Vojaci na Baltiku a hlasovanie

Naša armáda je banda ženistov - je to urážka alebo nie je to urážka? Naša armáda je banda  vojensky bezcenných ovečiek obklopená gumenými starcami.

Ale poslali ju na Balt - vojenská skupina NATO, ktorá nás teraz vlastní, posiela na Balt vojakov zo všetkých štátov - symbolicky, politicky. Rovnako symbolicky politicky sa včera hlasovalo v slovenskom parlamente o tomto poslaní.

Výsledky sú jednoduché - všetci hlasovali za, okrem kotlebovcov, kollárovcov a dvoch poslancov koalície: Štefan Zelník, SNS a Ľuboš Blaha, Smer.

Nebudem rozoberať sám osebe neprekvapivý fakt, že Smer stále nemá, a zrejme teda ani nebude mať ambície sa rozísť s NATO supami, a to ani symbolicky odmietnutím týchto cirkusov. Nebudem tiež nejako vyzdvihovať postoj kotlebovcov, pretože takéto hlasovanie ich nič nestálo a je to najmenej, čo môžu, či musia spraviť. A k prostitútke menom Kollár a spol. už vôbec škoda slova - tá sa len kýva po vetre.

Najzaujímavejšie sa mi ale zdá hlasovanie Ĺuboša Blahu. Ale nie preto, že by som chcel oceniť jeho nejakú odvahu či občiansku statočnosť - tu platí to, čo u kotlebovcov - je to minimum. Za povšimnutiahodné považujem to, že sa prejavila ťažká osamelosť tohto zaprisahalého "marxistu". Popísal by som to dokonca ako stratu reality. Jeho protiglobalistické postoje sú síce pekné, ale aj pri tomto hlasovaní sa ukázalo, že Blaha nerobí žiadnu politiku, ale len sa predvádza. Občas sa poháda v parlamente s Poliačikom či Dostálom, ale je to taká nenávistná láska - oni sa potrebujú a doplňujú, bez seba by nemali tému, nebolo by "ľavice" a "pravice".

Takže tak nám marxista Blaha zrazu zostal ako kôl v plote. Prečo v Smere nejako nepôsobí a nezmení ju ani trocha k lepšiemu, je nejasné - ani jeden poslanec Smeru nemá rovnaký názor, ako on? Ono nejde len o to, nejako zahlasovať, ale celkovo treba spolupracovať alebo nespolupracovať. Smer samozrejme Blahovi pomáha, bez neho by nemal taký vplyv - ale zúčastniť sa bežnej politickej rutiny - to zas Ľuboško nie. Takže otázka je: podáva si Blaha napríklad ruku s Lajčákom alebo nie? Pretože aj keď Lajčák je najväčší medzinárodný zmrd v Smere, cítim odpor aj voči tým, čo smotanu žerú, až sa im brada kýva, ale od nepríjemností sa pokrytecky odťahujú - ako Blaha.

 
mnkr

ale už som sa raz myslím v minulosti počudoval Tvojej malej obsesii SMERom

Norman

Stále je to vládna sila a kým sa pozeráme na slovenskú politiku ... tak sa jej nevyhneme.

Napísal som v článku niečo príliš pozitívne? Nie je to oslava Smeru, je to kritika Blahu, jedného zo Smerákov.

mnkr

ok, to bol nie celkom adekvatny vyraz...povedzme videlo sa mi, ze mas trochu ruzove okuliare co sa Smeru tyka

Norman

aj v minulosti aj teraz pri farebnej revolúcii, veď je to jasné, že NIE som typický antismerista. Niekde tá širšia sila národa musí byť skrytá a ĽSNS to veru nie je. Tak čo nám zostáva, že.

Teraz som práve aj Blahu sledoval podrobnejšie na FB - ale aj na jeho prípade vidno, že jedno je napísať populárne veci a druhé je mať reálne správne názory. Takže aj preto ten článok ku hlasovaniu o vyslaní jednotky. Politika je svinčík a tá lokálna zvlášť, človek nesmie byť preberavý, ak sa o ňu teda čo len trocha zaujíma a nedištancuje sa celkom, tak teda stále radšej toto, ako tí "proamerickí" zmrdi. Ja totiž bezpochyby uznávam, že jestvuje hierarchia zla, že jedno zlo je horšie ako druhé.

Roland Edvardsen

Je to tak, ako píše Norman. LSNS nemá potenciál strhnúť masovo národ (veď sa len pozrite ako sa Kotleba non-stop ocitá v anketách na úplnom spodku obľúbenosti. Áno, je to v prvom rade preto, lebo je to očierňovaný symbol, ale nebude to len o tom. Ak by som napr. nepoznal dobre politické postoje politických lídrov strán a vlády zahrnutých v týchto anketách, ale hodnotil čisto na základe dojmu, aký ten človek vyvoláva, tak Kotleba by bol i u mňa veľmi nízko). LSNS tiež nemá intelektuálnu kapacitu na vedenie štátu a chýba im realistický pohľad na možnosti, ktoré SR momentálne má - inak by nevolali po odchode z EU, napríklad. Netreba sa čudovať tým, ktorí už nad týmito klaunami zlomili palicu a radšej sa sústredia na prieskum SMERU a SNS, ktoré majú väčší potenciál reálne niečo ovplyvniť, dosiahnuť.

K Blahovi: tu treba mať stále na pamäti, že tento človek nie je žiaden náš priateľ, ale jednoznačne náš ideologický protivník. Nie nepriateľ, ale protivník - medzi týmito výrazmi je predsa len rozdiel. Pre mňa sú do istej miery ideologickí protivníci napr. i fanatickí katolibanci. Existujú isté podstatné body, na ktorých sa viem zhodnúť s anti-globalistickými marxistami (ako Blaha), rovnako ako sa viem v mnohom zhodnúť i s tradičnými katolíkmi. S protivníkom - na rozdiel od nepriateľa - sa dajú uzatvárať spojenectvá, môžete s ním kolaborovať, pokiaľ vám to nejako pomôže zničiť spoločného nepriateľa. To ale neznamená, že nebudete s nimi na nože, ak sa situácia upokojí. Blaha zastáva viaceré postoje, ktoré sú pre mňa a väčšinu tu prítomného osadenstvo absolútne neprijateľné, za hranu - a to si i otvorene s ním vyjasníme.

