Nepokoje organizované dekanmi vysokých škôl - alebo keď sa história opakuje

V novembri 1989, keď už v samotnom ZSSR bol socializmus reálne opustený a čakalo sa na to, kedy to povolí v posledných zabudnutých krajinách, v Československu, NDR, Rumunsku a podobne, vtedy sa vedelo, že na Deň študentova budú nepokoje.

Starí prdúsi na dekanátoch, ktorí vedeli, že s príchodom akýchkoľviek zmien by leteli ako prví, sa snažili študentov odradiť. Aby sa v Bratislave prípadných demonštrácií v piatok 17. novembra zúčastnilo čo najmenej ľudí, dali im bratislavské či slovenské školy na ten deň rektorské voľno. Správne predpokladali, že sa kŕdeľ s radosťou rozuteká. A tak aj bolo - v piatok neboli v Bratislave prakticky žiadne študentské akcie.

Terajší starí prdúsi na dekanátoch dostali iné príkazy. Študentské nepokoje treba podporovať. A tak, asi nevediac, ako sa podvoliť revolučným výborom, urobili jedíné, čo ich napadlo - dali na piatok študentom voľno.

Paradox? Ten istý prostriedok za celkom opačným cieľom.

Nuž, hlavne, že sa prdolia, že sa snažia, že poslúchajú revolučný plebs.

 

A študenti? Ak nepokoje podporujú samí dekani a rektori, nik si neodváži povedať, že ísť do ulíc za nezmyselné požiadavky je manipulácia a zneužívanie škôl. To si určite teraz nik zo študentov povedať nedovolí - bolo by dobre si demokraciu vyskúšať a spýtať sa revolucionárov, koľko študentov vyjadrilo opačný názor - určite by o žiadnom nevedeli a vôbec by nechápali, prečo je tá neexistencia opozície dokazom ich despotickej totality.

Jediné, čo môžu jednotlivci robiť, je mlčať a nezúčastniť sa. Ale pre istotu nech si aj na to nájdu nejakú výhovorku - noví boľševici sa ich budú pýtať, prečo neboli na podpore nového Gottwalda.

 

Čo sa týka štátnej moci, tá je v situácii, ako tá na Majdane - vraj za všetko, čo sa stane pri nepokojoch, bude zodpovedná vláda - vyhráža sa rakovinár Galko. Lenže Majdan už bol a všetci vieme, aké malo dôsledky ustupovať lúze. Okrem toho vieme, ako sa s násilnikmi vysporiadal demokrat Lipšic. Takisto vieme, že ani Kaliňák nemal nikdy problém rozháňať davy. Polícia nemá najmenší dôvod ustupovať - ale ak aj dôjde k násilnostiam, dobre, treba ich nechať, nech vylomia brány, zničia autá ... na Západe sú iné násilné nepokoje úplne bežné, nech si aj Slovensko zvykne, že Bratislavčanom zhoria autá ako Parížanom či Hamburčanom. Tie nepokoje sú zahrávanie sa s ohňom, ale hovorím, nebráňte im, nech sa odbavia, nech sa prejavia, nech sa vyzúria (ja mám auto v garáži :).

No a čo?

Budú dávať študentom voľno na celý semester?

No a čo???

Nech si tam chodia, je demokracia, nik im nebráni a nikoho to nezaujíma.

Moc aj tak nikdy nie je priamo na ulici, to je len štafáž, lacné kulisy. Palácový farebný prevrat prebieha aj na Slovensku v zákulisí, ide o vyhrážanie sa, vydieranie alebo kupovanie poslancov Most-Híd. Rovnako aj vláda a korporácie hovoria s poslancami tejto strany a hovoria im svoj názor a svoju vôľu. Musí to byť fantastický pocit, odísť z vlády pre Sorosa :).

Maďari, alebo židia, aby som nikoho nevynechal a neurazil, z tej strany musia zvážiť, či im to za to stojí, že terajší odchod bude znamenť ich definitívny koniec v politike. Možno Žitňanská dostane nejaký flek v súdnictve, ale zvyšok pôjde do hovien, možno Bugár do starobinca (svojho), ale nikomu z nich nebude dobre. Ak to tak spravia, a nevylučujem to, tak to potvrdí môj názor, že aj maďari aj židia sú ovela sprostejší, než na akých sa hrajú a za akých ich slovani považujú (mená etník a siekt píšem zámerne jednotne malými písmenami, lebo medzi nimi nie je rozdiel).

