Nechtiac zo slovenskej politickej polievky a alternatívy

Slovenská politika je tak nepodstatná a primitívna, že sa už je škoda ňou zaoberať. Napriek tomu som bol nechtiac aj k nej zas zatiahnutý, tak dám svoj postreh.

Najprv nejaké všeobecne známe fakty:

Vznikli nezrovnalosti okolo ministerstva školstva a SNS spochybnila koaličnú zmluvu.

Niekoľko dní sa vládne strany neformálne dohadovali, až zrejme dospeli k akémusi kompromisu. Kompromis vždy niekoho bolí, tento raz musel padnúť práve minister školstva - človek, ktorý vzbudzuje dojem popletenca každým svojím činom a výrokom (o peňažných pletkách nehovoriac).

Fico oznámil na tlačovke koniec koaličnej krízy, ako aj to, že teda Plavčan odíde.

Len čo prebehla tlačovka, utekali prestitúti Týždňa za Dankom. Podstrčili mu pod nos záznam z Ficovej tlačovky a čakali. Danko samozrejme vedel, že minister Plavčan bude musieť odísť, ale zrejme pod vplyvom videa si povzdychol, že ho k tomu prinútili, že na neho Smer tlačil. Bola by to nevinná prirodzená poznámka, keby ju neurobil pred prestitútmi opozície, akoby nevedel, s kým sa baví. To svedčí znova o politickej naivite a neskúsenosti Danka - ale o ničom inom.

Zdeformovanú nfromáciu z Týždňa prebral psychopat Matovič, ešte viac ju nafúkol a urobil okolo nej tanečky na tlačovke.

 

To je taký bežný politický proces na slovenskej scéne, dedinskí chlapi si navzájom čurkajú do polievky, nič nové, nič prekvapivé, nič, čo stojí za zmienku. Danko je politický hlupák, prestitúti z Týždňa sú klamári a Matovič patrí na psychiatriu - to každý vie, o tom by som nikdy nenapísal ani slovo, len to rekapitulujem pre kontext nasledujúceho.

Asi pre včerajšie udalostí v Barcelone som klikol na záznam Informačnej vojny, aj keď som videl, že je ešte z predvčera, teda pred zabíjaním v Śpanielsku. A čo som dostal?

Najprv tam Lichtner púšťal záznam prestitúta z Týždňa, teda dvojznačné reakcie Danka na Ficovu tlačovku. Hovorím, si - no dobre, keď to musí byť, asi to bolo aktuálne, i keď je hlúpa chyba skákať prestitúm na lep a opakovať ich manipulácie, ale nech.

Vzápätí ale Lichtner púšťa azda celých 5 minút, ak nie viac, priamo tlačovku Matoviča. Otravné kecy psychopata na Infovojne(?). Hovorím si - no to naozaj prehnali, ťažký omyl. 

A kvitla nádej, lebo Huďo sa zapojil a zdalo sa, že to celé zotrie a vysvetlí. Lenže Lichtner mu skočil do reči a pustil azda zas 10 minút z tlačovky, tento raz Sulíkovej, mnoho minút kecania podržbalónika Sulíka, zlodeja a podvodníka, ktorý nehovoril o ničom len o tom, že sa na Slovensku hrozne zlodejí a podvádza.

Ajhľa, Infovojna 2017.

 

Ktosi mi tu minule hovoril, že ich len kritizujem. Ale ja nekritizujem ich, iba vyšinutého Lichtnera. Vyšinutého v pravom zmysle slova, odleteného z cesty. Ja som jeho osobne doteraz nikdy nekritizoval, iba ak tie niektoré relácie a ľudí naokolo, naopak som oceňoval Lichtnerovu zemitosť a stabilitu.

Ale naozaj asi netreba zamieňať zemitosť s primitívnosťou. 

Púšťať si alternatívne rádio a celú polhodinu tam musieť počúvať názory poskokov anglosionistov, názory šorošovcov najhoršieho razenia, najhorších odrodilcov a politických núl - to sa naozaj počúvať nedá.