Norman

Keď človek číta niektoré komentáre čitateľov, napríklad aj na HlavneSpravy, kde sú ľudia nám "ideologicky" najbližší, tak sa až čuduje, že či môžu dospelí ľudia byť tak naivní vo svojej radikalite. Ja viem, v prvom rade je to internet so svojimi špecifikami, ale ono to vidieť aj inde - to tvárenie sa na zásadovosť a na to, koho absolútne nenávidím a neakceptujem. A nie je to ani špecificky súčasná slovenská črta, bolo to už aj za prvej republky a aj inde po svete. Veď tí ľudia dobre vedia, že život je o kompromisoch, všade, tak na čo sa hrajú s týmito politickými nenávisťami.
Ale to nijako nemyslím negatívne na Mnkr, ktorého úsudok si vážim a má svoju pravdu - naozaj ma Smer zaujíma, prinajmenšom preto, pretože on a jeho voliči sú stále asi najsilnejšia a NAJNORMALNEJSIA politická sila na Slovensku. Dokonca je aj pravda, že stále najmenej prehnitá.

Kotlebovci - evidentne chcú robiť nové KDH. Nuž, veru, cesta KDH je ešte menej zaujímavá, ako cesta Smeru. Doba potrebuje niečo iné. Neviem, či dopadnú lepšie, ako KDH :-( Ale potom by mal zas niekto iný prevziať politiku anti anglosionizmu, antiglobalizmu.

Ak to na Slovensku nik nedokáže ... no tak dobre, tak nech sa aspoň všetci pripravia na moment, keď sa budú obracať kabáty. Myslím, že k tomu dôjde, keď zahraničie a celé okolie tak spraví. veru, na obracanie kabátov už žiaden "radikálny" Kotleba nebude potrebný.

Roland Edvardsen

Hlavné správy sú ako formát, celkový projekt skvelá vec, ale ideologicky to smeruje až príliš okato biblickým smerom aj so všetkými jeho hoaxami, omylmi - a preto je ich úroveň často taká aká je. Bohužiaľ, pokiaľ sa nebude bazírovať na racionalite a opatrnosti, tak sa slovenská alternatíva stále bude zmietať v takýchto kŕčoch. Je mi ľúto...

A ich diskutéri sú jeden z hlavných dôvodov, prečo tam chodím len sporadicky. Niežeby som bol nejaká citlivka, ale naozaj nie je príjemné pozerať sa na to ako ľudia "ideologicky" nám najbližší, ako si spomenul, majú postoje a prezentáciu ťažko primitívnej spodiny. Bohužiaľ, vládne tam v tomto smere totálna anarchia, pri ktorej sa musím pýtať, či to čo tam vypisujú tie hoviadka naozaj myslia vážne. Nuž, mám pocit, že častokrát tam pôjde len o nedospelé decká schovávajúce sa za monitorom, ktoré by pri konfrontácii tvárou v tvár veru takí "radikálni", "absolutistickí"a hlavne sebavedomí rozhodne neboli. Každopádne ja jednoznačne súhlasím s istou formou kontroly, udržiavania čistoty a je veľkou chybou, že to Hlavné správy nerobia. Netreba sa báť svojich diskutérov nejako formovať a nútiť ich k väčšej snahe.

Norman

Je to v podstate zaujímavý trend, že sa antiglobalistická alternatíva Slovenska, a to ako stranícka (kotlebovci) tak aj webová mení dosť prudko na kresťanských fundamentalistov.
Pripomeniem - darilo sa im, kým boli zameraní proti asociálom a sionizmu, bez nejakej doktrinácie. Akokoľvek sa vyhrania a budú sa snažiť zakoreniť v podstate uvolnenom chlieviku KDH, teda kresťanských strán, spravia základnú chybu a prestanú byť zaujímaví.
Bez srandy - my sme tu prví schopní to vidieť, lebo sme nezávislí aj od nich.

Ešte je možno povedať, že tebou spomínané ich osobné limity, od inteligencie cez slabý svetonázor až po limitovaný prejav, sú príčinou tejto ich pasivity a snahy uhniezdiť sa, aj za cenu vzdania sa programu a v podstate zrady voličov - vrátane mňa, nás.
Nuž ale v poriadku, skúsili sme, zvolili sme - vedeli sme, že zázraky nebudú a že tým treba prejsť.

Roland Edvardsen

Áno, tiež som si všimol tento trend a považujem to za kontraproduktívnu cestu do prdele (stačí sa pozrieť ako dopadli americkí kresťania ovládaní dnes neokonmi). Obzvlášť Hlavné správy doslova vynikajú preberaním textov z fundamentalistických amerických webov. Tu máte napr.najnovší "skvost" v typickom primitívnom žido-kresťansko- americkom štýle ala "Ježiš ťa miluje a vylieči" :-D: https://www.hlavnespravy.sk/v-usa-sa-uskutocnil-prvy-pochod-slobody-ktor...

Keď si spomeniem na minulosť slovenskej alternatívy, tak to naozaj bývalo o inom. Riešili sa americké NGO, konflikty na Blízkom východe, NATO, banky, ekonomické vykorisťovanie Slovákov, strata suverenity, atď. Áno, tieto veci sa riešia aj teraz, ale je to zahltené i týmito LGBT a pro-life tématikami, ktorými sú kresťania jednoducho patologicky posadnutí. Na druhej strane taká rasová problematika alebo eugenika, čiže skutočne podstatné veci, tak o tom kresťania veľmi hovoriť nebudú, to je pre nich tabu.

Je mi ľúto, ale mňa jednoducho kresťania nepresvedčili, že sú tou skutočnou silou, ktorá niečo zmení, ako to o sebe neustále pyšne tvrdia. Beriem, že majú v priemere viacej detí, ale to je naozaj asi tak všetko. A k čomu to je, keď tieto deti nevarujú poriadne pred zlom sionizmu (ktorý častokrát budú podporovať kvôli svojej afinite k Izraelu a abrahámovským spiskom) a ani im nedokážu poriadne vysvetliť rasovú problematiku (nehovoriac o tom, že mnohí kresťania sú extrémne patologicky altruistickí - viď napr. adopcie malých "čokolád" z Afriky americkými evanjelikálmi a pod.)

Náhodný okoloidúci

Dlhodobo zastávam názor, že kresťanstvo je trójsky kôň sionizmu. A v podstate jeho proxy-armáda. Ale chýba im sebareflexia, nie sú schopní uvedomiť si to.

