17. Ples v opere

Včera bol už 17. ročník Plesu v opere - akcie, ktorá vznikla ako opičenie sa zakomplexovaných malomeštiakov a malomešťanov z Malomesta na Dunaji po rovnako pochybnom vzore z Viedne.

Azda treba pripomenúť, že to bolo vždy zásobisko trápnosti a stupidity. Koniec-koncov, napodobňovaním gýču nemôže vzniknúť nič originálne. Za vyše desaťročie si zachovala akcia dobré meno iba u niekoho, kto nemá dobrý vkus. Snaha vykresliť to ako zmysluplnú dobročinnú udalosť je tiež výrazne nechutná.

Určitým zaujímavým paradoxom, ktorý ale charakterizuje aj beh dejín celej krajiny, je vývoj akcie v posledných rokoch. Účastníci plesu, ako aj jeho organizačný výbor, v ktorom mnohí doslovne nenávidia čokoľvek slovenské, zverili réžiu do rúk Češky Jany Burkiewicz. A tá spravila to, čo by asi žiaden z bratislavských kultúrnych buzerantov a štetiek neurobil - za ideu posledných plesov zvolila "Návrat ku koreňom". Toto sa aj zrealizovalo napríklad tým, že v tomto ročníku bola hlavným bodom programu Lúčnica. Ba dokonca aj "hlavný hosť" - černošská speváčka z Ameriky (Ali Caldwell) - okrem iného zaspievala s Lúčnicou pieseň. Po slovensky.

Hovorím, nemienim do hĺbky rozoberať vývoj tohto snobského malocirkusu, ani preceňovať podlizovanie sa a prevracanie kabátov týchto celebritkových magorov bez formátu, ale je to príklad. Či už anglosionistické štetky chcú alebo nechcú, národovosť je okrem iného aj dobrý biznis a ešte lepší zlepšovateľ imidžu - takže preniká aj dvermi a oknami do života spoločnosti. Najmú si Čecha, Američana, ba aj Žida - a zas nakoniec len národná sila prežíva a dokazuje svoju nezničiteľnosť.

No to musí byť z ich hľadiska dosť frustrujúce.

Ešte šťastie pre nich, že nevedia, kam to celé smeruje. To by boli už úplne zúfalí. 

 

Záber z Plesu v opere 2017 -  tanečníčka z Lúčnice verzus finalistka americkej "Hľadáme talent". Aj keď oficiálnym mottom režisérky vraj bolo "prijatie inakosti", ovela viac to pripomína neprekonateľný antagonizmus. Samozrejme, v divadle si tieto elementy podajú rúčky a majú sa radi, cucucu, ale aká je realita vonku, to vie každý. Ani tísíce akcií za pravdu, lásku a bratstvo nepomôžu - a na vine nie sú bieli nacionalisti, ale čierni rasisti a ich etnická subnorma.

Ale kým nie sú tu - keep smiling :-) 

 

 
Ema

Nastajlovaná prsatá černoška s chemickými červenými vlasmi a bosé subtílne biele dievčatko. Symbolické.
Vidno, čo tam je tam čisté, autentické a večné.

Náhodný okoloidúci

Ešte keby to dievčatko malo vlasy len tak voľne rozpustené alebo zviazané stužkou do chvostíka, bolo by to ešte čistejšie.

Čo sa týka "čokoládky", jej umelecký prejav nepoznám, ani som ho neskúmal a nemám v úmysle skúmať, ale takto na prvý pohľad pôsobí na mňa oveľa sympatickejšie ako množstvo našich "celebrít". Navyše určite je v porovnaní s nimi oveľa neškodnejšia.

Norman

veď tú osobu tu nikto ani slovom nekritizuje, nieto ešte jej spev - prečo cítiš potrebu sa jej zastávať? Ja som ju videl v krátkom interview a zdá sa to sympatická osoba - ale to nie je naozaj NIJAKO dôležité.

Rasová racionalita naozaj nie je o tom, že by definovala nejaké emočné postoje podľa farby pleti. Takúto vulgarizáciu šíria len tí, čo nenávidia celé ľudstvo. Rasová racionalita je o dedičných štatisticky dokázateľných predispozíciách, ak niekto chce korektne, tak o dedičných chorobách či chorobných tendenciách. Vrátane chorobnej tendencie ku kriminalite a chorobnej neschopnosti sa sústrediť či uskromniť sa.
Štatisticky, výnimky, ako sa hovorí, len potvrdzujú pravidlo.

