Tma

Z OSN je pelech antisemitov. Ministerstvo zahraničných vecí Sýrie si dovolilo podať veliteľovi kontingentu mierotvorcov OSN na Golanských výšinách oficiálny protest proti agresii Izraela na území Sýrie a Rada pre ľudské práva dnes oznámila, že za brutálnu rasistickú okupáciu Západného brehu poženie Izrael pred medzinárodný súdny tribunál. Juj. Nečudo, že v tejto zlej atmosfére, keď si úbohí, vždy týraní a prenasledovaní všakviemekto nemôžu robiť čo chcú, až 60 % mladých nomádskych okupantov Palestíny je presvedčených, že "celý svet je proti nám". Dokonca ani Ameriku neomilostili, hoci Obama bol jediný významný politik, ktorý zablahoželal východoeurópskemu chrapúňovi Mileikowskemu, známemu pod krycím menom Netanjahu, k volebným výsledkom. A urobil to prosímpekne bez istoty, že mu agresívny stepný parazit nenapľuje do tváre a nescukne sa s ruským medveďom, ktorého vplyv rastie. No ale späť do Európy.

Čo tu nové? Radostná zväsť. Francúzska revolúcia! Tentokrát v ekológii. Francúzska vláda nariadila úradom a obchodom, aby v noci zhasli. Vraj bude ľud pokojnejšie spávať. Hrdinská francúzska armáda zatiaľ vlastným telom chráni v ďalekej Afrike uránové ložiská pre štátnu firmu Areva prevádzkujúcu jadrové elektrárne. Lebo blackout by sa ťažko vysvetľoval škodlivosťou svetelného smogu. 

Aj Neapol prispel svojou troškou k ozdravovaniu planéty. Autobusová doprava v Neapole nefunguje. Minula sa nafta.

Slovensko zatiaľ žije v očakávaní, čo všetko nás tu v rámci kolapsu civilizácie postihne. Prísľub je momentálne nekonkrétny: čaká nás väčšie šetrenie ako iné národy. Môžeme uzatvárať stávky, dokedy bude zachované pouličné osvetlenie a ktorá lokalita dotiahne ako prvá revolučný francúzsky nápad do dokonalosti.

Autor: 
Norman

Šetrenie je potrebné, ale rovnako je pravda: svet sa začína ponárať opäť do tmy.

 

A to, že Slovensko bude musieť šetriť najviac? Nuž, pehýrili sme si budúcnosť, je všeobecne známe, že Slováci sú bohapusto si užívajúci národ, flámovali sme od rána do rána, po celom svete v luxusných hoteloch len Slováci, mnohotisícové dôchodky a socíalne dávky, najdrahšie autá a samý luxus, kde sa v zemi len pozreš.

A teraz, keď majú splácať, už kurvy nechcú.

 
Stefan
Skvelý článok. V´daka zaň. To aj ja hýrim a "rozhadzujem kdekade po svete" naše ťažko získané valuty. Na dovolenky jazdievam tak ako kedysi za spoločného štátu na západ do "cudziny" - do Čiech. Dokonca som bol raz aj v Rakúsku! To som vtedy so známymi prešiel peši zo Slavoníc do Fratresu. Bola to taká takmer opustená Rakúska pohraničná hospodárska osada. Rakúsky colník na nás zízal prekvapene a neodpustil si svoju úradnícku zvedavú otázku, že kde to takto chceme ísť. Rukami nohami sme mu vysvetľovali že :"...kukn...!". Hýrime vo veľkom. Tak nám to z televízie aspoň hovoria tí ktorí majú "naväčšie žalúdky". Horšie je že hladný sýtemu neverí, pokiaľ nepôjdu sami príkladom.
N

Mám pocit, že okupácia Ruska

http://leva-net.webnode.cz/products/jevgenij-fedorov-studena-okupace-a-s...)

je podobná okupácii OSN. Slabne vplyv Globálneho parazita a silnie hlas okupovaných.

Ilúzie o pomere zmrdov a Ľudí v OSN si nerobím, ale aspoň konečne  počuť aj druhý tábor.

