Aký je rozdiel?

Norman
slaven1

Už si tu môžeme robiť z 'výmieriek' srandu? Čí stále platí režim 'len z niektorých'? :)

Norman

Ani neviem, čo je výmierka, ale môžeš myslieť iba jedno.

Za prvé, hlavne sem nedávajte žiadne holé (mužské) zadky, a už duplom iné končatiny.
Za druhé - feministky, buzeranti, lesby a podobné témy sú zástupné témy, ktoré sú odvádzanie pozornosti. Ale na konkrétne osoby sa táto pravda o nich samozrejme hodí. Čo ale zas neznamená, že každý homo je na výsmech.
Za tretie, nik nič buzerantom nevyčíta, len sa konkretizuje, aká je tamto konkrétna kurva.

Aman Againsttime

Muhehehe, vidím, že som včera svojim rozborom inšpiroval.:-D Myslím, že z môjho príspevku bolo jasné, že nepíšem o všetkých homosexuáloch, ale o istom type homosexuálov. Nemienim popierať nejaké štatistické priemery, ale v zásade existujú i homosexuáli, ktorí sa od normálnych heterosexuálnych chlapov odlišujú naozaj len tým jedným jediným "obráteným znamienkom" v hlave (Pellegrini?). No a potom tu sú (včera spomínané) šialené kreatúry ako Stanke, ktoré by mali byť v kazajke a izolované od slušnej spoločnosti (tam, kde sa homosexualita prejavuje takýmto patologickým spôsobom je nutné ju opätovne klasifikovať ako chorobu a dotyčného, ako akéhokoľvek iného narkomana, treba začať liečiť).

Každopádne platí, že je to momentálne druhoradý problém (ako bolo spomenuté). Priorita sú teraz jednoznačne hnedoidi a agenda anglosionistov ich sem natlačiť, čo možno najviac (btw, Norman, premýšľal som nedávno o tom a nakoniec by som s tebou i súhlasil, že pojem sionizmus je ok, obzvlášť s predponou anglo. Všimol som si, že niektorí zahraniční disidenti ho začali opäť častejšie používať. No v našom kontexte je nám jasné, že sa bavíme o internacionálnej, globálnej ideológií, takže prečo nie?).

Norman

Veď hej, ide o to nevenovať sa zbytočnostiam. Lebo je zbytočné opakovať niečo, čo už bolo preosiatou hlavnou témou na x serveroch. To naozaj nemá zmysel, človek má lepší pocit, keď sa povedia veci, ktoré inde nezaznejú.

A nie že by si človek chcel robiť ilúzie o dosahu a sile, ale je predsa lepšie dať do placu to, čo spoločnosť naozaj potrebuje, a nie len nejaké alibistické omáčky. To, čo spoločnosti najviac chýba. Keď polievke chýba soľ, treba ju tam dať, ináč sa to nedá jesť, nedá sa v tom jestvovať.

Aman Againsttime

Vieš s témami je to viac menej také, že každý sa v zásade venuje tomu, čo ho baví a čo (ako tak) ovláda. Teda aspoň v tomto neplatenom webovom priestore to tak zväčša je - prirodzene. Niekomu ide domáca politika, ďalšiemu zase skôr zahraničná politika/geopolitika, iný sa bude viac sústrediť na rasu, biológiu, ďalší zase na históriu/revizionizmus (viď propista) a iný na feminizmus, bioetiku, zdravú sexualitu a pod. (nie je to vyslovene nejaká moja špecializácia, avšak bioetickými otázkami som sa pomerne dosť zaoberal i počas môjho vš štúdia - dokonca i problematikou HIV, trebárs i v rámci trestného práva, kde poznáme trestný čin ohrozovania vírusom ľudskej imunodeficiencie).

 

No a úroveň kvality sa často odvíja od špecializácie. To je jedna stránka veci. Druhá stránka je taká, že úspešné weby disponujú vždy istou rozmanitosťou tém, oblastí, aby si každý vedel "nájsť to svoje", tak aby boli zaujaté, čo možno najširšie vrstvy. Pochopiteľne ja viem, že práve ty to na masovosť nehráš, čo je v absolútnom poriadku, ale takto to dokonca funguje i na nekomerčnejších weboch. Koniec koncov veď i Nadhľad tu rozlišuje viacero tématických okruhov - a tak to má byť.

 

A písať o niečom o čom sa ešte nepísalo? To aj ide? :-D Ja si myslím, že nejde o témy ako také, ale naozaj o uhol pohľadu a nájdenie rozumných postojov, dobrých argumentov a správnych riešení v rozmanitých oblastiach - od ekonomiky cez postoj k určitým štátom či historickým udalostiam až po kľudne riešenie takých otázok ako je nájdenie správneho prístupu k homosexuálom, potratom alebo slobodným matkám - napriek tomu, že súhlasím, že existuje hierarchia problematík a nie je otázka ako otázka.

Norman

No veď to vidíš presne, tak je to. "každý sa v zásade venuje tomu, čo ho baví".

Treba len dodať, že tieto veci - šírka tém, štýl zamerania, množstvo energie dodanej a čokoľvek ďalšie - teda nie je vecou nejakého rozhodnutia, ale spomínaných (dosť fixných) osobných preferencií ale aj a hlavne objektívnych možností.
Nuž, z obojeho tu vychádza špecializovanejšie zameranie. V menu je síce akoby určitý širší záber, ale to je len prvý dojem, v skutočnosti je to aj tam limitované na určité okruhy. V skutočnosti tu bola téma filozofia a svetonázor, história a svetová politika len ako jej priemet a konkrétnej lokálnej politike som sa chcel venovať najmenej, ak vôbec (názov "nadhlad" chcel byť varovaním pred žabomyšími kocúrkovskými témami). Čo sa týka čohokoľvek iného, rovno povedzme bulváru, aj politického, určitých ľudských problémov, vlastne mnohých - to som tu proste riešiť samozrejme odmietol a nemôžem, to by sme ani nezbadali a zajtra sa venovali probematike operácie slepého čreva. :-) Fuj.

