Prisahanie na holokaust

Kandidát na prezidenta  Slovenska bude asi musieť nabudúce prisahať nie na ústavu, ale na holokaust.

Tak aspoň vyzerala debata na živo dnes na verejnoprávnej televízii.  Téma holokaustu tam zarezonovala a všetci museli zaplakať. Alebo sa z toho vyvliecť.

 

 

Ak ste to nevideli, boli tam Bugár, Čaputová, Šefčovič, Harabín a Kotleba. Bolo to naživo, takže presne to, prečo Kotleba kandidoval - aby dostal svojích 15 minút slávy v hlavných médiách.

Treba povedať, že ich šikovne využil. Neviem, či to bol jeho premyslený zámer alebo náhoda vyplývajúca z charakteru ľudí - najprv si ostatní kandidáti minuli čas na hlúpych trivialitách a neskôr ku koncu, keď sa témy vyostrili a každé slovo malo váhu, najviac času a priestoru mal práve Kotleba. A dokázal sa tak presadiť nielen voči trénovanej právnickej proamerickej agentke, ale aj voči bruselskému globalistovi.

Ale stálo to za to?

Na druhej strane Harabín predviedol svoj klasický prejav konzervatívneho sudcu a je to do blízkej budúcnosti to najstabilnejšie, čo možno do prezdentskej funkcie položiť. Harabínova osoba ponúka spojenie  ľudovosti so samostatnosťou a slobodou slovenského národa. Možno ako osoba nie je ideálny,  ale ako politická figúra je to lokálne maximum, aké možno v tomto čase dosiahnuť. 

To bola posledná debata, lebo od zajtra je moratórium na agitáciu. Nuž, netreba byť naivný a spoliehať sa, že moratórium budú strany prísne dodržiavať. Ale ani sa nedá predpokladať, že nejaká udalosť ešte prudko zmení postoje voličov. Alea acta est.

Pre prvé kolo je v podstate rozhodnuté, v sobotu sa uvidí, či Slováci dospeli ku samostatnému štátotvornému mysleniu. Lebo ak sa dali oklamať pred piatimi rokmi, povedzme že neskúsenosť, dobre, ale dať sa oklamať druhý krat, a zvoliť tú druhú kisku v sukni - to by už svedčalo azda  o turkoidnom charaktere súčasných podtatranských génov. Nejde totiž o to, že by tam zlý prezident či prezidentka bol naveky, výsledok zlej voľby sa pominie - ale ak Slováci teraz opäť neprejdú ani touto základnou skúškou, budú pravdepodobne aj v budúcnosti roztrhaní a podrbaní okolitými bandami. Ako malé, sprosté, slepé a bezzubé štence.

Jediný správny výsledok je teraz Harabín, čokoľvek iné je slabosť.

 

Autor: 
forma: 
afinabul

Firma ktorá prenajala Harabinovi autobus sa stala terčom záujmu štátnych orgánov po udaniach treťosektorových aktivistov. Podpora Harabinovi sa stáva ťažkým hriechom, za ktorý nasleduje hon od novodobých inkvizítorov.
https://www.hlavnespravy.sk/na-podnet-tretosektorovych-aktivistov-polici...

Roland Edvardsen

Kotleba nekandidoval len kvôli nejakým 15 minutám slávy v mainstreamových médiách. On sa predovšetkým zľakol Harabina. Kotleba sa bojí čohokoľvek, čo by mohlo ohroziť jeho pozíciu a preferencie jeho strany. Jeho kampaň bola predovšetkým zameraná proti Harabinovi (na neho útočil viac ako na Čaputovú a iných).

Ja som nedávno zistil, že Kotleba v minulých prezidentských voľbách podporoval Kisku: https://plus7dni.pluska.sk/domov/kotleba-nepamata-svoje-esemesky-prezide...

Vidno, že bol vždy fatálne domýlený - a stále aj je.

