Negrofília

Je to naša dnes už každodenná skúsenosť, niečo, čo tu ešte nedávno nebývalo. Súčasťou kampane, ktorou chcú mocní sveta docieliť ďalšie oslabenie a zdegenerovanie bieleho ľudstva je aj neustále propagovanie černochov. V Bratislave spieva s Lúčnicou černošská poloamatérka, titul miss Fínsko vyhrala černoška s nosom ako zemiak a obočím ako boxer Kličko, v Lidli je v reklame na bežné veci prevažne černoch, a zdá sa, že za chvíľu to bude iba černoch.

Negrofília - ako znie Amanom zavedený výstižný pojem pre túto úchyľku.

Na doplnenie tu mám najnovšiu formu tejto úchylky z USA. Nový film, ktorý pokiaľ viem zatiaľ ešte nedoletel až k nám.  Volá sa Hidden figures (Skryté čísla).

Aby sme priam citovali: film oslavuje tri reálne existujúce osoby, tri Afriko-Amerikano (čiže černošky), ktoré sú začiatkom 60-tych rokov v USA samozrejme diskriminované, ale - keďže USA prehráva boj o dobýjanie kozmu so zlým-zlým Ruskom, je nútene prestať diskriminovať tieto skryté talenty, aby pomocou ich výpočtového génia Rusov dobehli. Bez nich to proste nešlo, Američania by sa bez femino-afro-ameriko nikdy nedostali do kozmu, nieto ešte aby doleteli na Mesiac.

Yupiííí.

To všetko zabalené do neustálych vtipností a samozrejme, neustáleho negro temperamentu - lebo tie osoby síce boli výpočtárky, čiže čosi ako účtovníci, počítače, prinajlepšom matematici, ale podľa tvorcov filmu to boli určite aj neskonale šarmantné a vtipné - na rozdiel od ich neschopných bielych šéfov a zvyšných hnusných belochov.

Všetky černošky, ako vidno aj z plagátu aj z ukážky, sú zároveň evidentne neprimerane arogantné a sebavedomé - neprieči sa ale takéto vykreslenie hlavných postáv v tej dobe rasistickej situácii v USA, keď ešte aj hajzle na pracoviskách boli vraj oddelené?

 

 

Upútavka

 

Tieto ideologické diela, ktoré spomedzi desiatok tisícov ľudí pracujúcich v NASA na vesmírnom programe vydolujú horko ťažko zopár šikovných černochov, sú kontraproduktívne. Aj tých zopár "hrdinov"  sa odvážia vytiahnuť až po polstoročí, keď už je väčšina z pamätníkov mŕtva, aby sa okamžite nemohla prezradiť skutočna (zrejme mizivá) rola daných postáv v projekte. Je to dvakrát na smiech, kedže každý pozná naozaj dominantnú rolu nacistu Von Brauna a jeho ľudí v tomto prípade.

Ale nechajme Američanov, nech si serú do vlastného hniezda, nech si nechajú čierne kravičky dupať po embléme NASA (viď plakát). Už sme zažili, že filmové štúdia spravili z prezidenta Lincolna naháňača upírov, určite dlho nepotrvá a z Washingtona bude černoch.

Nuž, tak to dopadne v kažej krajine, kde média a masmédia ovládnu sionistické mafie.

 

 
Náhodný okoloidúci

Do Von Brauna si netrúfnu kopať, lebo bol braun - hnedý, čo je politicky korektná farba :D

Aman Againsttime

Pojem negrofília som samozrejme nevymyslel, ale ide o veľmi ľahké a výstižné slovo pre tento úchylný trend.

Inak proti negroidom ako takým naozaj nič nemám. Áno, je to najmenej inteligentná a najagresívnejšia rasa - to je proste biologická realita voči ktorej sa nemožno vzpierať. Na druhej strane majú i svoje kvality ako napr. talent pre tanec (či pohyb obecne) a spev. Vo všeobecnosti sú i viac uvoľnení a nepociťujú až toľko strachu a stresu, čo je pochopiteľne dané i tým, že nie sú natoľko zaťažení racionálnym myslením ako belosi či Aziati. Jednoducho sú INÍ a treba túto skutočnosť akceptovať.

