Politika jedného dieťaťa

Existuje jeden nevyhnutný krok, ktorý treba spraviť, a to je kontrola pôrodnosti.

Ak v spoločnosti rastie bieda a táto sa šíri ešte aj biologicky, treba začať s jej kontrolou.

Konkrétne to znamená:

 

1. Mať deti nie je samozrejmosť, ale privilégium a zároveň zodpovednosť.

Každá žena respektíve  pár môže mať tak ako doteraz, bez podmienok,  jedno dieťa.

 

2. Každé ďalšie dieťa možno mať len po preukázaní  trestnej bezúhonnosti, sociálnej zabezpečenosti a dostatočnej starostlivosti o predošlé dieťa/deti. Ak žena alebo pár tieto podmienky nespĺňa, nemôže mať ďalšie potomstvo.

 

3. Ak žena alebo pár budú mať ďalšie dieťa bez preverenia, respektíve pri jeho nepovolení, bude nevyhnutné im potomstvo odobrať a rodičia budú povinne sterilizovaní. V podobnom prípade: ak rodičia zanedbajú starostlivosť o svoje potomstvo, nasleduje rovnaký zákrok: odobratie potomstva a sterilizácia nezodpovedných rodičov.

 

Toto hovorí nevyhnutná logika veci.

Vôbec to nie je extrémny návrh a vôbec nie je v akomkoľvek aspekte nehumánny.

 

Ako sme videli aj nedávno v Británii, náš vzor, Západ, nedotknuteľný a dokonalý, ten  vôbec neváha odobrať detí rodičom – a to dokonca aj cudzím štátnym príslušníkom! Ergo, prečo by sme sa mali báť my?  

Čo sa týka sterilizácie – je to síce zatiaľ mierne nezvyklý postup, ale to ani nie je trest, ale len nevyhnutné hygienické opatrenie na udržanie zdravia spoločnosti – niečo také, ako sa deje či odporúča diať už dnes pri epidémiách a v iných kritických  situáciach. Je to určite viac humánne, ako zatvárať ľudí do vezenia.

 

Toto je humánny program, ktorého princípy -kontrola pôrodnosti- jediné dokážu zabrániť iným, oveľa horším udalostiam a scenárom. Nie je  otázka, či ho treba prijať -  otázka je len jedna: kedy ho spoločnosť prijme.

 

 

Postscriptum:

Ako dôkaz toho, že sa nebránime názorom kohokoľvek, pridávam sem návrh, ktorý  som našiel na jednom takzvanom ľavicovom portáli. Podľa mňa je vidno, že ľudia akýchkoľvek vrstiev a svetonázorov sa možno nezhodnú v detailoch, ale v princípoch tejto veci začínajú mať   jasno. Takže ďalší návrh (len s minimálnou gramatickou úpravou):

Riesenia musia byt realne a nie rojcenia kaviarenskych bojovnikov za totalne dobro a pravdu. To su tieto riesenia:

- SEGREGACIA - vystahovanie mimo vecsinovej populacie - riesi okamzite problem konfliktov s majoritou; nie, deti moje, prevychova az potom, ak niekedy, ak sa to da...

- EXPLOATACIA - pokial nebude existovat akykolvek profitabilny ekonomicky model vyuzitia prace romov, zostane len dlhodobo moralne neudrzatelny socialny system davok za nic, respektive za menej ako nic pre spolocnost... vzhladom na to ze pri kvalifikacii romov (nie, deti moje, ziadnym vzdelavacim zazrakom z nich IT specialistov neurobite) je dopyt po ich praci minimalny, je potrebny specialny system minimalnych platieb za manualne jednorazove alebo vykonnostne prace - a to je sama o sebe neskutocna uloha, ale vzdy lepsie ako bluznit o postupnom zapajani a dobrych prikladoch - nic take nikdy nevyslo.

- ZNIZENIE PORODNOSTI - platby za sterilizacie, vratane sprostredkovatelov, likvidacia najlukrativnejsej cinnosti - deti pre prachy. Narovinu - postupne znizovat pocet.

 - ASIMILACIA - ti ktori chcu a mozu ti si cestu najdu a ak je treba, da sa im pomoct, ak sa im da pomoct. Tato moznost sa precenuje a to extremne - nie, deticky moje, nie kazdy ciganko je potencialny huslovy virtuoz.

