Zaujatie pohodlnejšej polohy

Vždy tu radi hodnotíme, a keď teda začal ten zaujímavý rok, ktorý bude aj rock aj stone, skúsim venovať polhodinku nielen tejto stránke ale aj alternatíve ako takej. Lebo sme nedávno zas okolo toho debatili, mám dojem.

V podstate mi to vychádza na tri také smery, ktoré alternatíva mohla a môže plniť.

1. Informácie - prinášať to, čo hlavný prúd neponúkne.

2. Analýzy politického pozadia, fungovanie spoločnosti, odhalenie jej kryptokracie. Vysvetlenie fungovania týchto dejov a predpoveď toho, čo sa bude diať.
3. Svetonázorové základy, vymanenie sa z zo základných hodnotových bludov.
 
Všetky tieto tri body sú veľmi prospešné. Ale je veľmi smiešne a nevďačné ich robiť.
 
Ten prvý, to je tá klasická "infovojna". Je pravda, že totalita sa snaží informácie zamlčať, ale žijeme naozaj v čase elektronických sietí - informácie v skutočnosti webom tečú  desaťkrát viac, ako je potrebné. Poskytovať ich ešte jedenástykrát je už len malý prínos, na to už sme prišli. Ľudia dnes informácie o diani majú - iné je, čo s nimi robia.
 
Ten druhý bod by mal ľuďom pomôcť informácie o dianí chápať. Ale kto to podstatné ešte nevie? Myslíte, že slniečkár či poloslniečkár naozaj nevie, čo robí? Kto bude taký smiešny a bude sa mu to snažiť vysvetliť?  Ale možno by pomohlo vysvetliť poškodenej väčšine, čo ich to vlastne dlávi a prečo - lenže že je to vďačnejšia úloha? Prezradiť im veľkosť  šance na zmenu, prezradiť im pozadie, ktoré je ešte čiernejšia, ako si mysleli. To všetko bez toho, aby sa im dal do ruky nástroj na zmenu, aby sa im dodala energia aj návod, to nie je moc efektívne ani pre nich príjemné.
 
To tretie, tie svetonázorové informácie, by boli najprospešnejšia vec. Lebo tie sú základ - ak je ten zlý, je všetko zlé. Ale svetonázor bežne človek rieši pri dospievaní, a ťažko si niekto prizná, že to nedoriešil. A navyše: dodatočná prestavba je náročná. Je to ako prestavovať byt a zároveň v ňom bývať.  A množstvo podvodníkov a bláznov vo svetonázorovej oblasti - to je naozaj ako cesta močiarom. Po dne. Aj to môže byť určitý druh zábavy, ale človek musí rátať s tým, že je celý zablatený bahnom a inou špinou.
 
Nie, to všetko pôsobí ako také dosť detinské hry.
In medias res: ak si spomínam dobre, najlepším motívom portálu bolo a je mať kúsok sveta, kde by sa o  veciach rozprávalo nazaj tak, ako sú. Ignorovalo by sa, aké sily vládnu tam vonku, ale by sa predpokladalo, že sme v inom, našom, plne bezpečnom a samostatnom svete. S ďalším predpokladom, že ľudia v podstate vedia, čo sa deje a ako to je. Občas na to zabudnú, hm, často na to zabudnú, ale v podstate to vedia a sú schopní to znova sami pochopiť. Načo o tom stále hovoriť a poučovať ich? Toto miesto má byť len ako ukážka toho, ako by rovný svet vyzeral a má vyzerať. Miesto na relax, kde človek uvoľní pnutia zo zdeformovanej vonkajšej spoločnosti.
 
To je aj motívom tohto článku, tiež žiadne mudrovania a stanovenie plánov, ale pripomenutie, že sme v pokojnom oku. Síce v oku uragánu, ale je tu kľud.  Všetko, čo sa tu vyprodukuje navyše, je bonus.
Predpokladám, že som nepovedal nič nové, ale teda občas treba spraviť údržbu. 
 
