Súčasná situácia

Dnes mi vyskočila na monitore táto debata z RT, kde debatujú (predpokladám) dvaja Briti.

Pripadá mi ako vceľku symbolické vystihnutie súčasnej situácie. Nie je podstatné, kto sú ti aktéri ani čo presne hovoria - je to proste konfrontácia úlisneho levantínca s typickým hrubozrným ťažkopádnym Britom. Kým levantínec, žijúci v Británii, obviňuje domáceho chlapa z rasizmu a extrémnej pravice, Brit, napriek tomu, že je naštvaný po ťažkých atentátoch, neustále obchádza nášlapné miny a zdôrazňuje, aký je vlastne dobrák a že nikomu nechce zle.

Kým Brit obviňuje politický islám z konkrétneho vraždenia, slizký levantínec obviňuje oponenta za jeho "jazyk". My si máme dávať pozor, čo povieme pred vrahmi.

To je obraz súčasnej Európy. Teraz je slizák v relatívnej defenzíve, tak volá po "spolupráci" a "jednote", keď ale jeho menšina bude mať čo len trocha viac moci, zničí Európu tak, ako zničila vlastné krajiny, a podobne, ako zničil Sionizmus Európu v dvoch vojnách a po nich.

K tomu obraz dotvárajú bezradne pôsobiaci moderátori, ktorí symbolizujú súčasných pasívnych a neschopných politikov.

 
 
Brussels attacks fierce debate: 'Close the borders' vs 'Stay united' (M. Shafiq vs J. Gaunt)
 
 
Aton

Norman ved RT je Ruské medium.

Norman

ale predpokladal som, že je to celé prevzaté z anglických médií.
Tak som myslel, že aj s moderátormi to prevzali - zas tak dobre ich nesledujem.
Ale asi máš pravdu, tak ten text poopravím.

Sinuhe

Co bys na příštím táboře vylepšil(a) nebo co se ti na tomto táboře (prvý islamskýá tábor pre mládež z ČR a SR) nelíbilo?

Většina měla poznámky k některým organizačním věcem, které by si přáli do příště vylepšit, jako např. způsob stravování, příliš volný režim (žádají striktnější pravidla, větší disciplínu), málo lekcí o islámu (žádají více) a další.

viac na :

http://islamtaborcz.tumblr.com/post/141161261388/zpr%C3%A1va-o-prvn%C3%A...

Už je to tady! Už je to tady! Už je to tady!

To je ono! To je ono! To je yoko lono!

baloo

http://hirorigo.net/wp-content/uploads/2016/03/k__ap20160324123.jpg
len sa pozrite na ksicht toho čierneho übermenscha. Hovorí za seba.

Norman

To gesto má byť pochopenie márnosti svetskej ilúzie a pripomenutie identity s tými najúbohejšími, najpostihnutejšími.

Tým, že ten hlupák bozkáva nohy negrovi v plnej sile a v pohode, uráža a ponižuje akékoľvek duchovné učenie, ale hlavne uráža a ponižuje celú bielu Európu. Bez ohľadu na to, že je formálne vodca len katolíkov - to dementi z vonku tak nevnímajú a nechápu.

Toto gesto je podobný akt vlastizrady, ako Merkelkino pozvanie immigrácie.

Kresťanstvo je levantínska dogma, vždy pracujúca pre levantínsku rasu. Kresťania sú vychovávaní v pokore pred levantínskou mentalitou a levantínci sú vedení k používania kresťanstva (ak nie sú rodený v isláme alebo judaizme). Nejakí križiaci či podobné odboje proti levantínskej civilizácii nie sú výsledok kresťanstva, ale skôr naopak, výsledok vnútornej opozície voči nemu. Preto aj boli takzvané kresťanské bojové rády zhora (z Vatikánu) zničené a rozpustené.

