Američania, Briti a Francúzi zaútočili na Sýriu

Dnes v čase 4:55 Zaútočili vojská USA, Británie a Francúzska na Sýriu.

Stalo sa tak mimo akékoľvek medzinárodné právo, stalo sa tak mimo akékoľvek uznesenie a odobrenie OSN. Tieto štáty proste žiadne medzinárodné právo neuznávajú. Napriek tomu, že zámienka na tento zločin bola posúdená medzinárodnou scénou ako lacná amatérska provokácia (udalosti v Doume), tieto tri štáty, považujúce sa za pánov sveta, nedokázali odolať dokončiť svoj primitívny podlý scénar. Napriek tomu, že boli aj na pôde OSN varovaní, že prítomnosť aj Ruska v danom regióne robí z podobného pirátskeho činu iskru v sude s pušným prachom, aj tak ten zločin vykonali.

Treba spomenúť, že ide stále o tie isté chronicky známe atlantické štáty, ktoré sú najviac postihnuté šialenstvom expanzie 19. a 20. storočia. Tieto štáty mali či majú najviac kolónii, najviac vojenských základní v zahraničí, najviac bábkových režimov. Sú to tieto tri štáty, ktoré sa ako dôsledok svojej zámorskej politiky najviac dostali do spojenia s exotickými etnikami a rasami, a tak sú spomedzi kaukazoidných národov najviac zaplavené cudzou kultúrou, biológiou a mentalitou. A za tretie sú to tieto štáty, ktoré najviac podliehajú starým molochistickým kultom starých jedovatých spiskov z Blízkeho východu, bažiacim po koristi bez ohľadu na obete a krv kohokoľvek.

Ako bude reagovať Rusko, Čína, Irán, Turecko a iné štáty je zatiaľ neisté. Poslušné pudlíky zvyšných štátov EÚ prirodzene stiahnu chvost a budú mlčať. 

Trump vo svojom krátkom prejave naživo v TV vyhlásil svoju stranu za "civilizovanú", čím implicitne označil zvyšok sveta za barbarský, a spomenul aj menovite Rusko a Irán s tým, že spájanie sa s "monštrom" Asadom im dlhodobo nepôjde k dobru.   

 

Treba sa zamyslieť, že je to práve kultúra z týchto štátov, ktorá presadzuje a požaduje "len žiadne násilie", "len žiadnu nenávisť". Požaduje to ale len od druhých. Požaduje to medzinárodne (zakazuje Sýrii urobiť si poriadok doma, zakazuje Rusku usporiadať veci doma, diktuje to komukoľvek), ale požaduje to aj na personálnej úrovni. Proglobalistické mafie na ľudí útočia, robia štvanice a zatvárajú ich, eliminujú ich každým možným spôobom - ale týmto ľuďom, svojím obetiam, zakazujú akékoľvk "konfrontačné" postoje. Nemôžete predsa ublížiť plutokratickým poskokom a agentom, tomu zabraňuje známy slogan "nechceme násilie". Bombardovanie áno, násilie nie.

Lenže tentoraz proamerické a globalistické siete prekročili Rubikon. Sú to špinaví vrahovia, každý jeden z nich, ktorého dnes a zajtra stretnete na ulici, vždy si to pripomínajte, že sú to len a len špinaví zločinci a tak s nimi aj jednajte. 

To v prípade, že sa tento konflikt nerozrastie do veľkej vojny. Ak sa rozrastie, ak sa začnú diať horšie veci, každého takého globalistu tiež čo najskôr eliminujte.

Aby viac neškodil.

