Demonštrácia v Paríži

V Paríži sa dnes odohrala demonštrácia moci. Volám to demonštrácia, lebo nazývať to "teroristický útok" je rovnaký ničnehovoriaci technicizmus, ako nazývať to "streľba" alebo "zabíjanie".

Bola to teda demonštrácia moci - niekoľko mužov vniklo do redacie týždenníka Charlie Hebdo  v Paríži a nechali odkaz - streľbou zabili 12, ťažko zranili ďalšiu desiatku ľudí. Do toho sú zarátani aj ľudia mimo budovy, aj najmenej dvaja policajti. Demonštranti potom ušli na dvoch autách. Momentálne je to všade po webe, do archívu zdroj v Pravde.

Týždenník Charlie Hebdo uverejnil pred pár rokmi karikatúru Mohameda, ktorá spôsobila známy rozruch, a vôbec profil týždenníka je vraj jednoznačný - takže motív a politická identita páchateľov je považovaná za známu. Profesionálne prevedenie akcie nevylučuje ani provokáciu zo strany "jedinej demokracie na Blízkom východe" - ale v tomto prípade chýba to podstatné - motív. Toto nebude ako WTC - toto je skôr koniec umelej kampane spustenej umelým WTC, toto je prechod z hrania sa do reality. Toto má a bude mať určite väčší dopad, ako tie klasické hlúpe, v podstate samovraždné výbuchy v londýnskom metre a autobuse, či madridskom vlaku.

Bilancia je nozaj viac než hrozivá - vidno, že anglosionistické podporovanie bánd v Sýrii prináša ovocie - tí chlapi sú už vytrénovaní a doslovne ostrieľaní. Navyše sa zatiaľ nenechali chytiť ani zabiť, prinajmenšom ani najmenej nemienili skončiť samovražedne. Podľa mňa je vidno, že doterajší "islamsky terorizmus", ako bol registrovaný od 70-tych rokov, bol v podstate len médiami umelo nafukovaná a tajnými službami manipulovaná hračka. Bola to umelá hra, reálnych teroristov bolo zanedbateľne málo - pretože aj dnešný prípad dokazuje, že ak by niekto chcel spáchať naozaj krvavý útok, tak sa mu ľahko podarí čokoľvek. Tento bývalý operný terorizmus končí, v Európe začína modus Sýria alebo Líbya, nazvime si to ako chceme. Tak, ako kedysi pred vyše sto rokmi blbosť a slabosť Európy vychovali zo šušlajúcich židov zabijáckych sionistov, tak v podstate podobná blbosť vychovala z ledabolých a ľahostajných  moslimov zabíjajúcich islamistov. Koniec začiatku - môže sa začať hrať s otvorenými kartami.

Rozdieľ oproti väčšine operných teroristických útokov minulosti je aj v tom, že tento nie je zameraný proti nevinným civilom - je zameraný proti mocenskému centru. Samozrejme, ja som za slobodu slova - ale nech sa nik netvári, že mediálne redakcie nie sú zdroje a centrá moci, že to nie sú nástroje moci. Áno, aj tie "súkromné", ba tie v prvom rade sú nehanebné mocenské centrá. S tým treba rátať, súdruhovi prestitúti, že ste na fronte. Ako, že to riziko nemáte zaplatené? Nuž, je to vaša chyba, že ste sa nechali najať na prácu, o ktorej ste si nezistili dostatok informácii a v ktorej vám neplatia za riziká povolania. Je to len a len vaša chyba, vládne kapitalizmus, ten pluje na vaše hroby.

Francúzsko vyhlásilo čosi ako výnimočný stav. V podstate môžu rovno vyhlásiť občiansku vojnu, pretože moslimov majú už polovicu mladého obyvateľstva - tí sa rýchlo zradikalizujú a ozbroja, ak sa situácia vyostrí. A vyostriť sa bude musieť tak či tak, odkladať to je presne tá chyba, ktorej sa hlupáci dopúšťali doteraz. LePen a jej strana už môže ísť rovno "na matrace" - ako znie výraz z amerického zločinného žargónu.

V Nemecku bude teraz ťažko argumentovať tým, že islam nie je pre Európu hrozba. Uvidíme, ako sa bude vyvíjať Pegida - nepochybne by ju mal tento vývoj udalostí posilniť. Dá sa povedať, že teraz by mohlo dojsť na Pegida demonštrácie aj na Slovensku - veď solidarizujeme s nevinnými obeťami holokaustu v Páriži, nie? Alebo je niekto taký hajzel, že s nimi nesúcití? - tak by mala znieť otázka prožidkovských médií, aktivistov a osobností politiky. Ceľkom tak to nebude, tak škriekať teraz "napodiv" nebudú, lebo vedia, že ak na nejakej Pegide narastú Nemcom a Európanom zúbky a drápky, už sa nezastavia pri jednom probléme.

Ktovie, koľko hľupákov pôjde ešte vo Švédsku lepiť na mešity srdiečka s nápismi "máme vás radi", ako to robili pred týždňov po tom, ako boli na tri mešity hodené zápalné flaše? Nikto už nepôjde lepiť srdiečka?