Ľubov

Posledný krát som sa pozrela na tú fotku,krv mi opäť zovrela,už sa radšej na ten hnus nebudem dívať. A máš samozrejme pravdu,hlboko nás urazil-keby len nás,ale aj našich predkov,moji starí rodičia ako sa tí modlili .A čo,to sa nenájde nikto v RCK,aby to povedal nahlas? Nitrianska diecéza mlčí,Poliaci mlčia,čo toto znamená. Veď podľa mňa je to na exkomunikáciu.No,veď sa porozprávam po Velkej Noci s praktikujúcimi katolíkmi,čo si o tom myslia,ale mám obavy,že budú mektať niečo láske k blížnemu.
Padla tu zmienka o Velestúre,idem si niečo študovať o tom mieste.Tam pôjdem osobne sa pozrieť,či je tam ešte genius loci,od hentých už nechcem ani sviňu.

Náhodný okoloidúci

Ľubov, vezmi tam aj mňa, prosím :) a ostatní z pitvora sa iste tiež radi pridajú.

A že Ti tak dlho trvalo, kým si odhalila "ich" pravú tvár... Ja som na tom lepšie, nikdy som od nich nič nechcel, len svätý pokoj, ako hovoríme my ateisti :D

Grigoriy Ilmoran

že agenda islamizácie Európy má okrem priamych vykonávateľov teroristických činov, ktoré sú súčasťou takej agendy, aj svojich teoretikov, ktorí v pozadí prehodnocujú, analyzujú účinnosť predchádzajúcich akcií a pripravujú nové so zameraním na čo najväčší dopad, najväčšiu účinnosť. Účinné je to, čo šokuje, čo šíri hrôzu a paralyzuje vyvolávaním pocitu bezmocnosti.
Aj keď to nikto doteraz otvorene nepriznal, jedným z dôvodov, prečo sa Západ, vrátane katolíckej cirkvi, tak ústretovo a benevolentne stavia k problematike zaplavovania Európy negrami a Aziatmi, je snaha o to, aby sme ich neprovokovali k ešte väčšej agresivite, snaha o akýsi appeasement, aby sme v nich nevytvárali pocit, že sa od nich chceme izolovať, a oni nemajú inú možnosť, ako sa presadiť, len vnútiť sa do nášho sveta násilím.

Vo svetle toho, čo som hore uviedol, je len logické, že spravodajské služby vedia, že teoretici, logistici a plánovači teroristických útokov prídu skôr či neskôr s nápadom uskutočniť teroristickú akciu väčšieho rozsahu vo Vatikáne. Taký útok by pre nich bol svojou symbolikou a následným dopadom na verejnosť mimoriadne účinný. Podobne, ako útok na Svetové obchodne centrum v New Yorku.
To, čo vidíte na obrázku, to podlizovanie sa pápeža negrovi, nie je nič iné, ako vyslanie signálu, vyslanie prosby agresívnej chamradi, aby ešte raz zvážila svoj útok na Vatikán:
Pozrite sa, my nie sme proti vám, nerobte nám to.

Obávam sa vsak, že pápež a ľudia okolo neho nemajú alebo nechcú mať jasný obraz o realite dnešného sveta, že si nechcú pripustiť, že tzv. multikulturalizmus a miešanie rás je diabolská agenda na zničenie elity ľudstva (tak, ako bol žido-bolsevizmus), že za jej uskutocnovanim je v skutočnosti niekto, koho oni naivne nazývajú staršími bratmi vo viere.
A áno, dva najúčinnejšie nástroje skurvenia a degradácie jediného inteligentneho druhu vo vesmíre sú islam a neomarxizmus vzišlý a neustále nanovo rozpracovavaný v tzv. Frankfurtskej škole. Všetci si môžeme naštudovať nielen to, z čoho v skutočnosti vzišiel islam ( aj kresťanstvo), a dokonca aj to, že neomarxizmus nie je nič iné, ako talmud a kabala pre góyov, pre ich deštrukciu. Samozrejme, že myslím arijských gójov.

Norman

Keď vidím tie čierne aktivistické rozmaznané papule, tak si hovorím:
Čo vlastne predpokladajú, že dosiahnu. (nadávka), tu sa niekto strašne, ale strašne prepočítal.
A nemyslím tých čiernych, tí počítať nevedia, ani politicky - myslím tým samozrejme našich sionistických sociálnych znásilňovačov.

Ema

...ale ukradnutá celá Európa

http://thesaker.is/saker-rant-about-a-stolen-europe/

Ako znie ten prefláknutý bonmot? Keď kradli Kosovo, mlčali sme...