Náhodný okoloidúci

Necítim potrebu zastávať sa jej, chcel som ju dať do kontrastu s našimi samozvanými a vševedúcimi dobrosráčmi. Už na fotke pôsobí autentickejšie a ľudskejšie ako oni.

Norman

Veď ja nikomu nič nevyčítam, len som cítil potrebu seba obhájiť.
Aby si niekto náhodou nemyslel, že pri pohľade na černocha cerím zuby.

Náhodný okoloidúci

Keby si mal zubára černocha, tak by si musel :D

Aman Againsttime

Nikto tu proti individuálnej černoške nič nemá. Ide tu však o tendenciu vždy a všade za každú cenu strkať negrov do bielych reálií. Dnes som napr. čítal toto a mám dosť: http://tn.nova.cz/clanek/helsinky-maji-svou-miss-je-to-cernoska.html#pg_...

Táto agresívna "negrofília" je len ďalším účelovým atakom na biele spoločnosti. A to prosím pekne dotyčná víťazka nie je ani v rámci negroidnej rasy atraktívna (možno to niekoho prekvapí, ale ja viem oceniť krásu v každej rase) a vyzerá skôr ako tranvestit než atraktívna čierna žena. Nechutné divadlo.

Náhodný okoloidúci

Všetci cítia potrebu kopnúť si do novej "fínskej" Miss, ale ja sa k nim nezaradím. Samozrejme, nedá sa povedať, že by bola pekná. Ale tvrdiť, že je škaredá - myslím, že to je prehnané a krivdí jej to. Mne pripadá tak trochu ako smiešny lesný škriatok, ale nie zlý škriatok, skôr taký hlúpučko-naivný.
Podľa toho, čo sa o nej všade píše, má 19, od 6 rokov žije vo Fínsku, kam neprišla z vlastnej vôle, ale určite s rodinou. A či sa do súťaže prihlásila sama alebo či ju na to niekto nahovoril a už vtedy plánoval jej výhru - to sa asi nikdy nedozvieme, jedne žeby zlí a všemohúci ruskí hackeri hackli aj servery skladujúce agendu Miss Helsinki. Faktom však je, že bola zneužitá / nechala sa zneužiť na nechutnú propagandu.

Ideál ženskej krásy v mojich očiach vyzerá takto - s hračkou či bez hračky:
https://img.joj.sk/r1010x/53e0221e7907ae11596cd8982af7aba0.jpg
Ale upozorňujem, že na fotke má slnečné okuliare hore na hlave, čo tu podaktorí neznášajú :D

Buheh

že ideálom ženskej krásy odjakživa bola Afro-dita.

Náhodný okoloidúci

Odjakživa to bola Venuša, a je jedno, či Věstonická alebo Moravianska. Afro-dita prišla až potom.

slaven1

Ak tak v Afri-ke. U mňa bola ideálom krási vždy Monika od vedľa.

Ema

sa výrazne podobá na tvoju zákonitú manželku.
Len nevedno, či má aj devinu, alebo jej stačí východoázijské bojové umenie, s ktorým sa afšak nedá ďaleko dostreliť.

slaven1

Nemá červený koniec hlavne (označenie hračky). Možno do úvodzoviek by si to mohol dať nabudúce.

"Miska" z Helsiniek je škaredá. Asi preto, že nebolo z čoho vyberať. Do súťaže sa prihlásila len jedna černoška. Ak sa ich nabudúce prihlási viac, tak možno vyberú krajšiu. Organizátori dostali príkaz "otitulovať černošku", tak to splnili ad absurdum.

Africký mozog v severnej Európe. To nie je dobre. Africké mozgy sú zvyknuté buď na džunglu alebo savanu + všade je teplo: https://www.youtube.com/watch?v=fMxDUsHatr0

Náhodný okoloidúci

Oni by tu odkázaní sami na seba len ťažko dokázali byť životaschopní a sami si vlastnou prácou zaobstarať jedlo. O tom netreba pochybovať. Plánovanie na dlhší čas dopredu je mimo ich schopností, u seba doma žijú zo dňa na deň. A byť schopní samostatne zabezpečiť nielen jedlo pre seba na celú zimu, ale aj seno alebo burgyňu pre statok, tiež na celú zimu - sú bez šance.

Aman Againsttime

Nie, v prípade súťaží ako je Miss treba uplatňovať o čosi prísnejšie kritériá. V tomto kontexte je fakt škaredá. Dokonca i v rámci negroidnej rasy som videl kopec omnoho krajších žien ako toto. Vlastne beriem späť, keď som napísal, že vyzerá ako transka. Nie, typický tranvestit by sa aspoň pokúsil vyzerať žensky a zapracoval by na tom, aby mal jemnejšie, feminínne črty. Táto negerka v skutočnosti vyzerá len ako obyčajny crossdresser - ako chlap v ženských šatoch a v parochni.

