Tom Nicholson a vrahovia

Jestvujú skupiny, ktoré organizujú farebné revolúcie pre záujmy nemenovanej americkej krajiny. To je všeobecne známe, sú na webe aj videá s priznaním ich kolaborantov. Spolupracujúcich organizácií je viacero a sú viac-menej tiež známe, na Slovensku ich stelesňuje najviac osoba Pavla Demeša. Už nie je taký aktívny, ako býval za mlada, ale v ich službách si vyslúžil svoje dnešné pohodlné postavenie.

Na Slovensku bolo v posledných desaťročiach niekoľko zabití či nešťastných úmrtí, ktoré boli spolitizované. Hlavne známa smrť Tupého a smrť Remiáša boli takto tématizované a tá druhá dokonca ešte nedávno, predminulý a minulý rok, pomohla zrušiť tzv. Mečiarovu amnestiu, čo proamerická opozícia nadšene deklarovala ako akési svoje víťazstvo (v čom a ako im to pomohlo, to sa ma nepýtajte).

Ale takéto "víťazstvo" už potrebovali. Proamerická opozícia na Slovensku ide už roky od porážky k porážke a tí, čo im posielajú financie, sa určite častejšie pýtajú, kde sú nejaké výsledky. Nie že by som chcel zahraničníkov vykresliť ako nejaké kruté supy, čo našich kolaborantov nejako naháňajú. Nie, skôr to vidím naopak, neustále platia, len občas prídu a povedia:

"Hey, guys, robíte to výborne, ale, guys, videl som lepšie. Povedzte, guys, čo by ste potrebovali, zamyslite sa, guys, kedy ste dosiahli úspechy a čo, guys, tomu vtedy pomohlo. Ako by sme vám mohli pomôcť, guys, viete, že my v nemenovanej krajine radi pomáhame a dokážeme čokovek, guys."

Takto zahraničný človek zagagotá a, kedže platí, dočká sa aj nejakej odpovede. Hej hej, bolo kedysi, keď prišli desaťtisíce ľudí demonštrovať proti vláde, keď ktosi zabil Tupého, keď sme obvinili Mečiara, že má krvavé ruky z Remiáša. Ale už dlho sa nič také nestalo.

A zahraničnný človek sa naozaj zamyslí, lebo ľudia neznámej krajiny sú pragmatickí. Nechápaví, ale akční. Neporozumie detailom, ale zmieša to, zatrasie, premieša - a kedže aj on potrebuje vykazovať aktivitu, vyjde mu výsledok. Nepozerá naň moc, nerozmýšla nad ním moc - za exekutívu sú zodpovedné iné zložky.

To je koniec toho, čo som ja nepovedal, ale nad čím sa treba zamyslieť.

 

Fakty sú oproti tomu jednoduchšie.

Tom Nicholson žil roky na Slovensku, priženil sa sem. Robil novinára, skôr určitého ideológa v Sme, prevalili sa jeho rozhovory s jeho kamarátmi mafiánmi (Piťo). Neprevalilo sa to, že mal celý čas určite spoluprácu so zahraničnými službami (kto by im lepšie vyhovoval, ako Tom, dokonca aj anglicky vie výborne, no vlastne iba to, ale to stačí).

Tom Nicholson je samozrejme človek jednoduchý a dobromyseľný. Nikdy by nikomu nič zlé neželal a nič zlé neplánoval. On len hovoril o tom, čo vie, o ľuďoch, ktorí robia v obore, ktorých pozná. Nicholson neprišiel so žiadnym nápadom, on len odpovedal.

Lebo myšlienky boli:

1. Niekto z novinárskej kvázi investigatívy, kto by pôsobil tak, ako nedávna vražda novinárky na Malte.

2. Niekto, kto mal viacero nejakých konfliktov so slovenskými "mafiánmi", aby na nich padlo podozrenie

3. Niekto bočný, mladý, kto nie je v službách anglosionizmu, alebo nie dlho, aby to ostatní platení agentíkovia náhodou nepociťovali ako krivdu, keď niekedy neskôr sami začnú tušiť pravdu, aby sa neobávali, že aj im sa to môže stať.

Toto stačilo na spečatenie osudu, dvoch osudov.

Oni zas Nicholsonovi poradili, že ak natrvalo zo Slovenska odchádza, aby teda radšej už teraz. A tak pred niekoľkými týždňami, také mám info, odišiel natrvalo do zahraničia, do Kanady, kde sa niekde aj teraz nachádza.

 

Dnes napísalo Sme rozhovor s Tomom Nicholsonom, v ktorom on tvrdí, že zavraždený Kuciak pátral po nejakej "talianskej mafii". Tom Nicholson má vždy insiderské informácie. Včera bol obvinený Kočner, po webe sa válali obrázky s jeho krvavou odrezanou hlavou. Davy slniečkárov ho chceli lynčovať. 

Dnes už je jasné, že tá vražda Kuciaka je príliš horúca, že je aj na slovenské pomery neobvyklá, tak sa údajny masmediálny páchatel odsúva zo Slovenska do Talianska. Ako dlho vydrží táto ďalšia prvoplánová verzia, netuším, ale neverím jej. O tejto východoslovenskej "mafii" totiž už popísali asi všetci všetko, na webe je toho veľa, jej fungovanie je jednoduché a ak jej doteraz verejná publicita nevadila, nechce sa moc veriť, že by teraz robila takýto cirkus takýmto spôsobom.

Počkáme si teda, čo povie Tom zajtra. Veci sa asi zmenia. Predsa len, tam v tom zámori je páchateľovi zrejme najbližšie. 

 

 
Autor: 
forma: 
slaven1

"Agent Nikolson spúšťa dezinformáciu. Snaží sa upriamiť pozornosť určitým smerom," ma napadlo, keď som počul, že verzia od talianskej mafie je od neho. A kto kontroluje taliansku mafiu? :D

Inač toto mi pripomína "zlaté 90te", keď sa všetko hádzalo na rôzne "nevinné" mafie, talianske, ruské, čínske. Nejak to vymizlo.

Aktualizácia:

No aha čo na mňa vybehlo:
Na rovinu s Nicholsonom: O mafii aj Kaliňákovej žene v tajnej službe
Aktuality.sk
Published on Feb 9, 2018
Investigatívny novinár Tom Nicholson odchádza zo Slovenska. V rozhovore s Marekom Vagovičom prezradil dôvody, odhalil zákulisie novinárskej práce i veľkých káuz.
https://www.youtube.com/watch?v=DwGLQ8SEvSo

Norman

Túto tézu preberá čoraz viac ľudí a analytikov.
https://www.mojevideo.sk/video/2c6f0/vrazda_kuciaka_zamienka_na_zvrhnuti...

vrbovčan

https://www.politico.eu/article/jan-kuciak-gorilla-slovakia-journalist-d...
Tento článok od T. Nicholsona vyšiel už v pondelok večer v politico.eu. Nejak pohotovo to mal napísané. Tiež Kuciaka vidí ako príliš naivného. Vagovič tvrdí to isté, že popisoval talianskej polícii, čo zistil o Vadalovcoch.