Bol som sa zas pozrieť na ulicu

Bol som tam zas osobne, nuž treba niečo zaznamenať. 

Ale čo vám poviem - áno, ľudí bolo vela, boli aj myslím viac naštvatí, ako pred týždňom. Predsa len, priebeh udalostí s nimi škaredo vydrbal. Chodil som medzi nimi, počúval ich - no ako som dnes už povedal - proste hlupáci.

Príhovory takisto nič moc. Akýsi nímandi vraj z roku 1989, potom slabý tragéd Stanke, tlstý fyzik Mojžiš, pri ktorom som s napätím sledoval, či ho šlak trafí hneď, alebo až doma,  smiešna fuchtla Krónerová, Kemka so svojím prejavom húpacieho koníka, nejaký rapper a ľudová hudba. Najviac sa mi páčil ten režisér, čo do mikrofónu zopakoval všetky nadávky, ktoré boli použité na novinárov, vrátane "špinavý prestitúti" a podobne - to sa dobre počúvalo, ako to tam rezonovalo:). No proste - odpad.

Požiadavky? "Dosť bolo Smeru!". Nuž, výborný nápad, veď v demokracii treba žiadať koniec najpopulárnejšej politickej strany. 

Samozrejme, najviac aj rečníkov štval Ficov výsmech pri podávaní demisie. To ich podľa vlastných výrokov rozhecovalo do nepríčetnosti. Bravó, Robert, tomu sa povie výborné umelecké dielo, eventové zametanie ulicou.

Vraj tam chcú chodiť, kým ich požiadavky nebudú vyslyšané. Heh, teším sa na to, ako pochopia fungovanie demokracie. Teším sa, ako tam budú chodiť znova a znova. Vždy sa na nich pôjdem aj ja pozrieť, fotiť si ich. Tí najvytrvalejší, poslední, dostanú odo mňa diplom s titulom NUID "najvytrvalejší užitočný idiot desaťročia" a ich fotky zverejníme.

 

 

Náhodný okoloidúci

V jednej diskusii na Zvedavcovi ich istý udo výstižne pomenoval - Sorosjugend. Alebo aby som ho presne citoval, SerešJugend.

vrbovčan

urobil dosť veľkú hlúposť.
Napísal som koment na FB stránku udalosti tohto protestu, tak z plezíru a aj z hnevu príspevok v znení "Protestujme proti Ficovmu úsmevu." Reku ich aspoň zosmiešnim. A očakával som vulgárne komentáre na mňa. Ejha. Som sa mýlil. A ešte aj pridávali rôzne iné Ficove prehrešky v mimike. Lajky sa mi len tak hrnuli. Nakoniec sklamaný som to musel vymazať. To stádo oviec, ktorým slniečkári radi titulujú ostatných, teraz presne sedí. Som sklamaný.
A ešte. ktosi tam zdieľal blog spisovateľa Gustáva Murína. Podal trestné oznámenie na neznámeho páchateľa pre organizátora protestu za nrozvrat spoločnosti. Že nech polícia vypátra, kto to je.

http://gumurin.blog.pravda.sk/2018/03/16/trestne-oznamenie-na-organizato...

Náhodný okoloidúci

Podľa článku na Hlavných správach na dnešnom proteske kvákal a kvíkal aj Fero Mikloško, nie ten pupuš-krajčír, ale bývalý poslanec SNR. Ten istý Mikloško, ktorý, keď bol vo vysokej štátnej funkcii, tak na adresu ľudí protestujúcich na ulici (myslím, že za jazykový zákon) drzo vyhlasoval, že s ulicou sa baviť nebude.

Norman

boli tam aj iní, vynechal som Wienk, túto staršiu verziu Remišovej ... ku koncu som sa presúval a nebolo všetko počuť, ale Mikloško je skutočne prestárnutý vyvanutý materiál druhej či tretej triedy, ako ostatne všetci vystupujúci. Čo ho ale mohlo motivovať ísť sa tam po rokoch verejne pretŕčať, to naozaj ťažko pochopiť:)

slaven1

Nie je to správny postoj, pretože sa všetci na tejto stránke zhodneme, že veci meniť treba.

V akejkoľvek skupine ľudí zhromažďujúcich sa tieto piatky na námestiach sa nachádzajú 3 druhy ľudí:

 

- oklamaní: zmanipulovaní a oklamaní zahraničnými agentmi (médiá, mimovládky). Títo sú schopní logicky myslieť, len nemajú plnosť informácie.


- hlupci (hlúpi tupci): sprostí ľudia neschopný uvažovania (tragédia pre rodinu). Vtedy im nešlo, dneska im nejde, zajtra im nepôjde a tak ďalej...


- nepriatelia: sú informovaní, vedia čo sa deje. Vedome konajú proti záujmom vlasti, za záujmy svojich nájomcov.

 

S hlupcami nestrácať čas, nepriateľom sa podľa možnosti vyhýbať (ak sa inak nedá, treba pohovoriť, lebo nepriateľ po takom rozhovore oslabne) a treba pracovať hlavne s oklamanými.

Vysvetliť im, že vymeniť 13 krát tváre o rok či dva skorej k ničomu nepovedie. Že oplakávať novinára z piatej kolóny je ako oplakávať zabitého Turka v 17 storočí.

Že meniť treba systém a nie tváre. Že treba dekolonizovať (suverenizovať), žiadať sfunkčnenie referenda, atď.

 

 

Užiteční idioti zase protestují

 

Náhodný okoloidúci

Vysvetlenie prináša tento článok:

http://www.nadhlad.com/content/ahoooj-ja-jsem-viki-je-mi-dvanact

Ďalšia vec je, že je veľmi ponižujúce priznať si chybu, priznať si, že naleteli a boli oklamaní, to im nedovoľuje ani ich hypertrofované sebavedomie. A to znamená úspešné vykročenie na dráhu profesionálneho idiota.

slaven1

Ďalšia vec je, že je veľmi ponižujúce priznať si chybu, priznať si, že naleteli a boli oklamaní, to im nedovoľuje ani ich hypertrofované sebavedomie. A to znamená úspešné vykročenie na dráhu profesionálneho idiota.