Zdroj postscriptum

 

 

Foto z titulky (zdroj):

 
Buheh

lebo niektoré sú tak tlsté, že ich ani do najväčšieho zaváraninového pohára nenadžgáš v celku.

Základ je dobre ich zavrieť, aby sa nešírila pleseň.

Norman

so všetkým je vždy nejaký problém, ale niekedy sa proste nedá nič robiť.

Povinné očkovanie v niektorých prípadoch nie je problém, chemická sterilizácia alebo mikrochirurgia tiež nie je problém. Pre mňa nie. Pre teba? Pre koho to je problém? Myslíš azda na americké "mimovládne" organizácie? Myslíš na Europarlament?

Noo, môže byť, že sa to niekomu páčiť nebude, veď všetkým sa vždy vyhovieť nedá - ale aké je skutočné rozloženie síl? Píšu oni naše zákony? Naozaj? Neverím, chcem to vidieť.

 

Chcel by som pripomenúť aj možnosť platby za dobrovolné sterilizácie. Západné demokracie tolerujú platby za odber obličiek, určite nebudú mať nič proti tomu, ak sa zadĺžení občania zbavia svojich problémov pomocou jednoduchej operácie. Platí sociálna poisťovňa.

 

PS. Zatvárať ľudí do vezenia je nehumánne, priateľu, a vôbec to nesplňa výchovný ciel. To nech si robia totality, ako Líbya, Francúzsko, USA a podobné postfeudálne štáty. Cieľom zákona v modernej spoločnosti je zamedzenie páchaniu ďalšej trestnej činnosti - bez toho, aby bola niekomu obmedzovaná osobná sloboda. To predsa vieš, že sme a chceme zostať čo najviac liberálny štát.

Buheh

než nejaké virtuálne taľafatky. Ide o to, že najväčší zaváraninový pohár, aký som videl, má len 15 litrov. Ako doňho zasterilizuješ 150-kilovú osobu?

Inak s Tebou, samozrejme, v plnej miere súhlasím. Sterilizácia by riešila množstvo problémov.

Norman

už nie je vtipom.

My sme ťa určite všetci pochopili a ocenili hneď pri prvom pokuse.

Sterilizácia je proste spôsob antikoncepcie. Na Luníku pracujú Saleziáni a aj oni, napriek svojmu katolickému pozadiu, sú šokovaní mierou množenia sa tamojších obyvateľov.

Čo dodať? Pomôže jedine modernizovaná  dobrá a neškodná trvalá antikoncepcia.

 

Buheh

po prečítaní Tvojho príspevku som usúdil, že si zrejme nepochopil.

Môj seriózny názor na veci som napísal prednedávnom v susednej diskusii – principiálne si myslím, že za daných okolností, v tomto spoločenskom a ekonomickom systéme, niet pozitívneho riešenia pre jednu ani druhú stranu. Nemyslím tým len Rómov, ale všeobecne všetky nevzdelané, populačne explozívne marginálne etnikcké a sociálne skupiny zo slumov celého sveta voči spoločenstvám, ktoré sú nositeľmi spoločenskej kultúry a moci.

Norman

"niet pozitívneho riešenia pre jednu ani druhú stranu" ?

Čiže teraz bude klesať ľudstvo do stavu Somálska, Bangladéža a podobných krajín?

 

Buheh

že ak sa postoj západnej civilizácie včas nezmení, skupiny s R-stratégiou sa budú ďalej nekontrolovane množiť a parazitovať na skupinách s K-stratégiou dovtedy, kým to nedospeje k vojne, resp. kolapsu civilizácie. To bude tá situácia, ktorú som spomínal, že v konečnom dôsledku poškodí obidve strany ako obojstranná genocída – najprv z jednej strany plazivá, potom z druhej strany odvetná a likvidačná.

Riešením môže byť len principiálna zmena spoločenského systému na taký, ktorý prinesie účinné spôsoby obrany pre jednotlivé lokálne komunity, lebo vidíme, že celoplošné riešenia zlyhávajú. A budú zlyhávať aj v budúcnosti, lebo takéto opatrenia sa nemôžu efektívne rozmeniť na drobné. Myslím tým, že len konkrétna komunita a konkrétni ľudia s konkrétnymi vidlami, alebo ak chceš, nastreľovačmi klincov, sú schopní si chrániť svoj konkrétny plot, pole, či kus lesa pred konkrétnymi votrelcami.