A ideál ženskej krásy u mňa? Mojou favoritkou vždy bola Charlize Theron: http://r.fod4.com/c=sq/s=w1000,pd1/o=80/http://p.fod4.com/p/channels/qpz...

Sinuhe

alebo niečo ako Obamova manželka :-)

Tá súťaž je jasným dôkazom spolizovanosti celej akcie. Vie fotiek obludky tuto:

http://www.expres.cz/miss-helsinky-sephora-ikalaba-dkg-/viral.aspx?c=A17...

Ale jedno ma teší: toto už dlho nevydrží, toto sú jasné známky rýchlo sa blížiaceho rozkladu rozpadu západnej spoločnosti a bude na nás, Stredoeeurópanoch (tým myslím najmä Slovensko, Maďarsko, Česko a Slovinsko a ak sa spamätá, tak aj Rakúsko), aby sme si to tu ustrážili a v nastalom zmätku sa vymanili spod cudzích vplyvov a vybudovali tu niečo slušnejšie.

P.S. Neviem, aká je reakcia na túto kisku - pardón, misku - vo Fínsku, ale predpokladám, že spotreba antihypertenzív sa tam znásobila. Od ľudí čo tam žili/žijú mám sprostredkované pozorovanie, že Fíni sú národne veľmi uvedomelí ľudia (aj keď s takým tým dôverne známym pocitom, že všetci naokolko im ublížili ... :-)

Ema

fakt ako bratosestra tej Castor Semenya, čo sa nedávno oženila s Violetou Raseboya.

Aman Againsttime

Sinuhe, veru tiež som si spomenul na Michelle Obamovú. Veru, tá by si veru nemohla dovoliť nafotiť také odvážne fotky ako jej nástupkyňa Melanie Trumpová (http://66.media.tumblr.com/8f685527b208b35a03b483d7aa0f3131/tumblr_inlin..., keďže by sme potom videli jej vtáka. :-)

Pokiaľ ide o Fínov, tak zo severských národov Európy sú jednoznačne najzdravší. Dokonca nie sú ani veľmi znečistení inorasovými príšelcami (cca 95% populácie tvoria belosi). O to viac ma prekvapilo toto divadlo s čiernym crossdressom. Niečo obdobné sa nedávno stalo i v ďalšej relatívne zdravej krajine - v Japonsku, kde si za Miss zvolili polo-negroidku: http://www.dailystormer.com/jewish-woman-responsible-for-half-negroid-mi...

Ema

Tu, na Slovensku - a náhodný okoloidúci nech mi je dôkazom - ste všetci takí neskutoční dobráci. Jeden by z vás od zlosti hrýzol zem.
Kristepane, načo potrebuješ písať o ochechuli s krumpľovitým nosom, že nie je až taká škaredá? Chodí to sem čítať, či čo, aby sa náhodou neurazila?
Tam v zásade vôbec nejde o to, či je taká či onaká, jednoducho to NIE JE FÍNKA, ani nikdy nebude a nemá čo robiť na súťaži FÍNIEK. Bodka. Že je okrem toho aj škaredá, len svedčí o perverznosti hentej multikulti chorobnej ideológie. Ľudia to totiž majú vnímať tak, že je krásna už len tým, že je čierna jak dratva.

1488

pekne od srdca a trefne si to napísala, ja keď vidím napríklad frantícku futbalovú repre, sa tak nasmejem až mi je do plaču..

Náhodný okoloidúci

V podstate je jedno, či tá osoba je pekná alebo škaredá, stotožňujem s názorom, že v tej súťaži mali byť iba etnické Fínky. Prípadne súťažiace z historických národnostných menšín žijúcich celé stáročia vo Fínsku, ako sú Švédky a Laponky. Nikto iný.

Pred istým časom som videl zaujímavú fotku. Bolo na nej 6 Missiek zo 6 západo- a severoeurópskych krajín a všetky čierne ako brikety. Pod fotkou bola otázka - Kde je tá sľubovaná diverzita? Neviem, kde som ju videl, myslím, že na beo.sk, ale nepodarilo sa mi ju tam nájsť.

