Je suis kozojeb Erdogan alebo koniec slobody slova

V nemeckej televízi ZDF bol nejaký zábavný shot, kde akýsi satirik Jan Böhmermann sa v básničke vyjadril o tureckom prezidentovi Erdoganovi, že je "kozojeb". Alebo tak nejako, nevidel som záznam.

Následne vraj sa ozvala turecká strana a, zrejme na ten podnet, začal jednať prokurátor a obvinil dotyčného umelca, hrozí mu trest až 5, slovom päť rokov basy.

Buďme slušní.

V duchu redakcie Charlie hebdo zopakujme doslovne posledné slová ich šéfredaktora tesne pred smrťou: "Ako je to do piči možné???"

Veď celá sebranka politickej vrchnosti pochodovala po uliciach Paríža s vvýkrikom "Je suis Charlie Hebdo", pretože každá, a keď každá, tak naozaj každá humoristická myšlienka je vraj svätá. Ako je to možné, keď Clintonka oblápalá svoje Pussy riotky preslávené svojimi pornoscénami a kozím skákaním v najslávnejšom pravoslávnom chráme.

Nuž možné je to tak, súdruhovia, že máme síce slobodu slova, ale ak chceme, máme aj paragrafy. Sloboda slova odtál potál. Komunisti môžu závidieť.

V tomto prípade  Paragraph 185 des Strafgesetzbuchs (StGB), ktorý hovorí o "urážaní". Chápete - sloboda prejavu a názoru samozrejme je, ale nesmiete nikoho uraziť. Ups, niekoho vlastne urážať môžete - kresťanov, tí si všetko nechajú a ešte sa usmievajú, akí sú spokojní a šťastní.

Takže dnes nejdú masy pravdosráčov so srdiečkami, kde by bolo napísane "Je suis Jan Böhmermann", namiesto toho môžu nosiť všetci nápis "Je suis kozojeb Erdogan".

Ale táto očividná dvojtvárnosť prístupu už dvíha dekel aj ľuďom na Západe. Áno, zavrieť niekoho za popieranie holokaustu, to si zvykli, ale nechať zatvárať vlastných umelcov len na základ žalovania nejakého tureckého kozojeba? Eh.. a čo príde zajtra? 

A tak sa začína dvihať vlna odporu. Kto tu vlastne vládne?

 

Na webe vznikajú varianty, ktoré vec citujú. Varianta spracovaná na melódiu hitu 99 Luftbalons:

 
Neručím za dlhú životnosť na yutube.
Aton

že satirik Jan Böhmermann pred pár týždňami vo svojej YT šou "Neo Magazin Royale" zverejnil toto hudobné video: https://www.youtube.com/watch?v=HMQkV5cTuoY

Všimnite si ako sú vo videu vyobrazený Nemci ktorí odmietajú dobrosráčský "humanizmus", sú šedý dav, a spieva o nich že "ste minulosť"... príde mi to ako neomarxistická propaganda na Neo "kráľovskom" magazíne.

Norman

Nevidel by som to tak jednoznačne. Rammstein je známy svojou rafinovanou dvojznačnosťou. Začína to už menom, ktoré pripomína masaker okolo 70 ľudí z roku 1988 na americkom leteckom dňi v Rammsteine, Nemecko, čiže katastrofa, spôsobená okupačnými vojskami.

Vyhli sa obvineniam z radikalizmu (napr. "Liks zwoe drei vier"), ale v poslednom čase explicitnejšie prešli na súčasnú politickú tému - napr. song Amerika, a tento Be Deutsch. Nechcem sa hrať na nejakého perohryzovbého kritika, ani nechcem vysvetlovať pointy žartu, to sa nerobí a humor to neprinesie, ale na druhej strane aj toto vide je dobrou ukážkou, ako zahalené a zásadne dvojznačná je v Nemecku antisystémová kultúra. Na akej vyššeja a zároveň nedokázatelnej rovine sa pohybuje.

Už samý názov "Be deutsch" môže byť ironický, ale zároveň je to predsa len výzva nehanbiť sa byť nemecký - aj keď v multikulti poengličtenom svete.

Prvé zábery sú s mladým levantíncom, ktorého zle davy neprijímajú - ale zároveň je mladý vrhnutý na zem - má to vyvolať sympatie a lútosť, alebo je to návod, čo treba spraviť?

