Belgicko: dve policajtky a mladý chlap zavraždení. Páchateľ je radikál, zrejme teda moslim.

V Belgickom Lutychu dnes zavraždil jeden páchate dve policajtky.

Vyhliadol si ich, napadol ich od chrbta nožom a potom ich ich vlastnou zbraňou doslovne popravil. 

Pokúsil sa utiecť s okoloidúcim autom - pri tom zabil mladého 22-ročného spolujazdca.

V meste vypukla panika, páchateľ sa skryl do akejsi školy, ale neskôr ho zabila špeciálna jednotka. Vraj bolo viacero ľudí zranených, asi aj ďalší policajti.

Páchateľova identita je známa, jeho meno, rasa ani náboženstvo ale explicitne nie sú zatiaľ  prezradené. Hovorí sa ale o radikalizácii - takže to bol zrejme moslim, ktorý prejavil svoje náboženstvo.

Toľko súčasný stav informácii.

Už teraz ale možno povedať - dve mladé ženy, policajtky, uprostred svojho mesta - až tam dospel rozklad západnej spoločnosti.

Liek je jasný:

1. Zaviesť trest smrti.

2. Všetkých ľudí bez občianstva štátu Európy odviezť akokoľvek, kamkoľvek, ale čo najrýchlejšie. Do Afriky. Bez ohľadu na akékoľvek azylové či iné pseudoprocesy.

3. Všetkým moslimom odobrať občianstvo.

4. Pokračovať bodom 2.

 

Toto je program skutočne slušných progresívnych síl.

 

 Ak má niekto návrhy na vylepšenie, budeme aktualizovať.
 
 
Autor: 
téma: 
forma: 
Jozef Novak

Je aj horší trest než je trest smrti. Taká potencionálne nebezpečná osoba pre spoločnosť prestane byť viac hrozbou, naplnená je požiadavka mimovládok pre zrušenie trestu smrti a osoba doživotne zostáva uväznená aj v ruchu okolo neho idúceho davu. Poznám žiaľ jedného veľmi dobrého nešťastného človeka, čo si pri skoku do vody ešte ako mladý 14-ročný chalan zlámal väzy. Teraz je za neopatrnosť doživotne uväznený vo vlastnom tele. Toto je absolútny trest.

Norman

Určite je aj horší trest, ako trest smrti.

Preto som humánne len za trest smrti - to dostatočne odradí a prinesie aký-taký pocit spravodlivosti pre obete a spoločnosť

Ono, bez akejkoľvek irónie - zavedenie trestu smrti by bolo ani nie tak zavedením odstrašujúceho trestu, ale bolo by to jasným gestom, že spoločnosť je vôbec odhodlaná trestať.
Ak sa spoločnosť bojí, ak si sama nedôvveruje tak, že nie je schopná mať trest smrti, zločinci sa takej chabej a váhavej spoločnosti neboja. Považujú to za slabosť - a majú pravdu. žiadam trest smrti ako gesto, že náš právny systém verí sám sebe.

Pripomínam, že u nás jestvuje aj teraz trest smrti - v čase stanného práva a vojny. Preto, ak sa neurobia zmeny systému, dôjde k vojne a tam bude nevyhnutné tak či tak vykonané.

senil

Belgie je mrtvá. Už tam mají dokonce i islámskou stranu, která chce změnit Belgii v Islámský stát. Nakonec to skončí občanskou válkou.
http://www.epshark.cz/clanek/516/belgie-toto-je-neni-krize

Wotan

Jednoduché riešenia na zložité problémy majú svoje úskalia. Keď sa vydáš na nejakú cestičku, bolo by dobré dovidieť aj na jej koniec. Lebo návrat na začiatok môže spôsobiť viac problémov, ako bol východiskový stav!

