Umenie srať

Prepáčte ten expresívny nadpis.
Už sme tu pred rokmi (ešte na ema.blog.sk) preberali drbka, ktorý nás všetkých Európanov každého ošmekol o niekoľko drobných - ktoré mu v súhrne vyniesli niekoľko miliónov za to, že na strop akejsi miestnosti (významnej pre nejakú štruktúru EÚ) "umelecky" vychrstol zopár vedier farby takým spôsobom, že na strope ostali akési drobné farebné krápniky. Toto sa prehlásilo za moderné umenie a kritika bola nemožná, lebo kto sa toto dielo a jeho zmrdského autora pokúsil kritizovať, bol hneď iznačený za antisemitu a homofóba. Zhodou okolností autorom tohto "diela" bol židovský homosexuál.Ľutoval som jedného môjho vzdialeného príbuzného, mäsiara z dedinky na južnom Slovensku, ktorý podobným spôsobom "vyzdobil" vstupnú halu do svojho domu, že sa neprihlásol do  EÚ konkurzu. Ale uvedomujem si, neuspel by, lebo mal aspoň toľko dobrého vusu, že tie krápniky vyrobil monochromatické v jemnej smotanovej farbe a bol hetersexuál slovensko-maďarského pôvodu.
Myslel som , že to bola len taká nejaká extrémna záležitosť, že ten drbko sa asi dohodol s eurobyrokratmi a o "zisk" sa podelili a nádejal som sa, že podobné zmrdstvo sa už nebude tak skoro opkvť. Mýlil som sa. Ten autor bol v porovnaní s dnešnou modernou úplné béčko. Kam sa to hrabe na maľbu menštruačnou krvou alebo na umelecké sranie v podaní "umelkyne". Pozrite si sami aj s trefným komentárom Gilada Atzmona:
 
Ľubov

súčasného sveta. Na anomáliu sa dá alebo zvyknúť,alebo nie.Toto etnikum je však už očividne veľmi choré.

Práve včera som si čítal niečo zo života Michalangela B. ,z terapeutických dôvodov to spomeniem. Pietu robil ako 24 ročný za 450 zlatých a robil ju rok.Potom ,hneď bez pauzy Dávid,toho kresal štyri roky,vo dne v noci. Práve vtedy sa prestal aj holiť,medzi florentskými cifrošmi vyzeral špinavý,chudý,sám.

Rozhodne ma ani nenapadne porovnávať neporovnatelné.Krása sa vráti,inak byť nemôže.

JKPT

... jeden z mála normálnych...

nové