 

Náhodný okoloidúci

Rusi podľa toho, čo čítam na nete, dali Sýrii výstrahu, takže bol čas na evakuáciu, čím bolo zabránené obetiam na životoch.
Ale vyhovárajú sa, že rakety neleteli cez zónu zodpovednosti ruskej armády, ale cez zónu, ktorú mala pokrývať sýrska armáda.
Nieviem, do akej miery môžem brať tieto výhovorky vážne, ale je jasno, že Rusi možno prešvihli historický okamih. Ich systém S-400 je podľa popisu schopný súčasne ostreľovať 36 vzdušných cieľov, čiže na zničenie 100 vystrelených Tomahawkov by teoreticky mali stačiť 3 systémy S-400. "Červená čiara" by bola určená oveľa výraznejšie a navyše viete si predstaviť, ako by stúpol predaj S-400 v prípade úspešného zásahu? To len čisto ekonomicky, vždy je lepšie, keď netreba zasahovať.
Čítal som tiež kdesi, myslím, že v diskusii pod článkom na Sputniku, že útok bol vedený aj na miesto, kde malo dôjsť k údajnému chemickému útoku, čím sa zmarila možnosť vyšetrenia.
Takže som zvedavý, aká odpoveď bude nasledovať.

slaven1

... ale iba podľa genderovo a rasovo vyváženého oddelania PR(opagandy) Pentagonu.

Medzitým na druhej strane planéty, v Moskve pekne rozpísali kde, čo, kam letelo a hlavne čo aj doletelo. Preklad tlačovky ruskej armády tu:

Ruská armáda hodnotí bombardovanie Sýrie Spojenými štátmi z 14.4.2018 (103/71)

Náhodný okoloidúci

Ракетный удар по Сирии, нанесенный в субботу утром США, Великобританией и Францией, не привел к человеческим жертвам, говорится в специальном заявлении командования сирийской армии.

https://vz.ru/news/2018/4/14/917695.html

Военный аэродром Думейр на востоке от Дамаска был атакован 12 ракетами, все они были сбиты сирийскими ПВО, сообщает Министерство обороны России.

«Сирийский военный аэродром Думейр, дислоцированный на востоке от города Дамаск, был атакован 12 крылатыми ракетами. Средствами ПВО ВС Сирии все крылатые ракеты были перехвачены», - говорится в сообщении.

https://vz.ru/news/2018/4/14/917691.html

Norman

Vieš, to je to, čo rieši internet už pár dní.

Je síce fajn, že Sýria či ruské obranné systémy dosiahli nejaké výsledky a stojí to za určité pochválenie sa. Podstata ale je, že USA (Británia , Francúzsko) zaútočilo otvorene a vedome, napriek riešeniu tejto veci v Bezpečnostnej rade OSN a napriek tomu, že tam je ruské vojsko, ktoré podporuje sýrsky národ.

Ak by žiadna raketka neprešla, ani ohryzok odpadku - čo ale nie je realita, niečo prešlo - tak aj tak by si útočník zaslúžil nejakú útoky MINIMALNE rovnakého dosahu.
A ak by sa nenašla v blízkej dobe primeraná možnosť či primeraný cieľ, treba tento morálny postoj VEREJNE deklarovať, požadovať, presadzovať a pripomínať, že spravodlivosť príde.

Moskva by nemalo uspokojovať, že nebol žiaden Rus zabitý, ale NAOPAK, mala by hladať pri každom zabitom, či náhodou nemal ruskú babku, dedka. A dokonca aj ak by nebol zabitý nik, aj tak platí, že boli STATISICE či MILIONY ohrození na živote. Minimálne 6 MILIONOV bolo ohrozených na živote.
Pokiaľ toto Rusi nepochopia, pokiaľ toto nepochopia Slovania, pokiaľ nepochopia mentalitu plaza, čo stojí proti nimi - a neprispôsobia tomu svoj postoj a svoje akcie - dovtedy budú, poviem to slušne, v riti.

Náhodný okoloidúci

To mi je jasné, že toto nesmie zostať bez odpovede, či už symetrickej alebo asymetrickej, ale predvšetkým bolestivej. Dúfajme, že ruské mlčanie je horšie a zlovestnejšie ako ruský krik.
Ale divná je "logika" západných štátov. Obviňujú sýrsku vládu z používania chemických zbraní proti civilistom a potom sami útočia na budovy, v ktorých sa údajne nachádzali chemické laboratóriá. Ak tam nejak chemické zbrane boli, práve v dôsledku raketových útokov sa mohli uvoľniť a vážne ubližiť civilistom. A ak sa žiadne stopy po chemických zbraniach v zasiahnutých budovách nenájdu, znamená to jediné, vieme čo, a treba to západniarom riadne otrepať o hlavu.