Slovenská alternatíva je v kríze, projekt Slovenský vysielač sa rozbil preto, lebo Lichtner sa pohádal s ľudmi a teatrálne odkráčal, potom sa vrhol na televíziu, čo po roku trápenia celkom skrachovalo a teraz v Infovojne zbytočne zabíja Huďove schopnosti. Aj minule som spomenul nádej, že by azda práve Huďo mohol Lichtnera usmerniť, že by mu mohol dodal inteligenciu, ktorá Lichtnerovi chýba. Ale zrejme to nie je možné.

 

Samozrejme, áno, toto je len môj subjektíívny názor, a nemusí byť pre nikoho podstatný. Ale slovenská alternatíva si kritiku zaslúži. A ja som slobodný človek a odmietam z akýchkoľvek dôvodov počúvať také sračky, aké tam dávajú v poslednom čase.

 

Autor: 
forma: 
Rudo

Tú infovojnu som počúval. Pustili na chvíľu aj Matoviča a Sulíka, potom na nich celkom dosť nakydali (konkrétne Huďo) a následne prešli na moslimov. Huďo ako vždy výborný.

PS: Lichtner mal na matoviča trefnú poznámku, o tom nezmazateľnom úšrkne z jeho ksichtu. Nejak tak to povedal, o propagácii psychopata Matoviča na infovojne sa určite nedá hovoriť.

Murkoslav

Lichtner má iste svoje muchy. A niektoré z nich mi aj dosť vadia. Ale som rád že existuje Lichtner a som rád, že niekto mal tú silu a začal riešiť alternatívu aj v inej rovine ako to bolo predtým. A síce bol to práve Lichtner ktorý išiel s kožou na trh. Ak aj možno existovali predtým nejaké iné podobné projekty, tak boli slabé a nemali také pokrytie. Samozrejme Lichtner nebol sám, boli s ním Koróni a Kršiak. Ale bol to práve Lichtner, ktorý im dvom doslova hučal dlho do hláv, aby sa nebáli a urobili spolu Slobodný vysielač. Vďaka Infovojne a vďaka Slobodnému vysielaču sa prebúdzajú masy. Že sa potom rozišli, to je pravdepodobne negatívum, ale to je téma na inú kapitolu. No dôležité je, že sa nerozišli v zlom, ale si stále dokážu podať spolu ruky.

Takže namiesto síce pekných, vcelku rozumných intelektuálnych analytických slov a viet napísaných na niektorých weboch, sú tu "novinári-alternatívci" medzi ktorých patrí aj Lichtner, ktorí nie sú anonymní a idú do rizika perzekúcií systémom. Pracujú doslova každý pracovný deň. Často krát to bolo aj s finančnou stratou. Možno sa občas aj Huďo opakuje a rozpráva dookola to isté. Ale netreba zabúdať aj na menej inteligentných poslucháčov. Aj oni majú pocit, že je systém zhnitý. Cítia že je to takto zle, ale nemajú dosť IQ aby si dokázali vyložiť situáciu. Takže ja osobne som rád a vďačný, že Lichtner s Huďom robia to čo robia. Ak niekto myslí že robia zle, tak má možnosť robiť to čo oni, ale lepšie. A tiež je tu možnosť napísať, zavolať priamo do živej relácie a povedať si názor. Skritizovať ich a navrhnúť im iné témy.

Norman

Poznáme dobre históriu Slobvysielača, sledujeme ju tu od začiatku. Hovoríš, že sa vďaka nim "prebúdzajú masy"? Naozaj? Len či naopak, nezostávajú ďalej spať.
Hlavne ale nesúhlasím, že je to tak preto, lebo to robia (aj) pre "menej inteligentných poslucháčov". Tí ľudia nie sú žiadni "menej inteligentní" a niečo také je len výhovorka pre vlastnú neschopnosť.

A Huďa je tam čoraz viac škoda, mal by sa vrátiť do skutočných médii, do Rtvs (aj keď to samozrejme nezáleží len od neho - ale to by veci pomohlo). Je to dostatočná rada, čo treba robiť a presadiť?

Ľubov

pred poslednými volbami,že" zvol si svojho oligarchu."Napriek tomu,z akejsi zotrvačnosti sa stále vraciame do toho starého klišé,že Fico a Sulík sú tí,čo rozhodujú.