Norman

Vždy sú nejaké problémy a tak aj tento ľudský svet ich niekoľko má. Možno ich vidieť rôzne, ale aj my sme sa tu za dlhé roky zhodli, že je to ignorancia reality a posadnutosť mániami. V politickom slovníku je to A.ignorovanie vedeckej biológie, etnicity B. posadnutosť sionistickými zvrátenosťami a svetovládou ...a samozrejme aj iné.
Na Slovensku sa tieto dve prejavujú v súčasnosti hlavne ako A. problém cigánv a B.vláda sionizmu.
To sú dva hlavné body, ktoré ľudia potrebujú mať vyjadrené, ponúknutý postup, čo s nimi - a také strany chcú voliť.
To oboje ponúkla aj Pospolitosť, neskôr nazvaná Ľudová strana, najnovšie Kotleba.
Lenže, samozrejme, problémy znamenajú aj nepriateľov. Je zlé útočiť na skutočných zločincov, lepšie je venovať sa len morálizovaniu. A tak už od kotlebovcov nepočuť ani o cigáňoch, ani o angloamerických sionistoch. Namiesto toho sa dal vysvätiť v kostole, a bojujú "za Boha a národ". Nuž, za Boha sa bojuje bohovsky ľahko - každý nejakého má a ani za boha mu ho nik nemôže zobrať. A národ - nuž ten tiež znesie veľa, stáva sa z toho už prázdna floskula ako "socializmus", ako "ľudské práva".

Nuž a k tomu sa teda ešte dobre bojuje okolo škatule. Áno, okolo tej škatule. Je pohodlné sa rýpať v tom, kto s kým má alebo nemá, či už sa v tom rýpu buzeranti alebo antibuzeranti, mne je to proste odporné. Potom je okolo škatule dobrá téma potraty - a prečo? Lebo je NERIESITELNA - čo zas plne a absolútne vyhovuje obom stranám, je to to najlepšie, čo môžu mať. Nikdy sa to neminie, nevyrieši. Nuž a do tretice sú škatuová téma nielen nenarodené, ale už aj narodené malé detičky a ich umieranie. Ako vidíte, vôbec nehľadám jemné výrazy, pretože parazitizmus na smrti malých detí je mi proste odporný. Uznávam, že sa dejú vraždy, aj justičné, ale vrešťať okolo BRITSKEJ hystérie považujem za príznak ťažkej choroby, za indikáciu úchylnosti do vecí, ktoré nie sú ani závažné, ani časté, ale hlavne ani nie sú pre kritikov nebezpečné. Je to ako bitie do slamenného panáka, namiesto any sa bilo do skutočného, živého nepriatela.

Nakoniec im zostane len tá motlitba, a vzdychanie, že svet je zlý. prípadne nadávanie, ale nie na skutočných zločincov, anglosionistov a iných satanistov, ale na nás, ktorí ich varujeme od začiatku.
Ora et labora. To ora sa zmenilo na orodovanie, prosenie o milosť - a labora na ešte horšie, na laborovanie, obchádzanie problémov.

sandro

krestanstvo trojsky kon sionizmu:)))proxy armada:))
Je jedno o aku formu zla by islo, niektori jedinci, vo svojom obmedzenom svete, to dokazu vzdy pripisat iba krestanom:) Je zvlastne, ze sa akosi ignoruje fakt, ze prave krestanstvo je dnes nenavidene, krize su snimane a zakazovane, z kostolov za stavaju mesity a napriklad aj v nasich siomediach je trestne vyjadrit sa pozitivne o katolickom 1.state. Toto sme tu uz ale preberali, len nie s tebou. Nemam rad taketo zovseobecnenia.
Mozme sa bavit o infiltracii cirkvi, ktora uz uspesne prebehla, to je ale trochu ina tema.

Sloven

Takže vy jediní ste nenávidení?

Kto vás dnes tak strašne nenávidí?
Kto vás dnes cielene vyvražduje, tak ako ste vy v minulosti vyvražďovali "polku sveta"..?

Takže napr. takí Palestínčania dnes niesu nenavidení oveľa viac ako vy? Podľa teba zrejme nie, oni totiž niesu Kresťania.

Takže cirkev je zlá iba preto, že bola infiltrovaná, zrejme nejakými Satanistami..

Tak akí ste potom vy, ktorí tejto cirkvi veríte a oddane slúžite? Vy nemáte krv na rukách?

Vy v sebe nemáte štipku hanby, štipku hrdosti, ani štipku zdravého úsudku a zodpovednosti?

Takže vy jediní ste nenávidení zrejme v celom vesmíre, že?

Nie, vy nieste ničím zaujímaví, nieste ničím výnimoční, takýchto úbohých vyplakávačov ako ste vy je tu totižto plná prdel a aj oveľa hlasnejších a silnejších ako ste vy..

Ste ako malé nevychované deti, ktoré za všetko rumázgajú a trucujú, ktoré si ani len nedokážu predstaviť, že by sa mali starať sami o seba a nebékať tu ako ovce na skutočných ľudí, nikto vás totiž nezachráni ani nespasí, nikto sa o vás nebude starať a riešiť za vás vaše potiaže a potreby..
Žiadny Ježiško, či iný židovský "dobromilný" trtko vás nezachráni, ani sa za vás neobetuje len tak zadarmo, pretože títo vaši židovskí spasitelia vidia všetko len cez peniaze a moc.. Presne tak isto ako tá vaša presvätá "infiltrovaná" cirkev a ten váš vyfantazírovaní dobrosráčsky mimozemský "všemocný" Boh.

Takže vy vôbec nieste len židovský kôň sionizmu, keď slúžite židovskému Bohu..?
Nie vy ste tí dobrí, tí chuďáčikovia, ktorým títo Židia stráášne-prestrašne ubližujú, že?

Tak či onak, ste len židovské infiltrované bezmocné hnedé oné...?!

sandro

Toto bol naozaj dost trapny a nesurody vylev. Nemienim dookola reagovat na hluposti, na tento portal chodim kvoli istej kvalite myslienok, napriek tomu, ze sa casto nezhoduju s mojim videnim sveta. Tento tvoj prispevok by sa skor stratil niekde v balaste prispevkov pod clankom SME. Mozno by si len mohol povedat, kedy to vlastne krestania vyvrazdovali polku sveta:) Ak chces npr. krestanom zosobnit kriziacke vypravy, tak vdaka bohu za ne! Ci?

Norman

Sloven je tu už len trpený, jeho prístup je nepochopiteľne trolovitý, hádavý a urážlivý
Jeho príspevok je na hrane, či už skôr za ňou.

