Turecko spáchalo genocídu. Je to oficiálny postoj Nemecka.

Masové vraždenie, ktoré v roku 1915 rozpútalo Turecko voči kresťanským Arménom (a iným menšinám), bolo dnes oficiálne uznané nemeckým parlamentom za genocídu. 

Pri tejto genocíde zahynulo približne jeden a pol milióna Arménov, a to v priebehu pár mesiacov, resp. rokov. Samozrejme, za genocídu to považuje každý racionálny človek, a to dokonca za genocídu, o ktorej naozaj nik nepochybuje - na rozdiel od tzv. holokaustu, ktorý je predmetom pochybností u mnohých, aj keď za tento názor oficiálne zákony väčšiny európskych štátov trestajú dlhotrvajúcim vezením. Len Turecko sa vždy snaží politicky presadiť, aby sa tento ich zločin spomínal čo najmenej.

Odhlasovanie je v tomto čase naozaj prekvapivé, pretože to nabúrava súčasne vratké vzťahy medzi Tureckom a Nemeckom. Dúfame, že Erdogan, ktorý sa medzičasom stal prakticky diktátorom v Turecku,  stratí nervy.

Ako sa skonštatovalo aj v samotnom článku, Merkelka a jej ministri sa "blysli" svojou zbabelosťou, pretože sa hlasovania nezúčastnili. Je vidno rozpoltenie nemeckej politickej scény, ba pomaly už aj mediálnej scény, kedže prosionistické beštie už ceľkom zahodili pozlátko "demokracie" a "liberálnosti" a stavajú na spolupráci s despotickými režimami. Je len otázka času, kedy budú zvrhnutí a ja navrhujem pre túto nemeckú vládu čaučeskovské riešenie: stanný súd a okamžite odstreliť.

Jednoznačne.

 

 

 

 zdroj

Ľubov

Hneď vysvetlím,prečo táto asociácia s Tureckom.
Hontianska obec Sebechleby má jedno špecifikum,dievčatá nosia slávnostný kroj,ktorého súčasťou je čierna stužka.
Pozrite si prvé foto vpravo hore(ani ja to inak vonkoncom neviem prekopírovať,zdravím Aton:).
http://narodopisnemuzeumsebechleby.sk/zalozenie-narodopisneho-muzea-sebe...

Sebechleby tiež prežili svoju genocídu.Stalo sa to v roku 1543,keď Turci odvliekli do otroctva 500 mladých ľudí aj detí,ktorí sa už nikdy nevrátili.Na pamiatku tejto udalosti začali nosiť dievčatá tú čiernu stužku.Hont bojoval s tureckou chamraďou celých 160 rokov.
Bude dobré,keď si tieto nedávne fakty našej histórie občas pripomenieme.

Čo sa týka dnešného hlasovania,myslím,že je veľmi dôležitým bodom.Ale nepredbiehajme,aby sme to nezakríkli.

Aton
Dobrý príspevok, o tomto som nepočul, vďaka za info. Norman mi už poradil: ,,ps k zobrazeniu videu: pod rámčekom si treba prepnúť "textový formát" do "filtered HTML". zjavia sa ikonky treba vybrať tú s filmom ( a tam zadať adresu videa)."   Ale ja to(filtered HTML) tam nemám na výber, Ty áno?    
Ľubov

Príde dcéra domov,tej sa opýtam :))či mám filtered na výber.Vtipná otázka od Teba inak

Norman

bolo to upravené, teraz by tento formát mali mať všetci.
sorry za nepresné info z mojej strany.

Aton

Fíborne, funguje!!  Tak vdaka.Katafrakt

slaven1

Fotka kroju zo Sebechlebov

Zdroj http://afinabul.blog.cz/1606/sebechleby-1543

Sebechleby tiež prežili svoju genocídu.Stalo sa to v roku 1543,keď Turci odvliekli do otroctva 500 mladých ľudí aj detí,ktorí sa už nikdy nevrátili.Na pamiatku tejto udalosti začali nosiť dievčatá tú čiernu stužku.Hont bojoval s tureckou chamraďou celých 160 rokov. Bude dobré,keď si tieto nedávne fakty našej histórie občas pripomenieme.