Keď teda Ja a Ty zostavilo koalíciu,povedala som si,nech to para tlačí,majte si aj zadky pozlátené z eurofondov,hlavne sem nepúšťajte divých. Ale vidíme,že z nejakého dôvodu Ja a Ty mení postoj voči Bruselu. Toto by som od alternatívy chcela čítať,čo sa vlastne deje.
ps.Keď počúvam z archívu infovojnu,80 ročný dedko hneď spozornie:"Šak to je ten žebrák Dzurinda,čo to počúvaš,čo si šiši",:-(,darmo mu vravím,to je Lubo Huďo.Asi by mal ísť naozaj na obrazovku:)

franklin

Servilnosť Infovojny voči Sulíkovi je už dlhšiu dobu zjavná. Azda okrem Huďa. Aj v najnovšej relácii Dopoludnie s (akýmsi) Adriánom (neviem, kto to je, čo sa mi zdá prinajmenšom nedôveryhodné), kde je to už zjavné. U neho je Sulík "Rišo", ostatní politici majú všakovaké prezývky. Redaktor "Adrián" sa veľmi často uchyľuje len na siahodlhé monológy, ako vystrihnuté z Matovičových tlačoviek. Už to ani nepočúvam. To si môžem naladiť Rádio Aktual, a je tam skoro to isté.

Za SaS to pravidelne schytáva len Poliačik. Naposledy kvôli LGBTI pochodu. To, že Ďuriška uverejnila na Facebooku oficiálny list, doplnený prejavom, kde oficiálne s podpisom preberá záštitu nad dúhovým pochodom, nepadlo ani slovo. Tak isto v čase procesu s Rybaničom o vynášaní informácii z Tatra Banky dokonca bola Infovojna vysielaná s témou "Boj o planétu a mysle ľudí"... A je tu zjavná spojitosť trestného činu s poslancom za SaS... Samozrejme, na druhý deň ani ťuk. U "Adriána" len suché konštatovanie ako flash správa.

Lichtnera azda uzemnil len Harabin, keď mu Lichtner víťazoslávne pustil nahrávku so Sulíkovým vyjadrením sa k odvolaniu Plavčana. To, čo mu Harabin naložil, sa redaktorovi zrejme veľmi ťažko počúvalo. Spochybnil dokonca jeho vzdelanie a školy... darmo sa ho snažil zastaviť, len koktal... Odporúčam vypočuť. Asi od 30-tej minúty:

https://www.youtube.com/watch?v=G_W_-VA1k8M&t=37s

Vysvetlenie ku servilnému prístupu k Sulíkovi by bolo, no nebudem radšej konšpirovať. A bolo by to veľmi smutné, keby to bolo tak, ako si myslím...

Norman

Vypočul som si aj ten kúsok z tvojho linku. Ako píšeš: je evidentné, ako bolo Lichtnerovi nepríjemné, že Harabín sa vytočil a vysmieva sa Sulíkovi, je to aj jasne počuť z jeho hlasu.
A zas tam bolo 5 minút priamo Sulíkovho prejavu - to by nikto nerobil, kto by za Sulíka nekopal, informovať sa dá aj bez toho. Aj Kisku tam dávajú? Do prdele s takou alternatívou.

rosa

rosa

Pozdravujem vas a neviem Ako Vam je, ak tak ako mne...zajtra idem do Rima...tak mi drzte palce. Uz to Nie je radost z cestovania.pomaly kazde namestie v Europe bude postriekane krvou nevinnych obete civilizacneho stretu. Nie, taketo turistika ma nebavi.
Odchadzam do hor. Do hlbokych slovenskych hor...medzi vlkov a medvede.
Zvierat hriby a cucoriedky. Sadit stromy a cistit studnicky a potociky. Boze moj...mne je tak smutno.

Ľubov

https://www.instagram.com/p/BX8fCQkFk4K/?taken-by=ivankatrump

ja si stále myslím,,tak nejako z kontextu mi to vyplývalo,že dlhodobo žiješ v USA.
Práve som sa Ťa chcela spýtať,či si niekde v tej trase, na nejaké osobné pocity zo zatmenia.A aha,Ty si v Ríme....

rosa

Each man's death diminishes me, for I am involved in mankind.
Therefore, send not to know for whom the bell tolls, it tolls for thee.