1. Trest smrti. Spomeň si na diskusiu, ktorá sa rozpútala po nešťastnej náhode, keď výstrel na auto, ktoré ohrozilo policajtov s vďaka šialenej rýchlosti aj protiidúce autá, zasiahol nezodpovednú hlupaňu s pochybnou morálkou, ktorá sadla do auta s ožratým vodičom na nezabránila mu viesť auto. Partička sprostých puberťákov, čo nezastavila auto s ťažkou zranenou „kamarátkou“ a samotný vodič odrazu sa stali obeťou policajnej svojvôle! Také je Slovensko! Aj keby zákon o obnove trestu smrti prešiel v parlamente, jeho realizácia by priniesla viac problémov, ako súčasný stav!

2. Vyhnať „mohamedánov“ zo Slovenska? A prečo iba ich, prečo nie ultraliberálnych bláznov ako Sulík a jeho partička? A prečo nie kresťanských fanatikov, čo by tu najradšej obnovili inkvizičné procesy? Kto je väčší „extrémista“? Blázon Sulík ktorému vidieť na očiach že má v hlave nasraté, alebo pokojný Palestínec majiteľ obchodu ktorý sa klania kdesi v modlitebni na Obchodnej svojmu Alahovi a vôbec nie je agresívny? Musíš osobne poznať konkrétnych ľudí a nie paušálne posudzovať podľa náboženstva alebo rasy. Keby som Ťa postavil proti konkrétnym normálnym Palestíncom alebo Židom (a môžem to zariadiť, ak by si mal záujem), zmenil by si názor.

3. Keď sa Slovák ocitne na juhu Talianska, začne viac chápať Mussoliniho a fašistov. Nie náhodou je veľa ľudí , čo si stále idealizuje jeho osobu! Nedávno som videl v Taliansku film ‘Sono tornato’ – je to drzý plagiát „Už je tu zas“. Trochu ovládam taliansky a celkom som rozumel väčšine dialógov. https://www.rollingstone.it/cinema-tv/news-cinema-tv/sono-tornato-guarda... Živé zábery z ulíc a ľudia zdraviaci fašistickým pozdravom nútia naozaj na zamyslenie. Výsledky volieb v Taliansku, návrat kriminálnej opice Berlusconiho sú symptóm procesov v Taliansku, ktoré sú reálne a majú svoje reálne opodstatnenie.

Keď sa politik vydá na nejaké chodníčky, je ohrozený aj on sám. Začne sa meniť a to vidno na príklade Benita Mussoliniho. Politik čo urobil do roku cca 1937 obrovský pozitívny kus práce pre Taliansko a bol priam zbožňovaný, nakoniec priviedol Talianov do záhuby a skončil obesený na Piazzale Loreto. Mimochodom vieš o tom, že T.G. Masaryk mu dal „Řád Bílého lva“?

Norman

chcú odhodlanie a odvahu.
samozrejme, nič nie je bez rizika.

V prvom rade treba povedať, že aby boli efektívne, sú to návrhy pre celú Európu. Nedá sa zavádzať dokonalý systém len na malej záhradke.

1. zmysel zavedenia trestu smrti som uviedol - je to prejav odhodlania dodržiavať zákon. Považujem to za najmenší problém, trest smrti je funkčný v USA a mnohých iných krajinách.

2. Najdôležitejší bod:
"A prečo iba ich.."
Nuž, to je zásada STUPNICE HODNôT - každá taká stupnica hovorí, čo je dobré a čo zlé.
Môžeš sa pýtať, PREČO práve tieto hodnoty, a dalo by sa to zdôvodniť ale NIKDY nemôžeš spochybňovať samotnú HIERARCHIU. Vždy bude niečo akceptované, a niečo nie. Vždy si musíš vybrať - farbu auta, šaty, zamestnanie, priateľov ...
Nie je to tak?

Len krátko zdôvodnenie: abrahámovské náboženstvá sú svojou povahou vysoko nekompatibilné a nemôžu žiť paralelne na jednom území bez množstva problémov a krutostí.

3. Ten tretí bod je o čom? Prečo spomínaš toho človeka a akýkoľvek "izmus"? Mňa to nezaijíma, či nejaký M. priviedol Taliansko "do záhuby" - ale zrejme sám vidíš, že to tak nie je.

Vieš, pokiaľ ľudia nedokážu rozumom predvídať, čo treba robiť, privedie ich k tomu nevyhnutnosť a bolesť. Ver mi, hovorím racionálnu pravdu a skôr či neskôr sa o tom každý presvedčí.