Norman

nelogika ich výhovoriek a odôvodnení útoku je akovždy vadná a tupá. Ale je zbytočné to skúšať niekomu "otrepať o hlavu", ich to nezaujíma, ani ich poskokov.
Rovnako znie dobre, že "ruské mlčanie je zlovestnejšie, ako ruský krik" - ak je ale človek takému chápaniu prístupný a ak naozaj potom bude nasledovať ruská akcia. Ak nie - tak je mlčanie pre ruskú politiku zničujúce. A kedže ruský hlas aj tak na Západ nedoletí, sú k dispozícii len akcie.

Nie nejaké tvorené bombardovanie amerických ľodi, to nie, ale je stále dosť iných možností ako bolestivo trafiť buď americké, alebo francúzske či britské citlivé miesta. Vrátane embarga na suroviny. Ale najlepšie je predvdenie sily tam, kde sa teda dá - napríklad v Sýrii. Lepšie povedané, nie predvedenie sily, ale predvedenie odhodlania. Zostreliť či zabiť američanov, britov či iných západniarov (ak sa dá) - žiaden problém.
To by Rusi mali predviesť.
Jedine toto je otrepanie o hlavu - a to sa týka aj nás. Myslíš, že debatovanie s americkými globalistami má ešte nejakú cenu? Nikdy moc nemalo, ale teraz je už pod úroveň človeka, aby sa bavil s takými amorálnymi potkanmi.
Ak môžem, tak potrestám, ak nemôžem, tak počkám, až budem môcť.

Ľubov

Dnes ráno,keď už som vedela o nočnom útoku,som šla po chodníku do obchodu a tu som zrazu zbadala niečo ,čo ešte nikdy predtým.Utopené potkania mláďa,asi tak vo Farskej veku ležalo na ceste,kde jednoducho nemalo čo hladať

A teraz aj Ty spomínaš potkanov.Ja,čo verím na znamenia a synchronicitu,som správu už dostala.Hlupáci sa budú škodoradostne vyškierať z Ruska,jeho mlčania. Naozaj nemá zmysel im venovať pozornosť.Za každý nádych a výdych od tejto chvíle ďakujeme Rusku.

Norman

potkanie mláďa Farskej veku :-)) je po piatku, potkany dospávajú na ulici.

Ale ako si dospela k myšlienke, že odteraz ďakujeme za každý nádych a výdych Rusku? To naozaj nechápem. Čo pre nás urobilo?

Nie že by pre nás museli niečo robiť, ani iní ešte nič dobré pre nás neurobili, ale ani Rusi ešte nič neurobili.

Ja tu skôr vyzývam na to, aby sme my niečo urobili pre Rusko. Ešte to budú aj Rusi potrebovať.
Máme len spoločného nepriateľa - teda pokiaľ si to vôbec uvedomujú.

Roland Edvardsen

Ja nechápem, čo stále títo ľudia očakávajú od Ruska? Putin si samozrejme zaslúži rešpekt za niektoré svoje postoje a reformy, ale inak sú všetky tieto nádeje a výlevy naozaj už príliš patetické a odtrhnuté od reality. Zmena sa musí uskutočniť na Západe, ten je pre nás zásadný, keďže s ním sme reálne spojení a reálne nás dlhodobo ovplyvňuje a aj bude ovplyvňovať - a preto ho treba dôsledne sledovať a dúfať, že sa tam nejako presadia prítomné zdravé sily.

Ema

Sladký Paríž
http://www.blesk.cz/clanek/zpravy-svet/519898/horor-v-parizi-turisticka-...

...aj temný Novichoksbury, odkiaľ aj Skripaľovie kocúr ušiel
https://www.aktuality.sk/clanok/579593/uzavrete-casti-salisbury-celia-in...