To sú tí "hlupci". A ja ti vravím, že v tej množine cca 20 000 ľudí je zopár, ktorí to tu uprimne budú meniť k lepšiemu.

sandro

Je to absolutna katastrofa. Mal som tu cest na FB diskutovat na tuto temu a naozaj musim konstatovat, ze su to vacsinou totalni idioti. Na argumenty sa vacsinou okamzite spusti lavina prispevkov v style : ten je vhodny na psychiatriu, hodte na neho siet a pod... Je to sila, ako sa citi bezcenna luza zrazu na koni, ked je v mase.
Je to zaroven aj nebezpecne. Luza si mysli, ze ich prevrat zachrani, ze sa im zlepsi zivot. Ked sa stane opak, tak sa paradoxne este budu vrsit na nas.

Náhodný okoloidúci

Diskutovať s druhou stranou je väčšia strata času ako presviedčať žraloka, aby sa stal vegetariánom. Žralok jednoducho nerozumie slovensky. Ale aspoň si to skúsil :)
Ty nepresvedčíš ich, lebo sú zaslepení a "najmúdrejší na svete" a "jediní spravodliví", oni nepresvedčia Teba, lebo máš väčší prehľad a rozhľad a chápeš, o čo ide, aj v širokých súvislostiach.

rosa

Hm...JPP (jedna pani povedala), ze ma vychovala ulica.
Je to dobre alebo zle? Samozrejme, ze to myslela v pejorativnom zmysle. Ja si pamatam, ze mna to vtedy polaskalo, mala som ulicu rada. Bola som tam stastna.
'Nehante moju ulicu!" je pre mna modifikovany sturovsky odkaz :o)
Ale jedno je fakt, ked su tam prenosne zachodiky a podia a tribuny....to nie je hlas ulice. Hlas ulice je spontanny. Zivy. Tribuny mam este v zivej pamati. Z tribun nam vzdy kyvali ti, ktorych sme nenavideli.

Ale aj tak. Smer nema moralny kredit. Na to sa nehrajme. To co urobil Paska zo zdravotnictva,...za to by mal ist do lochu nielen on, ale aj Ficiak. Ked uz urobil psi kus...tak mal aspon zachovat dekorum. Ono ten sa smeje najlepsie, kto sa smeje naposledy ! Vsetko sa moze zvrtnut a Fico moze byt este velmi nemilo prekvapeny.
Alebo...kto sa smeje naposledy, ten sa uz viac nezasmeje?

V kazdom pripade je to vsetko zlozite.
je mi to luto.
Pocuvam radio, tu kde som. Len v aute. Dnes ma zase ohurili. povedali : dvojite obcianstvo? Preco nie. To je OK. Dvojita loajalita? Nie , vazeni to nie. Loajalni mate byt s krajinou, v ktorej zijete. Tam sa mate zaujimat o veci verejne a tam mate volit.
A maju pravdu. Genialne povedane. Tolerantne. Nezaujate.

Norman

Kto zničil zdravotníctvo?
Rudo Zajac - ten by mal byť za to, že tým zabil množstvo ľudí, obesený. A mnohí jeho známi spolupáchatelia tiež.

Smer má stále kredit. Len klesol z nadmernej obluby do normálnosti. A to napriek tomu, že nemá v rukách média a z tých sa neustále hrnú obvinenia a zosmiešňovania.
prirodzene, Paška či iní smerácki bosovia fungujú tak, ako systém, v ktorom žijeme - áno, SÚ to plutokratické svine. A čo ste čakali, že čo bude. A čo čakáte od tých iných, nových. Smer je aspoň formálne váhavý, tie druhé svine sú posadnuté vládou globálnych satanistov a plutokratov, pre ktorých spravia všetko a obetujú nás všetkých bez zaváhania.

Prirodzene, už dávno dzrieva čas, aby sa buď Smer zmenil, alebo ho nahradila iná, naturalistická a realistická strana. To ale určite nie sú títo, čo dnes robia revolúciu.

Dusanbe

sa to povedať nedalo.
Plný súhlas, Norman.

Aman Againsttime

Tiež sa tu len musím chytať za hlavu z toho, čo sú niektorí ľudia schopní zo seba vypotiť. Očividne mnohí majú veľmi krátku pamätať, pokiaľ ide o dzurindovské obdobie. Ja nemám a dodnes si živo pamätám, ako sa mne i mojej rodine reálne zhoršil život práve za vlády špinavého sion-potkana. A je nás takých veľa, veľmi veľa, čo trpeli a nezabudli.

Nikto nikdy netvrdil, že SMER nie je problematický. Ja som ich volil len 1x v mojom živote (v r. 2010, vtedy som mohol po 1x voliť) a viac by som to už nezopakoval, ale dodnes si za tou voľbou stojím. Stojím si za tým, pretože SMER napriek všetkým nedostatkom reprezentoval, a do značnej miery stále reprezentuje, autentickú nacionálnu ľavicu na Slovensku. Áno, nezhodneme sa na SNP naratíve a mnohých iných, historických, udalostiach, avšak dnes je situácia natoľko vážna, že riešiť nejakú históriu sa zdá byť priveľkým luxusom. SMER sa vždy hlásil k samostatnému Slovensku, cyrilometodskej tradícii, k štúrovcom, k snahe rozvíjať ľudovú kultúru, atď, atp. A mnohí jeho členovia prejavujú celkom slušnú mieru patriotizmu a konzervativizmu. Veď dokonca i taký marxista Blaha si zachováva aký taký cit pre slovenské vlastenectvo, hoci jeho marxistická ideológia mu zatláča význam etnicity do úzadia. Nie je to teda ono, avšak za situácie, kedy je i takáto forma občianskeho nacionalizmu na Západe kontroverzná, za situácie, kedy elity niektorých západných krajín, ako napr. zvrhlá Merkelbaba, neznesú ani len štátnu hymnu a vlajku, to nie je až tak málo.