Zásadne by som ale neodporučoval ustupovať, v žiadnom prípade dobrovoľné odstúpenie Kaliňáka. Nech si pád vlády vysvetlí Most-Híd svojim voličom, nech si vyžerie celú tú kašu, čo by nasledovala. A ešte by som poprosil o čo najviac času, čo najviac to celé naťahovať (ak neviete ako na to, najmite si nejakého žida alebo sa opýtajte mňa). Chceme vidieť v spomalenom zábere všetky anglosionistické zmije, čo sú v okolí. Nech vylezú z dier, nech ukážu, čo a či vlastne niečo majú v ruke. 

 
Buheh

aby som vedel kam ísť rozdávať odznačky "Kiska do basy"? Mám aj také lacnejšie "Matovič do blázinca", ale tie nikto nechce.

Ľubov

odvážny muž.Pozorujem ho už dlhšiu dobu.Včera bol na IV a spomínal protiakciu,ale zatiaľ nespresnil.
https://www.youtube.com/watch?v=Rw6s9O2mq68

O príletoch profesiálnych demonštrantov do Viedne,Bratislavy a Popradu už asi viete.Tak to nebudem spomínať.
Určite sú ubytovaní v hotely Kijev.

Norman

Nie, naozaj sa moc nevie, respektíve je to neisté. Ak sa niekto niečo dozvie, dajte to sem, prosím, preveríme.

Aman Againsttime

Dík za tip, Ľubov. Už odoberám. No, nie je to žiaden veľký intelektuálny kaliber, ale má v sebe sympatický zápal. Ako sa hovorí v jednoduchosti je krása :-). Netreba sa s tým toľko srať.

Norman

bol tiež v utorok na tej Iniciative 2016 v Bratislave. Ku koncu dostal v hľadisku mikrofón a rozrečnil sa. Zo začiatku výborne, práve ten zápal, postupne sa dlho vykecával o nám všetkým známych veciach (ako jediný spomínal chazarov a tak), ale to najmenej, rečnenie je otázka drobnej praxe.

Alebo neviem.

Možno Slovensko ale aj okolité krajiny potrebujú naozaj radšej rafinovaných a skutočne tvrdo inteligentných ľudí. Jeden meč z dobre kalenej ocele je lepší ako desať z mäkkého železa. Nielen kvôli politike, ale tak všeobecne, kvôli kultúre a spôsobu života.

afinabul

Selecký: O zasahovaní zahraničia do politického diania na Slovensku
https://www.youtube.com/watch?v=vVK1sKiCVd4
Šimečka: Soros je môj priateľ
https://www.youtube.com/watch?v=fVkKawuV7iI

Norman

Do prvotného archívu - príklad, ako sa má odpovedať prestitútom, konkrétne a v prvom rade Blaha. Veľmi poučná technika alebo schopnosti, bez ohľadu na prípadný rozdieľ v svetonázorových aspektoch.

https://www.hlavnespravy.sk/vedenie-poslaneckeho-klubu-smeru-sd-sa-obava...

Ale to by mal byť standard schopnosti Slovenov, nemožno s bačovskou technikou ísť na anglosionistické kurvy.

Aman Againsttime

Blaha bol výborný a bez analyzovania jeho marxistického svetonázoru (popravde, týchto úprimných marxistov rešpektujem viac ako systémových neo-liberálov) ťažko poprieť, že je to momentálne najťažší intelektuálny kaliber aký SMER má. Novinárske hyeny sú momentálne najväčšia škodná v tejto republike a treba s nimi zaobchádzať ako s nechutným odpadom, ktorým aj sú.

Norman

taký praktický pohľad, človek má tri zložky. Jedna sú pojmy či proste celý naratív, ktorý akosi zdedil a žije z neho, potom je intelekt a do tretice vôľa.
Naratív si človek často sám nevyberá a je to otázka náhody, aký dostane, ale pri dobrých okolnostiach ho možno zmeniť.
Inteligencia je vec dôležitá ako soľ a jej stredný priemer populácie je nižšie, ako si priznávame - ale zas nie je problém naraziť na inteligentných ľudí.
Ale vôľa - takéto odhodlanie a sebavedomie, to je presne to, čo hľadáme a oceňujeme najviac. To je vlastne jadro hľadania, ktoré robíme. Klasici minulého storočia o ňej dosť písali, ale nie vždy je to pochopiteľné, aj na to treba vlastnú skúsenosť. Vôľu si človek ľahko pomýli so škodlivou túžbou a snahou, ale vôľa v našom slova zmysle je niečo iné.