Apropo Salisbury - keď už sa tak prudko bojuje proti chemickým zbraniam. Šojgu môže zopár svižných 3M30 poslať na Porton Down. To bude úder po skutočnom potkaňom centre vývoja chemických zbraní.

Ema

o nejakom smradľavom chlóre podvrhnutom polodebilnými Arabmi z ISIS riadenými západnými tajnými službami.

Pamätáš si na to ticho, keď si Rusi vzali späť svoj Krym?
Teraz je ticho ešte hlbšie.
Ostrý boj proti prašivým anglosonistickým globalistickým gangstrom, rozvracajúcim medzinárodné právo a zavádzajúcim satanský chaos po celom svete, sa začal.

Náhodný okoloidúci

V Dúme sa stal nie že chemický útok, ale dokonca mimoriadne sofistikovaný chemický útok bez použitia chemických zbraní! Komedianti s bielymi blembákmi na gebuliach a s nekvalitným scenárom pošaškovali pred videokamerou a idiotom na západe to stačí ako "dôkaz". Západ je v prdeli. Horšie je, že do tej prdele ťahá aj zvyšok sveta.
Takže ja osobne som za bojkot všetkých tovarov a služieb z USA, Macronistanu a Gueit Buitein. Aj keď si uvedomujem, že na 100% sa im nedá vyhnúť. Ale bojkot tiež zvykne zabolieť.

A možno to bolo takto:
Damask, krátko po polnoci:"Počuj, Bašár, Doník vám poslal nejaké prskavky a Tereza s Emanuelom plánujú použiť leteckú poštu. Adresy, kam to má byť určené, sme vám poslali. Chcete s tým pomôcť?"
Moskva, krátko po polnoci: "Ďakujem za ponuku, Vladimír Vladimírovič, ale s týmto si poradíme sami, čo potrebujeme, to si ochránime a zvyšok môžeme obetovať, nech Doníka jeho jastrabi nezožerú."
To len na margo úvah na HS, že Rusi a Amíci s dohodli.
https://www.hlavnespravy.sk/usa-zautocili-na-syriu-zatial-vyzera-na-doho...

Tu sa dokonca píše, že staré sovietske systémy zostrelili 71 rakiet z vypálených čosi vac ako 100.
AC24 často píše bludy, ale ak sa to potvrdí, tak to je hanba pre USA.
http://ac24.cz/zpravy-ze-sveta/12688-syrie-zlikvidovala-71-raket-zapadni...

P.S,
O 71 zostrelených raketách píše aj Sputnik - cituje vyhlásenie Sergeja Rudského z Generálneho štábu RF.
https://cz.sputniknews.com/svet/201804147152123-obrana-syrie-rakety-koal...

Norman

Američania zámerne smerujú svoje rakety mimo ruské osádky amimo zóny ruskj protilietadlovej obrany.
Ale to nie je kvôli nejakej priamej dohode - Američanom to tak vyhovuje. Je menšie riziko, ale z Ameriky to vyzerá, že plne útočia.
Rusi sa nemôžu utešovať, koľko rakiet bolo zadržaných. Nielen preto, že je to ako keď chlapíka niekto oští a on by sa utešoval - "veď ma neošťal všetkým močom, zasiahlo ma len 30% jeho šťaniek. To nestojí za reč". Lebo nejde o efekt, ide o symbol. Za druhé - pre divákov z Ameriky či Británie to vyzerá, že sú Rusi mokri celí. A to je to najpodstatnejšie - ako vyzerajú.

Ja osobne tiež verím, že Rusi niečo vymyslia, lebo lopta je naozaj na ich strane.

Aby nedošlo k omylu, tu som napísal, že sme blízko konfliktu - ale toto varovanie neznamená, že niektorá strana môže nevrátiť úder.Napriek riziku a eskalácii, Rusi musia pokračovať v tej hre.
Napríklad keď im zostrelili turci lietadlo, bolo to iné, lebo to bola jednorázová a nečakaná vec. Ale toto je iné. Môžu to formálne ignorovať iba vtedy, ak reálne a viditeľne podniknú niečo iné. Môj názor, môj postoj.

