Kauza Lorenz - hlúpy recidivista spadol zo svojej debny

Dnes došlo v obci Veľký Lipník v okrese Stará Ľubovňa k násilnému incidentu. Dvaja extrémisti, Ľuboš Lorenz a Peter Kalmus, sa tam pokúsili zničiť či zneuctiť pamätník miestnemu rodákovi.

Kedže obaja boli už za podobný trestný čin odsúdení (poškodenie pamätníka rodákovi v malej obci Krajná Bystrá), ide u nich očividne o recidívu, o nejakú exhibicionistickú posadnutosť, ktorou sa snažia šíriť v spoločnosti nenávisť a rozvrat.

To, že ich čin nie je žiadna maličkosť a že ide o nebezpečných násilníkov dosvedčuje aj to, že po tom, ako bol Lorenz miestnym starostom pánom Petrom Labanom vyzvaný, aby prestal s vandalizmom, Lorenz zúrivo napadol aj samotnéhos starostu obce.

Našťastie sa dezorientovaný (pod vplyvom drogy?) Lorenz prepočítal, pri pokuse o udretie starostu stratil rovnováhu a zrútil sa zo svojej debny, pričom si rozbil hlavu, utŕžil monokel a má údajne zlomené rebro. 

Recidivista Ľuboš Lorenz. Vagabund doplatil za svoj zločin.

Je všeobecne známe, že v prípade protiprávneho konania je minimálne občianska povinnosť každého človeka zasiahnuť a zabrániť ničeniu a vandalizmu. Ak dotyčný zločinec neuposlúchne, ale naopak, zaútočí na zodpovedného občana, má tento právo sa brániť tak, ako je v danom prípade potrebné na svoju ochranu. Nemôžeme so všetkým čakať na uniformuvanú políciu, to by to mali zločinci príliš ľahké.

Nebojte sa tej zberby, bráňte zákon a ak sa oni do vás pustia násilím, spacifikujte ich tak, ako Lorenza. Nikdy nemožno pripustiť, aby sa také primitívne hovädá, ako Lorenz a Kalmus, dopúšťali opakovane ťažkých provokácii, ničenia a hlavne urážania celej slušnej spoločnosti. Oni totiž pod zámienkou antikomunizmu len útočia na pokojnú spoločnosť, ktorá sa chce konečne vyrovnať s minulosťou. Pod zámienkou antikomunizmu tu zavádzajú barbarstvo niečenia pamätníkov - naozaj chcú, aby s tým začala aj druhá strana?

 

V skutočnosti sú  najväčší boľševici práve Lorenz a Kalmus a plne si zaslúžia, ak im niekto rozbije tie ich ksichty. A čo si vlastne mysleli, oni naozaj veria, že sú nejakí nedotknuteľní? Nie sú. NIK v ľudskej spoločnosti nie je nedotknuteľný a KAŽDÝ môže byť a aj bude braný na zodpovednosť za svoje činy.

kalmus

Druhý extrémista Peter Kalmus. Keď ho dnes ukázali v TV, som v prvom momente myslel, že ho niekto zmlátil, ale vraj nie, on tak normálne vyzerá.
afinabul

Keby mi niekto ukradol popolnicu spred domu a vidím to, tiež si ju zoberiem
www.tyzden.sk/spolocnost/32395/exluzivne-video-takto-napadol-starosta-pr...

Satan Šofér

je pre našich "intelektuálov" VIP výtvarník.
Požičať je po slovensky akt, kde na začiatku je povolenie vlastníka na krátkodobé použitie veci. Ak tento predobežný súhlas nie je prítomný, takýto akt sa v civilizovanej spoločnosti nazýva krádež.

Keď naviac obaja aktéri vyzerajú ako opití bezdomovci, je konanie starostu možné kavalifikovať ako obrana a jeho podozrenie ako dôvodné.

Starosta v dobrej viere chcel zabrániť trestnému činu krádeže a poškodzovaniu verejného majetku.

Aton

ktoré mal na sebe, zobrazovalo štátny znak SR v ženskom pohlavnom orgáne: http://www.hlavnespravy.sk/wp-content/uploads/2016/05/lorenz-stat-znak-2...

