O čom vraví čas

Len 48 hodín trvalo, kým vyšetrovatelia oznámili príčiny pádu Airbusu so 150 ľuďmi na palube. Predchádzala tomu identifikácia miesta pádu, výjazd do komplikovaného horského terénu, pátranie v katastrofálnych podmienkach po čiernych skrinkách a analýza zvukového záznamu z kokpitu.

Od zostrelenia Boeingu 777 nad Ukrajinou prešlo 6288 hodín. Vyšetrovanie "vedie" holandská vláda tak rýchlo a efektívne, že si vo februári 2015 - pol roka po katastrofe - holandské média nátlakovo vyžiadali správu. Dostali bezcenný blábol (označený ako predbežný), v ktorom sa konštatuje, že let MH17 z Amsterdamu do Kuala Lumpur bol prerušený rýchlo letiacimi predmetmi. Bodka.

Z toho vyplýva, že Boeing 777 bol zostrelený ukrajinskou armádou. Vie o tom Merkelová, vie o tom Hollande, vie o tom Cameron, vedia o tom aj buzerantskí beneluxovia v Bruseli. Vie o tom Porošenko, vie o tom Jaceňjuk a vie o tom hlavne Kolomojskij. A vedia o tom v Kremli.

My môžeme s úžasom sledovať túto hru a hovoriť si, že to snáď ani nie je možné.

 

Poznámka pod čiarou:

Lietam nerada, ale so stoickým pokojom. Napriek všetkým technickým znalostiam ma detinsky udivuje, že kus plechu, v ktorom sú napchatí ľudia, lieta. Keď som prvý raz nasadala do Airbusu A380, bola som presvedčená, že sa niekde na konci ranveja skydneme do rigolu zavalení príručnou batožinou, lebo ten poschodový barák nikto do vzduchu nedvihne. Keď som potom, na miestne končiny úplne neočakávane, počula meno kapitána, prišlo normálne, že poletíme. Kapitán bol Rus.

JKPT

Stačilo 48 hodín aj napriek záhadne "chýbajúcim" záznamových médiám v jednej z čiernych skriniek... A zajtra sa možno dozvieme, že ten "kamikaze" bol ruský agent. :-) Nedivil by som sa. Al Quaeda už nie je "in"....

Ema

...že určite to bol moslimák. Smetiarske diskusie duneli revom protežovaných diskutérov, aby média o-kam-ži-te zverejnili mená pilotov.

Keď sa tak stalo, ovisli im rypáky, aby vzápätí tvrdili, že určite-určite konvertoval na islam.

A keď sa ukázalo, že to bol obyčajný rozmaznaný narcistický trtko so záľubou v posilňovi, polmaratóne, umca-umca pop music a bez schopnosti žiť v realite, sklapli. Uvideli svoj obraz.

Keby mali fantáziu, z mena Lubic ľahko odčítajú, že bol platený Kremľom, aby zasadil tvrdú ranu slobode, demokracii, ľudským právam a niekoľkým stovkám metrov štvorcových alpskej prírody.

Sinuhe

ale obávali sa, že dakto by si z tejto umeleckej skratky mohol odčítať plné znenie: Lubawitz ... :-)

Norman

Kedže aj v čase gúgla sú tie mená podobné a ťažšie sa hľadajú, aby ľudia o nič neprišli, píše sa to Lubavitch, židovské mystické hnutie (z Ukrajiny)

A aby sme nezabudli, treba spomenúť aj iného Lubicz, ďalšieho židovského mystika, tentoraz zameraného na Egypt (známy hlavne tým, že prirovnával chrám v Luxore ku mieram človeka (úplná blbosť)), ale ináč má určitú hlbku aj klientelu a popularitu dodnes. Mystika je mocná zbraň, ktorú si títo nomádi, ako všetko, čo nájdu, privlastňujú a našinec sa ľahkovážne zrieka, respektíve je mu od detstva odopretá. To sa potom nemožno čudovať výsledkom, keď sa hra takto nefér.

No, a Lubov si myslí, že s tým nickom je prvá. Ono tieto slovanské slová zneli exoticky na západe, preto si ich tam hochštapleri brali ako pseudonym ( na východe, ako vieme, si zas dávali "exotické" mená ako goldstein, lieberman a podobne)

 

Ľubov

No,nepotešil si,veru nepotešil,priateľu,v tomto prípade spoluhlásky "lu". Ale kocky sú hodené a o skutočnej sile hlások a slov sa budeme musieť ešte veľa naučiť.Niekedy si dávam bacha,nornálne sa bojím niečo povedať nahlas,aj napísať a taká som predtým nebola.To už tá intuícia pracuje.Ale inak máme predsa nadhľad,a to je možnosť pozerať sa na veci pominutelné s odstupom a s úsmevom.

Ľubov

to sa samozrejme netýka kreténov ,ani v kabíne pilota,ani v prezidentskom úrade,ani v operačnej sále, a ktovie čo ešte

Norman

nie je v ich fonetickej reprezentácii, ale v ich význame.
Lubavitz či Ľubawitch - nikakaja raznica. Nie sú podstatné zvuky, ale myšlienky.