Náhodný okoloidúci

Kotleba v roku 2014 mal za sebou priamu skúsenosť s Ficom aj s Kaliňákom, a to veľmi zlú skúsenosť, ale Kisku nepoznal, takmer nikto na Slovensku o kiske skoro nič nevedel. To nebola voľna za kisku, to bola voľba proti Ficovi. Aspoň ja som to takto pochopil.

Roland Edvardsen

Ale no, fakt ho netreba ospravedlňovať v tomto. To, že je Kiska pochybný, úžernícky zmrd a hlavný kandidát globalistov a liberálov sa dobre vedelo už pred voľbami. To bolo a malo byť jasné každému rozhľadenému človeku so zdravou mysľou. Kotleba nemusel voliť nikoho (a hlavne odporúčať Kisku aj iným).

Norman

s Kotlebom je spojené vždy väčší boj s národovcami, ľudovými silami a sociálnymi silami, ako s globalistami a anglosionistami.
To, že sú kotlebovci do určitej miery manipulovaní židmi, sme tu vždy spomínali. Ide len o mieru. A ako vidno, miera je neustále neprirodzene vysoká. Kotleba určite nie je najčistejší národovec, skôr naopak, je medzi národovcami najchorejší prvok na scéne. To neznamená, že nemôže fungovať, že sa nedá použiť ... ale jeho dysfunkcia je čoraz väčšia.

pripomínam, že aj Kolár so svojou Sme rodina je niečo principiálne podobné, len oveľa jednoduchšie a viditeľné. Ale ako vidno, aj napriek falošnosti svojho naratívu má aj Kolár stále svoje percentá. To je proste sila mediokracie - v protiklade k akejkoľvek logike a ku záujmom ľudu.

Ako to bolo v Maďarsku s Jobíkom, ako tam zistili, že ten ich hlavný radikál je aktívny žid? Niečo podobné je zrejme založení aj na Slovensku.

Roland Edvardsen

Áno, Jobbik funguje dnes proti Orbánovi. Dokonca sa začal spájať s liberálmi/ľavičiarmi - spoločne s nimi organizoval protesty proti Fideszu, resp. sa ich zúčastňoval. Jobbik vyčíta Orbánovi korupciu, rozkrádanie, dokonca bol proti tomu, aby sa v Maďarsku zatvorila Sorosova univerzita, skrátka je to podobné ako v prípade protestov "slušných" voči Ficovi.

A hlavne Jobbik dnes už nie je ani nejako extra nacionalistický. Skôr sa zmenil na takú štandardnú, liberálno-konzervatívnu stranu (v záujme osloviť viac aj mestského liberálneho voliča) - aspoň teda na maďarské pomery.

Norman

Ten istý rukopis, ako u nás niektorí kotlebovci voči Smeru.
Len Smer je sám neprebudený.
Aj záver bude ten istý, ako dnešný Jobík v Maďarsku.

Náhodný okoloidúci

Ja som sa o kiske dozvedel tesne pred voľbami a nemal som potuchy, o koho ide. Ale aj tak som ho ako pre mňa úplne neznámeho kandidáta nevolil. Už to, že sa tak zrazu zjavil, mi bolo podozrivé.

Roland Edvardsen

Ok. Ale ja som napr. o kiske vedel celkom dosť aj pred voľbami (úžerník, scientológ, amerikanofil, kandidát najviac pretláčaný korpo-splaškami, atď, atp.). Navyše od samého začiatku mi bol vrcholne nesympatický (aj ako človek). Ja som v 2. kole nevolil, lebo som bol dosť proti-ficovsky orientovaný v tom čase (ako väčšina mladých ľudí). Ale to naozaj ešte neznamenalo, že by som dal svoj hlas takému odpadu ako bola kiska.