My sweet friend Thomas Merton

Norman

Pláčeš pro ty, kteří si nezaslouží tvého soucitu. Ačkoli mluvíš moudře, ti, kdož
jsou ještě moudřejší, netruchlí ani pro živé, ani pro mrtvé.
Neboť nikdy se nestalo, aby nebylo mne, ani tebe, ani těchto králů. A nikdy nebude,
abychom kdy přestali být.

Môj priateľ Bhagavad

mirage

autorom nebol
MEDITATION XVII
Devotions upon Emergent Occasions
No man is and island
John Donne ?

rosa

Autor: thomas Merton

rosa

Ale ja sa s budhizmom neviem a priznam sa nechcem stotoznit.
Je mi cudzi, India ma nelaka, je mi cudzia, aj ked mam k budhizmu respekt, velky respekt.
Ja chcem mat srdce ludske, obycajne, jednoduche. Srdce, ktorym prudi krv, naplno. Srdce, ktore sa zastavi, ked zomrie priatel, clovek, nevinnost, ked sa deje bezpravie.

Naco velke slova. Netreba.
Verim v Spravodlivost, Lasku a Zakon.
Je mi luto vsetkych tych slnieckarskych poskokov, trollov, sracov, ludi, ktori si nevedia zero it cestne a zit zo svojej prace, odzubov a Klamarov. Caka Na nich Spravodlivost vecnost. A tej neuniknu ani o vlasok.

mirage

zatial najoriginalnejsia predstava o mieste spravodlivosti a vecnosti (msgr bezak v re. pod lampou)

https://youtu.be/gcOCIX5vyfg?t=3751

mozno so stevem aj trochu zahrkalo

Norman

Rozprávať je ľahko, otázka je, čo šíria títo ľudia naozaj? V skutočnosti robia nešťastným aj svojich priateľov a stúpencov - po večeroch sú úplne na konci. V realite nevedia sami prejaviť lásku a keď im inštitúcia povie "nie", ich prívetivosť a láska ide bokom a jediné, čo poznajú, je nenávisť voči všetkým.
Takto to môže znieť pekne, ale spôsobujú u svojich nasledovníkov neurózu, neistotu, chyby a zločin. Nie po rečiach, ale po skutkoch poznáte ich.

mirage

ak si uz vypocujem takyto rozhovor (ako pod lampou) , tak sa k tomu staviam neutralne

Norman

No, ono to bude asi tým, že to nie je budhizmus. Ba konieckoncov ani India. Je nula indická preto, lebo jej najstaršie použitie je známe z indickej matematiky? Nie.
Tieto veci proste nemajú jedno miesto, nemajú jedno meno - ale samozrejme nik ti nebude brániť, aby si každý večer trpela a trápila sa, keďže ti to niekto kedysi ponúkol a s tým si sa zrejme stotožnila. Neviem, či si vtedy chcela, ale stotožnila si sa. A konieckoncov, nie si v tom sama, takto sa každodenne trápi asi polovica ľudstva.

Ľubov

To nie my hľadáme Indiu,ale India hľadá nás,Rose. Ja som trocha šokovaná,ako to naozaj funguje.Pred pár dňami sme s Normanom prehodili pár slov o opulentnom krštení malého Marcelka,že či zlato a peniaze spravia z neho príslušníka vyššej kasty.Výsledok bol,že sotva,ale povrch môže byť akože kultúrnejší.Potom som si pozrela životopisný film o indickom matematikovi (meno mi momentálne vypadlo,ale majú ich ako maku,geniálnych matematikov),ktorý,hoci bol z chudobných pomerov,pokladal sám seba za brahmana,príslušníka najvyššej kasty.Do toho som si prezrela prácu I.Sýkorovej Matematika v Starej Indii. No,to sú veci...

Teraz Ty píšeš,že India je Ti cudzia....veď aj mne bola.Ale to náboženstvo,indickí bohovia IMHO nemajú s budhizmom veľa spoločného.Isté ale j,že v kolekcii "nových európanov"nenájdeme hinduistu,i keď moslimákov z Pakistanu a už aj z Bangladéša je dosť.
Na záver Savitri,voľne:"Vláda šudrov znamená koniec cyklu.Všetko sa začne odznova".

Ema

Muž, ktorý poznal nekonečno.
Perzská Marjam Mírzáchání bola ako jeho sestra mimo času.

Ľubov

..Marjam sú perské ? Pozrela som sa na ňu,mala modré oči. A opäť matematika.