Wotan

Jednoduché riešenia na zložité problémy majú svoje úskalia. Ich charakteristickou vlastnosťou sú násilné metódy a bezohľadnosť voči záujmom občanov s menšinovým názorom. V situácii keď sa ocitne spoločnosť v kríze, keď vládnuci papaláši neberú ohľad na spomenutú spoločenskú harmóniu, vznikne revolučná nálada, ktorej takéto metódy vyhovujú a dokonca získajú významnú podporu väčšiny národa. Začnú lietať triesky (však sa rúbe chorý les!) ale stále viac a viac ľudí začne byť zranených drevorubačskými metódami revolucionárov. Čo je horšie, vodcu postihne ilúzia neobmedzenej moci, začne sa zbožňovať. V Grécku tomu hovorili hybris (hubris).
Mussolini, Lenin, Hitler a Stalin boli učebnicovými ukážkami takýchto metód v XX. storočí a osudu ich nadšených vykonávateľov.

Vyháňať všetkých moslimov je síce lákavé a vďaka chovaniu „imigrantov“ aj populárne riešenie, obnova trestu smrti tak isto. Prvý rok by to mohlo fungovať (tak ako pár rokov mali Mussolini a Hitler vynikajúce výsledky a boli obrovsky populárni), ale týmto metódam veľmi rýchlo dôjde dych.

Na riešenie krízy nie je potrebná iba odvaha, ale ja zodpovednosť. Učiť ľudí bolestivými metódami je možné a obmedzenú dobu efektívne, ale zákonite sa neskôr väčšina žiakov proti učiteľovi vzbúri. Napriek výsledkom, čo dosiahol! Vďaka tomu, že už ich tá bolesť čo trpia alebo vidia okolo seba začína minimálne otravovať a v neposlednom rade aj vďaka tomu, že sa vodca stihol evidentne zblázniť z moci, ktorú nekontrolovateľne používal.

Neschopnosť Slovákov akceptovať násilie aj v odôvodnených prípadoch je možné vidieť na problémoch policajtov, ktorí ho použili. Napriek kriminálnemu charakteru alebo provokatívnemu správaniu tých, proti ktorým zasahovali. Slováci nie sú schopní akceptovať násilné metódy dokonca aj v čase otvorenej vojny, nehovoriac o vojne ktorú vyhlásili proti judeo-kresťanskej civilizácii nejaký fanatici z púšte a ktorá sa nás (zatiaľ) ešte vážnejšie nedotkla!

Norman

Tvoj príspevok sú klasické výhrady. Som rád, že sa k nim môžem vyjadriť.
Stručne, od najpodstatnejšieho k menej dôležitému.

1. Násilie.
Nič z týchto opatrní by neprinieslo nadmieru násilia. Všetko by to boli zákonné a regulované opatrenia. Násilie je prejavom prevažne živelnosti, emócií, neriešených problémov. Teda žiadne "vyháňať všetkých moslimov" - je treba si ale uvedomiť, že niektoré náboženstvá sú netolerantné, nekompatibilné - a to je pravda o isláme (nechcem tu a teraz zabiehať do detailov, samozrejme je väčšina moslimov ako aj kresťanoch vlažne veriacich, to sa ale nedá zistiť a veľmi ľahko sa to zmení - preto treba zaviesť preventívne zákony, ostatne také, aké už dnes má väčšina moslimských/arabských štátov.
Nie je žiaden dôvod tvrdiť, že "týmto metódam dôjde dych". Tieto metódy nevolajú po živeľnosti, a teda sú zodpovedné. Tieto metódy by v ľuďoch nevyvolávali žiadne "ale zákonite sa neskôr väčšina žiakov proti učiteľovi vzbúri." Načo by sa búrili?
Predstava, že takéto akcie sú násilie, je proste predsudok.

