Do USA prišla demokracia

Včera v Bostone zažila americká verejnosť to, čo už roky vyváža do sveta pod pojmom demokracia. Bola to ovšem len taká amatérska demokracia - bomby, ktoré vybuchli pri cieli Bostonského maratónu boli vraj nejaké zlepeniny s neplnohodnotnou výbušninou.

Všetko nasvedčuje tomu, že je to miestna záležitosť a nie vec islámskych radikálov ani vec sionistických extrémistov - pretože mrtvych je relatívne málo (zatial traja), nepadali žiadne budovy  a ani sa nenašiel žiaden nepoškodený pas páchateľa.Toto nespravili vyškolení  šlojmovia.

Nuž, ale média majú zas o čom písať a možno sa to aj v politike prejaví. Možno budú aj zdegenerované paničky plakať a pýtať sa: "Prečo nás len tak nenávidia?". Tú scénu mám najradšej.

Medzitým včera boje v Sýrii neustali, len sa čoraz viac prejavujú správy, že vládne vojská predsa len postupujú a v zlepenci banditov sa začína prejavovať ich nesúdržnosť. Želám Sýrčanom, nech čím skôr úplne zničia teroristov a nech im tam zavládne klasický arabský pomalý mier.

 

 
N

"syrske zdroje pisu ze pri prerazeni blokady vojenskych zakladni Wadi ad-Dajf a Hamidija v provincii Idlib padlo najmenej 300 povstalcov , straty pozicii FSA a Jabhat Al-Nusra okolo zakladni uz teroristi nebudu moct obnovit , je to aj dosledkom uz zapojenia sa do obrany novych Narodnych obrannych sil ... zlozenych z dobrovolnikov v pocte do 100000 , armada uz ma volnejsie ruky a nemusi branit dobite uzemia ale tuto ulohu preberaju dobrovolnicke milicie

strategicka dolezita dialnica z Khaan Shaykhoon do Ma'arrat Al-Nu'maan je otvorena a bez potkanov ! druha zalozna mechanizovana obrnena divizia bojuje v oblasti, syrske letectvo pomocou MiGou 25 a helikopter znicilo 14 vozidiel s namontovanymi tazkymi gulometni chorvatskej vyroby, minometni a delami a zasobovacie vozidla s RPGckami , inymi zbranami a vybusninami, financovane Saudmi, zabezpecene britmi a vyrobene chorvatmi ...

... vojaci syrskej armady nasli tunel 2 km dlhy medzi Haish a Baabooleenom , mnozstvo mrtvych cudzincov ...

...tuniske novny potvrdili smrt 19 tuniskych teroristov a 20 libyjskych krys tento mesiac v okoli Idlibu a Saraaqebu

...
iracania oznamili zadrzanie 47 teroristov na hranici so Syriou v irackej provincii Anbar , zajati aj s velkou zasielkou zbrani ... good job

Damask: syrska armada postupuje aj v oblasti Damasku v meste Jobar , zabitych do 100 teroristov a dalsie desiatky zranene a zajate ... oficialne zdroje uviedli ze oblast bude coskoro kompletne oslobodena...


Putin zvolal vojenské cvičenie pomerne nečakakne, priamo z lietadla (stretnutie BRICS v Juhoafrickej republike). Zrejme vedel, čo my nie a situácia okolo Sýrie sa začala meniť. Šíritelia demokracie strácajú dych.

Snáď to vyjde aj v Kórei. Momentálne ruskí  (Tichooceánska flotila kotví do 18.apríla v prístave Pusan) a juhokórejskí námorníci hrajú futbal a basketbal, hostia si pôjdu pozrieť budhistický kláštor a tak dajako dávajú najavo, že aj keď je Južná Kórea tlačená do konfliktu, netúži po ňom ani najmenej a Rusko rovnako.

