Prípad Gaulieder

Gaulieder bol poslancom, bol vo VPN a neskôr slúžil Mečiarovi - tak ako Kováč, Gál, Kňažko a mnohí-mnohí iní. 

Potom sa s ním rozišiel a parlament ho podivným spôsobom - na základe formálneho papiera - zbavil mandátu. Podobne podivne, ako chce dnes zrušiť amnestie prezidenta.

Potom bol Gaulieder lokálnym politikom, poslancom-aktivistom. 

Dobre, to je minulosť.

Dnes je Gaulieder mŕtvy - v sobotu ho zabil vlak.

Či je to samovražda alebo vražda, a ak vražda, či zo starých politických dôvodov, alebo nových mafiánskych stretov - to sa nevie. Gaulieder sa podobne ako iný známy zavraždený, Remiáš, pohyboval v dosť čudných pololegálnych svetoch. To sa všeobecne hovorí, to zas každý vie.

Ale ja nie som detektív a tamojšie lokálne maďarské pomery už vôbec nepoznám. Tak zhrňme len to, čo naozaj vieme:

Jeden politik zomrel násilnou smrťou

Podľa toho asi vyzerá aj reakcia médií - každý na neho kašle. Keby to bol nejaký sionista, ako Valko, to by revali ináč, to je pravda, ale takto? A hodiť to na Mečiara nejde, aj keď skúsili, ale vyznelo to trápne, hlúpo. A tak média momentálne nevreštia.

Alebo že by mali pravdu hlasy, ktoré tvrdia, že Gauliedera zabila lokálna mafia a tá prikázala aj novinám, že sa na kauzu majú vykašlať, príliš ju narozmazávať a nechať čo najrýchlejšie vychladnúť a zapadnúť prachom?  To znie dosť pravdepodobne.

 

 

 

 

 

 

 
vrbovčan

z jedného denníka od človeka, čo ho poznal, s ktorým sa dá hádam súhlasiť:
"tak .... mal som ferka g. celkom rad. ale bol eštebačik a zakerak. a najmudrejšejší na svete, sam pre seba. samozrejme, j to strasne, co sa stalo, ale zase glorifikovat ho nemusime. akurat, ze bol tak zahladeny do seba, ze sa zatal aj pred meciarom - a neustupil - a urobil zo seba postavu zo slovenskeho dejepisu - ako aj europsky znamu osobnost. tym. a neskor, ked akoze posobil ako akoze "obciansky aktivista", tak len kritizoval a nic dobre nerobil a ani len nenavrhoval, len kritizoval, donasal, udaval .... aj ked, na druhej strane, oproti ostatnej (polo)mafianskej miestnej pakáži v ga - to bol ta inteligentnejsia a sympatickejsia verejne cinna osoba. je to velmi komplikovane s nim, kazdopadne nebol to ziadny tuctovy niemand - ale, nebol to ani ziadny anjelik a islo mu len o sebapresadzovanie sa. o to, aby bol v popredi a mal moc. atd. atd."
Čítal som jeho fb statusy. Okrem iného napadol nezaevidovaný príjem mesta za poskytnutie služby brúsenia korčúl na umelom dočasnom mestskom klzisku. Zrejme ho už mali všetci na mestskom zastupiteľstve plné zuby, lebo nemohli sa s investíciami pre rozvoj mesta nikam pohnúť. Ako na bežiacom páse inicioval trestné oznámenia na primátora. Myslím, že ich bolo 5 a ďaľšie boli v procese prípravy.

balu

divné, ako sa v poslednom čase vynorili "duchovia" mečiarovej éry - samotný Mečiar, Harabín a teraz Gaulieder. V podstate v priebehu mesiaca - mnax. dvoch. Proste to časovanie je zvláštne ale to môže byť aj náhoda. Teda Gaulieder môže byť náhoda, Mečiar a Harabín nie.

Norman

nemôžu dokpať Fica, tak sa vyzurujú na Mečiarovi.