Čiže áno, zatiaľ platí, že Bangladéš je náš žiarivý cieľ.

Ema

Prichádza doba, keď bude výhodné pohybovať sa v rodinných tlupách. Pamataj na to.

Norman

prestaň špekulovať, kúp si 150 litrový hrniec a začni sterilizovať.

Lebo ako hovorí klasik, skutok nás oslobodí.

Skutok mení nielen objekt činu, ale aj vykonávatela - a to je to, čo potrebujeme.

 

Buheh

zbytočne obetovať svoju existenciu v mene správneho cieľa, ale v nesprávnej chvíli, je hlúposť.

Treba si budovať nadhľad, aby človek vedel rozpoznať chvíľu a vedel sa správne rozhodnúť. Vtedy to má zmysel.

Norman

kým do neho nezahryzneš.

Práve to poznanie, že existencia sa neobetuje, ale naopak realizuje, je dopriate nemnohým. Pritom to je základná sloboda.

Ale to sa nedá vysetliť či presvedčiť, to musí práve dozreť v podvedomí - takže máš pravdu, jablko ešte nie je zrelé. Ale to nie je ani v najmenšom výčitka - veď nadhľad po tebe nič iné nechce, len aby si dozrel. Akékoľvek vonkajšie činy nie sú robené kôli ich externému výsledku, ale v prvom rade a azda vôbec len pre to, aby si bol ty osobne naozaj vnútorne slobodný a spokojný.

Preto, okrem iného, mnoho činov, ktoré navonok vyzerajú ako prehry, su v skutočnosti najväčšie víťazstvá.

 

Buheh

pochopil by si, že som nemal na mysli existenciu v zmysle filozofickom, ale v zmysle spoločenskom. Dobre, nevybral som asi najvhodnejšie slovo – nenapadlo mi iné vhodné, ktoré by označovalo moju pohodu, zabezpečenie, spoločenský status, finančnú stabilitu, nepovšimnutosť represívnymi orgánmi štátu.

Takže podľa Teba, keď začnem sterilizovať, či inak osobne aktívne bojovať proti režimu a parazitom, riskovať svoju existenciu v zmysle vyššie uvedeného vysvetlenia toho, čo tým myslím, pomôže to môjmu dozretiu? Vidíš, a ja som si naivne myslel, že človek dozreje práve až keď sa oslobodí od takýchto činov a pochopí, že jedinú skutočnú slobodu nájde vo vnútri v sebe.

Norman

nežartuj, nik po tebe nechce, aby si niekoho osobne sterilizoval, okrem marhúl.

To ďalšie už moc nerozumiem...,   ja mám totiž iba jednu existenciu, a aj to  som si občas nie istý.

Ale určite máš pravdu v tom poslednom bode: áno, mýlil si sa.)

 

Buheh

V skutočnosti si to myslím stále, to o tej slobode.

Norman

Ja som myslel, že ty zmeníš názor, veď vieš, podla toho tvojeho vtipu....

Ale keď nie, tak nie. Tak potom som sa zmýlil ja :)

 

Ema

vedel by si vypočítať, koľko by dnes bolo Číňanov, keby namiesto politiky jedného dieťaťa mali obvyklých šesť-sedem? Rok zavedenia tejto humánnej politiky na zníženie chudoby a vtedajší stav populácie niekde určite bude uvedený.

Buheh

ale môžem sa o pár desiatok mýliť.

Čínsky príklad je obdivuhodný, akokoľvek ho bude niekto spochybňovať. Darmo, keď sa spojí 5000-ročná kultúra so silnou ideológiou a centrálnym vedením, dokáže divy. V takej obrovskej krajine stopnúť pôrodnosť... klobúk dolu.

Bolo by zaujímavé sa pozrieť na Číňanov z hľadiska ich spoločenskej štruktúry a populačnej dynamiky a prípadne sa od nich niečo podučiť. Neviem o tom takmer nič, ale zdá sa mi, že práve Číňania potvrdzujú moju tézu o potenciáli komunít, lebo oni, živý symbol kolektivizmu, sú azda najživotaschopnejším etnikom, kamkoľvek prídu.

