Robert Bačínsky - odkaz pre rabína Danka

Nie je mi vcelku jasné, prečo a začo takto, ani si nemyslím, že toto je politická cesta, ale práve preto, že to video je teda skôr vec kultúrna, teda oficiálne vec bez hraníc a limitov, tak ho posúvam čo najviac do diskurzu.

Dík za upozornenie naň našemu čitateľovi. Nemyslím si ani, že by to bolo koniec-koncov až také pritvrdenie. Veď uráža toho Danka, alebo neuráža?

 

Autor: 
vian

..a z duše mi hovorí. Danko v poslednej dobe vo mne vyvoláva pocity veľmi podobné tým, ktoré vyvolával svojho času minister Rusko, či stále vyvoláva Kiska, keď ho nedopatrením niekde vidím. Zhnusenie a odpor. Asi sú to rovnaké typy.
Ale o inom som chcel. V piatok, počas cca 3 hodinovej cesty z Košicoch na západ som si pustil v aute Devín, reku bude nejaký jazzík alebo klasika. Nebol. Namiesto toho som si vypočul viac menej štandardný hovorený program (2x holokaust, 1x Anna Franková).
Zatiaľ nič mimoriadne, až pokiaľ nenastúpila nejaká divadelníčka (počúval som len na pol ucha), skúsim ale zreprodukovať obsah:
Pani sa rozčuľovala nad Dobšinským a jeho rozprávkami, konkrétne tej o siedmych kozliatkach, kde jej nevôľu vzbudila nechuť kozliatok otvoriť vlkovi dvere.
Vyjadrila sa v zmysle, že predsa nie sú dôkazy o tom, že by vlk ubližoval a toto môže v deťoch vyvolávať nesprávne predstavy o neznámom, čo možno vidieť aj okolo nás v stúpajúcej xenofóbii a náraste nacizmu.
Ak som dobre pochopil, plánuje túto rozprávku upraviť tak, aby zodpovedala súčasným európskym hodnotám.
No a v tejto chvíli som si spomenul na skvelý buheh-ov príbeh o multikultúrnom lese, a napadlo mi, či by sa niekto nepodujal napísať aj politicky korektnú verziu rozprávky o 7 xenofóbnych kozliatkach a trochu tej pani pomôcť.

Náhodný okoloidúci

Treba okamžite zakázať šach, lebo nielen že šachovnica je čierno-biela, ale na nej proti sebe stoja čierne a biele figúrky, čo je jasný prejav rasistického pozadia hry. Prípustná bude úprava hry tak, aby boli všetky figúrky zmiešanej egyptskej sivej farby a aby sa posúvali po čisto sivej šachovnici. V zostave nebudú kráľ a kráľovná, ale na jednej strane kráľ a kráľ a na druhej strane kráľovná a kráľovná. Okrem toho strelca nahradí strelkyňa, koňa nahradí kobyla, veža sa nahrádzať nemusí, a vojakov-pešiakov nahradia členky hnutia Femen hore bez, čiže ploché, aby sa im mužskí hráči dokázali pozerať do očí.

Čo sa týka medveďov, povoľuje sa len čierny medveď baribal a hnedý medveď hnedý, všetky geografické rasy. Biely medveď bude zakázaný a povinne skrížený s hnedým medveďom. Čiernobiely bambusový medveď nazývaný panda bude povinne prefarbený ma čisto čierneho. V záchrannom programe bude prípustné len párenie dvoch a viacerých samcov alebo dvoch a viacerých samíc. O mláďatá sa budú môcť starať len osoby nórskeho pôvodu.

Taktiež zebry budú povinne prefarbené na čisto čierne a použijú na na to najmodernejšie technológie používané na výrobu GMO-organizmov. Len čierna GMO-zebra bude pokladaná za politicky korektnú. Navyše zebry podstúpia genetickú úpravu, vďaka ktorej budú mať čierne mlieko.

S Bruselom na večné časy a nikdy viac!

nové