"Achtung german on the rise, but this time we are fucking nice!" je to varovanie pred minulosťou alebo skôr vyhrážka? Každý v Nemecku vie, že Nemci zvolili metódu prežitia pomocou nekritizovatelnosti, nie otvorene hlavou proti múru. This time nepôjdu otvorene na jatká, ale fucking budú krytí. Znova sa pýtam - je to varovanie alebo message pre tých, čo pochopia? Tón hudby je skôr mobilizujúci.

Dav Nemcov je vykreslený ako postmodernistická zbierka idotov a mešťanov. Je to výsmech, alebo skôr kritika v zmysle - takto ďaleko ste to dopracovali, debili, už stačilo, ale zároveň toto je naše mimikry. Źiadne uniformy naivných nostalgických pubertiakov, ale vlk v akomkoľvek modernom zjave : nikde nie si bezpečný, môj nepriateľ.

Potom je tam útok na "nacionalistov", ak nemýlim je tam tá vodkyňa AfD - ale znova - je to kritika týchto hnutí pre to, že sú "minulosť", že sú nehumánne či aké? Od hard metalovej až satanistickej kapely? Ale no tak, to znie dosť blbo. Spevák Til so zámerne žiarivými modrýmy očami ich posiela do pekla preto, že sú pritvrdí ? ... alebo pre to, že sú primäkkí kompromisníci?

"We are xenophobic bigegst fear" Je to naozaj kritika toho, že sú Nemci xenofóbni, alebo naopak výsmech: "Och, sme xenofóbni, no to sa teda poserem z takého obvinenia, ja sa tak hanbím".

DEUTSCH - nice, liberal, compassionate, reasonable - je to výsmech pokrytectva nemeckej spoločnosti, alebo prejav - áno, sme takí, v tomto sme sa prispôsobili, ba ešte viac, vždy sme boli dobrí, citliví, racionálni, to všetko sme, ale to nezabráni, aby sme BOLI.

We are proud of not being proud - Tu je explicitne vyjadrený odpor vočí tejto poníženosti Nemcov, s ktorou treba prestať.

.. that we have once have been stupid too. - Pripomenutie zla nacizmu a svojej viny, alebo pripomenutie - zo svojich chýb a svojej prehry sme sa poučili, už takí blbí (otvorení, priami, nekrytí) nebudeme, aby ste nás zas mohli zabíjať po miliónoch.

We learned our lesons... to isté. take our advice, hold together and try to be nice and DEUTSCH - znova, nebudťe barani, nice face, but - to niečo, čo je za slovom s veľľkými písmenami.

Human dignity is unimpeachable. - odkaz na prvý odstavec nemeckej (kvázi)ústavy o "nedotknutelnosti ľudskej dôstojnosti", ktorý zrejme nielen ja považujem za odkaz na predvojnovú minulosť, kedy bola ľudská dôstojnosť vyzdvihnutá z prachu a tá jediná Nemcom po porážke zostala. Tu je ale zámerne spojaná z americkým známym termínom "impeachment", ktoré symbolizuje hnus a úbohosť americkej politickej kultúry. Ľudskú dostojnosť žiaden americký impíčment nezdola.

You will learn, even we were teachable - znova varovanie, že tentokrat sme sa poučili a spoznáťe to na vlastnej koži ( spevák explicitne so zdvihnutým prstom varovania či vyhrážky)

Potom je tam otvorená pasáž nadávok (prednesená malým dievčaťom). Komu je určená - azda zlým neonacistom, alebo naopak nepriateľom nemecka?

Read Kunt, cunt - he also was Deutsch. Kým Nemecko má za sebou skvelú minulosť, vy ste len cunt. Celý song je v angličtine, teda je adresovaný američanom (a globalizačnému svetu), nie domácim. Ramstein má inač prekticky všetky piesne v Nemčine, to je jeho značka a výrazný dôvod úspechu - tentoraz je v angličtine, a chápať sa to dá jedine tak, že oslovuje nenemcov, angloamerický svet.