Norman

veru, Kiska sa dal poznať podľa toho, s kým sa už vtedy spájala - rovnako ako dnes Čaputpvá. Možno bežnému voličovi každému nie - ale niekto, kto robí v politike, ako Kotlebovci, to musí vidieť.
A zopakujme to slušne a triezvo: postoj "nacionalistov" voči Smeru a SNS bol od začiatku bez dostatočného odôvodnenia tak dojebaný a skurvený, že sa to nedá vysvetliť len ich tupotou, ale bez akýchkoľvek konšpirácii, smrdia tam židovské peniaze.
Ja viem, boli bitky s policajtami a násilnosti - ale to nie je dôvod zavrhnúť celý Smer. Okrem toho, bitiek sa nezúčastnila nikdy len jedna strana - niekto tam priviedol tých policajtov, ale niekto aj tých chalanov. Ale aj keby tie strety spôsobovali kotlebovci nevedomky, len pre pozornosť - stála tá pozornosť za skurvenie celého ich politického smerovania? A nielen smerovania a imidžu ich, ale aj iných podobných skupín, a hlavne celej nacionalistickej alternatívy?

Roland Edvardsen

A povedzme si ešte jedno na rovinu: Kotleba jednoducho mal program a správanie, pri ktorom ťažko mohol chcieť iný prístup od Smeru, od vlády. Proste jasne deklaroval zrušenie demokracie a nastolenie stavovského štátu, čo bol odkaz na fašistické režimy. Čo za toto čakal? Že ho budú hladkať? :-) Každý systém sa bude nejako brániť proti tomu, kto mu takto otvorene vyhlási vojnu.

A ešte jedna vec: kotlebovci dnes prskajú na Harabina za jeho novelizácie zákonov proti extrémizmu. Nemusím vysvetľovať, že som bol vždy zástanca slobody slova, ale je tu aj iná perspektíva: v tom čase boli rôzne tie akože pro- národné spolky jednoducho naozaj príliš extrémne pôsobiace. Isté sprísnenie legislatívy, sprísnenie pomerov, prinútilo istých jedincov a spolky k akceptovanejšiemu správaniu a prejavu. Paradoxne, Kotleba sa dostal do parlamentu aj vďaka tomuto: zmiernil svoj prejav, uniformy vymenil za zelené tričká a namiesto Židov a jašterov sa preorientoval na cigánov, sociálne témy a neskôr migrantov: a to u ľudí zabralo.

Až sa žiada napísať, že Kotleba by mal byť Harabinovi celkom vďačný. :-)

Norman

No v tom je jeho slabosť, že namiesto toho, aby prešiel od umiernenosti ku stupňovaniu požiadaviek, on ide naopak - od radikálneho ale smiešneho šaškovania ide k zahadzovaniu nielen uniforiem, ale aj znaku, aj požiadaviek a nakoniec sa dištancuje od akýchkoľvek hodnotových základov .

slaven1

Áno, aj mne to tak príde, že ĽSNS viac škodia ako robia úžitku. Veľa veci čo spravia má opačný efekt. To už nie je náhoda, to už je ustálená charakteristická vlastnosť.

Načo Kotleba liezol do prezidentských volieb? Čo je tak odpojený, že vnútorne skutočne veril v získanie prezidentského kresla? Nemyslím si, že sú ozaj takí blbí a nerobia si prieskumy.

Takto s odstupom jeho účasť pôsobí, že predseda ĽSNS bol nasadený kandidát protislovenských, protinárodných síl. Niečo ako bol nasadený Mikloško, ktorý na seba naviazal 5% hlasov od "slušných" kresťanských voličov.

https://www.hlavnespravy.sk/vdaka-kotlebovi-sa-do-druheho-kola-nedostal-...

Náhodný okoloidúci

Škoda, že včera večer v debate nikomu nenapadlo pripomenúť, že transporty Židov zo Slovenska počas vojny boli priamym dôsledkom toho, že Gueit Buitein, Fgancúzsko a Taliansko nás v Mníchove doslova podhodili Hitlerovi, naservírovali nás ako na zlatej tácke.

nové texty