Tvrdiť, že SMER a terajšia opozícia sú rovnaké zlo a že vôbec nezáleží na tom, kto z nich je pri moci, môže naozaj len totálny imbecil alebo zákerný agent nepriateľa - takže nie, nebudem si dávať servítku pred ústa.

SMER má navyše na rozdiel od všetkých tých kotlieb a im podobných exotov reálnu inteligenciu, ľudí, ktorí sú schopní riadiť štát a zabezpečiť aký taký ekonomický rast a sociálny štandard - a to je absolútny základ pre akýkoľvek politický subjekt. Musíte rozumieť ekonomike a udržať akú takú úroveň života - lebo inak ťažko dosiahnete masívnejší úspech. A v súvislosti s tým treba našim vyholeným "antiFico" nacionalistom položiť otázku: prečo sa namiesto neustáleho sťažovania na Fica a spol., radšej nepokúsili stranu infiltrovať a nasmerovať ju viac ich smerom? Veď infiltrácia je jeden zo základných spôsobov boja. Tieto naivky sa budú musieť ešte veľa učiť, veľmi veľa.

Ema

Železničiar vo výslužbe sa prebral z penzistickej hibernácie a v hlavnom propagandistickom kanáli ČT24 mával rukami ako Vlasta Burian
http://www.ceskatelevize.cz/ct24/svet/2423365-fico-padne-pokud-se-opozic...

Kreslo vo Wilfried Martens Centre, ktoré má ako jednu z hlavných úloh ovplyvňovanie verejnej mienky, dostal ten potkan samozrejme ako odmenu za dobré služby pri vykuchaní a zbedačení Slovenska, hlavne čo sa energetiky týka.
Je z tohto niekomu jasné, odkiaľ berú peniaze?
https://www.martenscentre.eu/legal-information

Aman Againsttime

Pozerám práve potkana a nedokážem udržať rehot. :-D Ako sa toto mohlo stať premiérom ostane pre mňa jedna z najväčších záhad slovenskej histórie. To globalistické mafie naozaj nedokázali vyhrabať na špinavú prácu niečo lepšie než šaškovitého cigoša, ktorý je väčšine normálnym ľudom do pol tela. :-)

slaven1

K Českej televízii

ČT je protičeská bašta, ktorú už začali rozoberať. Momentálne jej šúfeje český Mika, ktorý sa volá Petr Dvořák.

Pred ČT pracoval pre americko-izraelskú CME v Nove. Globalisti ústami Jaromíra Soukupa, šéfa TV Barrandov (formálne vlastnia Čiňanci), už začali ČT "spracovávať".

K potkanovi

K potkanovi len toto krátke video https://www.mojevideo.sk/video/2c447/dzurinda_sa_umyva.html

Náhodný okoloidúci

Ide si takto Peťko po ulici a zrazu koho to nestretne - pána ministerského predsedu Dzurindu. Peťko sa ho pýta:
- Ujo, prosím vás, koľko je hodín?
- Som nesmierne šťastný, že mi kladieš túto otázku. - odvetil mu premiér - Pristupujem k odpovedi na ňu s maximálnou vážnosťou a zodpovednosťou. Pristupujem k nej tak, ako mi to prikazuje zákon a ako to zodpovedá zodpovednej funkcii ministerského predsedu tohto štátu. Zároveň ťa chcem informovať, že na tvoju otázku odpoviem presne a včas pred kompetentnými orgánmi, ako by to mal urobiť každý zodpovedný občan Slovenska.
- Ujo, ale ja som chcel len vedieť, koľko je hodín...
- Chlapče, všetko čo som chcel a mohol na túto otázku povedať, som už povedal!

Norman

To je presne tá myšlienka, ktorá už asi presahuje politickú inteligenciu národovcov..
Pritom tá infiltrácia platí ako pre Smer, tak pre SNS, zvlášť v minulosti pod vedením nevedením Slotu. Ale nacionalisti nemali nič iné na svojich stránkach, len nadávanie a agresívne útoky. Prečo do tých strán národovci nevstúpili a nezískali ich pre svoje ciele? To naozaj ťažko povedať. A v Smere boli národovecké krídla, ale teraz ich už akosi nevidno.
Ale tá strana možno na to len čaká, aby také krídlo ožilo, to nik nemôže vedieť, čo bude.

Pravda, dá sa založiť aj nová strana - ak má niekto zbytočné milióny ako Kolár (a ktovie čo ešte od koho dostal cez Krajniakových sionistov). Také niečo bude čoraz ťažšie ...

Aman Againsttime

K tej infiltrácii: priznávam sa, že som nejedenkrát uvažoval o tom, že budem istú dobu predstierať "slniečkárske" postoje, aby som mohol ísť robiť "aktivistu" do nejakej tej "sorosovskej mimovládky" - a potom robiť špióna a insidera pre náš disent. :-)

Čomu však vôbec nerozumiem je, prečo sa mi zdá, akoby to nikoho iného ešte nenapadlo. :-D

Ľubov

K tomuto som Ti chcela ešte včera niečo povedať,že vôbec nie si sám,ktorého to napadlo,hehe,mňa to napadlo tiež.Ale treba mať 16,takže ma to diskvalifikuje :).

No Ty šancu stále máš. Úplne by stačilo,aby si išiel akože demonštrovať za poslušné Slovensko.Nič viac,nič menej.Aby si riskoval niečo dlhodobejšie nemá zmysel,ale zistiť,koľko dávajú malí šorošovci za účasť by bolo celkom vtipné .

Norman

V mimovládkach je kopa ľudí, ktorí nie sú ani za, ani proti - proste sú tam pre peniaze a spoločenský status. Myslia si svoje. Mnohé mimovládky by sa kľudne mohli akože zmeniť k lepšiemu, vyvinúť. Čo je ale problém, že by okamžite potom prestali dostávať peniaze z ústredia a tak by vyhynuli.