Ale takisto je lopta na našej strane. Aj keď je Slovensko malé a vojensky či ako moc nezmôže. Takéto tragické grotesky už nemôžeme tolerovať. To je naozaj pod úrovň, mať za "spojencov" tamtie moštrá. Lebo nie Asad, ale Američania, Briti a Francúzi sú monštrá. Presne tieto tri krajiny.
V každom prípade treba vystúpiť z NATO. Okamžite.

Náhodný okoloidúci

Súhlasím, najhoršia môžnosť pre Rusov je nič nerobiť a prejsť to mlčaním.

Ale je pre mňa záhadou jedna vec. Ako je možné, že sýrske úrady trpia vyčíňanie "bielych prilieb"? Prečo ich nepozatýkajú a neskonfiškujú im počítače a mobily? Tam by sa našli iné veci...

Ema

"Biele prilby" operujú len pod záštitou Daeša a mimo kamier sú biele blembáky určené na šťanie detí pooblievaných studenou vodou, aby spolu s nimi podchvíľou neodleteli aj hlavy daešáckych humanistov.
Dosť ich už dooperovalo.

Skôr je otázka, prečo Francúzi tolerujú vyčíňanie perverzného nekrofila, ktorého im podstrčili globalisti do funkcie prezidenta. Francúzsko hrá v tomto konflikte veľmi špinavú úlohu. Komiksový hrdina Macron s jeho zombifikovanou pedagogickou ometlinou by sa radi vrátili do Sýrie ako kolonizátori - ako za starých čias.

Náhodný okoloidúci

Možno som naivný, ale pochopil som to tak, že "chemický útok" tzv. biele blembáky zinscenovali na území, ktoré má pod kontrolou legitímna vláda. Preto mi to nejde do hlavy.
A s Tvojou diagnózou Mikrona súhlasím, Fgancúzi sa ešte stále nezbavili kolonialistického zmýšľania.

Ema

do zóny očistenej od Daeša na natočenie nízkorozpočtového videa by nebol žiadny mimoriadny výkon. Stačí malý dvor, veľká hadica, za priehrštie detí, pobiehanie, vreskot a rýchlo poslať zadávateľom.

Celé je to nechutný cirkus, arabská verzia kauzy Skripal.
Ako poznám mentalitu chrontošov zo sekty Sionu, vždy našívajú nepriateľom to, čo ich aktuálne trápi. Rusko sa dostalo k informáciám o tom, čo sa deje v bohato dotovanom armádnom laboratóriu Porton Down. Chystajú sa tam chemické sračky hromadného ničenia ruského obyvateľstva.

slaven1

Rusko sa dostalo k informáciám o tom, čo sa deje v bohato dotovanom armádnom laboratóriu Porton Down. Chystajú sa tam chemické sračky hromadného ničenia ruského obyvateľstva.

Myslíš, že to môže byť spojené so slovami prezidenta RF, že "niekto" v Rusku skupuje DNA vzorky ruského obyvateľstva. "Deje sa to cieľavedome a profesionálne," povedal jeseňou minulého roku V. Putin.

--

Ešte prikladám odkaz na reportáž ruského Prvého kanálu zo včera, 13.04.2018, kde je krásne zhrnutá celá situácia vrátanie zaznamu doznania účastníka vyfabrikovaného úroku v sýrskej Dume.

Pre mňa je "najkrajšie" časť vstup Lavrova, kde hovorí, že "aj neveľké excesy privedú k novým vlnám migrantov do Európy a ďalším prejavom, ktoré nie sú treba ani nám, ani našim európskym susedom, a z ktorých sa môžu radovať iba tí, ktorí sú ochránení oceánom."