Ľubov

tak profesionálne,s takou peknou fotkou. Už len pripomeniem,že osmani sa ťahali na stred dvomi prúdmi,tento,hontiansky však strážili Levice,a treba povedať,že statočne.Niekedy sa pri nich budeme musieť zastaviť.Druhá cesta ku kremnickkým a štiavnickym pokladom viedla popri Hrone,ale tam bol za Slovenskou bránou divoký les.Báli sa ho viac ako púšte.Slovenská brána dnes už nie je.Bol to prírodný útvar tesne za Hronským Beňadikom.Naši spevnili ochrannú baštu(už dávno to nebol iba kláštor,ale obranná pevnosť),budete sa môcť presvedčiť sami,keď to tam sprístupnia verejnosti,že veža má hrúbku 2m.
Môžeme skonštatovať,že naši predkovia neboli zbabelci,ani hlupáci.Pred okupáciou sa bránili za najväčšiu cenu. Že turek zase slintá,je každému normálnemu jasné. Akoby to tu dnes vyzeralo,nebyť Corgoňa,Vavra Brezuľu,Jána Topolčianskeho-Turkobijca,bratov Esterházyových a stoviek,tisíciek ďalších našich predkov.

1488

Keď Turci v uhorskej zemi panovali, zle bolo ľuďom na južných hraniciach Slovenska; nikto si nebol istý ani slobodou, ani majetkom, ani životom. Vtedy býval vo svojom dvorci v Ľubietovej, v jednom banskom mestečku, Vavro Brezuľa. Bol to junák naslovovzatý a postrach Turkov, ktorí od Fiľakova cez hory zavše pribehli až do ľubietovského okolia, pustošili kraj a ľudí brali do zajatia. Raz, keď sa dozvedeli, že Brezuľa nie je doma, schytili sa a napadli jeho dvorec.
Čeľaď sa chcela brániť, lebo ju pani pobádala, ale Turci ju rozprášili; niektorých pobili, niektorých poviazali. Chceli ich bezpochyby do zajatia odvliecť a taký osud čakal i Brezuľovu ženu. Boli si takí istí, že prv akoby boli stavanie podpálili, chceli sa posilniť jedlom a pitím.
Brezuľovej žene rozkázali, aby im večeru uvarila, a zatiaľ v dome sa rozhostili, popíjajúc a veselo šabľami štrngajúc. Brezuľova žena stála prestrašená v kuchyni pri ohnisku. Tu naraz Brezuľa akoby z neba spadol.
„Daj boh šťastia, ženička," pozdravil ju, „čo to máš za hostí!" „Turci sú tu," odpovedala, trasúc sa strachom. „A čože im varíš, tým milým hosťom?"
„Kapustu," odpovedala.
„A či máš mäsa do nej?"
„Nemám." - „No veď ti ja zaraz narúbem!" zvolal, skočiac do izby. - Ale
Turci, ako začuli jeho hlas, zahasili svetlo a v najväčšom zmätku začali sa jeden za druhým von oblokmi ťahať. - Tu Brezuľa chytil kremeň medzi zuby, pretiahol po ňom svoju ostrú šabľu, až iskry vôkol lietali. Zazrel, kde Turci sú, a hneď sa turecké hlavy začali po zemi váľať. Čo ujsť nestihlo, tam zahynulo. - Tak si Brezuľa sám jediný ženu, majetok, čeľaď i všetko od záhuby ochránil.
Turci nemohli zabudnúť na túto nešťastnú výpravu a mysleli na pomstu. Zanedlho zobralo sa ich mnoho a pod vodcovstvom agu Masného, známeho ukrutníka a zhubcu slovenských krajov, pustili sa z Fiľakova cez hory a cestou pustošili dedinu za dedinou. Jediný nárek ozýval sa vôkol po údoliach a prestrašení ľudia utekali do hôr a do lesov. Darmo vyzýval Vavro Brezuľa Ľubietovčanov,aby Turkom na príhodnom mieste cestu zaľahli. Baníci Nemci, kuriplachovia, nepočúvali jeho výstrahy. Vybral teda naj statočnejšieho zo svojej čeľade a samučičký šiel skúsiť šťastie junácke. Pod horou Jasenovou sa postavili títo odvážlivci, tam sa dala najľahšie zahatať cesta nepriateľovi. Brezuľa sa ukryl do krovia pri studni, jeho druh nad vyšným chodníkom. Predtým sa dohovorili, akej použijú vojenskej Isti. Brezuľa chcel, že keď on vystrelí, aby jeho druh kričal: „No, sem sa, sem, no Ďuro, Samko," akoby ich ktovie koľko bolo.
Prišli Turci, vodca popredku. - Bol to známy zhubca slovenských krajov, a že bol telnatý, slovenský ľud ho nazval Masný aga. Keď sa rozdivení Turci s roztatáreným krikom k studni priblížili, vyskočil z krovia Brezuľa s natiahnutou puškou a zvolal: „Vitaj, pane Masný! Dá boh, že slovenské kraje viac rabovať nebudeš!" vystrelil a zabil agu. Vtom vypálil i jeho druh z vyšného chodníka a „Sem sa, chlapi!" zvolal, a Brezuľa hneď za ním: „Tuto sa, tuto, Samko, Ďuro, sem, chlapi, sem!" - „Eh, parom im do duše!" ozval sa hlas z chodníka, vyletela guľka a tretí Turek sa váľal v krvi.
Zľakli sa Turci, že padli do záloh, a prestrašení agovou smrťou bodli kone, obrátili a navýlomhlavy dali sa na útek.
Tam pri tej studničke leží aga pochovaný; dva kamene ležia mu na hrobe. Odťatú hlavu dlho bolo vídať nastoknutú na hálke v studni v ľubietovskom kaštieli, až ju chlapci kamením do studne zhodili. Nechcel potom nikto z nej vody piť, preto studňu zahádzali. - Železný agov kyj dlho ukazovali v zámku ľubietovskom, až ho pred niekoľkými rokmi poslali do peštianskeho múzea.
Tak Vavro Brezuľa zbavil krajinu veľkého ukrutníka a jeho meno bude dlho žiť v pamäti ľudu. Sláva mu, junákovi!