Ale strany ako SNS či SMER nemajú na veky definovaný ciel ani metódy, samozrejme by ľudia mali vstupovať do nich a presadzovať svoj zdravý názor. Ale trúfam si povedať, že to nerobia, že majú tendenciu sa hrať na vlastnom piesočku, založiť si svoje "občianske združenie", nejaký obranný spolok, neskôr dokonca politickú stranu ... a keď im dôjde para, tak to zabalia a vrátia sa robiť korporátneho otroka - najčastejšie s rečami

"Mňa politika aj tak nezaujímala, zaobišiel som sa bez nej, aj teraz sa bez nej zaobídem" (ako keby sa "politika" dala oddeliť od života, toto je výrok idiota, ktorému zlodej ukradol peňaženku, alebo rovno dom a on povie, že ho jeho peňaženka či dom nezaujíma)

"Mal som také názory, ako vy, ale teraz som už niekde inde" (áno, plat nadovšetko, a čo ak by sa zamestnávateľ či kolegovia dozvedeli, čo som kedysi hovoril a písal, že)

"Na Slovensku to nemá zmysel, lebo tu sú všetci ľudia blbí, vždy to tak bolo a bude" (pozor, nie že sú Slováci momentálne politicky nepripravení, ale natrvalo a bez nádeje na zmenu)

"Ľudia nevedia oceniť moje spasenie, čo im prinášam" (to sa na Slovensku prejavuje pomenej, tu sú ľudia tak historicky ukrenkovaní a ubití, že aj ako "neuznaní géniovia" sa prejavujú pomenej, takže to explicitne počuť zriedkavejšie, ale mnohí si to očividne myslia (Matovič, Mečiar ...).

No to som už trocha od témy, takže či infiltrácia či nie, problém je nedostatok výdrže.

Aman Againsttime

Každopádne vzhľadom na nejakú teóriu pravdepodobnosti nejakí infiltrátori z našej strany musia existovať. Neverím, že takí ľudia vôbec nie sú. Obzvlášť preto, že správanie niektorých sionistických poskokov sa zdá byť natoľko iracionálne a nesympatické až máte dojem, či ten dotyčný to nechce v skutočnosti celé sabotovať. :-)

No a opačnú infiltráciu vidíme neustále - viď nacionalistické spolky, do ktorých sa dokonca niekedy infiltruje i Antifa: https://www.youtube.com/watch?v=uGrqFbHYA78&t=38s A potom nebuďte paranoidný, že? (Aj o to ide - zasiať úplnú paranoju a tak paralyzovať druhú stranu. Na druhej strane úplná dôvera je zase prejav ťažkej naivity. Agenti nepriateľa v našich hnutiach sú ťažká realita).

Norman

Myslím, že nie je treba to zavádzať do agentských schém - tí infiltrátori, s ktorými sme začali, by mali byť ľudia, ktorí by si politické strany prispôsobili vlastným názoorm - lebo strany majú odrážať názory ľudu, z neho majú silu.

To sa nedeje, ľudia (na Slovensku) proste do vecí verejných nevstupujú, nestarajú sa. No, je to spojené s tým, že s niektorými názormi tých strán či mimovládok nesúhlasia, ale to je ten kompromis, o tom sa nemusí hnaď hovoriť. Ups, naznačil som práve, že by človek nemusel celkom otvorene žvastať verejne, čo si naozaj myslí, a nebodaj mal občas klamať? Oh nie, to my holubičí národ nemôžeme, to sa radšej necháme vykorisťovať a bičovať ďalších tisíc rokov.
Preto ani neskúšam navrhnúť, že by národ mal naozaj v krízovom okamžiku zobrať pušku a zastreliť svojho škodcu.
Brrrr, odkedy odfaklili toho Kuciaka by človek vlastne o strielaní vôbec nemal hovoriť.
Ergo, národ bezbranný, treba si vykopať jamu a zahrabať sa do nej :-)

Aman Againsttime

Presne tak. Jedným z najväčších problémov týchto našich národných síl je vlastne to, že sú príliš mäkkí, príliš poctiví a zbytočne "dobrí" - inými slovami slabí. A slabosť voči zlu je tiež zlo.

 

Voči zlu sa netreba báť použiť i jeho metódy, pretože niekedy len tie dokážu zabrať a premôcť ho. Netreba sa báť byť nielen nekompromisným strelcom, ale i úlisným hadom a občas si siahnuť na dno svojej duše a nájsť pomyselnú temnú stránku (všetci ju predsa musíme mať) a jej ničivú silu. Ja som to myslel smrteľne vážne, keď som v jednom svojom príspevku napísal, že treba mať na svojej strane i tzv. dobre fungujúcich psychopatov (ako bol napr. Mečiar) - čiže ľudí, ktorí sa neboja použiť i radikálne prostriedky k zničeniu nepriateľa.

 

Mne je v tomto smere inšpiráciou hinduizmus - veď i preto som mal svojho času na propáckej profilovke obrázok bohyne Kálí.

 

Bohyňa má 2 aspekty: . môže byť ako Parváti - svetlá kráska, nežná, krehká, starostlivá, milujúca, chápajúca, stelesňujúca domestifikovanú prírodu, záhrady a polia - naša matka poskytovateľka. Zobrazuje sa ako krava dávajúca mlieko.

Súvisiaci obrázok

 

 

 

Lenže kto tu bude zabíjať všetkých tých nebezpečných démonov? Na to nevyhnutne potrebujeme 2 aspekt:  Kálí  - temnú beštiu stelesňujúcu divoký a nespútaný aspekt prírody, džungle a lesy, vlkov, levov a iné šelmy, krvilačnú a nekompromisnú, našu matku ochrankyňu.

Súvisiaci obrázok

 


Všetci máme v sebe Parváti i Káli a to, čo sa musíme naučiť je vedieť pracovať s oboma apsketami, vedieť ich kontrolovať a použiť v tej správnej chvíli,  nájsť tú správnu rovnováhu, pretože úplne potlačiť jeden alebo druhý by viedlo ku skaze.