To sú dobré,optimistické informácie.Diamant v hrude nezhnije,krv nie je voda.Pre bežného človeka je matematika vždy spojená s niečím nadprirodzeným.Určite je spojená s božským zábleskom poznania.

A teraz späť k nám.Už nebudem robiť tú starú chybu, a myslieť si,že cigáni majú niečo spoločné s Indiou.Nie,už nič.Nie sú rasou,ale sú presne tým,čo sa má stať aj z nás:sociálnym konštruktom.Úbohou umelinou.
Musíme niečo vymyslieť,ako sa zachrániť !

Ľubov

Musím sa opraviť za to "poďme sa zachrániť". Nie,sami to nedokážeme,to nie je defetizmus,to je realita.
Preto som začala veriť na zázraky. Peržania sa vrátia a pomôžu aj nám.

rosa

Alebo si len salene huby pojedla?

Ľubov

nemám doktorát z genetiky,píšem,ako mi huba narástla.A vidím,že je zle.
"Peržania sa vrátia",to je len nádej,že niečo z bielych sa zachráni.
Cituješ Mertona, si sofistikovaná,ale nikdy si sa nevyjadrila o tom zázraku z Vatikánu.Zas včera perlil.Do toho ma neskutočne rozzúril ďalší farizej.Aj Lichtnera opil rožkom,aj tisíce iných.Farár Kuffa.Zbierka pre jeho chlapcov,vzhlásená v kostole.Drogériu,kozmetiku,trvanlivé potraviny pre chlapcov zo Žakoviec.Ale nie zaváraniny.Domáci džem chlapci neradi.Pre mňa je to luxus.Som asi naozaj na lodi bláznov.Ja mám dávať ešte viac? Vlani nám degeši ukradli všetku cibuľu,čo som sadila na kolenách.A keď vyrástla....vlastne,môžem byť vďačná,veď ma nechali žiť.

Bude slávna Mariánska púť v Šaštíne.Som naozaj zvedavá,o čom bude.

rosa

Asi som nepochopila tvoje vyjadrenie, ze cigani nema ju nic spolocne s Indiou. Podla mna maju, povazuju ich za najnizsiu kastiel untouchables.

rosa

Asi som nepochopila tvoje vyjadrenie, ze cigani nema ju nic spolocne s Indiou. Podla mna maju, povazuju ich za najnizsiu kastiel untouchables.

rosa

Do domaceho jamu sa da zanies at vselico.
Musia to byt len bezpecne pot raving.

slaven1

Branci obchádzajú zákon a sú nebezpeční znie nadpis výkalu, pod ktorý sa podpísal nejaký Jakub Filo.
"Demokracia má právo brániť sa a je najvyšší čas, aby to v prípade brancov začala aktívne robiť," hneď v úvode článku autor hucká verejné zložky aby sa viac zamerali na týchto vlastencov.
Píšuca hlava z klanovo-korporátneho média vlastneného (ovládaného) zahraničím ďalej primiešava aj pojem "fašista" a štipku "kotlebovčiny" spájajúc ich do jedného celku:
Je typické pre všetky fašizoidné skupiny podobné ako Slovenská pospolitosť, keď s ňou začínal Marian Kotleba, alebo ako sú dnes Slovenskí branci, že manévrujú veľmi tesne na hrane zákona.
Porušújú ho alebo nie?
Hoci branci vykazujú všetky znaky, že ide o organizovanú a riadenú skupinu, tým, že sa nezaregistrovali ako združenie, nie je ich možné kontrolovať, sankcionovať či rozpustiť.
Takže defakto už rozpustení sú? Sily, pre ktoré píšuca hlava pracuje, môžu pokojne spávať :)
A rovnako mimo zákona zbierajú peniaze na svoju činnosť.
A to vie ako? Kto mu dodal informácie o pohyboch na bankových účtoch jednotlivých členov Slovenských brancov?
A tak nám v lesoch behajú desiatky ozbrojených ľudí, ktorých vodcovia sa už ani netaja svojou inklináciou k Rusku.
Ach to satanské Rusko, "evils empajr" ako Regan svojho času konštatoval.. :D
Je to nedokonalosť systému, že v rámci nespreneverenia sa svojim princípom slobody a ochrany práv len ťažko zasahuje aj proti skupinám, ktorých cieľom je pri prvej možnej príležitosti demokraciu rozobrať.
To čo žijeme teraz sa na "demokraciju" podobá asi iba pri pohľade z kancelárií v bratislavskom Starom meste ;-)
Ale aj demokracia má právo brániť sa a je najvyšší čas, aby to v prípade brancov začala aktívne robiť.
Zase hucká na Slovenských brancov verejné zložky SR.
Lebo keď to naposledy podcenila v prípade neonacistov okolo Kotlebu, dostali sa nám do parlamentu.
A zase pojem neonacizmus iba o slovo skorej ako meno Kotleba.
Branci však majú iné než politické ciele. Učia sa strieľať.
No pochop zahraničný agent Filo, týchto nájadzníkov nezastaví to, že im natrčíš svoju homo-riť. Ostatne, v Nemecku by ti vedeli o tom teraz rozprávať.
http://www.slovenski-branci.sk/https://www.facebook.com/pg/slovenskibran...

