Príbeh služobníčky: Feministická a anti-belošská propaganda

Red Ice Radio nedávno prišlo s videom o novej adaptácii klasického románu Príbeh služobníčky (The Handmaid’s Tale) od kanadskej feministky Margaret Atwood. Kniha dnes patrí k povinnému čítaniu na amerických stredných školách a možno onedlho i na slovenských – pokiaľ neodoláme deštrukčnému tlaku vládnucej ideológie.

 

 

 

 

Príbeh služobníčky je typické dystopiánske dielo v štýle Orwelovho románu 1984 alebo Huxleyho Brave New World, avšak v tomto prípade obohatené o klasické feministické témy a typickú neomarxistickú paranoju a nenávisť ku konzervatívnym belochom. Atwoodová nám predstavuje svoju chorú víziu patriarchálneho a fundamentalistického („klérofašistického“?) režimu (republiky Gileád), ktorý požaduje „návrat k tradičným hodnotám“ , pričom tento návrat chce presadiť akýmikoľvek prostriedkami.

 

Nebol by to samozrejme Hollywood, ak by dané dielko ešte neokorenil klišoidnými rasovými a LGBTIAXYZ témami (v realite tvoria nejaké 3-4% populácie, ale hollywoodska fikcia vytvára dojem, že takmer polovica krajiny musí byť „ teplá“). Najzábavnejšie mi príde, ako sa tvorcovia snažia toto dielko spájať so súčasnou situáciou v USA po zvolení Trumpa. Áno, odrazu niekoho napadlo vytiahnuť starý, zabudnutý Atwoodovej brak, pretože „jej dielo je práve teraz veľmi aktuálne“ .

 

A teraz sa vlastne dostávame k pointe: naši americkí súdruhovia majú tentokrát naozaj pravdu! Aspoň teda v kontexte západnej Európy, kde v blízkej budúcnosti reálne hrozí nastolenie režimu celkom podobnému abrahámovskému Gileádu.

 

Režim republiky Gileád totiž natoľko pripomína to, s čím sa môžeme stretnúť v prípade takého Dáešu alebo Saudskej Arábie, že by ma ani neprekvapilo, ak by niektorí fanatickí „slniečkári“ nakoniec došli k záveru, že seriál je v skutočnosti „islamofóbny“. Popravy homosexuálov a ľudí odmietajucich konvertovať na novú ideológiu, demolície kostolov, segregácia žien a ich zahaľovanie do rovnošaty (služobníčky musia povinne nosiť červenú a biele krídla na hlave, ktoré im zahaľujú tvár), sexuálne otroctvo a dokonca ženská obriezka. Áno, toto všetko v seriáli nájdete. Nie je to irónia, že neomarxisti ako Atwoodová v konečnom dôsledku napomáhajú k presadeniu režimu, ktorému chcú oponovať? 

 

Feministická psychopatka Atwoodová. Ježibaba je typická predstaviteľka elitárskej povojnovej generácie, ktorá sa potrebuje hrať na rebelov voči "opresívnemu fašistickému systému".

 

P.S.: Pamätáte si ešte na všetky tie sexy kočky zo starých amerických seriálov ako Baywatch, Charlieho anjeli, Beverly Hills, atď.? Nuž páni, to už skončilo. Dnes musia mať ženské v amerických seriáloch čo najbližšie k priemerne vyzerajúcej, pribratej, zanedbanej, feministickej Američanke. S výnimkou nádhernej Poľky Yvonne Strahovski, v úlohe krutej manželky jedného z lídrov Gileádu, nenájdete v Služobníčkinom príbehu žiadnu atraktívnejšiu herečku. Veru, ja to hovorím stále: feminizmus je rakovina. :-)

téma: 
Norman

Slniečkari, ako všetky revolúcie - lebo ten odpad, zvaný slniečkárstvo, je revolúcia, revolúcia úpadku a infantility- teda ako všetky revolúcia sa nakoniec požierajú navzájom. Naháňať kravu za naznačenie, že v japonskej reštaurácii by mohli/mali pracovať (azda) Japonci - to už naozaj chce nemať iné problémy. Táto precitlivelosť - to už pre ich spoločnosť asi nestačí ani pojem neuróza, to je priam alergická reakcia, či až epileptický záchvat, alebo čo.

