EU proti Rusom

Momentálně je hitem EU propagandy film o roce 1968 odvysílaný v ruské televizi. Pořád budou Rusům vyčítat nějaké tanky u nás. Že ale v tu samou dobu USA vraždilo Vietnamce po statisících, o tom se taktně mlčí. Rusáci stříleli na Národní muzeum. Amíci mezi tím bombardovali Vietnamce z B52, lili na ně napalm a defolianty, vystříleli celé vesnice jako My Lai, vraždili nejen muže, ale i ženy a děti, věšeli si kolem krku odřezané uši jako trofeje, mučili zajatce. To bylo podle propagandy EU a USA ale OK. Pouze Rusáci byli ti zlí. 

 

zdroj

 
Truhlík

Je to film Варшавский договор. Рассекреченные страницы (2015) Документальный
O vstupe vojsk Varšavskej dohod je to od 12:50 do 24:48.
https://www.youtube.com/watch?v=4ke7lCbg-1s
Reakcie naň SME/The Slovak Spectator
http://spectator.sme.sk/c/20057790/russian-documentary-twists-68-invasio...
a ÚPN
http://www.upn.gov.sk/sk/upn-protestuje-proti-ruskemu-filmovemu-dokument...
Dôležitejší je ten názor ÚPN lebo SME z neho kopíruje. Samozrejme sa tam prejavil ten havlistický chrapúň predseda ÚPN Ondrej Krajňák.
Isteže v tom dokumentárnom filme sú sovietske klišé. Šak to poznám, né ? Reakcia ÚPN nespomína ale nič konkrétne a je to taký moralizujúci propagandistický blábol.
Zrejme to podráždenie exkomunistov sa točí okolo vstupu do NATO po 1968. A je to tak, že ten vstup vojsk VZ oddialil vstup do NATO o 30 rokov.

Norman

som ich nedal, lebo problémom nie je ten filmík, ale samé reakcie naň.
Ten film je úplne v pohode, hovorí o situácii z hľadiska vojenských blokov a paktov a jasne ukazuje, že nabúrať povojnove statusquo v 1968 nebolo možné ani ho nik seriózne nechcel.

Je naozaj komické, keď proamerickí podpisovači petícií vyzývajú RTVS, aby tento dokument uviedol v TV , "s debatou odborníkov následne". Ani desať ideologických odborníkov by nevyvrátilo to, čo je v tom filme. Len nech ho kludne RTVS uvedie :)

Sú to blbci. Zajtra napíšu petíciu, aby RTVS uviedla Triumph des Willens, s debatou odborníkov :) A potom Zeitgeist, a následne Chomského Výroba súhlasu .... je kopa filmov, ktoré by mala TV uviesť, a to už nemyslím ironicky.

Buheh

Vstup vojsk Varšavskej zmluvy v roku 1968 do ČSSR bol aktom impéria voči podriadenej gubernii. Teda bol nedemokratický a odsúdeniahodný.

Presne rovnako ako začlenenie Čiech a Slovenska do ešte horšieho zločineckého zoskupenia v novšej histórii.

Norman

podľa súčasnej argumentácie žiadne vojská Varšava paktu do CSSR nevstúpili, lebo tu už boli - veď aj československé vojská boli členmi Varšava paktu.
Toto je argumentácia súčasných idiotov, keď sa povie, že tu vojská a základne NATO nechceme.

Ale ja to uvádzam len ako príklad zvrátenosti, nie ako argument.
Skutočnosť je, že CSSR patrilo do Východného komunistického bloku, začlenil ho tam ani nie Brežnev, ani nie Husák, ale Stalin, Churchil a Rosevelt v 1945 na Jalte.

A rovnako je pravda, že v 1968 Američania kašlali na našu krajinu a ľudí ako takých, ich reálnym cielom nebolo vytrhnuť CSSR spd vplyvu Moskvy, ale ich klasický nástroj - šíriť chaos. Situácia by naozaj pokračovala a skončila tam, kde v roku 1956 v Maďarsku. Alebo ako na Ukrajine dnes - moci by sa chopili židovskí oligarchovia a na východe-na Slvensku - by sa možno bojovalo.

Ono sa (Amerike) prvokuje ľahko, keď máš debilkov, ktorých nastrčuješ namiesto seba, až kým ich oponent nesfackuje - a následne sa začneš morálne rozhorčovať.
Akokoľvek - objektívna pravda je to, čo je v článku-citáte. kým v CSSR prebehla policajná akcia s minimom obetí, vo Vietname zabíjali Američania desttisíce ľudí mesačne.