Ľubov

že sa nám prebúdza,lebo náhody neexistujú,1488,čo hovoríš? :)

1488

ani halyvúdsky scenárista by také nenapísal. Slovensky krásne zemité..

1488
Corgoň bol chýrny kováč a mečiar zároveň. Meče z jeho vyhne mali taký cveng, že ich objednával sám generál de Souches, ktorý mal v Nitre strážiť vratké prímerie s Turkami. To by však na jeho veľkú slávu nestačilo.
Corgoň mal práve plnú hlavu istej Žofky a generálovu objednávku nestihol načas. Namiesto pytačiek sa dostal na pranier a budúcu svokru tým takmer pripravil o život. Žofka musela na mamkinu záchranu priniesť polnočnú bylinu zo šibeničného vrchu. Tam ju zajali Turci a odvliekli do tábora ako korisť pre svojho pašu. Lenže sa prerátali. Corgoň ušiel z praniera a milú našiel. Pod plášťom noci vyzvedel, že Turci chystajú útok na Nitru. Iróniou bolo, že generál s družinou a novou zbrojou práve odtiahol z mesta na vysviacku novej pevnosti. Corgoň nelenil, vyslobodil Žofku a na čele obyvateľov mesta sa postavil proti útočníkom.
Keď Corgoň s čerstvo ukrytým mečom vybehol z vyhne na hradby, Turci sa v panike rozutekali. Postavu zo začiernenou tvárou a dymiacim sa mečom nad hlavou pokladali za diabla pekelného.
 


Dnes má Corgoň sochu na Pribinovom námestí v Nitre, ktorú vytvoril Vavrinec Dunajský v podobe mohutného Atlanta, ktorý symbolicky drží na pleciach celý dom.

Náhodný okoloidúci

Neuškodí pripomenúť si slovenský film Sebechlebskí hudci.