Samozrejme, hlavný problém Západu je sionizmus - ale islamizácia je jedna jeho základná zbraň. Na jednej strane islamizácia, na druhej štvanie proti islamu, to je pravda, že to bola tiež ich agenda. Ale už nie je možná verzia, že sa nedáme vyprovokovať do stretov s imigrovanými Arabmi a Turkami - nič také na Západe nie je možné. Ak vám niekto pchá jedovatého hada do izby, musíte najprv chytiť a vyhodiť toho hada, až potom rozbiť papuľu tej svini, čo ho tam vopchala. Čiže program je jasný.

 

 

 
Autor: 
Norman

Očividne nervozita a neistota zo streialania dorazila aj na Slovensko. Vidno, ako sú "súkromné média" pod nejakým dozorom, že sa všetci boja hlasu ľudu. V Pravde napríklad pred pár hodinami zmizla diskusia. Bolo v nej minimálne 44 príspevkov, pravdepodobne vtedy aj oveľa viac - a teraz už hodiny je tam nápis, že v debate nie je žiaden príspevok.

pravda zmazanie diskusie

Čoho sa len tí novinári tak boja? Cenzúrou si chcú akože uctiť svojich zabitých kolegov? Veď zmazaním celej diskusie o takej dôležitej udalosti dávajú za pravdu útočníkom. Systém stráca pod najmenším tlakom lesk, sloboda slova je odhadzovaná prvá a ukazuje sa, aká je táto zásada len bezcenná lož.

afinabul

Proč je dovoleno namalovat Mohamedovu karikaturu s bombou v turbanu, ale za případné karikatury ukazující židovský teror na Palestincích vás čekají výhružky a urážky ze strany židovských aktivistů a represe ze strany policejních orgánů ? Proč žádná masová média v Evropě takové karikatury nikdy nezveřejní a proč karikatury Mohameda tato média zveřejnila ? http://afinabul.blog.cz/0907/kdo-by-rad-videl-horici-hranici

Populace Benghází je známá tím, že je domovem obzvláště reakčních a rasistických skupin. Je užitečné si připomenout, že v době, kdy se v září 2005 objevily karikatury Mohameda, zaútočili salafisté na dánský konzulát. V souladu s Vídeňskou konvencí o diplomacii libyjská vláda Muammara al-Kaddáfího nasadila na ochranu napadaných diplomatických služeb jednotky. Potlačení nepokojů mělo za následek řadu mrtvých. Následně Západ, který se snažil libyjský režim svrhnout, financoval salafistické publikace, které obviňovaly Kaddáfího z toho, že chrání dánský konzulát proto, že údajně stál za operací s karikaturami.http://afinabul.blog.cz/1209/dolezite-sk-o-protimoslimskom-videu

Norman

updatni ten článok, plíz, pribudol tam odstavec a nejaké drobné úpravy

afinabul

a nejaké vlastné zamyslenia:
kto je ISIS? http://afinabul.blog.cz/.../spojenectvo-usa-isis-isil...

Breivik: https://www.youtube.com/watch?v=AFMe365vd7g

Ak to nie je falseflag, kam sa podeli prachy čo daňoví poplatníci v EU platili za sledovanie, vytvorenie EU tajnej polície, protiteroristickým zákonom?
Tieto prachy všetky vyleteli komínom, pretože sa týmto "skutočným útokom" dokázalo, že boli investované na správnych miestach? http://www.euractiv.sk/.../eu-a.../europske-institucie

http://www.teraz.sk/zahranicie/palestina-sa-pricleni-k-medzinarodnemu-s/...

Živě: V Paříži útočili cvičení zabijáci, shodují se experti

Norman

píše a hovorí tam, že nie je rečník... skutočne zaujímavé, že je dosť slabý rečník ... i keď človek chápe, že musí obchádzať nášlapné míny.

afinabul

On lepšie píše, ja zas lepšie rozprávam, možno nastane doba, že to dáme dohromady :D
-
Taká srandička pre našich priateľov.

Norman

sorry, ja to nesledujem ... nevolávaš ty do slobodvysielača?

Povedať niečo naživo nie je problém ... najdôležitejší sú dobrí poslucháči:)

afinabul

Raz som tam volal, a pýtal som sa Škripeka na zmluvu "Otvorené nebo" a či v rámci reciprocity, môžu lietať Slovenské stíhačky nad Izraelom. mno hádaj .... :D

Norman

čo tam volajú neustále:)
A nerobil si nejaké videá na youtube, kde je tvoj prejav?
Lebo bude fakt treba lepších rečníkov, ako Bartoš.

Norman

už naobed, viď vyššie.)
Práve pre cui bono.

mino

to asi neboli. Posledny pri uteku pri nastupovani do auta pozrel pod auto. To je navyk vycviceneho profika, ktory neveri nikomiu a nicomu v ziadnej situacii.
Kto este perfektne ovlada arabcinu? Zeby agenti Mosadu, CIA?

Náhodný okoloidúci

Možno sa mýlim, ale myslím si, že keby boli praví, nepoužili by samopaly, ale bombu.

1488

..rovnaká pakáž

Norman

hm... ibaže on nepozrel pod auto, ale zohol sa a niečo zobral. Načo by kontroloval auto, z ktorého práve vystúpil?
Ale toho zraneného ležiaceho policajta zdvíhajúceho ruky odfaklili chladnokrvne. Zrejme prax, to sa ináč nenaučíš. Dúfam, že sa jeho rodina Hollandovi, liberálom, multikultom a sionistom vôbec patrične poďakuje.