Teda my nie, ale naši vtedajší politici. Nielenže mlčali, ale špinavé barbarstvo podporovali.
Korunu tomu nasadilo odsúdenie Karadžiča za genocídu a vojnové zločiny". To je najnovšia klasifikácia zločinu ochrany vlasti a svojich ľudí.

Náhodný okoloidúci

Ako je možné, že nemeckí (ale aj iní) policajti miesto dodržiavania zákonov a ochrany hraníc a vlastných občanov dávajú prednosť protizákonným príkazom Ajše Merkelovej? Je Ajša nad zákonom? Alebo platí to povestné "Ja som zákon"?

P.S. jeden veľmi aktuálny článok o dianí v Južnej Afrike.
http://www.zvedavec.org/komentare/2016/03/6832-bila-genocida-v-jizni-afr...

Nevadí Putinovi, že sa toto deje v členskej krajine BRICS?

Ema

V tejto hre sú policajti iba šašovia.

 

Najnovšie sa tí grécki BOJA, že sa moslimskí invazisti masovo prevalia cez hranicu. V stanovom tábore v gréckom Idomeni tesne na macedónskych hraniciach sa začala šíriť informácia, že hranice budú otvorené a invázna vlna sa môže valiť ďalej. Invazisti dostávajú mapy s inštrukciami, ako ilegálne prekročiť hranicu.

 

Grécka polícia má "podozrenie", že ich rozdávajú ľudia, ktorí o sebe tvrdia, že sú z mimovládnych organizácií a dobrovoľníci. Nabádajú invazistov, aby znovu masovo prešli do susedného štátu. Ide o anarchistov, ktorí prišli do Idomeni v uplynulých 24 hodinách z gréckych Tessaloník, ale aj Francúzska, Nemecka a Talianska. Výzvy na masový pochod sa objavili aj na web stránke anarchistov.

 

Polícia je znepokojená, že ľudia, ktorí sa tvária ako členovia mimovládnych organizácií a dobrovoľníci, rozširujú dezinformácie a vyvolávajú v nich falošné nádeje.

 

http://ria.ru/world/20160327/1397898382.html

 

A tak sa pýtam, aký má grécka polícia problém pochytať tie anarchistické krysy a na základe pokusov o prevádzačstvo vlastných šupnúť do gréckej basy a zahraničných deportovať, nach si ich uskladnia v lochu Nemci, Taliani a Francúzi.

 

Namiesto toho polícia vyplakáva ako tá komunistická talianska filcka Mogherini.

 

Ozaj, všimol si si, že niekto si urobil z Merkelbaby srandu a toho trtka, s ktorým si robila selfie, pripodobnil hľadanému džihádistovi, na ktorého sa nápadne podobá?

 

 

Nemecké médiá sa, samozrejme, tvárili, že nepochopili symboliku a začali ziapať, že je to RUSKÁ PROPAGANDA.

 

Už by si mali tí čuráci v ideologickej centrále ujasniť, či Rusko iniciuje tento besný čierny Flucht do Európy - ako tvrdili ešte včera - alebo je proti nemu, ako o tom svedčí zaradenie Merkelbabinho selfie do džihádistického kontextu.

 

Mimochodom, ten drzý sýrsky trtko Anas Modamani, čo je s Merkelbabou na selfie, "ist geschockt". Čo si vraj pomyslí jeho rodina v Damasku - a toto nemal kecať, lebo z Damasku NIKTO nemá nárok na žiadny azyl. Vojna sa ho dotkla menej ako Paríža či Bruselu.

 

Vychcanec z Damasku sa už ukosílil v rodine v Berlíne u akejsi 40-ročnej ženštiny, sedká si za svojím Apple počítačom a geschockuje sa, že čo sme to za "právnu spoločnosť". Zmrd, ktorý vliezol ILEGÁLNE do EÚ, je tu pol roka - a už nás ide poučovať.

 

Zaujímavé je, že všetky fotky zo včerajška, vrátane tej, kde sa spokojne škerí pri Apple monitore (čo isto poslal všetkým spolužiakom v Damasku, aby si švihli a dofičali do Džrmny) sú vďaka zdokonalenému gúglu už dnes nedohľadateľné. Aj jeho pejzbúková stránka, kde má na hlavnej fotke u huby nalepenú kameru Deutsche Welle.

