Mečiarove amnestie

Slovenskou politikou teraz pretekajú Mečiarove amnestie.

Je to ďalší jasný prípad odklonu politiky od dôležitých tém ku náhradným detinským cirkusom.

Akékoľvek slovo či názor k tejto bláznivej hystérii by bolo namočenie sa do stoky.

Bolo by to ako keď deti kričia na bábkového Gašparka "Pozor! Choď do ľava! Za tebou! Princezná je v domčeku!"

Gašparkovodič dobre vie, kde je princezná a kde je ježibaba, ale plebs má zas zábavu, pri ktorej sa dokonca cíti dôležito.

A kto sa zas pokúša vyliať na Slovensko takúto politickú močovku? Zas tí istí: Budaj, Poliačik a podobní šašovia.

 

 

 

 
Norman

Týmto sa zaoberať by človek musel byť niečo ako mrchožrút Dag Daniš, - vo svojom článku dáva ako argument to že Svechota je mrtvy, Kováča je mrtvy, dokonca aj Klestil je mrtvy a teda ich asi nemožno spomínať. Akoby to, že starý Kováč je už v pekle niečo zmenilo na pravde, že spolu so svojím skurveným synom sa podielal na VYKRADANI Slovenskej republiky. Pričom si následne dal samoamnestiu.

Toto nie je príspevok o amnestiach, ale, ako bolo spomenuté, o jednom mrchožrútovi.

yano

Vcera ked Meciar povedal , ze NBS bola za prehratymi volbami v 98 dost som sa divil. Uz som pocul , ze Masar je v CIA ale to s tymi mzdami , ktoré zastavili mesiac pred volbami aby odobrali hlasy HZDS som pocul prvykrat.

sandro

Tiez sa na tom zabavam. Ale aspon to vytiahlo na chvilu Meciara na vyslnie do TA3. A po pociatocnych rozpakoch sa ukazalo, ze v porovnani s tymto dnes uz dedom, vyzera dnesna politicka reprezentacia ako spolok pobluznenych saskov a deti. Jedine Bugar nabral odvahu, mozno ma v aktualnej kondicii parlamentu aj pocit nadradenosti a zabudol... Ale velmi rychlo bol usadeny.

Sinuhe

odporúčam do pozornosti právny názor JUDr. Zvalu, ktorý sa mi zdá byť rozumný a vyvážený:

http://www.hlavnespravy.sk/slovensky-pravnik-zijuci-v-kanade-jan-zvalo-z...

A len doplním, že skoro nikto sa nedožaduje aj zrušenia Kováčových amnestií, ktoré celému tomu cirkusu predchádzali a keby neboli, t.j. ak by sa bola mladému Kováčovi bola poskytla šanca očistiť sa pred (pravdepodobne) nezávislým nemeckým súdom, tak by nedošlo k takému neblahému vývoju, k akému došlo. Ak ma pamäť neklame, tak na týchto amnestiách sa zviezol aj Kočner ako spoločník/komplic Kováča mladšieho a amnestia (+ kopec vecí, ktoré tým pádom na kdekoho vedel) mu naštartovali kariéru k závratnému bohatstvu a vplyvu v tomto štáte. Demoralizujúci dopad Kováčovej amnestie na obyvateľstvo ako také bol hádam aj väčší ako následné Mečiarove amnestie. Takže tak.
P.S. Sem-tam na politickej scéne aj dakto nesmelo pípne, že by sa mali zrušiť aj Kováčove amnestie, ale hneď je umlčaný, alebo ignorovaný. Ktovie prečo.

Ľubov

myslíte,že je možné,aby sa Mečiar vrátil do politiky ? Včera som si uvedomila(kvôli nemu som pozerala ta3),ako je stále napriek veku inde,ako ostatní.Ako vlk vedľa pudlov.Hm,niečo ma napadlo,čo tak ..... no nič,idem oslavovať mdž,ako kedysi,adios

Buheh

tie staré s dierou, že táto myšlienka, totiž že aké by to bolo, keby sa Mečiar vrátil do politiky, napadla úplne každému, kto tú debatu pozeral. Ale samozrejme, nič také sa nestane, najmä preto nie, že už na to nemá dôvod, energiu a chuť.

sandro

Najvacsou tragediou Meciara je to, ze uz po tolkych rokoch zatlkania nemoze povedat pravdu. Proste tajne sluzby robia niekedy aj skarede veci a pozitivne je, ked su v ich hladaciku zlocinci ako Kovac ml. a nie radovi obcania tohto statu ako je to teraz. Staci sa pozriet, co doraba tajna sluzba najvacsej demokracie sveta. Oproti tomu je zavlecenie hladaneho recidivistu na policiu iba selankou.

Norman

O Kováčových sa nehovorí moc, ale malo by sa hovoriť v prvom rade o nich, lebo tie to začali.

12. december 1997
Prezident Michal Kováč udelil svojmu synovi a jeho spoločníkom milosť v súvislosti s vyšetrovaním kauzy Technopol. Vyšetrovanie kauzy na Slovensku tak bolo zastavené, pokračovalo v Nemecku.
3. február 1998
Na základe medzinárodného zatykača zadržala česká polícia na hraničnom priechode s Nemeckom pri Rozvadove Michala Kováča mladšieho. Do Nemecka cestoval, aby mohol vypovedať pred tamojšími vyšetrovacími orgánmi.
3. marec 1998
Vyšší krajinský súd v Mníchove prepustil Kováča mladšieho z vyšetrovacej väzby na kauciu 150-tisíc nemeckých mariek.
2. marec 1998
Skončilo sa funkčné obdobie prezidenta Michala Kováča. Vzhľadom na to, že dovtedy nebol zvolený nový prezident, svoje právomoci odovzdal vláde. Úradujúcim prezidentom sa stal predseda vlády Vladimír Mečiar a predsedom NR SR Ivan Gašparovič. Ďalším inaugurovaným prezidentom sa stal po viac než roku Rudolf Schuster, zvolený priamou voľbou.
3. marec 1998
Vydanie rozhodnutia o amnestii predsedom vlády Vladimírom Mečiarom v zastúpení prezidenta SR. V článku VI nariadil, aby sa nezačínalo, a ak sa začalo, aby sa zastavilo trestné stíhanie za trestné činy spáchané v súvislosti s oznámením o zavlečení M. Kováča ml.

---
to je zo Smetiska - aj v ich podaní je to jasné, kto sa zastaví a zamyslí.

Tento cirkus dnes je naozaj robený hlavne pre podrazenie Fica. Mali by sa zrušiť tie Kováčove amnestie a malo by sa minimálne povedať pravda o tom, aký to bol hajzel a jeho syn by mal skončiť v base.

mil-ka-sf

1.časť,
http://www.necenzurovane.net/kovac/labus1.html

ďalej -> 2.časť, http://www.necenzurovane.net/kovac/labus2.html

3.časť, http://www.necenzurovane.net/kovac/labus3.html

Otvorený list M. Kováčovi http://szcpv.org/10/otvorenylist.html
Perzekúcia vnuka M. Svitanovej
Prvý z troch listov... http://prezidentk.blogspot.sk/…/prvy-z-troch-listov-ktore-s…
Posledný z troch listov starému podvodníkovi a jeho amnestia-
http://prezidentk.blogspot.sk/2011_05_01_archive.html
List M- Svitanovej premiérovi R. Ficovi-
http://www.necenzurovane.net/kovac/labus5.html
Min. zahraničných vecí SR kryje podvodníka Michala Kováča ml.?-
http://www.necenzurovane.net/kovac/labus6.html
Fakturanti z vysokej politiky-Kovac, Lexa
http://www.necenzurovane.net/08/fakturanti.html
M. Kovac ml. Chirana group- http://www.necenzurovane.net/kovac/kovac8.html

Karči

Mečiar povedal pravdu,že nejde o neho,ale hrá sa o Ficovu hlavu.Sponzori opozície,slniečkárov a kaviarne sa snažia cez amnestiu rozbiť Smer,len či domysleli aj ďalší krok,lebo si neviem predstaviť ,že šašovia z opozície by vedeli zostaviť zmyslu plnú vládu.

yano

Mozno rataju aj s tym , ze dalsie volby nebudu...

Aman Againsttime

Čím viac čítam rozhovory s takýmito chorými kreatúrami, tým viac mi začína byť starý Mečiar sympatický: https://dennikn.sk/698427/novinarka-lesna-unos-nie-je-dobry-film-je-vsak...