A k tomu oil peaku - rozhovor s talianskym bývalým poslancom europarlamentu, hovoriacim plynule rusky, označovaným aj za katastrofistu: http://www.youtube.com/watch?v=fu8IZ1t7vwg (Vpredu buď smrť alebo socializmus).

Ozaj, kde je snake-eater?

 

Náhodný okoloidúci
Ja by som teda bol zvedavý, koľko % elektrickej energie zhltnú svetelné relamy. Tie by sa mali obmedziť ak prvé a kto by ich chcel, musel by si ich napájať z veternej vrtule na streche. Také systémy už existujú. Ozaj, a prečo by každý panelák nemohol mať na streche sústavu malých vrtuliek a dynám s akumulátormi napríklad na zabezpečenie osvetlenia schodov a chodieb? Alebo na holých stenách bez okien fotovoltaické články. A to isté aj školy.
Ema

http://tst.privatnaenergia.sk/2012/07/zazrak-vo-feldheime-energeticky-sebestacna-obec/

Korporátny kapitalizmus nemá záujem na tom, aby boli otroci sebestační.

Podporu solárnych kolektorov zaviedol na Slovensku Jahnátek a asi ti ani nemusím písať, ktorá kurva ju tu následne obmedzila, len čo sa zas dostala k moci genocídna korporátna tzv. pravica.

S veľkou podporou obnoviteľných zdrojov energie začali Nemci - a ajhľa, dočítam sa ja v médiach, že "rozvrátili trh s energiami". Kuknem lepšie, kto to hovorí, a to ti nejaký analytik z Erste Bank.

Náhodný okoloidúci
Podpora slnečných kolektorov a fotovoltaiky by síce bola pekná, ale mňa by hlavne zaujímalo, aké sú skutočné výrobné náklady na kolektor alebo na fotovoltaický panel a aké sú dopady ich výroby na prírodu. Lebo čo som si zo zvedavosti pozeral ceny, tak sú k*revsky drahé a pochybujem, že predajná cena zodpovedá výrobným nákladom. Niekto sa na nich fantasticky nabaľoval, ako napokon na všetkom. A to vieš, Archimedov zákon kapitalizmu má univerzálnu platnosť - sviňa ku korytu sa derúca je odtláčaná silou svíň z koryta žerúcich. Chcelo by to malý izbový reaktor do každej rodiny. P.S.: nedávno si mala meniny, tak aj keď neviem, či také čosi zvykneš oslavovať, dodatočne Ti prajem všetko najlepšie...
Ema

a lacno predá. Preto v JúEsEj neviditeľná ruka trhu pridrhla čínsky import.

http://www.china.org.cn/opinion/2011-02/25/content_22003360.htm

Do každej domácnosti malú vodnú elektráreň. To je najčistejšia energia.

Asi si mnohí pamätáme, ako sa Západ starostil o osud prírody v oblasti Troch roklín, kde Čína vybudovala najväčšiu vodnú elektráreň - keď už som sa teda zmienila o Ríši Stredu. Lebo kto má energie, ten má navrch. Čína si vybudovala gigantickú stavbu na svojom území a nemusela špekulovať ako krvavé tlamy v Pentagone nad stratégiou energetického vykuchania Venezuely, Iránu a hlavne a predovšetkým Ruska. Aj ten malý účtovnícky chrapúň Magnitskyj bol zapojený do zhrabávania akcií Gazrpomu, preto v JúEsEj toľký rev, keď otrčil kopytá. Chodor im zlyhal pri krádeži ruskej ropy a Magnitskyj pri krádeži ruského zemného plynu. Katastrofa.

Hm. V tomto mojom kalendári je 30. januára sedem mien, a ani jedno dievčenské. I zabudla som, nečudo. Každopádne vďaka.

(P.S. Ale ba, jedno z nich predsa. Nejaka Antonina.)

Náhodný okoloidúci
Číňan všetko lacno vyrobí a lacno predá - niekomu, kto to ďalej predáva veľmi draho a dobre sa na tom napakuje... P.S.: načo si kupuješ čínske kalendáre? ;-)
Ema

v tomto živote neušiel :(

Norman

keď bude energia zadarmo...