Kaliňák alebo Žitňanská?

Ja neviem, aké názory zastáva momentálne Bugár a podstatní ľudia v Most-Híde. Neviem, čoho sa boja a kto na nich čo má. Ale stále platí možnosť, že tak, ako by mohol odstúpiť Kaliňák, rovnako by mohla odstúpiť Žitňanská. Alebo byť vyhodená. A v pohode pokračovať.

Ale na to pravdepodobne nemajú Maďari gule. 

Po stý krát zopakujem, že odchod Kaliňáka situácii ani v najmenšom nepomôže. Je jasné, čo je minimálny cieľ rozvratu a bolo to aj nimi explicitne formulované: pád vlády, odchod Fica.

Pritom je pravda, že Fico sa už dlhšie pohrával s odchodom, s tým, že bude napríklad  prezidentom alebo sudcom - taký politický dôchodok. To je ale v tejto situácii nielen nezodpovedný a nevďačný postoj voči voličom a národu. Možno aj to prispieva k tomu, že si anglosionisti myslia, že ho ľahko dostanú, že nebude odolávať, že na to nemá vôľu. Prejaviť nedostatok vôle medzi hyenami je sebevražedný čin. A politici Smeru prejavujú nerozhodnosť a lavírovanie dlhodobo. 

Politici Smeru boli totiž rozmaznaní svojím pohodlným elektorátom. Ich voliči sú rozsiahla stredná trieda, ktorá vie, že spoločnosť potrebuje stabilitu a pevnú zem pod nohami. Verní a výrazne tolerantní, vedomí si toho, že Smer je menšie zlo. To Smer dosť rozmaznalo.

Za pripomenutie stojí, že Smer dosiahol výrazne volebné úspechy tým, že bol do značnej miery pronárodný. To sa akosi vytratilo, a nielenže tým tá strana stratila hlasy, ona stratila aj schopnosť správne sa rozhodnúť. Stratila podstatné hodnoty.

Budem sa opakovať - táto farebná revolúcia Za poslušné Slovensko má v prvom rade závažné geopolitické ciele, ktoré prekračujú hranice krajiny. Je to útok nielen na Slovensko, ale na Maďarsko, Poľsko a Česko. Ak anglosionisti dosiahnu akékoľvek čiastkové víťazstvo, napríklad pád vlády, bude to mať negatívne dôsledky pre celý región - a pre Slovensko to bude výrazný prepad do minulosti. Aké všetky komplikácie nastanú je ťažko popísať, je ich priveľa.

Hlavná škoda je, že spomínané stredné voličstvo Smeru nemá inú politickú silu, ktorú by teraz mohlo podporiť. Nacionalisti sú na Slovensku stále vykreslovaní ako extrémisti, pritom všade naokolo sú to už stredné hlavné prúdy politiky. Čakať, že sa na Slovensku vytvorí taká nová strana mi pripadá optimistické - kde by sa zrazu vzala, odkiaľ by zobrala dobrých ľudí, odkiaľ nevyhnutné peniaze?

Nepíšem vlastne nič o SNS. Je jasné, prečo - tá strana je už ale naozaj asi mŕtva, nie? Nijako sa neprejavuje. Už len azda KDH bolo vedené blbšie. Ale to aspoň neukradlo, nezneužilo a nezničilo jeden dobrý symbol, jednu dobrú národnú značku. 

 

Zbytočne ale na nich všetkých teraz zasa pluť. Smer musí počkať na rozhodnutie Most-Hídu. Ak sa tí rozhodnú odstúpiť od koaličnej zmluvy, z vlády, je to ich chyba a ich ťažký omyl. Ale nedá sa nič robiť  - ak predošlé voľby dopadli tak, ako dopadli, tak sa môže stavať len z toho, čo je. Možno nabudúce budú polomaďari už prezieravejší a nepustia si do kožucha vykorenené kreatúry - ničí im to povesť.

Tá druhá možnosť, že by to vzdal Smer sám, "pod tlakom verejnosti", mi pripadá absurdná. To by bol najhorší politický vtip posledných tridsiatich rokov. Neviem si predstaviť, že by až tak opľul celé svoje dielo. Strana s najväčšími preferenciami odstupuje z vlády preto, že malá banda manipulovaných oviec prišla blačať na námestie? To je tá demokracia? Oklamanie všetkých voličov? Oklamanie aj tých, čo ich nevolili, ale podporovali ich vládu ako menšie zlo a rešpektovali hlasy väčšiny voličov?

