Cyprus - dôsledky, alebo len nový sadizmus?

Správcovia spoločenskej sily, takzvaných financií, musia pomaly oficiálne priznať, že celý čas nič nespravovali a čísielka si doslovne priamo vymýšlali. To na začiatok, aby sme nezabudli, o čom sa bavíme - o jednoduchom tupom podvode spáchanom pár desaťtisíckami hlupákov na stámiliónoch iných hlupákov. O podvode, trvajúcom v opakovaných cykloch desaťročia, respektíve už storočia.

Kríza spočíva vždy len v tom, že sa nevie, kto z nekonečne bohatých bude vyradený z hry. Potiaľ teda dobre, nech sa žerú medzi sebou, v podstate sa finančná kríza - a žiadna iná zatiaľ nie je, netýka nás, slušných ľudí.

Lenže to by psychopati neboli psychopati, keby nevyužili každú príležitosť, aby trhali muchám krídielká. Myslíte, že potrebujú ťahať financie z bežných účtov? Ja som to nepočítal, ani ináč neoveroval, ale MMF chcela pôvodne škrtnúť Cypranom 40%, a následne sa to utriaslo v podstate na 5%. Myslíte, že tých zvyšných 5% je pre celkovú bilanciu financii podstatných?  Nie, keď sa dalo oželieť 35, dalo by sa aj tých 5, ale je to len jasný dôkaz, že na ľudí sa principiálne hádže trest, hádže sa na nich toľko, koľko znesú, respektíve vždy o kus viac, aby sa nikdy z prachu nezdvihli.

Rovno to zhrniem - nefunguje tu žiadna matematika, ako obísť potopu, bežným ľuďom sa vždy zobere všetko, čo majú. Ak už ináč nie, tak padne mena. Ak si niekto myslí, že nejaká mena je večná, tak sa samozrejme mýli - tie najlepšie majú polčas rozpadu  5 až 10 rokov, a väčšina nečaká na  postupný zostup do nuly a vybuchuje vo vopred neodhadnuteľnom okamžiku. Ak by som chcel byť humorista, povedal by som, že okrem financií sú samozrejme ešte cenné papiere, akcie ... a podobne:) Pravda, diamanty, tie  si odložte, a schovajte, nech majú archológovia raz čo nachádzať.)

Komentáre píšu, že dôvera voči bankám je otrasená. To považujem naozaj za komický prejav nechcenia si priznania pravdy. V skutočnosti treba otvorene nastoliť otázku: je lepšie, ak tento finančný systém ešte bude zdochýňajúc kopať, alebo ho treba rovno doraziť?

 

 

 

Autor: 
N

Nielenže tam leštia kľučky Cyperčania, zástupcovia nevieakýchvšetkých komisií EU, Čínska delegácia, ale ak sa popri ministroch neušlo  miesto v lietadle Davidovi Cameronovi, tak aspoň telefonuje. O kríze na Cypre. Na verejnosť sa dostalo len toľko, že dúfajú vo vytvorenie efektívneho plánu na riešenie krízy. Na niečom sa ale asi dohodli, lebo za pravdepodobné ústupky jedného z účastníkov vytiahli aj Sýriu. Alebo je im tam na ostrovoch naozaj zima bez plynu.

Napriek doterajším rôznym postojom k situácii v Sýrii, veria, že najlepším politickým riešením je jednanie. Britská strana sľubuje naďalej usilovať o kompromis s Moskvou v otázkach Sýrie.

Hlavné spravodajstvo sa teší ako prídu o peniaze ruskí oligarchovia a politická reprezentácia má strach a chodí vyjednávať do Moskvy. Jeden ekonóm napíše, že vred (Cyprus)treba odrezať a zachrániť jevro a druhý píše, že ak Cyprus odíde z eurozóny, domček z karát sa rozsype.

http://oko-planet.su/politik/newsday/174345-vladimir-putin-pogovoril-s-d...

 

slaven1

Vypáliť 10%-tami vklady (nielen) ruských (nielen) mafianov - je cyperská vláda pri zmysloch? Stratili pud sebazáchovy? Kto im na tom ostrove v medzinárodných vodách poskytne ochranu?