Inak moje osobné skúsenosti s negroidmi sú relatívne dobré, ale to je dané najmä tým, že človek sa zvyčajne stretá s ľuďmi zo svojho spoločenského a vzdelanostného milieu, takže som vlastne ani veľmi neprišiel do kontaktu s typickými černochmi (a zároveň nám to môže z časti dať odpoveď na to, prečo toľko vzdelaných belochov môže trpieť negrofíliou - jednoducho nemali kontakt s priemernými černochmi a zároveň sa nikdy hlbšie neponorili do štúdia rasovej problematiky).

Norman

Prirodzene, si ho nevymyslel, ale keď si ho pár krát spomínal, tak aby si nepovedal.

K samotným černochom - ani oni nie sú jednotní, ale chcem hlavne povedať, že sa jedná práve o tie niektoré spomínané črty, tie genetické paterny, ktoré sú u nich častejšie, než kdekoľvek inde, napríklad: agresivita, emočná nevyzretosť, neúnosná inteligenčná slabosť.
Tieto vlastnosti ako také sú problémom, a nielen u černochov, ale kdekoľvek sa vyskytnú.

Čo sa týka kontaktu s černochmi, takmer by som sa stavil, že ani hore zobrazené herečky, nie sú nejaké čisté černošky. Africké etnikum je vo filmoch často zámerne reprezentované miešankami.

Buheh

do kontaktu prišiel a môžem Vám nejaké moje skúsenosti a poznatky zhrnúť.

V prvom rade chcem povedať, že nie som zaujatý. Naozaj som ich bral ako partnerov a dodnes s niektorými udržujem kontakty. Niektorí mi boli nesympatickí, iných mám vyslovene rád, skrátka bral som ich tak ako akýchkoľvek iných ľudí.

A vopred hovorím, že všetko je štatistika, zovšeobecňujem len tendencie, ktoré sa mi vidia byť prevládajúce, čo môže byť chybné.

Predovšetkým treba povedať, že sú medzi nimi obrovské rozdiely. Niektoré africké etniká sú inteligentnejšie, iné... ehm, no aby sme ostali politicky korektní, tak napíšem že menej inteligentné. Oni sa medzi sebou líšia oveľa viac ako my Európania. Sú síce všetci čierni, ale to nás nesmie mýliť: farba pleti je nedôležitý znak, ktorý sa v priebehu niekoľkých storočí dokáže zmeniť podľa toho, v akých podmienkach etnikum žije. (Súvisí to tuším s tvorbou pigmentu a výrobou vitamínu D, dá sa to na webe ľahko nájsť). My, keby sme sa presťahovali do Afriky, naši potomkovia o pár storočí by boli čierni a naopak: za takých tristo rokov z čiernych Švédov a Nórov budú zas len svetlí. Tie skutočné genetické rasové rozdiely spočívajú v iných znakoch.

V čom sa od nás skutočne líšia, to sú určité podstatné mentálne schopnosti. To nie je žiadny rasizmus, ale prosté konštatovanie biologického faktu. Tak ako oni majú niektoré danosti, ktoré my nemáme, tak zase my bieli máme určité mentálne dimenzie, ktoré sú u nich neporovnateľne menej rozvinuté. Najmä ide o abstraktné myslenie – Vy, ktorí toto čítate, po prečítaní tohto textu dešifrujete posolstvo a predstavíte si niečo podobné ako ja, keď to píšem. Oni nie. Mal som skúsenosť s vysokoškolsky vzdelanými gentlemanmi, na spoločensky vysokej úrovni, ale pokiaľ ide o chápanie abstraktného textu... Oni ho proste pochopia úplne inak a nemá ani žiadny význam sa snažiť niečo vysvetľovať. Neexistuje nadhľad, relativizácia, extrapolácia, len čierna a biela. Možno som natrafil na nesprávne osoby, je pravda, že vraj nejaká čierna Afričanka je v USA uznávanou jadrovou fyzičkou. Ale ja hovorím o mojich skúsenostiach, a tie sú jednoznačné.