Krátka ukážka:
https://www.youtube.com/watch?v=k4bKfiyItjE

prasiatko Mlsko

1. Genocída to bola a nie tuctová ako tie smiešne koncentráky Britov voči Búrom, ale taká, že inšpirovala aj Hitlerových poskokov, na neskoršie spôsoby ako zametať s istými skupinami Židov, cikánmi, Slovanmi atď.
2. Mne je to jasné vďaka prorokom z hory/štátu Athos
III. svetová sa stane horúcou útokom Turecka na Grécko, a pravoslávnym bratom vo viere vojensky pomôže RF, získa Bospor a Dardanely a na to sa Izrael ani USA nebudú ochotný pasívne pozerať...

Slav

Nemci odhlasovali, že masaker Arménov je genocída, čo je správny postoj. Zároveň ma však zarazilo, ako zdôrazňovali, že to nie je namierené proti terajšej vláde Turecka. Je všeobecne známe, že súčasná vláda Turecka bagatelizuje túto genocídu, a odmieta ju vôbec priznať, dokonca trestá za jej spomenutie, čím sa stáva spolupáchateľom v dôsledku obhajoby zločinu. Tým pádom bolo treba jednoznačne odsúdiť aj súčasnú tureckú vládu, a nie ju očisťovať. V tomto aspekte sa Nemecko zachovalo ako pudlík toho smrada Erdogana a žiaľ sklamalo.

afinabul

"Když se Armén narodil, Žid plakal"

Ľubov

to je ľudové? Len teraz mi bude vŕtať v hlave,čo majú Arméni a Židia spoločné.
Myslím,geograficky,predsa len,nie som si celkom istá,či ich susedia neboli chazari-turkoidi,ktorí prijali judaizmus.Pri Kaspickom mori mali dokonca svojho času veľkú,prosperujúcu ríšu.No náhle,niekedy v 9.storočí,možno v desiatom,tak málo sa o tom hovorí,prišlo niečo,čo Norman volá "riešenie a la dinosaurus",úroveň mora sa zdvihla a čo neušlo,sa utopilo.Zvyšok, zdá sa ,dorazili bojové skupiny VarjagovMimochodom,Rusi natočili vlastnú verziu Vikongov,film má mať premiéru v decembri.
Tak ja len toľko,opakovane sa pýtam,či vieme rozlišovať,kto sú chazari a kto sú židia. Aj keď to asi nemá iný význam,ako právny.

Satan Šofér

lebo nie je jasná definícia Žida.
Je to na 300 stránkový traktát, ale zhrniem podstatu - môžeš byť Židovka aj Nežidovka zároveň:
1. Podľa toho, či sa uchádzaš o Etnickú príslušnosť k Židovstvu v Izraeli, čo vôbec nie je jednoduché;
2. Židovka sa môžeš stať konverziou, ale nie každá konverzia je uznaná každým rabinátom;
3. Židovkou sa môžeš stať sebadeklaráciou, napríklad ak sa chceš vyhovárať na antisemitizmus, ale je Ti to pre iné účely prd platné;
4. .... atď ...

Chazari teda teoreticky mohli prijať judaizmus, ale z dnešného pohľadu nemôžu byť považovaní za Židov ak táto konverzia nespĺňala požiadavky halachy. Sú oprávnené pochybnosti, či Chazari konvertovali na Judaizmus takýmto spôsobom. Aby to bolo viac zamotané, väčšina Aškenázy Židov sú potomci Chazarov ...

Prečítaj si:

http://www.databazeknih.cz/knihy/jak-byl-vynalezen-zidovsky-narod-271387

dobre sa pobavíš!

Norman

Ako hovoríš, židia nie sú definovaní a je to len sociálny konštrukt.
Je to rovnaký nezmysel stratený vo výmysloch dejín, ako "chaldejci" alebo "eskymáci".

Ľubov

Keď konštrukty budú padať,jeden za druhým.Aj my sme súčasťou konštruktu,však viete,akého.Aj ten padne,ale pre zmenu,to by nás bolieť nemuselo.
Ráno som si pozrela to video na Aeronete(slávnostné otvorenie Gothajského,50 km dlhého tunelu),ak chcete,pozrite sa na to. Len pre silné žalúdky,varujem.Sú tu oveľa racionálnejší a silnejší ľudia,ako ja.Čo navrhujete,ako sa pripraviť na to,čo prichádza?