Ale o Číne my tu na západe môžeme len špekulovať, kým sme ju zblízka nespoznali. Lebo keď sa povie Čína a Číňan, to je geograficky, kultúrne aj etnicky asi taký široký pojem ako Európa a Európan. Kto je typický Európan – plavovlasý Nór alebo počerný Sicílčan?

Norman

je plavovlasý Nór.

Buheh

Keltskí ryšavci, tmavovlasí Rimania či Gréci... rátaš takúto háveď vôbec ešte do Európy?

Norman

Iba ty.

Pýtal si sa, čo je typické. Som ti odpovedal, čo odlišuje Európu, čo majú všetky europske národy v sebe, čo ale v žiadnom inom kúte sveta nemajú  (okrem immigrantov).

Okrem toho - ryšavosť je odrodou plavovlasosti. A ak myslíš na klasických Rimanov aGrékov - tí takmer isto neboli vôbec tak čiernovlasí, ako tí dnešní. A nikde nebolo ani naznačené, že čiernovlasosť je niečo menejhodnotné.

Ale hlavne - to je symbol. Estetický symbol Európy. Konieckoncov, najviac skutočnej plavosti a modrookosti sa ťahá okolo Baltiku na východ ...

A vôbec si netušil, že ti tak odpoviem - lebo doteraz si na tú otázku nikdy nepočul takú priamu odpoveď. Takže hneď z teba vypadlo masmediálne svinstvo. Reflex, ako pri vracaní.

 

Buheh

tá odpoveď bola pre Teba typická, práve takú by som od Teba očakával. Čo je na tom masmediálne svinstvo?

Treba si ujasniť rozdiel medzi typickým a symbolickým. Symbolom Slováka je Jánošík s vrkočmi a valaškou, ale vyzeráme tak všetci? Symbolom USA je socha slobody, ale nemá ju každý Američan v chladničke. Tú sochu, a vlastne ani slobodu.

Symbolom európanstva pre niekoho môže byť predstaviteľ nordickej rasy, i keď napríklad spomenutí Rimania či Gréci určite neboli nordické typy. Ale typický Európan neexistuje. Ak nie väčšina, tak určite aspoň približná polovica Európanov je tmavovlasá, a genetika hovorí, že to sú potomkovia ľudí, ktorí tu žijú tisícročia – čiže tmavovlasých.

Ale pôvodne som hovoril o niečom celkom inom. Typický Európan mal byť len príkladom, aké môže byť nepresné, keď niekto tu na západe mudruje o Číne, ale napríklad aj Indii, keď v tých stámiliónoch ľudí sú najrôznejšie etniká a kultúry.

Norman

že som ti rozumel už pri predošlom pokuse.

Čo to je nordická rasa? To je zas pojem, čo sem vnášaš ty. Plavovlasosť je pojem o  bledšej pigmentácii (ako vlasov, tak pokožky) ktorá je typická pre Europu ( a ňou kolonizované oblasti Ameriky a  Ázie..). Plavovlasosť je typická pre túto populáciu . Z dvoch možností, ktoré si ponúkol ( "plavovlasý" Nór versus "počerný" sicílčan) je bezpochyby pre Európu typický ten plavovlasý. Zvlášť, keď typickosť musíš brať aj v tom zmysle, čo danú množinu odlišuje od iných.

 

Keby si sa spýtal, čo je typické pre Čínu,  čiernovlasy Han alebo blonďatý Ujgur, odpoveď by bola rovnako jednoznačná - čiernovlasý Han.

A nik by nehovoril, že tým naznačujem, že blonďatí Ujguri sú "háveď" - ako si to masmediálne vkladal ty.

Neviem, čo je na tom nepochopitelné?

 

PS. Napríklad jeden z najvýznamnejších aj najznámejších rodov v Ríme sa volal Flávius. Čo myslíš, čo to slovo znamená? Plavovlasá výnimka?

Gréci sami seba nazývali Heléni. Všetci Gréci boli Heléni. Čo myslíš, čo to slovo odráža?

