Len aby ste vedeli, čo si o vás myslia

A aby ste nepochybovali, čo s vami zamýšľajú.

Norman
JKPT

ku nám - gojimom - mňa neprekvapuje...

Náhodný okoloidúci

"Biela rasa je nenávidená preto, lebo je krásna a mocná."

(citát z článku "Nenávidená biela rasa", ktorý kedysi dávno vyšiel na starom už zrušenom PROPe)

Ema

...mešuge suka - túto poľsko-litovskú chazaroidnú mamzericu označil New York Review of Books za "one of the most influential critics of her generation."
Svoj výrok o bielej rase ako rakovine neskôr odvolala, pretože "urážal onkologických pacientov".
Zrejme nie tých bielych.

JKPT

... kof zien otha cshehaiita katan...

Buheh

že nejaká tupá bezcitná suka tresne nejakú somarinu. Sprostých ľudí máme aj my svojich dosť.

Otrasné je, že vďaka jej príslušnosti k vyvolenej skupinke majiteľov zemegule (a najmä médií) sa táto jej nenávistná rasistická fašistická nehoráznosť šíri celým svetom ako holokaustová holubica mieru.

Norman

Povedala to, čo si myslí väčšina z nich.

Čo si predstavuješ pod "nenávistná rasistická fašistická nehoráznosť " ?
Prečo to nenazveš jednoducho a logicky "židovská nehoráznosť"?

Buheh

Ak sa snažím byť korektný, tak nie preto, že by som sa bál povedať niečo, čo sa nesmie, ale jednoducho preto, lebo si myslím, že človek má byť korektný a seriózny. Tak akosi mi to vyplýva od podstaty vesmíru.

A nemal by som problém napísať "židovská nehoráznosť", naozaj nie. Natoľko politicky korektne predposratý zas nie som. Ale nechcem byť nespravodlivý. Problém je v slove "väčšina", ktoré si použil. Ja naozaj poznám aj Židov, ktorí za hentú svet dusiacu chobotnicu nemôžu, drobných chudobných a srdečných ľudí, ktorí sa zjavne nepokladajú za niečo viac než my Slováci. Čím som vôbec nepovedal, že Židia, alebo lepšie povedané, etnikum či skupina, ktorá sa za nich vydáva, nie sú jadrom svetovládnej mafie, ktorá je pôvodcom veľkej časti zla vo svete.

Norman

Len preto, aby neboli iní popletení či privedení do omylu, nie že by som ti chcel niečo vyčítať (okrem nepresnosti, či neskúsenosti)

Za prvé, tá osoba nevytvorila ten výrok ako nejaký výplod jej osobnej diagnózy, ale je to skutočne ukážka všeobecnej politiky určitej ideológie.

Za druhé, "Sprostých ľudí máme aj my svojich dosť" - naozaj neviem, či máme takýchto sprostých ľudí, ale hlavne nevidím dôvod, prečo sa hneď pozerať na seba, či aj medzi nami také larvy nie sú. To pozeranie na nás robia neustále oni, vdel si ale niekde, že by sa oni tak sebasledovali a sebabičovali, ako to robia naši ľudia?

Za tretie je jasné, že "drobných chudobných a srdečných ľudí" máme v každom etniku, kultúre a ideológii, aj medzi fašistami, rasistami, nenávistníkmi - čiže typicky takto označovanými belochmi. Tých už ti nie je ľúto? To by sme nemohli kritizovať nikoho, len preto, že medzi nimi sa nájde nejaký "srdečný chudobný" blbeček?

Za štvrté, prečo strkať na tu babu mimikry, že tú svoju beštialitu prevzala od typicky bielych politických extrémistov ?? Nie, je to jej vlastná kultúra, tá je tak vyšinutá. A ja v prvom priblížení ani neviem, čo to je, možno je to eskimáčka, tak napíš "eskimácka nehoráznosť". Alebo myslíš, že sa madam Sontag hlásila k "fašistom"? Nehlásila sa. Preto ju nebudem nazyvať fašistom. Nazvi ju tým, k čomu sa hlási. A čo to je? Ja som to nezisťoval, ale aj z tvojej reakcie mi bolo jasné, že je to židovka.