Norman

To je presne to, čo mnohým moderným alternatívnym silám chýba. Na Slovensku takmer všetkým.

(až na tie moderné indické obrázky - tie môžu vyvolávať v ľuďoch pomýlené rozporné emócie, lebo sú tak smiešne "naivné")

afinabul

http://www.evropskehodnoty.cz/savcenko/
Mezi českými a slovenskými signatáři otevřeného dopisu evropským lídrům jsou mj.:
Tomáš Halík, katolický kněz
Fedor Gál, spisovatel
Grigorij Mesežnikov, prezident Inštitútu pre verejné otázky, Slovensko
Štefan Hríb, šéfredaktor, Týždeň, Slovensko
Lucia Piussi, spisovatelka, zpěvačka, Slovensko
Juraj Mesík, publicista a analitik, Slovensko
Peter Zajac, profesor, literární vědec, Slovensko
Jaromír Naď, ředitel programu pro obranu a bezpečnost, Slovenský inštitút pre bezpečnostnú politiku (SSPI)
https://www.lidovky.cz/nemam-rada-zidaky-pilotka-savcenkova-jitri-emoce-...
https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/433709-zidaci-vladnou-ukrajine-...

sandro

perfektne! :)) Taketo prispevky mam rad. Rehocem sa tu na tej bande idiotov uz 5 minut.

Náhodný okoloidúci

Nie je taká hlúpa ako som si kedysi myslel, pochopila, o čo ide. Jej teraz predovšetkým ide o život.

Náhodný okoloidúci

A tí čo pikle kuli,
dostanú po papuli,
dáme im jednoducho zámku na hubu.

https://www.youtube.com/watch?v=kUehJpm3iys

Norman

Len chcem pripomenúť, že Jaro Filip bol ako Lasica slniečkár, dobrý pokrytec.

Lebo to sú oni, navonok milučkí umelci plní dobroty, snažiaci sa o pravdu a lásku, ale vnútorne nádoba plná jedu. Mal som tú internetovú česť - veru, mám dlhé skúsenosti s tamtými, od začiatku internetu som do nich kopal, ba aj skôr (nie, na BBS ešte neboli, ale na prvých weboch už lietali iskry - jó, to sa ešte cítili na koni a dostávali facky nevdiac odkiaľ. )). Ale on sa hádal so všetkými, so svojimi kamarátmi, s kolegami, s Breinerom, s každým - bol to typický cholerik. Hm, ak by ho dnes kleplo priamo nad klávesnicou, ako vtedy, tak by musela asi odstupovať vláda, alebo aspoň minister spojov.
Ale texty mali od začiatku agresívne, kotleba to môže prevziať.
Opakujem: DAME IM PO PAPULI, DAME IM ZAMKU NA HUBU.
To sú slniečkári. To sú ich slová. Filip, Lasica a všetci.
To je ich agenda. Treba im dať ich vlastný liek.
A netrápiť sa nad tým, že ich to bude bolieť, neľutovať ich, ani ich kosti.

Náhodný okoloidúci

Práve preto som to sem dal.
Po prvom vypočutí by si človek povedal, že aká pekná pesnička. Po hudobnej stránke nie je čo vyčítať, melancholické melódie tohto druhu mám veľmi rád a stále tvrdím, že ako hudobník bol Filip naozaj dobrý. Ale keď sa zamyslíme nad textom a porovnáme ho s verejným prejavom autora (Za Boha, za nádor a podobné jedovaté štvanie), tak ako keby to písal o sebe, len to on sám nepochopil a "projektoval" to na iných.

Norman

to si spravil dobre, urobil si mi radosť :-)

(po hudobnej je to dobré, on bol asi vceľku dobrý hudobník, taký jednoduchý. Texty robil asi lasica, ani tie nie sú zlé - len sú, ako všetko u neho, falošné )

Norman

tak sem dám link na Stanekho, najväčšiu papulu formulujúcu požiadyvky strateného davu z ulice.
https://www.youtube.com/watch?v=_vpJuM85ONk
Nech to má človek poruke.
Ak ste ešte nevideli, všimnite si tú nenávisť - aj keď pritom hovorí, že to samozrejme nie je nenávisť.
A za koho hovorí, Za SND, Astorku a "vetky divadlá". Zaujímavé, naozaj chcú dramatickí umelci ísť do revolúcie, do vojny s legitímne zvolenou vládou?

Aman Againsttime

Fúha, vidím, že Stanke ešte nezdochol na AIDS. :-D Ja len, že na webe kolujú klebety, že je HIV pozitívny, čo ma trochu prekvapuje. Prekvapuje ma to nie preto, že by som si nemyslel, že Stanke je narušený, neurotický, submisívny degenerát neschopný sa kontrolovať (práve tento typ homosexuálov tvorí drvivú väčšinu HIV-pozitívnych), ale skôr preto, že sa čudujem, že by tento primitívny a hysterický humus vôbec niekto chcel. :-D

Títo divadelníci, "privilegovaní klauni, ako im hovorím, sú všetko jedna neuveriteľne amorálna a neurotická svoloč, ktorú treba už poslať s jednosmerným lístkom do najhlbšej prdele. Uznávam, že zopár z nich má nejaký reálny talent, že dokážu viac než len stonať a obnažovať sa pred objektívom (pozdravujem najväčšiu slovenskú intelektuálku Magdušku :-)), avšak vzhľadom k tomu, čo táto sorta ľudí dlhodobo predvádza (a to samozrejme nielen na Slovensku, veď poznáme i Hollywood) čoraz lepšie chápem, prečo historicky boli herci považovaní za ľudí 2.kategórie. Cirkev dobre vedela, prečo ich dávala pochovávať mimo mesta a starí Rimania zase dobre vedeli, prečo ich treba hádzať do rovnakého vreca spoločne s prostitútkami, gamblermi či kupliarmi (kategória ľudí, ktorých postihovala tzv. infamia a ktorým na základe toho rímske právo nepriznávalo tie isté práva ako slobodnému rímskemu občanovi).