Ale zas neviem, ako to súvisí s článkom - podobných hovien mi príde na FB denne najmenej stovka. Neviem, či to tu chceme prekonať, asi sa fejsbukovskému hovnovodu ťažko vyrovnáme a ani to nechceme. Ty máš na viac, Afinabul.

Norman

To, že je slniečkarske blúznenie v ťažkom rozpore s realitou fundamentálneho islamu je jasné každému - ale očividne to tým deckám neprekáža. Sú proste mentálne zakrnelí, nedokážu sa pozrieť na realitu.
Ten seriál sleduje niekto, alebo len sfetovaní frikulíni si ho nechajú prebehnúť gebulou (ako desiatky iných) bez toho, aby v nich zanechal čo len stopy? Ako píšeš, námet znie hrozne brakovo.
Ale myšlienka, že treba pripomínať tým tzv. liberálom, že islám je NABOZENSTVO? NABOZENSTVO A NABOZENSTVO, to je dobrá myšlienka. Ani nemyslím, že by to pomohlo a priviedlo ich to k rozumu - ale nech trpia.
Ovšem samotní sionisti, autori, v tom nemajú problém - oni sú za ťažkú fundamentálnu náboženskú (judaistickú) totalitu. Celý ten liberálny a slniečkarký sajrajt je pre nich len a len prostriedok, niečo alkohol pre debilov. Celé židovstvo (ako nábožestvo, viď bibliu) je založené na manipulácii, rozložení štruktúry a potom na zavedení totality uzavretej mafie. Nik z nich neberie slniečkárstvo vážne, liberálne hodnoty sú všetkým, aj tej autorke, v podstate úplne odporné.

Aman Againsttime

Vieš, ten námet možno bol ako - tak originálny v 70-tych rokoch, keď po ére hippies začala na Západe, resp. v USA opäť naberať na sile tzv. kresťanská pravica či konzervatívne sily všeobecne (viď následná éra Reagana a Thatcherovej ako reakcia na ľavičiarske poblúznenie).
Vyťahovať však takéto témy v súvislosti s kresťanmi teraz je dosť mimo - obzvlášť v USA, kde ateizmus a kultúrne ľavičiarstvo nikdy neboli silnejšie než dnes. Opäť to prezrádza, že táto povojnová generácia kdejakých 68-károv jednoducho nežije v realite. Oni si stále predstavujú, ako rebelujú proti nejakému autoritatívnemu "fašizmu" či "klérofašizmu" (btw, aj preto sa mnohí z týchto elitárov radi zúčastňujú kdejakých podivných, akože okultných, rituálov - v ich mysliach je to nejaká pubertálna rebélia voči Západu, ktorý si stotožňujú s kresťanstvom), zatiaľ čo im uniká, že sú totálne konvenčným a neoriginálnym mainstreamom.

Inak celkom ma prekvapujú tie pozitívne recenzie a vysoké hodnotenia zo strany divákov. Ako takéto témy tu boli už xkrát. Ja som skôr zvedavý, kedy už niekto pôjde sfilmovať Houellebecqov román Podvolení. Téma ovládnutia Európy islamom je omnoho aktuálnejšia - a reálnejšia, než 100x prežuté feministické klišé o "kresťanskom patriarcháte".

Norman

Oni si stále predstavujú, ako rebelujú proti nejakému autoritatívnemu "fašizmu" či "klérofašizmu"


Hej, to je presne vystihnuté, v tom to je a to je tá ich otrasná oficiálna spoločenská ideológia. Otrasne primitívna, prvoplánová, pre malé deti. "My" sme tí slobodní, proti nám sú tí zlí totaliťáci.

