Predsudky voči Rusom

Uvádzame reakciu čitateľa na jeden videoklip na Chelemendíkovej stránke, pretože je sama o sebe zaujímavá:


Díval jsem se na Váš videoklip, kterým se snažíte vyvracet některé tvrdošíjně se opakující předsudky o Rusech. Máte samozřejmě pravdu. Nejen v tom, co přímo říkáte, ale i v tom, že podobné představy jsou urážlivé nejen pro Rusy, ale ještě víc pro ty, kdo podobné představy udržují a šíří, protože tím ze sebe dělají nekulturní idioty. Má to jen jednu vadu. Lidé, kteří mají podobné představy je nepřijali na základě rozumných argumentů, takže je těžké jim je rozumnými argumenty vyvrátit. Pokusím se popsat několik způsobů, jak a proč takové předsudky vznikají a udržují se při životě.

ilja muromec

 

Může to začít docela nevinně, třeba tak, že lidé, kteří mají přátelský poměr k alkoholu komentují bohatýrský přístup Rusů k vodce. Tenhle přátelský až obdivný komentář pak nějaký zakyslý abstinent či jinak nenávistný člověk obrátí v odsudek. Každá věc se totiž dá pokazit a čím je lepší v přirozeném řádu, tím je horší, když se pokazí. Platí to i o humoru.

Zneužití humoru je samozřejmě možno stupňovat. Velice často vidíme, že někdo něco říká nebo dělá s úmyslem ublížit, urazit, ponížit a naštvat, ale přitom se tváří, že je to vlastně humor. Tomu, kdo se právem urazí pak ještě zlomyslně řekne, že "nemá smysl pro humor". Tahle podlá zlomyslnost je častější, než se na první pohled zdá. Urážky křesťanství nebo Islámu se prezentují jako humor. Šikana se provádí vesměs jako "humor". Gestapáci viděli v týrání vězňů "legraci". Když hrdinní vojáci USA střílejí civilisty jako králíky a pak močí na mrtvoly zavražděných, je to taky "joy". Důležité je, že proti těmto lidem není nic platné používat argumenty. Tím, že vysvětlujete a uvádíte na pravou míru jim jen děláte radost. Platí na ně jen rána hovnem - nebo možná raději pětipudovou bulavou? - mezi rohy (takový tvor má rohy, i když nejsou vidět).

Na závěr zmíním další skupinu těch, kteří vytvářejí "rusofobii". Představte si, že jste mladý muž, přesvědčený o své genialitě. Zlí komunisti, vedení Sovětským svazem ale způsobují, že tu genialitu není vidět. No, komunisti ztratili moc, Sovětský svaz zaniknul, jen ta genialita se jaksi nedostavila. Jste zaměstnán ve sdělovacích prostředcích, máte i jistou moc. Jenže ta moc Vám ve skutečnosti nepatří, protože Vy sám jste tělem i duší otrokem toho, kdo Vás platí. Jediný směr, kterým můžete ventilovat své životní zklamání je antikomunizmus a rusofobie. Tady nám už humor zanikl a zbyla jen nenávist, která se snaží beztrestně ubližovat. Řekl bych, že takový tvor už nestojí ani za tu ránu mezi rohy.

 

J. Hruška


jean

zlomyselnymi a zakomplexovanymi ludmi. Velke a velkoryse veci vzdy boli a budu trnom v oku malym potkanim dusickam – a Rusko vzdy bolo symbolom velkosti a velkorysosti.

Ale tu predsa ide o nieco celkom ine. Toto je systematicka kampan s cielom vyrobit ten spravny obraz Ruska.

A nielen Ruska – ovecky musia mat jasno v tom, kto je nespochybnitelny, kto je momentalne dobry (len sa treba snazit si to nepokazit), a kto je ten zly, ktoreho treba trestat.

Ema

a presstitútky zo západných korporátnych médií nás o tom zabudli informovať.

Inde si ju samozrejme všimli.

Európsky parlament je TÁ inštitúcia v zime vykurovaná ruským plynom, kde sedia titani ducha typu Flašíková-Beňová. V novembri im rozdajú deky vyrobené v Číne, aby tam mohli naďalej sedieť a kecať - o všetkom možnom, len nie o reálnom stave EÚ.

 

Ema

Dávno sme nemali

http://www.youtube.com/watch?v=5d1HWklOlN8&feature=related

 

A ešte jedna tradične pre iris s jej východnou dušou

http://www.youtube.com/watch?v=Wnt3iToVuoY&feature=related

 

Ema

Toto sa akosi vytratilo zo zoznamu bolševických zločinov. Genocída kozákov. Masové popravy, rekvirovanie dobytka a úrody, vytváranie hladomoru, presídľovanie kriminálnej chátry do kozáckych oblastí. Niektoré aspekty tejto sociálnoinžinierskej obludnosti spáchanej na kozákoch veľmi pripomínajú súčasný osud Palestínčanov.

Aj preto je Putin tak nenávidený medzi bolševikmi, lebo vrátil kozákom ich spoločenskú vážnosť. Keď boli nedávno záplavy na Kubáni, povolal ich, aby strážili majetok a udržiavali poriadok. Urobili to so všetkou cťou, ktorá ku kozákom patrí.

iris
.