Akosi mi tiež uniká prečo je tu odrazu tento humbuk okolo amnestií? Akože kvôli nejakému filmu? (Btw, ten film vyzerá na ťažkú propagandistickú kravinu. Zase tu niekto bude zobrazovať Slovensko pomaly ako nejakú banánovú "narko-diktatúru, že)? Je jasné, že ide len o ďalšie špinavé hry opozície A súhlasím s ostatnými. Vyprávať o zrušení Mečiarových amnestií bez toho, aby sa spomenula Kováčova amnestia a jeho syn-kriminálnik je vrchol pokrytectva.

afinabul

Michal Kovac znamy z kauzy Technopol, ktora vdaka jeho diplomatickej imunite dodnes nebola Mnichovskym sudom doriesana hovori o spojenectve firiem na Taiwane kde sa firma Huberta Lo a firma Chirana Group zucastnili podvodu presahujuceho niekolko desiatok milionov dolarov.
V case 2:15 na videu je pocudovania hodne , ze dotycny priznava ucast v spojenectve , ktore neskor popieral novinarom aj sukromnym vysetrovatelom.
Tiez nie je nahoda , ze Hubert Lo bol zadrzany v pobocke Uni Credit bank vo Viedni kde si mal vyzdvihnut znacnu hotovost.
Urcite nie je nahoda , ze kauza Diamantova bana ( v kauze kde je zapletena manzelka slovenskeho premiera ) kde prave splatka vo vyske 10 milionov americkych dolarov bola vyplacana z uctu v predchodkyni banky Uni Credit bank teda Bank of Austria kde mimochodom podla zisteni sukromneho vysetrovatela skoncilo aj dedicske imanie rodiny Valentina Labus.
Najde sa na Slovensku policajt alebo prokurator, ktory bude mat konecne "gule" a zacne riesit "diplomata" Michala Kovaca mladsieho???
http://prezidentk.blogspot.sk/2015/10/otazka-pre-naka-generalnu-prkuratu...

slaven1

A to nie je najhoršie miesto pre politzdochlinu. Oblasť, v ktorej sa nachádza Tajvan, hospodársky žije. Množstvo príležítostí ako zarobiť "legálnou prácou" a Kováč robí čo? Naďalej udržuje rodinné tradície.

yano

Zdravim ta Afinabul , konecne faj diskusia tato stranka :)

mil-ka-sf

1.časť,
http://www.necenzurovane.net/kovac/labus1.html

ďalej -> 2.časť, http://www.necenzurovane.net/kovac/labus2.html

3.časť, http://www.necenzurovane.net/kovac/labus3.html

Otvorený list M. Kováčovi http://szcpv.org/10/otvorenylist.html
Perzekúcia vnuka M. Svitanovej
Prvý z troch listov... http://prezidentk.blogspot.sk/…/prvy-z-troch-listov-ktore-s…
Posledný z troch listov starému podvodníkovi a jeho amnestia-
http://prezidentk.blogspot.sk/2011_05_01_archive.html
List M- Svitanovej premiérovi R. Ficovi-
http://www.necenzurovane.net/kovac/labus5.html
Min. zahraničných vecí SR kryje podvodníka Michala Kováča ml.?-
http://www.necenzurovane.net/kovac/labus6.html
Fakturanti z vysokej politiky-Kovac, Lexa
http://www.necenzurovane.net/08/fakturanti.html
M. Kovac ml. Chirana group- http://www.necenzurovane.net/kovac/kovac8.html

Norman

práve som sa dozvedel z rádia Infovojna, kde debatí naživo Lichtner s Harabínom, že otváranie amnestií má slúžiť "na zničenie štátu".

hech:-)

Prvý raz, čo sa výrazne čudujem Lichtnerovi. Možno by mal menej popíjať s tým Harabínom, lebo im to obom lezie na karbit.
Lebo noazaj oceňujem zábavný aspekt tejto relácie, aj pekne vysvetlili, ako to bolo s "rasistickým" útokom na Francúza v BB - ale to hysterické šalenie o rozpade štátu a podobne by si mali šetriť len na výnimočné momenty. :-))))

slaven1

V udalosti sú zabalené 3 veci, ktoré treba aby boli posudzované osobitne. Dve popíšem:

 

1. Nejaký opitý problémový človek napadne druhého opitého človeka v problémovom bare. Počas bitky, ako to už chodí, po sebe kričia veci.

Opitý problémový útočník rozbije o hlavu druhého človeka ešte aj pohár, ako z hlúpych filmov, ktoré mu 25+ rokov vysielajú do hlavy. V problémovom bare "čísielko" s rozbíjaním poháru o hlavu nie je prvý krát.

Prípad má byť vyšetrený, útočník potrestaný, rutina. Napadnutý opitý človek sa nemôže čudovať, že keď sa "ide prejsť mínovým poľom, a šliapne na mínu".

 

2. Protislovenské zákony, ktoré zväčšila, rozšírila homosexualistka Žitňanská, umožňujú určitých ľudí vyňať z množiny "človek" a dať im exkluzivitu, status "extrémne chráneného", "nadčloveka".

Zbiješ človeka, dostaneš trest, zbiješ neeurópskeho človeka (Afričana, Magrebčana, Inda, Pakistancu) tiež dostaneš trest a ešte aj dačo navyše.

Vďaka činnosti ľudí ako homosexualistka Žitňanská som sa vo vlastnej krajine stal človekom druhej kategórie, keď ma moja krajina chráni horšie ako neeurópskych cudzincov. Takéto nesmie byť.

 

Dalšie info k prípadu: http://nadhlad.com/comment/21622#comment-21622

Norman

Ako to dobre vysvetlil Harabín, lebo má informácie z prvej ruky - tam nie je ani jasné, kto je útočník. Nebolo lekársky vyšetrené poranenie u toho našinca (obvineného). Nik nič nevidel, ani traja Francúzi, kotrí navyše nevedia ani slovo po Slovensky - ale dali výpoveď - všetci traja úplne rovnakú, čo ju úplne diskvalifikuje.

Ergo: nielen že sú cudzinci viac chránení, ale tu je doslovne kampaň, aby policajti a prokuratúra našli nejaké "činz rasistov". Preto, keď počuli, že sa černoch zdrbal na zem a rozbil si pri tom hubu, podskočil prokurátor od radosti a prípad bol na stole. Že by si to chlap pre politické záujmy mal odsedieť 8 rokov, to týchto našich dnešných žitňanských urválkov samozrejme vôbec nezaujíma.

tentoraz sametová nebude.

slaven1

Do archívu správa od HS: Harabin zrušil obvinenie Špecializovaného súdu podľa protiextrémistického zákona. Obvineného prepustil na slobodu:

Ďalej vyšetrovateľ odôvodnil rasový motív tým, že obvinený na facebooku navštívil stránku Slovenského hnutia obrody, čo je podľa wikipédie a niektorých historikov hnutie, ktoré sympatizuje s fašizmom.

...

„Tak keď je tu bitka, tak je tu verzia poškodeného a verzia obvineného. Obvinený tvrdí, že bitku začal černoch ,ktorý mu dal do sánky” a vybil mu zuby. Černoch tvrdí, že ho obvinený udrel pohárom po tvári. Lekárska správa na černocha je, že mal rezné rany, ale nie je stanovený mechanizmus, či došlo k úderu pohárom, alebo či vzniklo zranenie z popadaných pohárov, keď spadli obaja na zem. Lekárska správa na obvineného, ktorý mal vybité zuby, sa však neurobila.“

...

„Veď sudca Špecializovaného súdu vošiel do mysle obvineného, keď ho na základe kliknutia na stránku Slovenského hnutia obrody uznal vinným z rasovo motivovaného trestného činu. On svojimi špekulatívnymi domnienkami a interpretačnými spojkami, dospel k tomu, že keď tam klikol, tak musí sympatizovať s fašizmom. Evidentne vyfabrikovaná vec, len aby mali rasový motív a aby realizovali protiextrémistický zákon. Toto nie je právo, toto je horor.“

Odkiaľ sa vzalo tvrdenie, že "SHO sympatizuje s fašizmom". Niečo mi ušlo? Byť SHO tak zažalujem sudcu sa poškodenie dobrého mena.

slaven1
kde debatí naživo Lichtner s Harabínom, že otváranie amnestií má slúžiť "na zničenie štátu". Harabin recykluje myšlienky Mečiarovej obrany, ktorú predostrel v relácii na TA3. Konštrukt v zmysle "útok na nás je útok na zakladateľov tohto štátu. Chcete povedať, že tento štát založili mafiáni". Divoké deväťdesiate. Obdobie "ranného kapitalizmu". ale to hysterické šalenie o rozpade štátu a podobne by si mali šetriť len na výnimočné momenty. :-)))) pravda :)   Inač Pišta má svoj kanál na YT, občas treba pozrieť https://www.youtube.com/channel/UCHzaT9gu8xj3IQeHxmPm8uA
Ľubov

Môžme to aj takto brať.Však smejme sa.Rozpadá sa Francúzsko,Nemecko,Ukrajina.

Norman

ale veď ja im vyčítam to isté.
Rozpadá sa Francúzsko,Nemecko,Ukrajina a oni robia cirkus okolo amnestií. Teda zapájajú sa do toho cirkusu, podporujú ho - aj keď robením druhej strany.

Alternatíva ma slúžiť na formovanie povedomia, nie na zábavu, hysterizovanie a podobne. Alternatíva sa pohybuje na webe, kde je toho veľa, ale to neznamená, že budeme donekonečna nekritickí.

Hm, respektíve, už som to dlho nepočúval, možno preto som prekvapený, akí sú už vyšťavení.

afík

"Ergo: nielen že sú cudzinci viac chránení, ale tu je doslovne kampaň, aby policajti a prokuratúra našli nejaké "činz rasistov""
http://nd06.jxs.cz/653/687/7ed3033ea4_91713422_o2.jpg
http://nd06.jxs.cz/519/547/0cd209c870_91713506_o2.jpg

Buheh

na bábkového Gašparka "Pozor! Choď do ľava! Za tebou! Princezná je v domčeku!"

To si veľmi pekne povedal. Áno, presne to je ten pocit. A nie je to len o tejto situácii, ale prakticky o všetkom súvisiacom s dnešnou podobou tzv. zastupiteľskej demokracie.

Rudo

Všetky báchorky o vrahovi a únoscovi Mečiarovi boli umelo vykonštruované z amerických kruhov, keďže Mečiar odmietal odovzdať strategické podniky do rúk západu. Po tom, čo nastúpil zradca Dzurinda, čo spravil ako prvé? Nechal padnúť kurz koruny voči doláru z 33 na 50, aby to bolo výhodné pre amerických privatizérov a potom im naše najcennejšie podniky bez okolkov rozpredal.

Norman

Toto jediné je podstatné a toto jediné bude hodnotiť história. Dzurinda bude históriu odsúdený ako najväčší zločinec tej éry. On je najväčší symbol toho zločinu, aj keď jeho pravá ruka Mikloš, nasledovníčka Radičová a mnohí mnohí iní sú tiež rovnakí zločinci.