Ak to Smer spraví, bude sa na Slovensku naozaj v nie tak vzdialenom čase zabíjať znova. Tento raz ale nie len nejaká operetná sakrálna obeť vlastných poskokov, ale naozaj. Je to teraz na pleciach Smeru, aby tomu pokiaľ možno čo najviac bránili a upokojili situáciu tým, že sa vlády nevzdajú.

 
Aman Againsttime

Tolerancia Žitňanskej v politike a jej nevyrazenie z priestoru je niečo pre mňa absolútne nepochopiteľné. Ešte i jeden môj známy z vš, čo pôsobil svojho času v SDK-ú ako "mládežník" a ako tak ju poznal, sa o nej vyjadroval ako o totálne j.bnutej p...(áno, to je presná citácia :-D). Takžo takto nejako bola "obľúbená" u svojich. A prosím pekne, len nech mi tu nikto nenapíše, že si ju držia pre jej "odbornosť", lebo to už sa naozaj neudržím. :-D

slaven1

Odpoveď treba hľadať v jej rodine. Treba si zistiť, kto bol jej otec a začne sa vyjasňovať.

Norman

Prečo majú ľudia hladať? Veď to sem napíš, čo myslíš. Toto nie je hra "ja viem, ale nepoviem".

slaven1

Neviem nájsť zdroj a už si to presne nepamätám, tak som dúfal, že niekto zagúgli za mňa :).

Toto bol jej otec:

http://www.slovan-bratislava.com/Osobnosti/Kozma.htm
https://www.olympic.sk/sportove-aktuality/zomrel-byvaly-sefredaktor-denn...

S otcom Milana Ftáčnika napísal aj takúto knihu:

Ľ. Ftáčnik, J. Kozma, J. Plachetka: Šachové Olympiády, Šport, Bratislava 1984

Chcelo by ešte prešetriť "bohom-vyvolenú" stopu, bo ten "stratený komentár" hovoril, že jej otec vraj mal nejakú funkciu v nejakej obdobe ÚZZNO :-)

Takže preto píšem tak "tajomne", lebo je tu pričasto slovo "nejaké".

 

Aman Againsttime

To je normálne zbytočné i riešiť. Ja neviem, keď niečo vyzerá ako kačka, správa sa to ako kačka a kváka to ako kačka, tak to pravdepodobne bude kačka. Žitňanská je dosť jasná, dosť prehliadná, ale aj tak nechápem tú slabosť slovenskej spoločnosti, že túto neurózu dokáže až takto tolerovať. Mňa by pri tej ženskej asi porazilo - a to som ťažký flegmatik. :-)

Norman

ja som myslel že niečo konkrétne o ich sieti, vrátane familie Žitňanských, lebo sme počuli, že je to riadna mafia ....

Jej príbuzná - cez manželstvo v Europarlamente je podobný jednoznačný prípad. Náboženstvo nepoznám - ale v každom prípade chumáč syntetických (židov).

Norman

Ako sa hovorilo verejne už dva dni - na Slovensku sa nič neutají - odstúpil naozaj Kaliňák.
Nuž čo s nimi- kaliňák určite nie je ani bez chyby - hlavná zločin sú Šarišské Michaľany - ale ani nie je dobrý politik v zmysle, že nedokáže prejaviť to, čo by mal. Aj teraz rezignoval spôsobom ako Maďarič, teda emočným vyplakávaním o tom, ako sa rozhodol sám, len aby sa tá provokačná vražda vyšetrila. To je smiešne - mal jasne vyjadriť, k abdikácii ho neprinútili davy na námestí, ale čiste koaličné dohovory. prečo sa preboha minister vnútra po rokoch v praxi a biznise chce hrať na svätého, ktorého šokujú nejaké vraždy a stará sa o nejaký politický pokoj v spoločnosti - to je úloha iných, nie jeho.
Nuž ale slovenská Maďari a ich židia si vybrali.

vrbovčan

ponúkol R. Ficovi abdikáciu už skôr a to z dôvodu, ktorý uviedol dnes. Teda k upokojeniu situácie. A bral to ako svoju povinnosť voči strane Smer. Fico však nesúhlasil, lebo sa na neho spoliehal ako na najbližšieho človeka. A teraz pod tlakom koaličných partnerov Fico ustúpil a súhlasil s abdikáciou. Takže pravda aj u Teba aj u Kaliňáka. Uvidíme, kto tam bude, lebo tlaky na politizáciu polície sú enormné.