Na tom nič nemení fakt, že socializmus bol neschopný neefektívny a hlboko skorumpovaný systém a v Moskve vládli amorálni odporní geronti. Ale boli aspoň pasívni a neviedli zákerné vojny. Keby boli komunisti ceľkom amorálne svine, mohli by churchilovsky povedať "No áno, socializmus JE nahovno posratý systém, ale je najlepší zo všetkých známych." Skutočne, komunisti si s kapitalistami môžu paprče podať (čo aj celý čas robili, a nie len formálne, ale naozaj v bratskej kooperácii robenia dobrého a zlého policajta - bacha na to)

Buheh

tie dve udalosti, teda 1968 a náš vstup do NATO priamo porovnávať, je jasné, že to boli úplne iné historické udalosti. Ale niet medzi nimi rozdielu z hľadiska vyššieho, demokratického princípu: nejaká veľmoc si uplatnila svoje nároky na kolóniu vo svojej sfére vplyvu. Teda proti záujmom a vôli väčšiny obyvateľstva, proti princípu skutočnej nezávislosti a zvrchovanosti.

Norman

naozaj celkom výnimočne, nechcel do teba rýpať a ti oponovať, aj keď som začal slovami "nie tak".
Skôr som sa len chcel pridať.
Máš pravdu, len som chcel dodať iný pohľad (na ten cirkus).

Buheh

A nie si chorý? Je horúco, treba veľa piť :D

Norman

sám sa čudujem.
Asi je dosť materiálu inde:)
A veru mi nie je najlepšie, už pár desťročí. Ale to vraj prejde.

Buheh

Aj ja sa na to teším.

Norman

ty mi chceš len dobre, ako vždy.

Buheh

každému len dobre. Aj keď otázka je, čo je dobro.

Norman

a tak to aj všade vyzerá.

Dusanbe

Vsetci chcu len vaše dobro. Nedajte si ho vziať !

Ľubov

V súvislosti s tým,čo píše Okoloidúci,aj s mojou osobnou skúsenosťou zo soboty,ako aj s týmto malým cynizmom ,mám názor,že potrebujeme na sebe popracovať.Byť nejak odolnejší.

V sobotu som šla na návštevu k celkom normálnemu človeku. Prišli tam však aj ďalší hostia,manželia z bývalej strednej triedy,ako som aj ja kedysi.Robili v Ba .Ostali sme tam zrazu iba my traja. Konverzáciu som sa snažila viesť v neutrálnom tóne,slušne,o mladosti napr.-).To oni začali veci,čo fakt s cudzími nemusím. Náboženstvo.A potom politika. Viete,kto je luza? No predsa roboši. Hm,a to pokladám dnes dobrú učňovku za elitnú školu,to ma malo varovať,mala som vypadnúť,ale nedalo sa . Politika.Hej,Kiska je jediný a dokonalý prezident,Putin vrah ....chápete,ja som si myslela,že sa s niečím takýmto bežne nedá stretnúť. No veď Nadhlad človeka trochu rozmazná v tomto smere.Skúsila som rafinovaný protiťah,prerušila som ich otázkou" Tak aj vy si myslíte,že Putin je židovský agent ?" Haha,dobré,zarazene ostali ticho,najskôr sa pozreli na seba a potom spolu na mňa. Uf,a toto som Norman chcela : tie ich oči,fuj,aj teraz mi zle ostalo,také malé,čierne,bez lesku,fakt divné a v tej chvíli,čestné slovo,akoby im niekde od hrudnej kosti vyšiel taký malý obláčik hnedej hmly. Bol to len okamih ,stotina sekundy,ale stihla som si to uvedomiť.Od soboty som na šrot.Je mi zima a sotva sa vlečiem.

Píšem to vlastne kvôli Vám,nie kvôli sebe,ja sa z toho dostanem,ale napadlo ma,čo ak práve toto,tá pomaly fyzická neschopnosť žiť spolu s" inými "opicoidmi je ono biblické oddelovanie zrna od pliev. Seba pochopiteľne nepokladám za plevu:)).Posledné,po čom túžim je,aby som začala vidieť auru,som rada,keď prejdem cez križovatku,ale toto,čo som vám napísala,je čestné slovo pravda. Rôzne genetiky nebudú môcť spolu existovať. Musí sa to selektovať!