Ema

Makabejských hier - MEDZINÁRODNEJ židovskej olympiády
https://sk.wikipedia.org/wiki/Makabejsk%C3%A9_hry

Aj tie severoeurópske misky sú isto diverzné á la makabej - jedna z Angoly, jedna z Libérie, jedna zo Senegalu, aj druhá zo Senegalu, ale tá je Fulani, kým prvá Mandinka, jedna z Burundi a my môžeme trikrát hádať, čo ich spája. Teda okrem toho, že sú to chýrne krasavice inteligentní. Možno sa dožijeme, že tak bude vyzerať celá súťaž Miss World.

Rosemary

Naozaj, ta fotka zachytila moment, ktory bude trvat vecne.

Dreamer

Čierna striga sa blahosklone usmieva na nevinné biele dievčatko.

https://classconnection.s3.amazonaws.com/725/flashcards/1315725/png/aaaa...

Rosemary

V Jeruzaleme.

Neviem, som prave tu a bola som aj v Palestine.
Poviem Vam,..
Arabi skratka neurobili na mna dobry dojem. Na checkpointe nas ani nezastavili. Ani jednym smerom. Hm...

Dreamer

nech sa aj pozabíjajú, keď nemajú rozum.
JE TO ICH PROBLÉM!

Ema

robiť dobrý dojem ty na nich, nie naopak. Nie sa správať ako aškenázsky chrapúň okupant.

Dreamer

Bratislava je jedna veľká dedina. Na tom plese poklesol na minimum počet ľudí, čo znamenajú niečo aj po prekročení štátnej hranice. Približne 3/4 tancujúcich papagájov by mimo Slovenska zdochlo od hladu.

Čudujem sa tomu málu slušných pracovitých a skutočne tvorivých Slovákov, že sa zhadzujú účasťou na tejto amorálnej maškaráde.

Čudujem sa tisíckam bezdomovcov, že sa neprišli ohriať pred SND - veď to bola charita!

Ľubov

skutočne,časť z nich akoby bola varovaná :) a títo bezvýznamní nie.Ale aj tí sa správali oveľa tichšie,žiadne priame vstupy,žiadne boa a nápadné kreácie,ale len jednoduché čierne.No a ten národný prvok,hej,veď na Slovensku je zatial bezpečne.Teraz je dobré byť Slovákom.Ešte si počkajme na udelovanie OTA.Tam to bude zrejme veľmi podobné.
V každom prípade to je istým ukazovateľom,že sa niečo deje.Možno niekto má aj kufrík zbalený.
No,my sedláci budeme radšej rozmýšlať nad tou potravinovou bezpečnosťou.

ps.Norman,asi viem,aké knihy si dostal pod stromček:)).

Norman

máš dojem, že píšem niečo pod vplyvom nejakej knihy?
Určite nie, ale ktorej sa to podobá, a čo vlastne?

Ľubov

žiadnej knihe,ale dnes tu čítam dve citácie od Teba.

1. 大道廢有仁義; Keď je opustené veľké tao, nastáva ľudské zákonodarstvo

Kniha premien-I Ting,mimochodom,veľmi dobrý postreh.
2.La Fontaine Vlk a jahňa - Bájky

To sú len indície z mojej strany,že si si ich pozeral.A pozeral preto,lebo si ich dostal pod stromček.Ja som vnímavý čitateľ,nič iné tam nie je.
Ale inak,nepodobáš sa na nikoho,to som si teraz uvedomila a neviem niekedy,kto si. To je ten individualizmus .A tu je čas na ďalší citát,ale meno autora som zabudla :" Žije svoj život ako každý iný,ale na nikoho sa nepodobá"Takí sme tu ale všetci.
-

sandro
Norman

veď je tam napísané, že to je heribanová. Prišla v ľudovom kroji. Nechcel som to už pliesť do článku, ale je to ďalšia ukážka koketovania s národoveckými motívmi.

(nie som expert, ale heribanvci sú známa celebritkovská mafirodinka, nie?. Značka: malomeštanský hnus prezliekania kabátov.)

sandro

Ved to som videl ze Heribanova. Mozno som mimo, ale fakt neviem kto to je.