 
Truhlík

Hej. Jedna vec sú fakty a druhá vec je ich interpretácia.
Toť som bol v ostrej diskusii o ruských dejinách. Zaujímavé bolo ako zhruba pri rovnakej znalosti bola interpretácia úplne opačná.
Oponent na základe komunistického režimu a vstupu vojsk VZ zaujal tvrdo anglosionistický postoj a nech som argumentoval akokoľvek tak len opakoval svoje a ešte som bol všeličo.
To je ten význam SV, ZV, INTV, Infovojny a iných ale aj tu, že nie je všetko konformné s hlavným prúdom. Že občas sa aj vypnú vysielačky ovplyvňujúce myslenie ako v Obývanom ostrove aj keď z toho bolí hlava.

Dreamer

Priznám sa že aj teraz mám na stole cca 1,5 dcl veľmi kvalitného suchého červeného vína, pohoda je zaručená!

https://www.youtube.com/watch?v=ACSxNaP_aUQ
https://www.youtube.com/watch?v=ZrDjnA55oHo

Moravská verzia, dokazujúca že ide o univerzálnu globálnu pravdu!

https://www.youtube.com/watch?v=Ywstbj_gsqw

Na inom mieste prebehla diskusia o vode a v tejto piesni je ukrytá hlboká pravda (aj v tých čo nasledujú) :-D !

Vyskúšal som všetko, mal som obdobie koňakové, whiskové, rumové, ginové aj ouzové. Obetoval som sa pre vedu a robil som pozorovania účinkov na svoju psychiku a zdravie. :-D
Zohľadniac skúsenosti rodičov a starých rodičov, pozorujúc umierajúcich starcov rôznych národov, došiel som k nasledovným záverom.
Najlepšie je kombinovať pitie čerstvých ovocných a zeleninových štiav (ale vyrobených kvalitným pomalobežným odšťavovačom – optimálne denne minimálne 0,5 l) s pitím kvalitného suchého vína (max. 2 deci denne). Do pitného režimu 2 litre doplní najlepšie zelený čaj a Kláštorná minerálna voda.
Tvrdý alkohol spôsobuje rýchlu eufóriu, nasledovanú stavmi úzkosti – depresie a postupné problémy s pečeňou.
Okolo mňa už pomreli rodičia a starý rodičia a tak mám veľmi drsné varovné príklady. Môžete byť čulý a fyzicky fit, ale je Vám to prd platné, keď osprostiete. Predstava o blahoslavených chudobných duchom je veľmi naivná interpretácia biblickej metafory. Problém postupného starnutia je podľa môjho názoru primárne problém ako zostarnúť a neosprostieť. Môžete mať všelijaké bolesti a boliestky, ale nie je to nič proti tomu ak osprostiete. Realita je taká, že v takomto stave si to napriek idealizovaným predstavám o šťastnom nasprostastom starčekovi, svoje postihnutie si veľmi bolestivo uvedomujete. Dezorientácia, úzkosť, depresie sú horšie ako bolesti v krížoch, reuma, ... atď.!

Ako na staré kolená neosprostieť? Ponúkam niekoľko veľmi pohodových rád:
1. Veľmi opatrne užívať lieky proti bolesti a na spanie.
2. Vyhýbať sa tvrdému alkoholu.
3. Zelený čaj s Ginkom je výborný preventívny liek.
4. Červené suché víno umožňuje si užívať život a vylepšovať si náladu.
5. Snažiť sa zaťažovať si mozog novými informáciami. Ideálne je učiť (doučovať) sa cudzie jazyky a nájsť si 2-3 vedecké oblasti, ktoré si môžete v pokojnom tempe študovať. Je preukázané, že mozog aj starobe tvorí nové buňky, ktoré keď nevyužijete, pomerne rýchlo zanikajú.

A týmto končím moje mudrovanie s Appelation d´Origine Contrôlée (AOC)! :-D

1488

síce ťa nepoznám, ale návod na použitie mám podobný. Lieky na bolesť a spanie sa myslím môžu vynechať..

Dreamer

iba v mimoriadnych prípadoch pri neznesiteeľnýách bolestiach. Ale opatrne, maximálne Acylpirín, Paralén, v žiadnom prípade nie Brufén a jeho deriváty!