Ľubov

http://www.ahaonline.cz/clanek/zhave-drby/145252/rana-pro-bartosku-prise...

Riešenie príde napríklad aj takto:Riaditeľ Karlovarského filmového festivalu prišiel o sponzorstvo štátneho podniku. To akoby Magálová dostala kopanec od Decodomu,ktovie,s kým bude potom vyvárať.Napokon,boli tam len bezvýznamní štatisti,celebrity sú už oveľa opatrnejšie,ako bývali.
Ale Stanke zdravo nevyzerá,Aman,veď je žltý. On sa už celkom rozpadáva..-).

ps.Niekedy si musíme pohovoriť o bojkote,toto by som si chcela ujasniť,čo všetko ignorovať v súvislosti s hercami.

Aman Againsttime

No veď práve, ten úchyl vyzerá totálne nezdravo. Možno za tým bude i alkoholizmus alebo drogy (Veď ide o herca. Možno mu nejaké dodáva ďalšia obdobná filcka - jeho dobrá kamarátka "kokaínová kráľovná" Fialová). Stanke je naozaj chodiace buzerantské klišé so všetkým, čo k tomu patrí.

Norman

Treba na nich ísť liberálnou metódou - zatrhnúť im akékoľvek peniaze. Poslať tie prachy inam.
To ich vylieči.
Ináč samozrejme nemožno brániť hrať im čokoľvek - ak budú ekonomicky efektívni. Ekonomická efektívnosť je predsa absolútne božstvo kapitalizmu, tak to treba na nich použiť.

Hm, nechcú náhodou nového ministra kultúry, najlepšie nestranníka? Kam mám poslať žiadosť? :-)
Vraj nechcú Tomáša - ale veď minister je len sluha, bude len spravovať formálne nepodstatné veci, peniaze a nemovitosti, nebude zasahovať do tých podstatných, umeleckých.
A čo tak konečne umenia NAOZAJ sprivatizovať? Tak ako zvyšok republiky už pred 29 rokmi - predať tie rôzne polodivadlá, najlepšie najakým Američanom alebo Maďarom, ako VSŽ a Slovnaft. A vlastne aj "verejnoprávny sračkomet" RTVS - rozpustiť, zrušiť, sprivatizovať a dať ho za korunu niekomu ... no, zo Smeru a SNS.

Norman

Dnes mi bolo povedané, čo to vlastne to Stanke naozaj je.
Ja sa naozaj v tej Bratislavskej a umeleckej stoke nehrabem a nevyznám, takže bulvárne podrobnosti týchto hoviad nepoznám, ale to je naozaj dobrý hnus.
Ináč, herci sú verejné osoby a tamto hovado za to, čo povykrikoval na námestí, by mal abdikovať v divadle (národnom!!) a ťahať niekam do riti do Brna za svojím zhovadeným teplým druhom.

To je teda naozaj úpadok, keď farební revolucionári používajú také vyšinuté HIV trosky ako hlavných roztlieskavačov. To sú na tom naozaj biedne. Očividne, ostatní buď nesúhlasia, alebo sú zbabelí.

Aman Againsttime

Priznám sa, že ja sa v tom trochu hrabem - nie preto, že by som si nejako chcel trénovať svoju odolnosť (na hnus som pomerne dosť citlivý, a preto som ani nevydržal pozerať filmy typu Saló), ale len čisto pre to poznanie s akým zlom, s akou psychopatiou tu má človek do činenia, pretože nepriateľa a jeho onuce (akou je i Stanke) jednoducho treba poznať.

 

Pokiaľ je Stanke naozaj HIV-pozitívny, tak to o ňom vypovedá omnoho viac, než by bežný laik povedal, pretože ak nejaká choroba perfektne ukazuje na charakter človeka, tak je to práve AIDS.

 

Neviem, či vôbec je toto vhodné miesto niečo také tu riešiť (aj preto, že na toto naozaj treba veľmi silný žalúdok), ale problematika AIDS je svojim spôsobom tiež politickou korektnosťou zámerne zamlžovaná, ľudia sú v nej klamaní, podobne ako napríklad v prípade takého rasového realizmu. Mnohí laici si myslia, že HIV je niečo ako pohlavná choroba, resp. niečo ako kvapavka či syfilis, niečo čo jednoducho postihuje promiskuitnejších jedincov - heterosexuálnych i homosexuálnych. Ale to je chyba lávky. HIV nie je v skutočnosti sexuálne prenosná choroba v striktnom slova zmysle - vírus sa neprenáša cez sliznaté membrány, cez genitálny kontakt per se, ale primárne cez kontakt s krvou. A zo všetkých sexuálnych praktík je najrizikovejší pre prenos práve análny styk vzhľadom na jemnosť membrán a pravdepodobnosť krvácania. Človek nepotrebuje byť doktor, aby chápal, že tento druh neprirodzeného styku sa môže praktikovať len po dôkladnom vyčistení, s lubrikantom a vždy s prezervatívom - a tiež nie veľmi často (ono ani nie všetci homosexuáli ho praktikujú, len niečo cez 50 %, vzhľadom na "náročnosť prípravy" a všeobecnú nepríjemnosť u "pasívne prijímajúceho" a vystačia si so zaužívanou praxou starých Grékov a katolíckych kňazov - čiže s "dávaním hlavy" a vzájomným honením).

A teraz sa prosím pekne podržte. Viete aká je pravdepodobnosť, že chytíte HIV pri análnym styku bez kondómu s niekým, kto je HIV - pozitívny? Tak nízka ako 0,5 % za takýto sexuálny akt.

 

To znamená, že na jednu osobu, ktorá chytí HIV pripadá 200 takých, ktoré majú nechránený análny styk s hiv-pozitívnymi osobami bez toho, aby sa nakazili. Aby som to laikovi vysvetlil ešte presnejšie (bez toho, že si budem dávať servítku pred ústa), tak aby ste toto svinstvo chytili, tak musíte dovoliť celému regimentu nakazených buzerantov, aby vám doslova roztrhli bez ochrany análne dutiny, tak že budete otvorene krvácať a následne si vykúpali svoje penisy vo vašej krvi. 