Trtko môže byť spokojný. Sloboda, demokracia a právny štát tu fungujú výborne.

 

Náhodný okoloidúci

Práve to je ten problém - že policajti nie sú schopní vyslobodiť sa z úlohy šašov a prisluhovačov režimu. Sú naučení slepo poslúchať, "len si robia svoju prácu", ale nie sú schopní pochopiť, že ich k práca má byť ochrana poctivých daňových poplatníkov a ich záujmov a nie prisluhovanie zdegenerovaným jednotlivcom vo vláde a v MVO pri pretláčaní záškodníckej zahraničnej agendy.
Foto mi samozrejme neuniklo, podoba hraničí s totožnosťou, a jeho osud (mám na mysli foto) ma ani najmenej neprekvapuje. Ale možno ho má niekto uložené a bude ho šíriť medzi pospolitý nemecký aj iný ľud. Ale ako je nám známe, kto chce vidieť, ten vidí, kto nechce vidieť, ten nevidí, aj keď má dôkazy rovno pod nosom.

Za pozornosť stojí aj táto euromanipulácia. Jasne odhaľuje nebezpečenstvo "občianskeho princípu".
http://freeglobe.parlamentnilisty.cz/Articles/14950-v-bruselu-utocili-ev...

Ema

aby si človek vyhľadal istého Kareema Modamaniho z Damasku - veľkého antiasadovského revolucionára a redachtora tzv. New Syrian Media.

A hneď vieme, prečo si jeho príbuzný Anas celou cestou pri ilegálnom vlezení do Európy cvakal selfies a prečo ich hneď od neho zobrala televízia Deutsche Welle, podporovateľka "protiasadovských médií" a urobila z toho hneď ehm... strhujúci dokument.

Poslať tieto zmrdichvosty naspäť tam, kde si to tí kreténi s ich širokým príbuzenstvom rozvrátili od koreňov. Nech si vyžerú dôsledku svojej "revolúcie".

Hen, v Berliner Zeitung je čosi

http://www.bz-berlin.de/berlin/marzahn-hellersdorf/schamlose-hetze-recht...

Ale fotka berlínskej rodinky (typický nemecký vlasatý jepko so slabošskou bradou, jeho mierne obézna dezorientovaná ženuška a ich asi desaťročné dievčatko teliatko sedia za stolom a hrajú s ich novým "členom rodiny" karty) tam už chýba.
Ten ich nový "syn" veru slabošskú bradu a dezorientované názory nemá. Prvé slovo, ktoré sa naučil po nemecky, je Ich. A ďalšie sú Ich und Ich und Ich.

Grigoriy Ilmoran

"...when I say “Europe” I mean Western Europe, the real Europe, ... not the eastern part, which never was really Europe anyway. No offense to anybody, but for me the notion that Poland or Bulgaria are part of Europe is laughable. And neither are the Balkans for that matter, with the possible exception of Greece. I know, most will disagree and prove me wrong, I don’t care. MY Europe will always be a purely western one, for better or, sometimes, for worse]."

Ak som sa v živote často, pravidelne, konzistentne, otvorene a čestne vyjadroval, že my Slovania (a Slováci najvyššou mierou) sme negri Európy, že sa musím hanbiť za to, ako sa chováme, mal som na mysli presne to, čo jemne (asi nikoho nechce uraziť) hovorí aj Saker.
Pravda sa neho nehnevate?

A nemám pritom na mysli len hnusnú bírešskú menejcennú chamraď, ako je Mečiar alebo Slota, ale napríklad aj mnohého diskutujúceho na slovenských fórach (vrátane Nadhľadu).
Máte len to šťastie, že Váš jazyk cudzinci nepoznajú, a nemôžu vidieť, ako Vy omieľaním debilizmov, pretŕčaním sa, hraním sa na intelektuálov, robíte zo Slovákov ešte trapnejšiu chamraď, ako naozaj je.
Zobuďte sa, Vy odborníci na "medievalistiku", umenie, haploskupiny, impresionizmus aj postmodernizmus.