 

Отряд кораблей Тихоокеанского флота прибыл в Южную Корею

http://telegrafist.org/2013/04/15/51285/N

Neviem, či tu už náhodou nie je rozhovor Putina pre nemeckú TV:

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=07Z5yuM7RS4

Každopádne, oplatí sa pozrieť. Nielen kvôli Sýrii. Včera si Putin  zasadol za rokovací stôl s poradcom Obamy, prinisol mu od neho osobný dopis, pravdepodobne s ponukou na riešenie situácie v Sýrii, aspoň tak predpokladá Michail Leontjev a Thierry Meyssan.

http://oko-planet.su/politik/newsday/179331-putin-prisoedinilsya-k-pereg...

http://oko-planet.su/politik/politikdiscussions/179231-analiticheskaya-p...
(Thierry Meyssan: USA sa chystajú dať darček Rusku - voľnú cestu na Blízky Východ, premiestniac sa ďalej na východ. Washington nie je rovnorodý, aj tam má Rusko spojencov. Sýria bola ziinscenovaná proti Rusku, teraz sa táto myšlienka opúšťa. Francúzom sa to moc neľúbi, nebudú môcť vykrádať Sýriu a plniť svoje antikvariáty.)

 

Dopĺňam: článok k rozhovoru s Putinom, komentáre pod článkom hovoria za všetko ( v nemčine):

http://www.welt.de/politik/ausland/article115050091/Putin-klagt-ARD-an-S...

 

Norman

že za prvé vôbec niečo vysvetluje okolo zákona (mal by  najprv nechať novinárika vysvetliť, čo vlastne je negatívne ) - ale hlavne, že nespomenie terorizmus, boj proti radikálom, večne živý nacizmus, konieckoncov holokaust  a podobné veci. To by malo stačiť na vyvrátenie akýchkoľvek pišungov, nie?

Nemal by ani zdvíhať chodidlá, keď hovorí. Nuž, ale je to človek činu, nie herec a rodený klamár, ako ten americký čierny nositel Nobelovej ceny mieru, Obama.

 
N

ale politik: v správny čas, na správnom mieste, správne slová. To hádam myslíš ironicky, že mal spomenúť terorizmus a holoholo. Načo? Novinárik aj tak len klipkal očami. Počula som, že ten rozhovor bol zostrihaný. Povedal, čo mohol. Hádam im nebude vykladať, že celý cirkus okolo Cypru bol len kvôli Rusku (počula som, že angličania dostali kompenzáciu): Lukoil, plus stovky veľkých spoločností so zamestnancami bez mzdy.....). To sa zas budú robiť antiputinovské domonštrácie.! Lenže sa zrejme prepočítali (uvidíme o mesiac, dva). Vie sa, že všetci "postihnutí" odleteli na Cyprus. Tisícky ľudí. Do banky asi nešli, išli na pohovor, zachrániť si peniaze - za politický súhlas. Putin to vie a vyjednáva s centrálnou bankou aspoň čiastočné odškodnenie. A ktoviečo ešte.

V Rusku to naozaj vrie, v Dume cítiť predsmrtné stony poniektorých. Kolónia povstala. Beží boj o suverenitu inštitúcií, získavajú sa žurnalisti, ktorí chcú žiť v Rusku a aj ich deti budú žiť v Rusku, agenti vpyvu sedia na všetkých dôležitých stoličkách ( ministerstvo školstva, centrálna banka, migrační úradníci...), pripravení špecialisti z amerických univerzít, nemôžu ich všetkých pozabíjať, tak sa získavajú. Nakoniec, mnohí už menia "politický pól". Rusko je pod anglosaskou okupáciou, čo je vyhladenie národa, vycicanie až do dna (ruská okupácia , to je nastoliť "ruský mir" na okupovanom území a s domorodcami sa ráta). To vidí aj elita o obracia sa na národný kurz. Spoločnosť sa integruje do vojny za suverenitu. V samotnej Dume je množstvo poslancov, pracujúcich 10-15 rokov na američanov,prezieravo bez majetku v zahraničí, pripravených otočiť kurz, hneď ako budú môcť.