Norman

heh, naozaj dobré. To si sa tu ani nemohla naučiť, podobný štýl som robieval na Sme a na Pravde (naposledy včera ku Šebejovi)

Hm, nápady máš dobré, ale ... veď vidíš, tieto veci nie sú zadarmo. Títo ľudia sú fakt zmrdi. A dokonca aj keď to je len tvoja vizualizácia, tak jej príčnou boli objektívne oni a je to tvoje varovanie, že ťa skutočne nenávidia. Že nás skutočne nenávidia.

Ale k tomu tvojmu vyčerpaniu:
Poviem to takto: mnohí ľudia majú falošné predstavy o konfrontácii. Nemali sa to kde naučiť a bolo im doslovne zakázané nad takými vecami uvažovať. Vážna konfrontácia nie je taká, ako sa to prezentuje vo verejnom diskurze, že sa akoby dva barani rozbehnú proti sebe hlavami. Skutočná konfrontácia prebieha tak, že jeden má v ruke plácačku, priletí oponent vo forme muchy a ten prvý ho pacne a je konec filma.

Takto prebieha realna konfrontácia. Všetci ten štýl v podstate poznajú, ale mnohí si myslia, že ta vážna, politická či aká konfrontácia, prebieha ináč, tak baranovsky. Nie.
To s tým Putinom si spravila správne a rafinovane, čo sa týka slovnej roviny, ale na tej emočnej to bol taký priamy stret protopazmy. Intelektuálne si použila plácačku správne, len si nebola pripravená na ich emočnú energiu. A keď si odpustíme ten trocha metafyzický slovník, na ich prejavy opovrhnutia, prejavy dojebávania či prejavy podrážania, a pri skutočných stretoch aj ekonomické ničenie a podobne.
Ja chápem, že toto v princípe vieš, len som to tak zhrnul.

Ergo, treba sa šetriť a placnúť hlavne tam, kde sú oni muchy, intelektuálne aj emočne. A nešetriť ich. Najlepšie jednou ranou a fertig, som v pevnosti, smajl.
Ja viem, toto je tak trocha ich zákernacky štýl, nech, oni sa to učia od mala, majú to v krvi, tak si to zaslúžia a nedá sa ináč.

Nejde ovšem len o nebezpečenstvo a vlastné vyčerpanie - musí to byť zábava. Vieš, na to majú chlapi ... hm, zas nie všetci ... taký procesor v zadnom mozgu a majú z toho zábavu. Ak pre to nemajú inú realizáciu, musia čumieť aspoň na fotbal, chudáci. Chlapom robí zábavu boj dokonca aj vtedy, keď zomieraju, vážne. Je to proste prvotný primitívny hardver, doslovne ešte fluidný, v krvi - ale výsledok je, že kde sa chlapi (ešte) bavia, tam ženy (už len) trpia. Na to nezabudni, aby si sa nečudovala.

A ľudia sú naozaj rôzne typy. Už len samotná DNA je rozsiahla štruktúra informácií, ktoré umožňujú mnoho separovaných typológií. Len prostou pravdepodobnosťou - nebývalým množstvom ľudskej populácie dochádza časom zákonite k "otváraniu" ďalších a ďalších subforiem, v dobrom aj zlom. Vidno to aj fyzicky, ale hlavne mentálne. Pritom ale mentálna typológia sa neprejavuje na fyzickej úrovni tak zviazane, ako to poznáme na starom hrubom (troj) rasovom rozlíšení ľudstva. Nové mentálne aberácie sa nemusia vôbec prejaviť vo výzore. A to ani tie negatívne, ani pozitívne. Proste na nich nevidno rozdiel, ale ľudia sa vnútornou mentálnou štruktúrou často od seba líšia viac, ako (ak mám použiť blbý príklad)- ako napríklad mačka od psa.

Ľubov

hej, tí sa môžu baviť ruskou ruletou.Na druhej strane,len takí,ktorí sa neboja o život,sú naozaj tí najsilnejší frajeri. Vedeli to,preto to hrali.Pre ten adrenalín? To je málo. Alebo boli iba opití? Ty to ako chápeš,prečo ruská ruleta a prečo práve v Rusku,inde myslím,sa takto "nehrali". Posledný taký hráč bol asi Vladimír Majakovskij. Veľa sa o ňom nehovorilo,bol príliš divoký. Ale predstav si,že by sa taký muž objavil dnes,aj s tou jeho neskrotnosťou,čo by to urobilo s ľumi,ktorí si pomaly,ale iste zvykajú,že muži už nie sú.Bolo by to ako nové slnko,tak to cítim. To by nás zachránilo,návrat mužov.