Myslím, že by mali platiť pravidlá:
1. Texty komentárov by nemali urážat NIKOHO z prítomných. A to ani prehnanou iróniu, ani hrubým urážaním hodnotového systému či tradície, ktorú prítomní zastupuju, ktorú zastupuje ten, s kým sa vedie dialog.

2. Ostrejší jazyk sa môže používať voči tým smerom, ktoré sú v opozícii voči nám všetkým - ale radšej ani tam nie, nech si človek nezvyká. Malo by to byť všetko v takej forme, v akej je človek schopný to aj verejne predniesť, a to do očí oponentovi. Nemusí to byť bezzubé a suché - ale na úrovni.

Samozrejme, viacerí sem chodíme aj odpustiť paru, zbaviť sa hnevu, takže žiadne puritánstvo tu nemienim zaviesť - ale obhadzovanie sa navzájom splaškami by spôsobovalo ešte väčšie nervovanie - a tomu sa chceme vyhnúť. Nemienim to posudzovať len sám, kľudne napíšte, ak je niečo príliš. Takisto ja to mienim samozrejme dodržovať - neviem, ako sa bude dariť. Hovorím, niektoré ideológie sú zakázané vonku, niektoré iné zas tu, takže niektoré veci budú aj tu označované za nemiestne. Ale nie je to určite kresťanstvo.

Jozef Novak

Podobne to vnímam tak ako Ty Sandro. S tým rozdielom, že ako som videl moje sesternice a bratrancov ako sú vždy ochotní v núdzi pomáhať Slovákom v núdzi, musel som uznať že ideologické spory na internete nie sú tou správnou cestou pre mňa. Nechajme krížencov demokratov s komunistami, nech si naďalej prežvykujú svoje ideologické poučky postavené na pevných základoch kolektívnej viny, občas prichutené novými škandalóznymi "odhaleniami", aby na obecenstvo nepôsobili už nejak moc vyčpelo. Akurát by som Ťa doplnil, že nebol voľakedy žiaden problém medzi národovcami kňazský stav, a nebol pritom ani problém hľadať korene Slovákov v staropohanskom období staroSlovienov. Je zvláštne že hnidopichovia sa v tom nevŕtajú, aby hľadali medzi nimi cudzích(trebárs židovských) agentov, ktorý balamútia dôverčivým Slovákom hlavy, tak ako ich podozrievali, prenasledovali, zatvárali a mučili maďaróni, s podozrením na protištátnu činnosť voči veľkému Maďarsku. Neskôr túto úlohu prevzali komunisti po páde a anexii prvej Slovenskej republiky. Keď už karma, tak potom karma. Ale asi nie ten prietokový ohrievač vody, vyrábaný za minulého režimu:-). Potom sa Ti ešte idú pánu farárovi schovávať pod sukňu, že prečo církev nepozdvihla hlas voči tomu, alebo onomu (ne)spoločenskému konaniu na Slovensku. Hej aby následne, slušne povedané... išli Ťa potom následne s veselým úsmevom miki-mauza, pošpíniť, lebo stále veríš na také "zatuchliny" a "pohrdlivo" a "zvysoka" na nich hľadíš. Toto by som nechcel aby bola moja cesta. Zvyky a tradície Slovákov to je pekné, ale vyzobávať z nich čo sa mi hodí a s ostatným čo by rušilo moje pohodlie, tak s tým ma neotravujte?

Náhodný okoloidúci

Vieš, Sandro, ja nemám úmysel ani dôvod zakazovať a obmedzovať kresťanstvo a jeho prívržencov, nech si veria čomu chcú. Ale prepojenie kresťanstva a sionizmu nevidí len ten, kto ho nechce vidieť. Ale zlo nepripisujem iba kresťanom, páchatelia zla sa nájdu v každej skupine obyvateľstva, aj medzi ateistami.
A že je kresťanstvo údajne nenávidené? Z mojej strany nie, mne je skrátka ukradnuté, je to pre mňa cudzia ideológia, rovnako ako napríklad taký islam alebo šintoizmus. Aj keď si uvedomujem, že ako ateista vyznávajúci konzervatívne hodnoty a odmietajúci liberálny rozvrat som v mnohých veciach s kresťanmi na jednej stane barikády. A kostoly ako stavby sa mi páčia, obdivujem starú architektúru aj umelecké diela. Aj keď ideologicky ma nijako neoslovujú. Ale mal som možnosť pocítiť pohŕdanie zo strany kresťanov, keď sa dozvedeli, že nie som jeden z nicxh, ale ateista/agnostik. Až tak odo mňa bočili.
Na druhej strane - taký islam pokladám za smrteľnú hrozbu pre našu európsku civilizáciu aj pre európske národy.

A že sa kostoly prerábajú na mešity - koľko kostolov stojí na miestach starých "pohanských" chrámov a svätýň? Kresťanstvu sa teraz ako bumerang vracia to, čo kresťania celé stáročia robili "pohanom" a inovercom. Hinduisti by to nazvali karma.

mnkr

nemusi prilis masovo "strhavat narod", to by mohlo byt dokonca nebezpecne....LSNS bude musiet prejst istou evoluciou, to je zrejme, ak chce byt relevantna sila v spolocnosti. Evoluciou personalnou, mentalnou, kadejakou. Drzim palce, aby sa to podarilo a vzrastla ich akceptacia spolocnostou, co samozrejme nebude lahke kvoli demonizovaniu protivnikmi. Palicu by som dopredu nelamal... SMER je pomerne nesuroda zmeska roznych castokrat protichodnych elementov, co sa prejavuje na vselicom, bohuzial

Jozef Novak

Výborný článok aj odpovede v diskusii pod ním, na otázky "kladené priam na telo" od mnkr.

Norman

nechce sa mi veriť, že to myslíte vážne. Je to moc nápadné, treba trocha ubrať. Netreba, aby bolo veselo, stačí, aby sa neplakalo - tak nejak to spieva ten pako Werich a Voskovec, či kto.

Jozef Novak

Myslel som to presne tak ako som písal. Zjavne to vyznelo nejednoznačne a vzbudilo podozrenie na iróniu. To som skutočne nemal v úmyslu. Tvoj posmešný obranný postoj voči tomu čo som napísal, je potom pochopiteľný. V úmysle som mal vyjadriť sa, že článok ma zaujal, ako aj zverejnený rozhovor pod ním.

mnkr

ake otazky? Nepoložil som žiadnu

Jozef Novak

Tvoje podozrievanie Normana z nejednoznačného politického postoja. Jeho vysvetlenia boli dobré.

