Údajný Putinov triumpf v Taliansku

V Taliansku sa dohodli dvaja víťazi volieb na návrhu programu budúcej vlády. 

Podľa dostupných informácií je to program, ktorý otrasie Bruselom. A čo je podľa médií najhoršie, program má vyjadrovať sympatie s Ruskom, prípadne s ním spájať budúce plány Talianska (tretia najväčšia ekonomika v EÚ).
 
Probruselkí buzeranti spomínajú, ako sa báli víťazstva Front National vo francúzskych prezidentských voľbách (čo ale nevyšlo), alebo toho, že v Rakúsku bude viesť vládu FPÖ (ale je "len" vo vládnej koalícii a nový premiér, Sebastian Kurz, je vraj proeurópsky (to je ten, čo ho média v prvej hrôze nazvali baby Hitler). 
 
V Taliansku sa to ale celé zdá iné, Liga severu (Lega Nord) a Alianzia 5 Hviezd sa už naozaj ujímajú vlády, aj keď naše masmédiá o tom radšej mlčia. Je to prvý raz, keď sa vo veľkej európskej zemi ujíma vlády nacionalistická eu-skeptická vláda (napríklad také Maďarsko zrejme západne média medzi európske krajiny nepovažujú).
 
A nová koalícia požaduje aj "reformu migračnej politiky EÚ". To, že je to vlastne najdôležitejší bod, zatiaľ média buď nevedia, alebo nenapíšu. Imigračná politika Talianska bola pod tlakom Bruselu jedna veľká katastrova. Černosi a iní hnedoidi na uliciach talianskych miest už spôsobili svoje a Taliansko je absolútne preťažené. Ak sa niekde má absurdná protieurópska migračná politika jasne odmietnuť, tak je Taliansko jedna z najzrelejších zemí. A nastupujúca  alternatívna vláda je najlepší kandidát, aby tak urobila.
 
V tomto prípade nie je otázka, či v Taliansku vzniknú "problémy" - otázka je, či táto nová presklina nespôsobí lavínovitý rozpad celej bruselskej EU. Je tu určitá nádej, že to tak prebehne. 
 
Autor: 
téma: 
forma: 
Jozef Novak

Zaújmavý povolebný vývoj v Taliansku.

senil

Není to o Putinovi. Ale Italové jsou už prostě zoufalí. Důchodci tam vybírají popelnice, zatímco uprchlíci jsou dobře živeni a šaceni a ubytováni a oni se jěšte stěžují na signál wifi, nebo špatné jídlo a zároveň pachají trestnou činnost. Ohavnost.
http://www.epshark.cz/video/89/italie-duchodci-jsou-nuceni-hrabat-v-odpa...

Ľubov

Ak vyhľadávate nadčasové súvislosti,pozrite si stranu 86,87,a 88 .
https://pospolitost.files.wordpress.com/2009/01/moje_prebudenie.pdf

nové texty