Deklarácia ministerstva obrany SR o spolupráci s NGO

Autor: 
region: 
Norman

Nevyhodil som to, Afinabul, lebo by si urobil krik alebo si myslel, ako si cenzurovaný, ale nabudúce nepíš nadpisy kapitálkami, nedávaj len linky ale skus vykotiť tvoj názor a nejakú prácu pre čitatela. Ináč je to úplne nahovno.
A okrem toho, nie je to zrejme nič nové, je to stará známa vec, zvlášť v dnešných časoch. Ak by to aj bolo dôležité - hystéria je to najhoršie, čo ľudia potrebujú. Tým sa neprebudia.

Tú vetu, že "moc ve státe má prejít na neziskovky" si zobral odkial? Kedže je po česky, týka sa ktorého štátu? Tá veta je skutočne výkvet bulvárnosti.

To sú otázky, na ktoré ani nečakám odpoveď.

baloo

rôznych poradcov, štatistikov, píárovcov, humanistov a pod. sú NGO odjakživa súčasťou širšie braného "systému", takže svoj vplyv si mohli uplatniť aj doteraz. Úloha vládnutia ale podľa mňa nemôže úplne prejsť na mimovládky, lebo je ich príliš veľa a sú prílis rôzni, nedokázali by držať jednotný smer. Aj keď hlavný leitmotiv je ten istý a v princípe vždy smeruje k "občianskej spoločnosti" tj. vybrať moc z rúk vlády, resp. sa jej minimálne pevne pricucnúť na zdroje. Ani formálne by to neprešlo. Minimálne formálne nejaká vláda vždy zostane.

Náhodný okoloidúci

Ale no tak, baloo, ako mohlo Tvojej jasnozrivej mysli uniknúť, že mimovládiek je u nás síce veľa, viac ako je zdravé, a majú aj rôznu agendu, ale všetky sú platené z jedného kupírovaného zdroja?

baloo

jasné, že sú z jedného kupírovaného hniezdočka. Ale akonáhle budú "pri moci" (ako som písal, svojim spôsobom už sú, či LGBT, či refudžílavin' humanistoidi) baťko Šoroš už ich nebude tak štedro dotovať a bude očakávať od nich, aby si z domáceho obyvateľstva vyžmykali svoje obeživo. Ergo táto tlupa vysoce humánnych darmožráčov sa bude musieť deliť o istý balík, ktorý by dočasne stále museli volať "štátny rozpočet". A tu je pes velice plytko zakopaný, 'bo si buď istý, že sa pomlátia ako besní psi. Každý bude chcieť si čo najviac urvať pre svoj najhumanistickejší pseudozámer, lebo teraz čo je humánnejší, Amnesty, Greenpeace, Pietruchová či kto? Keby chceli by sa mohli spojiť do jedinej "humanistickej platformy Slovenska" a pokúsiť sa vládnuť ale ich vrodený egoizmus to rozbije. Celková agenda je síce jasná ale je rozbitá na niekoľko "subzámerov" a preto len opozične praktizovateľná - alebo ako robil ujo z Wilfried Martens Center keď ešte bol predsedom vlády alebo druhý ujo, ktorý potom odišiel radiť Walcmanovi do Jukréjn alebo tetuška, kerá pôsobí na dákej Robert Bosch Stiftung. Zhruba tak som myslel, že p.čovať môžu ale vládnuť by nedokázali, jedine ako formálna "vláda" - presne ako menovaní ujovia a teta, ktorí z vládnej pozície chceli presadiť čo ich chlebodarca nariadil. A narazili si hubičky a stiahli sa do NGO sféry.

slaven1
Toto nie su nejaké "aleternatívne blogy", ale ofiko materiály našej (okupačnej) vlády. Výborné zdielanie.   Vzorec
afinabul

odstavenie národných vlád pomocou NGO
http://www.kultura-fb.sk/new/old/archive/pdf/kult0316.pdf

občan

Ako zastaviť rozkrádanie Slovenska? Stačila by jediná horiaca zápalka, ktorú by ktosi hodil do urny. Ak by zhoreli hlasovacie lístky, alebo len časť z nich, nedal by sa už presne vyrátať volebný výsledok a voľby by boli neplatné.
Museli by sa opakovať v novom termíne a to by už prišla iná horiaca zápalka iného občana z piatich miliónov. A tak ďalej. Nastalo by tu bezvládie a kým by sa nezvolila nová vláda, MUSELA by sa vymenovať VLÁDA ODBORNÍKOV!
Týmto by sa raz a navždy preťalo rozkrádanie Slovenska tzv. politikmi napojenými na finančné skupiny.
Ale pozor, ja vás na to vôbec nenavádzam, práve naopak. Vhodiť horiacu zápalku do urny a zaliať slivovicou? To je protizákonné, nerobte to!

Norman

Nemám rád všeobecne pridelovanie atribútov lokálnej populácii, ale predsa len, ako by určitá nadmerná praktická iracionalita bola predsa len rozšírená. Skutočne ma priam fascinuje až surrealita toho nápadu - vhodiť zápalku do urny. Kto dokáže vymyslieť takú nebetyčnú nefunkčnú nepraktickú blbosť? Ako môže predpokladať, že čo len jedného človeka inšpiruje a dovedie k tomu?
A to ani nehovorím tu ďalšiu časť, o zrušení volieb a spáse v podobe "vlady odborníkov".
Jediné pozitívne vidím v tom, že si je dotyčný vedomý toho, že navádzanie na niečo také je naozaj ťažko trestné. Hm, to aj jediné ospravedlňuje, že som sa k tomu vyjadril. Nezmazal som to len preto, lebo viem, že žiadneho debila to naozaj nenapadne spraviť.
Chodte radšej do banky.