Na spanie podobne, najlepšie prírodné čajíčky, ešte lepšie je sex v prírode :-D.

Ľubov

tak nejako patrí k sebe.Dokonca,poznám názor,že sa to diferencuje jemnejšie, takto:
katolíci: víno
evanjelici: pivo
pravoslávni veriaci:vodka,destiláty všeobecne
Tiež vás asi zmiatne Bavorsko,no,čo potom Slovensko?:)
Moslimovia sú údajne abstinenti,to ani nekomentujem. Inak,tém je tu naozaj dosť a sú velmi pestré,to nám asi najviac vyhovuje..

Dreamer

Najviac to ovplyvňujú prírodné podmienky na pestovanie vína a strava.
Rusko muselo kvalitné vína dovážať (Vynikajúce sú z Moldávie s cárskou pečaťou, ale tak isto v Gruzii a Arménsku sú vynikajúce odrody, žiaľ u nás menej dostupné). Vodka je teda skôr východisko z núdze pre chudobu a jej slopanie má na väčšinu Rusov zničujúce dôsledky.
Evanielici - V údolí Mosely a Rýna by ťa za tento výrok zlynčovali. Vyskúšaj Moselské rieslingy, sú teraz pomerne dostupné a zmeníš názor ... Prusko a vôbec sever Nemecka je problém podobný ako Rusko.
Bavorsko - k pečenému bravčovému kolenu alebo k prasiatku s knedľou a kapustou sa hodí najviac pivo. Kyslá kapusta a víno sa k sebe moc nehodia.
Ale večer si dajú tiež dobré vínečko:
https://www.tripadvisor.com/Attraction_Review-g187321-d2478920-Reviews-B...
a to majú Rýn, Moselu a Alsasko blízko!

Slovensko sa diferencuje na podobnom princípe (podmienky na pestovanie a strava).

Inšpirovala si ma a tak som si otvoril k diskusii Riesling Bernkasteler Kürfürstlay zo strednej Mosely, dostať v Tescu v akcii za veľmi rozumnú cenu!

1488

je dobrý spôsob centrovania. Raz za čas si spomenúť, kto sme a kam vlastne kráčame.

Norman

a on to niekto niekedy už vedel?

1488

je to zapísané v krvi, možno genóm, nadvedomie.. Ale mal som na mysli len také obyčajné zastavenie a rekapituláciu v tomto živote, s tými jednoduchými inštaláciami, ktoré máme momentálne vo výbave. Veď každý sa môže upokojiť a keď sa rozkuká okolo seba, tak to na škodu nebude :)

Norman

teraz som si všimol, vlastne si napísal zaujímavú vec, bez irónie, mierne upravené:
"spomenúť si, kde budeme"

:)
To je dobrý slogan
"Spomeň si, kde budeš zajtra"

Okolo toho by sa dalo založiť celé ďalšie náboženstvo, heh.

Dreamer

Už sv. Augustín napísal :
"Čo je to čas? Keď sa nepýtam, poznám odpoveď."

Pozrite si:

https://www.youtube.com/watch?v=mcMvP7Qzk4M

Čo sa týka vnímania času

http://www.anthroweb.info/fileadmin/pdfs/secret_doctrine.pdf

str. 92
STANZA I
2. TIME WAS NOT, FOR IT LAY ASLEEP IN THE INFINITE BOSOM OF DURATION
"(a) Time is only an illusion produced by the succession of our states of consciousness as we travel through eternal duration, and it does not exist where no consciousness exists in which the illusion can be produced; but "lies asleep." The present is only a mathematical line which divides that part of eternal duration which we call the future, from that part which we call the past."

Môžeme spomínať a v osobitých prípadoch predvídať súčasne budúcnosť.

Norman

Ako sa to vezme, ilúzia. Hm.. hmm...:)

Čo sa týka času, radšej si prečítaj toto:
http://nadhlad.com/content/hranice-evolucie

Je to už tri roky, čo to tu bolo zverejnené. Možno ťa to zaujme. Možno to pochopíš;-)