2. Vodca.
Nikde som ani náhodou a ani náznakom nespomenul či nenaznačoval nejakého vodcu či nedemokratičnosť. To je zas len tvoj a častý podvedomý reflex, vytvorený neustálou propagandou. Hodnotový rebríček a zákony sú vytvoriteľné parlamentom. Žiadne obavy o vodcovi, ktorý sa navyše má (z neznámych dôvodov ) zblázniť, nie sú na mieste, nemajú nič s témou. Naozaj tieto veci nemajú nič spoločné s despotizmom a útlakom, vôbec ho nepotrebujú, práve naopak.

3. Slovensko. Opakujem, hovoríme o pomeroch v Európe a o riešeniach pre Európu. Ale vôbec si nemyslím, že by na Slovensku bola v princípe iná mentalita ľudí, volksgeist. Možno povedať, že na Slovensku je možno teraz , dočasne, určité kultúrne povedomie, umelo zavedená prikrývka - ale to vždy ľahko spadne, keď dôjde na naozaj dôležité udalosti. Ľudia, aj na Slovensku, sú schopní akceptovať mnoho a aj pochopiť mnoho - ak dostanú možnosť voľby. Všetkých nás čaká táto cesta, aj Slovákov, a aj ak azda na ňu nie sme dobre pripravení, tak nás to bude len viac bolieť - ale aj tak ňou prejdeme. Či sa nám to bude páčiť, alebo nie. A čím skôr vykročíme, tým lepšie, tým menej bolesti aj pre nás.

Wotan

Problém hodnotových rebríčkov a prirodzenej morálky spočíva v tom, že aj na dnešnom Slovensku bez ohľadu na rasu, vieru a národnosť, majú občania SR veľmi rôzne predstavy o morálke. Imigrácia tieto často veľmi konfliktné morálne postoje ešte viac vyostruje. A nie je to iba na Slovensku! Potuloval som sa zase po juhu Európy a na každom kroku som pociťoval, že tam nepatrím a nedokázal by som tam žiť. Pre mňa je ideál čisté, relatívne poriadok milujúce Bavorsko a jeho okolie v Rakúsku. Užívať si radosti života je možné aj bez kriku, chaosu, špiny a zlodejčiny. Človeka úplne prirodzene napadajú rasistické myšlienky, generalizovanie je vrodený a do určitého stupňa aj zdravý a funkčný mechanizmus podvedomého myslenia.

Dosiahnuť spoločenskú harmóniu v takomto multikulturálnom prostredí je nemožné! Je možné dusiť prejavy otvorenej nenávisti, ale pozorný pozorovateľ ju vidí na každom kroku. Nemôže fungovať spoločnosť, kde väčšina začína zneužívať altruizmus menšiny a zároveň sa posmievať altruistom, akí sú sprostí! Sociálne deviantné komunity sú všade, ale v situácii keď sa stupňuje agresivita parazitov, hrozí explózia.

Sledujme pozorne súčasnú situáciu v Taliansku, udejú sa tam také cirkusy, ktoré budú mať zásadný vplyv na (ne)fungovanie EÚ!

Wotan

1. Zaviesť trest smrti.
2. Všetkých ľudí bez občianstva štátu Európy odviezť akokoľvek, kamkoľvek, ale čo najrýchlejšie. Do Afriky. Bez ohľadu na akékoľvek azylové či iné pseudoprocesy.
3. Všetkým moslimom odobrať občianstvo.
4. Pokračovať bodom 2.

Trest smrti je na veľkú diskusiu.
Ostatné body prakticky znamenajú vyhlásenie náboženskej vojny. Naozaj si mysíš, že by to nemalo odozvu?

Norman

Ešte raz: Napísal som
Nič z týchto opatrní by neprinieslo nadmieru násilia. Všetko by to boli zákonné a regulované opatrenia.

Štát samotný je na to, aby niečo konal a vždy sa to môže niekým precitlivelým nazvať "násilie". Ale všimni si, na tom fungujú všetky štáty.

Čo sa týka "náboženskej vojny" - pozri, nazvi si to, ako chceš. Môžeš si vybrať medzi "náboženskou vojnou" a tým, že budú tvoje deti a vnuci znásilnení, zotročení, vyzabijani. Je to na tebe, čo im prichystáš.