Norman

veď v poriadku, tvoja neznalosť je pozitívna, určite ich to poteší :-))

No ale si na webe a dá sa vyhľadať.
Mne to vyhodilo napríklad:
https://en.wikipedia.org/wiki/Tamara_Heribanov%C3%A1

At the age of seventeen her short story concerning World War Two was published in the book Jugendliche schreiben gegen das Vergessen (2003)

Čiže toto čudo navštevujúce viedenské školy, vo veku 17 rokov angažovane stvorilo nejaký text o 2. sv. vojne ( vyšlo v zborníku "Mládežníci proti zabudnutiu", hurá hurá hurá).
Chápeš, čo sú to za ľudia? Vo veku 17 rokov už vie, ako to bolo cez vojnu a čo sa nemá zabudnúť, celé detstvo-mladosť strávi kade tade v cudzine preskakujúc zo školy na školu , ale na plese si oblečie kroj. Buď je matka riadne prefíkana a vyzná sa, alebo je tatko riadna kurva ( oboch dogoogliť za domácu úlohu, to určite zvládneš :-)))

Znova mi táto ich mládežnícka angažovanosť pripomenula film 120 dní Sodomy a nadšenú mládež žerúcu hovná.
Dik za zábavu:-)

Náhodný okoloidúci

Jej mater na STV 2 rozdáva celebritám sošky cudzích démonov.

Buheh

cítim trápne, keď niekto spomenie nejakú rosničku alebo herca a ja netuším o koho ide. Nemohli by týmto celebritám dávať nejaké tituly, aby ich človek neurazil tým, že ich nepozná? Keď vidím, že je niekto čojaviem Prof. MUDr. XY, DrSc., tak si viem zhruba predstaviť, čo môže byť zač. Tak aj celebritám by mohli dávať niečo podobné. Napríklad SiC. Act. Angelika Roztiahnutá, CLM. Kde SiC. by znamenalo, že dotyčná osoba je kandidátkou na vstup do siónskych kruhov, Act. by znamenalo, že je to herečka a CLM by bolo Candidatus Localis Medialis, čiže nižší titul lokálnej mediálnej celebrity.

Ale keby sa, povedzme, vypracovala, mohla by to dotiahnuť napríklad až k titulu Sio. Ag. Angelika Roztiahnutá, CeGM., kde Sio znamená plnoprávneho člena siónskeho klubu, Ag. znamená agent (to je viac ako už len herec) a CeGM je skratka Celebrita Globalis Medialis, teda medzinárodná celebrita.

A ešte by mohli nosiť také elegantné menovky s menom a všetkými titulmi. Napríklad v tvare žltej šesť... nie, to radšej nie. Napríklad okrúhle ružovkasté.

Vopred ďakujem za pochopenie.

Buheh

by som prilepil toto, a k textu o našich celebritách a inej hydine mi to pasuje najlepšie:

http://zvedavec.org/zvirata/2017/01/7151-plosne-vybijeni-nevinnych-ptaku...

Že o čo ide? Pod úplne falošnou a nezmyselnou zámienkou vtáčej chrípky nejaké komandá vybíjajú kvantum neškodných a zdravých vtákov.

Hovoria, že dôvodom vybíjania vtáctva je potenciálna možnosť zmutovania vírusu a prenos na človeka. Nuž, pod mestami sú kanalizácie plné najrôznejších patogénnych mikroorganizmov a zvyškov liečiv z domácností, priam šľachtiteľské stanice na mutanty každého druhu. Mutácia sa môže stať a nemusí. Teoreticky môže v ľubovoľnej chvíli zmutovať v ktoromkoľvek z nás niektorý z množstva neškodných kmeňov baktérií či vírusov, ktoré nosíme v sebe, na smrteľne nebezpečnú pliagu. Teoreticky, štatisticky.

Len namátkovo som na internete o vtáčej chrípke našiel text z LFUK:
"Vtáčia chrípka (aviárna influenza) - je infekčné vírusové ochorenie domácich, voľne
žijúcich a exotických vtákov. Hlavným rezervoárom sú predovšetkým sťahovavé druhy
vodného vtáctva, najmä kačica divá a voľne žijúca vodná hydina. Kačica divá je voči vírusom
chrípky imúnna. V jej črevnom trakte sa však vírusy intenzívne množia a následne rozširujú
do okolitého prostredia... ...Vtáčia chrípka je infekčné ochorenie, ktoré sa šíri priamym kontaktom alebo kvapôčkami prenášanými vzduchom. Vírusový aerosól o veľkosti niekoľko nm zotrváva v prízemných vrstvách atmosféry niekoľko týždňov až mesiacov. Rozširuje sa v smere
prízemného vetra a potenciálne ohrozuje veľké populácie vnímavých zvierat, a tiež ľudí...

Čo preboha vyrieši vyzabíjanie zdravého domáceho vtáctva, keď nám nad hlavami lietajú nakazené kačice a iné vtáky a do krajiny plošne šíria niečo, čo by (len potenciálne) mohlo zmutovať?