Norman

máme tu také zjavy, čo sa priam z neznámeho dôvodu snažia dokázať, že je všetko zle a zbytočné - práve som aj tu musel jeden taký komentár zmazať.
No, z neznámeho dôvodu ... na webe sú milióny blogov ... na Slovensku je ich tiež dosť ... prečo vlastne ... ale asi majú iné smerovanie. Je to akoby taká prosba či hnev smerom na mňa: "nájdi už konečne tú cestu". Ale cesta je zarúbaná, a ľudí niet. Teda na Slovensku niet. Ale sú iné portály, ktorým sa darí ovela lepšie, InfoVojna, Hlavné správy, ZemaVek. A kopa iných, aj serióznejších. Aj tam všade píšu ľudia, čo sa tu niečo naučili :)
https://blog.infovojna.sk/asi-sa-uz-aj-ja-stanem-hrdym-slovakom/

mnkr

sa vraj vynadril, ze treba prijimat imigrantov lebo nema kto makat....tolko k SMERu, norman. Nechce sa mi polemizovat, ci Pellegrini sa len snazi prestat Fica, alebo ci s tym Fico ticho suhlasi a pouzil Pellegriniho aby biznys pokracoval...tak ci tak, SMER je pre mna nevolitelny, nie som zvedavy na ich blablabla, ak neodinstaluju sucasneho premiera....

Náhodný okoloidúci

Čítal som to ráno na HS a znechutilo ma to. Pell sa vyfarbil ako zradca a slabý charakter. Žeby to súviselo s jeho údajnou "orientáciou"?
Ako to, že tu nemá kto pracovať? Veď sú plné úrady mladých, zdravých ľudí. Len systém je nastavený tak, že sa im viac oplatí zašívať sa na úradoch a v kadejakých nadáciách a nie poctivo pracovať. Za prácu sa dnes pokladá aj chodenie s tlačivami z kancelárie do kancelárie.
Ďalšia vec - čo tak postarať sa radšej, aby sa naspäť na Slovensko vrátili naši vlastní miesto lákania cudzincov?

A ešte k tej plánovanej ďalšej automobilke - prečo "automobilová veľmoc" Slovensko nevyrába VLASTNÚ značku osobného auta???

Roland Edvardsen

Vy naozaj mienite brať HS vážne? Dnes sme sa o tom s Normanom bavili a je to opäť na smiech (podobne ako ich predošlý hoax o Marakéšskej deklarácii - bezcennom, právne nezáväznom, zdrape papriera). Samozrejme, že tu nejde o nejakých lenivých a agresívnych negrov a Arabáčov, ale migrantov z Ukrajiny, Ruska (však tých by ste mali mať radi, nie?) a juhovýchodnej Európy s tým, že by sa tento nedostatok pracovnej sily nemal zneužívať na sociálny dumping, kedy firma uprednostní Srba, Chorváta alebo Rumuna pred Slovákom, lebo mu nemusí toľko zaplatiť.
Ja som zo západného Slovenska, kde nás netrápi toľká nezamestnanosť a ja i moji známi sme pracovali v rôznych firmách a s tým nedostatkom pracovných síl je to pravda. Proste mladí utekajú robiť na Západ, pretože platy a firmám neostáva nič iné než loviť z východnej a južnej Európy.

Tu je inak ďalší debilný text z HS, ktorý mi zvýšil tlak: https://www.hlavnespravy.sk/zviera-bude-definovane-ako-citiaca-bytost-ps...

Pripájam svoj komentár k tomu z FB:

Ďalšia ukážka, prečo sú Hlavné Správy tak často považované za fanatický a primitívny odpad. Vládna SNS presadila niečo vskutku pozitívne a vyslala spoločnosti jasný signál, že zviera naozaj nie je len nejaká vec, ale živá a cítiaca bytosť s vlastnou hodnotou a špecifickým postavením v právnych vzťahoch. Niečo, čoho by si mala byť každá slušná spoločnosť dobre vedomá. Nie nadarmo sa hovorí, že práve postoj k zvieratám nám pekne odzrkadľuje úroveň a charakter danej spoločnosti.

Hlavné správy si však nemohli odpustiť záverečný odsek o potratoch, t.j. účelovo spájať 2 nesúvisiace problematiky a opäť priživovať ich radikálny abrahámovský antropocentrizmus, ktorý je tiež jednou z príčin chôrob v európskych spoločnostiach.

Postoj k potratom nám o morálke a úrovni spoločnosti nepovie toľko ako postoj k zvieratám. Potraty boli kompletne zakázané v niektorých stredoamerických banánových štátoch ovládaných kdejakými narko-mafiami, ako aj v takom komunistickom Rumunsku za diktátora Ceauşesca (ten zakázal i antikoncepciu). Nehovorte mi snáď, že spoločnosti v týchto krajinách a režimoch boli či sú zdravé či nejako extra morálne.

Predovšetkým existujú oblasti, kde je radikálny pro-life postoj jednoducho ukážkovo nemorálny. Napr. v prípade vedomého pôrodu postihnutého jedinca, čo poškodí nielen spoločnosť ako celok, ale i rodinu dotyčnej a samotného postihnutého jedinca, ktorý sa môže celý život ťažko trápiť.

Náhodný okoloidúci

V podstate máš jedno, kto prinesie informáciu, ide o to, či dokážeš odfilrovať omáčku, ktorá k správe nepatrí. Veď aj tunajšie osadenstvo občas číta smetisko a denník nenávisti. Tak to už radšej HS.

Ale čo povieš na túto správu - posledný odstavec?

https://www.parlamentnelisty.sk/arena/monitor/Pellegrini-Era-nosenia-zak...

Prečo sa Pellegrini radšej nepostará o to, aby naše sestričky nemali dôvod odchádzať do Rakúska? Záleží mu viac na rakúskych pacientoch ako na našich?

Norman

Cudzia pracovná sila je problém hlavne finančný. Keď už by mali firmy platy tu zvýšiť, tak sem zavolajú ešte väčších chudákov, ako sú pracujúci na Slovensku - to je proste podlosť. Ukrainci aj bulhari majú budovať veci doma, tu si síce zarobi anejaké peniažky, ale znižujú platy tunajším ľuďom a v konečnom dôsledku im to systém aj tak zoberie - toto cestovanie za prácou je suma sumárum odžub na ľudí, hnus.