Roland Edvardsen

Pokiaľ viem, tak "Makáron" je zo dňa na deň čoraz neobľúbenejší. Treba (asi) ešte počkať do ďalších volieb, kedy ho konečne vystrieda Le Penová (alebo niekto podobný z FN, hoci po Trumpovi si naozaj netreba robiť ilúzie o nikom a o ničom. Odolať agresívnym anglosionistickým tlakom je očividne nad možnosti mnohých). Každopádne ak si Francúzi po skončení jeho mandátu opäť zvolia tohto úchyla alebo obdobného špinavca, tak si svoju budúcnosť európskeho kalifátu veru plne zaslúžia.

Ľubov

tí rovno vyjadrili nesúhlas.Napokon,ani Nemci sa nepridali,takže to s jednotným Natom nebude až také jednoznačné.

Roland Edvardsen

Spomínate si ešte na rok 2016? Na asi najúžasnejšiu volebnú kampaň v americkej histórii, kedy mu všetci zdraví ľudia držali palce a s nádejou dychtili po tom, aby vyhral nad "démonkou". Vnímali sme ho ako istú šancu, povedzme, že prvotnú, na zmenu svetovej paradigmy.

Nuž, toto je iný budíček, vážení. Je smutné vidieť, že Trump nakoniec nie je nič odlišné od ostatných systémových politikov. Nedá sa mu veriť rovnako ako sa nedá veriť neokonom, ktorí ho obkolesili a ktorí s ním manipulujú, vydierajú ho, event. iným spôsobom ovplyvňujú a tlačia ho do tejto chorej pozície. A treba opäť pripomenúť, že práve neokoni sú kráľmi všetkých zmrdov. Títo ľudia definitívne chcú dlhodobú a priamu vojnu a neuspokoja sa len s nejakým príležitostným trestajúcim bombardovaním. Sú to praví psychopati.

Veru, opäť sa pekne ukázalo, že je príliš naivné spoliehať sa na nejaké voľby, na tento labilný "pseudo-demokratický", zastupiteľský systém.

Ema

V epicentre kultu Sionu má takýto osamotený pešiak malú šancu.

Okrem toho je načase pripomenúť si podstatu amerického magorstva, ich Manifest Destiny.

Pompeo: We're exceptional, Russia is not'.

https://www.youtube.com/watch?v=VxndIsku2W8

Čo chce svet s takýmito psychopaticky sebastrednými kreatúrami vybaviť. Len ich spáliť, aj s ich exceptionalizmom, ktorým postupne otravujú celý svet.

Roland Edvardsen

Pochopiteľne, že vtedajšia podpora Trumpa bola správna, keďže dobre vieme, že sion-americká "Cersei Lannister" by s vraždením začala ihneď - a s horšími následkami. USA sú zhnitý systém, kde jeden idealista nič nezmôže, keďže reálnu moc tam má sionistický "deep state". Asi sa to naozaj bude musieť celé rozpadnúť pod tlakom hnedoidov a občianskych vojen, aby bol nejaký pokoj.

Náhodný okoloidúci

"Niektoré rakety boli zmenou signálu GPS ruskými prostriedkami rádioelektronického boja odklonené od svojich cieľov a dopadli neškodne do poľa."

https://slobodnyvyber.sk/komentar-k-utoku-americanov-a-anglicanov-na-syriu/

Náhodný okoloidúci

Popri všetkom tom, čo sme tu už stihli napísať, pripomeniem jedno - Rusi v Sýrii konajú tak, aby neporušili sýrsku suverenitu. Nemôžu si tam svojvoľne robiť čo chcú, Sýria je spriatelený štát, nie kolónia. Netreba ale pochybovať o tom, že sa Rusi podieľali na zostreľovaní "prskaviek".
A teraz pár slov k Putinovej stratégii.
Možno ste si už všimli, že Vladimírovič nikdy nerobí to, čo od neho požaduje Západ, ale zásadne len to, čo pokladá za najvhodnejšie a najvýhodnejšie pre Rusko. Na Kryme ho nečakali - a prišiel. Chcú ho donútiť ku vstupu ruskej armáídy na Donbas - a on sa stále nemá k činu. Krátkodobé ustupovanie s cieľom dlhodobej výhry a využitím prirodzeného priebehu vecí.
Aj teraz možno niekto čakal, že ho konečne vyprovokuje k niečomu neuváženému - a nič.
Vladimirovič nepotrebuje predvádzať svaly, ani okopávať oblude členky. On potrebuje zlomiť oblude väzy tak, aby si to ani nestihla všimnúť. Pekne po džudisticky.