We are Germany, not you, we! Samozrejme, dá sa to zas dať do kontextu, že (po anglicky, heh :) oslovujú nacionalistov. Ale samá o sebe je táto veta JEDNOZNACNA. My sme Nemci, nie vy, my. Máme za sebpu rôzne sračky ale aj skvelé neprekonatelné úspechy, aj teraz sme dobrý maglajz - ale stále sme Nemci. Nie vy, my!

Kde začína úlitba ideologickým bohom, kde končí hranie sa na politický korektný message?  Alebo je to celé jeden veľký podarený ojeb zo strany Ramsteinu? (povedať "vtip" by bolo málo, je možné to vidieť ako jeden veľký výsmech anglosionistickému systému. Read Kant, cunt! :-)) Aj keby si čo robil, nikdy nepochopíš naše myslenie a nedosiahneš našu inteligenciu. Nikdy.

To je tam. Je to prirodzene len jeden spôsob videnia. Ale stavím sa, keď to video ukážete američanovi, ináč to ani pochopiť nedokáže ( a tak to má byť :)

Rosemary

shame on you, Aton, sham on you :o)

Aton

prečo hanba mi? Aspoň napíš prečo :o)

Rosemary

snad preto, ze si to video naozaj nepochopil.

Dokaz je tu:
http://www.konzervativnyvyber.sk/satirik-jan-bohmermann-bude-mat-v-telev...

Aton

sa prosto prepočítal, môže si robiť srandu z Pegidy z Bavorského prezidenta, dokonca aj z Merkelky, ale nesmie si robiť srandu z Erdogana, to je náš najdemokratickejší spojenec predsa, musíme sa mu líškať ako by sme boli nejaké vazalske kráľovstvo na periferií Osmanskej ríše. No šak čo ked sa Sultán naserie a nadvihne emigračné stavidlá, čo si potom mi Europania bez hraníc počneme:?

Rosemary

ako je to milo napisane, ze?

Aton

To video je len parodia na Rammstein, preto tá hudba pripomínajúca Rammstain, a spev podobny tomu Tillovi, no spíeva to predsa satirik Jan Böhmermann, vypadajúci ako Till z Rammsteinu, Jan Böhmermann ho hrá, nikde som nenašiel informáciu že by to robil spolu s Rammstainovcami. Böhmermann je celkom dobrý napodobnovateľ-herec, tu naporíklad úplne totálne napodobnil hlas Hitlera: https://www.youtube.com/watch?v=oLpYnye9ADg

A ten popis pod tým videom(Bud Nemec) si čítal?:

,,The world is going completely nuts! Europe feels threatened by 0.3% refugees, the USA are about to elect a man, of who no one really knows who is pulling the strings under the toupee and just as if that was not bad enough, Germany of all nations has to disabuse the world of how to behave morally right. I mean GERMANY! They did not even win one single world war in history!"

Nemecko nás musí vyviesť z omylu, ako sa správať morálne. podla Teba je to myslené tak, že má zahodiť ideológiu dobrostráčského "humanizmu" , open border kultúru, a podporovať napr. pôrodnosť pôvodných Nemcov?

Norman

no tak to ma dostal --- a fakt je nejaký chudší a mladší, :-)) Ale keď oni majú v poslednom čase podobné humorné videoklipy, nuž som uveril (trocha ma to mrzí, že som to nespoznal, ale jednoducho sa rammsteinom už primálo venujem:)

Stále ale platí to isté, ba ešte viac, čo sa týka dvojznačnosti toho videa. Bez ohľadu na to, kto ho spravil, ba kedže je autorom provokatér a satirik, tak to platí DVOJMO.

Ako je myslená satira a podcenzurové ojeby v totalite - to bolo dosť prepracované ešte za socializmu. V takom prípade nejde o to, koľko je do dielka zabudovaného prosystémového svinstva - ide len o to, koľko je tam protisystémového dynamitu. Satira a vtipy boli vždy o DVOJZMYSELNOSTI. To nezmení pokec nejakého dobrosráča-ideológa pod videom. Ako vidíš, za Erdogana mu hrozí 3 až 5 rokov basy, čo myslíš, koľko problémov mu hrozí za výsmech antinacistických svíň naháňajúcich šedých pegiďákov?