Buheh

Práveže mám pocit, akoby si silou-mocou nechcel pochopiť pointu toho, o čom som pôvodne písal, a namiesto toho sa zaoberáš vedľajšími vecami.

 

Výraz nordická rasa som priniesol ja. No a? Čo je nesprávne na tvrdení, že "Symbolom európanstva pre niekoho môže byť predstaviteľ nordickej rasy"? Ako to súvisí s podstatou diskusie?

 

Hellén bol v gréckej mytológii nejaký boh, podľa ktorého sa potom pomenoval celý národ. To neznamená, že starí Gréci boli plavovlasí. Samozrejme, nikto tu nepovedal, že medzi Rimanmi a starovekými Grékmi neboli aj svetlovlasí ľudia. Ale aj Ty veľmi dobre vieš o tom, že gény sa na nejakom území nemenia tak rýchlo ako jazyk – veď sme o tom diskutovali. Aj dnes tam nájdeš dosť svetlovlasých ľudí, ale pochybujem, že typický, čiže priemerný obyvateľ tých oblastí vtedy mal výrazne odlišnú farbu vlasov ako dnes. Dobre, obidvaja sa môžeme mýliť, môžeme sa len dohadovať ako to vtedy bolo, ale opäť to nesúvisí s podstatou diskusie.

 

Áno, typický Číňan je Han, lebo je ich tam najviac. Ale sám si napísal, že v Číne žijú aj Ujguri. A k tomu práve smerovala pointa tej vety v mojom pôvodnom príspevku.

 

Je naozaj také ťažké chápať, že hovoriť o typickom, čiže priemernom Európanovi je nesprávne, lebo tu je tá farba tak 50 : 50, a ak tým myslíme plavovlasého, tak ignorujeme cca 300 miliónov tmavovlasých, a ak tým myslíme tmavovlasého, tak ignorujeme cca 300 miliónov svetlovlasých?

 

Už stačilo o vlasoch. Aj tak typický Európan bude čoskoro sivovlasý.

Norman

Nuž, položil si ďalší termín, ako tomu hovoria postmoderna debilii - "konštrukt" - ktorý nie je definovaný. Zmenil si termín z plavého Nóra na "nordickú rasu" - termín, ojebaný masmédiami zhora aj z dola a o ktorom ani boh nemôže vedieť, čo si pod ním predstavuješ a čo si pod ním kto predstavuje. Tak to súvisí s diskusiou, že to potom žiadna diskusia nie je, ale guláš.

Helenos znamená po grécky "svetlý". Čo sa týka génov, sami sme videli, ako sa dokázalo demograficky zmeniť Kosovo, ako sa mení slovenský východ a mnoho iných krajín. Niektoré gény sú očividne stabilné, ale niektoré sú očividne menitelné rýchľo - aspoň dočasne, kym zas neprevládne výhodnosť pôvodných. Stredomorie malo pred dvoma miléniami pravdepodobne celkom iný genotyp - a zmena tohto genotypu privodila zničenie rímskej Ríše ako aj prepad civilizácie. Viď Antóliu, dnešné Turecko, ale samotné Talaiiansko či Grécko sú toho dôkazom. Typy, aké nájdeš na každej rímskej buste, sú tam už len výnimkoiu.

 

Ty si s  touto témou začal. Pripomeniem ti: ak dáš na výber iba dva typy, plavovlasý Nor alebo čierny Sicílčan, tak, ako hovoríš - norske gény sú tie pôvodné európske a stále typické, kdežto Sicílčania sú na 90% cudzí immigranti z juhu.

Tolko Europa. Samozrejme, zajtra bude typický  predstavitel v tejto oblasti možno polodementný cigáň, ale to už nebude Európa, tak to už  potom tak radšej prosím ťa nenazývaj.

Neber si to osobne, ja som len reagoval na tú stokrát opakovanú masmedialnú frazu o typickom Europanovi a potom to tvoje podsúvanie, že hovorím o "hávedi".

PS. A mimochodom, aký je typický Nór? Aj tam sú niektorí čiernovlasí, ba aj černoši. Znamená to, že typický Nór je hnedý?

Chápeš?

