Kachny versus slepice

Kedže nám naši dopisovatelia referujú, že mládež je lenivá a nechce čítať, ponúkame materiál, ktorý je prijatelnejší jej naturelu. Pritom úplne vyčerpáva tématiku situácie, v ktorej žijeme.

 

 

 

kachny versus slepice

 

Myslím, že to by zvládnuť mohli.

 

 
Ema

autor zjavne použil tupého byrokrata Pan Ki-Muna.

"Vyzývame všetky strany na zdržanlivosť", zakváka tupý byrokrat, keď slepice mrdajú bomby s ochudobneným uránom na kačacie kráľovstvo, o agresívnych slepiciach porušujúcich medzinárodné právo sa ani na pol tupého byrokratického zobáku nezmieniac. Slepice predsa veľááá trpelííí, nenačim ich týrať dodržiavaním záväzných noriem.

Norman

reakcia zo Zvedavca (k výroku PanKi Muna). Je do posledného písmena presný

 

Donedávna se alespoň předstíralo,že mezinárodní právo je jakž takž ctěné a je občas snaha jej dodržet.Teď už se ze strany USraele na něj zcela otevřeně sere, pokud se to právo náhodou samo zcela neohne na tu "správnou stranu".Instituce jako OSN,se svou zaprodanou administrativou už si přestalo hrát na jakéhokoli arbitra a naopak je dnes pohůnkem USraele na plný úvazek.Ten Kretýno z Jižní Koreje se už ani formálně nestaví na neutrální pozici.


Přišel kapitalizmus bez přívlastků  a mezinárodní právo bez pravidel, doplněné ze strany USraele 50 -letým naprostým ignorováním rezolucí RB OSN, na něž se nereagovalo (na rozdíl od jiných rezolucí viz.YU,Libye atd.OSN naprosto otevřeně a bezezbytku naplňuje agendu USraele a stává se ostatním už jen napřítěž,minimálně finanční.


Kdy se"to začne mazat naplno", je jen otázka času a vhodného okamžiku, je to jen otázkou míry trpělivosti a "dobrých nervů" napadané strany.
Střet "většího rozsahu"je zřejmě vinou cynismu politiků a ignoranci veřejnosti nevyhnutelný.Naprostá většina si jej nepřeje,ale nedělá skoro nic k jeho odvrácení....


Nezájem o "politiku" nikomu nezaručí,če se jí vyhne,naopak se pro ni on stane "levnou kořistí",která bude vehnána nakonec stejně "jako kanonenfutr" do zákopů,které by si ale sám nevybral
a bude chcípat za zájmy těch samých,ale jen rychleji,než to dělá dnes ve svém zaměstnání. [naštvaný]

 

 

 
Ema

Syria cut off from global Internet (Reuters)

Syrian army captures a strategic southern town of Khirbet Ghazaleh from rebels (Reuters)

 

A ako bonus správa, že Čína už nemieni počúvať od skrachovaných USA ich blbé mentorské kecy

China calls U.S. the 'real hacking empire' after Pentagon report (Reuters)

slaven1

Z komixu:

Tak se jen číhni, milé kachně,
jaký svět ti tu máme s tátou nechali.
Když měli bojovat, tak místo toho chrápali (pozerali TV),
až je v něm všechno zcela na dně.

Podľa mna je tento verš učený všetkým dobrosrdečným iskričkám, pionierom a zväzákom vychovávaných v krásnych ľudských ideáloch, ktorí sa ani 24 rokov po riadenej zmene režimu nestihli zorientovať čakajúc, že im vlk sám od seba prizná: "ja som vás prišiel zožrať".

Tu si pozrite asi 10 minútový úsek, aby ste sa, drahé iskričky, pionieri a zväzáci, zase o niečo viac pochopili.