Norman

Hm, alebo taký Robi Wiliams
:-)

Ľubov

pravda,ak sa niekto volá Kiska,to je už trapas.Hehe,neverím,že je to náhoda.Týmto ho minimálne vyradili z oficiálnych kontaktov s Ruskom.Inak by som bola spokojná,keby sme si občas premrskali klasikov,ste veľmi šikovní chlapci,ale ktovie,ako by dopadol test

Buheh

Vraj čím inteligentnejší jedinec, tým selektívnejšia pamäť.

Podľa tohto parametra napríklad ja musím byť génius. Lebo si pamätám len to, čo potrebujem, ostatné vyhadzujem. Moju manželku to občas dosť uráža, keď si nielenže nepamätám, čo mala pred piatimi rokmi oblečené, keď sme boli tam a tam, ale ja už ani vôbec neviem, že sme tam boli.

No a pokiaľ ide o klasikov, príslušní úradníci v mojom ministerstve podvedomia sa rozhodli, že archivovať sa budú iba informácie zásadného charakteru, a diela tzv. klasikov príslušný certifikát nedostali.

Takže ja si pamätám iba jeden jediný verš, tuším je to od Janka Kráľa:

"Démon kýs škaredý, chvost vlečúc po zemi, s rozbitou lebkou do příkopy spad. Plakala Maryčka Magdonova."

Dusanbe

poriadna davka a pocit najsilnejsieho psa - toto dokaze aj bytosti ktore sami seba nazyvaju homo sapiens, zviest k zabavke pri ktorej si v zlomku sekundy rozprsknu vlastny mozog na stenu klubovne....
A este to moze byt pocit neznesitelnej znudenosti zivotom. Cize nejake poruchy v biochemii mozgu....

Osobne v tom nevidim nic rozumne a ani muzske - za hrdinu pokladam skor toho, kto zivot aj ludi miluje, ale v danej chvili sa vie rozhodnut, ze musi urobit cin, ktory ho moze stat aj zivot. Alebo zije kvoli inym ludom zivot aj v situacii, ked by bola ta druha volba pre neho lahsia a prijemnejsia.

Ak niekomu nezalezi na vlastnom zivote, vecsinou su mu lahostajne aj tie ostatne a je tu velka pravdepodobnost, ze zacne z opacneho konca - co je potom pre tych druhych fatalne.

"Ruska ruleta" sa nehravala len v Rusku, takze tato hra vie zjavne zaujat ludi aj inde.
Urcite sa da najst mnozstvo podobnych zabav - napr. nocne jazdy autami na cervenu cez
krizovatky velkou rychlostou - oblubena zabavka v Amerike, a mnohe dalsie, najlepsie samozrejme ak sa z tejto cinnosti da spravit nejaky zaber ci "selfie" a hodit to na youtube ci face-book...
Navrat muzov - pozri, "skutocni muzi" ktori chcu v dnesnych dnoch preukazat svoju muzskost - odvahu, statocnost a odhodlanie polozit aj zivot za dobru vec - sa hlasia do radov bojovnikov ISIS !
Ci nie ?!
No tak dobre - mozu vstupit do radov dobrovolnikov, ktori proti ISIS bojuju...
Aj za kniplami US bombarderov, ci v kreslach niekde na americkom pobrezi, odkial riadia
zabijacke drony, sedia "skutocni muzi". Si pis, ze im to cely ten s.urveny system velmi
sofistikovane a coolo-vo nalieva do ich muzskych mozgov uz od detstva a najme pocas
celej aktivnej cinnosti v armade. Takze tomu aj sami veria, takmer na 100%.
Su to pravi muzi na pravom mieste. Bojujuci za spravnu vec. Vsetci.

Ja by som to, coho navrat navrhujes nazval radsej ludskostou. Navrat ludskosti, resp.
mozno to treba skor nazvat snahou o dosiahnutie bozskosti.
Ale to je beh na velmi dlhe trate a momentalne ide ludstvo sice rychlym tempom, ale v protismere...