Na grcanie, už keď o tom len počujem. Vyše dvesto rokov tá istá sprostá agenda. Pritom sa im rozpadá aj preto, že kedysi bol v Amerike voľný priestor, tak mali naozaj kam utiecť, teda mali aj slobodu. Dnes už niet kam utiecť - a toto nie je len naivná nepresná analógia - toto spôsobí, že sa USA zmení na centraliovaný totalitný systém (snažil som sa nepreháňať). 

Ja ináč oceňujem, že si nás na ten "skvost" upozornil, ja moc tieto veci nesledujem, seriály, toto si možno aj pozrem, aby som vedel, kam to zasa raz až dopracovali.

 

A to máš stopercent pravdu, že kedy sa natočí Podvolenie, čiže ovládnutie Európy islámom. Ale už aj to, že také fikcie sfilmované nejestvujú, o niečom svedčí.

 

 

Aman Againsttime

No, na americkú filmovú hnojarinu treba občas upozorniť, pretože ti dáva skvelý pohľad do chorého, "jašteričieho", mozgu. Navyše na hollywoodskych tvorcoch občas vidieť, že sú celkom oboznámení s niektorými disidentskými myšlienkami (vezmi si napr. Nolanov film Batman začína, v ktorom sú nepriame odkazy na tradicionalistických autorov ako Evola či Guénon).

Hollywood ti pekne odhaľuje svet, ktorý oni chcú, ich vysnívané utópie a fantázie (videl si Nehanebných bastardov?) :-).

Norman

len tak bokom, k tejto vete:

Ježibaba vyzerá, ako by si dávala gojímov na raňajky

Za prvé, tá ženská vyzerá celkom normálne, v tom problém nie je, Za druhé, kritizovať niekoho výzor je ozaj metodika pod úroveň kotlebovcov, zvlášť, keď nie je nejaký špeciálny dôvod. Za tretie - "akoby jedla gójimov" - táto poznámka przrádza určitý stupeň podvedomého strachu, resp. tak vyznieva. Treba na to ísť s nadhľadom, že hej:-)

Aman Againsttime

Tá ženská vyzerá ako Židovka (a asi aj je), preto ten komentár. Myslel som, že je to jasné. Ty vieš v niektorých vetách nájsť veci, ktoré by iného ani nenapadli. Je to obyčajná sranda - schválne trochu primitívna, pretože na isté skupiny dnes vážne vyskočiť nemôžeš, tak sa treba maskovať satirou, zveličením.

Norman

ale jedna z vecí, čo tu pomaly rozvýjame, je hľadanie formulácií.
Takých, aby ich to bolelo.

Dík za pochvalu, áno, bolo by fajn, aby som vo veciach vedeľ nájsť aj veci, ktoré na prvý pohľad nevidno :-)
Našťastie nemám už energiu a v podstate ani čas, heh.

Aman Againsttime

Btw, zrovna na tom obrázku vyzerá ako ulísný škriatok Grinch, ktorý sa chystá vyparatiť niečo zlé "nenávideným gojímom". Tá poznámka je v skutočnosti viac o jej charaktere, podstate, než fyzickom výzore. 

Aman Againsttime

Tak som ten komentár nakoniec zmenil, aby náhodou niekto netvrdil, že som povrchný fašista, čo súdi druhých na základe ich obalu. :-)

Buheh

že tá ježibaba vyzerá dosť dobre – v mojej literatúre z detstva sú väčšinou vyobrazené horšie, s väčšími nosmi a ešte pichľavejšími očami.

Aman Againsttime

No, ježibaba nie je ježibabou len vzhľadom, ale najmä povahou a činnosťou. :-)

Norman

ten šker má naozaj riadne umelý a falošný.
Ten seriál je možno hodný upozornenia, ale tá baba sama je predsa nepodstatná, nie? Okrem toho má aj svoj vek ... no ale nič, ja viem, úcta vás mladších v tomto smere je už asi minimálna, heh.
Kua, takých tam majú ... keď už byť osobný, to je lepšie venovať sa domácim figúrkam, nie?

Aman Againsttime

Aká úcta k starším? To nemá s týmto nič spoločné. To isté by som pri nej napísal aj keby bola mladá. Ja ju nenapadám kvôli jej veku alebo vzhľadu, ale pre jej tvorbu.