Ďalšou vecou je prepnutie prepínača medzi kultúrnym človekom a zvieracou beštiou. U nás, Slovákov, je to až krajná možnosť. Pudy u väčšiny z nás prevládnu len v naozaj mimoriadnej situácii. Kým u väčšiny z nich môže k prepnutiu dôjsť pri oveľa menších popudoch, to vidíme pri tých niektorých videách z multikulti krajín. Je to dosť nebezpečné, pretože sa to týka aj ľudí, u ktorých by ste to nepredpokladali – vzdelaných, spoločensky vysoko postavených. Keď ich vytočíte, stojí pred Vami divoký predátor schopný v afekte zabiť.

S tým súvisí aj ich schopnosť sebadisciplíny, časového menežmentu a schopnosti zvládať stres. Teda u mnohých z nich. Hoci, zažil som aj perfektného čierneho menežéra, ktorý riadil veci, že šlapali ako švajčiarske hodinky.

Väčšina z nich, keď bolo všetko ok, tak boli skvelí. Ale akonáhle išlo o ich peniaze, tak všetka tá civilizačná pretvárka išla bokom a boli vyslovene nepríjemní.

No nič, dobrú noc.

Dreamer

je podmienené viacerými faktormi - každý nesieme v sebe "memy" a zážitky z detstva, ktoré to môžu ovplyvniť viac ako gény. Kto pozná napríklad "Stredomorskú mentalitu" dá mi za pravdu, že stačí niekoľko generácií a aj Slovan si osvojí tamojšie maniere. Balkán je krásny príklad.

Norman

Skutočne? Na čom bazíruje toto tvrdenie?

Ja to vidím inak a je jasné, v čom vzniká ten mylný dojem.
Softvér totiž dokáže ľahko znížiť kvalitu hardvéru, to áno, ale softvér nikdy kvalitu hardvéru nedokáže zdvihnúť (za jej hranice).

(čiže slovan sa môže v stredomorí prispôsobiť a hrať emočne, ale južan sa na severe nezbaví svojich emočných neurotizmov , nie naozaj)

Dreamer

a obávam sa, že tu nie je priestor na dlhú diskusiu.

Nik netvrdí, že gény nehrajú rolu. Ak zoberiem PC ako základ na metaforu, vidím to takto:

1. Aj ten hardware je v rámci rasy rôzny. Hlupáci sa rodia všade a nik neurobil seriózny výskum (kto by ho financoval, kto by dal na to grant, keď vieme kto ovláda akademickú pôdu?), ktorý vyčíslil % hlupákov v populácii. Posledné výskumy neuroveda tvrdia, že meradlom inteligencie je pomer šedej a bielej (glia) hmoty mozgovej.

2. Memy sú firmaware, čosi ako pevne napálené programy v BIOSe. A tu s ohľadom na kultúru sú obrovské rozdiely už od narodenia!

3. Čo je to inteligencia? Serióznejšie práce hovoria o minimálne 7 dimenziách. Ako ju merať tak, aby výsledky neboli skreslené napríklad už na úrovni firmaware - BIOSu?

4. Prostredie, v ktorom vyrastáš ti vytvorí OS, o ktorého funkcii nemusíš mať ani potuchy, lebo väčšina ostáva na nevedomej úrovni. Pošahaný OS môže znehodnotiť gény aj memy!

5. Až úplne na konci je aplikačný software, teda vzdelanie a životné skúsenosti.

Váha jednotlivých faktorov je legitímny predmet výskumu, ale na jeho seriózne riešenie nie sú peniaze a bol by z hľadiska etického veľmi problematický.