 

Čiže inak povedané, musíte byť neuveriteľne neukojený submisívny degeneretát bez akéhokoľvek pudu sebazáchovy a hygienického návyku - a pravdepodobne i s nejakým masochistickým fetišom, extrémne nezodpovedný a zvrátený. 

 

No a druhá stránka veci, ktorú treba spomenúť, je skutočnosť, že značná časť HIV-pozitívnych buzerantov toto svinstvo chytili úmyselne. Oni chcú byť nakazení, pretože v ich chorých hlavách to ešte posilňuje ich viktimizačný status, a preto vedome vyhľadavú rizikový anonymný sex bez ochrany alebo vyslovene s niekým o kom už vedia, že je HIV - pozitívny.

 

Takže to len tak na okraj, aby naozaj ľudia mali lepšiu predstavu s akou temnotou tú majú do činenia a aký nebezpečný psychopat Stanke je. 

 

 

Norman

napísal si to presne tým tónom, aký to hovado vzbudzuje. Mne bolo povedané, že jeho bývalý partner (akýsi kulisár) skončil už pred nejakými rokmi na AIDS pod drnom.

Ešte dodám: čo to musí byť za ľudí ti niektorí z divadla, čo to o ňom podrobne vedia a napriek tomu sa vystavujú za ním priamo na námestí. Tým sa v podstate dobrovoľne dostávajú na jeho špinavú úroveň.

Ľubov

Aman,že si to napísal,je to nechutné,ale potrebné.

Stanke sa na tribúne snažil,skoro odhryzol z mikrofónu,zrejme si bude nárokovať na poslanecké kreslo ,tieto informácie sa budú mazať ,čo je s ním,tak je dobré,že je to tu.

Ľubov

Aman,že si to napísal,je to nechutné,ale potrebné.

Stanke sa na tribúne snažil,skoro odhryzol z mikrofónu,zrejme si bude nárokovať na poslanecké kreslo ,tieto informácie sa budú mazať ,čo je s ním,tak je dobré,že je to tu.

Aman Againsttime

Nuž, ja naozaj nerád bývam v takýchto veciach explicitný, ale občas je potrebné ľuďom vysvetliť po lopate ako sa veci majú. A boli by si prekvapení, koľko ľudí naozaj týmto veciam nerozumie, resp. nemá o nich správnu predstavu. A ani sa im nečudujem vzhľadom na informácie, ktoré sa k nim dostávajú cez mainstreamové médiá. Ja som bol tiež dojatý výkonom Toma Hanksa vo Philadelphii, ale až časom som si uvedomil aký vykalkulovaný a manipulatívny film to je. Koniec koncov nie je v tomto výnimočný, veď poznáme Hollywood a jeho tvorcov.

Herci ako skupina sú vo všeobecnosti dekadentní - vždy to tak bývalo, i historicky (herecká profesia bývala často kombinovaná s regulérnou prostitúciou). Rozvody, nevery, drogy, alkoholizmus, promiskuita, atď, atp. - stále ten istý kolotoč. Očividne bohémska, umelecky založená osobnosť často ide ruka v ruke s "voľnosťou" i v iných oblastiach.

Ale to, že sú dekadentní by som im s prižmúrením oboch očí asi i odpustil, avšak to čo túto dekadenciu povyšuje na iný level je ich sebastredná póza, ich vonkajší moralizmus a povyšovanie samých seba nad "hlúpu a intolerantnú lúzu" a to ako sa vždy, ako celok, postavia proti hodnotám civilizácie na stranu systému, bez ohľadu na to akým neľudským je. To ich robí niekoľkokrát opovrhnutiahodnejšími v mojich očiach.

Norman

Ja na to používam ten pojem "bastardský komplex".

Vyjadruje to, v pôvodnom prípade, že kríženec trpí (pravdivým) pocitom nepatričnosti do spoločnosti, a aby ho prekonal, na jednej strane sa chorobne snaží v nej vyniknúť, a na druhej strane ju nenávidí a snaží sa ju ponížiť, zničiť. Teda motívom konania bastarda je strach a nenávisť.
Nie je to "komplex menejcennosti", je to niečo výrazne iné.
Presne vystihuje problematiku a motiváciu nielen krížencov, ale aj rôznych menšín, a to ako etnických, tak aj náboženských alebo sexuálnych.
Tento komplex vystihuje mocenské dianie v spoločnosti lepšie, ako tie rôzne všeobecné reči o "psychopatoch bažiacich po moci" a podobne.

Tento pojem by mal poznať každý a ľudia by sa mali vždy pýtať: "nie je motívom negatívneho konania toho a toho človeka práve bastardský komplex?". A často by zistili, že je to presne tak.

Náhodný okoloidúci

.. je to problém s vlastnou identitou, ako sme si uvedomili potom, ako sa nám ozval náš dobrý kamarát Bránik a chcel nás poúčať a zrelativizovať.

Norman

Áno, Bránik je dobrý príklad.
Ale "bastardský komplex" je naozaj vážne mienený princíp, mechanizmus, ktorý sa prejavuje plošne a veľmi presne. Zaslúžil by si vysvetlenie v celom článku, nielen takto okrajovo.
Termin "identita" je len jedna časť problému, začiatok - pretože "bastardský komplex" je práve celý "komplex", teda hlboko zakorenený chuchvalec postojov a motívov. Často prenášaný z generácie na generáciu.

Aman Againsttime

K Bránikovi som chcel nedávno napísať len jedno - že som sa v minulosti mýlil, keď som chcel, aby tu s nami diskutoval. Nie, spätne si myslím, že nacionalista Kopáč urobil veľkú chybu, keď s touto jedovatou zmijou spravil rozhovor (a ešte ho má i medzi priateľmi na FB - to je magorina), pretože rozhovory, debaty, výmena názorov dávajú (vo väčšine prípadov) zmysel za predpokladu, že druhá strana pristupuje k vám aspoň s elementárnou bonae fidei - a to nikdy nebol Bránikov prípad. On nás chorobne nenávidí a chce nás zničiť - nekompromisne.