 

 

Buheh

Tak z inej strany. Zdá sa mi, že problém bude v tom, že nie celkom rozumieš slovu "typický". To je taký, ktorý má najčastejšie sa opakujúce znaky. Približne sa dá v takejto súvislosti zameniť za slovo "priemerný". Ak je v Európe väčšina ľudí trebárs trojnohých zelených ufonov, tak priemerný, čiže typický Európan je trojnohý zelený ufon. Bodka, ak to ešte stále nechápeš, tak potom sorry.

 

A čo sa týka farby vlasov obyvateľov južnej Európy pred 2000 rokmi, naozaj ma to nevzrušuje. V kontexte debaty je to nepodstatné.

Prepáč, ak sa Ťa dotkol pojem nordická rasa. Na rozdiel od Teba si nemyslím, že by bolo také ťažké mu rozumieť. Som presvedčený že väčšina ľudí pod ním v takejto hovorovej súvislosti bude chápať presne to isté, ako ja, a síce obyčajného blondiaka. Keby sme riešili etnogenézu Európanov na vedeckej úrovni, potom by malo zmysel stratiť o tom termíne viac slov, ináč nie.

Prepáč aj ten nekorektný výraz háveď. Vidím, že Ťa poriadne vytočil, keď to opakuješ v každej reakcii. Bola to len básnická licencia, ale ak chceš, špeciálne pre Teba to môžem pomenovať aj masmediálna špinavosť. Fakt prepáč. Už nikdy nenazvem Keltov, Rimanov a Grékov háveďou, sľubujem.

 

Už na túto tému nevládzem, koniec.

Norman

O čom to hovoríš? Ak považuješ odmietanie tisíckrátopakovaných masmediálnych premývačov mozgu za "vytočenie", tak sa mýliš. Ale keď mi vkladáš do úst slová, ktoré som nepovedal, tak to odmietam. To ale nemá spoločné nič s tebou, nemusíš sa zas ospravedlňovať ako malé dievča.

Ergo, na koniec:

typický Európan - mierne sme zanedbali to druhé slovo. Kto je to Európan? Ak tu prídu trojnohí ufóni, to budú Európani? Keď sa k tebe nasťahuje banda cigáňov, to bude tvoja rodina?

 

 

 

Buheh

Obyvateľ je ten, čo niekde býva, čo je niekde doma. Áno, aj cigáni žijúci v Európe sú Európania. V tomto kontexte je úplne irelevantné odkiaľ kto a kedy sem prišiel a zriadil si so súhlasom starousadlíkov (resp. ich zástupcov, keďže žijeme v zastupiteľskej demokracii) svoj domov. Môže tu byť doma odvčera. Aj trojnohí ufoni tu budú doma, ak im to dovolíme (naši oficiálni volení zástupcovia).

Netvrdím, že to je vždy dobre, a na náš prospech. Štatistiku koľko a akých imigrantov je pre našu spoločnosť prospešných a koľko nie, to nech si každý urobí sám, podľa vlastného svedomia voči vlastným vnukom. 

Preto treba najprv rozmýšľať nad tým, koho si sem vpustíme a čo nám to prinesie. Ale to už je celkom iná otázka. Opakoval by som zase raz moju mantru o komunitách, ale nechcem byť zas rozvláčny.

Keď sa ku mne nasťahujú cigáni, nebude to moja rodina. Rozdiely sú najmenej dva principiálne: po prvé, z mojej strany to nebude dobrovoľne. Po druhé, je rozdiel mať niekde domov, a byť s niekým rodina. Môžem predsa bývať aj s nepríbuznými.

Ale keby bola otázka postavená tak, či tá banda, ktorá bude u mňa napriek mojej vôli bývať, budú potom obyvatelia môjho domu, nuž áno, budú. Obyvatelia sú tí, čo niekde reálne bývajú. Sorry, pravda je niekedy surová.

 

Norman

že je to otázka definície, ale reč bola o Európanoch, nie o obyvateľoch. Chudera Európa.

Ale nechávam ti posledné slovo, len načo pridávaš sorry? Mna nič nebolí, teba áno? Ja som ťa tiež nechcel rozčulovať.)

 

PS pre náhodnych okoloidúcich - ako sa to oficiálne hovorí, s Buhehem sme rasovo aj genderovo vyrovnaní, aby si niekto nemyslel, že je to osobná debata.