Každý máme s rasami rôzne skúsenosti. Ak ma viac krát oklamali Rómovia a doslovne chrapúnsky zneužili moju dobrú vôľu, nik sa mi nemôže čudovať že niekde v mojom OS je naprogramovaný opatrný postoj. Áno pri vecnom sebekritickom skúmaní som ochotný pripustiť, že mám voči nim zaujatý postoj. Ale to nie je rasizmus, netrdím že všetci sú degenerovaní hajzli! Len pri kontakte s nimi ma skúsenosť naučila predpokladať takéto chovanie s povädzme 0,8 pravdpoodbnosťou. Som rasista?

Poznám pár veľmi slušných Arabov, ale ešte za socíku som na garde narazil na zopár mimoriadne odporných exemplárov. Noviny ma kŕmia obrázkami, ako odrezávajú hlavy a páchajú teror na celom svete. Mám naozaj byť taký idiot, aby som si ich chcel nasťahovať na Slovensko? Generalizujem? Možno - ale je to prirodzená obranná reakcia, nie rasizmus.

Považujem za kontraproduktívne sa špárať v genetike. Je nerozumné hýčkať si na Slovensku rizikové komunity a nechať mrznúť

https://dennikn.sk/631938/v-bratislave-zije-najmenej-284-detskych-bezdom...

a na druhej strane čítať

https://www.aktuality.sk/clanok/307151/syrcania-sa-stazuju-na-tabor-v-ga...

Toto je pravá tvár našich humanistov solidárnych vítačov.

Norman

Napísal si pocity každého jedného človeka, ktorý sa nad týmito globálnymi vecami zamyslí. Dostáva sa do vnútorných rozporov, do (niekedy len zdánlivého) konfliktu hodnôt.

Aj táto tvoja veta "Považujem za kontraproduktívne sa špárať v genetike" sa dá pochopiť. Veci sú už aj tak zložité, už aj tak musíme bojovať s určitými tabu, a tak nejaké ďalšie oblasti veci môžu sťažovať, môžu sťažovať nájdenie riešenia.

Ja si ale myslím, že genetika vyjasňuje situáciu, že ju výrazne v dobrom slova zmysle zjednodušuje. Ale je na nej nalepený balík predsudkov a ohováraní, takže si to vyžaduje veľa vysvetľovania.

Okrem toho, samozrejme, genetiku (tak ľahko) nezmeníme, takže aj tak nám zostáva len meniť kultúru, softvér. Ale nemôžeme na hardvér zabudnúť, robiť si ilúzie. Ani o našom hardvéri, ale ani o hardveri svetových populácií.
Lebo darmo budeme hľadať chybu v softvéri, ak nám zlyháva hardvér.
A ešte niečo jednoduchšie: každý hardvér ako tak funguje, veď nechceme od ľudí zázraky,ale musí byť kompatibilný. Súčiastky sa nedajú miešať. A to nie je len aforizmus a voľná metafora - naša kultúra vznikala tisícročia na mentalite našeho človeka. Exotickí cudzinci majú mentalitu, ktorá podstatu tejto kultúry proste nepochopí, ani sa o to dokonca nepokúsi.

Ak chce človek pre seba dobro, musí o ľudstve vedieť čo najviac - a k tomu patrí aj genetika.

balu

by som pokračoval tvoju líniu.

Máš úplnu pravdu a v podstate hovoríš o PREDSUDKOCH.