Myslím, že klip nie je politický plán na dávanie návodov, čo robiť. Azda okrem čiastkových, ako občania berú do ruky moc a siahajú k násiliu. To vide je ale skôr výsmech dobrosráčskeho humanizmu, či už si to autor bol vedomý, alebo nie. Čo myslíš, je úspešný satirik taký sprostý, že si negatívne významy toho klipu nevšimol?
Čo sa týka podpora pôrodnosti - to ma vždy vie nabudiť. Akože aj ty navrhuješ teraz rýchlo trtkať, aby sa nám narodilo vela bielych decák a tak cez škatulu chceš bojovať s týmto problémom prisťahovalectva? Čo máte stále s tou pôrodnosťou? Ste chlapi alebo chamajdy??? Namiesto drbnutia do stola a odsťahovania čiernych figúrok chcete narýchlo prcať biele?
(ospravedlňujem sa, že som sa miernil a nepoužil tie výrazy, ktoré som naozaj myslel a ktoré si tématika zaslúži)

Aton

je jednoznačné, a väčšina z tých 3 milónov čo ho videla, ho pochopila, si myslím, jednoznačne: krásna farebná rozmanitosť verzus hnusná jednotvárna vybledlosť. Potom tam boli dostadené pojmy čo ktorá skupina predstavuje..

ked je tam ta pasáž kde spieva: ,,We are proud of not being proud"
tak tam bežia Tí praví farební(rozmanitý, multikultúrny) Nemci s vlajkami EU..

potom to dievčatko čo začne vulgárne hovoriť o tom ako Tí vyblednutý zaostalí majú pochopiť že všetci sú to občania Nemecka(pričom si moslimská žena dáva dole burku ukazujúc že je normálna žena, pastor ukazuje že nosí podväzky, žid si podáva ruku z moslimom..v pozadí vlajka EU) a môžu si robiť čo chcú.

Praví Nemci(bez Nemeckej vlajky, s EU vlajkou) nakoniec "preválcujú" vyblednutých...ako inak sa to dá chápať, ako tak že multikulturalizmus, globalizácia, nový svetoobčania prevalcujú "staré myslenie", ved oni tam zaútočili na tých "vybledlých" nie naopak.

Tie dvojznačnosti ktore si predtým opisoval, prídu mi také, umelé, naozaj riadne zašite. No ale koľkí z tých 3 milionov ľudí, čo to zhliadli, takto uvažujú? Ved aj Ty si sa nad tým zamýšľal, a pritom si si nevšimol že to nie je Till z Rammstinu... Ale dobre, pripusťme že je to dvojznačné ako Ty opisuješ, a že satirik to vlastne myslel skoro úplne naopak ako to vypadá. Ja sa ale pýtam že čo z toho? načo? s akým účinkom?
Pritom treba vedieť aj to, že satirik si takto zarába a že pracuje vlastne so štátnou televíziou ZDF konkrétne sa jeho program vysiela na "filiálke" ZDF Neo ktorá je určená pre kategorie 18-45 rokov, a ten klip bol vysielaný aj Nemeckým divákom, konieckoncov v samotnom videu je symbol "zdf_neo".

Norman: ,,Čo sa týka podpora pôrodnosti - to ma vždy vie nabudiť. Akože aj ty navrhuješ teraz rýchlo trtkať, aby sa nám narodilo vela bielych decák a tak cez škatulu chceš bojovať s týmto problémom prisťahovalectva? Čo máte stále s tou pôrodnosťou? Ste chlapi alebo chamajdy??? Namiesto drbnutia do stola a odsťahovania čiernych figúrok chcete narýchlo prcať biele?
(ospravedlňujem sa, že som sa miernil a nepoužil tie výrazy, ktoré som naozaj myslel a ktoré si tématika zaslúži) "

Tak toto sa ma trošku dotklo, ako by si si hned domyslel môj názor a zaradil ma do "skupiny".

Ten môj príklad z pôrodnostou bol myslený iba ako príklad, a ani nie úplne vážne, pretože som sa Ťa v tej vete pýtal či si naozaj myslíš že to video, ten klip, vyjadruje opak toho čo vyjadruje. No lebo ja ked som to videl, tak som videl čistú propagandu NeoMarxgazínu so "svetoobčanmi" a vytváranie obrazu hlúpeho zla z ľudí, ktorí napr. podporuju Pegida, alebo euroskepticizmus. Čo je štandard, velice to je vidieť v Amerických filmoch.