sandro

Lichtner je v pohode. Treba si uvedomit, aku odvahu ten chlap ukazal, na akej hrane sa pohybuje. Pouzijuc tvoje slova, Norman, on je bojovnik prvej linie, stoji na cele vojnovej fronty.
Mne osobne lezie na nervy viacerymi vecmi, ale to co si napisal mi pride ako klasicky pripad nasej alternativy. Kazdy by chcel byt alfasamcom a lidrom, alternativa sa takto sama rozbije na marne kusky. Neni nic lahsie ako vyhranit sa voci inym, ovela tazsie je urobit silny a pevny blok aj napriek nezhodam lebo tie budu a boli.

Ľubov

nie je to sralbotka.Každý ho pozná. No niektorým možno prekáža jeho permanentná a jedovatá kritika Fica,stačí raz za týždeň,mať mieru. Prečo sa všetci stále hádajú,rozchádzajú,urážajú?
Máš pravdu,škodí nám to.

Sandro,ešte by som sa Ťa chcela tak polosúkromne opýtať,keďže si od fachu,nevieš mi povedať,prečo ide do Šaštína tento rok špeciálny vlak?To každý rok? Asi nie....ide o nejaké výročie možno.V každom prípade to je dôležité,malo by tam konečne zaznieť medzi riadkami"jezuita musí dole!",aby to malo zmysel.

Norman

Hej, keď sa človek zamyslí, tak vidno, že aj na Slovensku je určitá aktuálna (!) pozitívnosť politických smerov.
Najhoršie ideologicky, ale aj čo sa týka osobného obsadenie, je probruselská rozdrbaná "pravica" - posledná strana sa im rozpadla či padla mimo parlament, a zostali len noví oportunisti ako SaS, Olano a podobní. A banda anglosionostickej soroš mafie okolo.
Potom je tu síce nahnilá, ale ako tak formálne pronárodná stredná vrstva ako Smer či SNS. Vo veľmi zlom stave, ale určite sú považované za stupeň vyššie, ako predošli neomarxisti.
Dalo by sa povedať, že ešte stále mierne nad nimi je ĽSNS - tiež viacmenej teoreticky - voľby už boli dávno a sme tu prehlásili, že už ich viac nemá cenu chrániť, že aj týchto treba kritizovať a naháňať dlhým bičom.

Nik z nich nie je hodný ani dobrého slova, ale určitý rozdiel mendzi tímito politickými vrstvami je.

Nuž - a otázka je - kde je dnes Infovojna vedená Lichtnerom? Pravdupovediac, nechcem byť sudcom, len som vyjadril, že je mi ZLE zo sračiek Matoviča a Sulíka, čo tam vysielajú. To je všetko - nie som ich analytik a ani ma ich pechorenie naozaj nezaujíma. Jediné, čo vidím úplne iste je, že prebratím Matovičovho výkalu a jeho prekoktávanim a grglaním sa Lichtner aspoň teraz ocitol úplne dole, na ich úrovni.