Inak, keď už sa tu nedávno rozoberalo "čo sa to stalo s dnešnými deťmi" možno by bolo na mieste konečne rozobrať i vašu,povojnovú, generáciu. Zaslúžia si snáď nejakú kolektívnu úctu dnešní starí Francúzi, ktorí v drvivej väčšine volili globalistu? Oni mali lepší život, než majú a budú mať ich vnuci a je im očividne u prdele, čo sa s nimi stane. Bezohľadní paraziti. Toľko k mojej úcte. :-)

Samozrejme, že tá starena je len nepodstatný pešiak - to však neznamená, že ju preto budem nejako šetriť. Nebudem šetriť nikoho, kto stojí na strane sionizmu alebo s ním kolaboruje - ani starých, ani ženy, ani deti, ani postihnutých. V tomto smere sa nenechám akokoľvek citovo vydierať. To oni zaútočili ako prví - tak nech si zvyknú, že tiež ponesú následky a žiadna staroba, pohlavie či iný stav im už imunitu nezaručí.

Norman

Pozri, ja myslím, že to chápeš - do slabých ľudí sa v princípe verejne neskáče, teda ani do starších ani do detí. Ináč to vyvolá nepriaznivý dojem, je to kontraproduktívne, keď sa bavíme o verejnom prejave. S tým nič nenarobíš, ak aj cheš niekoho takého potrestať, tak to treba spraviť, ale nesnažiť sa voči nemu zbierať verejné emócie. Vidíš ten problém?

Kolektívnu úctu si nezaslúži žiadna generácia. Ja som tu už písal, že naša generácia nechala skurviť ponovembrový vývoj - úplne vážne to je naša vina. Boli sme slabí a príliš dobrí, a boli sme chudobní, museli sme sa starť o seba a svoje rodiny. Ale to je aj vina, byť slabý či dobrý nie je ospravedlnenie, skôr priznaním viny. Naša (exclusive, nie tvoja) generácia je výplod socialistického humusu. Bezcharakterní pažraví slabí hlupáci - to je najpresnejšie označenie mojej generácie. :-)

Aman Againsttime

Ja tomu samozrejme chápem. Osobne tiež starším vykám, aj im uvoľním miesto v električke a podržím dvere. Taktiež som galantný k ženám a neznášam násilie na deťoch (ja by svoje deti ani fyzicky netrestal - alebo by som sa aspoň o to pokúsil :-)) a zvieratách.

Ale vojna je vojna a neviem veru či nám tu nejakú galantnosť či úcta pomôžu. Naopak, nepriateľ ich zneužije proti nám (ako to robí napr. taká Antifa, ktorá schválne posiela do bojov ženy, pretože vie, že druhá strana sa potom bude štítiť úderu). A ak niečo nemusím, tak sú to prípady, keď niekto zneužíva svoj stav na ospravedlnenie svojich zlých skutkov.

Aj ty si skritizoval tie decká, čo sa nechali nahovoriť na tie debilné proti-korupčné estrády a rozhovory u Muchotrávky. Sú to obyčajní tupci, ktorí nevedia nič o svete a realite. Ich mladosť nie je ospravedlnením, pretože mnohí v ich veku preukázali viac úsudku a statočnosti. Samozrejme, že ak dostanú rozum a oľutujú svoje omyly, bude im to pripísané k dobru. :-) Ale odmietam ich ospravedlňovať len preto, že sú mladí.

A aj do tej vozíčkarky z Oľano sme si kopli, pretože napriek jej tragédii, ide o obyčajnú zradkyňu (hoci v jej prípade ju predsa len ospravedlňuje fakt, že je i mentálne retardovaná. :-) Takže vina padá v prvom rade na rodičov a chorý systém).

Ja si odmietam pri nepriateľovi dávať servítky pred ústa - minimálne tu na Nadhľade je to podľa mňa celkom zbytočné.

Sloven

Tvoj problém je, že akosi automaticky predpokladáš, že nepriateľ je silnejší, ale zrovna ty si ten morálne lepší ublíženec, že oni útočia a ty sa len takto primitívne brániš, už len pre tento prostý fakt si už dopredu odpísaný hoci sa žiaden boj ešte ani nezačal..