A čo si ako predstavuješ pod tou "odozvou"? Akej odozvy sa máme báť? Koho sa máme stále báť? Odozvy Saudskej Arábie? Turecka?

Wotan

Ako tak pozorne sledujem Tvoje návrhy, mali by sme prevziať legislatívu a metódy štátu Izrael. Samozrejme už s navrhovanými úpravami trstu smrti https://www.reuters.com/article/us-israel-palestinians-deathpenalty/isra... (doteraz boli tie trasorítky nedôsledné :-D!)

Na čo nemal ani Izrael gule a čo Ty navrhuješ, je vyhodenie Moslimov z krajiny. To si netrúfli ani Izraelci, ale za to postavili nádherný múr, ktorý kameňom neprehodíš! (pokiaľ ťa nezastrelia ešte pred samotným pokusom ...)

http://english.alghad.com/file.php?fileid=335632&width=658&height=400

Izrael je štát, ktorého pud sebazáchovy a ochota k tvrdým opatreniam sú o niekoľko rádov väčšie ako v ktorejkoľvek krajine EÚ. Napriek tomu je tam silný odpor (často s nepochopiteľne sebevražednými nápadmi) k tvrdosti štátu!

Norman

Ale to neznamená, že ak izrael použije napríklad rýl, že my nikdy nepoužijeme rýl.

Zopár rozdielov medzi Európou a Izraelom:
Izrael je náboženský štát ktorý ukradol pôdu pôvodnému obyvateľstvu. Nie Arabi prišli do Izraela, ale Izrael vtrhol k Arabom.

Krutosť a absurdná nenávisť židovských vojakov je prejavom ich neľudskej nábožensko-fanatickej kultúry. To v Európe v takom rozsahu nikdy nebolo a nebude - tu vládne etika a disciplína (stále ešte).

Náboženské podniky, ako Izrael, nemajú trvalosť a po čase zaniknú. Samotným židom sa to už stalo x krát - sú neschpní a nevedia viesť normálny život. Bieli Európania naopak vždy ťahali svet úspešne dopredu, čo sa týka invencie a úrovne, a biela rasa bola donedávna, pred veľkou rodiacou explóziou hnedoidov či aziatov, aj najrozšírenejšia. Z toho jej vyplývajú aj určité samozrejmé PRÁVA.

Wotan

Pekne zobeš propagandu islamistov, čo je pravda. Kto a kedy prišiel na toto územie, o tom vedú kvalifikovanú diskusiu odborníci na históriu. Sú aj také názory, že Židia a Palestínci majú geneticky preukázateľný spoločný pôvod. To čo sa teraz nazýva „Palestínsky národ“ boli vlastne vidiecki Židia, čo neušli z obrábanej pôdy. Arabi, ktorí dobili toto územie a nemali o poľnohospodárstve ani potuchy, šikovnou politikou zabezpečili, že miestni Židia (dnes Palestínci) zo zištných dôvodov konvertovali na Islam. Spôsob riešenia problémov týchto nepodarených detí Abraháma dosvedčuje, že to bude asi pravda.

„To v Európe v takom rozsahu nikdy nebolo a nebude - tu vládne etika a disciplína (stále ešte).“ Pobavil si ma ... :-D
„Náboženské podniky, ako Izrael, nemajú trvalosť a po čase zaniknú.“

Izrael nebol nikdy náboženský podnik. Bolo to predovšetkým útočisko a pokus Európy očistiť si svedomie. Prví osadníci boli socialisticky orientovaní. Nie náhodou Stalin podporoval vznik štátu Izrael (prostredníctvom komunistov v Čechách ako Rudolf Slánsky a comp.). Potom keď sklamali jeho nádeje, otočil a odskákal to katan buržoáznych nacionalistov , ktorého označili za sionistu. Husák by vedel povedať svoje.
Všetky civilizácie, ktoré nemali nejaké funkčné náboženstvo (bez ohľadu ako vyzeralo a ako sa nazývalo), skončili úpadkom. Kam sa podeli Rimania, povestní svojou tvrdosťou a nekompromisnosťou?