Norman

Áno, tričko mi padlo do oka, ale nechcel  tie témy miešať.

K tomu treba ale povedať:

tak, ako by nikto mi do očí nepovedal niečo vulgárne na mojich predkov či dokonca rodičov bez toho, aby som mu nerozmlátil papulu na kašu, tak by nik nešiel predo mno v takom tričku urážajúcom mojich predkov bez toho, aby som mu nespravil to isté. A je mi jedno, či by ma potom niekto naháňal za prehnanie sebaobrany, je mi jedno, či by niekto hovoril o hejtovaní a podnecovaní násilia - hentaký potkan by zo zeme sám nevstal, ak by mu nejaká vyššia moc nepomohla (o čom pochybujem).

A podobné nekompromisné správanie očakávam od všetkých normálnych ľudí, ktorí majú čo len trocha hrdosti.

Nebudú si hentaké opice sami prikladať vatičku na oko, a ak, tak budú v takom prípade hovoriť o veľkom šťastí. Tento sa len skydal sám z debny a tak vyviazol veľmi naľahko. Idú "zlé časy" - nebudú sa hentakí chcípaci vystrčať. A keď, tak už iba raz.

Kde a kedy má pán Lorenz ďalšiu akciu?

slaven1

Skús pozrieť na facebooku kedy bude ďalšia akcoška: https://www.facebook.com/lorenzlubos

Čo myslíte, prehodnotí Ľuboš po tejto udalosti svoje životné postoje? Dostal bolestivú odozvu na svoje nepravdivé konanie. Zranenia nie sú vážne, no nie su ani "zanedbateľné". Dostatpčne čitateľný "signál".

Ja odhadujem, že Ľuboš má značne potlačenú intuíciu a tento "zhluk okolností" nevyhodnotí dostatočne "sebazáchovne" aby prestal s podobnou "hodnotnou" činnosťou.

Podľa mňa tam budú aj nejaké finančné pohyby smerom k Ľubošovi zo strany "mimovládneho sektoru" (kto normálny by robil takého kokota zadarmo).

V prípade, že by som sa mýlil: Ľuboš, mal by si si zapýtať. Kľudne aj 3-ciferné číslo. Oni radi zaplatia.

1488

To je celá banda kokotov. Nestoja za viac slov.

To tričko má Lorenzo od iného jepka, ktorý pozlátil hovno na umenie.

Norman

a na všetkých sú len exrementy a potrati.

Samozrejme, odpad nemôže za to, že je odpad, odpad sa neanalyzuje, a ani sa o odpade či s odpadom nepolemizuje - odpad sa jednoducho odstráni.

Okrem toho je praktické už len zistiť, kto ten odpad nakládol, zdroj odpadu a toho tiež odstrániť - aby ani v budúcnosti sa fekálie nešírili.

Čokoľvek iné je neefektívne, v podstate zbytočné.
Znova zopakujem výrok z antihitlerovského filmu:
"ak mám v pivnici potkany, nerobím si z nich srandu, ale zavolám deratizéra".

Satan Šofér

v skutočnosti títo devianti robia veľmi užitočnú prácu!

1. Poukazujú na morálny a intelektuálny úpadok našej "elity", ktorá obhajuje takéto onanistické sračky.
2. Budia u každého normálneho Slováka odpor a vyvolajú obrannú reakciu - obranu národnoštátnych záujmov Slovenska.
3. Slúžia ako lakmusový papierik, ktorý umožňuje jednoduchým spôsobom identifikovať sociálnych deviantov.

A Ty by si kynožil takéto užitočné živočíchy?

Sinuhe

na protest pálil vlajku EÚ, tak ho kukláči brutálne schmatli a s vykrútenými končatinami ho odvliekli do auta a mal z toho súd za hanobenie "štátneho" symbolu. Videl som to, bol som od toho diana iba asi dva metre. Keď to dvaja fasingri hanobia štátny znak Slovenska, tak ešte dostávajú publicitu? Ako mám rozumieť tomuto dvojakému metru? Inak na koprofíliu vydávanú za umenie som tu nedávno poukázal v mojom príspevku "Umenie srať". Žeby títo dvaja na fotke s citovanou "umelkyňou" boli v nejakom príbuzenskom vzťahu?