No, skúšam to vyjadriť preto, že prvý a druhý bod sa dá zmeniť alebo akosi prepáčiť, ale ten tretí je najdôležitejší, ten najviac chýba - tak mi to čoraz viac pripadá.
Ale možno je to subjektívne, môj prípad.:)

shipka45

Až 50-tí proti M.Danovi, ktorý nastavoval krivé zrkadlo zapredaným presstitutom a politikom, tak ho tie špiny fašistické blokli...znemožnili mu vysielať, zobrali mu novinársku licenciu a tým pádom aj vstup do parlamentu.....boja sa, že pravda úplne vyjde na denné svetlo....https://medialne.etrend.sk/tlac/danovi-v-parlamente-odobrali-novinarsku-...
Tu je posledné video v ktorom rekapituloval posledné dva dni https://youtu.be/5-CuUvnFerU
ale v polovici vysielania už ho blokli.....

slaven1

Prokuratúra začala majdanovať Prokurátor Špirko podáva trestné oznámenie na ministra Kaliňáka:

Prokurátor Vasiľ Špirko podáva trestné oznámenie na ministra vnútra Roberta Kaliňáka (Smer-SD) a na osoby v postavení policajného prezidenta a riaditeľa NAKA, riaditeľa Národnej protikorupčnej jednotky, a to pre podozrenia z obzvlášť závažného zločinu sabotáž spolupáchateľstvom. Rozhodol sa na základe informácie, že diskreditácia prokurátora v súvislosti s vecami, ktoré Špirko v danej dobe dozoroval vrátane B.A. Haus, bola nariadená konkrétnou osobou, ktorou má byť Kaliňák. Oznámil to na brífingu pred budovou Úradu špeciálnej prokuratúry v Pezinku.

Začína mi to pripomínať Bradáčovú a pád Nečasovej vlády v 2013.

Zajtrašie protesty https://www.facebook.com/events/170242843621286/ organizujú aj títo:

https://www.leaf.sk/nas-tim/
http://www.leafacademy.eu/leaf-academy/our-team/#zuzana-jelokova (náhodne som si klikol)

Toto za 2 týždne operatívne nenaplánuješ.

slaven1

sa posúva v piatok na 20:00, herci pôjdu zabraňovať úpadku Amerického impéria. Celý text:

Zmena začiatku predstavenia Činohry SND v piatok 9. marca

Vážení návštevníci Slovenského národného divadla,

dovoľujeme si vás informovať, že členovia Činohry Slovenského národného divadla sa pod tlakom okolností rozhodli vyjadriť svoj občiansky postoj a svojou účasťou podporiť pochod Za slušné Slovensko. V tejto súvislosti posúvame začiatok predstavenia Úpadok amerického impéria, Invázia barbarov v piatok 9. marca 2018 v novej budove SND na 20.00 hod.

Veríme, že sa stretneme s vašim porozumením.

http://snd.sk/zmena-zaciatku-predstavenia-cinohry-snd-v-piatok-9-marca

Norman

Chmelár je naozaj dlhodobý vysokoškolský učiteľ, takže sa vyzná vo veci akademických práv a politickej korektnosti na školách.
Z jeho textu