Videl som oba filmy - „Už je tu zas!“ v kine a „Sono tornato!“ na TV RAI 1. Boli tam rozdiely, ktoré zodpovedali prevládajúcej mentalite, onomu „Volksgeist“ Talianov. Stačí upozorniť na zásadný rozdiel medzi koncom príbehu. V tej Talianskej verzii „antifašista“ ani nevystrelí! Mussolini sa mu ako správny Riman pohŕdajúci smrťou postaví čelom, čím si získa obdiv pamätníčky starenky, ktorá v ňom konečne spoznala svojho „duceho“. Atentátnika odvlečú na psychiatriu ... Pokus Benita Mussoliniho, ktorý mal za cieľ obnoviť ducha Rimanov (Talianov) nevyhnutne skončil fiaskom. Aj o tom je ten film! Škoda že sa k nám nedostane, stálo by to ho čo i len otitulkovať! Krásne rezonuje so súčasnou situáciou v Taliansku, kde menšina Talianov začína zase volať po tvrdej ruke.

Norman

Pozri, je dosť druhoradé, že Palestínčania sú geneticky viac židia, ako Izraelci z Európy a Ameriky. Alebo či je niekto rolník taký či onaky. Podstatné fakty sú predsa úplne jasné:

1.dlhé storočia v tej krajine žili ľudia, ktorí sa volali Palestínčania. v každom prípade všade aj na vzdialenom okolí žli moslimovia, moslimské štáty tam rozhodovali jeden a pol tisícročiaí
2. štruktúra, zvaná Izrael, tam prišla v 20. storočí. Predtým tam nebola.
Je jednoznačné, že do moslimskej dlhodobo ustálenej situácie prišiel votrelec, Izrael.

Tu sa nechcem dohadovať, či má niekto právo na "biblické" územia, nejaký izrael, či vatikán, alebo kto. To, že do jednej štruktúry vnikla iná, cudzia a spôsobila tam mnoho utrpenia a je to dokonca začiatok aj dnešnej globálnej konfrontácie s .islámom, to je nespochybniteľná pravda histórie 20. storočia. Sú to krížové výpravy súčasnosti - len tentoraz s akousi vraj židovskou vlajkou .

Wotan

"dlhé storočia v tej krajine žili ľudia, ktorí sa volali Palestínčania".
Palestínčania je výmysel PLO a ktorý sa používa od roku 1965. Samotný názov Palestína pochádza sa začal používať v prvej polovine XX. storočia.

Na jednej strane mlčíš o tom, že arabi násilným spôsobom vytvorili jednu štruktúru, na druhej strane odsudzuješ štruktúru, ktorú so súhlasom OSN vytvorili Židia.

Norman

Palestinčania sú ľúdia, moslimovia, ktorých nech si nazveš hocako, žili vo svojej krajine tisíc rokov.
Novotvar je tam jednoznačne Izrael.
-------------------------------------------
OSN je čo? Aha, to je tá ďalšia organizácia v Amerike, ktorú americkí židia vytvorili 4 roky pred tým, ako táto vyhlásila Izarael a Palestínu? No ... to nie je teda zrovna žiadna špeciálna autorita, ak teda za autoritu nepovažujeme atómovú bombu a hrozbu atómovou vojnou - na ktorú mali vtedy usáci monopol.

Pôvodne bola ale toto odpoveď na otázku, aký je rozdiel medzi Izraelom a Európou.
Nemienim znova dokazovať, že je Izrael odsúdený na zánik, ako všetky podobné projekty, umelé socioinžinierske projekty 20. storočia.

Wotan

Mám známych na oboch stranách barikády. Hustili do mňa tú svoju propagandu jedna radosť. Sám si prečítal nie jednu knihu na túto tému. Môj záver je taký, že pokiaľ sa má problém Izrael vyriešiť, treba zabudnúť na minulosť a hladieť pragmaticky do predu.

Na Palestínskej strane je príliš veľa ľudí, ktorí žijú z toho, že konflikt pokračuje. Naozaj si myslíš že po vojenskje porážke Izraela by nastolili Palestínci na území "Palestíny" sekulárny štát? Neverím, že si tak naivný, aby si uveril takejto sprostosti.