Takže do budúcna naozaj poriadne zvážiť s kým "z druhého brehu" sa bude komunikovať.

mirage

hromy slusne biju..

Norman

Sloveni stále ešte nevedia zatočiť so svojimi škodcami.

afinabul

Katarína Nagy Pazmány, Peter Nagy, Karolína Farská, Juraj Šeliga, Veronika Bruncková, Táňa Sedláková, Jakub Kratochvíl
https://www.hlavnespravy.sk/protivladne-protesty-za-slusne-slovensko-ofi...
LEAF Academy Scholarships Fund with Open Society Foundation is open!
https://www.leafacademy.eu/2016/02/19/leaf-academy-scholarships-fund-wit...
Peter Nagy LEAF a ETP:
Program expertného dobrovoľníctva nás doviedol
k mladému, talentovanému žurnalistovi Petrovi
Nagyovi z Bratislavy, ktorý prejavil úprimný záujem
o našu problematiku a spoluprácu. Zúčastnil sa
na Letnom tábore - Letnej akadémii bez predsudkov,
kde spoznal našich mladých klientov a začal o našich
témach písať blogy, ktoré uverejnil mienkotvorný denník
Sme. Sme blogy Petra Nagya boli pútavé, vždy
cez konkrétny ľudský príbeh približovali svet materiálnej
chudoby a ďalších spoločensky daných obmedzení
našich klientov a cesty ETP, ako tieto neduhy pomáha
odstraňovať.
Blogy mali vysokú čítanosť a ešte viac dostali do vedomia
verejnosti naše témy a našu prácu. Ďakujeme Akadémii
LEAF a menovite Lucii Rechtorovičovej Žiškovej,
ktorá sa nám intenzívne venovala a obohatila náš letný
tábor, Petrovi Nagyovi a denníku Sme.
http://etp.sk/dokumenty/vyrocna-sprava/
Pontis:
https://www.scribd.com/document/291687683/Mapa-socialnych-inovatorov

Norman

Hej, vychovávajú si svoju vrstvu agentov, svojich kňazov, vrstvu zaklínačov, šábesgójov, syntetických židov. Učia och manipulovať, ovládať, zbavujú ich slabosti svedomia a akejkoľvek morálky (okrem poslušnosti molochovi).

Chápete už všetci, prečo je bežná populácia bez špeciálneho tréningu proti nim tak handicapovaná? Je to ako stretnutie bezbranných so skupinou vyzbrojenou strelnými zbraňami. Je to ako stretnutie skupiny vegetariánov s krvavými kanibalmi.

slaven1

Účia ich ľubiť peniaze a aby ich najväčšia hodnota bola osobná spokojnosť (šťastia ich indivídua).

Vybíjajú z ich hláv pojmy ako národ a vlasť (toto je čisto technická poznámka, #neurolingvistickeprogramovanie).

Norman

Len to neurolingvistické programovanie je stále také prislabé slovo. Je to horšie. Oni sú ako kobry, ktoré svoje obete hypnotizujú.

Neurolingvistika a podobné "motivačné učenia" sú len ako nadbytočný odpad tretej triedy, ktorý sa predáva ako vedlajší produkt, zvyšky. Svoje skutočné finty nechcú a nemôžu predať. Pozrite sa do biblie, tam nájdete aspoň jasne napísané, čo je cielom: "dostať národy, aby sa nám klaňali". A veru, niektoré národy sa venovali tisícročia pastierstvu, iné polnohospodárstvu, iné otrcoctvu ... všetko sa vyskúšalo. A niektorí sa pár tisíc rokov venujú čiernej manipulácii. A teraz si len tak ako pokus spomente, ako ste vychovávali svoje deti: vychovávali ste ich k obrane proti čiernemu vplyvu?
Ále kde, nie ste predsa paranoici, či dokonca nejakí okultisti, že. Chcete, aby deti poznali len šťastie. Spoločnosť je predsa otvorená, liberálna a jasná, tu nič nebezpečné nie je. Nie sú tu levy ani jedovaté hady, nie sú tú psychopatické zoskupenia horšie ako sekty, ktoré vám ..., ktoré nielen vám ale prakticky plošne populácii proste vlezú pod mozgovú kôru, veď to nie je možné, že. Ducharina, blbosť, paranoja, nezmysel. Že sa tomu venujú z generácie na generácie ako iní chytaniu rýb, takže predsa len skúsnosti nahrabali? Neverím, basta, koniec. Že?

Vidíte, už len napísať to je riziko, stále to pôsobí ako prejav určitej posadnutosti, preháňania. Ťažko to vysvetliť tak, aby to vyznelo triezvo a racionálne. Ale ona to je triezva a racionálna vec. Len smrteľne jedovatá.

afinabul

Róbert Bezák, ktorý rovnako ako niektorí ďalší naši kolegovia, nemá ono pedagogické vzdelanie
https://www.hlavnespravy.sk/polemika-hlavkovej-rafaja-kto-ma-pravdu-o-pa...
TIS má záujem len o celkom špecifické akcie. Momentálne napríklad poriadanie petičnej akcie podporujúcej Hlávkovú. Z deviatich posledných informácií zverejnených na hlavnej stránke TIS je päť venovaných Hlávkovej a Ministerstvu zahraničných vecí. A napriek vyjadreniu pána riaditeľa „my problém so zaujatosťou nemáme“ si myslím, že akcie TIS zaujaté sú. Ak totiž TIS nemá záujem skúmať transparentnosť použitia miliardy eur (teda sa na ňu „nepozrú a nezvážia ju“) a namiesto toho sa venuje (len) recepciám poriadaným Lajčákom, tak tu čosi nepekne páchne.
http://spozabukakuk.blog.pravda.sk/2017/01/13/naozaj-transparentne-s-tra...

nové