Mimochodom, vraj zabudli v aute doklady, svoje vlastné. Neviem, kto také srandy púšťa do éteru, novinári sú čoraz blbší. Iba ak by aj páchatelia boli novinári. Ale skôr to bude tak, že teraz budú chodiť stopy, že sú páchatelkia v rôznych mestách Francúzska, aby si všetky postupne užili radosti vojenského obklúčenia.

1488

Od WTC je to nejaký oficiálny trend, chladnolrvní profi teror zabijáci nechavájú svoje občianske preukazy na miestach činu. Kto toto vymýšľa, ach jaj.

Norman

V tomto prípade to asi bude len technická lož. Poliši nechcú naznačiť, odkiaľ vedia, kto to bol. Dnes majú poliši všetko zmapované, takže ak sa niečo stane, len trocha pritlačia a zistia vylučovacou metódou, kto to mohol byť. Pre verejnosť vymyslia nejakú stopu, ktorú akože našli.

Buheh

tak toto je skvelý nový termit, budem si ho pamätať :D To si vymyslel sám?

Geniálne...

A dalo by sa to krásne rozvíjať. Technická korupcia, technická poprava, technická genocída...

Norman

až tak geniálne som to ani nemyslel...
ale to sa mi stáva odmalička.

jery

http://www.nwoo.org/2015/01/09/hollywood-na-champs-elysees/

Nejdem tu polemizovať nad tými naznačenými podozreniami, ale pozri sa na to video, kde vraj chladnokrvne odfaklili zraneného ležiaceho policajta zdvíhajúceho ruky. Tá strela šla jasne mimo. Pred dvomi dňami som videl v článku Tonyho Cartulacciho práve toto video spomalene - strela skončila meter od ležiaceho na chodníku. Na druhý deň bolo toto video odstránené na danej stránke.

Odkaz zo zvedavca: http://www.liveleak.com/view?i=44d_1420688937&comments=1

afinabul

A kým ľudia riešia vraždy medzi semitmi, zmluva TTIP bude nevratná: https://www.youtube.com/watch?v=p7pXwMIhAeY

Norman

Žiješ v demokracii, zvykaj si, že nemôžeš nijako zastaviť to, čo si zobere do hlavy to stádo svíň tam hore.

Na druhej strane - to si kde zobral, že by nejaká zmluva, nejaký hnedý zdrap papiera, bol "nevratný"? :) Nevratné sú iba niektore prírodné procesy, zmluvy medzi opicami to našťastie určite nie sú.
A okrem toho, tak realistickejšie, "vraždy medzi semitami" môžu znamenať, že k zmluve TTIP ani nedôjde.
A ešte k tomu "ľudia riešia" - ľudia už dávno nič neriešia a na to, aby niekto odpútal ich pozornosť od nejakých zmlúv, nik nepotrebuje nikoho zabíjať ani robiť žiaden iný cirkus, pretože HUSPENINA nemá žiadnu pozornosť.

baloo

"Nevratné sú iba niektore prírodné procesy"

Vo svete sú aj tzv. siločiary - tie rozhodujú. Nie nejaké bumažky. Historicky sa na drvivú väčšinu kadeakých zmlúv skôr či neskôr niekto vysr.l - zvyčajne tá strana, ktorá mala natoľko silné zázemie a motivácie že ju daná "zmluva" už len obmedzovala. Molotov-Ribbentropp? Versaillské zmluvy? Nerozširovanie NATO? Direktíva WTO, ktoré sa práve teraz veselo porušujú sankciami? Ale no...

Lisabonská, TTIP a pod. zmluvy sú ešte k tomu aj právne napadnuteľné a je iba otázka času, kedy niekto začne rozoberať lisabonskú zmluvu - trebars taká V. Británia. Treba si uvedomiť, že EU je umelý výtvor elít plná vnútorného pnutia a vnútorných nespravodlivostí, ktoré skôr či neskôr celú EU vyhodia do luftu. EU len vytvára o sebe obraz masívnej veľmoci - v skutočnosti je to iba nesúrodý zlepenec (jediným spoločným menovateľom by bolo kresťanstvo - no ale práve to mizne z celej konštrukcie a nezostane žiaden iný tmel) ktorý umelo držia pri živote, lebo už v tejto forme - aby som o elitmi vysnívanej forme ani nehovoril - je to neživotaschopné.