Vango Tango

a nie následky. Mečiarove amnestie na zavlečenie boli následok zúfalého stavu spoločnosti.

Nemám chuť tu šíriť ďalšiu verziu, čo sa stalo. V samotnej SIS bol taký bordel vďaka blbečkovi Lexovi mladšiemu, že tam boli pravdepodobne dve tajné služby, z ktorých obe intenzívne spolupracovali s nemenovanými veľmocami.

Skutok zavlečenia sa stal! V prípade procesu bude otázka, ktorá z vetiev SIS ho organizovala a ako dokázať Mečiarovu spoluvinu. Mečiar a Lexa ml. v tejto verzii vychádzajú ako dvaja debili, čo sa pokúsili hrať vysokú hru. Vďaka skúsenejším hráčom sa ale hanebne popálili! A to bola pointa celej akcie zavlečenia. Indíciami sa radšej nebudem zaoberať, ale tento príbeh (s detialami, čo som neuviedol) ja osobne považujem za pravdepodobnejší.

Norman

zavlečenie sa stalo a spravili ho Svechotovi ľudia z SIS. Je to však naozaj malina v porovnaní s plošným vykradnutím celého štátu.
Dokázať vinu Lexovi bude ťažko - už sme videli súdy s Lexom. a dokázať spoluvinu Mečiarovi je už celkom nemožné - on sa predsa naozaj o detaily nestaral a nechcel o nich vedieť, samozrejme. Na to má ľudí, aby konali ale aj niesli zodpovednosť.

Čo sa týka smrti Remiáša, tam už je to maximálne len reakcia dolných ľudí, ktorí sa báli nejakej svojej angažovanosti. Je ale aj možné, že ho zavraždili anglosionisti - aby mali obeť, a aby sa zbavili nevhodného svedka, idealistu, ktorý bol pri tom, ako sa dávali miliony Fegyverešovi, aby svedčil aj o tom, o čom nevedel.
Opakujem - Remiáš bol nebezpečnejší svedok kováčovskej strane. Ak by druhá strana chcela niekoho zabiť, zabila by ľahko Fegyvereša - to, kde sa vtedy "schovával" by sa v našich pomeroch dalo zistiť, to bolo takmer verejné tajomstvo. Ale nik ho nepotreboval umlčať, lebo jeho svedectvo bolo už otrasené. Zato Remiaš, ktorý bol očividne ambiciózny a naivný, chcel zrejme príliš (aj peňazí). Umlčanie Remiáša nemalo pre nikoho zo SIS zmysel, ani ako výstraha, ale komu slúžila výborne jeho obhorená mrtvola, to je jasné. Doteraz tak slúži, doteraz ho vyhrabávajú. Aj jeho matka by sa mala v prvom rade zamyslieť, kto jej zabil syna. Ak nič iné, mala by si uvedomiť, že to Fegyveres a Kováčovci zatiahli jej syna do týchto špinavých hier.

Vango Tango

politiky na Slovensku. Osobne mi môže byť ukradnutý, lebo je jasné, že sa jeho potrestania nedožijem. Celá táto koalično-opozičná „politika“ by mi mohla byť tak isto ľahostajná, možno sa nedožijem nasledujúcich parlamentných volieb (mám 75% pravdepodobnosť ich dožitia).

Možno Vás bude prínosný pohľad človeka, ktorý je až takto fatálne nad žabomyšími problémami politiky na Slovensku.

Čo považujem za závažné?

1. Na Slovensku máme politikov, ktorí evidentne necítia ani minimálnu zodpovednosť voči občanom, ktorí ich živia. Ako môže politik – hovädo, ktorý vyberal po „revolúcii“ ministra vnútra na inzerát a vybral Mečiara, pokojne sa postaviť pred verejnosť a tárať o zrušení jeho amnestií? Ako to, že naša samozvaná kaviarenská „elita“ túto drzosť akceptuje?

2. Čo je šokujúce, je absencia elementárnej právnej kultúry viac ako 25 rokov po transformácii politickej scény v parlamente. O morálke Fica si myslím svoje, ale od jeho spolužiakov viem, že to bol nadpriemerný študent, Hujer právnickej fakulty a že nie je sprostý. Na rozdiel od navrhovateľov zrušenie amnestií. Nepredpokladám až taký stupeň konšpirácie, že by sa vedome snažili zabezpečiť právnu ochranu Mečiarovi, v skutočnosti ale (a opakujem dúfam že z primitívnej hlúposti) na tom intenzívne pracujú.

3. Čo ma ale viac šokuje, je diletantizmus (?) našich „renomovaných ústavných právnikov“. Bez mihnutia ignorujú elementárnu právnu filozofiu a hermeneutiku (metodiku výkladu práva). Mal som dva semestre hospodárskeho práva a asi dobrého prednášajúceho. V kontexte pochopenia právnej beztrestnosti finančných oligarchov som sa musel niektorými otázkami právnej filozofie zaoberať pomerne dôkladne. Dopadajú zásadným spôsobom do ekonomiky megapodvodu, ktorým sa zaoberám.

a. S ohľadom na morálny relativizmus, ktorý dominuje v súčasnom právnom systéme a ktorého podpora vyplýva práve zo snahy právne legalizovať podvody finančnej oligarchie, žijeme v systéme právneho pozitivizmu. Morálne súdy sú zatlačené do pozadia, primárne sú zdrojom práva zákony, prijaté v „demokraticky“ zvolenom parlamente. Právo musí byť aplikované formálne podľa pravidiel jeho výkladu a „spravodlivosť“ má spočívať v rovnakom posudzovaní bez ohľadu na status občana.

b. Naše "právne elity" operujú Norimberským procesom, čo považujem za vrchol arogancie. Kto má záujem o to, čo sa tam dialo z právneho hľadiska, nech si prečíta http://digitalcommons.liberty.edu/cgi/viewcontent.cgi?article=1456&conte... ! Je tam aj stručná história právnej filozofie a kto chce, aby sa elementárne orientoval v tejto oblasti, je to výborný štartovací materiál. Ja stručne zhrniem pointu. V čase tohto procesu bola situácia, že právny pozitivizmus nahradil prirodzené právo (vychádzajúce z prirodzenej morálky) ako dominantný princíp právnej filozofie. Obhajca nacistov Hermann Jarheiss, profesor práva z Kolína, za pomoci Göringa, čo sa drzo vysmieval spojeneckým právnikom, zahnali obžalobu do slepej uličky. A tak politickým rozhodnutím, aby mohli byť potrestané zločiny nacistov (nie iba elít) sa dočasne používali princípy prirodzeného práva. Ale okamžite po ukončení denacifikácie sa na ne veľmi rýchlo zabudlo, lebo by jeho ďalšia aplikácia ohrozila fungovanie finančného systému.

c. V rámci právneho pozitivizmu je veľmi dôležitá metodika výkladu práva. Ak nejaký právny dokument definuje predmet, ktorým sa zaoberá, musí sa použiť táto definícia. Ak sudca aplikuje takýto dokument na konkrétny trestný čin, musí použiť túto definíciu!

d. Musím žasnúť, ak právni „experti“ používajú veľmi voľne pojmy únos, zavlečenie a zmiznutie. To že nejaký hlupák umelec dá do názvu svojho diela pojem „únos“ mi nevadí. Ale ak vznikne stanovisko expertov operujúce s dokumentom v ktorom sa definuje pojem "nedobrovoľného zmiznutia" ako „Na účely tohto dohovoru sa za nedobrovoľné zmiznutie považuje zadržanie, väzba, únos alebo iná forma pozbavenia slobody, ktorých sa dopustili zástupcovia štátu alebo osoby, alebo skupiny osôb, ktoré konajú s poverením, za podpory alebo s tichým súhlasom štátu, s následným odmietnutím potvrdiť pozbavenie slobody alebo zatajením osudu alebo miesta pobytu zmiznutej osoby, v dôsledku čoho je táto osoba postavená mimo ochrany zákona.“ a aplikuje to na zavlečenie, tak by som týmto "expertom" odobral právnický diplom.

Práve takýto prístup k právu je charakteristický pre nacionálny socializmus a komunizmus! Idioti čo bojujú štýlom TOFICO A TOKOTLEBA sú hlásateľmi právneho voluntarizmu najsprostejšieho zrna!

Norman

Mečiar je výplod pripraveného anglosionistického prevratu. Bol to jeden z pripravovaných agentov, určený presne na hrubú prácu ministerstva vnútra - to značí na odstraňovanie prípadných konkurenčných revolucionárov (aby niekto nesiahol náhodou na komunistov, aby niekto nesiahol na hlavných agentov (Kňažko, Bugár, Gál ).
Lenže hlavní agenti anglosionistov na Slovensku - Gál, Mesežnikov, Kňažko ... sa ukázali ako neschopní, takisto sa ukázalo, že patvar Česko-Slovensko sa nedal udržať ani pár rokov a tak sa Mečiar odmietol podriadiť

Mečiar evidentne sám nevedel robiť politiku čo sa týka etiky a stability. Jeho myslenie je iracionálne a špekulatívne, ale aj nepraktické, bol príliš hrubý na robenie politiky v tom prostredí, v čom sme sa ocitli. Ale hlavne znova opakujem: bol postihnutý tým, že aj jeho tam strčili medzinárodné mafie, on o nich vedel kopu faktov, ale nedal sa na cestu očisty, ale dal sa len na cestu síce mimo nich, ale podobným smerom. Preto podľahol nielen mocensky, ale aj morálne.

Dnes by najlepšie spravil, keby naozaj všetko napísal povedal. Stále niečo zatajoval, a nevie sa toho zbaviť. Oni vtedy intrigy považovali za hlavnú metódu politiky - čo je kocúrkovské, a hlavne teraz mu je to už nanič.