Ale čo sa týka správ, Sme, HS a podobne: problém ani tak nie je v tom, či sú správy deformované - pretože človek si to dokáže domyslieť, berie tie kydy zo Sme či N už s rezervou. Ale pri alternatíve je je to iný problém: tej ľudia viac veria a nie je dobré, ak sa často kričí, ako v tej rozprávke, "Vlk, vlk" - a potom sa to ukáže ako blbosť. lebo potom ľudia prestanú alternatíve veriť a prestaňú na ňu reagovať.
Dôvera sa ťažko buduje a ľahko stráca, že.

Ak sa bude pričasto vrieskať aj o migrantoch, ľudia si aj na to zvyknú a keď dôjde naozaj k nejakému zlomu, a bude treba aby Slovensko to odmietlao, aj za cenu vystúpenia z EU, keď nastane taký správny moment .... - potom ľudia budú už otrávení a nebudú reagovať.

Roland Edvardsen

A v čom má byť ten posledný odsek akože kontroverzný? Samozrejme, že je to tak a Slovákom nebude bulharská sestrička vadiť podobným spôsobom ako Rakúšanovi nevadí tá slovenská. Ja som tiež robil vo firmách s Bulharmi, Rusmi, Ukrajincami či Srbmi a nemal som s nimi žiadne problémy. Avšak páči sa mi tento stav, kedy sa ľudia non-stop presúvajú po celej Európe kvôli prachom? Samozrejme, že nie. Toto však nie je ani tak problém nejakej konkrétnej vlády, ale celého neoliberálneho a korporátneho systému - a ten nebude také jednoduché demontovať ako vládu, toto je stále beh na dlhé trate.

Vláda sľubuje, že vraj budú stanovené percentá koľko cudzincov môže firma maximálne prijať a že im musí zaplatiť rovnako ako Slovákovi, aby nedochádzalo k ich uprednostňovaniu pred domácimi. Tak uvidíme.

V podstate je to stále o tom istom - o rozpore medzi dobrom národa a finančným ziskom. A dobre vieme, že korporácia vám bude na nejaký národ a jeho homogenitu zvysoka kašlať. Je to tá večná dilema, ktorú ani rôzni nacionalisti nedokážu podľa mňa dobre rozlúsknuť a aj preto strádajú. Áno, hodnotovo, z idealistického pohľadu, by ľudia mali uprednostňovať národné a duchovné hodnoty pred materiálnym zabezpečením, ale realita bola a aj vždy bude o inom. Ľudia v prvom rade potrebujú jesť, piť, bývať, mať istý štandard života a v konečnom dôsledku, ak by si mali vybrať medzi etnicky homogénnym štátom, ktorý by však bol chudobný (čo aj väčšina homogénnejších štátov v Európe je oproti tým západným a preto ľudia z nich utekajú) a životom v síce multi-kultúrnej, ale blahobytnej západnej spoločnosti, tak dobre vieme, čo si vyberú.

Náhodný okoloidúci

V tomto prípade - zamestnávaní cudzincov - sú záujmy podnikateľa a štátu protichodné.
Podnikateľ chce ušetriť tak na výplatách, ako aj na daniach a odvodoch, štát má naopak záujem vybrať na daniach a odvodoch čo najviac, aby bolo čo investovať do infraštruktúry, školstva alebo zdravitníctva /prípadne rozkrádať/.
Pre štát je zamestnávanie cudzincov nevýhodné nielen preto, lebo zamestnávateľ im väčšinou dá menší plat a tým pádom idú štátu menšie dane a odvody, ale cudzinci majú vo zvyku peniaze posielať domov rodinám. Štát ale potrebuje, aby ľudia minuli peniaze tu, nie v zahraničí, lebo tak prichádza o dane. Okrem toho zamestnanie cudzinca je vždy na úkor domáceho zamestnanca, ktorý buď skončí na podpore a bude pre štát záťažou, alebo ak si doma nič iné nenájde, tak odíde do zahraničia a bude platiť dane a odvody inde.

Takže úlohou slovenskej vlády nie je podporovanie vytvárania pracových miest pre cudzincov, tí predsa majú svoje vlády. A rovnako nie je úlohou napríklad rakúskej alebo nemeckej vlády podporovať vytváranie pracovných miest pre Slovákov.

Je navyše vrcholne trápne, keď nejaká firma dostane od Slovenskej republiky štedré "investičné stimuly" a daňové prázdniny a potom miesto Slovákov a iných slovenských občanov zamestná cudzincov. Za takto využité "investičné stimuly" by mali obrazne padať hlavy.

Norman

Hej, neviem prečo sú potraty na HS teraz všade, ešte aj k téme zvieratá, ako si to tam napísal, to naozaj ma prekvapilo. Ale zas ja som na FB až tak HS nekritizoval, aby to tu nevyznelo zle
https://www.facebook.com/profile.php?id=100016663776059&hc_ref=ARSGUTGw7...

Mne sa v poslednom čase ZAS pozdáva aj infovojna s Huďom aj Lindtnerom, i keď ja na počúvanie rádia moc nie som, (malá hustota informácií , a nemôžem ešte dve hodiny večer si zahlcovať hlavu týmito témami ani počúvaním, to naozaj už nie, iba výnimočne), ale už to robia zdá sa mi zaujímavejšie, tvrdšie, ako pred časom.

Trocha alternatívu celú posunula tá farebná revolúcia, no ale veď vidíme, ako to ešte bude a kde sa to ustáli.

Roland Edvardsen

Tak mňa toto veru vôbec neprekvapilo. Táto tendencia porovnávať stav zvierat s ľuďmi a vyvodzovať z toho, že dnešná spoločnosť je skazená, lebo uprednostňuje psíkov pred "detičkami", je mimoriadne rozšírená.
Nemám proste tento typ rétoriky rád a považujem ho za extra falošný a manipulatívny.

Zviera bude vždy v slabšej pozícií než akákoľvek ľudská bytosť, ktorá vie rozprávať a ako tak normálne fungovať, to za prvé (nemyslím samozrejme na prípady typu "stretnutie medveďa v lese, aby ma náhodou niekto nechytal za slová, ale všeobecne na možnosť zvieraťa ovplyvniť svoj osud vo vzťahu k vonkajšiemu svetu ovládaného človekom).