Aton

ked zoberieme do úvahy že EU ide o vytvorenie politickej únie, a za tým účelom potrebuje zničiť integritu národných štátov Európy. V zhode s týmto plánom funguje aj propaganda ktorá užíva dvojaký meter, selektívny súcit, emočne vydieranie a neposlednom rade aj číre klamstvá. To že plán beží potvrdzuje aj skutočnosť s migrantmi, to oni sú jedným z hlavných prvkov narušenia integrity národov Európy. Preto je úplne v pohode ked niekto špiní Slovensko, je to v súlade s vyššie uvedeným.

Aton

Ja ked vidím tieto exkrementne slúžky Dávida typu KalamusLorenz, tak sa mi, ako sa vraví, otvára nožík vo vrecku, ako tu už nižšie napísal 1488, ten znak je dielom toho copro umelca, Kalamus Lorenz a aj ten bradatý z náušnicami(neviem meno) sa poznajú, keďže pochádzajú z jednej a tej iste kloaky. Podávam tu odkaz na video z celého toho teátra, je to divadielko, o nič iné tým lajniakom nejde. Mimochodom neporadili by ste mi niekto, ako tu obrázok či video vložiť tak aby si rovno zobrazil?

Norman

sú to riadne svine.
Provokovať a nadávať občanom obce do "chujov" a "kokotov" je podľa mňa tretsný čin. Podobne, ako keď v dnešných časoch plných terorizmu niekto príde k nejakej politickej budove a špekuluje tam s cudzím materiálom. V Amerike by mu mohli veľmi ľahko aj palicu odstreliť.
Na Lorenza a jeho komplicov by malo popadať hromada trestných oznámení.

Predseda aj ten druhý chlap, čo tam argumentoval a bol Lorenzom sprosto slovne napadnutý a provokovaný, sa správali správne a presne. Lorenz si samozrejme svoje zranenie zavinil len a len sám pri svojom trestnom čine. Keď sa zlodej pokúša dostať do budovy cez okno a pri tom sa poreže, je zodpovedný správca budov? Starosta obce sa ho ani nedotkol.

Nemám ani najmenej sympatií ku komunistickým funkcionárom. Ale v malej obci najlepšie vedia, kto bol ten človek a čo naozaj vykonal.

Samozrejme, tejto sfetovanej chlpatej dvojici nejde o starých komunistov: svojimi bábkovodičmi sú vedení ku pošpineniu akejkoľvek histórie tohoto národa. Zámerne nepíšem, že slovenského národa, lebo tú istú agendu majú im podobné potkany vo všetkých národoch Európy. Oni chcú popluvať a znehodnotiť celú minulosť, proste všetko (samozrejme, okrem večného žida, ten si myslí, že zostane nedotknuteľný, pche).

ps k zobrazeniu videu: pod rámčekom si treba prepnúť "textový formát" do "filtered HTML". zjavia sa ikonky treba vybrať tú s filmom ( a tam zadať adresu videa). V tomto prípade som to už urobil. Ale dík za link, rád si to pozriem celé, keď už to tu je.

Aton

za radu s vkladaním akurát že ja tam nemám "html filtrovač" v ponuke, iba "default" a "plain text".

S tým čo si napísal, súhlasím.

Norman

vcelku sa domáci správali výborne.
Len tak z nadhľadu zopár zhrnutí:
-nemajú tam nejakú miestnu políciu, ktorá by po incidente zaistila votrelcov, a zabránila ´daľšiemu nezákonnému filmovaniu? Ktorá by všetkých, vrátane Lorenza, zobrala do chládku, kde by mu bola poskytnutá prvá pomoc?

- s takými potkanmi sa zásadne slušne nebaví, nediskutuje. So zločincom provokatérom, urážajúcim celú obec, sa dá baviť iba z výšky a s dešpšktom. V žiadnom prípade už nie o histórii.