Ja osobne si myslím, že predsudky sú veľmi užitočný nástroj, každý ich má, používa ich a potrebuje ich. Predsudky vyrastajú tiež z rôznych zdrojov, ale tie hlavné z vlastných skúseností. Svojim spôsobom sa dajú brať oveľa širšie, lebo keď ma raz popálil šporák, tak už mám istý "predsudok" ku každômu podobnômu predmetu a som opatrnejší. Takisto, ak mám prevažne negatívne skúsenosti napr. s cigánmi, lebo ma bili v škole, odrbali ma, klamali a pod. som proste tiež iba opatrný k aj k neznámemu cigánovi. A nie je to rasizmus, lebo v princípe nemáš problém primárne s rasou ale s množinou zlých vlastností - len extrapolácia zlých skúseností aby som sa chránil voči neznámemu ako pavlovov pes. Nie všetky hady sú jedovaté, ale pre istotu kým neviem určite že tento nie je, nebudem chytať. Bohužiaľ ak vidím araba alebo černocha začínam byť opatrnejší - a slniečkári nech kľudne recitujú svoje liberálne debiliny, podľa mňa aj oni sú opatrnejší.

1488

osobná skúsenosť je najlepší učiteľ. Moje oko to vidí podobne a nemám čo dodať.
Nejaké pokusy analyzovať tento nepopulárny kúsok reality urobil Petr Bakalář - Tabu v sociálních vědách:

http://www.martinus.sk/?uItem=13324

Dreamer

a odporúčal by som ju kazdému na prečítanie,

Náhodný okoloidúci

Prečítaná, a je to zaujímavé a poučné čítanie.
Mal by si ju povinne prečítať každý, kto sa chce venovať politike.

Náhodný okoloidúci

Hej, čierni majú iné kvality, napríklad tanec a spev. Z toho vyplýva, že my bieli budeme makať ako šróbi a oni nám k tomu budú spievať a tancovať, aby sa nám lepšie robilo a samozrejme budú za to chcieť zaplatiť. Teda my im, nie oni nám. Tak nejako si to predstavuješ?

Ale vážne.
Keď tak radi tancujú a spievajú, nech si tancujú a spievajú navzájom pre seba a nech si za to navzájom platia. U seba doma, nie u nás doma. Tak nejako by mala fungovať tá skvelá reaganovská ekonomika založená na službách.

Dreamer

spočíva v nepochopení, že kultúrne a sociálne rozdiely sa nedajú vymazať v štatisticky významnejšom rozsahu. Pokusy komunistov s Rómami napriek použitému násiliu zlyhali.

Vznikajú deviantné komunity, často s parazitickým a asociálnym/kriminálnym chovaním, obťažujúce väčšinové obyvateľstvo. Ak sa do tejto zmesi primieša náboženstvo, vznikne zákonite výbušná zmes.

Jeden hlupák dával ako úspešný príklad multikulturalizmu Singapur. Ale tam je spolužitie založené práve na tom, že kultúrne rozdiely musia ostať za dverami privátneho bytu a na verejnosti sa potláčajú. Ak sa tam niekto pokúsi o nejaké "kolektívne práva menšín", tak mu zabalia kufre a vykopnú ho z krajiny.

Francúzi urobili zásadnú chybu a hlásali kolektívne práva a výsledok sa dostavil. Arogancia, agresivita, príživníctvo, nenávisť.

Aj na Slovensku napríklad Bratislavčania nemajú radi východniarov - považujú ich za agresívnych šalených opilcov. Teda netreba ani farba pleti a spolužitie je problematické!

Slováci majú dosť miernu mentalitu a "neprepína" im to len tak bez vážnej príčiny. Sú naturalizovaní imigranti z krajín, kde besná krv je súčasťou národného folklóru, ktorí túto našu vlastnosť oceňujú.

Máme s nájazdami iných kultúr na Slovensko svoje skúsenostia preto sme vo styku s cudzincami inej kultúry veľmi opatrní. Napríklad aj relatívna idylka, ktorá panuje vo vzťahu k Rusom je iba posledný výkrik módy antiamerikanizmu. Nebolo to vždy tak a najmä 70-te roky vďaka predstaviteľom sovietskych vojsk na Slovensku mali ďaleko k idylke a členstvo v ZČSP bolo prejavom kolaborácie a farizejstva.

Slovensko nie je jednoducho ekonomicky a mentálne prijať veľkú imigračnú vlnu. Ak sa to niekto pokúsi presadiť násilím, nedopadne to dobre.