Vango Tango

To je asi všetko, čo môže napísať Mečiar. Na viac jednoducho nemá!

Ak chceš ovládnuť nejakú krajinu mocensky a vykradnúť ju bez použitia vojenskej intervencie a následnej okupácie, musíš mať zmes nasledovných ingrediencií:

1. Vládu neschopných hlupákov, ktorí sú na takom stupni demencie a sociálnej deviácie, že prestali byť schopní chápať svoje vlastné záujmy;

2. Národ tak otrávený z vládnutia tejto bandy Niktošov Asociálov, že je ochotný privítať každú zmenu (a v tom má Fico pravdu, že na Slovensku hrozí takáto situácia);

3. Partičku užitočných idiotov a užitočných bláznov, ktorá sa ochotne oportunisticky vrhne na iluzórne „vládnutie“ bez ohľadu na záujmy národa.

Platí pravidlo, že z užitočných bláznov sa stávajú škodliví šialenci v časovom meradle roky, užitočným idiotom trvá premena na neužitočných gašparov rádovo desiatky rokov.

Na postkomunistické krajiny sa vrhli ako supy spravodajské služby minimálne z troch svetových strán. Išlo im o ich strategické záujmy, ale zabezpečovali aj konkrétne ekonomické záujmy oligarchie svojich krajín pri porcovaní zdochýňajúcej ekonomiky.

Už pri prvom verejnom vystúpení Mečiara sa psychiatri chytali za hlavu, na jeho diagnózu ste nepotrebovali doktorát z psychiatrie. Pár ich stratilo nervy a svoj názor dalo aj na papier, najlepšie to vystihla kniha http://www.martinus.sk/?uItem=39095 , kde nemuseli ani nikoho menovať a každý trochu skúsený človek vedel, o kom to je ... :-D

Mečiar má pravdu v tom, že ak by sa Slováci dozvedeli skutočný príbeh ako vznikla naša štátnosť, malo by to katastrofálny dopad na naše ilúzie.

Jeho „Memoáre napísané na pisoáre“ (aby som parafrázoval slávnu knihu J. Fučíka :-D) budú iba obhajobou jeho obrazu „otca národa“. Pravdu ani sám celkom nevie a aj to málo čo pochopil, nemôže napísať, lebo by sa zosmiešnil.

Norman

Treba to presnejšie vyjadriť.
Nedošlo k tomu, že by sa niekto rozhodol "ovládnuť nejakú krajinu". Československo sa ropzpadlo roku 1939 a odvtedy nebolo nikdy samostané. Po roku 1945 plne mocensky podliahalo Moskve. Tej sa začallo impérium rozpadať podobne ako britský Commonwealth, a tak svoje periférie proste predala Washingtonu. Úplne prosto nás predali, nič iné sa nestalo.
Preto k tvojim bodom:
1. Československo nemalo samostatnú vládu za komunistov a nemohlo nič robiť
2. Národ žil v totalite od stredoveku NEUSTALE. Preto nemá zmysel obviňovať ľudí, že mali šancu niekedy niečo moc zmeniť, nie do roku 1989 a logicky, že ani následne nemohli tieto zajace, hodené do vody, konkurovať v plávani krokodýlom a žralokom. Nemá zmysel ich preto kritizovať, to len vytvára ďalšie prípadné zúfalstvo a výčitky.
3. Takú partiu zradcov nájdeš vždy, zvlášť, ak krajina obsahuje komunitu "kozmopolitov". A ak je krajina nová, ako Slovensko od roku 1993, tak ani nemá vypestované ešte obranné látky a doslovne je rozožieraná za živa potkanmi.
Západ sa potom už len rozhodol svoj nový majetok takpovediac zničiť.

Zvyšok sedí presne.
Ak súhlasíš, že má Mečiar pravdu a "ľudia by stratili ilúzie" - tak to je presne to, čo by sa v ideálnom pripade malo stať Čo sa však, žiaľ, nestane, aj ak by Mečiar náhodou chcel, aj tak k tomu nedôjde - vyhodili by to na verejnosť oklieštené. Takže hej, samozrejme že ak niečo podpíše, tak to bude len jeho oslavný traktát a nebude tam dávať pravdu.

Ale osobne k nemu: nemusí si zúfať, lebo história má rada zlých chlapcov. Z posledných 25 rokov (na Slovenku) zostanú len dve mená : Mečiar a Fico. Všetci ostatní pôjdu oprávnene do koša ako dementní amorálni úradničkovia, trtoši a gágaji, ktorí absolútne zlyhali. A časť ako banda skurvených zločincov.

A ani jedného z tých dvoch menovaných nemusí mrzieť, že sa nestali prezidenti. Meno sa robí výkonom, nikdy nie úradom.

slaven1

Najlepší článok k Mečiarovým amnestiám čo som zatiaľ čítal dala Matica:

Z milosti udelenej vtedajším prezidentom Michalom Kováčom je zrejmé, o čo v kauze Technopol I. išlo. Citujeme: „Martin Syč-Milý a Michal Kováč spoločne s Mariánom Kočnerom v mesiaci december 1991 navštívili Petra Krylova v Mníchove (SRN), kde ho prehovorili k účasti na spáchaní podvodu voči a. s. Technopol Bratislava tak, že po vysvetlení, ako sa podvod uskutoční, mu vyvrátili jeho obavy z nereálnosti obchodu prostredníctvom faxov s poukazom na to, že v a. s. Technopol Bratislava majú známeho človeka, ktorý je do celej veci zapojený a tento zabezpečí preplatenie fiktívneho tovaru cez ČSOB pobočka Bratislava.“ Ďalej sa v milosti prezidenta Kováča uvádzajú konkrétne údaje o podvodnom dovoze neexistujúcich textílii z Holandska pre firmu Technopol, čím jej spôsobili škodu v sume 2 308 920 USD. V milosti sa uvádza, že si ju  rozdelili podľa vopred pripraveného plánu Rudolf van der Werff, Peter Krylov, Marián Kočner, Martin Syč-Milý a Michal Kováč. Predkladatelia ústavného zákona na zrušenie Mečiarových amnestií, týkajúcich sa kauzy zavlečenia Michala Kováča ml. do cudziny,  dosiaľ nikdy nežiadali zrušenie milosti udelenej bývalým prezidentom SR Michalom Kováčom svojmu synovi. Vehementne sa spravodlivosti pre Michala Kováča domáhal na jeho pohrebe aktuálny prezident Andrej Kiska...

http://snn.sk/news/podvod-na-technopole-z-roku-1992-ma-druhe-dejstvo/

afinabul

V roku 1994, a bolo to tiež v marci, sa opozícia pokúsila paralyzovať vládu Vladimíra Mečiara. Rokovaniu parlamentu, na ktorom vystúpil prezident Michal Kováč so správou o stave republiky, predchádzala zaujímavá tlačová konferencia SDĽ. Predstavitelia strany poskytli novinárom informáciu, že už majú dosť poslancov za HZDS, aby mohli povaliť vládu. Vláda skutočne padla, ale do konca roka ju Mečiar znova zostavil. Puč sa nepodaril.
Je známe, že KDH bolo jediné z politických subjektov, ktoré nehlasovalo za Deklaráciu o zvrchovanosti Slovenskej republiky a odmietalo i ďalšie štátotvorné akty. Preto nie je ničím prekvapujúcim, že práve táto strana roky paralyzovala štát predkladaním návrhu na zrušenie Mečiarovej amnestie. V súčasnosti prevzal iniciatívu poslanec Ján Budaj z OĽaNO. Bol na tribúnach v roku 1989, má skúsenosť z organizovania revolúcie.
http://www.hlavnespravy.sk/komu-moze-aktualna-kauza-okolo-meciarovej-amn...

s1
Ku kauze "Zrušme mečiarove amnestie" bol natočený film. 1) Takže celá kauza bola dlhodobo pripravovaná a organizovaná. 2) Začínajú z toho trčať veľmi sofistikované paprče. http://nadhlad.com/content/sucasne-ukrizovanie http://www.teraz.sk/kultura/film-unos-politicky-triler-cengel-solcan/246...
Buheh

ako skôr obrezané. A ani nie paprče (je to zjavná čurákovina).

slaven1

František Gaulieder, býv. poslanec parlamentu NRSR za HZDS, skončil pod vlakom. Je mŕtvy. Prvá sakrálna obeť (pojem vrámci polittechnólogie farebných revolúcií*) BAjdanu, bratislavského majdanu, je na svete. Po hercoch na scénu vstúpili seriózny hráči:

http://www.teraz.sk/slovensko/byvaleho-poslanca-nr-sr-frantiska-gau/2509...

Reakcia Matopiča naznačuje, že to sakrálna obeť môže byť:

https://www.facebook.com/10210382340087310

Sakrálna smrť

"Na pamiatku statočnému človeku - Františkovi Gauliederovi. Bratislava, 17. marca 2017"

-

NIEČO SA NÁM VYMKLO Z RÚK

František Gaulieder je mŕtvy. Peter Brňák, ktorý hlasoval ako Mečiarov poslanec za zbavenie mandátu Gauliedera, bude čoskoro rozhodovať podľa návrhu koalície ako "veľavážený" ústavný sudca o zrušení mečiarových amnestií.

Nekonečne absurdné.

https://www.facebook.com/igor.matovic.7/posts/10210385280200811

-

Človek, ktorý chce spáchať samovraždu, nesrší optimizmom a nerobí si plány. Priliš dlho čelil zlu a nepodvolil sa. A zrazu áno?

Nie. Nie. Nie.

https://www.facebook.com/igor.matovic.7/posts/10210384873230637

-

Svedok, ktorý príliš veľa vedel: https://www.youtube.com/watch?v=yDUWxeKngYc (Video Denníka N)

https://www.facebook.com/igor.matovic.7/posts/10210383225469444

-

František Gaulieder.