Za piate, neviem koľko "drobných chudobných a srdečných" židov poznáš, určite sú aj takí, aj ja poznám nejakých židov a nemám s nimi problém, ale určite, určite, za "drobných chudobných a srdečných" by VAČŠINA z nich určite ani seba neoznačovala.

Buheh

Pozri, mne by trochu vadilo, keby som niekde niečo medzi cudzincami povedal a ktosi by to okomentoval, že je to slovenská nehoráznosť. Lebo ja by som to hovoril za seba, nie v mene Slovákov.

Možno by mi menej vadilo tam použiť slovko "typicky", hoci to na podstate nič nemení. Ale to mi znie akosi menej paušálne.

Že to tá škatuľa nepovedala ako výplod jej osobnej diagnózy, ale je to súčasť postoja celej určitej skupiny, to je pravda. Ale práve, dá sa tá skupina automaticky stotožniť so Židmi?

Ja celkovo to slovo nerád používam, jednak z vyššieuvedeného dôvodu, a jednak preto, že tí, ktorých máme na mysli, najskôr ani nie sú Židia, ale Jahve sám vie že akí Babylončania, Chazari či kí jašteri z pekla to vlastne sú.

Norman

Ale práve na to upozorňujem a zdôrazňujem v nadpise a texte, že jej výrok NIE JE ŽIADNA NAHODA, ale že je to prejav systémového prístupu určitej skupiny. Nehovorím, že "židov", voláme ich "sionisti", ale na názve nezáleží. Na obrázku je síce napísané "jewish activist", no ale keď je to židovka, tak je, azda sa za to nehanbila a azda to nebudeme obchádzať? Aj pápež je katolík, prečo o tom mlčať?

Zato ty si túto základnu myšlienku mojho príspevku vlastne spochybnil, opakovanosť podobných javov a tohto postoja si neakceptoval tvrdiac, že "tresne (náhodou) nejakú somarinu". A aj v tomto svojom poslednom príspevku hovoríš, že keby si ty niečo (náhodou, osobne) povedal, nemalo by to byť vydávane za typický postoj. Lenže toto nie je JEJ náhodný osobný postoj, ale systematický postoj.

Preto sa ťa snažím skorigovať, respektíve ti vysvetliť, v čom je ten základný rozdiel. Dobre, nemôžem ti to dokázať, a ani nechcem, aby si uznal môj názor. Chcem len, aby si pochopil, že to tvrdím zámerne a explicitne, a že ty tvrdíš niečo iné. Nemusí mať každý názor, ako ja, len chcem zabrániť tomu, aby bol môj názor nesprávne vysvetlovaný, prípadne deformovaný a zle pochopený.

Ja tu na webe vždy programovo hovorím o politickom fenoméne zvanom "sionizmus". Široký neutrálny pojem. To ale neznamená, že sa budem vyhýbať kritike židov, kresťanov alebo moslinov, keď na to príde reč. Židia ako takí určite nie sú klúčom k tajomstvám histórie, ale nie sú ani žiadna chránená či nadprávna či nevinná skupina. Zvlášť nie preto, lebo sionistická diktatúra z rôznych dôvodov práve takýto prístup presadzuje - a ja to tabu nikdy nebudem akceptovať. 

 

Neviem, či je to presne k téme, ale ako príklad, že sú židia, s ktorými názormi kľudne súhlasím, lebo majú objektívne pravdu (obsah videa ovšem na naše pomery už až trocha triviálny, ale zas určite pre mnohých sú tam mylienky, ktoré buď nepoznajú, alebo im stále nechcú uveriť. Odporúčam im uveriť):

Buheh

sa mi o tom nechce rozprávať. Mňa to už táto holokaustová tématika unavuje. Všade len samé reči o židoch a holokaustoch.

