Čečenskí bratia Mašínoví v Amerike

Podľa najnovších správ sú za bombový teroristický čin v Bostone zodpovední dvaja bratia, pôvodom z Čečenska. Včera zastrelili ešte policajta a po naháňačke ako z holyvúd filmu unikali na aute. Jeden z nich, ten, čo vyzerá ako Bruce Willis, bol zatknutý a neskôr zomrel v nemocnici  Druhý brat uniká štýlom bratov Mašínov. Celý Boston je obrátený naruby a obyvateľom sa odporúča nevychádzať, ani ísť do práce - aj keď to asi väčšina nedodrží.

Neviem, do akej miery sú to naozaj Čečenci, ale v každom prípade ma pri mene toho národa napadla analógia so situáciou v Rusku v 90-tych rokoch. Vtedy tam Čečenci páchali v podstate podobné zločiny každú chvíľu, tvorili organizovanú a ťažko ozbrojenú mafiu - ale každý zákrok ruskej polície sa pretriasal v západných masmédiach a bol kritizovaný ako akt totality. Rusi museli postupovať pomaly a jemnúčko, na úkor vlastných ľudí.

Teraz Američania zápolia len s dvoma mladými vykorenenými postmodernistickými čurákmi. Len s dvoma. Už vlastne len s jedným 19-ročným. Ale napriek tomu to vyzerá v Bostone ako vo vojnovej sfére, akékoľvek liberálne zásady samozrejme nejestvujú. Aj novinári napríklad hovoria, že držia mikrofóny blízko pri tele, aby ich očividne nervózni americkí poliši neodbachli.

Slabota Ameriky sa znova potvrdzuje. Ich kecy o tom, ako sa dá spoločnosť udržať voľná a veľkorysá platia len pre druhých - keď príde problém k nim domov, zrazu všetky tie kecy sú odhodené ako totálny odpad, vytiahnu sa pušky a striela sa hlava-nehlava.

Američania sú totalne nepripravení na akúkoľvek skúšku, nemajú akekoľvek historické skúsenosti podobné tým, aké má Európa alebo Rusko. Ako národ sú nezodpovední a egoistickí.

 

 

 

 

 
elle
Muska je presne namierena. Chlapec to ma spocitane. Ziadna hlava nehlava. Rusom to v Bolsom Teatri uletelo, tam to bola hlava nehlava. Udalost v Bostone spojila cely narod. Ukazala disciplinu. Tak ako vsetky nestastia USA predtym. Lutujem jeho rodicov. Je strasne dockat sa niecoho takeho od vlastnych deti.
Ema

Neuveriteľné.

slaven1

Rád nasleduje silu a "víťazov". Taký necítia ľútosť.

elle
Ty debilku. Aku lutost myslis? Nad dvoma islamskymi degeneratmi z cecny, ktori pridu na Bostonsky maraton so storocnou tradiciou vrazdit americke deti? Clovece, ved ty mas vymlety mozog. Tebe skoda zit.
slaven1

Vitaj na nadhlad.com a zdrž sa dlhšie.

Ema

Američania posraní z jedného-jediného pubertálneho Čečena vyhlásili v Bostone a priľahlom okolí štatárium a ozbrojenci chodili od dverí ku dverám, jak vo filme o nacistoch.

Aj v dokoch boli, aj odišli - a potom si domorodý občan všimol loďku ustajnenú na svojom záhumienku zagebrenú od krvi. A Čečen dnuká.

Na ktorejsi stanici hovoril lokálny novinár, že keď počul streľbu, skryl sa do záchodka. A dobre urobil, lebo obydlie mu silne poškodila policajná paľba. Tí magori pálili ako na frontovej línii. Vraj len loďka schytala okolo dvesto zásahov.

Kde sú všetci tí, čo sa išli udáviť od kritiky Ruska za zásah proti beštiám v Beslane, aby si vyutierali teraz papuľu o Američanov, keď ich tematika akcií proti teroristom tak zaujíma?

 

A to ani nehovorím o chaose, keď predvčerom čikedytobolo vzbĺkla texaská dimitrovka pri Wacu - to je tá lokalita preslávená istým Koreshom a jeho "novým rodom Dávidovym". Pamätajú si ešte skurvení kritici ruskej akcie v Beslane, čo tam v roku 1993 vyvádzala americká FBI a ako to dopadlo? Keď nie, urýchlene doštudovať.

No ale späť k vyhorenej americkej fabrike na hnojivá, ktorá drbla ako silvestrovský delobuch a ošúpala papundeklové domy v širokom okolí. Nasledovalo pojašené pobiehanie hasičov z celého regiónu a dezorientovaných záchranárov. Bilancia - 9 mŕtvych takzvaných profesionálov. Bachratí trtovia v mundúroch hasičov a zdravotníkov absolútne nepripravení čeliť mimoriadnej udalosti v chemickej fabrike. Žiadny veliteľ zásahu, ktorý by koordinoval postup, žiadne vhodné hasiace média... ešteže každý oheň nakoniec zvykne zhasnúť sám.

 

Norman

Ak dvaja dorastenci spôsobia toto, čo by bolo, ak by sa v Amerike naozaj zdvihla vlna odporu proti finančným zločincom?  Čo vlastne bolo príčinou takej vojny - traja mrtvi civili, pokazená radosť pri nedeľnom buzerantskom hopkaní,  alebo zabitý poliš?

 

Militantný systém zareagoval neuroticky. Butch Cassidy a Sundance Kid, len naruby - teraz sú  amíci tí špinaví a zbabelí juhoameričania, ktorí rozstrielali na drť dvoch gangstrov. Amerike sa vracia ich  perverzné obdivovanie zločinu, vnútené im židovskými  masmédiami.

Keď sú takí slabí, vyhne sa USA svojej vlastnej skutočnej revolúcii? (pretože prastaré odtrhnutie od Británie žiadna revolúcia nebola)

Alebo bude USA pokračovať postupne a monotónne, ako doteraz, do idiokracie?

 

To sú závažné otázky, ktoré mi nedávajú spať :-) Samozrejme, žartujem, je skoro úplne jedno, ako bude ich úpadok postupovať, či rýchlo alebo pomaly.

 

 

 

 
slaven1

15.4. Obama v tichosti podpísal zákon, ktorý iba deň pred tým prešiel Kongresom. Tento zákon sterilizuje STOCK Act.

STOCK Act zakazoval obchodovať na burze vysokým štátnym predstaviteľom USA, ktorý majú z pozície svojho postavenia prístup k insider informáciám. Zákon bol prijatý iba 4. apríla 2012 za veľkej publicity. Do roka a do dňa je po ňom.

Samozrejme je to náhoda.