Ženy pôjdu čestne do boja proti tebe, toto je priamy útok na tvoje ego, áno je to psychologická zbraň a práve ty si to slabé miesto v dave, ty si tá zbraň, ktorou zničia tvojich kamošov.. ešte oveľa skôr ako vôbec príde k nejakému skutočnému súboju..

Nie ona je zradkyňa, ale tvoja psychika, tvoje povýšenecké ego teba a tvojich kamošov vždy prezradí a zradí..

K dobru sa ti ráta len to, že si úprimný.. aj keď aj to v podstate zas len slabosť..

Norman

Samá blbosť, Sloven. Tieto tvoje útoky sú tak otravné a hlavne zbytočné. Všeobecné obviňovania ... bez toho si ťa v spoločnosti nevšímajú?
Aha, do reálnej spoločnosti nechodíš ....

Sloven

Povedať, že niečo je blbosť je ľahké, ale s čím presne nesúhlasíš?
S tým, že je to kontraproduktívne, veď to si napísal ty sám..

Len tak pre srandu si prejdi moje provokačné komenty, .. a všímaj si nie tie moje komentáre, tie niesu tak podstatné, ale tie vaše reakcie na ne... tie naozaj stoja zato ako nejaké výlevy vášho podvedomia priam ako keby vás niečo posadlo a nemohli ste sa udržať z reťaze..

Tie vaše útoky na mňa, ale čo namňa surovo jeden na druhého, komu prospeli vám či mne? Čo ste tým dokázali silu alebo vedomosti, či slabosť a strach?

A kedy som sa nemohol udržať ja a musel vám niečo agresívne dokazovať??
Však ste mi tak smečovali ako keby som poznal každý váš krok už dopredu.. :-D

To všetko je EGO, najväčšia sila a aj najväčšia slabosť...

Norman

Sloven, provokovať je veľmi, veľmi jednoduché. To je to najjednoduchšie, lebo vždy dostaneš nejakú reakciu - alebo teda sa s tebou prestanú baviť.
Takisto "psychologizovanie" je veľmi jednoduché, preto sa tomu venoval žid Freud lebo vedel, že čokolvek povie, nedá sa dokázať opak.
Na internete sa tomu hovorí troll, lebo je to tá najjednoduchšia vec prísť a kecať: "Vy máte modrý nábytok? Ach, červený je lepší".
A prečo tvoje "komentáre" nie sú tak podstatné? Ono by to nebolo bohviečo, ak by sme sa pustili do analýzy tvojej osobnosti.:-)

Aman Againsttime

Samé bludné vývody. Ale mohol som tušiť, že sa mojich účelovo provokačných textov chytí nejaký pošahaný troll, ktorý sa potrebuje silou mocou predvádzať. Nie, nemáš pravdu. Nepredpokladám automaticky, že nepriateľ je silnejší a viem veľmi dobre rozlišovať, kde si môžem dovoliť úprimnosť. :-)

Inak nie si náhodou ten nechutný troll, ktorý tu vystupoval pod nickom provokatér? Dosť mi ho pripomínaš. Ten sa tiež rád zastával zmrdov, nezaujímavo mudroval o hovne a (akože) provokoval prispievajúcich. Práve toto mi príde ako ukážková slabosť.

Sloven

...

Sloven

Aman z hovna bič neupletieš...

Norman sa ti to jemne snažil vysvetliť, že tadiaľto cesta nevedie..

Neškrab sa tam kde ťa nesvrbí.. ak niesi len povrchný fašista a konzument holoúdskeho odpadu, tak o tom nemusíš nikoho presviedčať, stačí sa tak nesprávať...

Spomínali ste tu opäť Kotlebovcov a ich "nízku úroveň", no nwm, nwm pretože Kotleba nemusí ani ceknúť a vyhráva pretože melie rukami a nie len hubou..

To vravím v podstate ako nestranný pozorovateľ, pretože vo veľa veciach mám oveľa bližšie k tebe ako ku Kotlebovcom..