P.S. Pred štyridsiatimi rokmi v čase "normalizácie" som zaprisahaval svojich rovesníkov, aby nezapredavali svoju dušu diablovi, apeloval som na ich dôstojnosť, hrdosť aj česť, aby aspoň v pasívnej rezistencii odporovali režimu. Tvrdili mi, že "ak chce človek v živote niečo dokázať, musí sa vedieť prispôsobiť". A prispôsobili sa. Vraj to robili pre svoje deti a vnukov.
Nuž dnes som už zozbieral dostatok svedectiev o tom, ako to všetko dopadlo, ako sa prispôsobiví ((vychcalí) Slováci, zapredajúc svoju dušu, postarali o svoje potomstvo.
Píšem knihu Vnuci nomenklatúry.

Prvá kapitola je o jedinej dcére dvoch karieristických bezcharakterných nomenklaturnikov. Postarali sa o ňu. Vyštudovala v Bratislave. Dnes robí recepčnú v malom hoteli na anglickom vidieku. Žije s Angličanom, ktorý je od nej o dvadsať rokov starší: dlhodobo nezamestnaný, rozvedený, potetovaný - tzv. white trash. Keby ste ho stretli na ulici, nestal by Vám ani za to, aby naňho napľuli. Žijú v prenajatom triajleri. Z jedného platu sa aj v Anglicku tažko žije.
Rodičia sa svojim susedom hrdia a tvrdia, že dcéra žije v Anglicku a podniká v oblasti cestovného ruchu.
Kariéra jak hovado; pre dcerenku nomenklatúry.
V tejto rodine vnuci už určite nebudú. Nomenklaturna chamraď mieni, realita mení.

A desiatky podobných svedectiev o tom, že realita Vás všetkých vždy dobehne. Aj Vaše prázdne žvástanie o postmoderne, haploskupinach, bielom nacionalizme aj ontológii.

Norman

nestojí ani za to, aby sme naňho napľuli

1488

nie si chamraď, neviem kto sa ťa pokúša o tom presvedčiť, ale fakt nie si ani bíreš. Nepotrebuješ pluť žlč, ani srať si vo vlastnom dvore.

Ľubov

Mne je úplne jedno,či sme podľa Sakera európania,papulu si o nás obtierať budú vždy.
Len ma mrzí,fakt mrzí,že paušalizuješ aj Ty.

Grigoriy Ilmoran

Nuž, jedna recyklovaná:

Grigoriy
2012-03-05 22:20
O psychologii
Nevedel by som povedat, odkedy sa psychologia oficialne stala samostatnou vedou. Urcite to maju zmapovane, a dalo by sa to najst aj na internete, ale to by nebolo fer, keby som to vyhladal, a vytrcal by som to tu, ako moje rozumy.

Dost na tom, je to dnes veda, aj ked si myslim, ze jedna z tych, ktoru najviac zneuzivaju. O tom teraz ale nechcem.

Aj ked to vtedy nikto psychologiou nenazyval, rozne formy snahy o poznanie motivov ludskeho konania tu boli uz v pradavne. Poezia, myty, bajky, nabozenske texty, dokonca aj rozne prejavy folkloru (napriklad prislovia a porekadla) su do velkej miery protopsychologiou.

Shakespeare alebo Nietzsche. Oboch pokladaju za geniov poznania tajomnych demonov ludskej duse, hoci nikto ich priamo nenazyva psychologmi.
Mne sa vsak najviac aj tak paci Ezop. Vezmite si napriklad jeho bajku o liske a kyslom hrozne.
Nepohrdnem vsak ani ludovymi porekadlami alebo vystiznym prislovim.

Napriklad: "Z nudze cnost".

Ľubov

To by platilo iba v takom prípade,keby som tak veľmi túžila po tom potlapkaní po pleci,gut,gut Slovak.Možno kedysi dávno,dnes už netreba.
To my si máme sypať popol na hlavu do nekonečna? Že či mi je to naozaj jedno,alebo som nahnevaná.To jemu,Sakerovi na budúce napíš o Ezopovi,nie mne,nie nám,nás sa netýkajú ani tie prípady hybridov,ktoré spomínaš z Anglicka. Mali šancu byť Slovákmi,ale stratili ju,čo ma je po nich.A so Šejkspírom by som bola tiež opatrnjšia,teraz,v tomto čase,keď sa pohli tie sily,niektorí ich volajú karmické,ja mám pred nimi taký rešpekt,že im radšej meno nedám.
Shakespeare je rovnako umelo nafúknutá celevrita,(Da Vinci určite),ako to dnes vidíme,takže aj spisovateľa si vyberiem podľa svojho vlastného rozhodnutia.Pre istotu.
Záver je za mňa asi taký,objektívna k nim byť nemusím,budem až potom,keď aj oni budú slušní a objektívni k nám. Reciprocita.