Buheh

Tento zážitok má z času na čas každý z nás. Minule som sa stretol so starými známymi z čias, keď ešte svet bol plochá doska, voda sa sypala a piesok sa lial. Lekári, učitelia... a dozvedel som sa o Kiskovi aj Putinovi to isté, čo Ty. A aj moje pocity boli podobné.

V týchto situáciách si treba opäť a znovu pripomenúť základné skutočnosti:

Energetickí upíri sú všade okolo nás a z času na čas môže upírom byť aj každý z nás – akurát že niekto len dočasne a niekto z toho má celoživotné poslanie. Tu nepomôže nič iné iba ostražitosť a otužilosť. S politickými názormi to nijako nesúvisí, ale práve debata o politike je pre upírov vďačnou príležitosťou si cucnúť. Treba byť sústredený, pokojný a zhlboka dýchať.

Sú ľudia otvorení, túžiaci po pravde a ochotní ju hľadať, a po tom sú tí druhí, ktorí tomuto otvorení nie sú. Sú to konzumenti, spiace duše. Základný poznatok: títo NIE SÚ PRIPRAVENÍ viesť dialóg. Majú nainštalovaný štandardný softvér od firmy CIA & CO. (R), a cez ich firewall sa bežný intuitívny hacker nedostane, na to treba mať určité odborné znalosti a tie správne informácie. Ale predovšetkým, čo je oveľa dôležitejšie, oni nie sú vnútorne vôbec nastavení na možnosť, že by matrix mohol byť iba matrixom a realita sveta je úplne iná.

V niektorých prípadoch, teoreticky, pre dušu, ktorá je tesne pred prebudením, by mohol byť tou poslednou kvapkou práve rozhovor s Tebou. Teoreticky. Ale v praxi väčšinou nemá žiadny zmysel sa snažiť im otvárať oči – výsledkom bude iba nepriateľstvo.

Norman

Samozrejme, je malá pravdepodobnosť, že naša kvapka bude tou poslednou.
Rovnako je pravda, že tí ľudia v žiadnom prípade nemienia akokoľvek zmeniť svoje fixácie - ich snaha smeruje naopak len k tomu si ich ochrániť a zadeliť oponenta tam, kde si ho nemusia všímať. Teda oni neprichádzajú k dialogóvemu stolu s akoukoľvek snahou o racionálnu spoluprácu, dialóg - to ani najmenej, tak sa na nich nedá.

Ale rovnako je pravda, že aj keď normálne neprijímajú, vždy je potencionálne možné na každého pôsobiť - len inými prostriedkami - tu znova pripomínam klasiku Le Bon: Psychológia davu. Je otázna efektivita, to hej, je otázne, akými prostriedkami - ale v princípe sa to dá vždy. Aj oni majú svoje kolečká do ktorých keď sa vopchá palička...
Rovnako stopercetne platí, že aj keď naša kvapka nebude tá posledná, prevažne má každá kvapka svoj význam. A naozaj sa nikdy vopred nevie, ktorý kamienok spustí lavínu.

Ale ak navrhuješ s nimi nekomunikovať, čo teda je lepšie? Vyhýbať sa všetkým problémom? Potom to bude niekedy lepšie? Spraví to niekto za nás?

A ešte k tým "upírom" - by ma zaujímalo, či tí upíri z toho žijú? Nie je to skôr tak, ako aj tento Lubin prípad, že oni nečerpajú, len rozbíjajú a tvoja energia len vytečie do stratena? A ak sú aj úpíri, čo tak sa im nevyhýbať ale využiť ich energiu? To sa ani teoreticky nedá? Priveľké riziko? Hm...

Nie že by som chcel do teba rýpať - ešte stále je teplo.

Buheh

a veď sa mi zdá, že píšeš akosi priateľskejšie než inokedy.

Napísal som, že väčšinou nemá zmysel sa s tými ľuďmi hádať. Oni veria televízii a svoje názory preklopia v tom momente, keď sa preklopí režim. Majú totiž v sebe zabudovaný automatický spínač konformity. To je inak užitočný evolučný mechanizmus, ktorý umožňoval, aby zvyšok tlupy, potom, ako ju alfasamec ovládne, ho poslušne nasledoval. U ľudí, ktorí toto majú aktivované, je takmer vylúčené pôsobiť nejakými argumentmi. Výsledkom bude iba nenávisť, lebo ohrozuješ integritu tlupy, a preto Ťa treba zničiť.