Ema

https://www.youtube.com/watch?v=JVw_mPvYcDM

Je to ausgerechnet rovnaký vyprázdnený hnus, ako sme mali možnosť vidieť pri príležitosti výročia bitky pri Verdune. Choquante, inadaptée, vulgaire.. prosto neomarxistická pakultúra v plnej sile. Video je v texte.

http://www.francetvinfo.fr/societe/guerre-de-14-18/verdun/choquante-inda...

Pizda Merkelbaba sa nechala počuť, že to je mlááádež, tá vníma históriu inak. Hej. Dnes dupe po hroboch štvrť milióna obetí otrasných jatiek, zajtra bude na ne šťať.

Sinuhe
slaven1

Žeby bystrické Štúdio tanca na zájazde? :D

afinabul

Chcel by som upozorniť na knihu, kým ju kruhy neskúpia:
http://www.martinus.sk/?uItem=229010
Samozrejme, je to reklama na martinus, len skutočne otrlí človek si ju kúpi v artfore ...

Slav

Všimnite si, že literatúru tohto zamerania nezoženiete v kamennej predajni, kde by ste si ju mohli kúpiť "inkognito". Dostanete ju len na objednávku cez váš internetový účet, pod vašim menom a priezviskom. Aby raz mohli v prípade potreby spárovať takého nákupy s konkrétnymi osobami. Šikovný ťah od toho ich mladučkého "CEO", mongolsky (chazarsky) vyzerajúceho Meška.

Norman

moc malá ryba,
a hlavne nebude mať kto čo spárovať.
V Čechách vydáva Bartoš knihy ako na dráte, to isté vydavatelstvo Guidemedia vcelku prerazilo ... i keď tam a podobne by som bol už pri objednávaní opatrnejší.
Okrem toho si knihy možeš v Martinuse objednať a prevziať osobne a platiť v hotovosti
To nie je reklama tým martinusovským angažovaným sviniam, ale je to tak. Meno niekde na webe nik neoverí.

Knihy dostaneš aj v kamenných predajniach iných predavačov .. ups, vlastne keby boli, lebo už skoro všetky sú anihilované, okrem našich dvoch monopolistov. Ale poznám ešte pouličných predavačov ... s dobrým výberom ... hm, to sme dopracovali, ako v 19. storočí.

Náhodný okoloidúci

Aby som parafrázoval nadpis iného článku - "Nie je genocída ako genocída". Podstatné je to, kto je páchateľ a kto je obeť. Učebnicový príklad dvojakého metra.

P.S. Genocídu Arménov má mať na svedomí Turecko. Aj ju má, ale netreba zabúdať, že genocída sa diala pod vedením organizácie "mladoturkov", ktorá by si zaslúžila skôr označenie "mladosionisti". Turci majú stáročnú tradíciu v dobývaní cudzích území aj v otrokárstve a vo vraždení, stredná Európa o tom vie svoje, Kaukaz si od Turkov tiež dosť vytrpel, v tomto prípade ide o pozoruhodnú a varovnú symbiózu dvoch genocídnych entít.

Satan Šofér

1. Príznakom úpadku civilizácie;
2. Tým že je tak zjavne odpudzujúca, upozorňuje na tento inak maskovaný proces;
3. Demaskuje jej organizátorov a obhajcov;
4. Umožňuje zviditeľniť sily, ktoré sa jej stavajú na odpor.

Treba sa iba pozorne prizerať, kto tento jav odsudzuje a kto ho podporuje. Francia sa vďaka kreatúram ako Hollande ocitla v úplných sračkách. Teroristické útoky v Paríži ukazujú, ako hlboko kleslo Francúzsko.

Treba sa z pozorovania týchto úpadkových javov poučiť a nenechať sa od tamojších politikov poučovať.

Nie som obdivovateľ FN, ale momentálne je to vo Francii jediná významná sila, ktorá sa stavia týmto procesom na odpor! Na rozdiel od otca je Marine Le Pen prefíkanejšia a podľa môjho odhadu ju čaká veľká budúcnosť. Naši truhlíci na čele s Kotlebom by mali študovať, ako robí politiku!

http://www.frontnational.com/

nové