Alkoholickí blbci

Tak sa v Čechách prejavili ďalšie dopady všeobecného alkoholizmu, ktorý ovláda západnú spoločnosť. Nebudeme zlí a nebudeme to zvalovať iba na Čechov, ako by to oni robili, keby sa náhodou niečo také stalo na Slovensku. Nie, toto sa môže stať kdekoľvek - že na dôsledky slopania sa za pár dní zadusia desiatky osôb a ďalšie desiatky oslepnú (a zrejme ďalšie stovky, tí, čo majú trocha viac šťastia, len sem tam mozgovo zdegenerujú).

Masaker väčší, ako spôsobila a spôsobí rádioaktivita z Fukushimy.

A spoločnosť?

Nie aby to využila na osvetu a potlačenie tejto formy narkománie - nie, ona sa stará o svet týchto chudákov, ktorí bez alkoholu nevydržia ani deň. Ako to teraz budeme robiť? Ako skontrolujeme flaše, aby naš ľud nemuseli vidieť a znášať triezvu realitu?

Alebo sa azda zjavili niekde v masmédiach takéto návrhy:

1.zakázať akúkoľvek reklamu na alkohol

2. zakázať akékoľvek predávanie alkoholu na ulici, v stánkoch, v bežných potravinových obchodoch

3. zakázať pitie na verejnosti, ako aj v ktorejkoľvek práci

Nie, to nie je prohibícia. Hnisu treba nechať odtok a tak sa postihnutí môžu ďalej debilizovať v špecializovaných zariadeniach a doma (tak, aby to nik nevidel, ako nevidí ani iné ich súkromné nechutnosti).

 

S týmto nik neprišiel, že? Žiadna politická strana, žiadna osobnosť kultúry, žiaden spisovateľ či filozof. Pritom nebezpečenstvo naozaj nie je tá stovka mrtvych a fatálne doživotne zmrzačeých. Problémom je širokoplošná debilizácia širokých vrstiev. Áno, toto je stále problém širokej a nehatenej alkoholizácie populácie.

Lenže to nevadí tým, ktorí dnes diktujú oficiálne predpisy a hodnoty spoločnosti. Skôr im to vyhovuje.

Buheh

 

Keď pred rokmi spadol vo Švajčiarsku český autobus z útesu, hneď bolo veľa kriku o bezpečnosti a celá Európa prijala nariadenia o bezpečnosti, odvtedy každý autobus musí mať nainštalované také a onaké (drahé) zariadenia. Lebo bezpečnosť. Keď sa úradníkom zazdalo, že cyklisti majú príliš veľa nehôd, nariadili, že každý povinne musí nosiť prilbu, nech je hociako horúci deň a človek by chcel cítiť vietor vo vlasoch. Postupne nám pribudli fosforeskujúce bezpečnostné vesty tej jedinej správnej farby, ABS, lekárničky meníme každé dva roky, so starým autom sa bude chodiť na STK pre istotu každý rok... čo by naši milovaní úradníci neurobili pre našu bezpečnosť, však?

 

Na rakovinu pľúc v dôsledku fajčenia a na iné rakoviny v dôsledku alkoholizmu zomiera ročne obrovský počet ľudí, ale naši úradníci, ktorým inokedy tak leží na srdci naša bezpečnosť, akoby na nás, obete karcinogénnych jedov, úplne zabudli. Jediné, na čo sa zmôžu, je neustále zväčšovať písmo vo výhražných nápisoch na cigaretách, pri čítaní ktorých fajčiari odpadávajú od hrôzy.

 

Prečo je to tak? Prečo na nás zabudli? Vie mi niekto odpovedať?

 

Prečo zabudli na tak skvelú príležitosť zarobiť... ee, prepáčte, chcel som napísať, zachrániť toľké životy?

 

Prečo napríklad nemusí mať každý fajčiar povinne pri sebe certifikovaný prístroj na zisťovanie stavu jeho pľúc, ktorý by cez GPS čip ihneď zalarmoval príslušného lekára, a hneď by mu pľúca obrezal?

 

Alebo prečo každý poživateľ alkoholu nemá povinne pri sebe certifikovanú fosforeskujúcu záchrannú protipádovú vestu a špeciálne vyvinutú ochrannú prilbu pre alkoholikov, a samozrejme tiež špeciálny certifikovaný prístroj, ktorý by zaregistroval zmeny motoriky a zalarmoval miestnu políciu, hasičov a pohotovosť? S prístrojom by sa chodilo každý rok na STK a človek by naň dostal peknú zelenú nálepôčku, akože môže ísť chlastať. Samozrejme, to všetko za mierny poplatok, veď bezpečnosť niečo stojí, no nie?

 

Viete koľko miliónov eur... eh, čo to trepem, chcel som povedať, koľko ľudských životov by sa takto dalo každoročne zachrániť?!

 

piskorka

Česku vyhlásili pre otravy metylalkoholom prohibíciu http://spravy.pravda.sk/ - hned som si na teba spomenula.

Nezabudaj, ze uz vo svete jedna prohibicia bola. A nakoniec sa musela zrusit, lebo ju nikto nedodrzoval a iba co s nej profitovala mafia. A podobne to bude v Cesku. Neviem co skusaji miestny vladny psychopati, alebo celkom paradoxna situacia je teraz v CR:

 

Hulit se smi, ale chlastat tvrdej alkohol nikoli.

Norman

Hovorím o tom, aby bolo zakázané propagovanie a tolerovanie ohlupovania a narkotizovania. Aby do toho nenarážali decká na každom kroku.