Buheh

ktorých by tá krutá pravda azda zabolela, napríklad okoloidúcich. Tak sorry za to sorry.

Veru tak, táto debata je neosobná a akákoľvek podobnosť s reálnymi osobami a etnickými skupinami je čisto náhodná.

Otázka definície? Teraz som fakt zvedavý, či dokážeš niekde vyhrabať aj inú definíciu výrazu "Európan" než v zmysle obyvateľa Európy. Ale nevykrúcať sa: nie je reč o pôvodných obyvateľoch, ani o európskych etnikách, ani o historickom význame a priestore... Hovoríme o priamom a jednoduchom výraze Európan, tak ako sa používa.

Chudera Európa, tak, tak. A to ešte nevie, čo ju čaká.

Norman

nechal som ti posledné slovo, tak to dodržím.)

Už sa stmieva:)

Buheh

nekupuj tú českú slivovicu.

 

Posledné slovo.

idar

Ak nie, tak sa vytetel zo svojho hniezdočka, resp. vÄzenia, v malom Jeruzaleme (= BA Staré Mesto) a poobsmŕdaj trochu po podkarpatskom vidieku. Tam pochopíš, ako sa strohé čísla manifestujú v surovej realite. A aké skutočné represívne opatrenia si situácia vyžaduje. Ale inak si jadro problému definoval presne a neomyľne. Asi tak ako občianka Radičová pri povodniach. Zastavte tú vodu!

Mimochodom, všetky tie tri highlightované modré punkty na Slovensku bežne fungujú už dlhé roky. Možno nie jedno decko, ale dve tri, či štyri. Lenže to je aplikované len na bielych asociálov. A preto, zavretý cigáň sa rovná sterilizovaný cigáň. Aspoň predbežne.

Norman

Aké opatrenia si situácia vyžaduje?

Sterilizácia už na Slovensku funguje dlhé roky? To som fakt nevedel - ale ja po Slovensku naozaj nechodím. Mh.

No, som si istý že, tak ako tebe, moje tri  punkty zostanú v hlave každému, kto si ich prečíta.

idar

čo sa vo vlčom hrdle naozaj ocitla, a pritom z toho celkom dobre vybŕdla. Ešteže nás má, sviňa jedna.

Buheh

Vieš to upresniť?

idar

Keby som upresnil, že sme ju dali sterilizovať a hierarchia sa aj tak neustanovila, a naopak, poprel by som všetko povedané. Toto je ovšem veľmi špecifický prípad a neradno ho zovšeobecňovať. Videodokumentácia je k dispozícii u vedúcej.

idar

aby si Sloveni dokázali vo svojej vlastnej krajine zjednať autoritu. To je síce úplne elementárna vec, ale keď sa jeden pozrie na tie aktuálne 'psie kusy' v bulvári, je zrejmé, že tu šlabikár civilizačnej hierarchie nikdy nikto nečítal. Čo má potom robiť ten úbohý cigáň, čo ani nevie, že bol medzičasom nedobrovoľne povýšený na Róma - to je mimochodom nekorektný a dehonestujúci výraz - keď vidí pánov do pol pása trčať v teutónskej riti a drieť na vyšinutého Kórejca? Pochopiteľne, že siahne po R-stratégii -štandardnom genetickom programe.

Takže základné opatrnie spočíva v civilizácii spoločnosti. Slovenskej spoločnosti. Nechcem tvrdiť, že sme po najnežnejšej revolúcii celkom stratili dvadsať rokov, ale načim pridať.

Norman

"civilizácia spoločnosti"?

A ty hovoríš niečo o blabotavej úrovni súdružky Radičovej?

 

To bude asi tým, že tam málo prichádzaš do styku s presnými a explicitnými teutónmi, ale ti šéfujú samí židia. Mal by si tu viac písať, pomohlo by ti to odbúrať frustrácie.

Buheh

vidíš, mladý nič neví,
neví kde je sever a ty si furt na nervy."

*citát odtiaľto: http://www.slovenskehity.sk/horkyze-slize-mam-v-pii-na-lehatku/ , video tamtiež.

