Americká kultúra - 5 ročný vrah vlastnej sestry

Akýsi Burkesville, Kentucky, USA. Päťrošný chlapec dostal ako narodeninový dar pušku kalibru 22 - "model pre mládežníkov". Predávana pod sloganom "Tvoja prvá puška". Akosi si jeho rodičia neuvedomili, hm, že zbraň je nabitá a tak, hrajúc sa strelil do hrude svoju 2-ročnú sestru a tým ju zabil.

Nie som pacifista ani výrazny zástanca odzbrojenia verejnosti, nie. Ale pýtam sa, čo je to za kultúru, ktorá venuje svojim mláďatám takéto hračky, akú inteligenciu majú Američania, že keď už to decku dajú, nedokážu skontrolovať jej nabitie, a čo za VRAHOV má vyrásť z takýchto amerických bastardov, ktorí sa ako malí hrajú na zabíjanie vlastných malých sestier?

Ale nechcem Amerike krivdiť. Amerika upadá hlavne v dôsledku prisťahovalectva kreténov, či už tam potom robia umývačov tanierov, učitelov na univerzite alebo doktorov - aj na tomto príklade vidno, čo za úbohosť je dnešná Amerika.

zdroj

 
slaven1

Amerika upadá preto, lebo vzdelávací proces neslúži vzdelávaniu - podľa mňa. A upadá aj na Slovensku.

 Netreba zabúdať, že Murica je prakticky krajina 3. sveta. 

 

Norman

Vzdelanie je posledná vrstva.

V základe sú nevyhnutné hardvérové predpoklady. Potom sú základné jednoduché predpoklady rozvinutia - priestor, kľud, čas. Až na tento strom sa vešia vzdelanie.

Aké vzdelanie potrebuje niekto, aby neučil bastardíka zabíjať vlastnú sestru? Tí ľudia majú choré základné inštinkty - tak sa tomu hovorí v bežnej reči. Nemali čas na pochopenie ani len základov svojej podstaty, by som povedal ja.A niekto iný by povedal, že im už chýba akékoľvek duchovno.

 

Ale súhlasím, ako naznačuje to tvoje video, že jeden z dôvodov, prečo nemali kľud a čas na normálny vývoj, je aj dynamika komplexnej modernej doby. To ale nie je ospravedlnením, ich vlastné zlozvyky nie sú ospravedlnením. Alkoholika tiež ničí alkohol - ale to len svedčí o tom, že je slaboch, alebo že urobil fatálnu nezvratnú chybu. Keď na to nemajú, nech sa Američania nehrajú na modernú technickú spoločnosť. Áno, so všetkými tými exotmi, čo tam majú, bude onedlho Merika naozaj tretí svet (čo ma vôbec neteší)

 

 
slaven1

Aké vzory sa im ukazujú? Černosi otvarajúci ústa voziaci sa 15l/100km Humroch?

Jebať Muricu, Slovensko ide dolu vodou. Bol som na pár školách min. týždeň: Deti a mládež nemajú vzor. Nemajú záujem učiť sa.

Netreba zakazovať knihy, treba zariadiť aby národ nemal záujem čítať.

Norman

Ešte nikdy sa nestalo, aby dorastajúca generácia nebola debilná, sfetovaná, amorálna a bez záujmu.)

Ale vždy nejako prežije.

Aby sme ju podporili, ponúkli sme komiks a prípadne v inštitúte si môžu stiahnuť aj iné materiály - ak ovšem nie sú protizákonné, za čo ja neručím.

( ak je niekto nozaj deprimovaný, odporúčam Trumanove denníky - to je také scifi, ale ktovie, čo prinesie budúcnosť (žial) - tie vyšli aj u nás, vlastnoočne som videl v kníhkupectve, takže musia byť OK - ovšem za literárnu hodnotu alebo realističnosť návodu teda neručím:)

 
Buheh

Možno ten päťročný len bránil otca mamu, keď ich jeho nahnevaná sestra chcela postrieľať samopalom, ktorý dostala k druhým narodeninám.

Bielyzajac
Aha, už to tu je.
Bielyzajac
Obdobný prípad aj V Rusku zastrelil štvorročného chlapca starší brat Vymysleli krájší krycí príbeh: „Brat zosnulého sa priznal, že doma pod posteľou našli pušku starého otca. Zatiaľ čo starí rodičia spali, deti sa na verande hrali so zbraňou. Starší brat sa pokúšal odobrať zbraň u svojho mladšieho súrodenca a pritom omylom stlačil spúšť“