Aby to nebolo spoločensky tolerované. Opakujem, doma a v krčmách nech sa ktokoľvek - ak tam nie sú deti - spíja, ako chce. Ale nech je to spoločnosťou - nie predpismi, ale spoločnosťou - označené za primitívny úpadok.

Je to veľa?

Hovorím hlavne o tvrdom alkohole.

Ja tiež si ešte stále dám občas pivo, a víno je  možno považovať za druh delikatesy .. všetko otázka aj miery, ale tvrdý alkohol táto populácia očividne nezvláda. Tak, ako to nikdy a nikde populácie nezvládali.

 

To som naopak skôr otvorenejší huleniu trávy - i keď  s tým , na rozdiel od Poliačika,nemám nejaké väčšie skúsenosti  (možno práve pre to:)

Fajčenie je tiež svinstvo - ale nikotín aspoň neohlupuje.

 

Ešte dodám: každá droga rozvracia vnútorny (dopamínový) svet. Ľudia, berúci externé narkotiká, si ničia vnútorné drogy - nič nezískavajú.

Buheh

Citujem: "každá droga rozvracia vnútorny (dopamínový) svet. Ľudia, berúci externé narkotiká, si ničia vnútorné drogy - nič nezískavajú."

Presne tak, toto je stará známa pointa. Zaujímavé, že túto pointu neučia deti už v materskej škole.

Keby im dali skúsiť drogu v šiestich rokoch, kým ešte dospelí majú nad deťmi akú-takú autoritu, a vysvetlili im, že áno, teraz ti bude chvíľu fajn, ale zničíš si život, možno by sa narkománia dosť obmedzila. Bola by to určitá forma očkovania. Aby bolo jasné, že to nie je žiadna frajerina. Mám pocit, že ľudia, ktorí skúsia cigarety ako osemroční, potom už nezvyknú začať (napríklad ja) - nemá to imidž, veď to robia už malé deti. Fajčia tí, ktorí začnú v pätnástich - vtedy už nie je problém si na tú blbosť zvyknúť.

Treba dílerov predbehnúť: ak díler útočí na osemročných, učiteľ musí decko podchytiť ako sedemročné.

Alebo je to všetko inak a drogový biznis ako pilier ekonomiky je požehnaním pre zdravý rozvoj rozvinutej kapitalistickej svoločnosti, ktorý v skutočnosti netreba narúšať, i keď sa platonicky hovorí, že fuj? No možno som paranoidný, ale vlažný prístup nielen nášho slovenského governmentu v tejto súvislosti mi príde dosť podozrivý...

Na druhej strane, je to asi dané aj geneticky. Určitá časť ľudí ako keby nevyhľadávala v živote nič iné, len čím silnejšie stimuly, tu a teraz, je jedno aké a za akú cenu. Alkohol, nikotín, tráva, tvrdé drogy, ale aj prejedanie, nakupovanie, rýchla jazda, hazardné hry, či rôzne iné adrenalínové športy... hlavne utiecť od reálneho sveta, od prirodzenej hormonálnej rovnováhy.

Norman

len nemyslím, že až taká stará a známa. Ja osobne som na túto pointu narazil až nedávno - človek to nejako tak vníma, ale ak to seriozne  nepotvrdia a nenapíšu, tak nevie. Ako hovoríš, mali by to  prezentovať. Namiesto toho je dnešná antidrogová rétorika takáto:

-ak berete drogy, užívate si zábavu, ale stojí to vela (peniaze, zdravie) a skracujete si život.

-ak neberete drogy, ste v šedivom svete ktorý sa nedá zniesť. Punktum.

To potom nečudo, že len máloktorý dorastenec odolá. Veď kto by chcel premárniť život ... šedivosťou. Brrrr.

Ale konzumná spoločnosť nemôže inak. Týmto ovláda svoje ovečky  - hovorím o alkohole a bežných ľuďoch stredného veku - ktorí si pravidelne, ak nie denne, znižujú hladinu kritičnosti.

Buheh

ide o tú šedivosť. Áno, to je to, čo nám predkladajú. Keď nie si in, keď sa nerútiš niekde šialenou rýchlosťou v najnovšom značkovom opojení, v najnovšom značkovom odeve a značkových slnečných okuliaroch, tak si lúzer, ako keby si ani nebol.

Nuž, ja mám les. Šum lístia. More. Vlny, piesok. Lúka. Vetrík, kvietky, šteklivá tráva.

Šedivosť? Hovno. Nech sa poserú aj so svojimi značkami.

piskorka

Aha, to da rozum: http://youtu.be/iOyIgG0jE9g cca v 2:18

Reklamuju este tvrdy alkohol v televizii?

Dnes ma napadlo, preco je dobry ten cesky zakaz: Viac sa bude chodit chlastat do prihranicnych sk krciem.

Zakazany je predaj alebo konzumacia? (tym padom sa da alkohol "darovat"). To je dlhodoby zakaz, alebo docastny.

 

Aj tak si myslym, ze si tym len uskodia - naseru ludi.

Buheh

a naši to s radosťou hneď prebrali - všetky média to majú naznačené už v titulkoch.

Môžu za to Poliaci. Lebo v slivovici bola poľská nemrznúca zmes. Teda ten nevedomý chudák český občan, ktorý iba lial poľskú nemrznúcu zmes do "slivovice" je nevinný.

Nechcel by som byť žurnalista.