No a za druhé, na tomto svete naozaj existujú dôležitejšie veci než je človek, ktorý je len súčasťou istého vyššieho rádu a jeho úlohou, ako údajne najinteligentnejšieho zvieraťa, je udržiavať tento rád v riadnom chode - a k tomu patrí i zabezpečovanie eugenického procesu, ktorý bol pred vynájdením sociálneho štátu a moderných technológií, zabezpečovaný prírodou, ale bol práve ľudským zásahom zabrzdený. Táto rétorika "človek vs. zvieratá/príroda" je len ukážka nášho vlastného sebaklamu a sebectva.

A ak to tzv. alternatíva nechce a nebude chcieť pochopiť, tak potom do prdele s takou alternatívou a jej podporovateľmi.

Buheh

by tiež mohla byť zaujímavá téma. Veď aj nenarodené zviera je zviera, nie je to vec. Na to by tiež mal byť nejaký zákon.

Norman

Došlo k farebnej revolúcii na Slovensku. Aj tu sme písali: podržte svojho šerifa, podržte vládu, Smer, lebo budete ľutovať. Ani kotlebovci, ani alternatíva ale ani nejaká stredná občianska spoločnosť vládu proti globalistckým sionistickým silám NEpodporila. Tak dostali všetci, čo chceli. Dosť bolo Fica.

A teraz sem prídete vyplakávať, že náhrada (pelegrini) je ešte horší?
A nehovorili sme vám to?
Teraz plačte, mne je to jedno.
Ja mám aspoň čisté svedomie, že som bol proti tomuto vývoju.

O pár rokov vás budú arabi podrezávať, a napíšem vám to isté. Konkrétne: kým ste sa mohli brániť politicky proti globalistom a invázii, bojovali ste ako blbí za zákaz akýchsi posratých potratov. Tak teraz držte, keď už je neskoro.

Čo sa týka voliteľnosti - do boha, píšeš mi, ako keby som tu nejako propagoval voľbu Smeru. Kedy? My sme tu pred voľbami robili rok propagandu pre ĽSNS - lebo máme pochopenie pre menšie zlo. Nie že by sme dúfali v zázraky, ale bolo to najmenšie zlo. Za odmenu sme dostali po dvoch rokoch návrh zákona o zákaze potratov. Čakám skôr, kedy sem niekto príde s oprávnenejšou výčitkou, že sme odporúčali voliť niekoho, kto na to nemá - kotlebovcov. Ale to sme vedeli. Ale bolo treba ich tam dať, aby sa aj oni aj národ poučil. Dali sme ich tam, aby kazili hru, Ale oni sa silou mocou do hry chcú zapojiť.

Roland Edvardsen

Len dodám, že ja som býval na začiatku celkom entuziastický pokiaľ ide o LSNS a chcel som sa ich skôr zastávať. Ale situácia sa vyvinula tak, ako sa vyvinula. Nie je o čo veľmi stáť, ale ideme samozrejme ďalej.

Pokiaľ viem, tak Smer tu zatiaľ nikto neodporúčal voliť. Ja som iba raz spomenul, že by som v budúcnosti možno volil SNS alebo i Smer (a krúžkoval Blahu). Možno. Nevieme ako sa veci ešte vykryštalizujú. Možno nebudem voliť nikoho, aj to sa niekedy stáva.

LSNS mala v prvom rade propagovať anti-mimovládkový návrh zákona. Otázka potratov je jednoducho slepá ulička. Veď sami vidíte ako to všetkých rozdeľuje, alternatívu a celú spoločnosť. A áno, práve ako ich voliči máme nárok byť kritickí, aj kritickejší ako v prípade strán, ktoré sme nevolili (a eventuálne tiež mohli voliť ako menšie zlo, pretože SNS a SMER sú jednoznačne menšie zlo, a preto globalisti do nich tak kopú).

Norman

V podstate to bolo s kotlebami v poriadku, ale žiaľ, ako si napísal, situácia sa vyvinula.
Možno ani nie tak s nimi, ale s okolnosťami. Okolnosti už nepotrebujú to, čo bolo včera ešte zaujímavé.
To je bežné, skôr opak by bol zázrak. Nevytvárajú sa nové štruktúry, lepšie ako nejakí kotlebovci.
Na chybe je napríklad aj strana ako Kolár-Krajniak (Sme rodina), ktorá cielene a zámerne odčerpala a odčerpáva alterntívne hlasy. (Všimni si to meno - "Sme" ako parafráza na Smer a "rodina", ako odcuc z hnutia za život, za rodinu - vidno, že pri tvorbe strany boli prítomné talmudistické svine).

Skúsil by som to povedať aj tak, že nejde ani tak (len) o to, koho voliť a že niet koho. Väčší problém je, že sa tu na Slovensku evidentne zas netvoria zdravé štruktúry. Bohužiaľ, politické pravidlá naordinovali anglosionistickí scípaci, a tak do politiky zdravé sily ani nepreniknú, ani k tomu nie sú motivované. A pod politikou myslím takú reálnu vec verejnú, kde by panovala reálna rozprava bez fantazmagorických zakrívaní (keď sa nájdu schopní realistickí dobráci, nezrealizujú sa v skutočných veciach verejných, res-publica, ale venujú sa lokálnym záležitostiam, napríklad kanalizácii, bicyklistickým cestičkám a podobným drobnostiam - tam im je dovolené na blbosti zahodiť svoj talent ).

Jozef Novak

Tak ako väčšinou prípadov si to vystihol presne. Hľadám tie správne odpovede na otázky ktoré mi prichádzajú na myseľ. A tiež tej správnej cesty.

Roland Edvardsen

Mne to príde tak, že z HS sa stala len hlasná trúba kotlebovcov, nič viac. Neviem na čo nám je takáto manipulovateľná "alternatíva", ktorá napriek dlhodobej a ostrej kritike, nedokáže na sebe trochu viac zapracovať a naďalej nerozlišuje medzi hoaxami a overenými správami, medzi serióznejšími webmi a očividnými šialenosťami a nechce prestať s textami, ktoré pôsobia akoby boli určené pre ľudí s IQ pod 95 - jednoducho ako lacná propaganda. Myslím, že nepriateľ musí byť za takúto alternatívu v skutočnosti veľmi vďačný...

Buheh

Hlavné správy sú v podstate Nový čas alternatívy. Myslím že to bol aj podnikateľský zámer.: zaplniť priestor v mediálnej sfére, ktorý vznikol tým, že všetky veľké médiá sú sionistické a polovica Slovenska s tým má problém. Teda je tu priestor pre médium, ktoré bude zarábať na reklame a čítanosti tým, že ponúkne komplexné denné spravodajstvo, ktoré bude "alternatívne". Ktovie ako to celé je, ale sme predsa v kapitalizme, možno je to naozaj len o peniazoch.