- zásadne nespomínať bežiace kamery a iné okolnosti. Ak sú nejaké okolnosti nevhodné, treba ich jednoducho zmeniť a potom urobiť, čo sa dá.

- v princípe treba stále myslieť na to, že každý jeden z nás má svoje zákonné práva aj povinnosti, teda má konať tak, ako považuje za najsprávnejšie. My nie sme slobodní občania na to, aby sme sa neustále ospravedlňovali, ale aby sme konali. Občan sa nesmie dať zastrašiť ani nechať urážať, ani na okamžik.

Norman

ako dôkaz, že nemáme do činenia s naivnými umelcami, treba tu uviesť fakt, že dotyčnú tabulu niekto v následnú noc rozbil.
Ergo, najprv zafarbenie, potom rozbitie kameňa, následovať bude čo? Veď oni vás majú právo zabiť, čo ak je medzi vami budúci Hitler?

Je to ďalší dôkaz, že nemožno tolerovať žiadne demonštračné ničenia. Dnes ničia pochybné tabule, zajtra budú ničiť pomníky mrtvych a pozajtra budú ničiť vaše domy.

Ale škoda strácať slov - každý vie, čo s nimi treba robiť. To isté, čo oni - v noci a tajne. Oni začali, oni si vybrali pravidlá.
A, samozrejme, netýka sa to len týchto bezcenných hovien, Lorenz a Kalmus.

slaven1
  Teraz.sk hlásy: „Tabuľa bola rozbitá na drobné časti, zatiaľ sa nevie, kto to urobil. Bolo začaté trestné stíhanie pre poškodzovanie cudzej veci,“ uviedla policajná hovorkyňa. K jej poškodeniu malo dôjsť v utorok 31. mája v neskorých večerných hodinách. Celková škoda je vyčíslená na 400 eur. Kľúčová otázka udalosti "Tabuľa Pješčakovi":   Ak bol bývalý generálny prokurátor (GP) ČSSR Ján Pješčak zlý predstaviteľ krvavého, totalitného, diktátorského režimu, ako vtĺka dnešnej mládeži do hláv propaganda aj prostredníctvom kúskov ako Občanský průkaz (2010) alebo Konfident (2012), tak prečo vedenie miestnej obce (starosta + poslanci) spravili skupinové rozhodnutie osadiť pamätnú tabuľu?   Čiastočná odpoveď: koho/čoho je to tabuľa? Ak Ján Pješčak bol predstaviteľ systému, ktorý pri všetkých svojich chybách, mal výborné výsledky smerom k dobrému životu (blahu) svojho ľudu (školstvo, zdravotníctvo, zamestnanie, bývanie, kultúra, rodina - ľudia neprežívali ale viedli životy), tak ponovembroví prokurátori Bacho, Hudek, Vaľo, Hanzel, Trnka i súčasný Čižmár sa v úrade len tak "trtošia" a "pregrciavajú" a s nimi celá krajina. Malá odbočka: Ale vďaka aj za Čižnára. Keby vyhral Čentéš, kandidát modrej Ivetky, mali by sme v štáte kolónii taký bordel, ako je teraz v Czechii, kde do úradu Radičovej páni dosadili Lenu Bradáčovú. Bradáčovej činnosť výborne sumarizuje Protiproud. Generálny prokurátor je v súčasnosti jeden z hlavných prikrývačov hlavných zločinov odohrávajúcich sa na území Slovenskej republiky: genocída (pôrodnosť 1.4), prichmatizácia, informačné systémy za 29 000 000 EUR/kus...   Úplná odpoveď: koho/čoho je to tabuľa?   Tabuľa nie je ani tak pamätník rodákovi obce, či pamätník generálnej prokurúre ČSSR (garancia dodržiavania zákonov), dokonca ani pocta vedeniu vtedajšieho režimu, ktorí mali výsledky smerujúce k všeobecnému blahu ľudu. Je to hlavne tabuľa proti súčasnej kolonizácii Slovenska a tabuľa proti procesom spojenými s kolonizáciu: korupcia (vytváranie kompromitačných materiálov), odchod rodinných príslušníkov za prácou na Západ, znižovanie úrovni školstva, nezamestnanosť, nizke mzdy (ak otrokovi čosi treba dať)... Súčastný systém verejnej správy je nastavený na obsluhovanie zahraničných záujmov a nie záujmov domácej populácie. Sme kolónia. Index spotrebiteľských cien (koľko veci stoja) a rastom miest (koľko si z výplaty môžem kúpiť) - klikni na zväčšenie Výplatná páska - krásny ukazovateľ neokolonializmu v praxy Vysťahovalectvo - čísla ukazujú vzrastajúci trend, skutočné cifry sú vyššie (väčšina otrokov si trvalí pobyt nezmení)     Prečo tabuľu zničili? Národ je ešte nasiaknutý propagandov o zlom "komunistickom režime", ktorý "im ešte aj dnes, po 27 rokoch, bráni aby sa mali ako prasce v žite". častníci zájazdu" ešte veria neoliberálnej sekte a jej tézam o krajších zajtrajškoch s neviditeľnou rukou voľného trhu. Postupne sa prečistia mozgy kritickej mase (ak sa to už nestalo) a podobných tabúľ bude postupne pribúdať. Svoju pamätnú tabuľu postupne dostanú Československý ministri hospodárstva, financií, školstva, zdravotníctva, práce a sociálnych vecí, polnohospodárstva, obrany... (ak ju už nemajú dnes).   Záver   - Zemiakovú medajlu Lorenzovi za otvorenie diskusie. - Ako formu verejného prieskumu by mala obec vyhlásiť verejnú zbierku na znovuosadenie tabule.
Slav