Nuž, vždy je nejaká prírodná hierarchia a takto to vidím určite nielen ja. Ak by na Infovojne rádiu púšťali celé prejavy Fica, dokonca aj ak by tam púšťali celé prejavy Kotlebu (možno dávajú), tiež by som sa čudoval a považoval to za nenormálne. Takto si ale hovorím - stačilo.

sandro

Ľubov, kazdy rok chodia tieto vlaky. Akurat tento rok ich madar na ministerstve neobjednal. Tak to plati nakoniec cirkev. A sklamem ta, nic tam nezaznie. Krestania su vlastne vzorkou tohto naroda. Papez predsa nemoze byt zly. Kazdopadne, ja tam pojdem a budem vrtat:)

Ľubov

Nejakou nevtieravou formou by si mohol spomenúť,že tento je nelegálny.Nech páli do Avignonu.My chceme späť Benedikta ! No veď Ty máš svoj rozum a o tom,čo je schizma vieš podstatne viac ako ja. Bojuj !

Norman

Nuž neviem, vysielaním tlačoviek Maťoviča, Sulíka a podobných? To predsa robí aj stránka Národnej rady či RTVS, a nepovažujem ich za bojovníkov prvej línie:)
A nie, nezaťahuj do toho nejaké kompetenčné problémy, tie mal s Korónym, možno Rostasom a inými ... Mňa popravde ani tak neprekvapuje, že postupne s časom skolaboval, to tak chodí ... skôr som chcel varovať a spýtať sa, či TO naozaj ešte nejak vo veľkom počúvate.
Varovať, treba byť kritický, tieto srandičky by sa možno dali prepáčiť, keď prvé "rádio" začínalo pred 5 rokmi, možno, ale nie dnes.

sandro

Ale ano, ja suhlasim s kritikou. Ja si uz vlastne Lichtnera ani nepustam a dokonca som pred casom stopol aj prevodny prikaz. Myslim, ze uz islo tym smerom dost energie. Len mi ta tvoja kritika prisla az prilis tvrda, akoby tu nic nespravil a pomaly by mal chodit kanalmi. Pritom Lichtner uz asi navzdy zostane legendou nasej alternativy. Urobil viac ako by sa mozno na prvy pohlad zdalo.

Ľubov

Nedá mi to,emócie sú pasca:). Začiatky sú vždy iné,infovojna mala celkom inú štruktúru.
Každý deň iný hosť,a jeden deň v týždni bol úradný.Robilo sa účtovníctvo,väčšinou nás teda hrešili,že sme málo poslali,čo žial,bola pravda.
Bolo to také osobnejšie. Povedal napr."Musel som si kúpiť novú košelu,zajtra príde X."
Presne toto odišlo.To je v poriadku,nedá sa stáť stále v tej istej vode.Ale zmenilo sa všetko a svet sa medzitým zbláznil.

Pred piatimi rokmi nikto z nás netušil,čo sa stane,aké diabolské veci prídu s Kalergiho plánom. Dala som si robotu a pozrela som si viaceré alternatívne stránky.Aj Nadhľad,Hlavné správy,Zvedavca,AE....prekvapil ma pôvodný Slobodný vysielač,aké množstvo nových relácií,a každý mesiac dostane 8 tisíc od poslucháčov.Tu niečo neštimuje.

Takže,čo si naozaj myslím? Povedal si"žiadne mená",to je jasné,že žiadne.Nikto nechce svojim zle.Ale potom alternatíva už narazila na svoj strop,všeobecne,dostali nás.
Začína informačná vojna II. Trochu iná bude.

Ľubov

po zhliadnutí dokumentu : Kde nie je vôľa,cesty niet.

Potešil ma ten dokument,nádej znovu ožila. Len ešte zistiť,ako sa oživuje ten bojový duch.

sandro

Vyborny postreh s tym SV. Ako som pisal, ja to uz nesledujem, tak som na to kvoli tebe mrkol. A zial, musim konstatovat, ze od Koroniho sa ani nic ine nedalo cakat. Uz su chlapci zastreseni.
Uz dlhsie som si hovoril, ze ustali aj medialne utoky na SV. No co uz..

sandro

este jedna vec ohladne Lichta. Je to naozaj pochopitelne, ze stagnuje a dokonca to ide s nim z kopca. On totiz skutocne profesne stagnuje (z hladiska toho co robi). Nepodarilo sa mu posunut sa dalej(INTV projekt krachol). Ale je to tvrda natura, ten este nepovedal posledne slovo, aspon ja tomu verim.

nové texty