Čo sa týka "písania o niečom, o čom sa inde nepíše" - samozrejme že to ide, je mnoho tém a postojov, ktoré sa často nevyskytujú a na Slovensku, tu sa zdá, že chýba 98% tém a svetonázorov :-) Tie dve zvyšné percentá, tie sa stále opakujú a vedie sa medzi nimi konflikt :-)

Ľubov

Pozorne som si prečítala,veď ja viem prečo.:-)

Norman,pri všetkej úcte,nezabúdajme,že širší záber odporúčali ak starí hermetici.Všeobecný rozhľad nikdy nie je na škodu,ako v dobrom lieku musia byť látky,ktoré doplňujú a zvýrazňujú účinok tej základnej.

ps. Malé odbočenie mimo témy .Nedalo mi to,sú to fotky staré 56 rokov priamo z Bratislavy, 22.marca 1962.
https://www.vtedy.sk/jar-bratislava-zima-sneh .

Norman

Pri všetkej úcte.
Tie fotky sú dobrý príklad. Predstav si, že by si vošla na stránku filatelistov alebo akvaristov a ponúkala tam fotky spred polstoročia.
Čo by si o tom pomysleli?

Ľubov

akí by boli velkorysí:-).

Aman Againsttime

No, dobre vieš, že ja som sa i v rámci mojej tvorby (preklady, vlastné texty, spracovania, atď.) snažil o istú pestrosť. Preto som tu mal článok i o starovekom Egypte, o transgenderoch či jednom feministickom seriáli - áno, išlo o okrajové veci, ktoré sa zdajú byť v porovnaní s analýzami nejakých veľkých globálnych konfliktov typu sýrska vojna, Rusko vs. USA, farebné revolúcie a pod. skôr banálnymi, proste môj osobný záujem, ale pointa je v tom, že keď chceme analyzovať sionistický vplyv naozaj dôkladne nemali by sa odignorovať i tieto pop-kultúrne oblasti a bioetiku, čiže oblasti môjho záujmu. Človek sa totiž k pochopeniu sionistického problému môžu dopracovať rôznymi cestičkami. Niekto skrz porozumenie fungovania bánk/svetovej ekonomiky, iný skrz rasovú problematiku a potlačenie jej spoznania vo vede, ďalší skrz štúdium 2.svetovej vojny, no a iní i skrz feminizmus, problematiku LGBTI a pod. - ako sa totiž hovorí všetky cesty vedú do Ríma. Takže preto si myslím že tá pestrosť tém je len a len sila. Ak sa niekto dopracuje k spoznaniu základného problému i skrz analýzu slepého čreva, tak prečo nie? :-)

Norman

To je pravda, čo píšeš, v poriadku.
Ja len hovorím, že zo začiatku, pred 6 rokmi, keď bol internet v alternatíve oveľa suchší, sme hľadali rôzne cestičky, ako sa ujmú, čo bude. Hľadali sa aj témy,aj formy a do určitej miery aj svetonázor.
Teraz ani nie že by som sa rozhodol, že to nie je cesta - proste na to nie je čas, zdroje a vôbec nálada. Možno sme ani tak nemali hovoriť o "témach", lebo témou teda môže byť rôzna, ale skôr o upresnení svetonázora, hodnôt. Vieme už presnejšie, čo chceme priniesť, nechceme to tu akože znova hľadať a to s každým novým človekom, čo má trocha iný svetonázor.

A, ako som už povedal viackrát, nechcem nikoho zaťažovať a lákať na cesty, ktoré nikam nepovedú. Skôr naopak. Teraz je už toľko (alternatívnych) blogov, facebookov, že nemá zmysel ťažko pracovať na ďalších kvapkách do toku. Všetci už moc kričia, takže nikoho nepočuť - načo sa snažiť o dokonalý spev, keď ho dobre nezačujú.

Ľubov

Toto mi poslali mladí,nech sa zasmejem,ale veď to je na plač.
https://www.instagram.com/p/BgZWFgzl8SA/?taken-by=kristina.farkasova tieto matere si vymieňajú názory na stankeho a vidia to celkom inak ako my.

Ja zas vidím,že z tých detí tu budú za pár rokov monštrá.To je tá generácia žien,čo bude ochotne držať hnedoidom.
Už len dúfam,že ich nie je väčšina,že je to len bratislavska kaviareň.

Roland Edvardsen

Nuž, čo už môže byť presvedčivejšie, že naozaj žijeme v Kalijuge, než skutočnosť, že hysterický blázon s 200 análnymi sexpartnermi a s riťou tak rozmrdanou až sa musíte diviť, že sa vôbec udrží na nohách, je tu považovaný za hrdinu a morálny vzor. :-(

P.S.: Ako sa vám páči moje nové meno? Norman ma krstil. :-)

Ľubov

ten Tvoj záujem o operu.Meno je super.
https://www.youtube.com/watch?v=9O1Iy9od7-A

Norman

navrhujem
Bjorn Guardian

Roland Edvardsen

Alebo Bernhard Fionnlagh? Ale keď už tá opera, tak skôr niečo talianske. Čo ja viem, Primo Uomo Assoluto? :-D
Vážne, spíš mi zoznam mien a ja si vyberiem. Ale nechcem nič neeurópske, ani anglické, ruské či ugrofínske/maďarské. :-)

Norman

Mario Gotlieb :-)

Roland Edvardsen

Ty si dnes ráno zjedol inak vtipnú kašu, čo? .-)