Buheh

to je opäť téma od jedného mantinelu až k druhému. Rusi, to je totiž pomiešané všetko možné: od najušľachtilejších slovanských mudrcov až po tú najdivokejšiu aziatskú svoloč. Naozaj nie je na mieste nebrzdený obdiv a slavianofilstvo, ale zas, v porovnaní s inými populáciami to nie je také zlé.

Náhodný okoloidúci

Rusi majú na toto dva pojmy - русский je slovanský etnický Rus, россиянин je obyvateľ Ruskej federácie bez ohľad na etnický pôvod, môže to byť aj Čečenec, Burjat alebo Tatár. A keďže napríklad Kaukazci sú takmer bez výnimky ruskojazyční, vznikol u nás populárny mýtus o "ruskej" mafii. Navyše značná časť príslušníkov "ruskej" mafie má pas paštátu bez hraníc.

Aton

Sovieti boli v kozme skôr ako Američania, asi preto že nemali tieto tri černošky.

Dusanbe

holywoodsky produkt, akých sa točia tisícky, predpokladám.
Z howna bič neupletieš, vravíme na Slovensku - ale v Amerike o tom natočia film a ešte na tom aj zarobia.

Takúto "skvelú tému" by bolo škoda nevyužiť - keď už to ktosi niekde vyhrabal - scenáristi to rozvedú a dajú tomu patričnú zápletku, gradovanie ba aj happyend. A samozrejme aj veľa, veľa "šťavy" - to si publikum žiada.
Objektívne - 10 000-ce filmov už bolo natočených o ešte väčšom...
Už dávnejšie som zistil, že po zhliadnutí mnohých aj údajne úspešných amerických filmov, som rozmýšľal najmä nad tým - pre koho toto vlastne natočili ?!?
T.j., pre aké publikum ?
Prečo je tam toľko trápnosti, silenosti, primitívnosti či afektovaného chovania ?
A to nenarážam len na rasové odlišnosti, aj keď často som mal z filmu dojem, že práve v tomto to bolo.
Asi vedia, prečo to robia práve takto - veď návštevnosť je u takejto komercie to hlavné.
Asi tam do kina chodí najmä publikum ktoré si práve toto žiada - t.j. je ochotné práve za toto platiť.

"There is no bussiness, like show bussiness !" - heslo amerického filmového priemyslu.
Je neskutočne rozvinutý, profesionálny a výkonný - ale keď je na vstupe, slušne povedané - nič, tak ani multicolor, panaromatic, 3-D spracovanie s hviezdnym obsadením nedokáže na výstupe priniesť niečo iné.

Norman

nie je to treťotriedny film, je to prvotriedny, Ačkový film.
Takisto má už teraz vysoké hodnotenia.
Zrejme je aj v americkom slova zmysle vtipný (to je ich hlavná hodnota, stal sa znich národ vrahov, ktorí neustále žartujú - samozrejme na plátnach).

Takže nepodceňovať.

ktovie, či aj Premysel Oráč vlastne nebol černoch... aspoň z otcovej strany. A čo kupec Samo, alebo Svatopluk? Hidden numbers.

Buheh

Tam nejde o jednotlivosť, ale treba to chápať ako súčasť celku. Do kina na to nepôjdeš, ale po čase to pustia v telke. A štatisticky, keď prepínaš medzi tými debilinami, je určitá šanca, že si vyberieš práve túto. A cieľ je splnený, posolstvo odovzdané.

Dusanbe

ja už dávnejšie neprepínam - prišiel som na to, že je to takto lepšie - teda pre mňa.
Občas, ale naozaj občas, premietnem niečo, čo som si vybral sám. Úplne stačí.
Odporúčam každému.
Povedal to už dávno (40 rokov ?) Štepka z Radošinského naivného divadla, keď televíziu nazval "Hovnom v celofáne". Od tých čias urobila neskutočný pokrok - ale len obalová technika.