A tá energia, to je taká ezoterika... môj kamarát mystik tvrdí, že oni z tej energie vyslovene žijú. Popisuje príklady, ako určití ľudia tým viac sršia energiou, čím viac niekoho deptajú, a keď práve nemajú žiadny objekt, tak sú akísi vysušení. Ale neviem, toto nie je moja doména. Ale myslím, že na tom niečo môže byť, prinajmenšom obrazne.

Norman

Spínač konformity je dobrý koncept.
Fakt dobrý, od teba najlepší za posledných 5 rokov.

Čo sa týka dodrbávania - povedz kamarátovi mystikovi, že tvoj druhý kamarát mystik hovorí, že to platí o VSETKYCH ľuďoch. Ver mi, videl som to už na všetkých, ktorých poznám. A vopred neberiem argument, že tak uvažujem (len) podľa seba:)

Myslím, že tí "upíri" sú ale ceľkom iný koncept. Začína ma tá fauna zaujímať, tak nejak z estetických zberateľských dôvodov.

Dusanbe

"spinac" - aky spinac, co je ten spinac ?

Konformita je normalny psychologicky TRVALE pritomny jav u vecsiny ludi.
Vlastne nielen ludi - ale o vranach a ovciach sa teraz nebavime, tak ponechajme zvieraciu
risu bokom.
Konformita ma "dve strany mince" - jednak sa kazdy jedinec podvedome prisposobuje
okoliu v ktorom zije - cize sa nevedome stale porovnava s okolim a strazi sam seba, aby prilis nevybocoval zo skupiny.
V com - no skoro vo vsetkom od obliekania az po nazor na Putina.
Druha strana je prave postoj k tym tie bielym vranam ci ciernym ovciam - jedincom, ktori sa zretelne odlisuju od toho co on povazuje za normu. Chce ich vylucit, doďobať fyzicky alebo duševne, upalit, ci aspom zaradit niekam mimo oblast s ktorou je potrebne zaoberat sa /socka, extremista, putinov agent.../, ako bolo vyssie napisane.

Uz pred 100 rokmi som o tom videl krasny dokument - este cierno-biely, o experimente, kde skupine premietli nejaky dej a o cosi pozdejsie mali jednotlivi clenovia skupiny opisat, resp. odpovedat na otazky tykajuce sa videneho. Odpovedali v kolektive ostatnych, samozrejme.
Vtip bol v tom, ze okrem par jedincov, bola vecsina ucastnikov v skupine instruovana a cast deja opisala inak, ako sa stala. Ti nedohodnuti sa najprv snazili opisovat co naozaj videli, ale pod pasivnym vplyvom okolia - vypovede ostatnych - postupne menili svoj nazor,
az po urcitom case tvrdili, ze videli presne to co ostatni.
Cize presvedcili sami seba a prisposobili sa a nakoniec dokazali dokonca aktivne presviedcat aj tych, ktori trvali na pravdivych vypovediach /tiez dopredu dohodnuti jedinci./

Uz v rannom detstve nas rodicia resp. stari rodicia dorazne upozornovali, ze sa nemame pustat do reci s neznamymi ludmi. Lubov na to asi zabudla, :-)
Najprv treba protistranu "checknut" a angazovat sa, az ked zistime, ze to za to naozaj stoji. Ze to ma vyznam. Inak je lepsie bavit sa z odstupu, pripadne ostat co najviac "mimo".
Ludia maju velmi casto dopredu zaujate pevne nazorove "pozicie" a su ochotni na ich obranu aj zabijat, obrazne, ale niekedy aj doslovne. Dobry priklad bolo rozdelenie spolocnosti za Meciara - to sa dokazali k smrti znenavidiet aj rodinni prislusnici, len za odlisny nazor na Vladimira M..

Na nejaku "negativnu emocnu energiu" som moc neveril, ale postupom casu, t.j dlhodobou praxou, zacinam zistovat, ze sa mozem aj mylit.
Su ale vraj na to osvedcene techniky - co ja viem, napr. pretretie čela pouzitou plienkou, ci spalenie zlej energie v plameni sviecky a urcite aj mnohe dalsie, :-)
Tak sa Lubov z toho dufam rychlo dostane a nabuduce bude opatrnejsia.

Ľubov

Vďaka za žičlivosť,bežní ciciaci na ulici človeka nedostanú. Toto bolo špecifické v tom,že nás zavreli do miestnosti,ešte k tomu dosť malej.Je tu ten fenomén nenávisti.V nás nie je,to je jasné,a teraz od nich som ju cítila. Je to fakt hnus.Kašlime už na to.

