúce revolučné nadšenie kyjevských vojenských idiotov - aj tak je podľa mňa jednoznačné, že teda ak to boli oni, o čom som osobne presvedčený, tak zámerne odfaklili civilné lietadlo plné západniarov. A to na podnet Američanov (veď vieme, že tí nemali problém takú provokáciu plánovať už v 1960.. proti Kube).

O pilota ide najmenej, toho niekam pošlú a ak aj v poslednej chvíli vidí, že robí väčšie svinstvo, ako obyčajne, nedokáže sa narýchlo vzoprieť rozkazu. Zostáva mu už len nadávať potom, po pristáni. Ide o neho ako o svedka - aj keď myslím, že ani jeho osobné svedectvo by západné média a politici nebrali vážne.

JKPT

ale o úmyselné uvedenie pilota do omylu. Tak som to mal na mysli. Len na upresnenie. Pritom plne súhlasím, že to bola plánovaná provokácia v réžii USA. Ten pilot (jeden? dvaja?) ako som napísal - možno ani nevedel na čo strieľal...

Ema

Jeho SU-25 bol na to príliš vzdialený.

Pilot je vinný už len tým, že sa podieľal - nielen v ten kritický deň - na bombardovaní civilných cieľov. Tých cca 300 obetí z Boeingu si môže pripísať k tým, ktorých pozabíjal predtým (aj potom). Z toho sa nevyvlečie, že "nevedel".

baloo

vyplýva toľko, čo pilot povedal: to lietadlo tam vtedy nemalo byť. Vojnová zóna, dáky samaljot sa rozhodne krížom (a nech neodbrbávajú, trasu letu tej linky začali postupne meniť už 4-5 dní predtým, furt to posúvali na východ - ööö, prečože?), pilot dostane rozkaz, oblečie sa a jede. Neposlúchutie rozkazu je hrdelný zločin v armáde. Vidí tam dačo, "asi to je ono" si pomyslí, vystrelí, otočí a samonavádzacie rachejtle vzduch-vzduch (sovjetskej výroby) bezpečne odstrelia autopilotom riadený bóing naložený mrtvolami. Drbne to hlboko v Donbasse, takže je zámienka prečo tam poslať "prieskumné týmy". Ktoré už tam boli naložené, vyzbrojené a pod. na kolóne kamazov. Akorát, že ich nepustili, pustili iba ozajstných vyšetrovateľov (potom valcmanisti tuším aj odfaklili jednu delegáciu OSCE - a včil: o tom je tiež ticho)

Ema

...v ochrannom obale z pruhovano-hviezdičkovej a modro-bielo-šesťcípej handry naznačovaním exotickej alternatívy, že v odstrelenom lietadle sa nachádzali nejaké marcové čínske mŕtvoly z letu MH 370.

MH 17 z Amsterdamu bol regulárny let s normálnymi pasažiermi. Tým beštiám nerobí najmenší problém pozabíjať stotisíce ľudí, nie nejaké trápne tri stovky.

Akurátže obete boli zbytočné, pretože lietadlo sa nezrútilo na území Ruskej federácie, ako bolo v pláne a celá starostlivo pripravená kampaň o vine Ruska vyšla nazmar.

Tak sa anglosionisti aspoň odbavili "humorom" - o tom, ako Rusko zostrelilo nad Severným ľadovým oceánom ich coca-colového Santa Clausa. To musel vymyslieť vyvolený PR guru, naisto. Na pohrebe sú očakávaní Obama, Cameron, aj Hollande.

V žarte Američanov o zostrelenom Santa Clausovi je analógia s reakciou na Boeing

Oplatí sa starostlivo si to prečítať. Keďže tie formulácie nemohli použiť pri MH 17(...«Несмотря на то, что Россия официально отрицает свою причастность к инциденту, американские разведслужбы подтвердили, что роковая ракета была запущена с одного из располагающихся (на Новой Земле) военных объектов, – продолжает «шутить» автор статьи...) , upravené ich nadrbali do ich rozprávky o zostrelenom Santa Clausovi.

nové