Pritom ak sa nejaký chov nakazí, nikdy neuhynú všetky jedince. Pri normálnom, zdravom "evolučnom" prístupe by to dopadlo tak, že časť chovu prežije a vybuduje si rezistenciu. Nákaza tak postupne sama odznie, stratí sa.

Ja viem, dôvody pre toto nezmyselné vraždenie nevinných tvorov sú celkom iné... niekoho veľmi mrzí, že babky na dedinách ešte stále majú svoje vlastné vajcia.

I keď, na druhej strane sa hovorí, že keby mala babka vajcia, bola by dedkom. Ale ani to v dnešnej EULGBTI dobe nemusí byť celkom pravda.

A mloci sú aj tak genocída!

Norman

ale hlavným problémom tu nie je možný prenos na človeka, ale šírenie a fatálna epidémia medzi vtáctvom. Tie vtáky sú vybíjané v prvom rade pre to, aby neboli ohrozené iné chovy, aj vtáky prírodné.

Odznenie nákazy je síce pekná vec, tak to funguje v prírode - ale keď je reč o chovných vtákoch - hm, za prvé by to zdecimovalo mnohé chovy a v takýchto chovných pomeroch je ta choroba možno fatálna na 100%, takž ežiadne veľké odznenie by asi nenastalo.

Ale je to zaujímavý príklad toho, že podstatou problému nie je vírus, ale neprirodzené a doslovne choré spôsoby života hydiny. Tie sú prvotnou príčinou.

Pri tom ešte podotknem, že ak sa pánbožko naštve, nechá nejaký vtáči vírus zmutovať tak, že bude smrteľný u ľudí a v pohde u vtáčieho nositela - a napichne ho na nejaký kolujúci druh - lastovička, vrabci .. vlastne na všetky vtáky. To bude potom iný horor, než vymyslel Hitchckock, a to už žiadne vybíjanie husí a kačíc nepomôže.

No, ale ako napísal Cimrman, to som sa príliš zapozeral do rúry, to ešte nemusíte vedieť, to sú len také obrazy budúcnosti.

Ale aj tak je vybíjanie vtáctva hrozná predstava. Ale ľudská spoločnosť je proste taká. Všetci sme jej súčasťou a pre zisk nezaváha veľký ekonóm pred ničím. Raz dôjde, v záujme profitu, aj na vybíjanie ľudí, samozrejme.

Buheh

že vyzabíjaním chovov sa šírenie takmer vôbec neobmedzí.

Samozrejme, ak si ako chovateľ mám vybrať, či chcem, aby sa mi zvieratá nakazili a podochli, alebo nie, tak si vyberiem druhú možnosť. Ale tu práve ide o celkovo neadekvátny pohľad na vzťah medzi rizikom a opatreniami na prevenciu.

Norman

Ale riziko čoho myslíš? To je práve tá nejednoznačnosť, že v tom texte sa hovorí o riziku pre ľudí, ale ide skôr o riziko pre zvieratá.
Ale súhlasím so základnou myšlienkou, že takéto hromadné zabíjania nie sú celkom maličkosť.
K tomu si ale treba uvedomiť, že k hromadnému vybíjaniu chovných zvierat dochádza dennodenne - rozdiel je vlastne len v tom, že tieto telá (predpokladám) neskončia v žalúdku ľudí.
Preto tieto masakre vlastne nevzbudzujú žiadnu väčšiu pozornosť. V podstate sa nedejú žiadne masakre navyše - "len" dochádza k "hospodárskym škodám".
Žijeme v časoch ekonomickej totality, ja mám silný žalúdok a dokážem nadávať, dokonca sa v tom (aj tu) priam trénujem (človeku sa uľaví), ale nenájdem dostatočne silné nadávky na charakter tejto doby - keď dôjde na podstatu jej fungovania.

Náhodný okoloidúci

Faktom je, že vtáky v priemyselných veľkochovoch sú v brutálnych podmienkach.
Ďalšia vec ale je, že veľkochovy sa zakladajú s dlhodobo šľachtených plemien a zvieratá sú si možno navzájom v takej miere príbuzné, že transplantáty by sa im ujali bez akýchkoľvek imunosupresív. Toto je už len moja špekulácia, samozrejme, ale tá miera príbuznosti je fakt. No a samozrejme, všetky blízko príbuzné kusy jedného prešľachteného plemena majú aj podobnú imunitu, alebo skôr podobne zdegenerovanú imunitu. V kombinácii s počtom kusov na centimeter štvorcový sú to ideálne podmienky na šírenie chorôb.

