Definícia slobody slova.

Dnešná doba sa oháňa slobodou slova. Čo to znamená?

Toto som dnes našiel na webe, v diskusii, citujem:

Jeden moderný šašo mi v diskusii napísal, že dnes máme, na rozdiel od socializmu, slobodu slova a vyjadrovania. Akurát že za ňu musíme niesť potom trestnoprávnu zodpovednosť, lebo písať si nemôžeme hocijaké hovadiny.


Presne k tomuto sme dospeli. A tí barani ani nevnímajú tú absurditu, ten nezmysel, ktorému veria.

 
Autor: 
téma: 
Roland Edvardsen

Ja si už tiež pripadám ako u dementov pri tejto téme. Mám dojem, že sa miestami úplne zabudlo, čo je vlastne pointa slobody slova - zaručiť ochranu a dať priestor takým názorom, ktoré budú z podstaty kontroverzné a v rozpore s oficiálnou ideológiou.

Ľubov

Zhodou okolností som si pozrela včera dokument List prezidentovi

https://www.youtube.com/watch?v=bWlb1S8akGQ ,tak by som ho zaradila do témy.Neriešim teraz,že iránci sú stále peržania,pozrime si obrázok z roku 2009.
Irán leží v žalúdku sifónom pekne dlho,radi by niečo podnikli,ale boja sa. Keď budeme opäť počúvať o despocii v "tejto krajine",môžeme si spomenúť práve na tento film.-).Čo hovoril západ o prezidentovi Mahmudovi Ahmadinežárovi,a čo hovorí iránsky ľud.

Celý film,je dosť dlhý,takže takto ráno úplne stačí prvých desať minút.Na záver dostávajú slovo samozrejme aj prozápadní,slušní iránci. Je to len pro forma,to každý chápe.

senil

Pozor EU teď chystá na nás cenzuru internetu. Totalita teď nastupuje za strany EU. EU přichází k tvrdé akci a bude cenzurovat sociální sítě. Svoji úlohu v tom hraje i naše Jourová. Je mi z toho nablití.

 

nové texty