Norman

Nuž, možno skôr senzor - určitá časť ľudí je absolútne konformná a jedná presne podľa väčšiny, podla médií. Ale logicky platí aj opačbe, že im stačí povedať a oni otočia. Ak sú takí konfromní, prečo ich neotočiť hneď, že.
No ale hej, prečo sa dostávať do sporu s kolegami, priteľmi, rodinou.
Platí jedná zásada - ak ľudia tušia nesúhlas, tak sa v okruhu pritelov alebo rodiny týmto veciam vyhýbajú.
Ale ak s tým jedna strana drzo začne, je pod úroveň ich tolerovať, mčať, im ustupovať. Tým ich len človek podporuje. Podľa mňa vňačšina "upírov" žije práve z dobrovolného poníženia svojej obeti. Najprv kúsok, a potom viac, na tom sa smejú, a potom svoju obeť celkom manipulujú.

Ten experiment, čo spomínaš, je veľmi dobrý príklad konformnosti. Volá sa Ash conformity
http://www.simplypsychology.org/asch-conformity.html
Tam na tom linku ho ale aj spochybňujú, vraj sa postoj ľudí od 50-tych rokov zmenil - no hej, s jasnými nepravdami už tak nefunguje, ale na politické fuzzy zahmlené veci ešte stádovitá konformita funguje. Strach z odlišnosti.

nonula

Vies aky je rozdiel medzi frajerom a superfrajerom?

Frajer si necha vykurit a potom sa spyta damy - aky som bol?
Superfrajer si necha kurit, nepostavi sa mu a spyta sa damy- to sa ti stava castejsie?

Norman

Ale také veci sa stávajú - teda aj to, čo píšeš,:) ale aj to, čo bolo spomenuté vyššie, s tými upírmi. Nedávno sa to stalo aj mne.
Bol som tiež na návšteve u známeho. Prišli tam aj takí dvaja, manželia, som ich poznal len z videnia na ulici. A keď sa debata zastavila, začali o politike. Kiska frajer, Putin sráč, zle Rusko, dobrí buzeranti, židia a podobne posplietané. Ale skúsil som skromný protiťah, prerušil som ich námietkou "Máte pravdu, v tom Rusku to nie je dobré, i keď, tak ako vy, by som to všetko na židov nehádzal"
Zarazene ostali ticho,najskôr sa pozreli na seba a potom spolu na mňa. Fakt, to ti poviem, naozaj, títo ľudia majú také oči,fuj, malé,čierne, bez lesku, divné jašterovité ruky, sploštené čelá. Normálne som sa aj ja pozabudol a priamo som sa na nich pozrel - a v tej chvíli, čestné slovo,akoby im niekde od hrudnej kosti vyšiel taký malý obláčik zelenej hmly. Bol to len okamih, ale jasne som to videl.
Človeče, od soboty sú obaja na šrot. Najrv sa začali triasť zimou, potom sa im rozochvela huba, nakoniec sa sotva odtial koktavo vymotali ... a keď ich vidím v tieto dni na ulici, sotva sa vlečú.

A to sa mi stáva stále.
Už je mi to aj nepríjemné :)

Norman

Luba, toto v žiadnom prípade nie je nejaký výsmech z teba, alebo z podobných stretov - ale návod. Rozhovor s Nonulom, vieš.

Ľubov

Návod je to skvelý.Vôbec by sme nemali mať nejaké výčitky,keď zistíme,že dokážeme manipulovať. Dôležitý je zámer,treba byť na dobrej strane. Ja takto bežne pomáham napr.vystresovaným dievčatám-nevolníčkam-pokladníčkam v Tescu.Keď vidím,ako im horia uši a líca v tom tlaku,a nejaké hovädo ešte na ne začne ziapať,tak potom nastúpim ja. To je dobre,že vieme,aspoň čiatočne,čo sa deje pod prahom.

A Nonula, tá entita sa smeje na nás veľmi často,mám ten pocit.Čo ak sme naozaj smiešni? Myslím teda seba.Veď nie je smiešne,že sem,medzi Vás ťahám denno-denne ten svoj nemoderný svet?Maturitné písomky zo slovenčiny písané ešte atramentovým perom....popri tých dnešných by však pôsobili ako vedecké práce. Chcem,aby sme boli múdri a vzdelaní,mali všeobecný prehľad.Čo je doma ,to sa počíta a tá naša celistvosť,ona ešte bude dôležitá.