N

má hlavne nad sebou bič. Rovnako, ako euroúradníci. Cyprus je prvá lastovička. Nasleduje neskrývaný útok na Európu - kradnutie peňazí z talianskych, španielskych bánk.  Že euro padne, na to sme propagandou pripravovaní už dlhšie.(Foreign Policy: kríza eurozóny sa bude len prehlbovať  http://oko-planet.su/finances/financescrisis/175243-foreign-policy-krizi...) Medzitým príde nejaká dohoda o voľnom obchode s USA, euro padne a EU "zachráni" natlačený dolár - skúpi, čo tu ešte zostalo. Európa je terčom Globálneho parazita,  zadné vrátka a krytý chrbát mu zabezpečí vojna v Sýrii. Najlepšia obrana je útok. Taký je plán. Dúfajme, že im to nevyjde - aspoň s tou vojnou.

http://www.fondsk.ru/news/2013/03/27/finansovye-vojny-luchshaja-oborona-...

Že BRIKS odchádzajú z tohto finančníckeho pekla, ste už zrejme zaznamenali. Hlavy štátov, ministri financií a predstavitelia centrálnych bánk sa dohovorili v Durbane o valutovom krízovom fonde v objeme $100 miliárd. Minister financií Brazílie očakáva založenie novej banky v roku 2014.

http://telegrafist.org/2013/03/27/47847/

 

 
N

Chýba tam minister financií-  Brazílie - očakáva....

slaven1

Vidíš admin, ďalšia čo by uvítala možnosť upraviť si po sebe chybu :-)

slaven1

Prekopčíme dnešný preklad z wertyza:

------

Nová banka BRICS bude konkurovat MMF a Světové bance

Skupina zemí BRICS odhalila novou rozvojovou banku, která má zničit monopol západem podporovaných institucí. “Je to hotovo.” řekl v úterý jihoafrický ministr financí Pravin Gordhan, dodal, že země učinily velice dobrý pokrok na vytvoření rozvojové agentury podobné Světové bance.

Ministři financí zemí BRICS – Brazílie, Ruska, Indie, Číny a Jižní Afriky – se setkali na začátku summitu, lídři mají učinit oficiální prohlášení ve středu. “Nebylo to dávno, co jsme mluvili o vytvoření rozvojové banky…Dnes jsme připraveni ji spustit.” řekl v pondělí jihoafrický prezident Jacob Tuma. Banky BRICS představí alternativní řešení bankovnímu systému, kterému dominuje Západ, a který se skládá z institucí  Brettonwoodského systému – Světové banky a Mezinárodního měnivého fondu.

Nová banka poskytne kolektivní zahraniční směnnou rezervu a fond pro financování rozvojových projektů pro potřeby vzrůstajících a chudých ekonomik. Dvě největší ekonomiky vzrůstajících mocností, Rusko a Čína, souhlasily na odstranění skoro půlky svých cenných papírů ze zóny amerického dolaru. Každá z pěti bank národů BRICS přispěje na vznik banky až 10ti miliardami dolarů, její spuštění ale může trvat několik let. Banka bude operovat s národními měnami a bude požita při vzájemných a mnohostranných obchodních dohodách.

Fotka z RT:

BRICK vodcovia si čaptavo spojili ruky

---

Páčil sa mi tento dokument, čo Rusi vyrobili. Aby sa jeho myšlienky dostali do najviac hlav, zabalili ho do odpovede na otazku "ako zarobiť miliony". V podstate tam informuju o tom kto financoval 2. sv vojnu a kto mal z toho aky úžitok. Je to dlhé, dosť som preskakoval balast. Je to aktualne aj zvhľadom na nedávnu SAMOvraždu. Sú tam anglické titulky.

 

Norman

je už dnes globálny. Veci v Európe už dnes patria medzinárodným korporáciam. Ale samozrejme, že ten americký by Európu najradšej aj zničil ( o tom nepochybujem). Teraz prebieha vojna v "bankách".  Tam sa -možno- rozhoduje, či nemecki finanční zmrdi budú globálne parazitickí, alebo sa budú držať svojej nemecko-európskej košele.

Alegoricky povedané, dinosaury  sa idú hrýzť a žrať. Popri tom postúpajú aj mnoho tých malých chlpatých ... cicavcov - ale vyššie stvorenie nakoniec vždy prevládne :)

 

 
slaven1

Zaujímavý komentár som čítal:

Pravdepodobnejšia je teória: Parazit preskakuje na nového hostiteľa.
Možnosti dolára sú pomaly vyčerpané. Ak by toto bola skutočná opozícia, tak by to skončilo svetovou vojnou. Ako inak sa im darí oblbovať a zároveň ukľudňovať verejnosť, ak nie divadlom na konkurenciu v rámci tajného kartelu? Alebo divadlom na pravicu-ľavicu...

S časťou o vojne nesúhlasím. Akákoľvek vojna v Európe by nebola v prospech Ruska (BRICS).