Ema

...echt confirmuvaný luterán.

Čím, samozrejme, nechcem naznačovať tebe, a už nedajluteránskyboch Sinuhemu, nič.

Norman

No, poznáme tých luteránov ... za desať židov, na tých tiež bacha, jech.
Ale tohto tak neberiem - v prvom rade to bol frikulín a športovec. Výkon, kairiéra, kondícia ... z takých debilín im skôr či neskôr drbne - všetkým, ken našťastie nie všetci majú k dispozícii lietadlo.)

Sinuhe

ale luteráni sú nič proti českým bratom. V poslednom čase som natrafil na viacerých z tohto spolku a len som čumel... Klasifikoval by som ich ako ekvivalent emerických protestantských sionistov - tiež majú pre všetko ospravedlnenie.... :-)

Ema

...s protoštádiami sionizmu. Cez takéto sekty infiltroval sionizmus do kresťanstva.
Pre túto sektu je príznačné, že o čo má menej členov, o to má väčšiu hubu. Teda hríba.

Luko

O pretrvávajúcom a do budúcnosti sa stále zväčšujúcom nebezpečenstve (aj bez teórií o zostrele) pre nás napísal článok dopravný pilot (aj s podpisom na konci):
http://www.skyfly.cz/zajimavo/Piloti-strojnici.htm

Sinuhe

je zaujímavý a to čo napísal, platí aj pre niektoré ďalšie profesie ...

Ema

Nebol to "strojník". Lietal od decka, poctivo.
Akurátže bol jeblý.
Zrejme zmes genetiky s rozmaznanosťou v "lepšej" rodine, ktorej sa nadmieru darilo.

firstovka

a ja som si tak par mesiacov dozadu hovoril, ze keby som uz mal niekam letiet, tak asi iba lufthonzom.
nerozumiem ako mozu dokladne psychotesty vykonane odborovym lekarom v let. spolocnosti neodhalit niekoho, kto sa sam dobrovolne lieci na psychiatrii.
toto slendrianstvo nezahovoria.

raz navecer som cestoval autobusom z ba do bb, sofer bol asi 65 rocny pan v uniforme a ciapke, medzi kopcami boli tiahle dlhe zakruty doprava, dolava a sofer sa pri toceni volantu sam naklanal do strany tak o 60 stupnov. Na sedadlach za nim sedela jeho zena a stale mu klopkala na plece a ticho hovorila jano nespi

Ema

...ti dávajú odpoveď, prečo sa letecké spoločnosti bez nich zaobídu.
Načo by boli Lufthanse ich bezcenné tlachy.

Iba jediného z nich, Rakúšana, sa dalo brať vážne - že ak nájdu útržky kopilota, je presvedčený, že zistia požitie psychotropných látok. Aj v tom bol ten trtko zhodný s Breivikom.

Život je nebezpečná záležitosť. V tzv. civilizácii ťa môže odpraviť pokazený sapient ako Lubitz, v lese na samote zavaliť prehnitý strom.

Ten vodič má blbú prácu, ale oženil sa dobre.

Náhodný okoloidúci

http://www.auria.sk/blog/lietadlo-itavia-zostrelili-v-roku-1980-stihacky...

Otázkou len zostáva, prečo by "odškodnenie" malo platiť Taliansko a nie NATO.

Norman

informácia naozaj zaujímavá.

až na konci tam pridal jedinú vetu, a tou to celé dosral - nie aby zdôraznil podobnosť s malajzským letom nad Ukrajinou, zaplietol tam ten Germanwings.

Je to aj ukážka, že v 80 tych sa ešte mohlo rozbehnúť nezávislé vyšetrovanie - dnes príbuzní Holan´danov držia hubu a majú zatiahnitý chvost ako zbabelé psy.

Náhodný okoloidúci

Aj to, ale aj iné. Hovoriť alebo písať o nejakom "odškodnení"je blbosť, strata člena rodiny sa nedá "odškodniť". Zodpovední by mali natvrdo za mreže. Ale to v západnej "demográciji" nehrozí.

Norman

V podstate sa ľudský život stáva tovarom. Ak si bohatý, môžeš zabiť otroka, len zapíšeš niekoľko jednotiek a núl na nejaké konto a nik ťa nestíha.

Ak by sa aj náhodou jednalo o nejaké odškodnenie za živitela rodiny - tak uznať danej rodine nejakú vdovskú rentu zo štátu (lebo slabí si zasluhujú ochranu), za tú škodu pre štát by zločinec(korporácia či iný štát) zaplatil, ale v každom prípade by predseda danej korporácie (alebo iný zodpovedný) išiel na prvý štránok v okolí.

Bez trestu niet spravodlivosti!

Ale súčasný systém je stále systém otrocký, len to skrýva, len tá otrocká reťaz je o niečo dlhšia a natretá na ružovo.

nové