ako vidím, trestné oznámenie na Lorenza za jeho tričko ešte nikto nepodal. Zastrašili nás dostatočne. A to kydám aj na seba, mám chuť to podať, ale neodvážim sa...

Norman

Na verejné podávanie žalôb je tu napríklad LSNS, alebo iní verejní aktivisti.
Ak to nik z nich neurobí ... tak by sa nad sebou mali zamyslieť. Načo sedia v parlamente a načo míňajú svoj čas? Mali by to určite spraviť!!!

My máme na situáciu iný názor a nepovažujem súčasné súdy za prostredie pre nás výhodné a efektívne. Ja som za ... priamu demokraciu a priame ľudové súdnictvo, heh. Toto súdnictvo nefunguje a ako nebudem do fotky nejakého zmrda pichať woodoo špendlíky, lebo tak mu neublížim, rovnako nebudem ja podávať na neho trestné oznámenia, lebo to by malo rovnaký nulový výsledok.
Ale ak má niekto lepšie páky a prostriedky a nie je odkázaný na drahú pomoc "profesionálnych" filciek s titulom, tak nech to spraví.

Tričko by sa malo najprv zviditeľniť, aspoň politicky, mediálne, a ak nepríde žiadne rozhodnutie či politické a mediálne odsúdenie, urobiť a použiť na budovy židovskú hviezdu v piči. Takisto rozbíjanie tabúl je očividne trendy, no veď dobre.
Viete, mnohí ľudia nemajú ani tak obavu pred nejakou "rukou zákona", ale nechcú konať, lebo nechcú nikomu spraviť krivdu. Majú svoju hranicu, za ktorú nejdu. Ak však sa stane bežným rozbíjanie tabúl a ksichtov, mlčiaca väčšina nebude už váhať a pridá sa. Je tu na webe niekto, kto by aspoň niekomu nechcel rozbiť papulu? Ah .. nikto ... kde... tam jeden ... heh, naozaj? nie, ani jeden.

Ja som spokojný s takýmto vývojom. Nie som ani dobrosráč ani slaboch.

Aton

bolo podané.