Sinuhe

Afrika Afričanom, Ázia Aziatom, len biele krajiny sú tiaviacim kotlom ...

pozrite si názornú ukážku multikultúrneho obohacovania a pripravujte sa:

https://www.youtube.com/watch?v=zkf68CEUHrM

Buheh

by som vydržal rapotať takým tempom, potom by mi asi zdreveneli ústa. Som zvedavý ako to trénuje.

A samozrejme, takého by sme v parlamente potrebovali aj my.

Norman

to má človek v sebe. Toto je jediný (ešte slušný spôsob) ako sa možno s nimi zhovárať. Takto a nijako ináč. A nie minúty, ale hodiny to do nich dávať. Nič menej, iba takto.

Ale na druhej strane, ľudia budú ešte inak kričať, keď sa sami ocitnú priamo v ohni. V Grécku sa to peklo už začalo.

Náhodný okoloidúci

V diskusii pod týmto článkom bola reč o Afrofínke, ktorá bola dosadená za Miss Helsinki, tak na porovnanie sem dám článok - fotoreportáž s fotkami účastníčok Miss Universe. Všimnite si účastníčky z Namíbie a z Tanzánie :D A Švédsko zastupuje naozajstná Švédka.

https://cz.sputniknews.com/foto/201701184544369-promenada-plavky-miss-un...

Buheh

je úplná sprostosť a v samej podstate silne šovinistická vec.

Mne sa páčia krásne Európanky a o Miss Kongo alebo Mongolsko by som neoprel ani bicykel. To nie je rasizmus, to je normálna chuť na to, čo je pre stredoeurópana pekné, a nechuť k tomu, čo je pre stredoeurópana škaredé. A absolútne budem chápať a schvaľovať, keď človek z Konga to bude mať presne rovnako v opačnom garde, teda že by neoprel ani bicykel o stredoeurópanku a bol zhnusený z každej ženy, ktorá má farbu pleti svetlejšiu než RGB 000.

A vôbec by som sa nečudoval ľuďom z Konga, keby súťaže miss brali ako rasistické, keďže väčšinou vyhrávajú svetlé blondíny či brunety. Lebo to naozaj rasistické je. Popri tom, že je to celé hovadina.

A úplným vrcholom sú rebríčky typu "100 najkrajších ľudí sveta", kde samozrejme, 90 ich je z Hollywoodu. To je už arogancia na entú. Okrem toho, že je to rasistické, je to navyše aj principiálne neférová súťaž, lebo organizátori vôbec nepoznajú tú peknú mamičku zo susednej ulice, ani Jožovu sestru z Nových Zámkov.

A teraz mi napadlo, že vlastne nepoznajú ani mňa. A ja som tiež veľmi pekný, najmä zvnútra – aspoň tak vraví môj kamarát doktor.

1488

juniverz tuším znamená vesmír, nie ? čo keď sa naserú mimoňi, že tam nemajú mimo-zem-šťanku ?

Náhodný okoloidúci

Nepredbiehaj, toto je len pozemské kolo, bude nasledovať Miss Universe - Slnečná sústava, Miss Universe - Mliečna dráha a potom celovesmírne kolo.

Náhodný okoloidúci

Všetky Mongolky sú podľa jednej šablóny, na rozdiel od európskej rozmanitosti, ale chceš tvrdiť, že tieto sú škaredé - teda až na tú nočnú moru prefarbenú na blond?

http://top-antropos.com/rating/item/1027-mongolki

Ale môj ideál krásy som už v tejto diskusii predstavil a Mongolky to nie sú :D

Ešte tak pre zaujímavosť - nájdi si na nete materiál "Bíli a černí - 100 faktů a jedna lež" od Rogera Rootsa.
FAKT 47: V experimentech, kdy byly černošské děti ponechány s bílými a černými panenkami, bylo zjištěno, že většina z nich by si raději hrála s bílými panenkami. Tohle platí po celém světe. I na takových místech jako Tobago.

Buheh

O niektoré z nich by som bicykel oprel.

A niektoré by som aj povozil.

Náhodný okoloidúci

https://www.super.cz/512900-neni-nadherna-ve-finale-ceske-souteze-krasy-...

Vraj skončila tretia. Tooooooooooooooľká nekorektnosť...
A nie, nie je nádherná. Mne sa nepáči.

Ale keď už sa tie súťaže Miss (čiže skrytý obchod so ženami) robia a budú sa robiť, tak aby to bolo objektívne, účastníčky by povinne mali mať vlastnú farbu vlasov, žiadne natáčky a umelo vyrobené kudrlinky a žiadny robiť-hore, čiže make-up.