Ľubov

Bacha,ideme do slíža.

Norman

Keď sa tak pozriem, mne to tak vychádza, že by sme nemali byť obete.
To je dôležitý záver. Opakujem, to nie je ani najmenej výčitka tebe, okrem toho ty nie si jediný taký príklad, všetci sme obete - a to nám zostáva ako mentálna fixácia. A aj to nás odzbrojuje. S tým, že na rozdiel od iných alternatívcov, my skúšame ísť ZA tento postoj zhrozenej obete, prekonať ho - s tým sme prišli od začiatku tohto portálu. Pretože tento portál nie je žiaden začiatok, je to výsledok dlhej cesty. Dnes je to po webe už trocha iné, už nie je toľko vyplakávania, už sú aj iné, zdravšie tóny.

Vyčitky svedomia, teda hodnotiť vlastné činy, to by sme aj mali mať - určite nie sme neviniatka, veď to v mojom príbehu je. Ale manipulátori neustále vešajú na krk ľudí toľko obvinení (holokaust, rasizmus, neochotu pomáhať černochom, zlý postoj voči menšinám, voči akýmsi "židom" ... donekonečna), že dnešné populácie sa ani tak neboja o seba, ale o to, že niekomu stúpia na malíček.
To je veľký problém. To je choré. Komplex viny.

Leň ďalej pomáhaj aj babám v Tescu, aj iným. Pred rôznymi psachopatickými slizmi. Je lepšie, keď im poveš svoj názor, ale havne, keď im ukážeš svoju sebaistotu. Najlepší je asi výsmech. Ty sa budeš smiať im, oni tebe, samozrejme, no a tak budete mať obaja veselo (a/alebo pokazený deň). Ono fakt, ver tomu, že aj ty im pokazíš deň (teda ak ťa toto poznanie poteší).
Mám obavu, ža ma Buhehe zaradí medzi "úpírov", no ale srať na jeho teórie:)

A čo sa týka Nonuly - to, že to neberie vážne, Ľuba, to bola len taká irónia, chápeš. Aby som naznačil, že ani ja to až tak neberiem vážne. A ten jeho vtip o frajeroch, ten som ani ja nepchopil - ale veď naozaj nemusím všetko :)

lebleu
Norman

Vyhlásenie hovorcu MZVaEZ SR k zavádzajúcemu dokumentu ruskej televízie o invázii 1968

31.5.2015 | Vyhlásenia a stanoviská ministerstva | Rusko

Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí SR je nepríjemne prekvapené prezentovaním invázie vojsk Varšavskej zmluvy do Československa v roku 1968 takou zavádzajúcou formou ako to urobila ruská štátna televízia Rossija 1 v dokumente "Varšavská zmluva - odtajnené stránky" odvysielanom 23. mája tohto roku.

Dokumentárna snímka v pasáži o vojenskej invázii a následnej 20-ročnej okupácii Československa sovietskymi vojskami použila nepravdy a staré ideologické klišé, od ktorých sa v nedávnej minulosti postupne dištancovali sovietski aj ruskí predstavitelia, ktorí sa za inváziu a následnú okupáciu aj oficiálne ospravedlnili.

Odvysielanie nepravdivých a pravdu skresľujúcich konštrukcií štátnou televíziou Rossija 1 je o to zarážajúcejšie, že slovenská vláda len pred pár týždňami dôrazne a jednoznačne odmietla všetky pokusy o účelové prepisovanie histórie v prípade oslobodenia Európy od nacizmu a spochybňovania podielu Červenej armády na jeho porážke. Víťazstvo zostane víťazstvom a okupácia zostane okupáciou. Preto trváme na rešpektovaní pravdy aj o udalostiach z roku 1968, ktoré znamenali pre Československo a jeho občanov veľkú a dlhotrvajúcu tragédiu.

Odvysielanie tohto dokumentu, ktorý sa snaží prepisovať dejiny a falšovať historické pravdy o takej temnej kapitole našej histórie, poškodzuje deklarované tradične dobré slovensko-ruské vzťahy.

Keďže televízia Rossija 1 je štátnou televíziou, sme presvedčení, že vláda RF príjme adekvátne kroky na zamedzenie skresľovania tragickej časti histórie slovensko-ruských dvojstranných vzťahov.