Pre mňa ako dlhoročného vysokoškolského učiteľa a bývalého rektora je neakceptovateľné, ako sa k týmto protestom s jednoznačným politickým cieľom postavili niektoré univerzity, ktoré udelili študentom rektorské voľno, aby sa mohli zúčastniť na pochodoch za zvrhnutie vlády. Akékoľvek zdôvodnenia tohto kroku stoja na vode – tým, ktorí takéto rozhodnutia bránia, stačí položiť otázku, či by ho obhajovali rovnako nadšene, keby rektori udelili rektorské voľno na míting Roberta Fica.
Pedagogická fakulta Trnavskej univerzity dokonca na svojej webovej stránke priamo napísala, že tieto politické protesty podporuje, čo je už na hrane zákona. Kolegovia, magnificencie, spektability, zbláznili ste sa?
Prirovnania k atmosfére roku 1989 sú scestné. My nežijeme v diktátorskom režime, ktorý sa musí oslobodiť od totality, v roku 1989 si študenti naopak vydobyli, že akademické prostredie je apolitické. Tento neprijateľný nátlak nie je návrat do roku 1989, ale do roku 1948.
Keď sa ešte aj Študentská rada vysokých škôl vo svojej žiadosti o rektorské voľno odvolávala na „kritické myslenie“, musím sa jej spýtať, odkedy sú demonštrácie a davová psychóza súčasťou kritického myslenia. Ak sa takto znemožňujú médiá, ktoré definitívne rezignovali na žurnalistiku a začali robiť otvorený politický aktivizmus (vyjadrenie šéfredaktorky Sme, že jediné, čo môže zmierniť neutíchajúcu bolesť novinárov, sú predčasné voľby – sú tým najohavnejším citovým vydieraním, aké som v našich novinách čítal, je to prerazenie suterénu akejkoľvek profesionálnej etiky), je to ich hanba. Ale ak sa spreneverujú svojmu poslaniu univerzity, je to čisté peklo, ktoré predznamenáva morálny rozklad spoločnosti.

http://edochmelar.sk/hamujte-revolucionari-toto-nie-je-totalitarny-stat/

Aman Againsttime

Neutíchajúca bolesť novinárov a jej zmiernenie predčasnými voľbami? ROFLMAO!!!

Kde týchto neurotikov prosím pekne vyrábajú a zbierajú? Toto je už za absolútnou hranicou tolerovanej patetickosti a zúfalosti, čo sú základné definičné znaky novinárskej spodiny. Každopádne, zmrdi majú smolu. Pokiaľ ide o Balogovú a jej obdobné špiny, tak treba byť nevyliečiteľný ťažký sadista. Je mi ľúto, I was born this way :-). Ich bolesť treba predlžovať do aleluja - a nezastavovať sa. :-)

Norman

Nevliečiteľný ťažký sadista - podľa mňa spĺňaš najlepšie predpoklady, aby si bol politik :-)))
I keď... obávam sa... mať radosť z utrpenia tamtých bytostí ... to ani nie je sadizmus, to je úplne prirodzené :-)

Aman Againsttime

No, máš pravdu. Žiadna patológia, ale normálna zdravá orientácia. :-D
Len jeden problém mám s tým - komplikuje to môj postoj k aplikácii trestu smrti. Ja som samozrejme za, keďže infikovaný hmyz je nebezpečné nechať nažive, avšak predstava, že by tí najhorší hajzli typu Merkelová, Clintonovci, Soros, Demeš, Holcová a pod. boli len rýchlo a bezbolestne odkrágľovaní mi nie je pohodlná. Holt, fakt nie som kresťaň a takéto milosrdenstvo si proste nezaslúžia. Netvrdím, že by som na nich išiel v štýle 120 dní Sodomie, ale predsa len poprava nejakou injekciou po uspatí či dokonca len obyčajné zastrelenie, obesenie či vyhodenie z helikoptéry mi príde ako privilégium, ktoré si takéto monštrá nezaslúžia. Najradšej by som v týchto prípadoch obnovil inkvizíciu a jej staré dobré "očistenie ohňom". :-D Ale tak v záujme hlásaného pragmatizmu sa budem asi musieť zmieriť s tou injekciou alebo puškou. :-(

Norman

Na to ľudia vymysleli peklo, aby tým hriešnikom urobili zo života muky. Ale obávam sa, že to moc nefungovalo:-)

V týchto otázkach som ja výrazne duchovný človek čerpajúci z kresťanských tradícii. Tam sa píše: "Nie tak ako ja chcem, ale ako je vôľa tvoja, otec". Ja, človek pozemský, nemôžem niekoho zabiť - vždy ho zabíja Boh, nie? Ak by Boh nechcel, ani tá puška by nefungovala, nie?
Ale pre istotu, aby sme sa nedopustili niečoho zlého, by som ich radšej nepopravoval. Je pravda, že milosrdný pobyt v kláštore na rozpálenej púšti či za polárnym kruhom by bol humánnejší. A Boh by zas rozhodol, akým očistcom si prejdú, že ;)

nové