,,Občianske združenie Spoločnosť práv občanov (SPO) podalo trestné oznámenie na Ľuboša Lorenza za hanobenie štátnych symbolov podľa zákona č. 63/1993 §2 – 6 o štátnom znaku pre vulgárne zobrazenie symbolu štátneho znaku Slovenskej republiky, tak že ho uvedený páchateľ zobrazil na svojom tričku vo vnútri symbolu ženského prirodzenia. Symbolika ženského prirodzenia v tvare piky ako pri kartách, avšak s čiarami označujúcimi ochlpenie, je vo verejnosti všeobecne známa. Na uvedený čin je možné aplikovať §423 Trestného zákona č. 300/2005 o hanobení národa, rasy a presvedčenia."

http://www.hlavnespravy.sk/pamatnu-tabulu-komunistickeho-funkcionara-roz...

Norman

a predsa to ide, keď sa chce.

slaven1

Kunda opice

slaven1

V našej zlatej kolónii, piata kolóna okupanta dostala (bez)štruktúrny príkaz aby po poľskom vzore poupratovala ideologických konkurentov z verejného priestranstva v Košiciach. Veď predsa, ako budeme proti "krvilačným" Rusom bojovať, keď nám budú stáť v mestách pamätníky sovietskym vojakom padlým počas oslobodzovania Československa (od vtedajšieho okupanta).

Pamätník v Košiciach bol postavený v 1945!

Kalman, Lorenz, Korda opäť vyčíňali, tento krát v Košiciach

Kalman, Lorenz, Korda opäť vyčíňali, tento krát v Košiciach

Kalman, Lorenz, Korda opäť vyčíňali, tento krát v Košiciach

Kalman, Lorenz, Korda opäť vyčíňali, tento krát v Košiciach

Kalman, Lorenz, Korda opäť vyčíňali, tento krát v Košiciach

Kalman, Lorenz, Korda opäť vyčíňali, tento krát v Košiciach

Kalman, Lorenz, Korda opäť vyčíňali, tento krát v Košiciach

https://www.facebook.com/hoptaivan/posts/1595160147224808
http://imgur.com/a/u0mON

Kolodej

im Tí policajti asistovali a nechali ich nech to kľudne dokončia??? ... Prečo som ja tam nebol, zdrbal by z pamätníka aj kalman.

Norman

či sú tresty za ničenie pamätníkov také nízke, že je to každému jedno. Poznám jedného kamenného čumila, vlastne čuráka zavadzajúceho chodcom priamo na chodníku námestia SNP, ktorý poleltí prvý do Dunaja.
A ďalší budú nasledovať. Vrátane tej mačky nad Dunajom.

mirage

o rok bude okruhle vyrocie, tak urcite pripravia nieco extra
a ak existuju nejake historicko-pamatnikove hliadky (a la zelene hliadky), tak by sa uz nemuseli nechat prekvapit

alebo to tiez ponat happeningovo

tyzden pred 21. nainstalovat atrapy ochrannych sieti okolo pamatnikov k 45 s napisom odchyt dislektika - vylov ka**sa

alebo v diskretnej vzdialenosti od pamatnikov (ca. 10 m) uz mesiac dopredu nainstalovat a aj nasvieti slabocervenym svetlom(to hlodavce nevidia) velku maketu pasce na mysi, prip. polystyrenovu misku s cervenymi gulickami - s vystraznou tabulkou pozor...

Norman

ale myslím, že by tým dvom vlasatým opiciam radšej mohol Kotleba dať nejaký Tisov rád za to, že bojujú proti pamätníkom zničenia Tisovho štátu.

Mohol by im poslať aj nejakú odmenu, napríklad 14,88 Eura :)

Kolodej

ale už si dajú pozor aj oni asi. Budú to robiť opäť ako potkany. V noci. Pôjdem sa pobicyklovať :)))

slaven1

Kalmus dostal ročnú podmienku:

Exhibicionista Kalmus to odmieta. “S touto vecou nemám nič spoločné,” uviedol dnes Peter Kalmus pre TASR. Potvrdil, že jeho advokát Daniel Lipšic podá voči trestnému rozkazu odpor.

Dúfam, že mu podmienku v novom súdnom pojednávaní zrušia a dajú basu za poškodenie pamätníka Sovietskym vojakom padlím pri oslobodzovaní mesta postavenom v 1945.

Lipčis sa neprestal zabárať do na-čokoládu-podobnej-zmesy ani po "odchode" z politiky.

Mladý Lipšic o Tisovi