"Niekedy sa musíe pridať na jednu zo strán, ak máte zostať človekom."

Oni to vyhrajú. Budú obete, takých ako Berezovský sú desiatky tisíc. Keď prežili 90-te roky, osud im nadelil ŽIŤ. Keď napriek miliardám, štvavým kampaniam v médiách, diskreditácii, vyhral Putin posledné voľby, genetická pamäť národa sa nestratila. Tak si boli istí, že rozdrobia Rusko a predsa sa z polmiliónovej armády, podchytenej do posledného puntíku, našlo 46 tisíc statočných, ktorých nepodplatili a nedali sa vydierať a povedali, že idú do Čečenska. A vyhrali. Ruskú mentalitu anglosas nepochopí.

 

Tá možnosť opravy je super.

Norman

mohol ale  spomenúť boj proti terorizmu. Keď môžu amíci.

Čo sa týka "revolúcie" - to najťažšie už Putin a jeho ľudia vykonali. Teraz Rusku nič nehrozí - ani nemusia ktovieako "bojovať". No, pravda, ak to nepreženú - a veru, ešte nikdy sa nestalo, aby to davy neprehnali. Z extrému do extrému - to je problém (aj) Ruska.

Ale ináč je to krajina s najstabilnejšou pozíciou, ako píšem aj nižšie. Veľká, málo ľudí, suroviny, zdroje, orná zem, divočina ....

To s Čecenskom som asi nepochopil - ale ruskú mentalitu chápeme, a určite ju pochopí aj anglosas, ak bude chcieť. Niektoré veci majú totiž všetci spoločné. A tie treba práve zdôrazniť.

 
N

Ešte sa môže zomlieť všeličo, aj vojna. Ty máš nejaké zidealizované predstavy. V Rusku je nasadený kurz k suverenite , ale starý mechanizmus stále funguje. Globálny parazit má paprče naťahané všade. Ľudia sú sledovaní, vydieraní (napr. aj cez deti).  Mnoho z nich cez deň robí svoju robotu (na okupanta) a po večeroch robí na tom, ako rozrušiť ten systém.  Ale národ už chápe. Na posledný míting piatej kolóny prišlo šesť ľudí.

Norman

sú rozdelený národ. Bežní ľudia zmýšlajú úplne ináč, ako ich politické vedenie. Ten článok je nadpriemerný hnus - a komentáre ľudí zas naopak naozaj pozoruhodne proputinovské.

V princípe je to len otázka času, kedy sa to zmení a do politiky sa dostanú alebo sa aj prejavia iní ľudia. Zatial je to tak, že nechcú dopadnúť ako Mollemann, ktorý vyletel z lietadla bez padáku. Ale to už je tiež 10 rokov ...

 

N

 a uvidíme. Dnes som čítala na zvedavcovi v komentároch pod článkom V Německu troubí....., že AfD má šancu, že sú v nej kupodivu tí "iní ľudia".

 

Ja viem, že ruštinu nemusíš, ale nedávno som počúvala rozhovor s chlapíkom, čo odchádza z Nemecka do Ruska:

http://www.youtube.com/watch?v=vRaysU7DkC0

Ako my máme spišských Nemcov, tak Rusi majú tiež svojich. Tento "povolžský Nemec" žil v Rusku 16 rokov, potom, keď to bolo možné, odišla celá rodina do Nemecka, tam prežil 17 rokov a teraz ako 33-ročný prichádza so svojou rodinou ( 3 deti+manželka) do Ruska. Vraví, že ak chcete žiť blahobytne, v dostatku, Nemecko je ideálna krajina. Jemu to však nestačí: Nemci žijú ako bioroboti, z roboty, do roboty, nepoznáš suseda, sklopené uši, nad hlavou meč s nápisom šesť miliónov.  Rýchle postupujúca islamizácia, rozvrat rodiny, homoloby, odoberanie detí, už v škôlke deti testujú, či sú dosť multikulti a homotolerantné. Vraví, že sú tam aj rozumní ľudia (ne umnyje, no rozumnyje), čo to vidia. Najmä staršia generácia vidí v Rusku poslednú záchranu civilizácie.