Ľubov

Kresťanstvo.... to máš teda recht,opona sa zatvára,zenit má za sebou ,aspoň tak to vyzerá.Či za ním plakať,neviem. Ide o to,ktorý z tých troch monoteistických Bohov je najlepší.Každá líška svoj chvost chváli.Ten jeden z nich zvaný Jáhve si údajne vyvolil jeden,jediný národ,to radšej ani nejdem komentovať.Alah je pre Arabov,dík.A ten tretí ? Priniesol nám kultúru neskutočného pokrytectva,ale hej,aj katedrály.Nu što délať ? Čo nás bude spájať,v Európe? Predpokladám Baloo,že ani Ty nie si v žiadnej stajni,môžeme byť variabilní preto istým spôsobom. Nespálime vo februári Morenu,čo povieš ?

baloo

ale IHVH vypadol v prvom kole, dokonca u mňa natoľko, že ani starý zákon nepovažujem za svoje. Allah vypadol až po ňom, lebo neni to moja kultúra a nezvikol by som si na ňu. Chcem či nechcem, aj tak mám korene v kresťanstve, celý okolitý svet je pretkaný kresťanstvom. To pokrytectvo je zase vec cirkve, nie samotného kresťanstva - ja ich nespájam zákonite, ako je zvykom a hneď je mi lepšie. Môžem sa kochať katedrálami, počúvať gregoriány, čítať Sv. Tomáša Akvinského. Bez kresťanstva by som nepochopil ani konanie mojich predkov. Ale morena s tým neprotirečí, len neni uznané - také stavanie stromčeka alebo šibanie dievčiat neni o nič menej "pohanské". Tam sa lúčime s temnotou, tu oslavujeme nový život, v pohode by sa to zmestilo do kresťanských zvykov.

Ale krasťanstvo už tiež prežilo zopár kríz, vždy sa našlo pár tvrdých jedincov, ktorí mali "oficiálneho" kresťanstva a pokrytectva, pôžitkárstva, miešania sa do vecí svetských dosť, odtiahli bokom a "znovuzaložili" cirkev. A zvyčajne sa z nich časom stali svätí, ako z Františka z Assissi, Roberta z Molesmu alebo Norberta z Xantenu. Vždy sa nájdu aj praví veriaci - resp. doteraz sa vždy našli.

Sinuhe

ak už niečo pociťovať, tak to ja pociťujem svoje korene až u starých tolerantných pohanských bohov spätých s prírodou. Pravda, doplatili na svoju toleranciu (v ríme mali analogických pohanských a tolerantných bohov) a kresťania im to spočítali. Ozaj, zamyslel sa dakto nad tým, že prakticky všetko podstatné pre rozvoj človečenstva sa vynašlo, vymyslelo, objavilo už za pohanslej éry?

baloo

po x sto až tisícročných prestávkach nachádzať zrazu to "pravé pohanské" - len aby si nemal trochu skreslené predstavy. Ospevovaní tolerantní pohania sa obetne vzájomne pálili, vyrezávali si srdcia, s kresťanskými mníchmi sa tiež vedeli tolerantne pohrajkať... Skôr to vidím tak, že cirkev (organizácia) natoľko stihla skompromitovať kresťanstvo (náboženstvo - čo stále nie je to isté ako viera), že ľudia sa od nej s hnusom odvracajú a hľadajú "korene". No, ja som dosť skeptický, nakoľko sa tvoje "pohanstvo" shoduje s tým "pravým pohanstvom" ako to vtedy naozaj vyzeralo. Máš nejakú predstavu o ňom, a máš ju vytvorenú z kníh a z internetu, takže z diel iných autorov. Dodajme ticho, že na novodobej kompromitácii kresťanstva sa aktívne podieľajú aj "nekresťania", ktorí určujú mémy vštepované do hlavičky moderného človeka... asi nemusím veľmo dopodrobna vysvetľovať, čo pod tým myslím. A títo ľudkovia nieže, nie sú kresťanmi, ale sú úhlavnými nepriateľmi veškerého kresťanského odjakživa - a tiež oni podporujú zrušenie vlastenectva, globalizáciu, buzerantské pochody a pod. A tiež dodajme - ako som už písal vyššie - že veľa "pohanských" prvkov sa zachovalo aj v kresťanstve, a to z jednoduchého dôvodu: lebo svet tak funguje. Je samozrejmosť, že sa Ježiš narodil v deň, keď svet znovu vstupuje do obdobia svetla, t.j. v deň zimného slnovratu. Kresťanstvo nechcem za každú cenu obhajovať, len si urobme dištinkciu medzi vierou, náboženstvom a cirkvou.

Posledná veta je nejasná. Jednak čo je to rozvoj? (Napr. elektrika, geocentrický model sveta atď. je rozvoj?) Čo je to "človečenstvo"? Ak mi na to odpovieš, budem môcť posúdiť, či je veta pravdivá alebo nie - podľa mňa nie je. Zároveň ľudstvo v staroveku už tiež vedelo prakticky všetko o masovej manipulácii, genocídach a pod. len technológie sa vylepšili.

Norman

to rozdelenie "viera, náboženstvo, církev",
to ja poznám aj ako "duchovno versus (literalistické) náboženstvo".
To o církvi už celkom vynechávam, to už je známy problém, a teda teraz už nie je nejaký kritický, keď sa o ňom všeobecne vie. Podstatné je uvedomiť si či rozpoznať ten rozdiel medzi duchovnosťou a náboženstvom.

Ja preto dosť nerád či opatrne používam ten termín "pohanstvo", lebo ako si nápisal a ako hovoria aj iní rozumní ľudia, napríklad aj Žiarislav, aj keď sa tomu venuje, ale má očividne chľadnú a úprimnú hlavu - teda že hovoria, že málo o tom vieme, ako to bolo naozaj a čo bolo dobre a čo nie.