Všetci poznáme tú zásadu "potreba nepriateľa". Aj z toho obviňujú svojich nepriatelov, ale je to typická vlastnosť ferengovskej politiky - oni prost epotrebujú mať "zlo", ktoré nenávidia. Preto vytiahli Mečiara, ktorý bol už zalezený, a preto kopú do Harabína, ktorý zostal bez podpory. Hm, to je vlastne tiež typické pre sadistov ich razenia - kto sa ocitne sám či bez sily a ochrany, na toho sa útočí. Ale škoda hovoriť, veď to sú základné veci.

balu

"Igor Matovič si nemyslí, že smrť bývalého poslanca Gauliedera bola náhoda. Vyjadril to na svojom Facebooku, kde popísal, že sa s Františkom Gauliederom stretol prvýkrát minulý piatok"
http://www.parlamentnelisty.sk/arena/monitor/Gauliedera-zavrazdili-Hovor...

Ďalej (čo podľa Matoviča Gaulieder povedal...) netreba citovať, toľko je fakt. V sobotu padne pod vlak. Gaulieder už nebol "veľký hráč", prečo sa Matovič potreboval PRVÝKRÁT a s ním stretnúť? Čo chcel vytiahnuť z rukáva?

Norman

Gaulieder žil pokojne mimo pozornosť hlavnej politiky. Pravdepodobnosť, že sa s ním náhodou stretne najextrémnejší poslanec parlamentu  a on do týždňa zomrie násilnou smrťou je praktický nulová

Sú dve možnosti:

1. buď sa niekto naozaj niečoho zľakov - pretože Gailieder sa očividne rád predvádzal a kecal,

2. alebo ho niekto zabil ako false flag, ako provokáciu

 

V tom druhom prípade by bol Matovič rovno spoluvinník, čo je ale odvážna hypotéza ktorá sa nedá tvrdiť bez dôkazov, ináč by to bolo nactiutŕhanie.

V oboch prípadoch je ale Matovič morálne zodpovedný za Gauliederovu smrť.

Nebyť jeho aktivity, Gauliedr by ďalej pokojne žil. A v podstate je Gaulieder obeť celej tej hystérie okolo amnestií - nebyť celej tej štvanice, Gaiulieder by ďalej spokojne žil. 

Dokonca aj v prípade, ak ho zabila miestna mafia dá sa povedať, že aj tá takto konala pod tlakom cirkusu okolo amnestií a Matovičovho vytiahnutia Gauliedera - aj lokálne mafie sa toho mohli zlaknúť a reagovať tak, ako by v inom prípade nereagovali.

Na samovraždu neverím. Samovražda, to je v tomto prípade rovnako nemožné, ako ten vysmievaný "samoúnos".

Po paprčiach amnestierušičov tečie znova krv.

Rušenie amnestií neodstraňuje staré zločiny a krivdy, ale prináša nové.

Aj preto je okolo smrti Gauliedera sa mi zdá podozrivé ticho.
 

Rudo

2 dni pred jeho smrťou provokoval markizácky reportér Kovačič (mimochodom najväčší provokatérsky hajzel) Cupera s otázkami o Gauliederovi a vytočil ho až Cuper vybuchol a hanlivo sa vyjadril o Gauliederovi. O 2 dni našli Gauliedera mŕtveho a Markíza v deň jeho smrti odvysielala Cuperove slová, pričom neuviedli, kedy bol rozhovor natočený. Čiže to pôsobilo, že je to čerstvý rozhovor, práve v ten deň. Nasledujúci deň sa objavil titulok v Novom čase: Cuper: kruté slová v deň jeho smrti...

Ja sa pýtam: prečo v Markíze vytiahli zrovna vtedy Gauliedera, ktorého kauza už bola dlhé roky úplne nezaujímavá a provokovali Cupera zrovna 2 dni pred Gauliederovou smrťou? Vedeli, čo sa chystá?
Ak Gauliedera niekto zavraždil, nebolo to náhodou toto sorošovské krídlo, lebo by hrozilo, že by čosi vyzradil o ich praktikách?

Netvrdím, že by reportér Kovačič čosi viac vedel, on je len lokaj. Dostal skrátka svoje noty zhora a podľa nich hral, niečo v zmysle: "vypytuj sa Cupera na Gauliedera a dorážaj naňho dovtedy, kým vybuchne a nakydá naňho."
A už to išlo...

nové