Norman

Ako pomôže kaliňákovo odstúpenie k upokojeniu situácie? Nijako.

Kaliňákovu abdikáciu zrejme požadoval Híd, ten zasa len aby mal argument, že dosiahol nejaké svoje požiadavky a teda môže zostať v kolícii. Všetci sa proste hrajú, že sú aktívni, lebo sa to od nich chce - nikdy ale nebudú môcť byť dostatočne aktívni a ústupčiví, vrah spoza oceánu chce zmenu systému hlavne v zmysle proanglosionistických globálnych plánov.

A taký Matovič sa vyjadril, že on v isláme nevidí problém a podobných hyen majú v zálohe tucet, vrátane starých mŕtvol Mikloš či Radička. Kiskoid je samozrejme schopný vyhlásiť čokoľvek, aj protiústavný krok, vojenský prezidentský puč, vládu za nemajúcu mandát a v podstate aj odstaviť parlament - to všetko sú veci, čo sa po svete stali x krát, nie je ani najmenší dôvod očakávať, že u nás sa nemôžu stať.

Ale nemienim to už ďalej analyzovať, a ani vlastne sledovať - Smer urobil (zas) zásadnú chybu, zas ustúpil . Viete ako sa hovorí - nie je hanba prehrať, hanba je vzdať sa. A Smer sa vzdal, začal si usekávať svoj chvôst po kúskoch, ale na konci bude bez neho. Platí to, čo som povedal v článku: ani Kaliňák nemal ustupovať "dobrovoľne", v žiadnom prípade. Je to naozaj rozdieľ, mal povedať po pravde, že je k demisii normálne nútený politickými pomermi v koalícii.
V politike nemôže prežiť strana, ktorá sa bojí oviec na ulici, alebo ktorá sa bojí tlačoviek opozície, alebo sa bojí ohovárania prestitútov.To je absurdné, to je amatérske, to je takto slabošsky azda naozaj možné iba na politicky nedovyvinutom Slovensku.

Ak Maďari nepoložia koalíciu, tak aspoň mal tento odchod svoju cenu a je zas všetko v poriadku.
Ak ju položia, tak .. no, ja by som vládu držal aj tak, ale Fico je v tomto handra. predsa len, bývaly SZM aktivista, poslušný snaživý ale zbabelý chudáčik. On pochopil, ako získať hlasy ľudí - ale nikdy to nevyužil. Aj teraz, v prípade odchodu Maďarov, nebude mať odvahu.
V takom prípade sa môžeme tešiť na negrov. Už čoskoro. Hurá :-) (no, aspoň bude tá občianska vojna skôr)

A ešte: aj v najlepšom prípade - Smer a ostatné strany , SNS napríklad, nemajú v žiadnom prípade sa snažiť toto prežiť, ale sa musia snažiť poraziť svojich nepriatelov, zničiť ich politicky alebo inak. Kiska, Žitňanská, Matovič, Sulík ... a ž do posledných hníd ako Maďarič. Budaj, Galko ... Každého , ktorého dostanú na lopatu, vyhodiť do Dunaja.

Náhodný okoloidúci

Najprv picli svojho, aby mali sakrálnu obeť a mali rozbušku pre plánované protivládne protesty.
Ak to nezaberie a národ sa kiskoidom nenechá zmanipulovať, "našim" sa začnú diať nevysvetliteľné autonehody a iné nehody. Štandardný anglosionistický postup.

sandro

Bude to stacit. To este aj Ukrajinci sa viac vzpierali. Tam museli odbachnut desiatky ludi na protestoch aby s tym pohli.

Náhodný okoloidúci

Ja som to myslel tak, že ak sa národ nenechá kiskoidom a sorosoidom oblbnúť a zasa si v prípadných predčasných voľbách zvolí Smer, že či sa vtedy začnú diať "autonehody".

Dusanbe

to nakoniec dorazi ?
Parazit jeden - v jednej vete ešte povie, že sa hostiteľa nepustí:

"Ja budem žiadať odchod z koalície, povedal pri príchode na Republikovú radu Mosta-Híd František Šebej. Reagoval tak na otázku, či mu bude odchod Roberta Kaliňáka z postu ministra vnútra.

Poslanec vidí ešte jednu možnosť. "Odchod premiéra je ešte to, čo si viem predstaviť, inak je všetko nepostačujúce," povedal Šebej. Novinárom ešte povedal, že už teraz je rozhodnutý a verí, že strana Most-Híd sa nerozpadne."

nové