Aký je môj názor na demografiu Európanov?

Dovážanie/púšťanie čiernych figúrok, nie je riešenie vymierania Európanov, to je samozrejme totalny drist, je práve naopak, záhuba Európanov, či už ako našej kultúry tak aj našej genetickej integrity. Ale to že sa to deje, je len potvrdením toho, že sú to naozaj čierne figúrky, a že nimi niekto ťahá, to vieme, je to zjavné a nepopierateľné.(židovka Barbara Spectre predsa vravela že židia musia naučiť Europanov ako byť multikultúrny. Migranti sú organizovaný aktivistami, pri každej udalosti, typu: pokus o prerazenie hraníc, či prebrodenie "strašnej" rieky, sa medzi migrantami nachádzaju jasný organizátori, majú zakrytú tvár, ale i poznávacie znamenie napr. červená šatka trčiaca z ruksaku, dokonca som na videu z Madarských hraníc videl ako takýto aktivista komunikuje s novinármi, nie pred kamerou)

Čo to spôsobí v súvislosti s trendom (natalita bielich figúrok vz. čiernych) v budúcnosti?, no čo asi? občianske(socialne) nepokoje, násilie, a v konečnom dôsledku vojnu.(ako povedala "historička" v relácii so Sulíkom: ,,dlhy sa vyškrtajú revolúciou a vojnou", teda budúcnosť je jasná budúcnosť je vojna, pretože "dlhy")

Pozrime sa na Slovensko, jeho populácia neintegrovatelných s vysokou natalitou, je dnes už nezvládnutelná bez radikálnych riešení, čím dlhšie sa bude čakať, tým radikálnejšie bude to riešenie, a to platí aj na Západnu Európu s jej "čiernymi figúrkami".

Natrtkať si treba toľko, koľko som schopný zaopatriť, a hlavne vychovať. Ale je tu podpora rodín a rodenia detí, zo strany štátu a médií? Je tu ale mediálna podpora "rozmanitosti" a "obohatenia" od migrantov, a že je to dobré, a že je to riešenie. Ano je to riešenie ktoré pomôže zničiť Európske národy.

Nemôžeme problém preľudnenie napr. v Afrike riešiť potravinovou pomocou, ked to znamená len nárast počtu hladných krkov, áno stavajú sa tam aj školy, ale často kresťanské kde deti sú indoktrinované k "milujte sa a množte sa". A potom si má Európa nechať otvorené hranice? ako trepal ten Nemecký trtko v relacii zo Sulikom, čo sa tváril ako by zožral kilo citrónov, je to vraj humanizmus.

Ano, viem si predstaviť silnú a jednotnú Európu ktorá by viedla svet, umom by riešila problémy preľudnenia či ekológie, no to je len hlúpa útópia, nerealizovateľná v reálnom svete, ako komunizmus, kvôli "ľudskému faktoru", ľudia(spoločnosť) musia byť organizovaný, a ten kto ich organizuje má moc.

Ved Európa je na smiech, pozrite sa napr. na tú našu ekológiu, čo z toho že Európa bude najekologickejšia na Planéte, ked dvaja najväčší znečisťovatelia Zeme, USA & Čína(bašty dnešnej zvrátenej ekonomiky) na to kašlú, India na to kašle s úmyslom ešte viac znečisťovať, pretože sa rozvíjajú a ich dopyt po energonosičoch bude stúpať...ale mne je v skutku CO2 ukradnuté, stačí nejaká vyššia sopečná činnosť a hned sa klíma zmení, naše CO2 je oproti tomu šuviks.

Norman

Dobre poznáme video a song od Rammsteinu America, America.
Tam sa hovorí We all are living in America, America is wunderbar.
Je to azda oslava Ameriky? Netreba vysvetlovať iróniu. V satire sú vždy dva významy - jeden oficiálny, druhý pointový.