A tak som si spomenul na tento môj starší komnentár...
http://www.nadhlad.com/comment/12617#comment-12617

Norman

že Putin robí veci ináč, ako sa prvoplánovo čaká.
Ale takisto som si všimol, že ľudia majú tendenciu svojmu favoritovi ospravedlniť akékoľvek správanie a chváliť ho s tým, že On vie, prečo to robí a ako to je najlepšie. :)

To sú dve veľmoci, nikde nerozhoduje jeden človek, a aj preto je to ako systém menej inteligentné, ako sa bežne očakáva. Ja neverím tomu, že to jedna či druhá strana robí najlepšie možne. A neverím ani tomu, že to jedna či druhá strana robia s najlepšími všeobecnými úmyslami. Proste to lepia, záplata na záplatu.

Toto tvrdenie ale nepopiera, že jedna strana je pre nás v danom období lepšia, alebo ešte presnejšie, z druhej strany, že jednej strane už celkom pretiekol mozog cez okraje kýbla a celkom im preskočilo.

Ľubov

Veď to všetci tak nejako chápeme,že mier momentálne naozaj visí na šnúrke od Putinových gatí.

Na tom naozaj nie je nič patetické,ani mimo reality. Rusi nie sú ešte pripravení,ale tak do roka:-(.

ps. Petra Čalovku som rada počúvala,mal program Cui bono.Hovoril v ňom o ruských zbraniach,o tom,že len ruské zbrane zachránia svet pred treťou svetovou.Napríklad o kobaltových bombách som od neho počula po prvý krát.Druhý krát teraz v marci,to sú ony,čo môžu vyvolať vlny tsunami na celom východnom pobreží. A potom žiariť a žiariť 500 rokov. Tak som bola kľudná,že toto hádam bude stačiť.Ale niečo sa zmenilo,američania sa zbláznili,vojnu chcú aj tak.

Náhodný okoloidúci

Если война неизбежна, она должна произойти на территории агрессора.

Norman

Eto govoril tovarišč stalin v 1930 godu, i chorošo stranu podgotovil k ataku na evropu.

Náhodný okoloidúci

Zatiaľ sme nevideli žiadne satelitné fotografie letísk, ktoré mal podľa západných novinárov zničiť včerajší útok. Možno ich práve teraz dokončujú vo Photoshope :D

senil

Veľmi smutné, naštastie západu už nikdo neverí. Assad nemal žiadnu motiváciu k útoku plynom. Naopak teroristi, saudovia, vojensko-priemyslový komplex USA a Izrael ano, takže možeme přepodkladať kdo je za tým útokom.

http://www.epshark.cz/clanek/610/ron-paul-tvrzeni-ze-prezident-basar-al-...

Náhodný okoloidúci

Nepostrehol som, že by sa Amíci a spol pokúšali zasiahnuť sýrsku PVO. Buď ju tak podcenili, že sa jej vôbec nemali v úmysle venovať, alebo to naozaj bolo divadlo.

Ema

potrebuješ muníciu typu AGM-88 HARM a pre tento typ munície potrebuješ F-16, aby ju dotiahla bližšie k PVO. S rizikom, že ti drahú F-16 vypimpovanú naleštenou AGM-88 tá PVO odstrelí ako asfaltového holuba.

Nie je to divadlo. Je to vojna.

Náhodný okoloidúci

Práve čítam o útoku na sýrsku PVO. Tu:
https://slobodnyvyber.sk/americky-masaker-ruskou-motorovou-pilou/

mirage

z niektorych cielov stihli odviezt nabytok