Debaľcevo je oslobodené

Z Donbasu prichádzajú dobré správy. Oblasť plná cudzieho ukrajinského vojska je dobýjaná a žoldnierske sily sú ničené.

Je dobre, že Novorusia sa presne drží dohôd z Minska a čo tam prítomní politici nedokázali formulovať, to teraz naformulovali rečou, ktorej haličskí bastardi jedinej rozumejú - silou. Je dobre, že aj keď v čase nástupu novoruských síl pribehli Merkelka a Hollande až do Moskvy, aby ich zastavili, sa títo zastaviť naozaj nenechali. Je správne, že Zacharčenko dodržiava zmluvy, ktoré Merkel a Hollande podpísali .... ups, ako to, veď tí dvaja nič nepodpísali. Scheisse merde, niečo chcieť, ale nič nedať - už aj Rusi dobre rozumejú západnej "reči trhu" a podľa toho na jeho sračkové papiere reagujú.

Prešli by sme radšej na fakty, ale tie žiadne nie sú k dispozícii. Komunisti z Čiech hovoria, že v kotli Debaľceva bojuje za Ukrajinu okolo 2000 vojakov z krajín NATO - ale týmto komunistom som ja nikdy neveril a aj teraz slúžia skôr ako provokatéri (prinajlepšom ako užitoční idioti). Dvetisíc je priveľa, ak tam však Novorusi nejakých cudzincov zajmú, odporúčam ich v Donecku vystaviť na námestí, aby na nich mohli ľudia pľuvať. Alebo je to nezákonné - no dobre, žiadne vystavovanie, držme sa zákona. Neautorizovaní, falošne označení cudzí ozbrojenci, ergo teroristi, počas ohrozenia vlasti, stanný súd, stena a okamžite popraviť. Humanitárne zastreliť.

Napodiv - myslím si, že k tomu aj naozaj dôjde.

 

 

Buheh

chceli bezočivých ruských podľudí ojebabrať ako minule, lenže teraz to dopadlo presne opačne. Novorossijci si tentoraz podpísané vysvetlili po svojom, logicky a celkom pochopiteľne. Neviem čo si Frau Merkel so svojím retardovaným francúzskym buldočkom mysleli, že v Minsku vyjednali – fakt verili, že svojou žiarivou charizmou zapôsobili na tých slovanských buranov tak, že tí sa hneď vzdajú kotla plného nedovareného gulášu za ďalšiu várku detinských sľubov? Ale skôr to celé bolo inak a to divadielko bolo určené niekomu celkom inému.

Všetkým bolo jasné, že celý Minsk je viacmenej o Debaľceve. Všetkým bolo jasné, že opolčenci by nepodpísali, že sa ho vzdajú. Tak sa vymyslel nemastný neslaný blábol, kde o Debaľceve nebola ani čiarka. Ale akosi sa predpokladalo, že vlastne potom sa to bude rozumieť akosi samo sebou. To je také... židovské. (Pozdravujem pána Smatanu.) Ako drobné nečitateľné písmenká na spodku zmluvy. Je iba prirodzené a veľmi sympatické, že opolčenci im na takýto spôsob jednania všetkým ukázali vztýčený prostredník.

Veruže nebola náhoda že vrchný Porošenko sa pri odchode z Minska tváril ako zbitý pes – zas tak sprostý nie je, vedel koľká bije. Tušil už vtedy, že po Debaľceve padne aj jeho režim v centrálnom kyjevskom Debilceve.

Ja som momentálne najviac zvedavý na to, keď rybár vytiahne sieť, aké rybky tam budú. Koľko tých zlatých, značkových tam bude, a či vôbec dáka. Koľko ich stihlo zdrhnúť v tej VIP kolóne a koľko ich stihlo zgegnúť anonymne, ako obyčajní slovanskí podľudia, bez pasu (lebo pasy do boja nosí iba ruská armáda a saudskí teroristi, aby boli slávni na CNN). Tipujem, že úlovok bude biedny a možno žiadny. Myslím si, že tam už dávno pracuje iná "diplomacia" – tovar je príliš vzácny.

jery

Ukrajinci potichu aj nahlas spomínajú, ako bolo za Janukoviča dobre. Mám blbý pocit, že o rok budú s láskou spomínať na Porošenka. Ak nastane ten horší scenár, na Ukrajine zavládne pravosek-teror.

Náhodný okoloidúci

Na jednaniach o Ukrajine sedia vedľa seba Porošenko a Putin a pretože bol ešte čas kým prídu ostatní vyjednávači, pýta sa Putin Porošenka, či pozná historku o sliepkach kniežaťa Vladimíra, panovníka Kyjevskej Rusi, a hneď aj spustí :
- Knieža Vladimír odišiel na poľovačku do Novgorodu a keď sa vrátil, zistil, že všetky jeho sliepky zmizli....a prišlo sa na to, že mu tie sliepky ukradli Ukrajinci.
Porošenko s vypúlenými očami na to :
- Vtedy ešte žiadny Ukrajinci v Kyjeve neboli...
Spokojný Putin mu s úsmevom odvetil :
- Tak a teraz môžeme začať jednať o Ukrajine... 

Sinuhe

ale mám pocit, že správne sa názov postihnutého mesta píše tak ako uvádza aj Norman vo svojej úvahe: Debaľcevo.
Naši novináči, absolventi všakovakých to mäsmediálnych komunikácií majú už tak pomútené hlavy, že opakovane som, zachytil, že názov mesta v prvom páde vyslovujú ako "Debaltseve" (ergo kopírujú idiotský, pre Anglošašov typicky arogantný a ignorantský, nesprávny prepis do angličtiny).

Ľubov

Dávam do pozornosti http://cntv.ubunturadio.cz/ Nová alternatívna stránka. Smatana ju nemal pokial viem. Ja mám Sinuhe aj istý problém s Kyjevom s ypsilonom,prijde mi to tiež také divné, neprirodzené ,tak píšem Kijev. Ďalší oriešok je Donbass-Donbas. Je to ale teraz druhoradé,potom ,neskôr.Po vojne .

lebleu

jednoducho ruský názov končí na -o, ukrajinský na -e.

Náhodný okoloidúci

Nebolo by vhodnejšie dať článku názov "Debaľcevo je prakticky oslobodené"?

Náhodný okoloidúci

Otec môjho priateľa pred niekoľkými rokmi cestoval po Šrí Lanke. A len tak, v jednom zapadákove, nachádzajúcom sa ďaleko od hlavného mesta aj od miest, kde pobývajú bieli turisti, prechádzajúc okolo rozostavaného domu, uvidel na stavenisku veľký portrét Putina.
Cestovateľ z toho bol taký udivený, že sa rozhodol vyhľadať majiteľa pozemku, a keď sa ho dočkal, opýtal sa:
"Povedzte, prečo ste sem umiestnili portrét nášho prezidenta?"
"Neviem kto to je, ale odháňa zlých duchov" - prostoducho odvetil Šrí-Lančan.

http://politikus.ru/events/43641-on-otgonyaet-zlyh-duhov.html

Čo k tomu dodať? Len toľko - šťastný to národ, ktorý má možnosť zvoliť si za prezidenta takéhoto muža.
Náhodný okoloidúci

Buheh

aj keby nebola pravdivá, čo údajne je, aj tak by bola pekná:

http://outsidermedia.cz/vas-syn-se-nachazi-v-zajeti-u-opolcencu-dnr/