A kde si si na Hlavných správach všimol prítulnosť k ĽSNS? Ja som si teda nevšinol. Skôr mám vodojem, že sa ich tiež trochu stránia ako nakazených, a majú pravdu, pretože oni naozaj nakazení sú. Je to banda retardovaných primitívov, ak mám byť eufemistický.

Ja samozrejme tiež volím ĽSNS, a to z jediného dôvodu: keďže niet koho iného voliť, lebo všetky "systémové" strany poslúchajú zahraničného pána, tak treba aspoň sypať piesok do súkolia.

A súhlasím s Normanom, že za daných okolností najrozumnejšiu politiku v súčasnosti robí Smer a SNS. Sú to tiež oportunisti, aj tie strany sú ovládnuté zradcami, ale je to aspoň aký-taký kompromis medzi totálnou zradou a národne podfarbenou reálpolitikou.

Roland Edvardsen

Ok. Ja som niekoľkokrát uviedol, že beriem na vedomie skutočnosť, že HS tu prebudilo a mobilizovalo pomerne široké vrstvy, ale ich štýl a prístup je pre mňa ťažké niekedy ospravedlniť. Áno, s týmto Novým časom alternatívy si to vystihol dokonale - ale ani ten nijako nešetrím a vždy o ňom píšem ako o stupídnom bulvári, takže prečo by som mal nejako šetriť i HS? A prečo vlastne alternatíva nemá aj svoje SME, Denník N, Trend či Týždeň? To je ten problém.

LSNS bývala kedysi lepšia. Naozaj. Keď sa zameriavali na cigánov, sociálnu problematiku, vykorisťovanie Slovákov a pod., vtedy to malo istú silu či šarm, i napriek celkovej rétorike a imidžu strany. Tento pokus preorientovať sa na akési viac nacionálne KDH jednoducho voličov môjho typu nepotešil, je to sklamanie a mám dojem, že sú dnes sami niekým v tomto smere manipulovaní. Veľakrát sa tu chváli Poľsko, ale Poľsko je v niektorých smeroch menej zdravá krajina ako my a katolicizmus a pro-life konzervativizmus sú tam sionistami z USA často nepekne zneužívané - napr. aj na odvracanie od podstatných tém smerom k trivialitám typu 100x prepraté LGBT.

Roland Edvardsen

Neviem, ale mne sa zdá, že HS prejavujú istú afinitu či sympatie práve ku kotlebovcom. Na základe čoho si myslíš, že je tomu inak? Vôbec nemám ten dojem.

Banda retardovaných primitívov...nuž, to by som možno ani ja nenapísal. :-D

Problém je podľa mňa v samotnom Kotlebovi. Ak je pravdou to, čo sa o ňom hovorí a píše, tak je to vraj dosť paranoidný typ, ktorý sa bojí ľudí, ktorí by ho mohli nejako prevýšiť. Preto sa obklopuje len jednoduchšími existenciami typu Mazurek. Takýto prístup však pochopiteľne strane nijako nepomôže, skôr naopak. Nuž, ego je ego.

Buheh

Je to iba pocit. Podľa niektorých článkov to vyzerá, že Hlavné správy skôr sympatizujú so Smerom. Ale možno je to len o tom, že nepriateľa môjho nepriateľa môžeme za daných okolností brať ako priateľa.

Ja som Kotlebu a jeho gang nikdy nevnímal ako konštruktívny prvok, lebo pri všetkej snahe som si nevšimol žiadne rozumné riešenie, ktoré by azda mali v ponuke. Ale to som od nich ani nečakal, vnímal a vnímam ich len ako vhodný buldozér, ktorým je možné rozbíjať konštrukciu systému koloniálnej moci.

Roland Edvardsen

Možno by som ich mal sledovať častejšie, ale mne sa zdá, že so SMEROM práveže veľmi nesympatizujú. Posledne predsa poriadne sprdli i Fica za jeho postoj k potratom - čiže za niečo na čom im očividne veľmi záleží. Smer nie je veľmi pro-kresťanská strana a to je pre nich samozrejme problém. Áno, na socialistov sú konzervatívni relatívne dosť, ale s výnimkou ľudí ako Podmanický, nemá ich konzervativizmus veľmi kresťanský charakter - je to skôr taký old school ľavicový, t.j. "stalinistický" konzervativizmus, hehe. A v niečom je tá strana jednoducho liberálnejšia (potraty). Koniec koncov Fico je tiež ateista s komunistickou minulosťou a Pellegrini pravdepodobne homoš - a to predsa u abrahámistov bohato stačí na totálne odpísanie nech už by ten človek povedal alebo spravil čokoľvek. Niežeby SMER bol nejaký super výber, samozrejme. Zdá sa mi však, že sú v poslednej dobe o niečo zhovievavejší k SNS, hoci Danka tiež nejako extra asi nemusia.

Druhá strana mince je, že kotlebovci si dobre všimli túto kresťanskú orientáciu mnohých alternatívnych webov a rozhodli sa, že poriadne nasadnú na túto vlnu a tak im i HS robia lepšiu reklamu. Ak by sa kotlebovci neprejavovali takto pobožne, bolo by i HS k nim kritickejšie.

Buheh

do akej miery sú v tých HS, ale napríklad aj v PL či v iných alternatívnych médiách nejako konkrétne stranícky či nábožensky založení. Lebo je tu aj možnosť, že daná redakcia je viacmenej samostatne mysliaca a podporujúca skôr myšlienky než strany.

Napríklad ja keby som mal nejaký komunikačný kanál a mal by som preň stanoviť nejaké komunikačné priority, povedal by som si, že najdôležitejšie je nedopustiť likvidáciu národa a štátu z krátkodobého, ale aj dlhodobého hľadiska. Teda najmä vrátane plazivej over-populačnej genocídy zaplavením krajiny rýchlomnoživými votrelcami. A v takom prípade by som podporoval každého, kto sa v tejto veci pridá, nech je to hoci aj sám diabol.

A kotlebovci sa môžu tváriť akokoľvek, fakt nemajú na svojom imidži už čo pokaziť. Boli a aj ostanú voľbou zo zúfalstva a keby sa zjavila akákoľvek protisystémová alternatíva so šancou preliezť cez 5 % hranicu do parlamentu, tak by od nich s radosťou väčšina voličov utiekla.