Nakoniec, Putinovu reč, čo koluje po nete, asi poznáš. Nie je podstatné, či je autentická, každopádne zosobňuje túžby nielen Rusov ako národa:

4. února, 2013, Vladimir Putin, ruský prezident, oslovil Dumu, (rusky
parlament), a přednesl projev
o napětí s menšinami v Rusku: "V Rusku žiji Rusové. Kdokoliv menšinový,
odkudkoliv, chce-li žit v Rusku, pracovat a jíst v Rusku, by měl mluvit rusky, a měl by respektovat
ruské zákony.Pokud uprednostuji Shari'ya zákon, pak doporučujeme, aby šli tam, kde to je
to právo země. Rusko nepotřebuje menšiny. Menšiny potřebují Rusko a my jim nebudeme poskytovat
zvláštní výsady,nebo se snažit změnit naše zákony, aby vyhověly jejich touham, bez ohledu
na to, jak hlasitě se křičí"diskriminace". Měli bysme se poučit od sebevražd Ameriky, Anglie,
Holandska a Francie, pokud máme přežít jako národ. Ruské tradice a zvyky nejsou kompatibilní s
nedostatkem kultury nebo primitivními způsoby většiny menšin. Když tento čestný zákonodárný orgán
myslí na tvorbu nových zákonu, měl by mít prvně na paměti národní zájmy, se zretelem na to, že
menšiny nejsou Rusové".
Bouřlivé ovace politiku v Dumě trvaly pět minut!

Norman

len musia mať zdroje a krytie. Čo sa týka zdrojov - tých azda v Nemecku už majú dosť. Dobre že hovoríš, že v septembri budú voľby - myslím, že tak či tak potom bude mierne zemetrasenie. Dúfam, že sa ale prejaví až na jar.

Ako myslíš - že ruštinu nemusím? Ja mám ruštinu rád. Ja ale poznám tu ilúziu, že človek akoby jazyk poznal, veď je slovanský, a pri tom mu väčšina uniká :) Mal som ho v školách síce 10 rokov, ha ha, ale napriek tomu ... Ale tie videa som pozeral, o archeológoch, aj toho generála-filozofa. Čo som vládal. Ovšem toto tvoje video má vyše 3 hodín - to veru celé pozerať nebudem.)

Nemci nie sú bioroboti. Je u nich bežný moderný stav západu, teda dnes aj východu. Pracujú vcelku radi - myslím, to vieš, vždy lepšie v práci ako doma:) Hlavne pracujú bez pocitu, že ak niečo urobia navyše, že im odpadne ruka alebo kus hlavy. V Nemecku som toho odpracoval  a poznam aj ľudí z rôznych profesií a podľa mňa každý povie, že sa v Nemecku pracuje oveľa lepšia a ľahšie, ako u nás.Pravda, sem tam polskí emigranti hovorili, že Nemci len pracujú a pracujú. Poliaci, čo dodať.

Šesť milionov - majú na háku.

Islamizácia - to áno. A vychodoeuropeizácia. To áno. To sú problémy Nemecka - že prestáva byť Nemeckom.

 

Putinovu reč nepoznám. V tomto prípade je dôležité, či je autentická. Ale v podstate si to všetci myslia, že je to tak, ako je to tam napísané,  takže ak to ešte nepovedal, tak to veru azda povie. Rusko je jedna z mála samostatných a sebaobrániacich krajín. Rusi sú síce - no, popletení, ale to sa relatívne rýchlo môže zmeniť. Ovšem - len kôli tomu by som sa do Ruska nesťahoval. Ale ako Rus by som sa tam teda vrátil. Som za, nech sa im tam ruso-nemci vracaju (aj tak sú povolžský nemci už dávno rusi ).