Minulý piatok som ho stretol prvýkrát a dobro, ktoré mu svietilo z očí bolo očarujúce. Hovoril mi, že v Galante mu hovoria galantský Matovič, lebo miestnym skorumpovaným politikom ide po krku. Ja som mu kontroval, že čoskoro ja budem Dankovým Gauliederom (viď status z 18.3., kde o tom píšem a zdielal ho aj FG) ... a smiali sme sa z toho. Navrhol mi tykačky a bol som poctený.

Hovoril mi, že sa mu neustále vyhrážajú. Posielajú náboje a podľa jeho FB ešte aj tento pondelok mu hodili do dvora mŕtvu čiernu mačku. Dohodli sme sa, že sa mi ozve a dáme dlhšie stretko. Povedal, že by za nás rád išiel do VÚC volieb ...

Pred chvíľou som sa dozvedel krutú správu. Františka zrazil vlak.
A je mi to preveľmi ľúto. Odpočívaj v pokoji.

Doplnenie: Jeho smrť nie je náhoda. Dobro z očí síce svietilo až odzbrojujúco, ale snaha nájsť spriaznené duše v situácii, keď sa vám niekto neustále vyhráža, z nich bola cítiť tiež. K najťažšiemu rozhodnutiu v živote - o smrti - ho dohnali miestni mafiáni.

12:23 Píšu mi ľudia, ktorí ho osobne poznali a neveria, že to bola samovražda. František sa podľa nich nikdy nevzdával, nebol to ten typ človeka. O to je dôležitejšie, aby bolo vyšetrovanie nezávislé a dalo objektívnu odpoveď. O 1:50 v noci samovražda na odľahlom mieste? ... a odpoveď bude hľadať polícia v područí Smeru, voči nominantom ktorého František statočne v Galante bojoval.

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=10210382057520246&set=a.17939214...

-

Odkaz na jeden z hlavných profilov slovenského BAjdanu: https://www.facebook.com/igor.matovic.7

 

* Najznámejšia sakrálna obeť vrámci územia Československa je nezabitý "študent Šmíd" z 1989.

slaven1

No prosím dalši odpal do Bajdanu:

 

http://velkyprotikorupcnypochod.sk/

Tejto kokotine dali svoju tvár:

- Dávid Straka

- Karolína Farská https://m.facebook.com/karolina.farska99

https://www.facebook.com/events/1817968681789363

 


O udalosti

V poslednom čase sme svedkami mnohých korupčných káuz, ktoré končia nevyriešené. Pochodom chceme vyjadriť nesúhlas s týmto stavom, ktorý je dlhodobo neudržateľný a je jedným z hlavných dôvodov extrémizmu na Slovensku.

 

Och, aké sprostosti. Hlavný dôvod zlého života na Slovensku je kolóniálny status, žobrácka mzda a z toho vyplívajúca pôrodnosť 1.4.

 

 

#bajdan

balu

organizátor Dávid (prečo nie Rastislav?) Straka... :-D

Šikovný pubertiak, keď zorganizuje taký pochod. Ale určite má svojich pomocníkov. Už minule som písal dakde (možno na FB, neviem) že tým pochodom (Blava bez náckov či čo to malo byť, 14. marec) vlastne trénujú, sami sa priznali. Workshop robenia transparentov, tréning skandovania a pod. Ale je drsné ako posúvajú dole tú vekovú hranicu, už aj dvadsiatníci sú im staré, "neoslovujú".

slaven1

Ešte jedna dôležitá vec je treba povedať o nedeľnajších vystúpeniach koní zo stajne OĽANO. Počas týchto debát sa snažili aj Matovič aj Remišová prepojiť Fica s Mečiarom (Konečným cieľom mečiarových amnestií je Ficova vláda).

Antifatovič hneď na úvod šiel na to cez konštrukt "Ficov minister Kaliňák sa snaží zabrániť vyšetreniu smrti Františka Gauliedera, býv. poslana za HZDS, tým že (v nedeľu na obed bola záležitosť sobotňajšej noci) pridelená železničnému policajtovi, neskúsenému vo veci vyšetrovania vrážd."

Remišová šla na to cez konštrukt "Ficova vláda je rovnaká ako Mečiarova vláda, lebo chce pre seba odňať právo vymenovať šéra ÚRSO od p-rezidenta, a to je rovnáké ako keď Mečiarova vláda odňala od p-rezidenta právo vymenovať šefa tajnej služby" čo funguje tak doteraz mimochodom (vyváženie moci v štáte).

Ale čo.. dajme si to presne. Po tom ako Krajňák, člen strany dorastajúceho oligarchu, sa donávažal do Oligarchov cez "zrušenie amnestií a lehoty premlčania", Remišová dodala:

[Remišová] ...a nadviažem ešte na slová pána Krajňáka. Keď sme rozmýšľali o podporení koaličného návrhu tak veľkú úlohu tam zohrávala dôvera či naozaj vládnej koalícii ide skutočne o zrušenie amnestií. Ja len teraz poviem jeden príklad, ktorý.. hmm.. [premýšľa] mne sa zdá, že také Mečiarove spôsoby má súčasná vládna koalícia v krvi. A poviem aj prečo. To čo umožnilo zločiny Mečiarovho režimu, to bolo menovanie Lexa za riaditeľa tajnej služby. A mohlo sa to stať tak, že vláda zobrala právomoc menovať riaditeľa tajnej služby prezidentovi, a dala si ju sama sebe. A tak sa pán Lexa mohol stať riaditeľom tajnej služby. Čo ide urobiť teraz vláda. Vláda ide urobiť to isté a s rovnako dôležitým postom. Ide tak urobiť s postom šéfa regulačného úradu. V pripomienkovom konaní je momentálne taký návrh, že vláda ide zobrať ide zobrať prezidentovi právomoci menovať šéfa regulačného úradu...

[moderátor] Pani Remišová, ak dovolíte, môžeme to urobiť ako tému, do budúcnosti...

[Remišová] Ale je to veľmi dôležité..

[moderátor] ..rozumiem, to porovnanie...

[Remišová] ...pretože to sú rovnaké praktiky ako boli za Mečiarovej vlády, pretože sa boja, že pravdepodobne by prezident nevymenoval nikoho straníckeho kandidáta

[moderátor ďalej hrkúta] Ale to by sme mohli ísť do dôsledku prečo za za roky nezmenil volebný systém. Jeden volebný obvod, ktorý zaviedol Mečiar. Všetci boli proti tomu. Za tých 20 rokov sa nenašla odvaha to zmeniť. Potom vám všetkým stačia jedni leaderi. Potom všetky strany vyzerajú trošku ako strany jedného muža... a možno, že by ste mali aj regionálne štruktúry všetci.

[Remišová] Nie to je o pokračovaní rovnakého spôsobu riadenia tohto štátu, ktorý táto vláda teraz v takej dôležitej veci ako je chaos a problémi s energiami... teraz robí presne to isté čo robil Mečiar.

 

Okrem naväzovania "Fico = Mečiar" vidíme u Remišovej aj:

- Krtka na čelo ÚRSO, ktorý zvýšil ceny energií, aj napriek nesúhlasnému postoju Fica a jeho vlády, dodali Kiskoidi

- U tupých koní stajne OĽANO je šéf SIS rovnako silná postava ako šef ÚRSO, heh...

- Remišová sa snaží zachrániť kožu krtkovi

#bajdan

afinabul

alebo niečo, ja to všetko nestíham, kde sa inde dáš nájsť? Samozrejme ťa nehľadám mimo netu a zmeny IP. Nikde kde to máš zosumarizované?

slaven1

http://nadhlad.com/clovek/slaven1

Blog keď bude tak ti napíšem. Aj ked nestíhaš, toto ešte daj k sebe. Oplieskame im ten pokus o BAjdan o hlavu :)

Najdôležitejšie v nedeľnajšej debate na RTVS boli myšlienky Krajňáka keď hovoril o Slovinsku. Aj preto toľký rozruh a žaloba okolo Uhríka - potrebujú aby Krajňákove myšlienky zanikli v tom hluku.

Tu k tomu tasil aj obrázok https://youtu.be/SiQouAQFedo?t=25m26s

Ešte aj to chcem okomentovať, bo Krajňák o kolonizácii síce pekne povedal, ale on môže byť aj riadená opozícia.

balu

témy. Chytľavé. Každý o nich vie, politici hlavne, ale plebs to rád počuje aj vyslovené od politika. Takýto politik okamžite získa sympatie, lebo "hovorí pravdu", čo je vzácnosť. Krajňákovi ja osobne neverím, je to veľmi inteligentný agent, ktorý má byť akože národniar a kresťan (čo oslovuje) ale zároveň bez nacistických podtónov, čo asi aj viacerým voličom ĽSNS vadí. Šak je hlava skupiny priateľov Izraela v parlamente. Ergo má byť alternatíva ku Kotlebovcom. Mimochodom teraz už prakticky každá strana má vo svojej rétorike národný tón, aby voliči ĽSNS mali na výber. Kollár, Krajniak, Sulík, ba aj Robino ak sa mu chce - nech sa páči, orechová, čokoládová, pistáciová, vanilková.

Mapujú akou retorikou sa dajú získať voliči, medzi ťahúňmi sú "nekompromisná úprimnosť" (Matovič, Krajňák), "národ" (Danko, Sulík), "rodina" (Kollár, Nicholsonová) a podobne. Mohli by možno porozmýšľať aj o tom, prečo práve tieto témy u slovákov rezonujú, aká je tá slovenská dušička vlastne. Akurát, že sú neúprimní, viacerí tam trčia už pár rokov ale tento trend nejako nepestovali, až na Sulíka občas, u ktorého je to (určitá forma nacionalizmu) podľa mňa úprimné a vychádza z tvrdých ekonomických výpočtov, nie z nejakého národného cítenia.