Radšej na upresnenie tej duchovnosti používam skôr slová mysticizmus, hermetická tradícia, alebo gnóza. Fantazmagori sú všade, ale v tejto oblasti je predsa len určitá tradícia (na rozdiel od bežného neopohanstva). Duchovná fyzika - sú to objektívne veci, aj keď sa jedná o duchovno, mentálno.

Samozrejme, rodné duchovno je ako rodná reč - človek má na ňom budovanú vlastnú osobnosť a slúži mu najlepšie, najlahšie, dokáže v ňom všetko povedať - len treba vybrať správne slová. Ak má prejsť na iný systém, musí sa to učiť odznova, čo je prirodzene problém. Je to ťažká dilema. V podstate je cesta nikam neprechádzať, len redukovať, reformovať:)

Pharmy

ТаuRus | 08.01.2015
Zajímavá verze o tom, že v Paříži přece jen byla inscenace teroristického útoku.
Podozření vzniklo poté, co se Holland objevil na místě ter. útoku hned po 10 minutách, aniž by se místo prohledalo a zabezpečilo.
Vypadá, že schůzka 4 hlav státu v Astaně, kde mělo proběhnout jednání o Ukrajině se zruší. Místo toho Holland výzval Rusko, aby se spojilo se Západem v boji proti islámskému terorismu. Také údajně měl prohlásil, že letadlovou loď do Perského zálivu pošle.
V odkazu je několik fotografii z průběhu ter. útoku a záchranných akcí, které sámi o sobě jsou dost výmluvné.
Zajímavé momenty :
- útočníci řekli náhodnému kolemjdoucímu, že jsou z Al Kaidy,
- výstřel na policistu byl mimo,
- policista leží svlečený v kaluži krve, stopy po zranění na těle nejsou, jen na hlavě rána, kterí neodpovídá použité zbraní ani náboji.
- žádné lidé (a to v 11 hod. dopoledne ve středu města), žádná jiná videa, kromě jednoho z okna,
- příjely jen dva!! záchranné vozy (víc asi nebylo třeba:),
- zraněné (opět svlečené bez stop zranění) zachraňovali stejné lidé,
- na okno redakce někdo vystřelil z ulice, proč?
-chybí záběry kamer uvnítř budovy.
- hned navečer se koná stotisícová "spontanní" akce Pařížanů,
- dnes celoevropská akce novinářů za svobodu projevu, která se projevuje také tím, že redakce novin začaly zběsile zveřejňovat hánebné obrázky proroka Mohhameda.
http://www.russiapost.su/archives/39813

Celý svět je "otřesen". Zajímavé, že nebyl otřesen, když v Oděse pálili lídí, když ve Volgogradu byly 2 ter. útoky. Když nedávno podobný ter. útok proběhl v Groznem. Nebyl "svět" otřesen ani z války v Sýrii, Íráku, Libyi, Ukrajině atd. Jen z toho, že někdo si vyhrazuje právo ztrestat zvrhlou redakcí za pokleslý humor. Mimochodem, tito obrázky byly zveřejněny už před 2 roky. Trochu dlouhá doba pro Al Kaidu na pomstu...A hned tentýž den teroristi zaútočili i na sinagogu, aby ani ve snu nikoho nenapadlo, že za vším mohou stát sionisté.
A na závěr, co by se stálo, kdyby podobné obrázky dehonestovaly židovskou víru, prošlo by to někomu?

Norman

Existujú naozaj ľudia, ktorí neveria ničomu a ich snaha je všetko preveriť a podať alternatívne vysvetlenie. Pozor - to nie je kritika, to je konieckoncov dobre. Čo je horšie, to je to, že už ich je toľko a mnohí z nich sú zákonite leniví či blbí, že už sa nenamáhajú naozaj niečo nájsť, len proste povedia opak, ako je oficiálna verzia. To je už často na škodu veci.

Nepodľahnem ale tendencii tiež vysvetlovať svoj názor na tie body, od "výstrelu mimo" až po "hneď navečer sa konala akce Parížanov". Mám k tomu tiež tendenciu, bezpochyby, ale obkecávaním by sme spravili tú istú chybu - zadusili by sme to podstatné. A to podstatné je v tejto dobe to, čo si napísal v poslednom odstavci, preto to ešte zdôrazním:

 

Celý svět je "otřesen". Zajímavé, že nebyl otřesen, když v Oděse pálili lídí, když ve Volgogradu byly 2 ter. útoky. Když nedávno podobný ter. útok proběhl v Groznem. Nebyl "svět" otřesen ani z války v Sýrii, Íráku, Libyi, Ukrajině atd. Jen z toho, že někdo si vyhrazuje právo ztrestat zvrhlou redakcí za pokleslý humor.

 

Toto pokrytectvo, táto hystéria kvôli nejakým svojim ovečkám, evidentne v ťažkom rozpore s necitlivosťou voči dianiu inde, je jeden veľký HNUS, ktorý usvedčuje Západnú spoločnosť en bloc (aby tomu Francúzi rozumeli). Bez srandy, tie davy, čo teraz zrazu hromadne zapalujú sviečky a blačia vety "zhrozenia", vlastne len dokazujú opak toho, čo chcú, dokazujú totž len to, aké sú bezcitné svine.

