11 zastavení jarí od 11.9.

Tak tu je 11 rokov od najväčšej a zároveň najblbšej konšpiračnej teórie, ktorá bola kedy vytvorená. Samozrejme, myslím na pseudoteóriu, že 19 dorastencov z vidieckych púští s keramickými nožíkmi oklamalo všetky USA bezpečnostné zložky a trafili do WTC a Pentagonu. Ďalej je to teória o tom, ako sa ocel taví pri 900 stupňoch bežného ohňa, ba čo viac, ako budova WTC7 padá úplne sama zrejme len pod psychologickým stresom spôsobeným stratou súrodencov.

Tu niet viac čo dodať.

Izraelci to zasa raz dokefovali.

 

 

Autor: 
Buheh

Len aby sa nezabudlo, pripomeňme si viťazný vtip tohto kola. Oskára vtipkára získal americký sudca, ktorý v Jew Yorku vystavil Iránu faktúru za 9/11.

http://spravy.pravda.sk/americky-sudca-rozhodol-al-kajda-taliban-a-iran-by-mali-platit-ptf-/sk_svet.asp?c=A120731_180331_sk_svet_p12

Viem že to tu už bolo, ale keď toto je taký šťavnatý kus...

 

Norman

že Silverstein dostal 3,5 miliardy dolárov za demolíciu dvoch azbestových búd, ktorú mu previedlo izraelské komando pomocou vojenského nanotermitu.

Norman

odpoveď na obviňovanie zo zložitých konšpirácií ohladne WTC:

Fantómoví inteligenti majú problém uveriť , že sú obeťou nejakej rozsiahlej sofistikovanej konšpirácie. V podvedomí to skonfrontujú so svojimi schopnosťami a príde im neuveriteľné, žeby niekto dokázal urobiť niečo zložito, kvalitne a premyslene na niekoľko krokov dopredu. "Sebavedomie" im káže to spochybniť, veď nemôžu byt predsa takí blbí, že by s nimi niekto takto točil. Taký postoj im potom prinavráti múdrosť a dôstojnosť o ktorú by inak vo svojich očiach prišli. Takto sa vyhnú skutočnosti, že za blbcov sú na tomto svete oni. Múdry človek sa zo svojho omylu poučí a pokročí ďalej, hlupák radšej ukrižuje toho, čo mu otvára oči. Tento typ ľudí potom aj takto argumentuje: "kto by to robil tak zložito", "veď by do toho muselo byt zainteresovaných množstvo ľudí" a pod. A prečo nie? Prečo by to mali robiť primitívne, nepremyslene, nezodpovedne? Veď tomu majú uveriť aj ľudia čo si vedia spočítať 2 a 2. Kvôli tým ostatným by napríklad nemuseli ani zdemolovať budovy WTC, stačilo by oznámiť v televízii, že spadli. Takýto ľudia by tam potom chodili klásť vence a každého, kto by ich upozornil, že budovy stoja, by označili za konšpirátora pripadne antisemitu.

Ema

No, v tomto prípade skôr svojich amerických rodičov.

V Benghází aj Káhire. Zatiaľ.

http://www.jpost.com/Headlines/Article.aspx?id=284754

Norman

Trocha od témy, ale je tam jedna veta:

The United States deplores any intentional effort to denigrate the religious beliefs of others

Nuž, to je presne výsledok toho pokrytectva a zároveň doublespeaku moderných masmediálnych čias. Na jednej strane je samozrejme možné tolerovať akékoľvek predstavy o skutočnom duchovne, ale v reáli je takzvané religion, náboženstvo, vždy celkový svetonázor, ktorý zasahuje oveľa viac, ako abstraktné duchovno. Preto je principiálne nemožné tolerovať akékoľvek náboženstva - a ako vidí každý, v praxi sa to ani nikde nedarí.

Ak by sa používal správny pojem svetonázor, hneď by bolo jasné, že rozpory v svetonázoroch budú vždy konfliktné.

Zároveň je to aj dôkaz, že judaizmus, kresťanstvo, islám  nie sú skutočné náboženstvá.   Oni dokonca už nie sú ani len svetonázor, ale nádor prekročil aj tie hranice a stalo sa z nich profánne politikum, čiže explicitné politické ideológie.

Norman

dávam to sem zatial do archívu. Samozrejme, našiel som to v diskusii vyššie, ale ak by to niekto prehliadol, takto to má vyzerať:

http://www.videacesky.cz/parodie-parody-youtube/the-onion-al-kaida-poklada-konspiracni-teorie-o-11-zari-za-smesne

(všetko je s českými titulkami)

 

A čo sa týka mládeže, k tej téme odporučujem nasledovné

http://www.videacesky.cz/parodie-parody-youtube/the-onion-eutanazie-divky-ktera-jen-kouli-ocima-a-pise-sms