Norman

väčšina ak nie všetky strany sú falošné, ale Sme Rodina explicitne.
Spomínali sme tu
http://nadhlad.com/content/sionizmus-na-slovensku
a prop teraz tiež
https://www.protiprudu.org/sme-rodina-ako-riadena-opozicia/
a mnohí iní tiež.

Čo sa týka národnej karty, pozabudol si či si to tak nevnímal, ale národnú kartu vytiahol výrazne aj Smer, pred tými cirka 8-12 rokmi ňou operoval, dlhé roky až doteraz, keď HZDS a SNS boli v kríze a Smer z toho výrazne ťažil (v preferenciach a vo voľbách). Nebyť nacionálneho tónu by Smer nikdy nebol to, čo je a aj to, že teraz ju zanedbáva, prispieva prirodzene k poklesu jeho preferencií.

Je prirodzené, že národné témy sú takmer vo všetkých stranách, v Maďarsku je tomu určite tak, nie? Národ je najmenšia samostatná životaschopná organická jednotka (v daných geopolitických reáliách). Je kauzálne nutné, aby politika bola robená okolo národa, podobne, ako medicína je nevyhnutne robená okolo organizmu. Národ je gnozeologický rámec, v ktorom politika prebieha.

To neznamená ani najmenej nejaký nepriateľský či konfrontačný postoj voči iným, susedným národom. Naopak, znamená to menej konfiktov, pretože zdravý národ nie je predmetom útokov okolia. A druhým smerom, zdravý sebavedomý národ nepotrebuje koristiť na iných, ani nepotrebuje "hladanie nepriatela" aby zakryl domáce problémy.

Predstava, že nacionalizmus rovná sa konflikt je jedna zo základných deformít, ktoré súčasný systém používa, jedna zo základných falošných ideologických dogiem.

Takisto nadnárodná únia, napríklad jednotná a silná Európa, je možná len na základe zdravých a ucelených národných zložiek v nej. Ak to tak nie je, nevznikne organizmus, ale len jeden veľký neschopný kotol želatiny - to, čo sa stalo s Európsko úniou.

Buheh

tak.

Norman

To boli dobré myšlienky
Slaven, skús urobiť či získať tie grafy, porovnávajúce produktivitu verzus platy, Slovensko, Slovinsko a Nemecko. A vysvetlenie k tomu.
Alebo čokoľvek v podobnom duchu.
Aby to teda nezaniklo, nalepíme to tu na nástenku, dáme tomu šancu.

Viac spraviť nemôžeme.

Hlas Predhrobia

Zamysli sa nad údajmi OECD za rok 2015
http://stats.oecd.org/Index.aspx?DataSetCode=PDB_LV

Česká republika: 34,4
Nemecko : 59,0
Slovensko : 38,3
Slovinsko : 36,6

Ale stačí jeden údaj, aby si pochopil že tieto čísla sú úplne na h.vn. :
Luxenburg : 81,5

Naozaj si myslíš, že v krajine kde miništroval „génius“ ako Juncker sa idú tak posr.ť od roboty, že sú lepšie na tom ako Nemci? :-D

O dôvodoch by sa dala napísať celá diplomovka, ale pre tento účel stačí iba záver:
Produktivita sa dá porovnávať iba sektorovo, aj tam sú obrovské problémy s porovnávaním kvôli globalizácii ekonomiky a možnosťami kúzlenia pri oceňovaní transferu hodnôt (intelektuálnych aj materiálnych) medzi krajinami z dôvodu napr. „daňovej optimalizácie“.

Rozdiely v produktivite medzi sektormi sú rádové a iba somár dokáže mávať sumárnymi somárskymi grafmi z Excelu. Somárske sumárne údaje sú dôsledkom pomeru produktívnych a málo produktívnych sektorov (poľnohospodárstvo, potravinársky priemysel). Poľsko 28,5 , Grécko a Maďarsko 31,3 !

Slovensko je aj preto v problémoch, lebo v politike a čo horšie aj v riadiacich ekonomických funkciách máme expertov s týmto excelovským myslením (Miklóš, Sulík, ... a pripojil sa aj tento nový Excelentný debil).

Norman

Objektívne je produktivita v reálnych sektoroch podobná, ako na Západe. Som si istý, že na to jestvujú aj reálne údaje. Ak tie, ktoré vytiahol či vytiahne ktokoľvek odrážajú situáciu, ako ju vidím, nemám dôvod ich zavrhovať, naopak.

GDP je hausnumero, o ňom ale nebola reč. Reč bola o produktivite versus mzdy. GDP už odráža zdeformované pomery, tie, že hodnoty, vyrobené na Slovensku, sa odrážajú v GDP Nemecka alebo Belgicka...

Prvý krok by teda bolo získať objektívne čísla, prehľad.
To bohužiaľ nie je k dispozícii, lebo ekonómia v princípe nie je veda, je to astrológia v oblasti hospodárstva. A okrem toho slúži záujmom len a len korporácií, a preto podstatné veci zahaluje alebo deformuje.

Každý racionálny človek vie, že na Slovensku zarobí povedzme tretinu toho, čo zarobí 40 km ďalej na juho-západ. Toto jednoduché zobrazenie, ako si aj sám naznačil, ekonómia očividne nie je schopná poskytnúť. To je pre tú pseudovedu smutné, ale v tom prípade sa musíme uskromniť s excelom.
Hlavne ale musíme nájsť reálne dôvody a reálne ich zmeniť.
Toto rozdelenie je nenormálnejšie ako bývalá Železná opona.

slaven1
Od Afinabula o školení emisárov BAjdanu aby sa aj KEšiciam dostalo:

Majdan na Slovensku začína 1.4-2017

15:00 - 16:25
Diskutuje Zuzana Hlávková, Róbert Bezák a Péter Hunčík. Moderuje Michal Havran.
Diskutuje Lucia Žitňanská a Veronika Remišová. M
Na workshop Každodenní hrdinovia sa však treba vopred zaregistrovať tu: goo.gl/pW3yRp
Na workshope zistíte ako prekonať svoje vnútorné bariéry, vytrénovať reakcie a stať sa každodenným hrdinom. Pozitívne zmeny v spoločnosti sa nedejú len na základe veľkých spoločenských udalostí, ale často práve vďaka malým, ale odvážnym činom bežných ľudí. Lektori z maďarského projektu Námestie hrdinov vám ukážu, ako nebyť len bezradným prihliadajúcim, ale aktérom pozitívnych zmien.

Workshop bol vyvinutý v spolupráci s legendárnym americkým psychológom Philipom Zimbardom.

POZOR!

- workshop je vedený v ANGLIČTINE
- účasť na workshope je podmienená platnou vstupenkou na PUCUNG 2017
- stretávame sa 18:15 na Infopointe
 
 

Z trenčianskeho muničného skladu zmizol materiál

Norman

veď to bola len kisňa granátov.
Ale aj preto si myslím, že je zbytočne si legálne kupovať pištolky - keď bude treba, muuničály sú blízko.
I keď Galko predal čo moho, za pár drobných - vlastizradca. Keď tie zbrane, ktoré rozdal, budú chýbať, tak bude zastrelený ako prvý.
A ony budú chýbať.

slaven1

Na Ústavnom Súde prípad zrušenia Mečiarovej amnestie pridelili elektronickým systémom „náhodne“ Ladislavovi Oroszovi.

http://www.teraz.sk/slovensko/us-sr-zacal-konanie-o-zruseni-meci/253432-...

Cuper sa o ňom v poslednom rozhovore vyjadril takto:

V odborných právnických kruhoch na rozdiel od 28 tzv. renomovaných právnikov prevažuje názor, že amnestie sú nezrušiteľné. Napriek tomu sa našiel v NR SR právnik Peter Kresák, tvrdiaci opak…

Je to neoliberál, ktorý plynule prešiel z postkomunistického kádra do liberálneho. Svoju vtedajšiu legitimitu získal tým, že sa oženil s dcérou bývalého ministra školstva. V tom čase sme sa nedostali ani na študijný pobyt do Sovietskeho zväzu, no Peter Kresák študoval v USA. Dnes sa vyhlasuje za excelentného právnika a ďalší 27 papagáji to po ňom opakujú. Peter Kresák Ústavu SR už raz v roku 2005 zrevidoval. V tom čase som dôrazne protestoval proti, v parlamente som bránil slovenskú suverenitu. Peter Kresák a Ladislav Orosz však presadili svoje ciele a veľmi ľahko pustili našu suverenitu v prospech EÚ, ale aj medzinárodné zmluvy bez ratifikácie parlamentom. Vďaka nim sú zákony EÚ nadradené slovenským zákonom. Pritom aj nemecký spolkový súd konštatoval, že nemeckým zákonom nemôžu byť nadriadené nijaké zákony EÚ.

Výborný rozhovor, treba si prečítať celý: http://www.extraplus.sk/clanok/hra-kolaborantov

 

Galkove stihomamy o tom, že "Fico = Diktátor"

slaven1

Časopis amerických patriotov nesklamal:

Klamár Kramár na titulke .Tyzdna
Vypimpený Kramár zvoláva do ulíc

Šéfredaktor časopisu .Týždeň Štefan Hríb a jeho kancelária

Šéfredaktor časopisu .Týždeň Štefan Hríb a jeho kancelária

Norman

veď nič, ale to tu visí od obeda:)
http://nadhlad.com/content/vypimpeny-kramar-zvolava-ulic

slaven1

Tak nám bolo oznámené, že mimovládky plánujú druhé pokračovanie Veľkého pochodu "za ešte väčšiu dieru do lode". Tento krát sa pridajú aj vyškolení emisári z mesta Košice:

"Bude ďalší protikorupčný pochod, študenti chcú petíciu a 100-tisíc podpisov," píše Nočník N.