Clip America od Rammsteinu je teda očividne parafrízovaný týmto od Böhmermanna. Ako teraz vidím, robí také veci častejšie. Ja som tento clip videl raz pred pár dňami na facbúku krátko, tam bol asi podávaný priamo ako ramsteinovský, a ja posledné roky nesledujem ich vývoj, som myslel, že sa dali na tento typ humoru-hudby, prečo nie. Ale hovorím, či už satiru ponúkli Rammsteini alebo Bohmermann, to je úplne jedno, rovnako je tam tá dvojznačnosť. Prvá rovina je : zlý šedí xenofóbovia, a druhá rovina je tá skupina farebných ešte viac nesympatických prasiat.

Samozrejme, do hlavy komika nik nevidí a bezpochyby, kto chce robiť kšeft v šoubiznise musí sa prostituovať. Ja nehovorím, že Bohmermann je disident, hrdina. Je to predajný komik, ale testuje na všetky strany - o tom svedčí aj jeho Erdogan prípad. Vychádza v ústrety vkusu publika, jeho skrytým neartikulovaným túžbam. Čo teda ak ten mediálny profík vie lepšie, ako my, čo si myslí nemecká ulica? No, určite to vie lepšie.)

Už hore som napísal, že je to jeden zo spôsobov vysvetlenia NIEKTORYCH motívov.

(Naozaj by ma zaujímalo, prečo tá piesen nie je v Nemčine, kedže je robená iba pre nemeckú TV a nemeckú tématiku, parafrázovaný Rammsteini spievajú normálne nemecky ( okrem napr. práve toho krátkeho textu v America), a drobné angloidné žartíky (Read Kant, cunt) by sa tam dali dať aj tak. Opakujem, komu to dievča tam nadáva, komu tam hovoria, že do Nemecka nepatrí? Iným Nemcom po anglicky?? :-)
Rovnako We are proud of not being proud. To je taká chujina, byť hrdý na to nebyť hrdý, že je to výsmech. Kdekoľvek inde napísané by to bolo považované len za výrok idiota, to nik nemôže myslieť vážne. A vlajky EU? Satirik podporuje EU vlajkami, dnes, keď z EU naozaj aj oficiálne každý grcia? Veď taký ideologický grc by vážne neurobili za Stalina, ani zadubený Hríb by tak nemával vlajkami EU, aj ten si necháva US vlajku len skromne v pracovni a potajme do nej onanuje, a väčšieho idologického blba nenájdeš - myslíš, že Bohmermann je ťažký pro EU idiot (niečo ako Flašíková Beňová)? . Veď títo komici si zo VSETKEHO robia srandu.
Nie, je to humor a je to v dosť veľkej miere paródia.

Alebo bol Švejk (len) proste blbec? :-)
---

K tej rodivosti - rôznych bludných návrhov aj týmto smerom mám už dosť, takže to beriem vážne - a to je iná téma, ako Bohmermann. Takže o tom potom.

Norman

V tomto vážnejšom bode sa samozrejme úplne zhodneme. Je to objektívna pravda a preto ju všetci, čo sme len trocha zodpovední, vidíme rovnako a s obavami.

Len doplním: Dosť často sa spomína taká výzva: myslite pozitívne, bojujte nie proti niečomu, ale za niečo. V určitom zmysle a niekde to má význam a je to pravda, ale na druhej strane, sú situácie, keď to zvádza k omylu.
Pri invázii čiernych figúriek nepomôže zvyšovať počet bielych. Treba odstrániť čierne.
Odstrániť! To je to slovo, na ktoré majú mestskí pudli vhypnptizované tabu. Odoslanie späť do krajiny svojej kultúry? nemožné.
A to platí aj o rodení. Nie protirodenie, ale obmedzenie pôrodnosti je jediná cesta. Ani slovo nepoviem o metótach a určovaní, ako a u koho ju obmedzovať - to všetko sú detaily. Je treba v prvom rade uznať, že toto je cesta. Detaily sa doriešia neskôr. Pretože naozaj, aj keď zastavíme gulometom prílev afričanov a levantíncov z Afriky a Levanty, tak sa nám tu premnožia tí, čo už sú tu, na Slovensku hlavne tzv. cigáni.

Kyvadlo dejín sa už pohlo týmto smerom, ale je to sinusoida, zatial sú to len milimetrové posuny. Zatial sa ten chvost psa odsekáva po častiach a bolí to stonásobne viac, ako keby sme si všetci povedali otvorenú pravdu a skočili in media res problému.

nové