Veď ja nespochybňujem, čo si napísal a dobre vieš, že si v mnohom myslím to isté ako Ty. Podľa mňa je to naozaj len o terminológii.

Žid – národnosť
žid – náboženská príslušnosť
sionista – ideológia

Ja sa snažím vyjadrovať korektne, nech to hoc aj niekedy na pohľad pripomína takú tú mejnstrímovú politickú predposratú korektnosť. Je mi to jedno, ide mi o podstatu. Treba rozlišovať že intelektuálna poctivosť a politická korektnosť sú dve rozličné veci. Sám vieš aké je ťažké sa dorozumieť aj pri maximálnej snahe, a ako sa ľudia potom chytajú za nepodstatné slovíčka. Keď sa nebudeme vyjadrovať precízne, tak to bude o to horšie.

Napríklad: ja by som nikdy nepovedal, že cigáni alebo černosi sú voči bielym intelektuálne menejcenní. Povedal by som že štatisticky majú nižšie IQ a že štatisticky nemajú tak rozvinuté určité intelektové oblasti. Nie je to to isté, hoci niekto by povedal, že to vyjadruje tú istú myšlienku. Lenže v skutočnosti sú to dve významovo odlišné tvrdenia. A že sa to druhé podobá politickej korektnosti, no bohužiaľ.

Aman Againsttime

Vidím Norman, že náš rozhovor na prope ťa nasmeroval ku korigovaniu chybných označení. :-) Nazvať Susan Sontag fašistkou je naozaj urážka fašizmu. Chudák duce sa musí v hrobe obracať, keď vidí, kto všetko je dnes označovaný za fašistu. Toto si naozaj nezaslúžil.:-) Keď už v jej prípade nechceme operovať s národnosťou, ale s ideológiami, tak prečo nenapísať "boľševická nehoráznosť" alebo "neomarxistická nehoráznosť"?

Norman

Sú tam aj tie ďalšie dva atribúty, ale všetky 3 sú jednoznačne používané proti bielym, na "bielych extrémistov". Nenávistník, rasista - oboje hlúpo zneužívané výrazy. Slovko "fašizmus" (vo svojom talianskom zmysle) vo mne úprimne nevzbudzuje žiaden veľký záujem, ale keďže aj ono je používane jednoznačne na bielych ...
Ergo - prečo máme kritizovať našich nepriateľov atribútmi, ktoré oni používajú na nás. Tým sa im mierne dáva za pravdu, pristupuje sa na ich pravidlá konfrontácie - a to je nevýhoda.

Bol by to druh postoja, politiky, ja tomu hovorím aikido štýl, využijúc energiu oponenta na neho samého - ale v tomto kontexte je menej dôstojný.

Ovšem Buheheho chápem, nie je to jednoduché vysvetliť. Hej, mohol som v danom kontexte použiť skôr "marxistická nehoráznosť", bolo by to pochopitelnejšie, ale o polnoci aj u mňa občas preberajú prácu emócie. Bolo by to pochopitelnejšie - ale menej presné.

Buheh

V našich končinách sú bežné dva výklady slova fašizmus. Užší, historický, ktorý sa vzťahuje ku špecifickej forme autoritárskeho a šovinistického režimu v Taliansku počas II. sv. v. a príbuzným režimom. Ten širší, to je také ľudové súhrnné označenie v podstate skoro všetkého totalitného zla, ktoré nespadá pod označenie "komunizmus". Voči tomuto druhému významu môže všelikto namietať, že je nesprávny, a on v podstate aj je. Lenže zľudovel a je už súčasťou bežného politického slovníka nielen u nás, ale podľa toho, čo viem, aj v ostatných krajinách bývalého ostbloku.