EÚ čelí dobre islamistami organizovanej invázii. Nakoniec Erdogan (prezident členského štátu NATO!) to otvorene priznal. Zhodneme sa na tom, že tejto invázii je potrebné čeliť silovými prostriedkami, lebo ide o VYHLÁSENÚ VOJNU! Obaja to veľmi dobre vieme a ľudí čo to popierajú považujeme za hlupákov alebo zradcov.

Sám si napísal, že v krajine by mala byť spoločenská harmónia a určite mi dáš za pravdu, že multikulturálny projekt v tomto smere zlyhal. Našťastie mám peniaze a zdravie mi slúži tak, že minimálne mesiac v roku sa pohybujem v rôznych krajinách EÚ. Nenávisť, ktorú pozorujem a ktorú sa veľmi ťažko dá kamuflovať, sa v týchto krajinách okolo Stredozemného mora dá už skoro doslovne krájať.

Dosiahnuť spoločneskú harmóniu vo Francii, Nemecku a Taliansku už nie je možné. Imigranti a ich fun club je už príliš silný na to, aby sa dala situácia riešiť demokratickým spôsobom. V Grécku a Taliansku rastie zlosť a je zjavné, že skôr alebo neskôr tamojšie vlády pristúpia k veľmi násilným metódam riešenia problémov.

Norman

Krátko ešte k izraelu:
Nehovirám, že bude porazený vojenskou cestou, odschne rôznymi inými spôsobmi.
Samozrejme si nemyslím, že tam potom bude svetské prostredie, Konieckoncov, nám (všetkým) nejde o ten relatívne nalý kus zeme, ale o to, že izraelský projekt očividne nedokáže s moslimami žiť v mieri (je jedno, koho je to chyba, asi oboch, ale pozri, mormoni žijú uprostred Ameriky v mieri, prečo židia nezvolili podobnú cestu? To je ich chyba.).

Zvyšok s tebou samozrejme súhlasím, Je zaujímavé počuť tvoje dojmy z juhu, dúfam, že máš pravdu, že sa tam ľudia vzbúria.

Ja som napísal nejaké body, nejaké "maximá", čo by sa mali spraviť. Źiaľ, ani náhodou sa nedá čakať, že podobné body budú niekým naozaj splnené, naopak, dajú sa predpovedať dlhé bolestivé konflikty uprostred lokalít, dajú sa čakať ghetá a podobne (minimálne ako v Severnom Írsku, ale samozrejme ešte horšie, niečo ako v Libanone).

Tie náboženstvá, islám a kresťanstvo, tie kultúry, sú proste nakompatibilné, ani najmenej. To prvé musia naše krajiny oficiálne pochopiť, uznať.

Norman

Pozor, nedaj sa mýliť, Izrael je ab definitio náboženský program. Postavený na náboženskom fanatizme.
Všetky ostatné atribúty, ľavica či pravica, peniaze také či onaké, sú len treťoradá nepodstatná vec. Rovnako aj tzv. ateizmus židov musíš chápať hlavne voči náboženstvu ich krajín, v ktorých žili. Aj voči judaizmu je to u týchto židovských ateistov vždy ateizmus len do určitej miery, ak chceš, možno to nazvať metafyzický ateizmus - ale na metafyzickú predurčenosť svojho národa, svojej kultúry verili - tým sú všetci posadnutí, to je im vtlkané od malička. Izrael je ich boh.

To ľudia, ktorí s tým neprídu do činenia, nemôžu hned pochopiť, chce to čas, aby si to dokázal vidieť.

Norman

Krajiny mali vždy nejaké náboženstvá.
A či ich mali alebo nemali, vždy skončili rozpadom.

Jediné, čo zostáva, to je biologická podstata, bilogické hodnoty, v skratke: národ.
Národ sa skoro nikdy nepodarilo vymazať -aj pri najväčších zabíjaniach, genocídach a ničeniach sa zničil len ten štát, možno povrchný náter nejakej kultúry, ale gény zostali. Etniká môžu zmeniť či stratiť mená, môžu stratiť jazyk a samozrejme, môžu za sto rokov aj ix krát zmeniť náboženstvo - ale genetická podstata tu zostáva a prelieva sa priam nezastaviteľne do budúcnosti.