Rosemary

nemas pravdu. Ja Shakespeara za genia vobec nepokladam. Mylis sa teda.

Norman

aspoň v niečom sa s tebou teda plne zhodnem.

Aman Againsttime

Ja by som Shakespera, resp. jeho tvorbu označil za "dobre robenú komerciu" (áno, i komercia sa dá robiť vkusne, ak má človek talent). Je to niečo podobné ako v prípade Mozarta,ktorý bol vlastne vo svojej dobe pop - hviezdou, a ktorého dokážu počúvať i ľudia, ktorí v zásade vážnu hudbu veľmi nemusia, pretože je jeho tvorba ľahká, veľmi melodická, chytľavá už na prvé počutie, ale pritom to má stále istú úroveň a originalitu - isté objektívne kvality (alebo možno niečo podobné ako Madonnino album "Ray of light" - proste pop, komercia, ale zároveň robená dobre, kvalitne a originálne - škoda, že Madonna už na toto album nedokázala naviazať a vrátila sa späť k povrchnosti, lacnosti a gýču).

Čiže Shakespeare nebol podľa mňa génius, ale mal talent vytvárať "nadčasové diela", ktoré dokážu "strhnúť masy".

Norman

ako Havel.
Trivilálne bulvárne diela o láske, žiarlivosti a iných primitívnych pudoch:) Niečo, ako dnešné najhoršie seriály. Už v čase svojho vzniku to bol priemer a dnes, prirodzene, je to len nuda.
A to ešte pripomínam, že divadlo v tej dobe bolo čosi ako dnešné kino - čiže najnižšia forma umenia, umenie ľudovej zábavy, určite nižšia, než knihy.

Ale je to anglická postava - tak je omotaná tisícmi mýtmi a nik sa verejne neodváži povedať, že CISAR JE NAHY.
To je asi tak všetko.

Aman Againsttime

Ale no tak! Prirovnávať Shakespeara k Havlovi mi príde naozaj ako extrém. Norman, neblázni. Havel je naozaj iba bezcenný odpad bez hlavy a päty (to mi povedala už i moja učiteľka slovenčiny, keď sme ho na gympli preberali. Bohužiaľ, z ideologických dôvodov je do dnešnej povinnej literatúry zahrnutá i takáto žumpa).
Súhlasím však, že je Shakespeare preceňovaný. Veď i taký Tolkien si to myslel. Ale preceňovaný ešte neznamená zlý. Shakespeare bol celkom dobrý v tom čo robil: v tvorbe "soap opier" o ľudských vášniach, žiarlivosti, túžbe a iných primitívnych pudoch :-). A vedel tiež pracovať s anglickým jazykom, pričom jeho tvorba, ako v podstate všetka poézia, musí byť čítaná nahlas - a musí byť i performovaná. Ono, pokiaľ je mi známe, tak hercom dáva Shakespeare celkom zabrať .

Norman

veď zas neber všetko tak doslovne - ako príklad propagandy, ako z ničoho urobiť niečo (všimni si, aký som slušný:)
Samozrejme, že si NIK nezaslúži,aby bol prirovnávaný k Havlovi :-)))

Ale vážne - nemienim hodnotiť nejakého pozdne stredovekého dramatika. Ide tu o ten stupeň Britocentrizmu. Tí netrpia zábranami ospevovať svojich rodákov, nemajú obavy, že budú príliš nacionalisti. Proste - komu dá pánboh lode, delá a zabijakov, tomu dá aj "veľkých umelcov". Hech :)

Rosemary

to je ten velky ftak, co sa nam snazi nahovorit, ze vie aj lietat? :o)
Jo, jo takych orlov tatranskych my doma mame habadej :o)
Viac ako treba.

nové