Norman

my sme tu kotlebovcov podporovali a možno povedať, že sme im aj pomohli.
Ale vieš, snažíme sa vidieť veci v predstihu takže už vidíme ich hranice. Kotleba sám je v politike, aj keď mimoparlamentnej, už 25 rokov a tí ľudia v takom postavení sa len málo vyvíjajú. Chcelo by to aj tak nový typ človeka. Aj v súvislosti s inváziou sa situácia mení. Invázia Kotlebovcom síce najviac pomohla, ale skopina kotleba je už príliš fádna a nudná.
Súmárum - jeho postup do paralamentu aj tak ukázal, že tam vrámci systému moc nedokážu. Ja mám dojem, že teraz ide o širšiu populáciu, aby tá dostala nové paradigmy, aby neprepadla do nejakého totálneho chaosu.
Samozrejme, ak bude cirkus nejak zázrakom pokračovať, tak LSNS dostane o niečo viac percent a bude rozhodujúcou opozíciou a v ďalších voľbách by sa mohla dokonca dostať do vlády (v roku 2024? - hovorím, to by bola nudná varianta, viem si to predstaviť ale nebolo by to ono).

Aman Againsttime

A vysvetlíš nám, kadiaľ teda cesta vedie? My sa veľmi radi necháme poučiť od múdrejších a skúsenejších. :-)

A Kotleba vyhráva? Posledne, čo som kontroloval prieskumy bol na 3.mieste - to je síce (relatívne) slušné, ale obdobne bol svojho času na tom aj NF, aby nakoniec skončil mimo parlament so 4% - nič nie je isté.
Neviem však, prečo máš tú nízku úroveň v úvodzovkách. Veď tvrdíš, že nie si kotlebovec? Keď budú mať kotlebovci aspoň nejakých odborníkov a koaličný potenciál potom sa bavme o "výhre". Kotleba sa vedel ukázať - to je jeho plus. Holt, systém odmeňuje extroverziu, takže preto sme tam, kde sme - napriek (možno) objektívne vyššej kvalite. :-)

A mne je v zásade dosť jedno, či si niekto myslí, že som povrchný fašista alebo konzument holoúdskeho odpadu. Som a čo ako? :-)

Buheh

takto by som sa na to nedíval, to ťahá debatu do závozu. Všetci hľadáme riešenie v rámci jestvujúceho rozloženia politických síl. Kotleba je zhodou okolností na tom brehu ako my tu, ale neznamená to nič viac. Nikto nie je ideálny, a ani v budúcnosti nebude. Kotleba ani LePenka nie sú ani zďaleka ideálni, skôr naopak, ale keď nie sú lepší, tak treba vhodiť do urny lístok s ich menom. A samozrejme, dnešok je čas, keď sa tvoria sily budúcnosti a treba hľadať nového človeka, nový typ politika, ktorý bude lepším riešením.

Aman Againsttime

Ale samozrejme, že nikto nie je ideálny a človek si bude vyberať na základe ideologickej spriaznenosti. Kotlebovci sa však musia zmeniť, lebo inak veľa toho nezmenia. Ale to je stále dookola tá istá pesnička. Nedávno sa to isté rozoberalo i na prope:https://www.protiprudu.org/ako-sa-moze-mazurek-vyhnut-vazeniu/ a ťažko k tomu napísať niečo, čo už nenapísal niekto iný. Proste nemajú ľudí a Kotleba brzdí vývoj, lebo EGO.

Poviem už len, že spomínaná Le Penka je predsa len o niečo lepšia ako Kotleba. Mainstreaming je jednoducho nevyhnutný (na druhej strane však nie je ani dobré, keď sa to príliš preženie, keďže sa pomaly maže rozdiel medzi proti - a pro - systémovými stranami. Nemastná, neslaná SNS je dobrým príkladom). Slovník typu "paraziti" či "úchyláci" si môžeme dovoliť my - nie parlamentná strana, ktorá potrebuje získať vzdelaných, inteligentných ľudí.

nové