O čo pri tejto "korupcii" ide. Veľmi krátke vysvetlenie:

- Slovensko je kolónia, v prvom rade americká (v druhom rade nemecká - "neprimerane" nesuverénna krajina)

- Kolónia v prvom rade odvádza koloniálnu daň: otrokov (tí čo "museli alebo chceli odísť preč za prácou"), zdroje (prírodné suroviny, "človekohodiny"), peniaze, poskytuje svoje územie na ciele "metropole" (metropola = stred koloniálnej ríše)

- Aby výplata koloniálnej dane plynule pokračovala, je treba do vedenia krajiny dosadiť takých ľudí - koloniálnu správu - ktorá bude počúvať (spraví potrebné zákony) a ovládnuť komunikačné kanály (telekomunikácie (viď. "doprivatizovanie" Telekomunikácií) + masové média: rádia, TV, Noviny, Internet)

- Poslušnosť koloniálnej správy sa zabezpečuje tým, že 1) do funkcií vyberáte ľudí so zlodejským a mocibažným profilom - viď Prochádza 2) tým, že im umožníte kradnúť 3)...

- V riadení kolónií je niekoľko slabých miest - napr. že sa koloniálna správa sa začne stavať na zadné. Väčšinou ak už majú dosť nakradnuté, alebo ak sa v nich začne ozývať svedomie - veď predsa "ojebávajú svojich".

- Metropola (USA) kontroluje všetky komunikačné kanály (potvrdil Snowden) - zbiera a ukladá tzv. kompromat (kompromitačný materiál) - dôkazy o tom ako koloniálna správa "ojebáva svojich".

- Tu prichádzajú na scénu mimovládny, zahraničný agenti, cez ktorých metropola zorganizuje prevrat (odovzdá správne množstvo kompromatu), odstráni "neposlušných" predstaviteľov koloniálnej administrácie a vymení ich za nových a čerstvých, ktorí chvíľu budú počúvať (a taktiež "kradnút" - rozumej "normálne fungovať vrámci nezmeneného systému").

Takže chcieť odstrániť "Veľkým protikorupčným pochodom" korupciu je ako "demonštrovať za zväčšenie diery do lode".

Cesta von z tohto kruhu ide cez "suverenizáciu". Návod ako na to tu: youtube.com/user/zasuverenitet/videos?live_view=500&flow=list&sort=dd&view=0

s1

pridavanie komentarov je nejake dokurvene

s1

nemozme pridavat odkazy do komentarov

Norman

je nejaký technický problém, nedajú sa pridávať obrázky.
Pred pár dňami to ešte išlo.
Uvidíme, len kľud.
 

 
http://spravy.pravda.sk/svet/clanok/428758-francuzsko-si-dnes-vybera-pre...

odkazy idú

Buheh

sa mi táto stránka naťahuje strašne pomaly, prípadne sa nenatiahne vôbec a zamrzne.

Norman

to zas je problém u teba.

Buheh

ale mi je divnô, že zvyšok internetu funguje normálne.

Ema

čo si TY urobil pre to, aby to dokurvené nebolo.

Prepodruhý raz oznamuj problémy slušne. Nie si tu majiteľ, ktorému niekto niečo pokazil.

s1
na ktoré sa akosi jebe, ale že si to ty, tak ja ich ešte raz zhrniem: - zapnúť agregovanie CSS a JS súborov pre značne rýchlejšie načítania stránky assets.lullabot.com/styles/dynamic_resize/w1280/assets/2016-02/image_0.png - nainšlovať bezplatný SSL certifikát pre ochranu pripojenia medzi čitatelom/pisatelom a serverom od odpocuvania (napr. aj hesiel) - pridať nejaký modul na vyhľadávanie aj komentárov - keď chcem nájsť nejaký svoj starší koment tak je to hrôza (najdôležitejší bod zo všetkých) drupal.org/docs/8/core/modules/search/overview - pridať modul na XML sitemap drupal.org/project/xmlsitemap pre zlepšenie indexovania webu vyhľadávačmi. Staré články sa nechádzajú v Google indexe. Z pohľadu "teórie informácie" je to "sabotáž", pretože sa tým blokuje doručenie informácie čitateľovi.   Ráno ma nefungovanie podráždilo pretože nedeľa 18 týždňa roku 2017 je iba jedna (rozumej: "stratíme v našom boji čas").   Tento koment môže "majiteľ, ktorému niekto niečo pokazil" po prečítaní vymazať.
s1

K adminovi ziadne velke vyhrady nemam, kroniku vedie - relativne - dobre. Moj koment brat ako oznámenie "bug-u" v nadhlad.com style :)

Nejdeme mi upravovat komentár. Chcem pridat HTML odkazy a neulozi mi zmeny.

Norman

prečo by mal niekto mazať tvoje návrhy? Nie že by to malo čo len najmenej spoločné s tým, čo teraz potrebujeme, ale tvoje pindy o "majiteľovi ...." a "jebaní" stoja za to.
Ale vieš, profíci riešia problémy výrokom : to nie je bug, to je fičúra. Vlastne je lepšie, keď do komentárov nemôžeš pridávať obrázky.

Čo sa rtýka tvojich "návrhov, na ktoré sa jebe" - som ťa minule vyzval, aby si mi napísal na email - na čo si sa Ty "vyjebal". Ak si myslíš, že tu budeš nadávať a provokovať práve teraz, keď mám kopu inej robotya ani najmenej nemám chuť na tvoje nové pubertálnosti, tak sa hlboko mýliš.

s1

Aby to nebolo nejasné, kto čo ako myslel, nehovím že 'moje komenty na vylepšenie admin maže', hovorím, že admin na ne jebe (kašle). Minimálne to s XML sitemapou som písal už dávnejšie. Aj by som ti do dohľadal, ale nedá sa vyhľadávať v komentoch :) :) Slovo "Majiteľa" spomenula ako prvá Emuška :-*

A preto toto vlákno môžeš zmazať, pretože na čo to tu držať? Špinavé prádlo sa má prať doma v súkromí :)

'Vlastne je lepšie, keď do komentárov nemôžeš pridávať obrázky.'

Nie je to horšie, (o multimédiá) znížená kvalita informácie.

'Čo sa týka tvojich "návrhov, na ktoré sa jebe" - som ťa minule vyzval, aby si mi napísal na email - na čo si sa Ty "vyjebal"'.

Áno, "vyjebal" som sa na to, pretože nemám email, z ktorého by som ti mohol napísať.

'Ak si myslíš, že tu budeš nadávať a provokovať práve teraz, keď mám kopu inej robotya ani najmenej nemám chuť na tvoje nové pubertálnosti, tak sa hlboko mýliš.'

Tak zrovna teraz sa to pokazilo. Tak to chodí. Veľa roboty mám aj ja, takže v poho, oprav to najskôr ako môžeš. Keď budeš "opravovať", tak sprav niečo aspoň s jedným zo 4 bodov čo vyššie spomínam. Mimochodom, ľubov nejde prihlásiť lebo tu nie je - aspoň bezplatné - SSLko. Aj to som písal minule.

Ema

normálne ľudské vysvetlenie, čo ti bránilo napísať sem vtedy "Prepáč, Norman, neozvem sa ti súkromne, pretože nemám e-mail a musím tieto svoje arogantné chujstvá písať verejne do diskusie."

Norman

je zaujímavé, že človek, ktorý má kopu požiadaviek na veci, ktoré nikomu nechýbajú a ktorý tieto požiadavky označuje za "pomoc", zároven nemá voľný email.

To vieš, ema, ono založiť si email je hromada práce navyše, ktorú on predsa nebude robiť pre niekoho cudzieho, ba ani pre seba, to od neho predsa nik nemôže očakávať.

A ja by som podľa jeho arogantného a vulgárneho slovníka predpokladal, že má rovno niekoľko voľných portálov, kde môže ten jeho "boj", o ktorom tu písal vyššie, nehatene pokračovať. Aj so SSL a s vyhľadávaním v jeho komentároch, lebo vieš, ľudia potrebujú sa hrabať v jeho tisícoch linkov na tisíce linkov - teda asi jeden človek sa v tom hrabe, ale zato to je Ten človek.