 

Buheh

ako takého voči zvyšku sveta musí byť každému, kto si vidí ďalej od nosa, zrejmá. Od genocídy indiánov cez kolonizátorstvo, nespočetné vojny a puče (komu sa to slovo nepáči, môže si dosadiť napríklad "kisky") 20. storočia... slová hnus a svine sú veľmi miernym označením.

A čo sa týka toho Paríža... nehovoril Hollande pred pár dňami niečo o zrušení sankcií? A nebehali ešte v deň streľby po meste tisíce ľudí s papierikmi "Ja som Charlie"? Podobnosť s červenými protizemanovskými papierikmi naozaj náhodná. A hneď na druhý deň boli plné mejnstrímofky dojímavých profesionálnych článkov, z ktorých priam trčalo, že boli pripravené vopred. Kto nevidí do očí bijúcu "spontánnosť" celého tohto spektákľa, ten tisíckrát opakovaný rukopis, tak toho treba len nechať tak, nech si ďalej prežúva.

Norman

Hollande hovoril o zrušení sankcií (voči Rusku?)? Kde presne a kto to berie vážne? A teraz zmenil názor? Akože sa zlakol, aby ho Američania podporovali voči islamistom? Alebo sa zľakol, že Američania priamo poštvú ISIS a rozstrilejú mu víťazný oblúk?
Nie je jasná logika takých argumentov.

Podobnosť s kartičkami skutočne nie je náhodná - moderná doba, technológie týchto ovčích demonštráciíí sú už skutočne zabehané - prísť do stáda, ukázať papieriky, napísať na twitter, prípadne sa rovno odfotiť a dať na fasbúk, a spokojne ďalej otročiť - ale to neznačí, že niekto niečo o prepadnutí Charlie hebdo vedel vopred.
Ináč povedané - ona tá "spontánnosť" naozaj nie je spontánnosť, je to rovnaký pattern, ako určitá skupina oviec reaguje už na všetko. Ale podľa mňa to už ani nie je fenomén politiky, skôr psychiatrie, :), vlastne :(.
Je to ako keď pán často hádže psovi paličku a ten vždy s nadšením uteká a aportuje. Potom sa stane, že pán náhodou rukou mávne do prázdna, a pes aj tak uteká ... Reflex.
Títo ľudia neutekajú, tí blačia. Došlo k niečomu, čo ich už dosť priamo ohrozuje, tak vybehli na námestie demoštrovať nie islamistom, ale svojim pánom - To sme my, my sa na vás spoliehame, sme vaši, postarajte sa o nás, že ná sneopustíte ... :)

V Prahe s červenými kartičkami to bolo naozaj riadené, bol jasný motív aj ciel. V Paríži len blačia bez ciela.

baloo

hľadiska to bude asi jedno, z hľadiska "kauzality" t.j. čo vyplýva z čoho je možno predsalen dôležité, že Hollande 5. januára zakoketoval nahlas s myšlienkou zrušenia sankcií. Streľba bola POTOM.

jery

ТаuRus | 10.01.2015

A ještě
V souvislosti s hysterii kvůli ter. útoku v Paříži, Andrew Parker, generální ředitel Britské bezpečnostní služby upozornil na to, že brzy bude massový teroristický útok na Západ s velkými obětmi.

“We know, for example, that a group of core al Qaida terrorists in Syria is planning mass casualty attacks against the West,” the MI5 boss told members of the Royal United Services Institute.

“Al Qaida continues to provide a focus for extremists to plot terrorist attacks against the West. British Islamist extremists still travel to South Asia, the Arabian Peninsula and other theaters to try to obtain terrorist training.”

"My víme o hlavních skupinách Al-Kaidy v Sýrii, že plánují útok na Západ s masovými obětmi" sdělil boss MI-5.
http://so-l.ru/news/show/17792337#

Prof. Panarin také hned na začátku prohlásil, že za útoky stojí britský spěcnaz a cílem je zabránit rusko-francouzkému sblížování. Holland dostal černou známku.

Ve Francii je hodně jaderných elektráren. Údajně o ních také jednal Holland na setkání s Putinym ve Vnukovo. Prezident Francii informoval Putina o přípravovaném ter. útoku na jadernou elektrárnu, který plánuje Amerika, aby potom to svedla na Rusko a rozpoutala válku.

French President Hollande gave Putin shocking details obtained by the French Ministère de la Défense (DGSE) of a planed nuclear false flag attack on France, to be staged by the Obama Administration, that would be blamed on Russia. The French President went on to highlight his fears that outcome of this attack would give the U.S. grounds to go to war with Russia."

Toto mi případá hodně přitažené za uši, ale ze zkušenosti víme, že žádná lež není příliš velká, aby jí Západ nemohl použit.

V odkazu je také video s šífem MI-5
MI5 chief says al-Qaeda plotting mass casualty attacks in West
https://www.youtube.com/watch?v=lIHJxIcEMBM

Pořád se opakuje slovo Sýria. Tam zřejmě mají v plánu zaútočit.

Domnívám se, že stejnými věcmi vydírají i Merkelovou, pokud bude chtít uhnout od línii USA.

Norman

O možnosti skončiť sankcie predsa blabocú pomaly každý týždeň. Vždy sa hrajú na svatých a vždy je samozrejme možnosť zrušiť sankcie. Samozrejme že sankcie bolia mnohých na Západe a tak im politici slubujú, že to už nebude dlho trvať. A budú stále slubovať ..