No, možno je toto naozaj Á-čkový film, priznám sa, pozrel som len pár sekúnd
z toho traileru, takže som zrejme o to posolstvo prišiel. Možno nabudúce, alebo si aspom
prečítam, čo o tom napíšu na CSFD - lebo sa mi nejako nechce veriť, že by aj o takejto vyloženej volovine dokázali natočiť pozerateľný film.

Buheh

aj ja viem že ľudia, ktorí chodia sem, nie sú štandardnými konzumentmi tých hovien v celofáne.

Vlastne dnes už sa šetrí aj na tom celofáne.

Norman

A-čkové zaradenie je ich zaradenie, vyjadruje to vstupy, ktoré do projektu dajú, nie výstupy. Dali do toho milióny, určite nejakých režisérov a tímy, a hlavne propagandu a kritikov, ktorí sa vyjadrujú pozitívne a vyrobia "úspech" aj sami.
To, že ty nepozeráš hovno v celofáne, je chvályhodné, ale nijako to nemení fakt, že to hovno v celofáne pozerajú miliony - a ak aj nie priamo TV, tak filmy pozerajú cez web. Čiže TV ako taká vlastne upadá, ale práve filmy si udržiavajú sledovanosť.
Ja som ten film tiež nevidel, ale na jeho kvalite nezáleží - podstatné je, že to robia a budú robiť.
I keď to nie je ani tak varovanie, ako skôr výsmech takých projektov.

Dusanbe

tak som sa trochu nad temou nenutene zamyslel, a už som sa nad tym filmom aj pobavil.
Ako malo staci, ze ?

Predstavil som si totiz - o par rokov, ako pišeš, ked uz nejake generacie vymru,
mladych oprsklych spratkov niekde v skole na predmesti, ako poucuju svojho ucitela matematiky, ze nech da pokoj, lebo je aj tak blby, pretoze bez "NICH" by belosi nikdy nezvladli pristatie na Mesiaci - ved to predsa videli v kine a je to nakrutene podla skutocnej udalosti !

Norman

Presne o to ide. Potom si na myšlienku, že černošky vypočítali cestu na mesiac, zvyknú, podobne ako si zvykli na myšlienku, že Einstein napísal teóriu relativity.

Dusanbe

teraz ma možno s Emou nakopnete ešte ráznejšie, ale napriek tomu, musím sa opýtať, keďže k tomuto som mal tú česť trochu pričuchnúť na škole:

Vie sa že Einstein použil matematický aparát vymyslený niekym iným - hľadal transformácie,
ktoré by mu "sedeli" do jeho predstáv,
aj to, že niektoré čiastkové predpoklady už pred ním zverejnili iní fyzici,
že mu asi dosť pomohla aj Milena - ale bol to predsa on, kto toto všetko skĺbil
dohromady a uverejnil ako prvý, či nie ?!

A následne - nestojí vari Einštein za všeobecnou teóriou relativity ?
Tak kto druhý potom ?

Nehodnotím teraz jeho následnú neobjektívnu adoráciu - lebo veď-vieme kto a prečo, ale
kto ju teda formuloval, ak nie Einštein ?

Norman

No, to je iné, veď tam by neklamali alebo nerozprávali niečo, čo nie je isté.

Ale hovoríš: Sklbil, alebo napísal? Ono všetci plagiátori veci sklbia dokopy.

Samozrejme, nie je to ľahký oriešok. V miestbosti boli dve osoby, Einstein a jeho žena, a na konci bola v miestnosti objavená "mrtvola"( corpus delicti, spis). Kto ho asi tak mohol spísať, keď tam bola iba jedna osoba s patričným vzdelaním a dokázatelne inteligentná? Aj inšpektor Clouseau by mal čo robiť.

http://www.bibliotecapleyades.net/esp_einstein.htm

Dusanbe

čítanie, keď trochu viac "doštudujem" - veď v škole neučia všetko - tak sa vyjadrím, každopádne ďakujem.