Norman

robiť hore je funny :-))
Ale čiste jazykovedne, nie je to domáce, je to kalk.
Malo by sa to volať ako odvodenina od toho, že je to nejaká hmota na tvári.
Napríklad ... "tvaroh".

"Och, dáma si na večer zvolila decentný tvaroh"

Náhodný okoloidúci

Bežne sa na to používa výraz zo stavebníctva - omietka, ale to iste vieš.
A je smutné, že je na svete toľko žien, ktoré si na prednú stranu hlavy maľujú cudziu tvár...

Náhodný okoloidúci

Asi je to povinná jazda, že do finále súťaže Miss musí v každej európskej krajine postúpiť nejaká afro-osoba, prípadne, že musí vyhrať, inak...
Táto zatiaľ vyhrala len Miss Press 2018, a bol by som teda riadne zvedavý, ktorí novinári ju zvolili.

https://cz.sputniknews.com/slovensko/201804267231190-miss-slovensko-2018...

Vyzerá o niečo lepšie ako to smiešne fínske čudo, ale už na prvý pohľad so Slovenskom nemá nič spoločné.

Norman

Netreba to s tým prevtelovaním brať tak doslovne, ale tá podobnosť je jednoznačná - Arafat sa vrátil! :-)

Ale konieckoncov, načo prevtelovanie, načo nejaké mená pre rasy a etniká - sme všetci formovaní podla nejakej šablóny a šablóna tamtých je jasná, jej princíp je - čo najviac. Čo najväčšia papula, čo najväčší nos, čo najviac obočie - ecce homo brunus.

Ak by niekto robil prieskum myšlienkových archetypov "slovenských" prestitútov, nemohol by dostať lepší výsledok. Títo novinári považujú za najkrajšie niečo, čo nemožno nazvať inak, než archetyp alebo prototyp semitu.

Roland Edvardsen

Aj toto je jeden z dôvodov, prečo týchto úchylných ľavičiarskych zmrdov tak nenávidím - ich nedostatok vkusu, estetiky, citu pre krásu. Akože toto proste nie je atraktívna žena, nech sa nikto neurazí. I medzi černoškami a mulatkami som videl x krajších. Proste veľké papule a nosy u žien nikdy nebudú považované za atraktívne črty. Toto nie je otázka nejakej osobnej preferencie. Toto je veda.

Nuž, budem musieť ísť robiť porotcu do týchto blbých súťaží ja. Môj vkus je totiž ten najlepší (ale veď to všetci viete :-)).

Norman

je to aj výsledok určitého "kolektívneho povedomia" o minulosti, o ľudskom vývine. A súhrn objektívnych faktov, o čom by sme mohli hovoriť dlho.

Ale aj preto je kontraproduktívne hovoriť o "nenávisti". Možno pod tým môže myslieť každý niečo iné, ale takáto citová angažovanosť sa z hľadiska efektivity neodporúča, nieto ešte aby sa propagovala a pestovala. Ja by som nikdy nenapísal, že ich nenávidím. Áno, rozdeľujem veci na tie, čo sú irelevantné a na tie, proti ktorým by bolo dobré niečo robiť, čiže jedny sú ľahostajné a druhé sú objektom (negatívnej) pozornosti, ale to nie je nenávisť.

Ten pocit je daný najmä tým, že ich momentálne nemôžeš zmeniť, potrestať. Je to vlastne len pocit netrpezlivosti. Trpezlivosti sa nedá rýchlo naučiť, ale možno pomôže vedomie, že aj keď ich momentálne človek nemôže konfrontovať, môže sledovať ich slabosť, ich chyby, ich úbohosť - čím prispieva k ich porážke.
Pri takom postoji sa pocit nenávisti mení na pocit hravého opovrhovania.:-)

Náhodný okoloidúci

Nemám vo zvyku pozerať súťaže Miss, pripadá mi to tak trochu ako obchodovanie s "bielym mäsom", ale toto som si včera večer na pol oka pozrel - aby som videl, na akom stupni je u nás politická korektnosť.
A ona tu je.
Mulatka z Trnavy (otec z Konga - syn diplomatky a mama Slovenka z Trnavy) dostala od poroty tretie miesto - 2. vicemiss. 1. vicemiss a Miss sú našťastie typické slovenské blondíny.

Náhodný okoloidúci

Press-titúti opäť nesklamali a za "slovenskú" Miss Press opäť zvolili mulatku.

https://diva.aktuality.sk/clanok/61690/najkrajsia-finalistka-miss-sloven...