Ale o inom som chcel. Znenazdajky sa mi vynorila z hlbín mojej prečudesnej pamäti spomienka na milý, ale pritom vypointovaný textík, ktorý kedysi pradávno cirkuloval medzi ľuďmi, a ktorý, síce vzdialene, ale predsa, súvisí s témou, ktorú tu riešite – a síce sociálne inžinierstvo.

Spomínaný textík:

 

Ze drem vil finali kum tru.

 

The European  Union commissioners  have announced  that agreement  has
been reached to adopt English  as the preferred language for  European
communications, rather than German,  which was the other  possibility.
As  part  of  the  negotiations,  the British government conceded that
English spelling  had some  room for  improvement and  has accepted  a
five-year phased plan for what will be known as EuroEnglish (Euro  for
short).
In  the  first  year,  "s"  will  be  used  instead  of  the soft "c".
Sertainly, sivil servants will resieve this news with joy.  Also,  the
hard  "c"  will  be  replaced  with  "k".  Not only will this klear up
konfusion, but typewriters kan have one less letter.

There will be growing publik  enthusiasm in the sekond year,  when the
troublesome "ph" will  be replaced by  "f". This will  make words like
"fotograf" 20 per sent shorter.

In  the  third  year,  publik  akseptanse  of  the new spelling kan be
expekted  to  reach  the  stage  where  more  komplikated  changes are
possible. Governments  will enkorage  the removal  of double  letters,
which have  always ben  a deterent  to akurate  speling. Also,  al wil
agre  that  the  horible  mes  of  silent  "e"s  in  the  languag   is
disgrasful, and they would go.

By the fourth year, peopl wil  be reseptiv to steps such as  replasing
"th" by z" and "w" by " v".

During  ze  fifz  year,  ze  unesesary  "o"  kan  be  dropd from vords
kontaining "ou",   and similar changes  vud of kors  be aplid to  ozer
kombinations of leters.

After zis fifz yer, ve vil hav  a reli sensibl riten styl. Zer vil  be
no mor trubls or difikultis and evrivun vil find it ezi tu  understand
ech ozer.

Ze drem vil finali kum tru.

Norman

O nemčine a jazyku je článok Wer will, der kann.

Buheh

som si ho nevšimol. Iste, tam by sa ten textík hodil oveľa viac.

idar

Nech si ťa cvičí sama Ema. Ja na teba nemám čas. A ani sa za teba nemusím hanbiť, aj keď vlastne nie je pred kým. Ja teda za normálnych okolností tie tvoje slohy nečítam, tak ani neviem, na čo a načo Buheh odpovedá. Len ma teraz upútala tá signálna modrá farba, tak som si pomyslel, že to asi bude niečo veľmi dôležité.

Ja už naozaj neviem, ale v diskusii so zrelými jedincami obyčajne netreba veci, ktoré sú úplne zrejmé, dovysvetlovávať. Už si sa niekedy zamyslel, prečo cigánsky problém (pozn. nie cigáni) neexistuje napríklad v nemecky hovoriacich krajinách? Správnou odpoveďou nie sú žiadne demografické alebo migračné počty, ale autorita. A civilizácia. Lepšie povedané ich zvyšky. Z akého titulu ty požaduješ, aby sa cigáni nechali dať kastrovať. Obvzlášť keď si priposratý požadovať ten najzákladnejší stupeň represie a úplne ignoruješ logiku problému. Tým je totiž chýbajúca hierarchia. Veď pred vami nemajú rešpekt ani len všelijakí podradní paraziti Lackovia Oravci a naďalej si drzo a verejne nárokujú "svojich" dvesto miliónov. Čo si o tom majú potom myslieť rómski spoluobčania. Nemýlme si cigáňov s Palestínčanmi. Empíria nás učí, že tu je represia nepostrádateľná. A mimochodom stáročiami overená. Mysli induktívne, nie deduktívne. Na sterilizácie ten pravý čas ešte len príde. Vtedy, keď systém bude fungovať tak, ako má.

Norman

ti je tak zle?

mnkr

...by mohla byt prvou fazou civilizacie spolocnosti...lenze na rozdiel od Normana si myslim, ze je uz na to neskoro, a prijde cas  na elementarne riesenia

Norman

Do tohto článku bolo priamo do textu pridané postscriptum - ako protiváha, iný návrh z internetu.

mnkr

som nazad...ako ta mozem kontaktovat?

Sinuhe