To je to, čo je podstatné.

Roland Edvardsen

Trest smrti bývala jedna z mojich obľúbených tém. Na jednej hodine etickej výchovy sme sa ako trieda mali rozdeliť na 2 skupiny (jedna za trest smrti a druhá proti) a obhájiť svoju pozíciu. Hádajte ako to dopadlo? Proti trestu smrti boli len 2 baby z triedy (jedna typická liberálka a druhá sa k nej pridala len preto, že je to jej dobrá kamarátka), zbytok (vrátane niektorých pobožných kresťaniek) bol jednoznačne za (btw, v prípade interrupcií to dopadlo tiež takto jednoznačne - 2 kresťanky boli proti, zvyšok triedy za).

Počas môjho vš štúdia som však na trest smrti zmenil názor a stal som sa (aj pod vplyvom mojich profesorov) jeho odporcom. Pochopiteľne, argumenty justičného omylu a rehabilitačného významu trestu nie sú slabé. Rovnako ma presvedčili i prípady niektorých doživotne odsúdených väzňov, ktorí o trest smrti požiadali - koniec koncov naozaj existujú horšie tresty než smrť, tá dokonca môže byť veľakrát vykúpením.

Naproti tomu, keď som čítal o prípade jedného pedofilného vraha odsúdeného na doživotie, ktorý sa vysmieval rodičom jeho obetí tým, že otvorene hovoril o tom, ako v cele rád masturbuje pri predstave znásilnenia a vraždy ich dieťaťa, tak potom naozaj nemožno nepochopiť pocity týchto rodičov, ktorých doživotný trest odňatia slobody jednoducho nemôže uspokojiť.

Pre mňa je otázka trestu smrti i o sile spoločnosti. Spoločnosť, ktorá ho zavedie preukazuje istú zásadovosť, tvrdosť a odolnosť, ako i rešpekt voči majestátnosti morálneho poriadku a systému ľudského práva, ktorý tento morálny poriadok podporuje.

Wotan

"... zásadovosť, tvrdosť a odolnosť, ako i rešpekt voči majestátnosti morálneho poriadku a systému ľudského práva, ktorý tento morálny poriadok podporuje."

Pozri si výsledky volieb napr. vo Francii. Macron je priam stelesnením takáchto hodnôt, že! :-D

Taliansko a Grécko sú pred štátnym bankrotom. Naše "objektívne" médiá o tom držia hubu. Sulík tára o podmienkach podnikania v Taliansku, o ktorých vie 0,00prd. Grécko a juh Talianska sa topia v špine, vyzerá to tam ako keď na Slovensku sa začnú hrabať v kontajneri na odpadky bezdomovci. Armáda v uliciach

https://www.telegraph.co.uk/news/worldnews/europe/italy/12146655/Italian...

Videl som na vlastné oči - Operation "Strade sicure"

https://3.bp.blogspot.com/-QiYcBpdDuYc/WNyUZlWb16I/AAAAAAABZHQ/11zQawZCv...

A Taliani vážnosť situácie berú tým svojim "operetným" spôsobom:

https://www.youtube.com/watch?v=HuhjhfhQAWM
https://static2.iodonna.it/wp-content/uploads/2018/01/Sono-Tornato_567.jpg

"Libera la mente" je ich heslo!

https://www.youtube.com/watch?v=Qb4erHR24KQ

Politickí amatéri dobili svet!

Wotan
Wotan

https://www.hlavnespravy.sk/na-slovensko-pride-eurokomisarka-jourova-bud...

Kuciak je problém, mučenie migrantov Somálskym úchylákom Osmanom Matammudom nie:
https://www.thelocal.it/20171010/torturing-migrants-gets-somali-man-life...

Lebo problém je kriminalita a mafiánske praktiky na Slovensku. Nie v Taliansku, kde na uliciach musia hliadkovať vojaci.

https://thumbs.dreamstime.com/b/soldiers-guarding-streets-rome-italian-v...

nové texty