Nuž a s týmto
"oprav to najskôr ako môžeš. Keď budeš "opravovať", tak sprav niečo aspoň s jedným zo 4 bodov čo vyššie spomínam" -
samozrejme, že práve preto sa človek pohybuje po internete, aby ma tu nakoniec úkoloval a rozkazoval človek, ktorý sám nikdy nič nedokázal a nikdy nespolupracovať, keď sme od neho chceli dodržiavať aspoň základné pravidlá. Fakt mi už nič iné nechýba, iba tento druh trola.

slaven1
"kopu požiadaviek na veci, ktoré nikomu nechýbajú" To je ako nemať internet v mobile. Nepotrebuješ to do kedy to neskúsiš. Potom zrazu zistíš že je to užitočné. "založiť si email je hromada práce navyše" A na čo ti je môj email? Čo by si mi do neho napísal? Ak by som si sem aj dal nejaký email, tak nie taký čo používam inde. Aj napísať mi môžeš pod nejaký môj komentár, takže smer komunikácie od teba ku mne je možný. "podľa jeho arogantného a vulgárneho slovníka" Oj, toľko latinčiny.. slovo arogantný preskočím, pretože nielenže neviem čo to znamená, ale moja "empirická skúsenosť" dokazuje, že ho používajú iba B až C hráči (čo tu nie sme). A odkedy sa tu za trochu šťavňatejšie výrazy dávajú body dole? Mimochodom keď je niečo "dokurvené" (pokazené), tak to treba opravit (odkurviť). To je všetko. Netreba sa to rozmázávať na 8 komentov. Normálne ti dávam spätnú väzbu ako dlhoročný používateľ, kde to hapruje a treba to vylepšiť. Admin to môže zapracovať ale nemusí - také sú pravidlá žanru. "ľudia potrebujú sa hrabať v jeho tisícoch linkov" Za tie roky som si tu z tohto spravil odobný archív a potrebujem sa hrabať vo svojich tisícoch linkoch, áno. "aby ma tu nakoniec úkoloval a rozkazoval človek," aké úkolovanie? akýže to je rozkaz? Toto je zamestnanecká mentalita.. Už ako si mi tu na Nadhlade navzájom môžeme rozkazovať, to mi vysvetli :D "a nikdy nespolupracovať, keď sme od neho chceli dodržiavať aspoň základné pravidlá." A čo si odo mňa chcel (okrem emailu)? Však články si mi zatrhol, ta čo.. Ostali aspoň komenty. Ktoré teraz nejdu. Normálna chyba. Za tie roky ich bolo viacero. Boli aj nejaké výpadky atď. A všetky si opravil. Treba opraviť aj túto.. normálna operatívna činnosť z môjho pohľadu.  
Ema

pouvažovať, či tento krám nezavrieť. Zoradiť si racionálne všetky PRE ukončenie a PROTI ukončeniu a zariadiť sa podľa toho. Keď ti pri reálnom probléme človek, ktorý to tu dlhodobo využíva na šírenie svojich obrázkových "informácií", namiesto pomoci napíše znôšku drzých somarín, ktoré zaklincuje konštatovaním Nemám mail, niečo nie je v poriadku.

Najväčším PRE podľa mňa je, že je tu nulová podpora, vrátane diskusií. Nesformovala sa tu za celé tie roky ideovo silná, politicky vyhranená komunita a bezmailoví obrázkovači typu Slaven nie sú hodní toho, aby si mal doťahovačky s NAKA a podobnými orgánmi.
Obávam sa, že Slovensko ako nový štát s tvrdo skúšaným, z brutálneho sveta navôkol oprávnene vyjašeným obyvateľstvom na to proste momentálne nemá.

slaven666

Ja osobne som zásadne PROTI.
Už preto, aby tá defetistická antislovenská kurva, Grigoriy, nemohol povedať, že Vy ste potrebovali desať rokov na zistenie niečoho, čo Vám on tvrdil hneď na začiatku.
Bojujte naďalej, aby ste mu ukázali, že nemal pravdu.
Veď káder máte vynikajúci: Slaven1, Slaven2....Slaven46, Nonula, Púpavová, Rozália N.Y., Sloven, 1488, Svarga, ...
Kde udělali soudruzi chybu?

Norman

To, že tu hneď pribehne Grigoriy, sa dalo čakať. Presne s týmto prípadom ťa možno prirovnať, Slaven - si niekto, kto nič nedokáže, nič nespraví - ale zato sa snaží podrážať ešte aj tých, kto ti pomohli a dlhodobo pomáhali.
Tomu sa povie bírešská kultúra.

Tebe Grigo, len jedno: ber tabletky a dlhé prechádzky, zhlboka dýchať a usmievať sa.

slaven1
Norman, ty si to voľáko neprimerane vážne zobral. Aké podrážanie? To je prisilné slovo. Keby si bol žena tak sa ťa musím spyťať, či nemáš náhodou periódu, ale keďže si chlap, tak tam bude niečo ako "únava", alebo "vyčerpanie sa". Počuj, stav okolitého prostriedia sa značne sťažil. Vojna pritvrdila. Veď robia razie v parlamente! Ja rozumiem, že "bojovník, ktorý je 5 rokov (od 2012) pod obstrelom si potrebuje oddýchnuť, obzvášť keď nepriateľ nasadil kobercové bombardovanie." Únava je normálna súčasť procesu. Únava sa odstraňuje oddychom. Prerušenie Nadhladu bude pre Slovensko strata porovnateľná s náhlym ukončením čínnosti Chelemendik.sk, ale ak si myslíš je je čas na dump-nutie súbodov a databázy webu ako v prípade PROPu, tak to tak urob. Nezabudni ale odstrániť citlivé údaje užívateľov (IP adresy, heslá, emaily). Ono s bojovníkmi je to tak - keď sa zregenerujú, tak sa začnú "nudiť", mysli aj na to (nechať si možnosť odmraziť projekt). Živý vojak je cennejší než mŕtvy. Ulohou bojovníka je v prvom rade vyhrať vojnu, oddych je súčasťou boja. -- Ďalej by som ešte našim bojovníkom chcel pripomenúť jednu dôležitú vec, s ktorou každy "bojec" slovenského typu musí počítať. Každú významnú slovenskú osobnosť režim jej doby posadil na určitú dobu do väzenia. Či Štúra, Hlinku, Masarika... S týmto treba počítať a treba budovať svoje zdrojové zabezpečenie aby zvládlo aj tento scenár (aby bolo na právnika, aby ťa žena podržala, aby ťa alternatíva pravideľne pripomínala). https://www.youtube.com/watch?v=njAotH59-3E    
Vivian

ťa zrejme nebude zaujímať Slaven1, ale predsa skúsim.

Keby som sem v tejto chvíli prvý krát zablúdila a prečítala si tvoju výmenu názorov s Normanom a Emou, usúdila by som jediné, že si jednoducho hlúpy, rozmaznaný, egocentrický narcis, máš 30 rokov, v živote si nič okrem toho, že kukáš do compu a riešiš jeho problémy, reálne nezažil. Toľko jednostranný, momentálny, všeobecný názor na teba. Ale keďže sem chodím pomerne dlho, aj keď nepíšem do diskusie, len v poslednej dobe čo to, a poznám tvoje príspevky, nevnimam ťa tak. Jednoducho aj preto, lebo sa osobne nepoznáme.

Avšak na mieste sú predsa otázky : ty si skutočne myslíš, že Norman je hlúpejsi ako ty a nevie to, čo vieš ty, alebo nebodaj ešte ďaleko viac ako ty ? Ty si skutočne myslíš, že on čaká na tvoju radu, ako by mal ten ktorý problém s technickou prevádzkou portálu, opraviť, napraviť, lebo sám si nevie rady ? Myslíš si, že on čaká iba na to, že mu ty napíšeš, čo by mal urobiť, aby sa veci diali inak, ako sa dejú ? A mohla by som mať ešte ďalšie otázky na tvoje správanie, ale stačilo.

Rada by som ťa poprosila iba o jednu vec, sme tu všetci na návšteve, sedíme v " pomyselnej obývačke " bavíme sa, občas sme nahnevaní, občas vtipkujeme, občas povieme niečo duchaplné, prípadne aj múdre a hodné mlčania. Stále však " popíjame a konzumujeme " to, čo nám hostiteľ ponúka. Nikdy, ale naozaj nikdy v akomkoľvek bojovom útvare by si nemal akýmkoľvek spôsobom urážať toho, kto ťa v bojovom stane usadil, podal ti tekutinu, teplý čaj, poskytol ticho, a tíšil ti bolesť, aby si mohol potom v prípadnom boji obstáť s čerstvo obnovenými mentálnymi a fyzickými silami.

Pretože tento portál nie je bojisko, bojisko je svet tam vonku, realita, to, ako sa chovať a čo dokázať presadiť v reálnom živote, to aký TAM si človek. Návšteva tu, je len návod a pomoc ku tomu, ako sa tam vonku chovať, čo si myslieť, ako sa rozhodnúť, a teda v plnom význame slova - bojovať. Tak to vnímam ja. Ale môžem sa aj mýliť a je to celé inak.

A keď niečo navrhuješ, alebo žiadaš, popros a buď láskavý. Keď niečo dostaneš, poďakuj. To sú základné princípy ľudskosti v človeku, a čo je úplne hlavné, je to prejav tvojho pokojného a zdravého nastavenia tvojej mysle. To, že dokážeš ovládať svoje emócie a prekonať svoje vlastné ego, či už v realite alebo na na internete, bude tvojou najväčšou zbraňou v akomkoľvek boji proti akémukoľvek nepriateľovi. Pretože tým sa zmažú všetky tvoje slabosti a prázdne miesta tvojho charakteru, a budeš môcť ozaj bojovať so zlom. Ak už tu máme hovoriť o primárnom probléme.

Inak, mne sa tiež divne pomaly naťahuje táto stránka, dokonca sa mi začali diať vskutku divné veci s pripojením k netu. Neviem prečo, resp. čakám, čo bude ďalej a nehysačím.

Prepáč, ale ozaj som mala iba trochu času, a nijako som ťa vrámci neho nechcela poučovať ani uraziť. Si predsa dospelý. A vieš sa vrátiť späť. Raz tu ktosi povedal, najlepšia cesta je tá späť..... Nájdi prosím spôsob, vrámci vyjadrovacích prvkov svojej cesty a odpočinku na nej.

Norman

To je internet, nič nové.
Krám nie je večný, netreba sa obávať, že by nás o moc prežil. Je ale pravda, že ako liečiteľske stredisko minrdákov a osobných problémov ubitej populácie sme nemienili fungovať a ani na to nemáme zdroje ( i keď je to samozrejme oblasť, ktorej zrejme najviac treba - viď aj rôzne tie motivačné a alternatívne chlácholiace portále, ktorých je ako nasratých :)

S NAKA to ale nemá nič spoločné, pravdupovediac , s tou NAKA si to zabila - teraz sem mesiace niektorí ľudia nenapíšu ani slovo :)

slaven1

Ustavný súd SR dnes rozhodol vo veci Mečiarovej amnestie, opäť. Zas a znova.

nové