Ináč, Merkelka sa v novoročnom príhovore vyjadrila proti PEGIDE - ktovie, či to PEGIDACI nespustili, aby zostudili immigrantov :)

Ináč, aj ja som tu ešte 6. januára tiež práve riešil, že islam je naozaj už hrozba pre Západ a všimni si, ani nie pár hodiniek po strelbe už som sem dal článok. To som predsa nemohol tak rýchlo, to som musel mať pripravené vopred. A komu tento terorizmus vyhovuje viac, ako mňe: nechutné papule z redakcie hore bruchom a zároveň koniec multikulti. Kde som vlastne bol 7. januára dopoludnia... už si nepamätám ...

baloo

... no vravím, že z nejakého dôvodu u Fransoá pretiekol pohár. Najnovšie mal v televízii prejav, kde otvorene hovorí, že útok na Charlieho spáchali ILUMINÁTI a nemá nič spoločného s Islamom. Vot link, ja som si pre istotu aj sejvnul, zajtra tam už nemusí byť:
https://www.youtube.com/watch?v=6z9y-FtskzY

Variant B je zas taký, že sa chce vyhnúť konfrontácii s moslimami a snaží sa predísť chaosu. Už nám tu pár rokov masírujú mozgy s iluminátmi (Dan Brown + polka internetu) ale v prípade ako je tento sa možno zídu, lebo kým moslimovia reálne bývajú niekde, chodia na ulice a majú zbrane, ilumináti sú také subtilné oné tajuplného temného sprisahania. No priamo ani oni ťa nenakopú do riťi ale ani ty ich priamo nemôžeš. Ergo Fransoá použije populárny internetový mém na odventilovanie hnevu. Lebo teraz čo? Ľudia pôjdu do ulíc demonštrovať proti iluminátom? Proti nim dokonca môžu demonštrovať kresťania, moslimovia aj židia ruka v ruke. A oni sa zľaknú a prestanú vyvádzať? No, bola to len úvaha ale možno nie až taká jalová.

baloo

Frantíci kvôli americkému nátlaku nechcú dodať už zaplatenú bojovú techniku rusom - budú mať z toho iba oni prúser, takže voni by najradšej asi aj dodali, ale nechcú riskovať, lebo vedia, že ich najsámvaččí priateľ a spojenec má niekoľko paket kariet v rukáve

Dec. 5: US Kongres odklepne tzv. House Resolution 758., ktorá je podľa niektorých preventívne ospravedlnenie útoku na Rusko, ergo ani nie veľmi skryté vypovedanie vojny (https://www.congress.gov/bill/113th-congress/house-resolution/758). O tejto udalosti objektívne ale zároveň aj mienkotvorné média slobodných demokratických krajín zabudnú informovať. V USA vrcholí sezóna futbalu...

Dec. 6: Prúser sa blíži, Fransoá sa nečakane zastaví o Voloďu (http://www.dw.de/hollande-to-meet-putin-in-surprise-moscow-visit-reports...) a narýchlo medzi štyrma očama (+ brýle) na letisku a nie v dákom nóbl paláci (http://sputniknews.com/politics/20141206/1015565351.html) niečo povie Voloďovi, čo mu zrejme veľmi ležalo na srdci. Nikto nezná na čom sa borci dohodnú, no Voloďa po stretnutí ihneď nariadi umiestnenie systémov protivzdušnej obrany S-400, Pantsir + radarov v centre Moskvy (http://news.yahoo.com/russia-displays-air-defense-systems-amid-ukraine-t...) a to hrozne začína srať CIA. Údajne tam odznie niečo ohľadne nejakej "false flag" akcie.

Nu, Fransoá popojede dúm, aj keď ljoďky nedoriešili. V decembri má frmol: vyjednávajú s Angelikou, Voloďou a Lízatkovým kráľom, doma sa zase pokúsi vyžmykať z bohatých viac daní, čo mu pochopiteľne neprejde (http://www.theguardian.com/world/2014/dec/31/france-drops-75percent-supe...) - no závratnou rýchlosťou zbiera kamarátov. Chudáka ešte aj z toho obvinia, že riskuje roztrhnutie EU kvôli sankciám proti Rusku (http://www.bloomberg.com/news/2014-12-19/hollande-risks-eu-split-over-ru...). A kvôli nedodaným ljoďkám teraz aj India zrušila pripravovanú zmluvu o stíhačkách Rafale, keďže poučená mistralmi chcela presadiť dodatok o garanciach dodávky, čo frantíci odmietli (http://www.tribuneindia.com/news/nation/-on-rafale-jet-deal-india-says-b...), éto značit - cca. 12 mld jevrov mínus v rozpočte. No nemá to ľahké.

Jan. 5: nakoniec z chudáka Fransoá vypadne: bolo by treba uvoľniť sankcie + nech sa gréci sami rozhodnú, či chcú jevro a tára piate cez deviate podobné nedemokratické bludy (http://www.france24.com/en/20150105-france-hollande-russia-sanctions-put...). Pravými diamantmi zdobený prenádherný zlatý kalich demokracie a slobody zrejme pretiekol z toľkej hnusnej herezie.