Ľubov

takto nalačno.Našťastie,bol to len fórik.

Ľubov

https://en.wikipedia.org/wiki/Tusculum_portrait

toto je zrejme jediné sochárske dielo,neidelizované,ktoré približuje Caesarovu podobu v strednom veku. Začínali sa mu robiť kúty...

Náhodný okoloidúci

Abraham Lincoln bola tučná černoška.

Buheh

aj lezba.

balu

a mulatka, Jefferson bola černoška. Lincoln tuším bol biely. Teda biela lesba.

Náhodný okoloidúci

To fakt? Prečo som si až doteraz myslel, že Vašingtón bol/bola/bolo čínsky transka?

balu

osobnosť. Raz sa cítila byť čínska transka a raz černoška. Kvôli nemu zaviedli množné číslo Mr, teda Mrs, niekedy sa museli rozprávať s obidvomi osobnosťami, ktoré o sebe aj vedeli, dokonca boli kamošky.

balu

The Harlem Hellfighters – The Most Famous African-American Combat Unit of World War I

No a čítam a čítam...

"In World War I, nearly 380,000 African-Americans served in the U.S. Army. ... These all-black units served mostly under white officers and were assigned to non-combat roles, such as digging ditches, building roads, and supplying the front lines. ... only about one in ten African-Americans in the U.S. military served in a combat role.
...
The 369th Infantry Regiment of the 93rd Division, nicknamed the Harlem Hellfighters, was one of the exceptions."

A našli ich!!! Z 380 000 je to takmer 38 000! Zúčastnených, nie padlých. Z cca. 5 miliónov padlých (vojakov iba) len na strane antantu... ONI obrátili vojnu.

"Off the battlefield, the Harlem Hellfighters entertained their European fellow-soldiers with jazz and American ragtime music."

No téma na ďalší film.

Sinuhe

že podobné hodnotenie filmu aké si tu naniesol dali aj v zahraničí. Síce s časovým sklzom (možno nás sem chodia čítať :-) ale je to tiež osviežujúce čítanie.

http://www.thetruthseeker.co.uk/?p=146049

Norman

to vieš, klutúrny rybník reaguje pomaly a dá sa predvídať, aká vlna sa dvihne, keď sa človek vyzná.

Ale na tvojom Truth seekerovi mi viac zaujalo video o tom, ako nový tlačový tajomník Bieleho domu zdrbal novinárov za informovanie okolo inaugurácie. To je iné kafe, to sa môže Fico aj s Kotlebom ešte veľa učiť (no áno, tu na Slovensku sa ešte aj Mečiar obával, či čurákom novinárskym nestúpi na prstíček - ako vidno, v Amerike tieto komplexy opatrnosti voči zgerbe (už) nemajú.)
To je ten správny tón.
Zas zahlásil, že došlo k prenosu moci k ľudu - to sú závažné (revolučné) vyhlásenia.
Najviac komické bolo, keď po skončení jeho prejavu sa tie presstitútky všetci pustili do prosenia, aby ešte zostal a ešte im niečo povedal (zrejme ťažký masochizmus :-))))

http://www.thetruthseeker.co.uk/?p=145993

Ergo, aby som predstihol dobu nielen s filmom, ale aj s novinármi - na každom kroku do nich kopte. Všetci, kdekoľvek len môžete. Aj to sem totiž príde, potrvá to pár týždňov, ale príde.

Náhodný okoloidúci

Dnešné pekné ráno mi pokazila správička na Zvedavcovi, že Achilla v novom seriáli BBC bude hrať černoch.
http://www.zvedavec.org/vezkratce/14539/
https://stredoevropan.cz/2017/07/28/v-novem-serialu-o-dobyti-troje-bude-...
Byť gréckym politikom, zažalujem BBC za falšovanie histórie, veď všetky známe starogrécke sochy zobrazujúce ľudí jasne ukazujú, že staré Grécko bolo rasovo čisto biele.