Jan. 7: dvaja moslimskí extrémisti si zrazu uvedomujú, že "kwa, veď v 2011 tí kudrnatonosí bojovníci za slobodu slova (okrem samozrejme niektorých slôv) nakreslili Proroka, mali by sme im rozkopať prdel, né?". A svoj plán profesionálne aj vykonajú, bez problémov odídu z miesta činu - ale polícia už aj vie, kto to je a potom zrazu ich predsalen nájdu a odbachnú. Krajina je v chaose, železnice presúvajú tanky, na dvoch extrémistov pošlú 80000 ozbrojencov a už teraz vieme, že určite budú aj ďalšie útoky. No chýbalo ti to Fransoá?

Norman

ale ešte raz:
ako súvisi nie zrovna ľahká medzinárodná politika USA-Francúzsko-Rusko s posratým parížskym humoristickým hajzl časopisom a jeho krvavou stredou???
Respektíve ako súvisí s nejakou prestrelkou, síce relatívne krvavou a ovcami obučanou, ale z hľadiska Francúzskeho vnútra úplne nepodstatnou? Ak, tak nemala by naopak nahrávať do kariet tých, čo chcú zlepšiť vzťahy s Ruskom? - v zmysle: my Francúzi máme dosť problémov domácich a s islámistami, my sa do Ukrajiny nehovoriac Ruska srať nebudeme.
Nie je tento teror akt, tak, ako je oficiálne prezentovaný, práve veľké plus pre Le Penku a podobné nacionalistické strany? Načo by také niečo čo len podporovali Američania či sionisti všeobecne?

jery

- aký dopad mal 11 sept na obyvateľov usa?
- zrejme európania majú ešte veľa slobody, tak ich trochu postrašme a oni sa jej ľahšie vzdajú

Norman

ach jaj.
Za prvé Amíci a Francúzi s nadšením podporujú Islamistov - chce to Washington takto zmeniť:-)) A znova - čo to má s Ruskom???
Za druhé - Európani majú mnoho vecí, ale určite nie slobodu. Tú huspeninu už nie je treba strašiť ničím, to si buď istý:) Práve naopak - dochádza k tomu, čo hovoríme už desaťročia, a v posledných rokoch po výčinoch Islam kalifátu sa aj úprimne zhrozene píše oficiálne - že sa vojna a zabíjanie prenesie do Európy. Takže Európania budú čoraz viac vystrašení oprávnene - a zároveň je to aj jediný možný liek pre nich.

baloo

Vyššie som zhruba opísal, prečo by to mohlo byť v záujme trebars CIA alebo Mossadu alebo ako ich nazvať.
- chaos > výnimočný stav
- odstránenie Hollanda, ktorý - verím tomu, že na vlastné triko - varoval Voloďu
- teraz niekedy majú byť voľby v Grécku + sa má rozhodovať o TTIP > odvrátenie pozornosti

To, že sa vzťahy s Ruskom zlepšujú vyjadruje napr. vyhlásenie, že frantíci tie mistraly Rusku dodajú.

Na druhej strane kto je LePenová? Orbán alebo Jobbik v Maďarsku sú tiež bežne považovaní za "nacionalistov". Akorát, že "starí fidesáci" všetci do jedného sú Sorosoví odchovanci a Jobbik mal za úlohu tiež len odventilovať vášne - odvtedy len vysedávajú v EP a velice chudokrvne sa občas vyjadria podľa dobre zmapovanej chuti svojich fanúšikov, ktorí sa zase ukludnia. LePenka kľudne môže byť podobný ventil, lebo je už x rokov na scéne ale zatiaľ príliš viditeľné výsledky nemá.

Norman

Hej, o reálnych faktoch toho vieme -zatiaľ- málo, takže nejde ani tak o samotné krvavé činy v Paríži - skôr ide o argumentáciu, tá ma (mierne) zaujala a priviedla k (miernemu) nesúhlasu.
Aj teraz ešte:
Bod 1 - chaos - to sa môže argumentovať pri každom akte, že "im" chaos vyhovuje.
Bod 3 - odvrátenie pozornosti - detto.
Bod 2 -dstránenie Hollanda - hm, bežne sa argumentuje skôr opačne, že si vládcovia zinscenujú terorizmus, aby sa ich pozícia a moc zosílila. Teraz je Holland nejako postihnutý? Ani nevyzeral.

A ešte chcem povedať - keď sa povie, že terrizmus či zločinnosť islamistov či cudzincov "pomôže LePenke" neznamená to nejako jej osobne, ale tej politike, ktorú reprezentuje. LePenka osobne, čoby druhá generácia vládcu strany, nemusí byť nič moc, je to proste jej parketa, jej job, ktorý možno ani dobre neovláda, možno že tá LePen je len taká ozdobná lepenka ... ale to hnutie, tie sily za ňou, tam sú a pre tie sily je taký vývoj pozitívny.

Podobne platí pre Fidesz a Jobbik. Žial, asi to tak vždy bude, že každú stranu zosobňujú tie karieristické a podobné typy - ale za nimi je niekedy aj niečo pozitívne.
Čo sa týka ich (ne)činnosti - no hej, oni vedia hlavne prevracať kabáty - to jediné sa od nich azda dočkáme.